[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 94

rotbebartar

عضو جدید
من فقط نظرمو گفتم . قصد توهین به کسی هم نداشتم . آخه واقعا کلی روی این کتاب وقت گذاشته بودم و حرارت و رفتم خراب کردم . ببخشید اگه به آقای بابایی بی احترامی شد نمیدونستم اینجا همه طرف داره آقایه بابایی هستن :smile:
بعدشم اصلا نخواستیم اینجا نمیشه انتقاد کرد . بریم همون گروه وایبر خودمون خیلی صمیمی تره
انشاا... همه موفق باشین .

دوست عزیز ناراحت نشید ما همه این جا با هم دوست هستیم و همانطور که قبلا هم گفتم این جا میخوایم به هم کمک کنیم من نمی خوام از ادبیات دوستان دیگه استفاده کنم ولی شما هم قبول کنید که یک کم کم لطفی کردید.
به نظر من ایراداتی که شما به کتاب آقای بابایی وارد کردید خیلی منطقی نبود اولا تست های سال های دور در متن کتاب ایشان خیلی نیست(خیلی خیلی کمتر از تستای جدیده) و اگه هم باشه به نظرم عیب نیست چون به دفعات سوالای سال های دور در کنکورهای جدید هم اومده مثلا در ترمو سال 75 سوالی دادند که عینا در سال 92 هم اومد(نشت درون مخزن)
من فکر می کنم شما خیلی کتاب ایشون رو خوب مطالعه نکردید چون مطلبی که در مورد سوال اول حرارت گفتید اصلا هیچ ربطی به موضوعی که ایشون تو کتابش گفته بود نداشت شما دارید مطلب مربوط به ماکسیموم دما در استوانه توخالی رو از کتاب آقای بابایی می گید در حالی که سوال اول حرارت چیز دیگه ای بود در این سوال استوانه کوچک توپر است و بین دو استوانه هم تولید حرارت وجود داره اتفاقا من این سوال رو به کمک اثبات ها و حل مسایل تشریحی کتاب آقای بابایی زدم(البته اگه درست زده باشم)
بقیه سوالهای حرارت هم همینطور حتی در مورد اون سوال میعان اگه به اثبات سطح عمودی و نکات در ادامه اش توجه می کردید معلوم می شد که که ضخامت مایع باید از قطر لوله خیلی کمتر باشه(البته این نظره منه)
به نظرم برخلاف نظر شما اتفاقا کنکور الان به این کتاب و کتاب هایی مثل این نیاز داره به شرطی که خوب خونده بشه
من احترام زیادی برای آقای خداکرمی و کتاب هاشون قائلم و نمیشه نقش ایشون رو نادیده گرفت ولی تو حرارت و حتی جرم کتاب های جهش بیشتر به من کمک کرد یعنی راستش اگه جهش نبود معلوم نبود درصد حرارتم چند میشد ولی الان فکر می کنم بد نزدم یعنی راستش خیلی سوالای حرارت برام عجیب نبود و اینو بی تعارف مدیون کتاب جهشم دوستان دیگه هم که از رو این کتاب خوندن تقریبا همین نظرو دارن
به هر حال ما دوست داریم شما همچنان تو این سایت در کنار ما باشید و یه تقاضا هم از همه دوستان اولا خواهشا به هم توهین نکنیم ما ناسلانتی مهندسای این مملکتیم بعدش هم اگه یه درسو تو کنکور خراب کردیم کتاب و استادو .... رو زیر سوال نبریم چون شاید ما اون درسو خوب نخونده باشیم مثلا من ریاضی از روی کتاب جناب آقای دکتر طاهری خوندم ولی خوب نزدم ولی بازم میگم بهترین کتاب ریاضی کتاب ایشونه

ziiizooo

عضو جدید
من الان کنکور شما رو دیدم.به نظر من حرارتش از سال پیش که ما دادیم کمی نکته دار تر و همچنین نکته هایی که چندسال بود از ان سوال نمی امد.امده بود(ولی هیچ کدوم از سالهای 93و94 به سختی حرارت 92سال نبود.حرارت 92 خیلی سنگین بود.این رو از درصدهای حرارت اون سال هم میتونید ببینید) .ترمو و جرم به نظرم راحت تر از 93 بود(مخصوصا جرم).عملیات سخت تر.سیالات و راکتور مثل سال پیش بود(راکتور مثل هر سال تکراری بود)(سیالاتم چون تنوع سوالاش زیاده هر سال همین جوریه).مدلسازی ریاضی امسال سختر بود.ولی قسمت عددی مثل همیشه راحت و از پارسال راحت تر

