گفتگوی ویژه خبری امشب شبکه 2 سیما با حضور: شهرام امیری

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز شما گویا این عادتتون اولش تقاضای سند می کنید، بعد که سند واستون میارن میگید نه نمیشه به این اعتماد کرد!!!!!!!
متاسفم واسه این برخوردتون! توی اون تاپیک هم گفتم بهتون...
من اون روز کل اسناد مربوطه به اون بحث رو اعم از قوانین موضوعه و متن کامل سیاستهای کلی اصل 44 و مصاحبه افرادی که در مقابل مصاحبه ای که شما گذاشته بودید و معتقد بودن ایجاد تلویزیون خصوصی ممنوع است (هر چند هنوز میگم مصاحبه نظر شخصی بوده و تا تبدیل به قانون و بخشنامه و ایین نامه و دستورالعمل و ... نشه ارزشی نداره) رو گذاشتم که شما رفته بودید فرداشم نمیدونم چرا بدون دلیل تایپیک قفل شد که اگه حذف نشده باشه هنوز میتونید برید ببینید
حالا که بحثش رو پیش کشیدید هر چند بی ربط بذارید از این دوستمون fatiostad که هم فکر و هم عقیده شما هم هست و انگار دستی هم بر اتش دارند بپرسیم بینیم اطلاعات ایشون در این زمینه چطور است و ایا فکر میکنند و عقیده دارند ایجاد تلوزیون خصوصی طبق قانون و مصوبات این کشور ازاد است یا ممنوع؟؟؟

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب پس دلیل حضورتون اینجا چیه؟
و درخواست سند کردنتون برای چیه؟
اگر حرف خودتون رو فقط قبول دارید که دیگه چه نیازی به بحث!!!
من اینجام که ابهامات یا به نوعی سوتی های شهرام خان رو تو تلوزیون رو کنم که کردم و با استناد به سخنان خودش ثابت کردم که فردی ازاد بود تو یه خونه بدون هیچ مامور و محافظ و محدودیتی و حتی برای خودش اونقدر حقوق شهروندی امریکا و قائل بود که از مامورین اف بی ای و سیا برای ورود به خونه اش و دستگیریش درخواست مجوز و حکم قانونی داشت
حالا چه طبق گفته من روزنامه ها رو خودش خریده یا طبق گفته شما ماموران بهش دادند هیچ تاثیری در ازادی او و بی محافظ بودن تو خونش رو (طبق گفته های خودش) توجیه و رد نمیکنه

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اون روز کل اسناد مربوطه به اون بحث رو اعم از قوانین موضوعه و متن کامل سیاستهای کلی اصل 44 و مصاحبه افرادی که در مقابل مصاحبه ای که شما گذاشته بودید و معتقد بودن ایجاد تلویزیون خصوصی ممنوع است (هر چند هنوز میگم مصاحبه نظر شخصی بوده و تا تبدیل به قانون و بخشنامه و ایین نامه و دستورالعمل و ... نشه ارزشی نداره) رو گذاشتم که شما رفته بودید فرداشم نمیدونم چرا بدون دلیل تایپیک قفل شد که اگه حذف نشده باشه هنوز میتونید برید ببینید
حالا که بحثش رو پیش کشیدید هر چند بی ربط بذارید از این دوستمون fatiostad که هم فکر و هم عقیده شما هم هست و انگار دستی هم بر اتش دارند بپرسیم بینیم اطلاعات ایشون در این زمینه چطور است و ایا فکر میکنند و عقیده دارند ایجاد تلوزیون خصوصی طبق قانون و مصوبات این کشور ازاد است یا ممنوع؟؟؟
فراموش کاری چیز بدی است!
شما در جد حرف یکی از اعضای شوای محله رو هم گفتید قبول دارم، از نماینده مجلس براتون نظرش رو میگذارم میگید خوب خلاف نظر این هم خیلی هست؟؟؟ بله خلاف نظر شما هم خیلی هست!!!!
بله مشاهده کردم چیزهایی که گذاشته بودید، منتها به خاطر بهانه گیریتون از ادامه بحث معذور بودم، چون به نظر من رفتارتون واقعاً بچه گانه بود.

حالا بگذیریم
اینجا هم تاپیک شهرام امیریه، نه تلویزیون خصوصی...
آزادن در نظر دادن ولی بحث منحرف میشه، خودشون استارتر تاپیک هستند هرجور صلاح بدونند:gol:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
جفتش که *****ه که....
من ***** شکن ندارم...
هر کی که اون مطلب رو داره بگذاره تو همین تاپیک تا بقیه هم بخونن...
گذاشتن متنهای ***** شده تو سایتهای دیگه موجب ***** شدن اون سایتها طبق قوانین جمهوری اسلامی میشه :)
هر وقت *****شکن داشتید بخونید
مطلب خاصی نیست و فکر نکنم در شما تاثیری داشته باشه خلاصش اینه که شهرام خان میخواست سی تی زن امریکا بشه میره عربستان پناهنده امریکا میشه با ادعای دانشمند هسته ای بودن و داشتن اطلاعات زیاد بعد اونا میبرنش امریکا و بهش دروغ سنج و اینا وصل میکنن میبینن حرفاش دروغه و هیچی بارش نیست در نتیجه قبولش نمیکنند بعد شهرام خان میگه چون من پناهنده شدم باید اینجا بمونم چون برگردم منو میگیرن که امریکا بهش اجازه اقامت میده بعدش شهرام خان ازشون یه امکاناتی میخواد از جمله اجازه تدریس و ... که اونا نمیدن در نتیجه برای تهدید اونا فیلم اول رو پر میکنه و به ایران میفرسته که امریکاییها رو بترسونه با ایرانم هماهنگ میکنه که با این مصاحبه ها و فیلم ها اگه برگشت کاری به کارش نداشته باشن بعد امریکاییها میگیرن فیلم دوم رو ازش میگیرن و شهرام خان که میبینه بازیش نگرفت و اونا نترسیدن و چیزایی که میخواست بهش ندادن و برای داشتن چیزی و ادعایی که وقتی برگشت اینور بهش سخت نگیرن فیلم سوم رو میگیره که دیگه امریکاییها از دستش ذله میشن و میگیرن تحویل حافظ منافع میدن و به نوعی از امریکا اخراجش میکنن که بیش از این باعث شر نشه

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اینجام که ابهامات یا به نوعی سوتی های شهرام خان رو تو تلوزیون رو کنم که کردم و با استناد به سخنان خودش ثابت کردم که فردی ازاد بود تو یه خونه بدون هیچ مامور و محافظ و محدودیتی و حتی برای خودش اونقدر حقوق شهروندی امریکا و قائل بود که از مامورین اف بی ای و سیا برای ورود به خونه اش و دستگیریش درخواست مجوز و حکم قانونی داشت
حالا چه طبق گفته من روزنامه ها رو خودش خریده یا طبق گفته شما ماموران بهش دادند هیچ تاثیری در ازادی او و بی محافظ بودن تو خونش رو (طبق گفته های خودش) توجیه و رد نمیکنه
خوب شمایی که میفرمایید شهرام خان آزاد بودن، کمی به جوانب قضیه هم بنگرید...
اخباری که منتشر شد و در این تاپیک هم گذاشتم آمریکا تلویحاً پذیرفته ربایش شهرام امیری رو، ضمن اینکه شما چشمتون رو روی تناقض گویی های آمریکا بستید و فقط دارید تناقضات شهرام خان رو میبینید...
ایشون پناهنده شده، خودشون البته جوابتون رو دادند که چگونه نمیشده پناهنده بشن، حالا به فرض که شدن، چرا برگشته؟ چرا زن و بچه اش رو نبرده؟ چرا از عربستان پناهنده شده در حالی که اگه یک بار به حج رفته باشید سختی مراحل مسافرت از قبیل پاسپورت و کلیه امور اداری رو باید بدونید... چرا عربستان ربایش شهرام امیری رو تایید کرده؟
چرا رسانه های آمریکایی اول میگن شهرام امیری فرد مهمی بوده و بعد از انتشار فیلم اول میگن اصلاً کاره ای نبوده؟
چرا سخنگوی وزارت خارجه آمریکا میگه ما انتظار داریم در مقابل این رفتار، رفتاری مشابه از ایران در قبال سه کوهنورد دستگیر شده بینیم؟ پناهنده چه ربطی به کسی که اتهامش جاسوسیه داره؟
و کلی چرای دیگه که در صورت اینکه فرض کنیم امیری خودش رفته، پیش میاد!

آخرین ویرایش:

fatiostad

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

جمله اولتون رو قبول دارم ولی میشه درباره دستی بر آتش دارد یه مقدار توضیح بدید؟
در ضمن، من در جریان بحث قبلی شما با آقای نخودیان نیستم، لطفا بحثهایی که مربوط به تاپیک دیگه هستش رو همونجا ادامه بدید، یا برید تو پروفایلتون...

از همکاری تون متشکرم. پیروز و سربلند باشید. یا علی.

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
فراموش کاری چیز بدی است!
شما در جد حرف یکی از اعضای شوای محله رو هم گفتید قبول دارم، از نماینده مجلس براتون نظرش رو میگذارم میگید خوب خلاف نظر این هم خیلی هست؟؟؟ بله خلاف نظر شما هم خیلی هست!!!!
بله مشاهده کردم چیزهایی که گذاشته بودید، منتها به خاطر بهانه گیریتون از ادامه بحث معذور بودم، چون به نظر من رفتارتون واقعاً بچه گانه بود.

حالا بگذیریم
اینجا هم تاپیک شهرام امیریه، نه تلویزیون خصوصی...
آزادن در نظر دادن ولی بحث منحرف میشه، خودشون استارتر تاپیک هستند هرجور صلاح بدونند:gol:
من گفتم چون اون تایپیک بسته شده فقط یه پست نظرش رو اعلام کنه که بازم اگه نخواست و تایپیک منحرف شد مشکلی نیست
من گفتم برو مشورت کن با هر حقوقدانی وکیلی قاضی شورای نگهبانی شورای شهری و .... و بیا بنویس ولی نگفتم که حتی اظهار نظر یک وکیل یا قاضی یا شورای محله در جایگاه قانونه فقط خواستم شما با کسی که از قانون سر در میاره مشورتی کنی نه اینکه اظهار نظر هر کسی در جای قانون باشد شما یک اظهار نظر گذاشتید که گفته بود تلوزیون خصوصی ازاد است منم یک اظهار نظر گذاشتم که ممنوع است این کجاش فراموشکاریه؟؟؟
میل خودتونه هم نظرتون که رفتار من بچه گانه است بزرگسالانه است پیرمردانه است یا هر چی و هم اینکه بخواهید ادامه دهید یا خیر

fatiostad

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
گذاشتن متنهای ***** شده تو سایتهای دیگه موجب ***** شدن اون سایتها طبق قوانین جمهوری اسلامی میشه :)
مطلب خاصی نیست و فکر نکنم در شما تاثیری داشته باشه خلاصش اینه که شهرام خان میخواست سی تی زن امریکا بشه میره عربستان پناهنده امریکا میشه با ادعای دانشمند هسته ای بودن و داشتن اطلاعات زیاد بعد اونا میبرنش امریکا و بهش دروغ سنج و اینا وصل میکنن میبینن حرفاش دروغه و هیچی بارش نیست در نتیجه قبولش نمیکنند بعد شهرام خان میگه چون من پناهنده شدم باید اینجا بمونم چون برگردم منو میگیرن که امریکا بهش اجازه اقامت میده بعدش شهرام خان ازشون یه امکاناتی میخواد از جمله اجازه تدریس و ... که اونا نمیدن در نتیجه برای تهدید اونا فیلم اول رو پر میکنه و به ایران میفرسته که امریکاییها رو بترسونه با ایرانم هماهنگ میکنه که با این مصاحبه ها و فیلم ها اگه برگشت کاری به کارش نداشته باشن بعد امریکاییها میگیرن فیلم دوم رو ازش میگیرن و شهرام خان که میبینه بازیش نگرفت و اونا نترسیدن و چیزایی که میخواست بهش ندادن و برای داشتن چیزی و ادعایی که وقتی برگشت اینور بهش سخت نگیرن فیلم سوم رو میگیره که دیگه امریکاییها از دستش ذله میشن و میگیرن تحویل حافظ منافع میدن و به نوعی از امریکا اخراجش میکنن که بیش از این باعث شر نشه
سناریو خیلی خنده داریه...
شما خیلی خوش باورید...
اگر اینجوره پس چرا پاسپورتش هنوز تو عربستانه...
بعد هم تو همین مصاحبه تلویزیونی آقای امیری صراحتا مراجعه به هر گونه سفارتخانه یا کنسولگری کشورهای دیگه رو رد کرد...

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
جمله اولتون رو قبول دارم ولی میشه درباره دستی بر آتش دارد یه مقدار توضیح بدید؟
در ضمن، من در جریان بحث قبلی شما با آقای نخودیان نیستم، لطفا بحثهایی که مربوط به تاپیک دیگه هستش رو همونجا ادامه بدید، یا برید تو پروفایلتون...

از همکاری تون متشکرم. پیروز و سربلند باشید. یا علی.
منظور خاصی نبود که توضیح بدم یعنی اطلاعاتی در این زمینه ها دارید
بحث خاصی نبود و از شما نیز انتظار خاصی ندارم فقط یه سوال کردم که به نظر شما طبق قوانین امروز ایران افتتاح رادیو تلوزیون خصوصی ازاد است یا ممنوع؟؟؟ خواستید پاسخ بدید نخواستید ندید

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نکته بزرگی که فراموش کردید میدونید چیه؟
همون زمان که ناپدید شد ایران گفت ایشون رو آمریکا دزدیده.

تناقض رو داشته باشید:
بعد شهرام خان میگه چون من پناهنده شدم باید اینجا بمونم چون برگردم منو میگیرن که امریکا بهش اجازه اقامت
در نتیجه برای تهدید اونا فیلم اول رو پر میکنه و به ایران میفرسته که امریکاییها رو بترسونه
در ابتدا در خاک آمریکا میترسه که بیاد ایران بعد طی یه سری تحول روحی واسه دستگاه اطلاعاتی ایران پیام میده، خوب اگه پیام بده که میان میبرنش بد باز باید دوباره بترسه که!!!
با فیلمش آمریکایی ها رو بترسونه؟
آمریکا مگه بچه است که با یه فیلم بترسه؟؟؟

ضمن اینکه، آمریکا چرا همون وقتی فیلم اول منتشر شد نگفت این فرد خودش اومده و خودش میخواد برگرده؟
چرا سکوت مطلق بود تا فیلم دوم رو ازش در آوردن؟
مه واسه ترسوندن آمریکا نبوده؟ حتماً بیچاره با این همه رسانه که دستشه ترسیده همون وقت بگه نه این آقا دروغ میگه و خودش پناهنده شده!!!!!!!!!
من که باور کردم سناریوی آقای امیر احمدی رو!!!!!!!!

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
سناریو خیلی خنده داریه...
شما خیلی خوش باورید...
اگر اینجوره پس چرا پاسپورتش هنوز تو عربستانه...
بعد هم تو همین مصاحبه تلویزیونی آقای امیری صراحتا مراجعه به هر گونه سفارتخانه یا کنسولگری کشورهای دیگه رو رد کرد...
نه من گفتم باور کردم نه انتظار دارم شما باور کنید
فقط گفتم داستانی است در کنار سایر داستانهایی که شهرام - ایران - امریکا - شما - نخودیان - من و .......... طرح میکنند هر کسی میتونه ازش برداشتی بکنه یا خیر

fatiostad

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منظور خاصی نبود که توضیح بدم یعنی اطلاعاتی در این زمینه ها دارید
بحث خاصی نبود و از شما نیز انتظار خاصی ندارم فقط یه سوال کردم که به نظر شما طبق قوانین امروز ایران افتتاح رادیو تلوزیون خصوصی ازاد است یا ممنوع؟؟؟ خواستید پاسخ بدید نخواستید ندید
این چیزا به نظر من و شما بستگی نداره
اصل قانون کشوره...

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
نکته بزرگی که فراموش کردید میدونید چیه؟
همون زمان که ناپدید شد ایران گفت ایشون رو آمریکا دزدیده.

تناقض رو داشته باشید:

در ابتدا در خاک آمریکا میترسه که بیاد ایران بعد طی یه سری تحول روحی واسه دستگاه اطلاعاتی ایران پیام میده، خوب اگه پیام بده که میان میبرنش بد باز باید دوباره بترسه که!!!
با فیلمش آمریکایی ها رو بترسونه؟
آمریکا مگه بچه است که با یه فیلم بترسه؟؟؟
خب ایران خیلی راحت از طریق عربستان میتونست بفهمه که پناهنده شده رفته امریکا و به جای پناهندگی میگفت دزدیده شده اینکه اونقدرم بزرگ نیست
اولش که اون حرفو زده به خاطر این بود یه جوری اقامت امریکا رو بگیره و بمونه و شاید حتی همون زمون برمیگشت چیزیش نمیشد و تنها خواسته یه جوری بمونه
و اگه بعدش خواسته برگرده احتمالا به خاطر مذاکراتی بود که با مسئولین ایران بر سر تولید و انتظار فیلمی با اون مضمون و همینطور مصاحبه های بعد از بازگشت داشت که بهش امان دادن
البته دو نکته رو فراموش نکنید که اولا من فقط خلاصه ای از کل مطلب رو گذاشتم
دوما اینکه من به هیچ وجه این داستان رو رد یا تائید نمیکنم که سرش بحث کنیم فقط در کنار سایر داستانهای موجود اینو هم بهش اشاره کردم که هر کسی میتونه ازش برداشتی بکنه

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
این چیزا به نظر من و شما بستگی نداره
اصل قانون کشوره...
خب منم از شما نظر خودتون رو نخواستم بلکه قانون رو خواستم
من میگم طبق قانون ممنوع است و اقای نخودیان میگوید ازاد است
حال از شما خواهش میکنم اگه میدونید بگید اگه نه یه کوچولو وقت بذارید قوانینی که فکر میکنید مربوط به این قضیه است رو یه نگاهی بکنید و بیاید بگید که ممنوع است یا ازاد

fatiostad

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خب منم از شما نظر خودتون رو نخواستم بلکه قانون رو خواستم
من میگم طبق قانون ممنوع است و اقای نخودیان میگوید ازاد است
حال از شما خواهش میکنم اگه میدونید بگید اگه نه یه کوچولو وقت بذارید قوانینی که فکر میکنید مربوط به این قضیه است رو یه نگاهی بکنید و بیاید بگید که ممنوع است یا ازاد

الان که دارم میرم کلاس دارم.

اگر تا آخر شب تونستم، حتما این کار رو میکنم...

همگی پیروز و سربلند باشید. یا علی.

fatiostad

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بله این پورتال هر از چند گاهی همین کار رو میکنه، یه بار دیگه هم تاپیکی از من رو قرار داده بود:surprised:

خدا پدر و مادرش رو بیامرزه...

اگه میدونستم که عیناً متن رو میگذاره اونجا، حداقل جملاتم رو ویرایش میکردم،فارسی شکسته نمی نوشتم...:confused:

من دیگه برم. پیروز و سربلند باشید. یا علی.:gol:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب ایران خیلی راحت از طریق عربستان میتونست بفهمه که پناهنده شده رفته امریکا و به جای پناهندگی میگفت دزدیده شده اینکه اونقدرم بزرگ نیست
اولش که اون حرفو زده به خاطر این بود یه جوری اقامت امریکا رو بگیره و بمونه و شاید حتی همون زمون برمیگشت چیزیش نمیشد و تنها خواسته یه جوری بمونه
و اگه بعدش خواسته برگرده احتمالا به خاطر مذاکراتی بود که با مسئولین ایران بر سر تولید و انتظار فیلمی با اون مضمون و همینطور مصاحبه های بعد از بازگشت داشت که بهش امان دادن
البته دو نکته رو فراموش نکنید که اولا من فقط خلاصه ای از کل مطلب رو گذاشتم
دوما اینکه من به هیچ وجه این داستان رو رد یا تائید نمیکنم که سرش بحث کنیم فقط در کنار سایر داستانهای موجود اینو هم بهش اشاره کردم که هر کسی میتونه ازش برداشتی بکنه
عرض کردم در پست قبل از اون، عربستان ربایش شهرام امیری رو تایید کرده. که اگر لینکش رو تونستم پیدا کنم میذارم واستون...
طبق اطلاعاتی هم که همون موقع منتشر شد، در جریان ورود شهرام امیری به فرودگاه جده، ایشون رو بیش از سایرین بازرسی و انگشت نگاری کردند، و پس از سه روز از اون ماجرا ایشون دزدیده میشه...
عرض کردم مجدد خدمتتون اون زمان که فیلم اول منتشر شد، مقامات کاخ سفید و ... هیچ واکنشی نشون ندادند و بعد از یک روز فیلم دوم منتشر شد. و همچنان مقامات امریکا ساکت بودند تا این اواخر که مشخص شد شهرام امیری در دفتر حافظ منافع ایرانه... نمی شد همون زمان تکذیب کنند؟؟؟ چرا نکردند؟

اگر بخواهیم این سناریو رو در نظر بگیریم چراها خیلی بیشتر از اون سناریوی دزدیه شدنه، در حقیقت سناریوی دزدیده شدن ابهامات کمتری داره تا سناریوی پناهنده شدن...

wasper

عضو جدید
احمدی‌نژاد «آمریکا مسئول بمل‌گذری زاهدان است»
محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور ایران، امروز در قزوین گفته که نیروهای آمریکایی و ناتو در پاکستان و افغانستان، بمب‌گذاران در زاهدان را «تجهیز و حمایت» کرده‌اند. شامگاه پنج‌شنبه ٢٤ تیر در جریان دو حمله انتحاری به مسجد جامع شیعیان زاهدان دست کم ٢٨ نفر کشته و بیش از ٣٠٠ نفر زخمی شدند.

احمدی‌نژاد همچنین انفجار بمب در سيستان و بلوچستان را «ادامه قطع‌نامه اخير شوراي امنيت و ترجمه و تفسير پيام رئيس‌جمهور آمريكا به مناسبت ٢٢ خرداد» ارزیابی کرده است.

مخالفان دولت در ایران می‌گویند که در جریان انتخابات ٢٢ خرداد، محمود احمدی‌نژاد با «تقلب» رئیس‌جمهور شده اما مقامات حکومت ایران این گفته مخالفان را رد می‌کنند.
محمود احمدی نژاد همچنین دیروز در جلسه هیأت دولت به پیام تسلیت اوباما درباره حملات انتحاری زاهدان واکنش نشان داد. او گفت: «در حالی‌که نیروهای ناتو و آمریکا به صورت مالی و تجهیزاتی از تروریست‌ها حمایت می‌کنند، رئیس جمهور آمریکا پیام تسلیت می‌فرستد.»
احمدی‌نژاد انفجار بمب در سيستان و بلوچستان را «ادامه قطع‌نامه اخير شوراي امنيت و ترجمه و تفسير پيام رئيس‌جمهور آمريكا به مناسبت ٢٢ خرداد» ارزیابی کرد.
آمریکا، اتحادیه اروپا و بریتانیا، فرانسه و ایتالیا این حمله انتحاری را محکوم کرده‌اند.
گروه جندالله از گروه‌های پیکارجو در شرق ایران، «مسئولیت این انفجارها را پذیرفته» و می‌گوید که دو بمب‌گذار انتحاری در حسینه زاهدان از اعضای این گروه بودند.
این گروه روز جمعه ٢٥ تیر عکس‌هایی از حمله‌کنندگان انتحاری به مسجد جامع زاهدان را در وبلاگ رسمی‌اش منشر کرد. به گفته وبلاگ جندالله، «محمد ریگی و مجاهد عبدالباسط» دو عضو این گروه بوده‌اند که دست به حمله انتحاری زده‌اند.
گروه جندالله در منطقه بلوچستان، واقع در مرز ایران و پاکستان فعالیت می‌کند و تاکنون حملاتی را علیه مقامات سپاه، سربازان وظیفه نیروی انتظامی و شهروندان عادی در داخل ایران انجام داده‌ است.
جندالله می‌گوید که برای به رسمیت شناختن «حقوق اقلیت سنی» اقدام به «مبارزه مسلحانه» می‌کند.
عبدالمالک ریگی رهبر پیشین جند‌الله، چهار اسفند ماه سال گذشته، به گفته مقام‌های اطلاعاتی ایران در حالی که قصد سفر به قرقیزستان را داشت دستگیر شد.
وی چندی پس از آن به اتهام «محاربه و فساد فی‌الارض» در زندان اوین به دار آویخته شده است. ١٩ خرداد ماه گذشته، شورای امنیت با تصویب قطع‌نامه ١٩٢٩ به دور تازه‌ای از تحریم‌ها علیه برنامه هسته‌ای این کشور رای داد. ٢٢ خرداد امسال نیز باراک اوباما به مناسبت سال‌روز انتخابات بحث‌برانگیز ریاست جمهوری سال ٨٨ ایران گفت که «شجاعت مردم ایران الگویی برای همه ما است.»

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
احمدی‌نژاد «آمریکا مسئول بمل‌گذری زاهدان است»
محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور ایران، امروز در قزوین گفته که نیروهای آمریکایی و ناتو در پاکستان و افغانستان، بمب‌گذاران در زاهدان را «تجهیز و حمایت» کرده‌اند. شامگاه پنج‌شنبه ٢٤ تیر در جریان دو حمله انتحاری به مسجد جامع شیعیان زاهدان دست کم ٢٨ نفر کشته و بیش از ٣٠٠ نفر زخمی شدند.

احمدی‌نژاد همچنین انفجار بمب در سيستان و بلوچستان را «ادامه قطع‌نامه اخير شوراي امنيت و ترجمه و تفسير پيام رئيس‌جمهور آمريكا به مناسبت ٢٢ خرداد» ارزیابی کرده است.

مخالفان دولت در ایران می‌گویند که در جریان انتخابات ٢٢ خرداد، محمود احمدی‌نژاد با «تقلب» رئیس‌جمهور شده اما مقامات حکومت ایران این گفته مخالفان را رد می‌کنند.
محمود احمدی نژاد همچنین دیروز در جلسه هیأت دولت به پیام تسلیت اوباما درباره حملات انتحاری زاهدان واکنش نشان داد. او گفت: «در حالی‌که نیروهای ناتو و آمریکا به صورت مالی و تجهیزاتی از تروریست‌ها حمایت می‌کنند، رئیس جمهور آمریکا پیام تسلیت می‌فرستد.»
احمدی‌نژاد انفجار بمب در سيستان و بلوچستان را «ادامه قطع‌نامه اخير شوراي امنيت و ترجمه و تفسير پيام رئيس‌جمهور آمريكا به مناسبت ٢٢ خرداد» ارزیابی کرد.
آمریکا، اتحادیه اروپا و بریتانیا، فرانسه و ایتالیا این حمله انتحاری را محکوم کرده‌اند.
گروه جندالله از گروه‌های پیکارجو در شرق ایران، «مسئولیت این انفجارها را پذیرفته» و می‌گوید که دو بمب‌گذار انتحاری در حسینه زاهدان از اعضای این گروه بودند.
این گروه روز جمعه ٢٥ تیر عکس‌هایی از حمله‌کنندگان انتحاری به مسجد جامع زاهدان را در وبلاگ رسمی‌اش منشر کرد. به گفته وبلاگ جندالله، «محمد ریگی و مجاهد عبدالباسط» دو عضو این گروه بوده‌اند که دست به حمله انتحاری زده‌اند.
گروه جندالله در منطقه بلوچستان، واقع در مرز ایران و پاکستان فعالیت می‌کند و تاکنون حملاتی را علیه مقامات سپاه، سربازان وظیفه نیروی انتظامی و شهروندان عادی در داخل ایران انجام داده‌ است.
جندالله می‌گوید که برای به رسمیت شناختن «حقوق اقلیت سنی» اقدام به «مبارزه مسلحانه» می‌کند.
عبدالمالک ریگی رهبر پیشین جند‌الله، چهار اسفند ماه سال گذشته، به گفته مقام‌های اطلاعاتی ایران در حالی که قصد سفر به قرقیزستان را داشت دستگیر شد.
وی چندی پس از آن به اتهام «محاربه و فساد فی‌الارض» در زندان اوین به دار آویخته شده است. ١٩ خرداد ماه گذشته، شورای امنیت با تصویب قطع‌نامه ١٩٢٩ به دور تازه‌ای از تحریم‌ها علیه برنامه هسته‌ای این کشور رای داد. ٢٢ خرداد امسال نیز باراک اوباما به مناسبت سال‌روز انتخابات بحث‌برانگیز ریاست جمهوری سال ٨٨ ایران گفت که «شجاعت مردم ایران الگویی برای همه ما است.»

یه حرفی هست وقتی دوستان دور همیم و یکی یه چیز میگه زیاد کاربرد داره

اونم اینه

خاااااااااااااااااااااااااااااااااا باشه:biggrin:

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز

میهمان ویژه امشب شبکه گفتگوی ویژه خبری شبکه 2 سیما، شهرام امیری خواهد بود.
اونایی که فکر میکنند درباره ایشون و حضورشون تو امریکا شبهه ای وجود داره، میتونن این گفتگوی ویژه رو تماشا کنند و سوالاتشون رو از طریق پیامک برای دست اندرکاران این برنامه بفرستند.

به ملت ما خیانت کرد...:razz: