گلدانهای کنار پنجره flower bax

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز

alestromeria

عضو جدید
1خیلی مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییییییییی

• Like
واکنش ها: fgni

parvaneh65

عضو جدید
کسی در مورد iving wall panele planting چیزی میدونه؟ اینکه سیستمش چه جوریه؟

parvaneh65

عضو جدید
ای بابا چرا کسی جواب ما رو نمیده؟ آهای متخصصای باغبانی کجایین؟

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
کسی در مورد iving wall panele planting چیزی میدونه؟ اینکه سیستمش چه جوریه؟

خوب دوست من در مورد گلدانهای عمودی یعنی گیاهانی که بصورت عمودی کاشته میشن باید بگم نوع گلدان و خاک در این روش کاشت متفاوت و روش خاصی هست

گلدانهای ایستاده در قدیم بیشتر یک جعبه مکعبی و سیمی بودن داخل گلدان با کوکو پیت یا پوشال پر میشد و گیاهان داخل اون کاشته میشدن

امروزه صنعت پلاستیک مشکل رو حل کرده گلدانها بصورت افقی مورب ساخته میشن و پس از کاشت گیاه در اون این گلدانها به دیوار تکیه داده میشه

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام

کاش این گلای خوشکل رو که عکساشونو گذاشتید یکمی معرفی میکردید! :w10:

ممنونم
چشم حتما دارم مطالب رو جمع میکنم بعد دسته بنی کردن براتون میزارم البته خودم میخوام برا عید امسال حتما یه سبد اویز گل درست کنم برا همینم میخوام اول سبدها رو توضیح بدم بعد گلها رو تک تک معرفی میکنم

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز

اونچه مردم از باغبان میدونن گل کاری و میوه کاری و تکثیر گیاهان هست اما وجه هنری باغبانی امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته گل ارایی گلکاری وفضای سبز ساخت ابنماها حیاط خلوتهای زیبا الاچیقها و پرچینها همگی نوعی هنر محصوب میشه

یکی از اجزای زیباسازی در این نوع کارها سبدهای اویز هست که در اینجا به اون میپردازیم

یک سبد پر از گل های زیبا و اویز از گلهای لادن و یا بنفشه در بهار و یا گلهای زیبای اطلسی و شاه پسند ....در تابستان یک منظره فوق العاده زیبایی را ایجاد میکند
حتی میشه ازالیا بگونیا و شمعدانیها رو استفاده کنید

میتونید یک گلدان زیبا رو با یک قلاب به دیوار خونتون یا قسمت ورودی ساختمانتون ویا کنار پنجره خونتون اویز کنید

برای اینکه گلدان بتونه اب رو در خودش نگه داره و هوا دهی به ریشه هم داشته باشه اطراف اون رو با کوکوپیت یا پیت انواع خزه بپوشونین

سبدهای اویز به ابیاری زیاد هم احتیاج دارن چون معلق در فضا هستند و باد پیاپی از همه طرف گلدون عبور میکنه باعث سریع خشک شدن خاک گلدون میشه بنا بر این باید در ابیاریش دقت بشه و مدام به گلدون اب داده بشه
برای این کار برخی سیستمهمای ابیاری هم ایجاد شده که زحمت شما رو در ابیاری مداوم کم میکنه

کود دهی به گلدان اویز هم مهمه باید سعی بشه نیاز غذایی گیاهان داخل گلدان براورده بشه بهتره از کودهای محلول در اب که بصورت کود کامل در بازار هست استفاده بشه

رسیدگی و اصلاح مداوم شاخه ها هم برای تو پر شدن گلدانها لازمه توجه به این امر بسیار حیاطیه چون اغلب میترسیم گل رو پنسمان کنیم اما برای ایجاد یک سبد پر از گل این کار امری اجتناب نا پذیر محسوب میشه

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس محمدرضا خیلی کارقشنگ و خوبی کردی
ممنونم خیلی عالیه:gol:

• Like

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
امروز سر ظهری که رفتم خونه دیدم هوا خوبه مادرم هم نشسته تو حیات داره گل بنفشه میکاره منم یه گلدون که برا اویز اماده کرده بودم برداشتم توش بنفشه لادن و اطلسی کاشتم

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز سر ظهری که رفتم خونه دیدم هوا خوبه مادرم هم نشسته تو حیات داره گل بنفشه میکاره منم یه گلدون که برا اویز اماده کرده بودم برداشتم توش بنفشه لادن و اطلسی کاشتم

چقدر با ذوق.چه جوري آويز درست كردي؟

oli

عضو جدید
سلام . ممنون از کار قشنگت . من عاشق گل و گیاهم . ولی گلهام خیلی عمر نمیکنن:(
2 روز پیش گل حسن یوسف کاشتم ولی نمیدونم چرا داره پژمرده میشه . :cry:

اگه ممکنه بگید کدوم گلها برای چه فصلی هستند و کی میشه کاشتشون .
بازم ممنون :gol::gol:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز

دوست من جوابتو کامل تو بخش پرسش و پاسخ دادم میتونی بری اونجا ببینی

• Like
واکنش ها: oli

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیزم
شما یک جا سوالتو مطرح کنی مطمئن باش پاسخ داده میشه
ممنونم میشم چندجا تکرار نشه
فقط دقت کن هر سوالی تو بخش مربوطه باشه
ممنونم:gol:

oli

عضو جدید
دوست عزیزم
شما یک جا سوالتو مطرح کنی مطمئن باش پاسخ داده میشه
ممنونم میشم چندجا تکرار نشه
فقط دقت کن هر سوالی تو بخش مربوطه باشه
ممنونم:gol:

باشه چشم . ببخشید
آخه تو یه تاپیک دیگه باید 10 جا مینوشتم تا 1 جا جواب میگرفتم

reyhaneh919

کاربر بیش فعال
سلام

اگه دیوار سیمان سفید باشه گلدون چه جنسی باشه بهتره که خیلی سنگین نشه؟
اون گیره هایی هم که تو صفحات قبلی در موردش توضیح دادید عکساش خارج از لود بود
این گلدون هایی که می گم برای یه حیاط جنوبیه.

دیوار ما سیمان سفید هست و حیاط جنوبی.جنس گلدونا چی باشه که خیلی سنگین نشه و چه جوری باید به دیوار این گلدونا رو نصب کنبم؟

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام

اگه دیوار سیمان سفید باشه گلدون چه جنسی باشه بهتره که خیلی سنگین نشه؟
اون گیره هایی هم که تو صفحات قبلی در موردش توضیح دادید عکساش خارج از لود بود
این گلدون هایی که می گم برای یه حیاط جنوبیه.

دیوار ما سیمان سفید هست و حیاط جنوبی.جنس گلدونا چی باشه که خیلی سنگین نشه و چه جوری باید به دیوار این گلدونا رو نصب کنبم؟
راستش این که گفتی دیوار جنوبیه خوب برا تابستونا که افتاب کمتر بهش میتابه و در عوض تمام پاییز و زمستون صبح تا حدود ساعت ده افتاب مستقیم بهش میتابه بنا بر این از لحاظ نور مشکل نداری انا استفاده از گلدان خوی گلدون دیواری که صفحه قبل بودن از جنس پلاستیک بود و حالت مورب داشتن من فکر کنم پیدا کردن اینطور گلدونا سخت باشه اما فکر کنم اگه اهل کار فنی باشی میشه با تخته و چوب اما چنین چیزی رو ساخت در نهایت اگه این کار هم برات سخت بود چند تا سبد گل اویز درست کن و اونا رو با گیره های ال شکل از دیوار اویزون کن

essi66

عضو جدید
سلام.ممنون از مطالبت. ولی اگه سعی کنی از عکسای داخلی استفاده کنی بهتره.ممنون

• Like
بالا