آخرین ویرایش:

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من الان کنکور شما رو دیدم.به نظر من حرارتش از سال پیش که ما دادیم کمی نکته دار تر و همچنین نکته هایی که چندسال بود از ان سوال نمی امد.امده بود(ولی هیچ کدوم از سالهای 93و94 به سختی حرارت 92سال نبود.حرارت 92 خیلی سنگین بود.این رو از درصدهای حرارت اون سال هم میتونید ببینید) .ترمو و جرم به نظرم راحت تر از 93 بود(مخصوصا جرم).عملیات سخت تر.سیالات و راکتور مثل سال پیش بود(راکتور مثل هر سال تکراری بود)(سیالاتم چون تنوع سوالاش زیاده هر سال همین جوریه).مدلسازی ریاضی امسال سختر بود.ولی قسمت عددی مثل همیشه راحت و از پارسال راحت تر

به به روزبه ی عزیز
اقا یه احوالی نمیپرسی
میبینم که تو تاپیک 94 داری قذم میزنی:D

rotbebartar

عضو جدید
ولی اخه منم که راهیان خونده بودم برام عجیب نبود

من جسارت نکردم خودم رو گفتم چون سوالا خیلی مفهومی شده باید حرارت رو خوب فهمیده باشی حالا از رو هر کتابی(راهیان جهش پوران ....)
کتاب جهش برای من بهتر بود یعنی به دلیل همون اثباتا و راه حل هاش درسو بهتر برای من جا مینداخت ولی ممکنه شما این تسلط را با راهیان کسب کرده باشید بنابراین مهم مسلط شدنست من فکر می کنم اگر از رو راهیان خونده بودم یه سری از تستا رو نمیتونستم بزنم ولی خوب این دلیل نمیشه که بگم راهیان کتاب خوبی نیست

#soreNa#

کاربر فعال
ziiizoooجان منم الان ک بررسی میکنم میبینم خیلی تست هارو میشه زد ولی دادا اینم در نظر بگیر یه عده ام مث ما خو جَو میگرتشون سر چنتا سوال وقت زیاد میزارن میبینن وقت کمه درسای دیگه هم هس استرس میگیردشون حالا خودت حساب کن میکس اینا چی میشه ..ولی الان آدم با رکابی لم داده چای دستشه ریلکس بدون استرس راحت حتی با آنالیز" :D:surprised: سوالا رو بررسی میکنه ولی خب اون موقعه یخورده شرایط فرق داشتهش دیگه نه؟؟:cry:؟ من خدایش وقت کم آوردم شاید اگه سرعت عملم بالاتر بو د برای خودم امیدی قائل میشدم ولی خب شایدو کاشتن چیزی جاش سپز نشد:w22::w04:
الان کاملتر کنکور رو دیدم خداییش فهمیدم عملیاتش سخت نبوده به غیر 2 یا 3 سوال.حرارتم خدایی 9 تا سوالو میشد راحت زد

iran4irani

عضو
سلام خدمت دوستان
تقریبا به جز سنتیک، بقیه رو نسبتا سنگین داده بودن
سیالات و ریاضیش واقعا سنگین بود
جرم‌و‌ترمو‌ که طراحان محترم‌همچین‌ پیچونده بودن که‌ فقط هر تست رو‌باید ده دقیقه وقت میذاشتی بخونی و‌تحلیل‌کنیم.
چقدر درس خوندیم آخرشم این شد.

farhad urmia

عضو جدید
سختی و راحتی کنکور بستگی داره به اینکه سر جلسه باشی. من تو خونه حرارت 92 رو تا10سوالش راحت حل کردم اما سر جلسه چون استرس داری قضیه خیلی فرق می کنه عزیز دل برادر اخوی زیزو

آخرین ویرایش:

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مایه دار های مغزی هنوزم پیادن ....

مایه دار های مغزی هنوزم پیادن ....

سر جلسه یه جور دیگس ... ما مرد بودیم ترمو پارسالو خوب میزدیم .... (البته به قول یکی از رفقای گلمون تو که هیچ .... نشدی ... آها حرارت بود)

... وای تستای راکتور بیو به آدم حال میده ...

آخرین ویرایش:

ziiizooo

عضو جدید
سختی و راحتی کنکور بستگی داره به اینکه سر جلسه باشی. من تو خونه حرارت 92 رو تا10سوالش راحت حل کردم اما سر جلسه چون استرس داری قضیه خیلی فرق می کنه عزیز دل برادر اخوی زیزو
داداش گل من نسبت به پارسال که خودم سرجلسه بودم دارم میگم.اره اگه بشینی تو خونه بزنی که همرو میشه 80 زد.خداییش مدلسازیو حرارتش از پارسال سخت تر بود.جرم و ترمو ولی اسونتر از پارسال بود.من اینو گفتم.مثل اینکه ما هم سرجلسه بودیم پارسالو ها

ziiizooo

عضو جدید
ziiizoooجان منم الان ک بررسی میکنم میبینم خیلی تست هارو میشه زد ولی دادا اینم در نظر بگیر یه عده ام مث ما خو جَو میگرتشون سر چنتا سوال وقت زیاد میزارن میبینن وقت کمه درسای دیگه هم هس استرس میگیردشون حالا خودت حساب کن میکس اینا چی میشه ..ولی الان آدم با رکابی لم داده چای دستشه ریلکس بدون استرس راحت حتی با آنالیز" :D:surprised: سوالا رو بررسی میکنه ولی خب اون موقعه یخورده شرایط فرق داشتهش دیگه نه؟؟:cry:؟ من خدایش وقت کم آوردم شاید اگه سرعت عملم بالاتر بو د برای خودم امیدی قائل میشدم ولی خب شایدو کاشتن چیزی جاش سپز نشد:w22::w04:

این حرفو قبول دارم.ولی من خودمم پارسال کنکور دادم و میفهمم این چوزو.ولی خوب واقعا بعضی سوالها عین نکته هستش.منم گفتم در کل حرارت و مدلسازیش از پارسال سخت تر بوده ولی جرمش راحت تر از پارسال بودهو همچنین ترمو.راکتور و سیالات مثل پارسال بوده سطح سوالهاش

ziiizooo

عضو جدید
سر جلسه یه جور دیگس ... ما مرد بودیم ترمو پارسالو خوب میزدیم .... (البته به قول یکی از رفقای گلمون تو که هیچ .... نشدی ... آها حرارت بود)

... وای تستای راکتور بیو به آدم حال میده ...
ترمو پارسال رو با اینکه سخت تر بود 60 زدم.خوبی هادی جان؟

farhad urmia

عضو جدید
داداش گل من نسبت به پارسال که خودم سرجلسه بودم دارم میگم.اره اگه بشینی تو خونه بزنی که همرو میشه 80 زد.خداییش مدلسازیو حرارتش از پارسال سخت تر بود.جرم و ترمو ولی اسونتر از پارسال بود.من اینو گفتم.مثل اینکه ما هم سرجلسه بودیم پارسالو ها
بله برادر درسته اخوی زیزو. اسمتم زیادی اسلامیه اخوی بهش میاد. میانگین پارسالت چند بود و کجا قبول شدی؟

farhad urmia

عضو جدید
این داداشمون پرچمش بالاس ... برخلاف ما که پرجممون زیر پاش پهنه
آقا ارادتمندیم. بچه ها برین سربازی که بعدش زود جذب بازار کار بشین با این قانون جدید پسرای بیچاره باید دو سال کامل خدمت کنن بعد بیان وارد بازار کار بشن

farhad urmia

عضو جدید
تیکه آخرِ حرفت ... خخخخ
یکه آخر ادامه دارد و اینه که انشالله اگه خدا بخواد با ی عصا تو دستشون برن خواستگار ی دوشیزه علیه ی 45 ساله. اینجوریاست که سن ازدواج بالا رفته اخوی میرزا سراج. عجب اسم با مصمایی داری . ماشالله

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکه آخر ادامه دارد و اینه که انشالله اگه خدا بخواد با ی عصا تو دستشون برن خواستگار ی دوشیزه علیه ی 45 ساله. اینجوریاست که سن ازدواج بالا رفته اخوی میرزا سراج. عجب اسم با مصمایی داری . ماشالله

;) اسممون که تو جیبته داداش ....

--- دانشجوی دانشگاهم ....
نه اتفاقاً خوب بود ... ولی میتونست بهتر باشه دقیق یادم نی .... فک کنم 39 40 بود

farhad urmia

عضو جدید
;) اسممون که تو جیبته داداش ....

--- دانشجوی دانشگاهم ....
نه اتفاقاً خوب بود ... ولی میتونست بهتر باشه دقیق یادم نی .... فک کنم 39 40 بود
واقعا مطمئنی دانشجو دانشگاهی؟ من فکر کردم دانشجو سربازخونه ای هااا؟ کدوم دانشگاهی اخوی؟

بالا