[ گفت و گو ] - دکتــری مهندسی شیمی

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
من با جوابهایی که دادم حتما رتبم تک رقمی میشه
اصلا نمیدونم چطور تحلیل کردم
:biggrin:
خدا رحم کنه

azadeh_j

عضو جدید
من کاملا جدی گفتم اگر واقعا جواب سوالتون رو میخواین صورتش رو قرار بدین تا براتون حلش کنم، در این مورد اصلا شوخی نکردم.

دیدم این طوری درست نیست، رفتم سوال های کنکور دکتری مهندسی شیمی سال 1394 رو دانلود کردم، دوستانی که مایلند حل سوال 18 رو ببینند می تونن از فایل ضمیمه حل کامل این سوال رو مشاهده کنند، در ضمن گزینه های 3 و 4 به راحتی رد می شند چرا که اگر دو جزء کاملا یکسان باشند باید فشار بخار با فشار کل برابر باشه که در گزینه های 3 و 4 چنین چیزی وجود نداره، و با توجه به جل زیر پاسخ 2 پاسخ صحیح هست:

واسه 18 گزینه 1 زده بودم با این وضع یکی دیگه از اشتباهاتم کشف شد.
ممنون از راه حل تون.

azadeh_j

عضو جدید
ممنون آزاده خانم ، ضمناً احتمال میدم سوال 14 همجواب در گزینه ها نباشه چون T ثانویه 288 میاد که قرار دادن ( ظرفیت گرمایی در حجم ثابت) *( C= (n-k/n-1 و رابطه (q= c (T-T جواب در گزینه ها نیس

خواهش می کنم.
امیدوارم اینم تو گزینه ها نبوده باشه من به جواب اخر نرسیدم. اگه حذف بشه خوبه.

mousavi_66

عضو جدید
من کاملا جدی گفتم اگر واقعا جواب سوالتون رو میخواین صورتش رو قرار بدین تا براتون حلش کنم، در این مورد اصلا شوخی نکردم.

دیدم این طوری درست نیست، رفتم سوال های کنکور دکتری مهندسی شیمی سال 1394 رو دانلود کردم، دوستانی که مایلند حل سوال 18 رو ببینند می تونن از فایل ضمیمه حل کامل این سوال رو مشاهده کنند، در ضمن گزینه های 3 و 4 به راحتی رد می شند چرا که اگر دو جزء کاملا یکسان باشند باید فشار بخار با فشار کل برابر باشه که در گزینه های 3 و 4 چنین چیزی وجود نداره، و با توجه به جل زیر پاسخ 2 پاسخ صحیح هست:

با مثال زدن خیلی راحت جواب بدست میومد.

amir rad

عضو جدید
بالاخره کلیدها اومد. حتی برای سوالی که مجهول نداشت هم کلید زده. واقعا که؟؟//

darusazz

عضو جدید
سلام. به نظر شما سوالای بیو چه طور بود؟
ترمو و راکتور فقط 1 و 24 (همون 20 سایر گرایش ها) اشکال داشت؟
شما کلا چطور دادین امتحان رو؟
فک نمی کردم راکتور و ترمو رو این طوری بدن!
من 53 درصد اختصاصی زدم به نظرتون قبول میشم؟ بیو امتحان دادم

gadireye

عضو جدید
بچه ها به نظرتون سوال 21 در دفترچه f نباید گزینه 4 می شد؟؟
مگه واکنش هتروژنی و جذب سطحی سریع نمیشه؟؟ اصلا مگه x ثانویه صفر نیست؟؟ پس یعنی واکش سریع بوده دیگه
نظرتون چیه؟

amir rad

عضو جدید
بچه ها به نظرتون سوال 21 در دفترچه f نباید گزینه 4 می شد؟؟
مگه واکنش هتروژنی و جذب سطحی سریع نمیشه؟؟ اصلا مگه x ثانویه صفر نیست؟؟ پس یعنی واکش سریع بوده دیگه
نظرتون چیه؟
منم 4 رو زدم. بچه ها میگفتن این سوال و چندتا سوال دیگه از بهمنیار بود که طبق توضیحات بهمنیار میشه 1.البته من خودم کتابش رو ندارم از بچه ها شنیدم

gadireye

عضو جدید
منم 4 رو زدم. بچه ها میگفتن این سوال و چندتا سوال دیگه از بهمنیار بود که طبق توضیحات بهمنیار میشه 1.البته من خودم کتابش رو ندارم از بچه ها شنیدم
منم میگم گزینه 4 میشه اونم به سه دلیلی که گفتم

راستی شما می دونید سوال 41 چرا 1 میشه ، 3 نمیشه ؟ البته بدون حل هم مشخص بود که شکل گزینه 1 کپی شده از یه جایی بود چون کادرش مشخصه وبقیه تصحیح شده همون عکس هست احتمالا

ولی میخوام بددونم جهت اطلاع عمومی چرا گزینه 3 نمیشه؟

amir rad

عضو جدید
منم میگم گزینه 4 میشه اونم به سه دلیلی که گفتم

راستی شما می دونید سوال 41 چرا 1 میشه ، 3 نمیشه ؟ البته بدون حل هم مشخص بود که شکل گزینه 1 کپی شده از یه جایی بود چون کادرش مشخصه وبقیه تصحیح شده همون عکس هست احتمالا

ولی میخوام بددونم جهت اطلاع عمومی چرا گزینه 3 نمیشه؟

منم 3 رو زدم. واقعا سوالهای امسال چندان خوب نبودن. نه درمورد نوع جریان لوله گفته و نه اختلاف دمای لوله و هوای اطراف

gadireye

عضو جدید
شما 25 رو زدی؟ چرا جواب 3 میشه؟
اتفاقا برای منم جواب این سوال عجیب بود یعنی در بین این گزینه ها ، آخرین گزینه ای که احتمال می دادم باشه همین گزینه بود.

من بین 1 و 4 دو به شک بودم که آخر گزینه 1 مد نظرم شد. احتمالا هم درسته چون جریان متلاطم یا آرام ذکر نشده نمیشه گفت به طور قطع سرعت متوسط برابر نصف سرعت ماکزیمم هست

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
منم 21 گزینه چهار رو زدم
چرا سوالای مشکل دار رو حذف نکردن
چقد راحت با سرنوشت بازی میکنن
من 25 روگزینه یک زدم بنطرم درستترین جواب بود

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
کلیدای دفترچه دوم رو نمیزنن؟

amir rad

عضو جدید
منم 21 گزینه چهار رو زدم
چرا سوالای مشکل دار رو حذف نکردن
چقد راحت با سرنوشت بازی میکنن
من 25 روگزینه یک زدم بنطرم درستترین جواب بود

میدونی چرا حذف نکردن؟
چون تو ایران حس و عملی به اسم ابراز پشیمونی و اعتراف به اشتباه وجود نداره

oxygen1989

عضو جدید
آره وقعا طرح کردن 45 سوال انقدر سخته براشون واقعا!!!
این کلید اولیه بود به نظرم سوالاتی که مشکل داره رو حذف میکنن، کلید نهایی رو دوباره اعلام میکنن

amir rad

عضو جدید
آره وقعا طرح کردن 45 سوال انقدر سخته براشون واقعا!!!
این کلید اولیه بود به نظرم سوالاتی که مشکل داره رو حذف میکنن، کلید نهایی رو دوباره اعلام میکنن

نه بابا. کلید نهایی دیگه اعلام نمیشه. سخنگوش گفته با کلید نهایی، پاسخنامه رو تصحیح میکنند

azadeh_j

عضو جدید
من 53 درصد اختصاصی زدم به نظرتون قبول میشم؟ بیو امتحان دادم
من فک می کردم خوب امتحان دادم ولی با این کلید که اینا زدن شک دارم مجاز بشم!
رتبه 6پارسال 63 درصد اختصاصی زده بود استعداد 30 و زبان 0
رتبه اول حدود 57 و زبان یادم نیست بین 70 تا 80 درصد استعداد هم 30 تا 35
رتبه 12 هم دقیق یادن نیست ولی 53 تا 57 درصد تخصصی و زبان 8 و استعداد 35 تقریبا
البته پارسال ضریب تخصصی 3 بود امسال 4 شده بود بنابر این نمیشه تخمین زد که رتبه ها چه طور میشه
ان شالله که رتبه خوبی بیارید.
زبان و استعداد چطور بود؟

oxygen1989

عضو جدید
آخه بالای کلید نوشته کلید نهایی بعدا اعلام میشه و نظرات و اعتراضات خودتونو تا 5 فروردین بگید!!

oxygen1989

عضو جدید
منم حدود 57 تخصصی زدم (بیو امتحان دادم) یکی دوتا جوابامو البته یادم نمیومد دقیق چی زدم، استعداد با حساب خودم حدود 40 و زبان هم 30
به نظرتون امیدی هست؟!

sambastian

عضو جدید
من مقطع کارشناسی هستم
در مورد سوال 21 نظر خودمو میگم
بنظرم گزینه 1 درست هست برای اینکه واکنش هتروژنی هست و روی سطح کاتالیست در یه راکتور داره انجام میشه
دوحالت میتونه رخ بده واکنش روی سطح کاتالیست یا سریع هست یا کند
از آنجایی که از ترم DAA/K در فرمولی که خود سوال داده صرف نظر شده یعنی عامل تعیین کننده انتقال جرم نفوذ هست و چون ترم سرعت کنار گذاشته شده پس حتما واکنش کند بوده .
حالا باز خودتون هم تحقیق کنید ممکنه اشتباه کرده باشم

azadeh_j

عضو جدید
منم حدود 57 تخصصی زدم (بیو امتحان دادم) یکی دوتا جوابامو البته یادم نمیومد دقیق چی زدم، استعداد با حساب خودم حدود 40 و زبان هم 30
به نظرتون امیدی هست؟!

این جور که معلومه من کمتر از همه زدم .
استعداد که کلیدش نیومده !
اگه بر اساس پارسال تخمین بشه زد احتمال رتبتون زیر 10 بشه با این درصدها.

بالا