[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 94

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
بچه ها یه سوالی برام پیش اومده.....

سوالاتی که جوابشون تو گزینه ها نیست...مثل وقتایی که انگار اشتباه چاپیه ولی یکی از گزینه ها با یه تغییر جواب میشه...ازین تیپ سوالا تو کنکور باشه جواب ندیم! نه؟!
اینجور سوالا جز سولای غلط آزمونن....نه؟
:biggrin:

خودمم خنده م میگیره ولی واقعا برام سواله:redface:

ببینین عین مثال 12 صفحه 63 جهش حرارت.....گفته جوا گزینه 1 ولی با یه تغییر
یعنی اگه ما اون سال کنکور داشتیم نباید به این سوال جواب میدادیم؟نه؟
سلام
:D
اصول کار اینجوریه که سوالاتی که اشتباه هستن و یا جواب درست توی گزینه ها نیست همشون از کلید کنکور حذف میشن .. یعنی سازمان سنجش اینطور میگه .. ولی حالا اینکه واقعا از کلید سوالات حذف میکنن یا نه رو فقط خدا میدونه ..

ولی یه توصیه دارم .. بعضی وقتا پیش میاد متوجه میشی سوال غلطه .. ولی باز کاملا مشخص هست که جواب کدوم گزینه هست .. اگه یکی دو سال اینجوری بود به نظرم بزنی خوبه .. چون اگر حذف کنن که هیچ .. ولی اگه حذف نکنن تو امتیازش رو میگیری :D

آخرین ویرایش:

mohammad aghaei

عضو جدید
لطفا همه ج بدن...............!
روزی چند ساعت میخونید؟ و آیا تموم کردید کتابارو؟
مرسی;)

623

عضو جدید
بروبچ سلام، انشالا که همه خوب و سر حال هستید!;) در مورد کلیشه ها دیدم بحث شده، باید بگم که منم دنبالش بودم ولی خیلی وقته دیگه حتی بش فکرم نمیکنم به لطف بی اعتنایی دوستان! فقط میتونم بگم که هر روز بیشتر به خودم میگم که من خودم باید آنالیز کنم و کلیشه های خودمو بنویسم! ببینید الان باید به این موضوع فکر کنید که میخواید تغییر ایجاد کنید! بازم میگم، تغییر. برای همین صحبت دکتر سمیعی گهر رو بتون میگم که وقتی تست میزنید رها نکنیدشون برگردید و چک کنید که کدوما مهم هستن و بیشتر سوال میاد! این یعنی کلیشه! ببینید به نظر من شما باید تا 15 و حداکثر 20 آذر درسارو تموم کرده باشید، که بعد از اون هر درسیو مرور کنید و تستاشو به فاصله سه روز بزنید و نکته مهم اینه که همین جا برگردید و کلیشه بنویسید! اتفاقا این به نظر من بهتر از کلیشه های استاد میشه چون شما اونجاهایی که تسلط داریدو دوباره نمینویسید! و بعد از اینکه همه درسا تموم شد و کلیشه نوشتید! باید یه مرور جامع بکنید و سعی کنید بیشتر از 10 روز نشه! بعد از اون تستای سه سال آخر رو بزنید! سه یا چهار روز آخر هم کلیشه های خودتونو مرور کنید! دوستان بیاید تغییر ایجاد کنیم! همتونو دوست دارم چون اینجا فقط خدا هست و من و شما:smile:;)

سلام.ممنون. ایده خیلی خوبی دادین.به نظر منم باید همین کارو بکنیم. چند تا سوال داشتم؛من تا حالا که درسارو میخوندم فقط تستای سراسری سالهای 80 تا 90 زدم، تو مرور سهروزه ای که گفتین بازم هین تستارو بزنم؟همچنین این برنامه ای که شما گفتین بابرنامه آزمونای پارسه جور نیست. طبق برنامه پارسه ما باید 15 تا 28 آذر مباحث 50درصد دوم بخونیم. یعنی اگه به جای 50 درصد دوم مرور سه روزه رو شروع کنیم بهتره؟اگه میشه در خصوص مرور جامع 10 روزه هم بگین که تو اون 10 روز چی و چجوری بخونیم؟

mohammad aghaei

عضو جدید
سلام.ممنون. ایده خیلی خوبی دادین.به نظر منم باید همین کارو بکنیم. چند تا سوال داشتم؛من تا حالا که درسارو میخوندم فقط تستای سراسری سالهای 80 تا 90 زدم، تو مرور سهروزه ای که گفتین بازم هین تستارو بزنم؟همچنین این برنامه ای که شما گفتین بابرنامه آزمونای پارسه جور نیست. طبق برنامه پارسه ما باید 15 تا 28 آذر مباحث 50درصد دوم بخونیم. یعنی اگه به جای 50 درصد دوم مرور سه روزه رو شروع کنیم بهتره؟اگه میشه در خصوص مرور جامع 10 روزه هم بگین که تو اون 10 روز چی و چجوری بخونیم؟

سلام. ببینید من نمیدونم شما تا الان چجوری خوندید ولی برای این مرور سه روزه ها شما باید خلاصه هاتونو بخونید و اگه جایی به مشکل برخوردید سراغ کتابا برید! من خودم پارسال 4 کنکور آخر پارسه رو ثبت نام کردم فقط میتونم بگم که دوتا جامع آخر کاربردیه و کنکور 50 درصدا بدرد نمیخوره ، فقط مدیریت زمان! آره شما باید تا همون کنکور 90 بخونید و تحلیل کنید! و من خودم شخصا از 86 به بعد رو میخونم و پیشنهادم اینه که همینارو هم تو زمان کنکور بزنید (منظورم زمان هر درس هست)! چون شما دیگه باید آماده باشید! و نکته مهم اینه که شما تو این مرورا بیاید فرمولهای مهم هر درس رو بنویسید بدون ذکر کاربردشون، فقط فرمول، و کلیشه هم که باید تهیه کنید! میخوام بگم این دوره سه روزه ها باید به بهترین نحو باشه و خودتون راحت بفهمید که مثلا الان توی 95 درصد تواناییتون هستید، هر چند که زمان گیر باشه. در مورد فرمول ها، یکی از بهترین شیوه ها اینه که شما اینقدر تسلط داشته باشید که مثلا امروز صبح نشستید پای درس و مثلا برای خودتون روی کاغذ بنویسید دارسی ویزباخ، و هر چی که از فرمولای دارسی رو میدونید بنویسید و برای خودتون تحلیل کنید که هر فرمول کجا کاربرد داره! و بعد با اون فرمولاتون چک کنید که چند درصد فهم پیدا کردید و فرمولارو حفظید! ببینید اینو که میگم به خاطر اینه که من توی دانشگاه درسم خوب بود و نمره خوب زیاد داشتم، خب کسای دیگه ای هم بودن که نمره هاشون خوب بود فقط تفاوت من با اونا این بود که من توی نیم ساعت اول همه جوابارو میدادم بدون اشتباه و میومدم بیرون، بعدم برای دوستام جوابارو اس میکردم:biggrin:! میخوام بگم شما سر جلسه زمان اینو ندارید که فکر کنید با کدوم فرمول حل میشه! پس تسلط روی فرمولا یادتون نره! در مورد مرور 10 روزه شما فقط خلاصه هارو میخونید و در آخر کار فرمولارو، بعد که میخواید کنکور سه سال آخر رو بدید باید به این موضوع فکر کنید که شما دیگه زمانتون تموم شده و هر چی تو چنته داریدو میخواید پیاده کنید، مثل کنکور اصلی! بازم میگم هر چی این مرور سه روزه ها بیشتر طول بکشه و شما به کنکور نزدیکتر بشید بهتره! چون مثلا شما 15 روز زمان دارید 10 روزشو میزارید برای 6تا کنکور آخر (اصلی و شناور) و 5 روزو میزارید برای خوندن کلیشه ها و متن کتاب عملیات مک کیب قسمت خشک کن ها و... و در کل هر کتابی که میدونید الان بدردتون میخوره! ببخشید زیاد حرف زدم! موفق باشید.:)

