[ گفت و گو ] - دکتــری مهندسی شیمی

m_moghadam

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان
آخیییییییش راحت شدم بعد از چهل روز حبس کردن خودم

گام اول تموم شد

انشا ا… که از آزمون امروز راضی باشید.
به جز زبان حس میکنم بقیش بدک نبود
شما های چی کردین؟؟؟ نظرتون چیه؟؟
هر چی بشه چه خوب چه بد من راضیم به رضای خدا

انشاا… که خیر و صلاح همه رقم بخوره.

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سوالات مشکل دار رو حذف نمیکنند پس وقتی رو این مساله نزارین
هر سال هم همین مشکلات بوده اما امسال بیشتر
درهرصورت انشالا خیر و صلاح همه درپیش باشه

amir rad

عضو جدید
پس بزار سوالو بگم یادت بیاد.
یک جریان ارام وارد لوله میشه و هنوز گسترش یافته نیس نیروی اصطکاک بین دو نقطه وارد بر لوله(فشار p1 درابتدا و فشار p2 در نقطه ای که جریان گسترده میشود) چه قدر هست؟

من خودم نزدم اما تو کنکور ارشد امسال اون سوال بود. یه نگاهی بهش بندازید

gadireye

عضو جدید
سلام بچه ها

کسی الان دفترچه کنکور رو داره لینکش رو بذاره؟

با سلام و احترام، قبول دارم ولی به نظر میرسد یه دانشجوی دوره دکتری باید بتواند کارآفرینی کند.دوست شما نیما

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
مشکل دار یعنی اینکه یه سوال اومده فقط اطلاعات داده ولی چیزی نخواسته و جوابها فقط عدد بودنمیشد حدس زد سوال چی بوده
بعضی سوالات چهار گزینه هیچ کدوم درست نبود
از این دست زیاد بود
یا اطلاعات ناقص میدن
و کلا حذف هم نمیکنن
امسال از سالای قبل بدتر بود انگار طراح تو خواب سوال طرح کرده بود :D

azadeh_j

عضو جدید
سلام دوستان. چند تا از سوالات اشتباه بود ترمو و راکتور؟
سوال اول راکتور مشکل نداشت؟

ssordi

عضو جدید
دوستان کسی به سوال 25 جواب داده؟

سلام من گزینه 3 رو زدم.
تحلیلم شاید خنده دار باشه:
گزینه ی 1 و 4 یکی بود . پس جواب نیس.
و برای گزینه ی 2 هم دلیلی نداشتم و یه کمی عجیب بود.
تنها چیزی که موند 3 بود دیگه

ssordi

عضو جدید
بچه ها
سوال 1 و 20 مشکل داشت.
سوال 28 رو کسی زده؟
جریان آرام سرعت 2 برابر و قطر لوله نصف میشه. طول توسعه یافتگی غلظتو خواسته بود.
سوال 42 چی؟ توزیع دما توی دیواره بود.
سوال دو راکتورم من 3.5 در میاوردم.تو گزینه ها 3 و 4 بود.

amir rad

عضو جدید
رینولدز که تغییر نمیکنه. تو فرمولش که طول تقسیم بر قطر هست، چون قطر نصف میشه طول دو برابر میشه.
یک رو من زدم گزینه دو. با توجه به فرمولش حل کردم و هر دوطرف رو ضرب در دو کردم
42 رو هم 3 زدم.شما چی زدید؟
سوال 2 یادم نیست اما اونجا به جواب رسیدم و زدم
شما 25 رو زدید؟

ssordi

عضو جدید
رینولدز که تغییر نمیکنه. تو فرمولش که طول تقسیم بر قطر هست، چون قطر نصف میشه طول دو برابر میشه.
یک رو من زدم گزینه دو. با توجه به فرمولش حل کردم و هر دوطرف رو ضرب در دو کردم
42 رو هم 3 زدم.شما چی زدید؟
سوال 2 یادم نیست اما اونجا به جواب رسیدم و زدم
شما 25 رو زدید؟
سلام سوال 42 رو منم 3 زدم. چون دماش از یه جایی به بعد ثابت شده بود منم گفتم حالت پایاس .
سوال 28 این طول توسعه یافتگی که 0.05 رینولدرزه در قطر و البته این طول توسعه یافتگی سیالاتیه و با تشابهات مال جرمم بدست میاد. یادم نمیاد چکارش کردم!!!
با این تحلیلام حتما قبول میشم:D

آخرین ویرایش:

azadeh_j

عضو جدید
سلام من بیوتک هستم

سلام. به نظر شما سوالای بیو چه طور بود؟
ترمو و راکتور فقط 1 و 24 (همون 20 سایر گرایش ها) اشکال داشت؟
شما کلا چطور دادین امتحان رو؟
فک نمی کردم راکتور و ترمو رو این طوری بدن!

gadireye

عضو جدید
بچه ها به نظرتون در موردسوالات ترمو گزینه های من صحیحه ( دفترچه f ) ؟؟

سوال 9 گزینه (1) - سوال 10 گزینه (3) - سوال 11 گزینه (3) - سوال 12 گزینه (3) - سوال 15 گزینه (4) - سوال 16 گزینه (2) - سوال 19 گزینه (3)

اول اینکه به نظرتون کدوم گزینه های من درسته و کدوم غلط ، ثانیا به نظرتون 7 تا سوال ترمو زدن خوبه یا کمه ( البته با توجه به اینکه سوال 20 هم حذفه ) ممنون

azadeh_j

عضو جدید
بچه ها به نظرتون در موردسوالات ترمو گزینه های من صحیحه ( دفترچه f ) ؟؟

سوال 9 گزینه (1) - سوال 10 گزینه (3) - سوال 11 گزینه (3) - سوال 12 گزینه (3) - سوال 15 گزینه (4) - سوال 16 گزینه (2) - سوال 19 گزینه (3)

اول اینکه به نظرتون کدوم گزینه های من درسته و کدوم غلط ، ثانیا به نظرتون 7 تا سوال ترمو زدن خوبه یا کمه ( البته با توجه به اینکه سوال 20 هم حذفه ) ممنون
سوال 11 و 12 و 19 منم مثل شما علامت زدم. بقیه رو نمی دونم. 7 تا سوال از 12 تا خوبه اگه همش درست باشه مخصوصا اگه 20 حذف بشه.

amir rad

عضو جدید
سوال18 کدوم گزینه می شده کسی می دونه؟

من اونجا کلی وقتم گرفته شد. اما به جواب نرسیدم. البته بعدش حل کردم بازم نرسیدم. واقعا عجب سوالهای خوبی داده بودن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
کاش اگه کسی حل کرده بگه چه طور

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من اونجا کلی وقتم گرفته شد. اما به جواب نرسیدم. البته بعدش حل کردم بازم نرسیدم. واقعا عجب سوالهای خوبی داده بودن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
کاش اگه کسی حل کرده بگه چه طور
سوالش رو بذارین شاید ما حل کردیم

آخرین ویرایش:

gadireye

عضو جدید
سوال 11 و 12 و 19 منم مثل شما علامت زدم. بقیه رو نمی دونم. 7 تا سوال از 12 تا خوبه اگه همش درست باشه مخصوصا اگه 20 حذف بشه.

ممنون آزاده خانم ، ضمناً احتمال میدم سوال 14 همجواب در گزینه ها نباشه چون T ثانویه 288 میاد که قرار دادن ( ظرفیت گرمایی در حجم ثابت) *( C= (n-k/n-1 و رابطه (q= c (T-T جواب در گزینه ها نیس

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من کاملا جدی گفتم اگر واقعا جواب سوالتون رو میخواین صورتش رو قرار بدین تا براتون حلش کنم، در این مورد اصلا شوخی نکردم.

دیدم این طوری درست نیست، رفتم سوال های کنکور دکتری مهندسی شیمی سال 1394 رو دانلود کردم، دوستانی که مایلند حل سوال 18 رو ببینند می تونن از فایل ضمیمه حل کامل این سوال رو مشاهده کنند، در ضمن گزینه های 3 و 4 به راحتی رد می شند چرا که اگر دو جزء کاملا یکسان باشند باید فشار بخار با فشار کل برابر باشه که در گزینه های 3 و 4 چنین چیزی وجود نداره، و با توجه به جل زیر پاسخ 2 پاسخ صحیح هست:

پیوست ها

• Sol 18.pdf
    275.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

amir rad

عضو جدید
شما انسان به شدت بی ملاحظه و بی ادبی هستین. من کاملا جدی گفتم اگر واقعا جواب سوالتون رو میخواین صورتش رو قرار بدین تا براتون
حلش کنم، در این مورد اصلا شوخی نکردم. اون خنده بابت ناباوری افرادی مثل شما بود.

دیدم این طوری درست نیست، رفتم سوال های کنکور دکتری مهندسی شیمی سال 1394 رو دانلود کردم، دوستانی که مایلند حل سوال 18 رو ببینند می تونن از فایل ضمیمه حل کامل این سوال رو مشاهده کنند، در ضمن گزینه های 3 و 4 به راحتی رد می شند چرا که اگر دو جزء کاملا یکسان باشند باید فشار بخار با فشار کل برابر باشه که در گزینه های 3 و 4 چنین چیزی وجود نداره، و با توجه به جل زیر پاسخ 2 پاسخ صحیح هست:

شما هم اگه به جای بامزگی خوب توجه میکردید میدید که اینجا تاپیک دکتری مهندسی شیمی هست و بحث راجع به سوالات دکتری 94. تو پستهای قبلش اشاره شده که بحث راجع به سوال 18 هست. لازم نیست که دیگه متن سوال آورده بشه
البته بازم شما رو در حدی نمیبینم که بخواهید شخصیت منو تحلیل کنید. با هر کس طبق رفتار خودش باید رفتار کرد. شکلک خنده شما کاملا به دور از ادبه پجناب

آخرین ویرایش:
بالا