گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی به جاش داره تو تهران دانشگاه های برتر کشور نمی تونی هر دو رو انجام بدی اما در شهر های دیگه میشه به تلاش بیشتر درس بخونید ... البته برای کار نیم وقت مد نظرم هست ... اگر کار تمام وقت انجام میدهید به نزدیکترین دانشگاه آزاد محل کارتون فکر کنید ... این تجربه بنده است

یعنی کسی که کار میکنه باید قید داشگاه روزانه رو بزنه؟

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
یعنی کسی که کار میکنه باید قید داشگاه روزانه رو بزنه؟

من امروز صبح شرکت مو جمع کردم اهدافم را برای ادامه تحیصل مشخص کردم می خواهم بطور جدی دیگه درس بخونم کارهای پژوهشی انجام بدم شاید دکتری هم برم اونور من شخصا نمی تونم هم برم تو چاه آسانسور هم سرو کله با مشتری بزنم و هم .... اما اینو بگم یکی از دوستانم در اداره کار می کنه و 5شنبه جمعه ها که تعطیله بکوب درس می خونه شبها هم درس می خونه با فکر آرام که شغل آسوده اش و مجرد بدونش باعث شده راحت درسشم بخون ... بله برای این شغل ها میشه راحت روزانه خوند... خب اینم بگم منم تغییر شغل دادم اما شغل جدیدم خیلی راحت هست و تاثیری زیادی بر ادامه تحصیلم نمی زاره

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من امروز صبح شرکت مو جمع کردم اهدافم را برای ادامه تحیصل مشخص کردم می خواهم بطور جدی دیگه درس بخونم کارهای پژوهشی انجام بدم شاید دکتری هم برم اونور من شخصا نمی تونم هم برم تو چاه آسانسور هم سرو کله با مشتری بزنم و هم .... اما اینو بگم یکی از دوستانم در اداره کار می کنه و 5شنبه جمعه ها که تعطیله بکوب درس می خونه شبها هم درس می خونه با فکر آرام که شغل آسوده اش و مجرد بدونش باعث شده راحت درسشم بخون ... بله برای این شغل ها میشه راحت روزانه خوند... خب اینم بگم منم تغییر شغل دادم اما شغل جدیدم خیلی راحت هست و تاثیری زیادی بر ادامه تحصیلم نمی زاره

ایول-اتفاقا منم کارم 24-48 هست.
احتمال زیاد میخونم امسال.

hamedgho2000

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر خدمت دوستان
این چند وقته از وجود نازنین تک تک شما استفاده کردم و بعد از سال ها ،،‌ بودن تو جمع عزیزانی که منافع مادی براشون مطرح نبود و با سخاوت و گشاده دستی تجربیاتشون رو در اختیار همدیگه می ذاشتن من رو به شدت تحت تاثیر قرار داد...
بنا به دلایل شخصی (حجم کاری زیاد و کارهای مهاجرت ) دیگه امکان بودن در جمع دوستان در این سایت برای من مقدور نیست .
بر خلاف قول هایی که داده بودم حتی فرصت معرفی منبع هم برای من پیش نیامد به بزرگی خودتون ببخشید و از تجارب دوستانی که اینجا بودن و نتیجه به مراتب بهتری نسبت به من خواهند گرفت استفاده کنید .
از همه اتون بخصوص مدیر تاپیک یوسف عزیز و فرد فرد شما هایی که به بنده لطف داشتین و با پیام های خصوصی و روحیه دادن هاتون و کلی محبت دیگه باعث پیشرفتم شدید قلبا و قبلا تشکر می کنم و عذر خواهی می کنم که اسامی رو به دلیل این که شاید یه عده لطفی کردن و اسمشون خاطرم نباشه ذکر نمی کنم .

کلام ما قبل آخر اینکه
کنکور مهم هست اما همه چیز نیست تحصیلات تکمیلی مسیری برای موفقیت هست اما تنها راه نیست و چه بسا یکی از سخت ترین راه ها برای رسیدن به موفقیت های مالیست
تا جایی که می تونید فرصت ها تون رو بشناسید و روی توانایی هاتون سرمایه گذاری کنید و بدونید که با همت و پشتکار بهترین ها لایق شما خواهند بود مطلب زیاد و فرصت کم . توصیه ها شیرین و زبان الکن ...

امیدوارم به آرزوهاتون برسید
خداحافظ
قربان شما
حامد
:gol::gol:

آخرین ویرایش:

dizgah

عضو جدید
ببخشید تو بحثتون دخالت می کنم
منم شرایطم مثل شماست ومدت زیادی را صرف گشتن دنبال کارکردم.اما به من کار ندادن
حتی حاضربودم برم:بیگاری(اینایی که اسم بردین) چون بالاخره ازیه جایی باید شروع کرد
تازشم تاحدودی محاسبات مثل:طراحی تاسیسات وبرخی نرم افزارها را رفتم ودوره دیدم
ولی یه جا هم واسه مصاحبه صدام نکردن...........
به این میگن مزایای شهرستانی بودن
کافیه بندپ داشته باشی کارت خیلی جلو میفته وگرنه باید هی بگردی دنبال کار.هی بگردی باز بگردی تا انشاءالله فرجی حاصل بشه....
یعنی میشه؟!http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon5.gif

من به مدت سه ماه روزانه به طور میانگین سه چهار تا ایمیل برای موقعیت های شغلی مختلف میفرستادم
تو این مدت سه چهار تاشون فقط جواب دادن که یکیشون بالاخره منو قبول کردن و رفتیم برا مصاحبه و به توافق رسیدیم
تازه من تو شمالم که عملا صنعت خاصی نداره

سلام و عرض ادب دارم خدمت دوستای عزیزم

امیدوارم ک شاد و سلامت و پرانرژی باشید

نمیخواستم ک توی این چند وقت پست بذارم،ولی بخاطر لطف شما توی پیام خصوصی ب بنده و سوالتون درباره اینکه چی شد و بعدا میخوای چیکار کنی و...؟تصمیم گرفتم کلی پرحرفی کنم!

اول میخوام بابت لطفی ک ب بنده دارید از همگی تشکر کنم و بعدشم یه توضیح کامل ل ل درباره این چند روز و آینده بدم:

من روز پنج شنبه با نهایت اعتماد بنفس و بدون استرس ب حوزه رفتم!!انقد نگران ترافیک بودم و انقدر زود راه افتادم ک ساعت 1 رسیدم حوزه!:D:biggrin:

انصافا اونجا هم همه چی روی نظم و عالی بود!! (فکر نمیکنم هیچکس قبل از کنکورش بتونه بره نماز خونه،نماز بخونه،قرآن بخونه (تف تو ریا!!هه هه) دراز بکشه و ساعت 2:25 بره سرجاش بشینه!پس تا این حد همه چی خوب بود!البته دسته صندلیم یکم لق بود:D! کیک و ساندیسش هم عالی بود! آب پرتقال توی بسته بندی تترا پک با کلوچه!:biggrin:)

کنکور ک شروع شد همه چی طبق انتظار پیش میرفت چندتا زبان زدم و بعد ب ریاضی رسیدم؛ 5 تا از سوالای خوبشو زدم و در حالی ک 45 دقیقه گذشته بود رفتم سراغ مدار!سه تا سوالو حل کردم،ب گزینه 50-50 رسیدم،گفتم برا اینکه وقتو از دست ندم بذار برم سراغ بعدی ها آسوناشو حل کنم،دوباره برمیگردم...(حلمم انقدر تمیز و مرتب بود ک برگردم و راحت ادامه بدم...) از اونجا بود ک دیگ نفهمیدم چی شد!! جدا نفهمیدم... خودم نبودم!! نمیدونم چرا؟چ جوری؟چی شد...هرچی هم فکر میکنم نمیفهمم ولی یهو ب خودم اومدم و دیدم ک 15 دقیقه مونده!:eek::surprised: و من یه چیزایی نوشتم،خط زدم،پاک کردم و از جوابم خبری نیس!!!!سوالای وقتگیر ریاضی ک بلد بودم مونده بود! مدار هم ک هیچی... هول شدم... اونهایی ک از مدار 50-50 کرده بودمو شانسی زدم و برگشتم سر ریاضی و یه سوال حل کردم و درحالی ک شُکه شده بودم یه سوال مدار رو روی میز نوشتم ک بعدا حلش کنم(ک آخرم نکردم)و وقت دفترچه اول تموم شد!!!

یه آبی خوردمو و ب خودم اومدم و دفترچه دومو جواب دادم و از جلسه اومدم بیرون.....

بیرون جلسه یادم افتاد ک توی سوال حالت مدار ک چندین بار حلش کردم و ب جواب نرسیدم،منبع وابسته 2V ولتاژ سلف بوده نه خازن!!توی اون سوال ک M رو خواسته بود چی اشتباه شد...و سوالی ک امپدانس منبع رو خواسته بود... و... (اون چند دقیقه کزایی داشت یادم میومد) و البته اینکه اِ اِ اِ سوال کنترل ک رسم نمودار بود یادم رفت حل کنم!:D:biggrin:

همش توی فکر بودم و شوکه بودم ک توی اون 40-50 دقیقه ک مدارو شروع کردم چی شد!؟چرا اینجوری شد...؟؟!

تا اینکه ساعت 11 داغون رسیدم خونه...

تا یکی روز بعدهم همش با چرا...؟چرا....؟چرا...!! ها شوکه بودم

تا اینکه ب خودم اومدم....

هدف من از کنکور فقط و فقط رفتن ب دانشگاههایی مثل شریف و تهران بود (پررو هم خودتی:biggrin::biggrin::D) ک شاید اونجا با آدمای کله گنده و استادای کار بلد آشنا بشم و مسیر کاریم وارد مرحله تازه ای بشه،چون ب درس و کارای علمی علاقه چندانی ندارم!و آینده مالی و شغلیم برام مهم بود!

و از اونجایی ک تلاشم رو ( نه تمام تلاشم،نه اینکه همه چی عالی باشه) کرده بودم! تا جایی ک روزای آخر منی ک غلط زیاد میزدم،تاحدودی اصلاح شده بودم،با آمادگی نسبتا خوبی منتظر کنکور بودم و نتیجه رو هم سپرده بودم ب خدا...ازش خواسته بودم اون چیزی ک صلاح من هست رو پیش روم بذاره...

من همیشه باور داشتم و دارم ک هیچ چیز توی زندگی اتفاقی نیس...

پس ب این نتیجه رسیدم ک شاید اون off شدن توی دفترچه اول هم حکمتی داشته!!

برای همین این قضیه رو برای خودم هضم کردم و...

این داستان ادامه دارد...:D:biggrin:
یه نکته ای :
چرا به ما ساندیس ندادن ؟
احساس میکنم حق من خورده شده !

سلام با این درصدا جایی تو تهرون میشه قبول شد مدار 64 ریاضی 41 کنترل 25 سیگنال 9 مغناطیس 16 الک منفی:mad:لطفاً دوستان راهنمایی کنند.

آخرین ویرایش:

mamal_7153

عضو جدید
سلام با این درصدا میشه امید داشت به قبولی ؟؟؟؟
روزانه یا شبانه چی ؟؟
مدار 33%
الکترونیک 22%
کنترل 8%
تجزیه 5%
ریاضی هم فکر کنم منفی 4% :(

sanup2006

عضو جدید
من به مدت سه ماه روزانه به طور میانگین سه چهار تا ایمیل برای موقعیت های شغلی مختلف میفرستادم
تو این مدت سه چهار تاشون فقط جواب دادن که یکیشون بالاخره منو قبول کردن و رفتیم برا مصاحبه و به توافق رسیدیم
تازه من تو شمالم که عملا صنعت خاصی نداره

یه نکته ای :
چرا به ما ساندیس ندادن ؟
احساس میکنم حق من خورده شده !

چه کاری دوست عزیز؟
چند ساعت در روز کار میکنید ؟ چقدر حقوق میگیرید ؟

چقدر تصمیم گرفتن تو این زمان سخته.آدم بین کار و تحصیلات میمونه. هیچ کدومش آیندش مشخص نی که بشه تصمیم گرفت.

شما چطور تصمیم میگیرید؟

dizgah

عضو جدید
چه کاری دوست عزیز؟
چند ساعت در روز کار میکنید ؟ چقدر حقوق میگیرید ؟

چقدر تصمیم گرفتن تو این زمان سخته.آدم بین کار و تحصیلات میمونه. هیچ کدومش آیندش مشخص نی که بشه تصمیم گرفت.

شما چطور تصمیم میگیرید؟
قسمت برق و ابزار دقیق یه کارخونه
ساعات کاری و حقوق و ... هنوز قطعی بهم اعلام نشده
احتمالا از یکی دو هفته دیگه شروع میشه
بله تصمیم گیری سخته ولی نباید خیلی هم خودتونو اذیت کنید بالاخره مسئله مرگ و زندگی که نیستش

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام.بچه ها جون من بگید با این درصدا و با توجه به سختی تقریبی سوالای امسال رتبه ی من بهنظر خودتون تو مخابرات چند میشه،نگید برم تخمین رتبه،به شما بیشتر از تخمین رتبه اطمینان دارم.
ریاضی ۲۲
مدار ۲۵
کنترل ۳۶
الک ۴۷
سیگنال ۶۶
مغناطیس ۱۶
فدای همتون

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام.بچه ها جون من بگید با این درصدا و با توجه به سختی تقریبی سوالای امسال رتبه ی من بهنظر خودتون تو مخابرات چند میشه،نگید برم تخمین رتبه،به شما بیشتر از تخمین رتبه اطمینان دارم.
ریاضی ۲۲
مدار ۲۵
کنترل ۳۶
الک ۴۷
سیگنال ۶۶
مغناطیس ۱۶
فدای همتون

سلام من حدس میزنم رتبه شما حدودا بین بازه 500 تا 700 بیاد البته به معدل موثرتونم بستگی داره

Armin-Z

کاربر ممتاز
سلام من حدس میزنم رتبه شما حدودا بین بازه 500 تا 700 بیاد البته به معدل موثرتونم بستگی داره
مسعود جان خیلی فک کنم اشتباه میکنی، من فک میکنم حتما زیر 200 ه!

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
دوستان اسم کتاب مدار هدتنی چیه ؟
اینه اسمش ؟؟
:نظریه اصولی مدارهای الکتریکی(خطی و غیر خطی):

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
آرمین داداش خدا از دهنت بشنوه.یعنی فقط 200 نفر بهتر از من زدن؟؟؟؟؟
:eek:
آرمین چطور فکر میکنی 200 میشم؟سالای پیش با همین درصدا حدود 500 میداد آخه.
اینم بگم من از خداااامه رتبه ام همینی که میگی بشه

llvll.asoud

کاربر ممتاز

من براساس حرفا و صحبتهای بقیه داوطلبان و رضایت و یا ناراحتیشون از درصدای کسب شدشون که در سایتهای اساتید مطرح کردن اینو گفتم. و یکیم من بدبینانه ترین حالتو در نظر گرفتم آرمین جان ;)

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز
ریاضی ۲۲
مدار ۲۵
کنترل ۳۶
الک ۴۷
سیگنال ۶۶
مغناطیس ۱۶
فدای همتون

دفترچه دوم رو برعکس دفترچه اول خیلی خوب زدی .. فکر کنم بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ بشی

.V A H I D.

عضو جدید
ریاضی ۲۲
مدار ۲۵
کنترل ۳۶
الک ۴۷
سیگنال ۶۶
مغناطیس ۱۶
فدای همتون
سلام
به نظر من با توجه به معدلت بین 200 تا 250 میشی...

Armin-Z

کاربر ممتاز

من براساس حرفا و صحبتهای بقیه داوطلبان و رضایت و یا ناراحتیشون از درصدای کسب شدشون که در سایتهای اساتید مطرح کردن اینو گفتم. و یکیم من بدبینانه ترین حالتو در نظر گرفتم آرمین جان ;)

ایشاللا که زیر 200 میشی، من الان درصداتو نگاه نکردم ، یاد اوندفه که گفتم مثه هم زدیم افتادم
ولی خوب برام عجیبه درصدا خیلی متفاوت نیست، ولی این تخمین رتبه ای ها اختلاف زیاد نشون میدن
من: زبان 20
ریاضی 42
مدار 31
کنترل 39
سیگنال 52
الک 50
ماشین 20 تا 40 (به علت تفاوت کلید ها و حافظه ضعیف بنده :D)
همه به من میگفتن که زیر 200 میشم احتمالا ، رو این حساب واسه تو هم همینو گفتم
ولی خوب من خودم به زیر 500 راضیم بقیش دیگه مهم نیست برام :D

amir_mamuni

عضو جدید

من با این درصدا پارسال شدم 750
ریاضی 47
مدار 40
کنترل23
الک16
سیگنال 27
مغناطیس11
زبان 30

چون درسای ضریب 4 ات پایینه احتمالا بین 300 تا 500 میشی ولی امیدوارم بهتر بشی;)

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ایشاللا که زیر 200 میشی، من الان درصداتو نگاه نکردم ، یاد اوندفه که گفتم مثه هم زدیم افتادم
ولی خوب برام عجیبه درصدا خیلی متفاوت نیست، ولی این تخمین رتبه ای ها اختلاف زیاد نشون میدن
من: زبان 20
ریاضی 42
مدار 31
کنترل 39
سیگنال 52
الک 50
ماشین 20 تا 40 (به علت تفاوت کلید ها و حافظه ضعیف بنده :D)
همه به من میگفتن که زیر 200 میشم احتمالا ، رو این حساب واسه تو هم همینو گفتم
ولی خوب من خودم به زیر 500 راضیم بقیش دیگه مهم نیست برام :D
الک احتمالا یه سوال حذف شه.سیگنال دو سوال حذف شه.کنترل یه سوال.
ریاضی هم بین 22و33و44 شک دارم.امان از حافظه ی ضعیف.منم اگه زیر 500 شم به همتون شام میدم.

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من با این درصدا پارسال شدم 750
ریاضی 47
مدار 40
کنترل23
الک16
سیگنال 27
مغناطیس11
زبان 30

چون درسای ضریب 4 ات پایینه احتمالا بین 300 تا 500 میشی ولی امیدوارم بهتر بشی;)
آخ آخ امیر جان ترسوندی منو خدایی.درصدات خوب بوده.امیدوارم رتبه ام خوب شه.استرس رتبه مارو از خواب و خوراک انداخته به خدا

Armin-Z

کاربر ممتاز
الک احتمالا یه سوال حذف شه.سیگنال دو سوال حذف شه.کنترل یه سوال.
ریاضی هم بین 22و33و44 شک دارم.امان از حافظه ی ضعیف.منم اگه زیر 500 شم به همتون شام میدم.
استرس دادیااا
کدوم سوالاااا؟!! من فقط یه سوال سیگنال رو میدونم که حذف میشه! شماره سوال بگو!

Armin-Z

کاربر ممتاز
کنترل 63 دو تا جواب درست داره
الک 110 اصلا جواب درست نداره
سیگنال اگه حذف نشه درصد من میشه 72
63 حذف نمیشه، همون گزینه 3 اعلام میشه، البته من خودم هیچکدوم این شک دارا رو نزدم
همشون حذف شن، جز اون سیگناله که باهاش میشی 72 :D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا