گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کمتر از 24 ساعت بیشتر به کنکور نمونده، من جای شما لحظه شماری میکنم!!:)
خوب این یه هفته آوانسی هم که ایجاد شده بود فرصت خوبی بود تا کسایی که عقب بودن و آرزو میکردن چند روز بیشتر واسه خوندن وقت داشتن ازش استفاده کنن.
آخرین چیزایی که به ذهنم میرسه رو مینویسم:
* قبل از هر چیز اکیداً توصیه میکنم سوالای مکانیک رو بگیرید و ریاضیش رو حل کنید. من پارسال سه ساعت قبل از کنکور این کار رو کردم و 17 درصد از ریاضیم رو مدیون سوالای مکانیک هستم!

* وقتی سوالای یه درس رو شروع کردید به حل کردن، ممکنه دو سه سوال اول مشکل یا غیرقابل حل باشه، و ممکنه اینطور بیاد توی ذهنتون که امسال مثلاً کنترل هم مثل سالای قبل سخت اومده، یا مثلاً ماشین برخلاف سالای قبل امسال اصلاً حل نمیشه! اما توجه کنید اون قاعده ای که همیشه گفتم واسه همه درسا چه سخت و چه آسون صادقه و اون اینکه شما حداقل 2 3 تا سوال که بلد هستید رو از سخت ترین درس هم میتونید پیدا کنید و همون 2 3 هم کارتون رو راه میندازه.
پس اگه دیدید دو سه تا سوال اول سخت بوده و بلدشون نیستید، جا نخورید و با همون روال قبل به سوالات نگاه کنید. ممکنه سوال چهارم پنجم آسون باشه، اما چون این ذهنیت در شما به وجود اومده که سوالای کنترل سخت هستن پس فکر میکنید چهارمی یا پنجمی هم سخت هستن. بعضیا ذهنشون این جور مواقع قفل میکنه و دیگه آسونترین سوالا رو هم نمیتونن حل کنن، شما جزء اون دسته نباشید و همیشه توی ذهنتون باشه که چند تا از سوالای هر درسی آسون هست.

* ترتیب درسایی که از دفترچه میزنید از آسون به سخت باشه. البته توی این مدت احتمالاً تمرین کردید که کدوم درس رو اول بزنید یا آخر. اما اگه تمرین نکردید، معمولاً درسای آسون رو اول میزنن، مثلاً اگه مدارتون بهتر از ریاضی هست، اول سراغ مدار برید. اینطوری توی وقتتون خیلی صرفه جویی میشه.

* سر جلسه حتماً آب ببرید. دلیلش رو قبلاً گفتم، آب خیلی سریع درجه حرارت بدن شما رو با دمای محیط تطبیق میده. وقتی از هوای سرد بیرون میخواید وارد جلسه بشید به خاطر تغییر آب و هوایی خستگی زیادی میاد سراغتون، مخصوصاً وقتی که پشت نمیکت بشینید. این خستگی استرس هم میاره. نوشیدن آب به کاهش استرس و خستگی خیلی کمک میکنه، پس سعی کنید از همون لحظه ای که پشت نیمکت نشستید یه کم آب بخورید. (البته در حدی که کار به WC نکشه!)

* و در ادامه مورد قبل، کاکائو و شکلات و چیزای مصنوعی نبرید که اینها مغز رو کند میکنن و خستگی میارن. اینی که میگم رو خودتون متوجه نمیشید و ممکنه بگید قبلاً خوردم و مشکلی نبوده، اما بدونید تاثیرش رو میذاره. بجاش از خرما یا توت خشک استفاده کنید که قند طبیعی هستن و راحت تر کالری رو واسه سوزوندن آماده میکنن. آجیل و بسکویت ساده هم خوبه. میتونید یه خلال دندون توی خرما فرو کنید که دیگه دستتون نوچ(!) نشه. گردو بذارید داخلش و حالش رو ببرید.;)

* هیچ سوالی رو با شک نزنید. حیفتون نیاد که روی یه سوال 10 دقیقه وقت گذاشتید و به دو تا گزینه رسیدید و آخرش شانسی بزنید و همه چیز خراب بشه!
این منفی ها بدجوری تراز رو میکشن پایین. شعار من همیشه این بوده: سه سوال درست در هر درس = رتبه زیر 300

* توی سوالا گیر نکنید، اگه میبینید یه سوالی وقت زیادی ازتون گرفته و 90% جواب رو پیش بردید، دیگه توی اون 10% گیر نکنید. گاهی اوقات نکته سوال توی همون 10% آخر حلش هست. پس حیفتون نیاد که 10 دقیقه رو سوال وقت گذاشتید، به محض اینکه حس کردید سوال غیر قابل حل هست رهاش کنید. جلو ضرر رو هر وقت بگیرید منفعت هست.

* اینم که دیگه همه میدونید، سوال رو اگه بلد نیستید که ولش کنید، اگه نمیدونید بلد هستید یا نه، شروع به حل کنید و اگه وسط حل دیدید که وقت گیره یا ممکنه بلدش نباشید دورش یه خط بکشید و برید سوال بعد. این سوال میمونه واسه دوره بعدی. معمولاً 30 40 ثانیه ممکنه طول بکشه تا بفهمید سوال سخته یا نه، و 5 دقیقه واسه هر سوال میتونه منطقی باشه.

سعی میکنم بازم سر بزنم و اگه شد سوالای ریاضی مکانیک رو حل کنیم با هم.
اگر هم نشد بیام که از همین جا واسه همه آرزوی موفقیت میکنم:gol:

یه برقی

عضو جدید
اقا یوسف ازت یه دنیا ممنونم..
دوستان ممنون میشم نظراتتون رو بگید...
.
.
به نظر من البته ریاضی نخوندم ولی ریاضی مهندسیش شاید برای بچه های مکانیک در حد وحشتناک باشه ولی معادلاتش ساده تر به نظر می اومد...

کنترلش که واقعا اسون به نظر میومد اون سوال مکانش رو حل نکردم هنوز ولی جدید و جالب بود

و اما زبانش واقعا اسون بود خدا کنه مال برق هم اسون باشه...متن اولش چقدر کمه...توی برق معمولا مثل متن دوم و سومش میاد...

ولی روی هم رفته خوب بود به نظر من....خدا کنه برای ما هم فضای حالت نیاد یا اگه اومد اسون بیاد...مثل اینا..من خیلی خوب خونده بودم فضای حالت رو ولی الان اصلا حوصله ندارم دوباره مرورشون کنم نمیدونم چرا....

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سوالات مکانیک 93 :

زبان - ریاضیات - کنترل

سوالای کنترل رو دیدم ساده بودن.
به جز سوال 106 که کمی طولانی هست و باید جدول R-H رو بنویسید و شرط پایداری رو به دست بیارید و ...
از طرفی خطا و حلقه بسته رو هم به دست بیارید و ببینید کدوم به k یا b بستگی داره.
این سوال هیچ نکته خاصی نداره و فقط طولانی هست، البته شاید راه کوتاه هم داشته باشه که به ذهنم نرسیده باشه. حلش با خودتون...

107) خیلی ساده و کوتاه، کافیه از فرمول x=(sI-A)^-1 برید و بعد در B ضربش کنید.
ورودی پله هست پس در آخر باید در 1/s ضرب بشه و بعدش هم s به سمت صفر بره.
جواب رو بنویسید به گزینه 3 میرسید.

108) صفر سمت راست داریم پس مینیمم فازه (گزینه 1 یا 2).
روی محور حقیقی، سمت راست تعداد ریشه های فرد مکان داریم، پس فیدبک مثبت و K هم مثبت هست.
گزینه 2 صحیحه.

109) مکانیکیه!

110) تابع حلقه بسته رو به دست بیارید و شرط پایداری بنویسید، به گزینه 1 میرسید.

اگه سوالای مکانیک و برق مشترک بود، مکانیکیا میرفتن آخر لیست!!

آخرین ویرایش:

یه برقی

عضو جدید
سلام ...ممنون...
اقا مهران دست روی دل ما نذار خونه...میبینی همش در حد فرمول و این حرفاست ...راستی زبانش رو هم یه نگاه بندازی بی زحمت جواب سوال های 1 تا 10 رو هرچی به ذهنت اومد بذاری ممنون میشم..
.
.
یه چیز بگم بچه های مکانیکی نفهمند.....راستش رفتم توی تاپیکشون یه چیزایی و حرفایی دیدم و ...
واقعا افتخار کردم که یه برقی هستم ... و یه برقی میمونم.. و یه برقی میمیرم...

omid-power

عضو جدید
سلام ...ممنون...
اقا مهران دست روی دل ما نذار خونه...میبینی همش در حد فرمول و این حرفاست ...راستی زبانش رو هم یه نگاه بندازی بی زحمت جواب سوال های 1 تا 10 رو هرچی به ذهنت اومد بذاری ممنون میشم..
.
.
یه چیز بگم بچه های مکانیکی نفهمند.....راستش رفتم توی تاپیکشون یه چیزایی و حرفایی دیدم و ...

بابا نزنین این حرفا را(رشته اونا اونجوریه دیگه.برای ارشد بیشتر درسای خودشونو(تخصصی) میخونن.تعداد درساشونم چندبرابر برقه)
درخت هرچه پربارتر سربه زیرتر...........

Dashpot

عضو جدید
سوالای کنترل رو دیدم ساده بودن.
به جز سوال 106 که کمی طولانی هست و باید جدول R-H رو بنویسید و شرط پایداری رو به دست بیارید و ...
از طرفی خطا و حلقه بسته رو هم به دست بیارید و ببینید کدوم به k یا b بستگی داره.
این سوال هیچ نکته خاصی نداره و فقط طولانی هست، البته شاید راه کوتاه هم داشته باشه که به ذهنم نرسیده باشه. حلش با خودتون...

107) خیلی ساده و کوتاه، کافیه از فرمول x=(sI-A)^-1 برید و بعد در B ضربش کنید.
ورودی پله هست پس در آخر باید در 1/s ضرب بشه و بعدش هم s به سمت صفر بره.
جواب رو بنویسید به گزینه 3 میرسید.

108) صفر سمت راست داریم پس مینیمم فازه (گزینه 1 یا 2).
روی محور حقیقی، سمت راست تعداد ریشه های فرد مکان داریم، پس فیدبک منفی و K هم که خود سوال گفته مثبت هست.
گزینه 1 صحیحه.

109) مکانیکیه!

110) تابع حلقه بسته رو به دست بیارید و شرط پایداری بنویسید، به گزینه 1 میرسید.

108 گزینه 2 صحیح است/

یه برقی

عضو جدید
بابا نزنین این حرفا را(رشته اونا اونجوریه دیگه.برای ارشد بیشتر درسای خودشونو(تخصصی) میخونن.تعداد درساشونم چندبرابر برقه)
درخت هرچه پربارتر سربه زیرتر...........

دوست عزیز مثل این که خوشت میاد جو الکی بدی !!!!!
راجب سختی من فقط گفتم این درسا اسون بود اگه برای برق بود و اصلا از نظر علمی کسی رو زیر سوال نبردم...
.
.
و ثانیا من چند تا از پستاشونو خوندم یه بنده خدایی سوال پرسیده یکی یه طور جواب داده و یکی یه حرفایی زده و به نظر من در شان دانشجو نبود و یه لحظه به صمیمیتی که بین بچه های این جا البته به غیر از من این جا بود غبطه خوردم..
.
.
لطفا ادامه ندید توی یه روز مونده به کنکور حوصله ی یکی به دو کردن واقعا ندارم...

erwin88

عضو جدید
منم نظرم ١٠٨ كنترل گ٢ باشه
ولي آقا مهران رياضيش يه جوريه انگار رياضي ١ و ٢ هم توش هست يا من اشتباه ميكنم يكم سطحش فرق داره نمي دونم

rezarst1911

عضو جدید
سوالات ریاضی مکانیک رو یه نگاهی بندازید. یه کمکی هم به منی که ریاضی بلد نیستم کنید
سال 39 ماله کنکور برقه سال90

یه برقی

عضو جدید
ولي آقا مهران رياضيش يه جوريه انگار رياضي ١ و ٢ هم توش هست يا من اشتباه ميكنم يكم سطحش فرق داره نمي دونم

البته من فکر کنم با دیاگرام بد قاطی کردم !!!!

اون جا من میام حتما به فرم استاندارد می نویسم ولی توی مکان همچین قضیه ای نبود فکر کنم که اگه این طور بوده باشه دو میشه ولی اگه قرار باشه از منفیش فاکتور بگیریم گزینه ی یک میشه ...

خداییش این طراح ها دقیقا از چه چیزایی که ادم دقت نمی کنه سوال طرح می کنند ×××!!!

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
108 گزینه 2 صحیح است/

بله گزینه 2 صحیحه من عجله کردم توی پاسخ دادن!
خودم گفتم سمت راست ریشه ها مکان هست (یعنی فیدبک مثبت)، اما بعدش نوشتم فیدبک منفی! (من کنکوری نیستم از اشتباها میکنم، شما نکنید! :) )

سوالای مکانیک ریاضی1و2 و معادلات و ریاضی مهندسی هست.
چند تاش رو حل کردم، بقیه هم حل میکنم میذارم.
سلام ...ممنون...
.
.
به روی چشم ...

یه برقی

عضو جدید
ممنون داشپوت جان اره دو درسته...
.
.
من اومدم مثل بد عجله کردم و از منفی یک فاکتور گرفتم تا مثبت بشه اون یک !!!!

یه برقی

عضو جدید
106 گزینه 3 میشه؟
110 گزینه 1 درسته؟

سوال 106 من گزینه سه رو متوجه نشدم چرا درسته !! ولی درسته چون سه گزینه ی دیگه غلطه !!

گزینه یک غلطه چون وقتی خطاشو حساب کنیم تنها در صورتی میتونه صفر بشه که k بشه بی نهایت ولی صورت سوال گفته محدوده پس رد شد

گزینه ی دو غلطه چون وقتی شرط پایداریشو بررسی کنیم میشه k کمتر از کسری که صورتش 702 و مخرج b-14 هستش پس به b وابسته هستش البته برام سوال پیش اومد اگه b دقیقا 14 بشه چی میشه !!>>؟؟

گزینه ی 4 غلطه .....!!!!???
.
.
110 هم که هنوز حل نکردم ولی اقا مهران هم گفتند یک..
(البته الان حلش کردم اره همون یک میشه )
.
.
ولی خداییش توی سوال مکان عجب سوتی دادم !! من این همه سوال مکان حل کرده بودم دقت نکرده بودم اصلا کاری به استاندارد و این چیزا نداریم ولی توی بد میایم این کار رو می کنیم...خوب شد تذکر دادی ..ممنونم...

آخرین ویرایش:

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جواب سوالای زبان مکانیک (تقریباً از درست بودنشون مطمئن هستم):

1. Prosecustion (آسون)
2. dexterity (سخت)
3. nominal (آسون)
4. devoured (آسون)
5. habituated (متوسط)
6. authoritative (متوسط)
7. aroused (سخت)
8. virtues (سخت)
9. Ignoring (آسون)
10 haphazard (متوسط)

گرامراش ساده هستن:
11. 4
12. 1
13. 2
14. 3
15. 4

ریدینگا هم دیگه با خودتون، البته پیشنهاد نمیکنم بخونین!

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالات کنترل خیلی ساده بود.

از دوستان مکانیکیم پرسیدم . همه از ریاضی سخت و زبان سخت مینالیدن . اکثرا 1-2 تا بیشتر نزدن .

یه برقی

عضو جدید
4. devoured (آسون)

ریدینگا هم دیگه با خودتون، البته پیشنهاد نمیکنم بخونین![/QUOTE]

اقا مهران یه دنیا ممنون..کاش توی گرامر میومدی توی کنکور کمکم میکردی !!!

من توی اونایی که جواب داده بودم (در حد دو تا ;)) با جوای های شما یکسان بود و ممنونم

فقط در رابطه با گزینه ی 4 که واضحه گزینه ی یک یا چهار میتونه درست باشه ولی استدلال من این هستش که (البته شاید اشتباه میکنم )

میگه که بعد بازی تنیس پسر ها کم تر از ثانیه ای ساندویچ رو بلعیدند به نظر من که میشه گزینه ی چهار ولی گزینه یک که شما اعلام کردید میشه با حرص و ولع ساندویچ رو توی ثانیه ای خوردند ...حالا یه بررسی بکنی ممنون میشم..
.
لطف کردی حسابی این روزا...

rezaele

عضو جدید
بچه ها سایت سازمان سنجش که هنوز سوالا را نذاشته پس چطور سوالا توی اینترنت هست؟

Dashpot

عضو جدید
سوال 106 من گزینه سه رو متوجه نشدم چرا درسته !! ولی درسته چون سه گزینه ی دیگه غلطه !!

گزینه یک غلطه چون وقتی خطاشو حساب کنیم تنها در صورتی میتونه صفر بشه که k بشه بی نهایت ولی صورت سوال گفته محدوده پس رد شد

گزینه ی دو غلطه چون وقتی شرط پایداریشو بررسی کنیم میشه k کمتر از کسری که صورتش 702 و مخرج b-14 هستش پس به b وابسته هستش البته برام سوال پیش اومد اگه b دقیقا 14 بشه چی میشه !!>>؟؟

گزینه ی 4 غلطه که واضه وقتی در S ضرب میشه توی مخرج s ازادی نداریم که باهاش خط بخوره و باعث میشه طبق قضیه مقدار نهایی جواب صفر بشه
.
.
.
.
.
ولی خداییش توی سوال مکان عجب سوتی دادم !! من این همه سوال مکان حل کرده بودم دقت نکرده بودم اصلا کاری به استاندارد و این چیزا نداریم ولی توی بد میایم این کار رو می کنیم...خوب شد تذکر دادی ..ممنونم...

نکته مهم در مورد سوال 106:

الان به ذهنم رسید تو کتاب اوگاتا نوشته اگه تعداد قطبهای حلقه باز از صفرهای محدود به تعداد 3 (یابیشتر) باشند حتماً مکان به ازای یک k به محور jw برخورد میکند.اینجا یک صفر داریم و 3 قطب که صفر هر جا قرار بگیره به ازای یک k با jw بر خورد داشته و دو قطب مختلط مسلط (نزدیک jw) حتماً داریم.
پس گزینه 3 صحیح است

آخرین ویرایش:

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
106 گزینه 3 میشه؟
110 گزینه 1 درسته؟
107 گزینه 3 صحیح است.

گزینه ی 4 غلطه که واضه وقتی در S ضرب میشه توی مخرج s ازادی نداریم که باهاش خط بخوره و باعث میشه طبق قضیه مقدار نهایی جواب صفر بشه
.
.
.
.
.
اتفاقاً 106 من روی گزینه 4 شک دارم.
گزینه 3 باید با مکان بررسی شه. اگه مکان رو بکشید میبینید به ازای تغییرات k و به ازای یه b دلخواه چند حالت داریم که توی همه حالات روی محور حقیقی هم جزء مکان هست.
در حالی که اگه بخواد جواباش قطعی مختلط باشه، باید حتماً مکان روی ناحیه مختلط باشه.
گزینه 4، توی صورت s هست و در ورودی پله 1/s ضرب میشه و ساده میشه.
سوال گفته u(t) نهایتاً به یک میرسه، اگه k=1 باشه، u=e میشه (u رو با r اشتباه نگیرید).
حلقه بسته رو بنویسید و E رو به دست بیارید k رو 1 بذارید و s به سمت صفر. میبینید که جواب میشه 40/(40+b) که ماکزیمم میشه یک.
اگه جایی اشتباه نکرده باشم باید گزینه 4 بشه.
همه اینایی که نوشتم اشتباه بود.
گزینه 4 غلظه چون b>0 هست و 40/(40+b) هیچوقت یک نمیشه.
همون گزینه 3 صحیحه...
اقا مهران یه دنیا ممنون..کاش توی گرامر میومدی توی کنکور کمکم میکردی !!!

من توی اونایی که جواب داده بودم (در حد دو تا ;)) با جوای های شما یکسان بود و ممنونم

فقط در رابطه با گزینه ی 4 که واضحه گزینه ی یک یا چهار میتونه درست باشه ولی استدلال من این هستش که (البته شاید اشتباه میکنم )

میگه که بعد بازی تنیس پسر ها کم تر از ثانیه ای ساندویچ رو بلعیدند به نظر من که میشه گزینه ی چهار ولی گزینه یک که شما اعلام کردید میشه با حرص و ولع ساندویچ رو توی ثانیه ای خوردند ...حالا یه بررسی بکنی ممنون میشم..
.
لطف کردی حسابی این روزا...
hallow به معنی holly هست و ارتباطی به بلعیدن نداره. چطور این رو نتیجه گرفتید؟
اتفاقاً devour به معنی بلعیدن یا قورت دادن هست. این سوال نمونش توی کتاب توی 504 هست و معنی devour رو هم نوشته eat hungrily که کاملاً جور درمیاد.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا