◄ نظام مهندسی ► پرسش و پاسخ

◄ نظام مهندسی ► پرسش و پاسخ

• ضمن مطالعه کامل مطالب، با محتواي آن موافقم.

رای: 12 63.2%
  • ضمن مطالعه کامل مطالب، با محتواي آن مخالفم.

رای: 1 5.3%
  • نظر خاصي در مورد مطالب ارائه شده ندارم!

رای: 6 31.6%

• مجموع رای دهندگان
    19

pesar-mashhadi

کاربر بیش فعال
سلام
تا جایی که من خبر دارم بچه های که رشته ی نا مرتبط داشتند این حق امضا برداشته شده براشون و بقیه این حق امضا را دارند

arash_pr13

عضو جدید
سلام. من محاسبات 48 شدم. از نظام مهندسی شیراز پرسیدم، گفتن نامه بنویسید و همگی امضا کنید تا از تهران پیگیری کنیم چون امسال یکبار برگزار شده احتمالش زیاده که 47 به بالا رو قبول کنن. شما هم لطفا از شهر و استان خودتون با نوشتن درخواست و تعداد امضا زیاد پیگیری کنید. هرچی تعدادمون بیشتر بشه امکانش بیشتره. زودتر اقدام کنین و به دوستاتون توی شهر و استانهای دیگه هم بگین. انشاالله موفق میشیم

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه از چند نمرس؟و باید چند بگیرین واسه قبولی؟؟

alireza.civil

عضو جدید
با توجه به اینکه من کارشناسی عمران -خاک میخونم به ما محاسبه رو نمیدن درسته ؟؟؟ :(
یعنی فقط به خاطر 12-13 واحد اختلاف ؟؟؟؟:(

#صلاح#

عضو جدید
سلام من مهندس برق هستم برای نظام مهندسی چه کتابایی بخونم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sitara_star

عضو جدید
سلام. می خواستم بدونم من که لیسانس مهندسی صنایع و دانشجوی ارشد عمران-زلزله هستم حق شرکت در این آزمون رو دارم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

S-H-CIVIL ENG

عضو جدید
سلام . اگه هر کدوم از دوستان اطلاعاتی در مورد واگذاری پروانه اشتغال نظارت پایه 3به صورت حقوقی دارید ممنون می شم بگید

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام . اگه هر کدوم از دوستان اطلاعاتی در مورد واگذاری پروانه اشتغال نظارت پایه 3به صورت حقوقی دارید ممنون می شم بگید

من بصورت حقوقی واگذار کردم دوست عزیز ، رفتم یک شرکتی ، اتفاقاً آشنا هم دراومدند ، یک قرار داد نوشتیم 2-3 هته بعدشم رفتیم نظام مهندسی یک فرمی رو پر کردیم و مهر کردیم و تموم شد رفت :)

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
من بصورت حقوقی واگذار کردم دوست عزیز ، رفتم یک شرکتی ، اتفاقاً آشنا هم دراومدند ، یک قرار داد نوشتیم 2-3 هته بعدشم رفتیم نظام مهندسی یک فرمی رو پر کردیم و مهر کردیم و تموم شد رفت :)

یعنی چی ؟؟
میشه بیشتر توضیح بدید ؟؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یعنی چی ؟؟
میشه بیشتر توضیح بدید ؟؟

خوب یعنی اینکه اونها با پروانه اشتغال من برای خودشون کار میگیرند و بقولی ظرفیت کار گرفتنشون بیشتر میشه ، مثل اینکه هر پروانه ای 10% روی ظرفیت شرکت بالا میبره . مسئولیتی هم من ندارم .

morteza_fckgw

عضو جدید
سلام به دوستان...
كساني كه در صدد هستند آزمايشگاه مكانيك خاك بزنن در صورت نياز به مشاوره تخصصي در زمينه نحوه شروع كار يا اطلاعات در مورد هزينه ها ، با اين شماره ها تماس بگيرند...
02155884799- 09122877625

Malihe_Diba

عضو جدید
بخشنامه نظام مهندسی

بخشنامه نظام مهندسی

سلام دوستان
بین شما کارشناسی ناپیوسته عمران هم داریم؟
از این موضوع کسی خبر داره که سازمان نظام مهندسی اعلام کرده مهندسی ناپیوسته عمران نمیتونن در امتحان محاسبات این سازمان شرکت کنن؟
و فقط میتونن امتحان نظارت شرکت کنن...
با این بخشنامه تمام تلاش این بچه ها زیر سوال رفته بنظر من
میخوام خواهش کنن اگه کسی در این مورد اطلاعات موثقی داره منو هم در جریان بذاره
با تشکر

mohammadali51

عضو جدید
متاسفانه ظاهرا اینچنین است اما تعدادی پیگیر هستند که البته باید این پیگیری بصورت همگانی یعنی تمامی استانهای کشوراقدام شود .

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اطلاعیه دفتر امور مقررات ملی ساختمان :
عنوان: اطلاعیه ثبت نام آزمون شهریور 1391 تاريخ: دوشنبه 26 تیر 1391
بسمه تعالی
در اجراي مواد 26،21،11و28 آئين نامه اجرائي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان، بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلبان شركت در آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، در رشته‌هاي معماري(نظارت و طراحي)، شهرسازي، عمران(نظارت و محاسبات)، تأسيسات مكانيكي، تأسيسات برقي، نقشه برداري و ترافيك براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسي (پايه3) و همچنين آزمونهاي حرفه‌اي كاردانهاي فني ساختمان در رشته‌هاي معماري، عمران، مكانيك، برق، نقشه‌برداري و شهرسازي براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار كارداني (پايه‌3) و آزمونهاي تعيين صلاحيت معماران تجربي براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار تجربي مي‌رساند آزمونهاي ياد شده در تاريخهاي 30و31 شهريورماه‌سال1391برگزار مي‌گردد.ثبت‌نام اين آزمونها از تاريخ 26/4/1391 آغاز و تا تاريخ 31/5/1391 ادامه خواهد داشت لازم بذكر است ثبت‌نام كليه آزمونهاي ياد‌شده ‌به ‌صورت الكترونيكي ‌و از طريق همين وب سايت انجام خواهد شد. كليه داوطلبان عزيز مي‌توانند جهت ثبت‌نام به آدرس‌هاي الكترونيكي WWW.inbr.ir (وب سايت دفترامورمقررات‌ملّي‌ساختمان)مراجعه‌نمايند.ضروري است كليه متقاضيان قبل از انجام ثبت‌نام، راهنما و دستورالعمل ثبت‌نام را به دقت مطالعه فرمايند.ضمناً خاطر نشان مي‌سازد تاريخ ثبت نام به هيچ وجه تمديد نخواهد شد.
"دفتر مقررات ملّی ساختمان"

samcivil23

عضو جدید
یه سوال آیا تو کشورهای مثل آمریکا و ... هم امتحانات این چنیی است ؟ اگه هستش و ما اینجا مثلا پایه 2 بگیریم و برای همیشه بریم اونجا این حساب مبشه یا نه ؟
داستان چجوریاست ؟

s-a-l-i-m

عضو جدید
راسته جدیدا میگن میخوان معدلی کنند مدرک نظام شهرداری رو ؟
میخوان بکننش 14 مثل اینکه !
درسته ؟ کسی اطلاعی داره ؟!!!!

alirezaa.naderi

عضو جدید
من الان لیسانس شیمی دارم ارشد عمران بخونم به من پروانه میدن حق امضا به من میدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

elaheh-98

عضو جدید
مهندسایی که 3 سال از مدرکشون گذشته مهلت داره تموم میشه...عجله کنید.... اگه میخواستید من شماره پرونده و رمز دارم ،تا فردا بیشتر وقت ندارید...

rezafreeheart

عضو جدید
من الان لیسانس شیمی دارم ارشد عمران بخونم به من پروانه میدن حق امضا به من میدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام.
اره که بهتون پروانه میدن. شما وقتی ارشد عمران قبول شید، خب باید ی سری پیش نیازو پاس کنید. بعد ازون هم که درسشو می خونید و فوق لیسانس عمران محسوب می شید. فقط ب محض فارغ التحصیلی برو عضو نظام مهندسی شو که واسه آینده نیازت میشه.

:mad:دکتر علی شریعتی:
دیشب که نمیدانستم به کدام یک از دردهایم بگریم ، کلی خندیدم.

exaflame

عضو جدید
---
با توجه به اینکه تحصیلات پایه شما(لیسانس) شیمی می باشد و برای نظام مهندسی تحصیلات پایه اهمیت داره،و احتمالا خیلی از واحدهای اصلی و تخصصی گروه عمران را پاس نکردین نا مرتبط با گروه عمران خواهید شد.و احتمالا پروانه به شما نمیدن.
توجه***
برای خیلی رشته های مرتبط با عمران پروانه مرتبط وغیر اصلی با کد پروانه غیر 300 میدن و فقط میتونن نظارت و مجری بگیرن.البته طی مصوبات جدید کمیسیون هم ارزی رشته ها،گروه های مرتبط با عمران که واحدهای مندرج در ماده 6 قانون نظام مهندسی رو گذرانده باشن نیز میتونن در امتحانات طرح و محاسبه شرکت کنن.(مثل کارشناسی ناپیوسته عمران که رشته شون در کاردانی اینا بوده:عمران-کارهای عمومی ساختمان،عمران-سازه،عمران-راه و راهسازی،عمران-خاک،عمران-ساختمانهای بتنی)برای بقیه رشته وضع مثه گذشته ست.

Austin.A

عضو جدید
یه سوال آیا تو کشورهای مثل آمریکا و ... هم امتحانات این چنیی است ؟ اگه هستش و ما اینجا مثلا پایه 2 بگیریم و برای همیشه بریم اونجا این حساب مبشه یا نه ؟
داستان چجوریاست ؟

خیر خارج از کشور قابل استفاده نیست .
کانادا و امریکا نظام مهندسی تعریف شده و بسیار جامعی دارن که شما میتونی از همین ایران هم مقدمات عضویت رو فراهم کنی .
موفق باشی .

samcivil23

عضو جدید
خیر خارج از کشور قابل استفاده نیست .
کانادا و امریکا نظام مهندسی تعریف شده و بسیار جامعی دارن که شما میتونی از همین ایران هم مقدمات عضویت رو فراهم کنی .
موفق باشی .
چطوری؟
میشه بگین؟
اگه سایتی در این مورد میدونین بگین ممنون میشم/.

anzalichi181

عضو جدید
بحث در مورد سوالات نظارت عمران سال 91(30 شهریور)

بحث در مورد سوالات نظارت عمران سال 91(30 شهریور)

دوستان عزیز امتحان امروز چطور بود؟
نسبت به سال قبل آسون تر بود یا سخت تر؟
3 تا سوال واسم پیش اومده میخواستم بدونم جواب سوال ها چی میشد؟
سوال اول: گفته بود مسئول ایمنی در ساختمان کیه؟ جواب مجری بود ولی مجری تو گزینه ها نبود الان بین پیمانکار و کارفرما کدومش رو باید انتخاب میکردیم
من اول پیمانکارر و انتخاب کردم ولی وقتی صفحه 5 مبحث 12 رو خوندم کارفرما رو انتخاب کردم البته نمیدونم درسته یا نه
سوال بعدی در مورد بتنه
فکر کنم سوال اینجوری بود که گفته بودن از کدام بتن میشه در اعضای باربر استفاده کرد
c 16
c20
c 25
c30
من c 20 به بالا رو انتخاب کردم چون عیارش 300 هست و میشه استفاده کرد ولی یکی از بچه ها گفت چوابش c25 به بالا هستش
یکی دیگه از سوالاتم در مورد پیچ بود
تنش تسلیم و نهایی پیچ 8/8 رو میخواست
تو پاورقی نوشته میشه برای این پیچ ها از تناسب استفاده کرد شما چه جوابی براش آوردین
ترتیب عددها رو یادم نیست و میتونم بطور متغیر اعداد رو بگم
6400
8000
1600
16000

anzalichi181

عضو جدید
سوال یک هم خودم همین بلا سرم اومد ولی پیمانکار رو انتخاب کردم :redface:

مرسی رفیق
سوال من A بود م8000 و 6400 برای من گزینه الف بود ولی چون این سوال خیلی آسون بود و گفته بود باید تناسب گذاشته بشه گفتم حتما اشتباه زدم
خدا رو شکر C20 به بالا رو هم زدم
حالا اون سوال جوابش کدوم میشد؟کارفرما یا پیمانکار؟

respina

عضو جدید
با سلام
سوال مقاومت فشاری متوسط کدوم جواب میشد؟ آیا باید تبدیل به استوانه ای استاندارد میکردیم؟

بالا