یادگیری برنامه نویسی

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
خوبه که موافقید.
من کاردانی گرفتم الان می خوام کارشناسی بخونم.
من بیشتر vb6 تو دبیرستان و دانشگاه خوندم.vb.net هم خیلی کم کار کردم.
C++ هم تئوریشو خیلی خوب بلدم ولی عملی اصلا کار نکردم.

الان هم vb.net 2010 نصب کردم.منتظرم که همگی با هم شروع کنیم.
من هستم ، شما و یکی دیگه از بچه های فعال باشگاه:gol:
برتامه رو همینجا میزارم و انشاء شروع میکنیم:)

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
شرکت کنندگان در دوره

1. negin17h
  2. ali_vb
  3. mona 23
  4. roukh
  5. sam66
برنامه کلی:)
1- کتاب vb هاشمیان 2005 ( یا اینکه هر کسی کتابی که در اختیار داره بخونه)
لینک دانلود کتاب هاشمیانhttp://www.4shared.com/document/Jj9kFtDY/VB05Complete.html
2-نصب برنامه ی VISUAL STUDIO 2010
3- تقسیم کتاب بر اساس مباحث و خوندن کتاب و کار کردن سورس ها و برنامه ها در پایان هر فصل و رفع اشکال
4- خوندن و اتمام کتاب مورد نظر از اول مهر ماه تا اوایل سال 89 (6ماه)
اگه کسی با موارد بالا مخالفه یا نکته ی دیگه ای داره لطفا" پیام خصوصی بفرستید تا تاپیک شلوغ نشه ;)
تا قبل از مهر کارهای زیر رو انجام بدید
1-نصب برنامه
2-خوندن مقدمات ( آشنایی ، انواع داده ها ، عملگرها ، آشنایی اولیه با ایجاد و ذخیره ی برنامه ، آشنایی اولیه با کنترل ها و خصوصیات آنها) ( کتاب هاشمیان میشه تا صفحه 100 یعنی روزی 10صفحه)
3- انجام تمرین های ضمیمه ( 3تا تمرین آسون داره) (اگه تمرین خوب دارید تو مایه های این تمرین بزارید)
تمرینات رو حل کردید بزارید تو همین تاپیک مهلت حل تمرینات و ارسال اول مهر 89
برنامه ی بعد از مهر ماه(مبحث بندی)

1. دستورات شرطی و حلقه ها
  2. آرایه ها - مفهوم ثابت ها - لیست پیوندی
  3. ایجاد برنامه های ساده -پیچیده (استفاده از چندین فرم در برنامه)
  4. message box و dialoge ها
  5. طراحی منوها
  6. ایجاد کلاس -متد
  7. مباحث پیشرفته ی برنامه نویسی شی گرا
  8. اشکال زدایی و کنترل خطا در برنامه
  9. ایجاد کتابخانه های کلاس
  10. ایجاد کنترل های سفارشی
  11. ایجاد برنامه های گرافیکی
  12. استفاده از بانک های اطلاعاتی
  13. ایجاد برنامه های مبتنی بر وب
  14. توزیع برنامه های کاربردی ( ایجاد برنامه ی نصب کننده)
  15. ایجاد برنامه های موبایل​

آخرین ویرایش:

general2010

عضو جدید
یه توصیه دوستانه:
اگر کسی از دوستان زبان برنامه نویسی فریم ورکی بلده سعی کنه زبانی مشابه آن (فریم ورکی) را انتخاب نکنه و بره سراغ زبانی Native تا بتونه با استفاده از هر دو موفق بشه و برعکس!
مثلا اگر کسی وی بی کار کرده لزوم آنچنانی نیست که بیاد و سی شارپ را یاد بگیره چون اکثرا چیزهایی (بهتره بگم هر چیزی) که با سی شارپ می نویسه تقریبا با همان کیفیت را می تونه با وی بی بنویسه
سعی کنید اول زبان هایی در زمینه های مختلف یادبگیرید بعد برید سراغ زبان های مشابه

general2010

عضو جدید
یکی از بچه ها پرسیده بود که native چیه. من هم اینجا می گم تا اگر بقیه هم چنین سوالی داشته باشند به جواب برسن:

زبان های​
native زبان هایی هستند که برای یک سخت افزار خاص یا یک سیستم عامل خاص کد می نویسند و نیازی به مفسری (مثل فریم ورک) ندارند که اونها را به کد ماشین تبدیل کنند بطور کلی بگم که این زبانها exe که تولید می کنند خودش یه جورایی نزدیک به زبان ماشینه و نیازی به تفسیر نداره
در مقابل چنین زبان هایی، زبان های
managed وجود داره که خروجی که تولید می کنند نیاز به یک مفسر دارند (یک سخت افزار شبیه سازی شده) که باید روی سیستم اجرا کننده برنامه وجود داشته باشه تا بتونید برنامه ساخته شده را اجرا کنید.

مهمترین خصوصیت زبان
native سرعتشونه و برنامه هایی که براتون سرعت خیلی مهمه از انها استفاده می شه مثل زبان های سی، سی++، دلفی، اسمبلی و...
زبان های
managed هم که شبیه زبان های دات نتی و جاوا و..

بد نیست نحوه کامپایل زبانهای مختلف را بخونید.

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
یه توصیه دوستانه:
اگر کسی از دوستان زبان برنامه نویسی فریم ورکی بلده سعی کنه زبانی مشابه آن (فریم ورکی) را انتخاب نکنه و بره سراغ زبانی Native تا بتونه با استفاده از هر دو موفق بشه و برعکس!
مثلا اگر کسی وی بی کار کرده لزوم آنچنانی نیست که بیاد و سی شارپ را یاد بگیره چون اکثرا چیزهایی (بهتره بگم هر چیزی) که با سی شارپ می نویسه تقریبا با همان کیفیت را می تونه با وی بی بنویسه
سعی کنید اول زبان هایی در زمینه های مختلف یادبگیرید بعد برید سراغ زبان های مشابه

پيشنهاد قشنگی هست البته من به شخصه آن را نمی پسندم.
دونستن زبان های مختلف دید خوبی به شخص میده و در مواقع خاص هم کمک خوبی هست و سرعت شخص رو بالا می بره اما باید یادمون باشه که باید در یک یا دو مبحث خبره باشید نه اینکه مثلاً 10 زبان بدونید در حد عادی :gol:

negin17h

مدیر تالار
منم میام، آخه یه کم هم وی بی اینا بلتم :D

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با دوستمون general موافقم .
هر کدی تو VB.NET معادل داره تو C#.NET چه دلیل داره شخصی جفتشو بلد باشه !؟
این سایت عمل تبدیل رو انجام میده :
http://www.developerfusion.com/tools/convert/vb-to-csharp/
شما یه تیکه کد VB.NET بنویس معادلش میکنه به C# و بالعکس

sam66

عضو جدید
من با دوستمون general موافقم .
هر کدی تو VB.NET معادل داره تو C#.NET چه دلیل داره شخصی جفتشو بلد باشه !؟
این سایت عمل تبدیل رو انجام میده :
http://www.developerfusion.com/tools/convert/vb-to-csharp/
شما یه تیکه کد VB.NET بنویس معادلش میکنه به C# و بالعکس

مثل این میمونه که شما با مترجم گوگل میتونید هر متنی رو از فارسی به انگلیسی یا زبانهای دیگه تبدیل کنید پس چه لزومی داره که ما 2 تا زبان بلد باشیم!

negin17h

مدیر تالار
مثل این میمونه که شما با مترجم گوگل میتونید هر متنی رو از فارسی به انگلیسی یا زبانهای دیگه تبدیل کنید پس چه لزومی داره که ما 2 تا زبان بلد باشیم!

با دونستن زبان های بیشتر، سرعت شما در کار بالاتره. در زمانی هم که در search مثلاً کد وی بی پیدا می کنی ، میتونی درک کنی که باید چه کار کرد و راحت یا تبدیلش کنی یا از بخش های کد استفاده کنی.
مبحث چند زبان هم به جای خودش بحث جالبی داره(حداقل در یک بستر بسیار جالب است) :gol:

sam66

عضو جدید
با دونستن زبان های بیشتر، سرعت شما در کار بالاتره. در زمانی هم که در search مثلاً کد وی بی پیدا می کنی ، میتونی درک کنی که باید چه کار کرد و راحت یا تبدیلش کنی یا از بخش های کد استفاده کنی.
مبحث چند زبان هم به جای خودش بحث جالبی داره(حداقل در یک بستر بسیار جالب است) :gol:

دقیقا منظور منم همین بود:gol:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
آموزش vb v, میخام 3تا تاپیکش کنم
اگه همش توی یه تاپیک باشه شلوغ پلوغ میشه
1- تمرین های برنامه نویسی ( فقط سوالات مربوط به تمرین ها باشه توش )
2- حل تمرینها ( فقط جواب های تاپیک بالا باشه)
3- همین تاپیک شامل بحث و بررسی تمرین ها و حل تمرینها ، پیشنهادات و انتقادات مربوط به برنامه ی یادگیری و ....
چطوره؟؟؟:):)

sam66

عضو جدید
آموزش vb v, میخام 3تا تاپیکش کنم
اگه همش توی یه تاپیک باشه شلوغ پلوغ میشه
1- تمرین های برنامه نویسی ( فقط سوالات مربوط به تمرین ها باشه توش )
2- حل تمرینها ( فقط جواب های تاپیک بالا باشه)
3- همین تاپیک شامل بحث و بررسی تمرین ها و حل تمرینها ، پیشنهادات و انتقادات مربوط به برنامه ی یادگیری و ....
چطوره؟؟؟:):)

تاپیک سوال و جواب جدا نباشه بهتره ، اما یک تاپیک درست حسابی واسه آموزش لازمه ، اینجا هم که واسه تبادل نظر :)

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
تاپیک سوال و جواب جدا نباشه بهتره ، اما یک تاپیک درست حسابی واسه آموزش لازمه ، اینجا هم که واسه تبادل نظر :)
درمورد سوال و جواب میخام جوری باشه که سوالات به ترتیب و پست سر هم باشند مثلا" پست 1 سوال 1 تا 10 پست 2 سوال 11 تا 20 و..... و هر کدوم لینک بشن به جوابشون از تاپیک دوم:)

یا اینکه میخاید جوری باشه که سوال با جوابش همراه هم باشند ؟؟؟;)

طبق نظر شما اگه سوال و جواب در یک تاپیک باشند و سوال و جواب همراه هم نباشند ( یعنی هر کدام در پست جداگانه باشند) پیدا کردن جواب ها مشکل است( مثلا" جواب 1 در پست دوم باشد و جواب 2 در پست 18 باشد و .... یعنی نامرتب):surprised::surprised::surprised:

sam66

عضو جدید
درمورد سوال و جواب میخام جوری باشه که سوالات به ترتیب و پست سر هم باشند مثلا" پست 1 سوال 1 تا 10 پست 2 سوال 11 تا 20 و..... و هر کدوم لینک بشن به جوابشون از تاپیک دوم:)

یا اینکه میخاید جوری باشه که سوال با جوابش همراه هم باشند ؟؟؟;)

طبق نظر شما اگه سوال و جواب در یک تاپیک باشند و سوال و جواب همراه هم نباشند ( یعنی هر کدام در پست جداگانه باشند) پیدا کردن جواب ها مشکل است( مثلا" جواب 1 در پست دوم باشد و جواب 2 در پست 18 باشد و .... یعنی نامرتب):surprised::surprised::surprised:

اگر لینک میزارید خوبه و فرقی نمیکنه تو یک تاپیک باشه یا دو تا:gol: