[گفتگو] بهترین کتابی که تا به حال خوانده اید ؟

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه مدت بود خیلی علاقه مند شده بودم کتابای مصطفی مستور و خصوصا کتاب "روی ماه خداوند را ببوس" رو بخونم
تو نت سرچ کردم اما پی دی افش پیدا نمیشد
بالاخره از یه سایتی پیداش کردم و چند روز پیش نشستم خوندمش
البته بعدش که نشستم چند تا نقد ازش خوندم متوجه شدم که این پی دی اف که من داشتم کامل نبوده و یه جاهایی از داستان نیومده توش اصلا!
ولی خب بالاخره با خوندن چهار تا خلاصه و نقد ازش تو نت فهمیدم چی به چی بوده

داستانیه که به نظرم خوب شروع میشه اما بد تموم میشه
یه سری دیالوگهای قشنگ اما کلیشه ای داره
تو شخصیت پردازیشم حتی ضعفایی داره

دوست دارم کتابای دیگه ی مستور رو هم بخونم و ببینم تو بقیشم شخصیت پردازی ها همینطوره یا نه بهتره
کسی از دوستان این کتابو یا کتابای دیگه ی مستور رو خونده که بتونه نظرشو بگه ؟

من با خوندن "روی ماه خداوند را ببوس" مشتاق شدم که بقیه ی کتاب هاشونم بخونم.
کتابایی مثل؛ من گنجشک نیستم و استخوان خوک و دستهای جذامی و عشق روی پیاده رو و چند روایت معتبر و... .
شخصیتها اکثراً تو کتابهای مختلف تکرار می شن و شاید بشه گفت زنجیر وار به هم ربط دارن. مثلا زنی که تو "استخوان خوک و دستهای جذامی" هست، حضور گذرایی تو "من گنجشک نیستم"هم داره. [مثلاً]

نظر بقیه رو نمی دونم ولی من حس میکنم آقای مستور تو باتلاق تکرار شخصیت و داستان دست و پا میزنه! مثل اینکه حرفی برای گفتن نداشته باشه، مدام تم داستانهای قبلی رو در قالب کتاب جدید تکرار می کنه.
و دیگه داستانهاش_بلند و کوتاه_ به شخصه کشش و جاذبه ی داستانی برای من ندارن. مثلا اگه از من بپرسن فلان کتاب مستور در مورد چیه؟ اصلا به یاد نمیارم که داستان از چه قرار بوده! همه رو با هم یه جورایی قاطی می کنم!

به نظرم یک بار یا حداکثر دو بار مستور خوانی(!) برای تمام عمر آدم بسه. آدم از تکرارِ خوندنش زده میشه.
مگه اینکه بذاری دو سه سال از آخرین کتابی که ازش خوندی، بگذره، تا دوباره یه اندک جذابیتی_اونم صرف نوع نثر مستور_ برات ایجاد بشه!
خوندن زیادش مثل دیدن یه خوابِ تکراریِ نامفهومه که بعدها چیزی ازش به یاد نمیاری!

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کتابها جز بهترین رمانهایی بوده که خوندم:

چراغها را من خاموش میکنم ; زویا پیرزاد
بادبادک باز ; خالد حسینی
یاسمین ; م. مودب پور
قلعه حیوانات ; جورج اورول
مدیر مدرسه ; جلال آل احمد
سمفونی مردگان ; عباس معروفی
کیمیاگر ; پائولو کوئیلو

البته ترتیبی نداشت ... همشون یه جورایی عالی بودن

s_aa

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
متاسفانه زمان زیادی میگذره ازخوندن اخرین کتابم واین اصلا خوب نیست!
اما کتاب صوتی که تقریبا مداوم گوش میکنم و فکر میکنم درموردش"شازده کوچولو"هست.
اما اخرین کتاب متنی خونده شده ام:کتابی ازشهیدمطهری بودازسری کتابهای جهان بینی شون.

و بالاخره اگه حوصله و حال فکر اجازه بده کتاب "من ِ او" رضاامیرخانی هست...

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فک کنم قبلا پست کردم کتاب های خوبی رو که خوندم -جدیدا ی کتاب به دستم رسیده از طرف یکی از دوستام -تا اینجا که خوندم بد نبوده -بامداد خمارم از فتانه حاج سید جوادی

ehsanseh

عضو جدید
سلام دوستان روزتون بخیر

ببخشید من یه مشکلی با خودم پیدا کردمو اونم اینه که اول روز وقتی بیدار میشم یه روز خیلی با انرژی و اکتیو هستمو اونروز کارامو خیلی با برنامه و هدفمند با راندمان بالا انجام

میدم ، اما یه روزایی ام ( که متاسفانه کمم نیستن ) خیلی بی حوصله و بی انگیزه هستم اول صصبحو اونروز حتی شاید نتونم نصف کارهام رو هم طبق میل و برنامه قبلی خودم

انجام بدم.

از طرفی چون واقعا کارهای زیادی رو واسه خودم برنامه ریزی کردم ،‌ این قضیه خیلی داره به من لطمه میزنه و جلوی پیش رفتن من با برنامه هام رو میگیره. کلا آدمی هستم که

خیلی از کتاب تاثیر میگیرم. حالا با اوصافی که گفتم میتونین کتابی به من معرفی کنید که حالا /اخر شب یا اول صبح با روزی نیم ساعت مطالعه بتونم انرژی لازم واسه کار و

فعالیت و درواقع اون انگیزه لازم رو توی اونروز داشته باشم.؟

ببخشید زیاد توضیح دادم .ممنون میشم منو راهنمایی کنید ....

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کتابها جز بهترین رمانهایی بوده که خوندم:

چراغها را من خاموش میکنم ; زویا پیرزاد
بادبادک باز ; خالد حسینی
یاسمین ; م. مودب پور
قلعه حیوانات ; جورج اورول
مدیر مدرسه ; جلال آل احمد
سمفونی مردگان ; عباس معروفی
کیمیاگر ; پائولو کوئیلو

البته ترتیبی نداشت ... همشون یه جورایی عالی بودن

جز بادبادک باز و مدیر مدرسه و کتاب پیرزاد بقیه رو خوندم
بادبادک باز کتاب بعدی ای هست که قراره بخونم
پرنده ی من آخرین کتابی بوده که خوندم، همین پریروز، خیلی قشنگ بود دوسش داشتم

کتابی هم که در حال خوندنشم "چکونه زندگی خود را دوباره بیافرینید" هستش، کتابی فوق العاده در مورد شناخت تله های زندگی که قراره یه تاپیکی ازش تو بخش روانشناسی بزنم ولی هنوز وقت نکردم استارتشو بزنم و بنویسم

متاسفانه زمان زیادی میگذره ازخوندن اخرین کتابم واین اصلا خوب نیست!
اما کتاب صوتی که تقریبا مداوم گوش میکنم و فکر میکنم درموردش"شازده کوچولو"هست.
اما اخرین کتاب متنی خونده شده ام:کتابی ازشهیدمطهری بودازسری کتابهای جهان بینی شون.

و بالاخره اگه حوصله و حال فکر اجازه بده کتاب "من ِ او" رضاامیرخانی هست...

فکر می کنم صد سالمم که بشه (مگه میشه؟ صد سال!!!) باز شازده کوچولو کتاب محبوبم باشه
حس خیلی خوبی به این کتاب دارم:heart:

سلام دوستان روزتون بخیر

ببخشید من یه مشکلی با خودم پیدا کردمو اونم اینه که اول روز وقتی بیدار میشم یه روز خیلی با انرژی و اکتیو هستمو اونروز کارامو خیلی با برنامه و هدفمند با راندمان بالا انجام

میدم ، اما یه روزایی ام ( که متاسفانه کمم نیستن ) خیلی بی حوصله و بی انگیزه هستم اول صصبحو اونروز حتی شاید نتونم نصف کارهام رو هم طبق میل و برنامه قبلی خودم

انجام بدم.

از طرفی چون واقعا کارهای زیادی رو واسه خودم برنامه ریزی کردم ،‌ این قضیه خیلی داره به من لطمه میزنه و جلوی پیش رفتن من با برنامه هام رو میگیره. کلا آدمی هستم که

خیلی از کتاب تاثیر میگیرم. حالا با اوصافی که گفتم میتونین کتابی به من معرفی کنید که حالا /اخر شب یا اول صبح با روزی نیم ساعت مطالعه بتونم انرژی لازم واسه کار و

سلام دوست عزیز
فکر می کنم کتاب "چهار اثر از فلورانس اسکاول شین" تزجمه گیتی خوشدل بتونه کمکتون بکنه
:gol:

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
جز بادبادک باز و مدیر مدرسه و کتاب پیرزاد بقیه رو خوندم
بادبادک باز کتاب بعدی ای هست که قراره بخونم
پرنده ی من آخرین کتابی بوده که خوندم، همین پریروز، خیلی قشنگ بود دوسش داشتم

کتاب "پرنده من" تو لیست کتابهایی هست که میخوام بخونم ... منتها یه لیست بلند بالا قبل از اون هست ... از "بلندیهای بادگیر" و "جین ایر" .... تا "گتسبی بزرگ" و "ناطور دشت" و "1984" ... "باغ مارشال" و "خرمگس" و "صد سال تنهایی" رو هم بخونم دیگه احتمالا وقت "پرنده من" باشه ... البته در کنار "درخت انجیر معابد" و "رود راوی" ... :D البته تعریف اون کتاب "4 اثر از فلورانس اسکاول شین" رو هم زیاد شنیدم. از دور سوم کتابخوانی هم که خبری نشد
مدیر مدرسه رمان کوتاه و ساده ایه ... فضای قشنگی داره ... میتونی ار بازار رایگان دانلودش کنی .. اپلیکیشن داره، کتاب پیرزاد هم چند تا جایزه برده .. طولانی نیست ...حدود 300 صفحه ... اما کتاب بادبادک باز که در مورد افغانستان دوران طالبان هست حدود 500 صفحه ای میشه ...
من آخرین کتابی که خوندم "راز سیتافورد" بود از آگاتا کریستی..همین یکی دو روز پیش ... بدک نبود، مثل "سمفونی مردگان" که تو دور دوم خوندیم کلا همه چیش تو برف بود

آخرین ویرایش:

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه مدت بود خیلی علاقه مند شده بودم کتابای مصطفی مستور و خصوصا کتاب "روی ماه خداوند را ببوس" رو بخونم
تو نت سرچ کردم اما پی دی افش پیدا نمیشد
بالاخره از یه سایتی پیداش کردم و چند روز پیش نشستم خوندمش
البته بعدش که نشستم چند تا نقد ازش خوندم متوجه شدم که این پی دی اف که من داشتم کامل نبوده و یه جاهایی از داستان نیومده توش اصلا!
ولی خب بالاخره با خوندن چهار تا خلاصه و نقد ازش تو نت فهمیدم چی به چی بوده

داستانیه که به نظرم خوب شروع میشه اما بد تموم میشه
یه سری دیالوگهای قشنگ اما کلیشه ای داره
تو شخصیت پردازیشم حتی ضعفایی داره

دوست دارم کتابای دیگه ی مستور رو هم بخونم و ببینم تو بقیشم شخصیت پردازی ها همینطوره یا نه بهتره
کسی از دوستان این کتابو یا کتابای دیگه ی مستور رو خونده که بتونه نظرشو بگه ؟

مدیر بانو جان مصطفی یا علیرضا مستور؟
منم شنیدم کتاباشون جالبه .

الان در حال خوندن سمفونی مردگان عباس معروفی هستم .تا حالا از ایشون کتاب دیگه ای رو نخوندم. ب نظرم شخصیت پردازی و توصیفاتشون عالیه .ولی کلا فضا و موضوع آنچنان جذبم نکرد . وبا نقدی ک استاد شاملو روی این کتاب داشته کاملا موافقم.

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب "پرنده من" تو لیست کتابهایی هست که میخوام بخونم ... منتها یه لیست بلند بالا قبل از اون هست ... از "بلندیهای بادگیر" و "جین ایر" .... تا "گتسبی بزرگ" و "ناطور دشت" و "1984" ... "باغ مارشال" و "خرمگس" و "صد سال تنهایی" رو هم بخونم دیگه احتمالا وقت "پرنده من" باشه ... البته در کنار "درخت انجیر معابد" و "رود راوی" ... :D البته تعریف اون کتاب "4 اثر از فلورانس اسکاول شین" رو هم زیاد شنیدم. از دور سوم کتابخوانی هم که خبری نشد
مدیر مدرسه رمان کوتاه و ساده ایه ... فضای قشنگی داره ... میتونی ار بازار رایگان دانلودش کنی .. اپلیکیشن داره، کتاب پیرزاد هم چند تا جایزه برده .. طولانی نیست ...حدود 300 صفحه ... اما کتاب بادبادک باز که در مورد افغانستان دوران طالبان هست حدود 500 صفحه ای میشه ...
من آخرین کتابی که خوندم "راز سیتافورد" بود از آگاتا کریستی..همین یکی دو روز پیش ... بدک نبود، مثل "سمفونی مردگان" که تو دور دوم خوندیم کلا همه چیش تو برف بود

پرنده ی من زیاد وقتتو نمی گیره
من حدودا تو دو ساعت خوندمش، 141 صفحست
کتاب زویا پیرزادم تو لیست کتابهاییه که قراره بخونم، تا حالا از پیرزاد کتابی نخوندم
یه کتاب دیگه هم که توجهمو جلب کرده کتاب "کافه پیانو" هستش که به پیشنهاد یکی از دوستان اون رو هم در لیستم قرار دادم

مدیر بانو جان مصطفی یا علیرضا مستور؟
منم شنیدم کتاباشون جالبه .

الان در حال خوندن سمفونی مردگان عباس معروفی هستم .تا حالا از ایشون کتاب دیگه ای رو نخوندم. ب نظرم شخصیت پردازی و توصیفاتشون عالیه .ولی کلا فضا و موضوع آنچنان جذبم نکرد . وبا نقدی ک استاد شاملو روی این کتاب داشته کاملا موافقم.

مصطفی مستور هستن عزیزم
"روی ماه خداوند را ببوس" خیلی برام جالب نبود، آخرش با یه حالت بهت تموم شد برام، اصلا فکر نمی کردم داستان تموم شده!
ولی خب ازش باز می خونم

ولی از عباس معروفی دیگه کتابی نمی خونم، آن چنان که باید منو حذب نکرد، فقط دست نوشته هاشو می خونم
نقد شاملو از سمفونی مردگان در دسترستون هست که به اشتراک بذاریدش؟ خیلی دوست دارم بخونمش

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
سلام دوستان روزتون بخیر

انجام بدم.

ب نظر من شما باید کتابایی با حس نوستالژِیک بخونید :دی
من خودم ی مدت اینجوری شده بودم ولی شروع کردم ب خوندن کتابایی ک قبلا باعث میشدن ازشون حس خوب بگیرم و واسم تداعی کننده روزای خوبی بودن ک با این کتابا اونا رو گذروندم : ) ... بنظرم کتاب جدید تو این موقعیت شاید ی کم ذهن ادم رو زیادی درگیر کنه اما کتابایی ک قبلا خونده شدن توسط خودمون اینجوری نیستن... البته این روش واسه من جواب داد نمیدونم واسه شما خوب باشه :دی

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. من خیلی کتاب خوندم ولی دوس دارم از بعضیاشون که خیلی دوسشون دارم اسم ببرم. (حتما شما هم خوندینشون:redface:.....اکثرا کتابا رو کش رفتم خوندم:biggrin:چون همیشه دور و برم پر کتاب بود ولی اجازه نداشتم بخونمشون!)
5 سالم بود کتاب "قهرمان" رو خوندم!...یه کتاب آبی جیبی بود...بعدها فهمیدم داستان هرکول بوده
کتاب "زنان کوچک" ....اولش مجذوب قیافه کتاب شدم.کتاب انگلیسی قدیمی بود با نقاشیای بسیار کلاسیک اما بعد عاشقش شدم
کتاب "افسانه های امروزی"....این رو ادبیات طنز من خیلی تاثیر گذاشت
همیشه دست پدر و مادرم کتابای تاریخی دیدم....یکیش کلئوپاترا بود.....اون موقع ها به خاطر سن کمم اجازه نداشتم بخونمش برا همین دزدکی خوندمش! اعتراف می کنم هنوزم تو کف کتابم.
اولین جلد "هری پاتر" و که خوندم معتادش شدم. شما بقیه ماجرا رو تصور کنین....مثه اینه که یه پیرزن 50 ساله بره کنسرت کیتی پری!.....ولی من اصلا خجالت نمی کشم بگم هر ماه یه بار یکی از جلداشو می خونم.
کتاب "قلعه حیوانات" عالی بود....بعد از خوندنش یه مدت تو شوک بودم.
کتاب "بینوایان"......اولین کتابی بود که با خوندنش اشکم در اومد....مخصوصا صحنه مرگ گاوروش
و در نهایت میرسم به عشقم....کتاب "غرور و تعصب".....هیچ وقت از خوندنش سیر نمیشم.....(البته من دوس دارم اسمش غرور و پیش داوری باشه،ینی به نظرم این درست تره و به مفهوم متن کتاب نزدیک تر. چون پسره مغروره و دختره هم زود عجولانه قضاوت می کنه)
الانم در حال خوندن کتاب "کنار رود پیدرا نشستم و گریستم" هستم. بعدشم می خوام کتاب در ویتنام همیشه باران نمی بارد و بخونم.

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز شروع کردم به خوندن کتاب "بادبادک باز" از خالد حسینی با ترجمه ی مهدی غبرائی | نشر نیلوفر
به طور اتفاقی یه ترجمه دیگه ازش تو نت دیدم که از خانوم
"زیبا گنجی" بود
خیلی فرق داشتن با هم! غبرائی خیلی از جملات رو نیاورده تو کتابش یا تحریف کرده کلا !
مثلا یه نمونش رو ببینید :

ﺑﺎﺑﺎ ﮔﻔﺖ: ‏«ﺍﻣﯿﺮ ! ﺗﻮ ﻫﯿﭻﻭﻗﺖ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺍﺑﻠﻪﻫﺎﯼ ﺭﯾﺸﻮ ﭼﯿﺰ ﺑﺪﺭﺩ ﺑﺨﻮﺭﯼ ﯾﺎﺩ
ﻧﻤﯽﮔﯿﺮﯼ. ‏»
‏« ﻣﻼ ﻓﺘﺢ ﺍﻟﻠﻪ ﺧﺎﻥ ﺭﺍ ﻣﯽﮔﻮﯾﯽ؟ ‏»
ﺑﺎﺑﺎ ﺑﺎ ﺗﻜﺎﻥ ﺩﺍﺩﻥ ﻟﯿﻮﺍﻥ ﻣﺸﺮﻭﺑﺶ ﺗﺎﯾﯿﺪ ﻛﺮﺩ . ‏«ﻫﻤﻪﺷﺎﻥ ﺭﺍ ﻣﯽﮔﻮﯾﻢ. ﺗﻒ ﺑﻪ ﺭﯾﺶ
ﻫﺮﭼﯽ ﻋﻨﺘﺮ ﺣﻖ ﺑﻪ ﺟﺎﻧﺐ ﺍﺳﺖ ‏»
ﺧﻨﺪﻩﺍﻡ ﮔﺮﻓﺖ . ﺗﺼﻮﺭ ﺗﻒ ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﻦ ﺑﺎﺑﺎ ﺗﻮﯼ ﺭﯾﺶ ﺁﻥ ﻫﻤﻪ ﻋﻨﺘﺮ ﺣﻖ ﺑﻪ ﺟﺎﻧﺐ ﯾﺎ
ﻫﺮﭼﯽ، ﺧﯿﻠﯽ ﺑﺎ ﻣﺰﻩ ﺑﻮﺩ.
‏« ﻏﯿﺮ ﺍﺯ ﺗﺴﺒﯿﺢ ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﻦ ﻭ ﺍﺯ ﺑﺮ ﻛﺮﺩﻥ ﻛﺘﺎﺑﯽ ﻛﻪ ﺍﺻﻼ ﺯﺑﺎﻥ ﺁﻥ ﺣﺎﻟﯽﺷﺎﻥ ﻧﻤﯽﺷﻮﺩ،
ﻫﻨﺮ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ . ﺧﺪﺍ ﺁﻥ ﺭﻭﺯ ﺭﺍ ﻧﯿﺎﻭﺭﺩ ﻛﻪ ﺍﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ ﺑﯿﻔﺘﺪ ﺩﺳﺖ ﺍﯾﻦﻫﺎ ‏» ... ‏« ﺍﮔﺮ
ﺁﻥ ﺑﺎﻻ ﺧﺪﺍﯾﯽ ﻫﺴﺖ، ﺍﻣﯿﺪﻭﺍﺭﻡ ﺣﻮﺍﺳﺶ ﺑﻪ ﭼﯿﺰﻫﺎﯼ ﻣﻬﻤﺘﺮﯼ ﺑﺎﺷﺪ؛ ﺗﺎ ﺑﻪ ﻭﯾﺴﻜﯽ
ﺧﻮﺭﺩﻥ ﻭ ﮔﻮﺷﺖ ﺧﻮﻙ ﺧﻮﺭﺩﻥ ﻣﻦ ‏» !
ﺑﺎﺩﺑﺎﺩﮎ ﺑﺎﺯ | ﺧﺎﻟﺪ ﺣﺴﯿﻨﯽ | ﺗﺮﺟﻤﻪ ﺯﯾﺒﺎ ﮔﻨﺠﯽ | ﻧﺸﺮ ﻣﺮﻭﺍﺭﯾﺪ

حالا با این ترجمه که از کتابی که دستم هست و دارم می خونمش مقایسه کنید :

گفتم اینجا بگم تا دوستانی که میخوان کتاب رو بخونن دقت کنن و ترجمه ی غبرائی رو نگیرن
و اگه ترجمه ی بهتری خوندند معرفی کنند

پیوست ها

• 20150907_1721100.jpg
    20150907_1721100.jpg
    17.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

masou2169

عضو جدید
سلام وقتی میگید بهترین کتاب باید بگید تو چه حوضه ای..نوحوضه سیاست وجامعه دو کتاب گریز از آزادی اثر اریش فروم و 1984اثر جورج اورول فوق العاده بودن....تو حوضه روانشناسی کتاب نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد جالب بود....توحوضه مذهب جهت گیری طبقاتی اثر دکتر شریعتی راه طی شده اثر مهندس بازرگان و... کم نظیر بودن....توحوضه ریاضیات، ریاضیات پیشرفته اثر علی اشرفی زاده جالب بود....توحوضه فیزیک اسمش کتابش یادم نیست اثر استیون هاف گینگ.......

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. من خیلی کتاب خوندم ولی دوس دارم از بعضیاشون که خیلی دوسشون دارم اسم ببرم. (حتما شما هم خوندینشون:redface:.....اکثرا کتابا رو کش رفتم خوندم:biggrin:چون همیشه دور و برم پر کتاب بود ولی اجازه نداشتم بخونمشون!)
5 سالم بود کتاب "قهرمان" رو خوندم!...یه کتاب آبی جیبی بود...بعدها فهمیدم داستان هرکول بوده
کتاب "زنان کوچک" ....اولش مجذوب قیافه کتاب شدم.کتاب انگلیسی قدیمی بود با نقاشیای بسیار کلاسیک اما بعد عاشقش شدم
کتاب "افسانه های امروزی"....این رو ادبیات طنز من خیلی تاثیر گذاشت
همیشه دست پدر و مادرم کتابای تاریخی دیدم....یکیش کلئوپاترا بود.....اون موقع ها به خاطر سن کمم اجازه نداشتم بخونمش برا همین دزدکی خوندمش! اعتراف می کنم هنوزم تو کف کتابم.
اولین جلد "هری پاتر" و که خوندم معتادش شدم. شما بقیه ماجرا رو تصور کنین....مثه اینه که یه پیرزن 50 ساله بره کنسرت کیتی پری!.....ولی من اصلا خجالت نمی کشم بگم هر ماه یه بار یکی از جلداشو می خونم.
کتاب "قلعه حیوانات" عالی بود....بعد از خوندنش یه مدت تو شوک بودم.
کتاب "بینوایان"......اولین کتابی بود که با خوندنش اشکم در اومد....مخصوصا صحنه مرگ گاوروش
و در نهایت میرسم به عشقم....کتاب "غرور و تعصب".....هیچ وقت از خوندنش سیر نمیشم.....(البته من دوس دارم اسمش غرور و پیش داوری باشه،ینی به نظرم این درست تره و به مفهوم متن کتاب نزدیک تر. چون پسره مغروره و دختره هم زود عجولانه قضاوت می کنه)
الانم در حال خوندن کتاب "کنار رود پیدرا نشستم و گریستم" هستم. بعدشم می خوام کتاب در ویتنام همیشه باران نمی بارد و بخونم.

خاطرتون هست کتاب غرور و تعصب رو با ترجمه ی چه کسی خوندید؟
دوستانی که این کتاب رو خوندند ترجمه ی چه کسی رو پیشنهاد میدن؟
خیلی دوست دارم این کتابو بخونم

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره گلم...رضا رضایی

باران 686

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

کتاب غرور و تعصب از نظر من کتاب ضعیفیه.از همون اولش میتونی آخر کتاب رو حدس بزنی.خیلی هم مطالب زائد داره.البته این نظر منه.

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
از بادبادک باز فقط چند صفحه خوندمو ولش کردم. حالا که میگین انقدر جذابه دوباره میخونمش.
الان دارم کتاب آیین دوستیابی رو میخونم. کتاب جالبیه

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
از بادبادک باز فقط چند صفحه خوندمو ولش کردم. حالا که میگین انقدر جذابه دوباره میخونمش.
الان دارم کتاب آیین دوستیابی رو میخونم. کتاب جالبیه

از این دست کتابا رو من 10 سال پیش خوندم،واسم خیلی خنده دار بود! اصلا با فرهنگ ما هم خونی نداره

lashtirsirik

عضو جدید
سلام
این کتابارو اخیرا خوندم که قشنگ بودن

سکوت پری های دریا از آدلایدا گارسیا مورالس
سمفونی پاستورال از اندره ژید
حکایت دولت وفرزانگی از مارک فیشر
تاریخچه کوتاهتر زمان از استیون هاوکینگ

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
من مدتی بود که خیلی کتاب میخوندم که الانم همشون رو توی کتابخونه ام نگه داشتم .

رمان های آگاتا کریستی رو بسیار بسیار دوست دارم . مثلا : قتل در قطار سریع السیر شرق ، قتل راجر آکروید ، طلوع در استایلز ، خطر در خانه آخر

reza_19933

عضو جدید
کتابی که باید چند سال پیش میخوندم..

کتابی که باید چند سال پیش میخوندم..

سلام دوستان میخاستم کتابی رو بتون معرفی کنم که فوق العلادست..

کتاب کیمیاگر. اثر پائلو کوئلو

داستان زیبایی رو به تصویر کشیده با قلمی زیباتر.
تعداد صفحات تقریبا 150

موفق باشین

بالا