E.AP

عضو جدید
لطفا همه ج بدن...............!
روزی چند ساعت میخونید؟ و آیا تموم کردید کتابارو؟
مرسی;)
روزی 7 الی 8 ساعت بعضی روزا تا 9 ساعت هم میخونم
من با برنامه آزمونام پیش میرم تا اخر آذر ماه طول میکشه تقریبا تا تموم کنم اما مباحث اصلی رو تقریبا تموم کردم

623

عضو جدید
دوستان تراز هم مثل رتبه به تعداد افراد شرکت کننده در آزمون بستگی داره؟

eagles24

عضو جدید
سلام من تازه هضو شدم کسی میتونه فصلای مهم ارشد بیو تکنولوژی رو بگه چون وقت خیلی کمه میخوام روی اون فصلا تمرکز کنم........

آخرین ویرایش:

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه گی دوستان
خسته نباشید
امیدوارم درسا خیلی خوب پیش بره
حقیقتش من تو فکر کنکور نبودم اما یهو به سرمون زد با چند تا از بچه های دانشگاه یه دور دیگه کنکور بدیم
همزمان کنکور دکتری رو هم بدیم:D

ئدز

عضو جدید
سلام به همه گی دوستان
خسته نباشید
حقیقتش من تو فکر کنکور نبودم اما یهو به سرمون زد با چند تا از بچه های دانشگاه یه دور دیگه کنکور بدیم
همزمان کنکور دکتری رو هم بدیم:D[/QU
پویا مگه شما صنعتی اصفهان نبودی؟؟؟وقت داری نفس بکشی؟؟؟؟کنکور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس کی درسا رو پاس کنه؟تمرین و پروژه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه گی دوستان
خسته نباشید
همزمان کنکور دکتری رو هم بدیم:D[/QU
پویا مگه شما صنعتی اصفهان نبودی؟؟؟وقت داری نفس بکشی؟؟؟؟کنکور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس کی درسا رو پاس کنه؟تمرین و پروژه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

گفتیم بعد امتحانا یه 15 روزی بخونیم.الان که اصلا امکان نداره خوندن:cry:
شما شریف خوش میگذره؟؟راس میگن گلابیه؟؟؟:razz::smoke:

ئدز

عضو جدید
گفتیم بعد امتحانا یه 15 روزی بخونیم.الان که اصلا امکان نداره خوندن:cry:
شما شریف خوش میگذره؟؟راس میگن گلابیه؟؟؟:razz::smoke:

خیلیییییییی همه چی عالیه تنها مشکلم آینه که روزام فقططط 24ساعته.... میام اینجا میگم وضع من از بچه ها کنکوری بدتره!!!!! خلاصه راهی برای طولانی تر شدن روزا داری بگو وگرنه میای شنیدی یه دانشجوی از کم خوابی و خوراکی مرده بدون خود خود منم!!

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلیییییییی همه چی عالیه تنها مشکلم آینه که روزام فقططط 24ساعته.... میام اینجا میگم وضع من از بچه ها کنکوری بدتره!!!!! خلاصه راهی برای طولانی تر شدن روزا داری بگو وگرنه میای شنیدی یه دانشجوی از کم خوابی و خوراکی مرده بدون خود خود منم!!

ای بابا پس شریفم مضخرفه مثل اینجا.احتمالا ترم دیگه واسه کشک و سنگک(علم و صنعت) مهمانی بگیرم 12 واحد خوراک پاس کنم بره:D

ئدز

عضو جدید
ای بابا پس شریفم مضخرفه مثل اینجا.احتمالا ترم دیگه واسه کشک و سنگک(علم و صنعت) مهمانی بگیرم 12 واحد خوراک پاس کنم بره:D

این نیز بگذرد ...........درد دانشگاه سراسری داشتیم پدر خدا رو در اوردیم ای کنکور ای کنکور اونم گذاشت تو سفرمون...........دیگه روم نمیشه چیزی ازش بخوام فقط میگم خدایا به هرچی دادی شکر به نداده هات ده هزار بار شکر

REZA1597

عضو جدید
سلام به همگی
لطفا یه راهنمایی بهم بکنید که برای راکتور چی کار کنم ...
پیشاپیش ممنون

DEPOR

عضو جدید
دوستان یه تاپیک اینا دفترچه سوالات کنکورهای سال گذشته رو داشت کسی میدونه جاش کجاست؟

eagles24

عضو جدید
عزیزان کسی میتونه به من کمک کنه بگه چه فصلای ارشد بیو از کدوم کتابا مهمتره اخه وقتم خیلی کمه...... پرسوال ترین فصلا کدومه؟؟؟؟؟؟؟ خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین......

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها یه سوال من کتاب راهیان ارشد رو برای درس مکانیک سیالات خوندم اما تسلط کافی ندارم
چون من رشتمم فرق میکنه میخوام یه کتاب دیگه بخرم میخوام بدونم چه کتابی رو به جز راهیان پیشنهاد میکنید که خودتون نتیجه خوبی ازش دیدید ؟که بهترین باشه
ایا لازم هست برم مرجعشو بخونم؟

DEPOR

عضو جدید
سلام بچه ها یه سوال من کتاب راهیان ارشد رو برای درس مکانیک سیالات خوندم اما تسلط کافی ندارم
چون من رشتمم فرق میکنه میخوام یه کتاب دیگه بخرم میخوام بدونم چه کتابی رو به جز راهیان پیشنهاد میکنید که خودتون نتیجه خوبی ازش دیدید ؟که بهترین باشه
ایا لازم هست برم مرجعشو بخونم؟

من شخصا میگم جزوات پارسه که اینجا هم هست البته من خودم پوران خوندم بد هم نفهمیدم راهیان دارم اصلا نتونستم بفهمم چیزی ازش

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید به برو بچ

دوستان سوالای عمل 1 رو دکتر احسانی و سوالای جرم+عمل 2 رو دکتر نصر معمولا طرح میکنن
جزوه این 2 تا بشر رو در اولین فرصت براتون میزارم خیلی میتونه مفید باشه چون سوالاشون با جزوه فرقی نداره:D

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه گی دوستان
خسته نباشید
همزمان کنکور دکتری رو هم بدیم:D

جدی میگی پویا؟ مگه شبانه ای؟

DEPOR

عضو جدید

دوستان سوالای عمل 1 رو دکتر احسانی و سوالای جرم+عمل 2 رو دکتر نصر معمولا طرح میکنن
جزوه این 2 تا بشر رو در اولین فرصت براتون میزارم خیلی میتونه مفید باشه چون سوالاشون با جزوه فرقی نداره:D

بعید میدونم هرسال یه نفر طرح کنه سوالات روها

623

عضو جدید

خیلی خیلی ممنون ;)
ما هم تنها تشکری که میتونیم ازتون بکنیم اینه که براتون دعا کنیم که به هر چی میخواین برسین

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام اگه لطف کنید بزارید شرمنده ات میشیم خیلی خوب میشه
دستت درد نکنه ..اجرت با امام حسین

eagles24

عضو جدید
سلام بچه ها... واسه زبان ارشد بیو تو این یه ماه چه کتابی بخونم؟؟؟... 504 رو تقریبا بلدم ولی هنوز نمیشه تست لغت کنکور زد.... ممنون میشم راهنماییم کنین........

بالا