گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
1 امتحان دیگه مونده :mad:

:w24:

سلام بچه ها.خوبین؟

آقا شما تو این روزا چیکار می کنید؟من یکم برنامه ریزیم بهم ریخته.سوالای کنکورم دیگه حفظ شدم.نمی دونم تو این چند روز چیکار کنم

سلام

من ؟؟ من استرسم رفته بالا ،اعصاب معصاب ندارم ...سعی میکنم آرامش خودم رو حفظ کنم !تو این بین هم آزمون می گیرم از خودم !من عقبم از شما ها!امروز تازه 91 رو دادم !:smile:

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w24:

سلام

من ؟؟ من استرسم رفته بالا ،اعصاب معصاب ندارم ...سعی میکنم آرامش خودم رو حفظ کنم !تو این بین هم آزمون می گیرم از خودم !من عقبم از شما ها!امروز تازه 91 رو دادم !:smile:

حافظ میگه
گرت چو نوح نبی صبر هست در غم طوفان
بلا بگردد و کام هزار ساله برآید

استرس نداشته باشین ایشالا هرچی خیرمون هست همون میشه
هممون زحمت کشیدیم سختیا رو گذروندیم نتیجه و مصلحت اتفاقای بعدش با خدا
امیدوارم برای همه اتفاقای خوب رقم بخوره و همه دوستان به نتیجه های دلخواهشون برسن

من هر وقت استرس میگیرم این بیت حافظ و با خودم میخونم
تو با خدای خود انداز کار و دل خوش دار
که رحم اگر نکند مدعی،خدا بکند

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام دوستان. خوب هستید ؟! خوش هستید ؟!
چه میکنید ؟!
ehi ارشد که هیچی ما داریم از الان به دکتری فکر میکنیم انشالا :)
بقیه دوستان هم همینطورند. مگه نه ؟!

بابک منافی

اخراجی موقت
[h=2] توزیع کارت آزمون ارشد سراسری، از یکشنبه 13 بهمن[/h]

مشاور رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارت آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 93 و برگ راهنمای مربوط به آن از روز یکشنبه 13 بهمن ماه از طریق سایت سازمان سنجش توزیع می‌شود.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این خبر اظهار کرد: داوطلبان باید پس از مراجعه به سایت با وارد کردن مشخصات شناسنامه‌ای شامل نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه و سال تولد و مشخصات ثبت‌نامی شامل شماره پرونده و کد رهگیری نسبت به تهیه پرینت کارت آزمون و برگ راهنمای مربوط اقدام کنند.

وی افزود: برای داوطلبانی که علاوه بر ثبت‌نام در کد رشته اول، در کد رشته دوم نیز متقاضی شرکت در آزمون شده‌اند دو کارت ورود به جلسه صادر شده و آنان باید پرینت هر دو کارت را از روی سایت دریافت کنند.

وی گفت: اطلاعیه سازمان سنجش درباره تاریخ ، محل رفع نقص، محل دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون، برگ راهنمای مربوط به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در نشریه‌ پیک سنجش روز دوشنبه هفته جاری منتشر شده و روی سایت سازمان سنجش نیز قرار گرفته است. این اطلاعات در نشریه پیک سنجش دوشنبه 14 بهمن ماه نیز دوباره منتشر می‌شود.

توکلی در پایان گفت: آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد سال 93 صبح و بعدازظهر چهارشنبه ، پنج‌شنبه و جمعه در تاریخ 16 تا 18 بهمن ماه در 62 شهرستان کشور برگزار می‌شود.

منبع : ایسنا

rezaei2050

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام به همه دوستان گلم[/FONT]​
[FONT=&quot]برای همتون آرزوی موفقیت میکنم امیدوارم تو رشته و شهر مورد علاقتون قبول بشید[/FONT]​
[FONT=&quot]ای بابا استرس چیه که وولووله شده تو تاپیک[/FONT]​
[FONT=&quot]من از وقتی اومدم خدمت انقدر استرس بهم وارد شده که دیگه ضد استرس شدم، تاثیری روم ندارن[/FONT]​
[FONT=&quot]تازه، شب پنجشنبه نگهبانم و عین خیالم هم نیست، بابا وضعیتتون از من که بدتر نیست مجبورید غذای پادگان بخورید با یه مشت سرباز آش و لاش سر و کله بزنید که وایستن سر پستشون و تا 1 صبح بیدار باشید ، خوش باشید بابا، این نیز بگذرد[/FONT]​

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
9روز دیگه نوروزه

9روز دیگه نوروزه

ای عزیزان پشت کنکوری
تا به کی داغ و درد و رنجوری ؟
تا به کی تست چند منظوره ؟
تا به کی التهاب و دلشوره ؟​
شوخی و طعن این و آن تا چند ؟
ترس و کابوس امتحان تا چند ؟​
غرق بحر تفکرید که چی ؟
بی خودی غصه میخورید که چی ؟​
گیرم اصلاً شما به طور مثال
کشکی، از بخت خوش، به فرض محال​
زد و شایسته دخول شدید
توی کنکور هم قبول شدید​
یا گرفتید با درایت و شانس
مدرک فوق دیپلم، لیسانس​
گیرم این نحسی است، سعدش چی ؟
اصلاً این هم گذشت، بعدش چی ؟​
تازه از بعد آن گرفتاری
نوبت رخوت است و بیکاری​
بعد مستی، خمار باید بود
هی به دنبال کار باید بود​
آنچه داروی دردمندی هاست
صفحات نیازمندی هاست​
گر رضایت دهی تو آخر سر
گه شوی منشی فلان دفتر​
به تو گویند : بعله، دفتر ما
هست محتاج آدمی دانا​
آشنا با اتوکد و اکسل
و فری هند و آوت لوک و کورل​
باید البته لطف هم بکند
چای هم، بین تایپ، دم بکند​
بکشد وانگهی به خوش رویی
هفته ایی یک دوبار جارویی​
این که از این، حقوق هم فعلاً
ماهیانه چهل هزار تومن!​
پس بیایید و عز و جز نکنید
بی خودی هی جلز ولز نکنید

9 روز دیگه تعطیلات شروع میشه
9روزه دیگه نوروزه:D

یه برقی

عضو جدید
خوب فکر کنم این ترم مشروط بشم :biggrin:
امیدوارم ارزششو داشته باشه :D

داداش تو مشروط شدی !!!!

من که نه ترمه شدم رفت.....هی روزگار :cry: ...یعنی بی خیال کنکور ...ولی خب در ناامیدی شاید بسی امید است ..چه میدونم والله!!!!

یه برقی

عضو جدید
برق 91

برق 91

اقا این سوالای برق 91 واقعا سخت بود .. اشک من در اومد !!!!

دوستان کسی در این رابطه نظری نداره ؟؟
.
.
اون از زبانش که من فکر کنم کلا هر چی از سال 67 تست از متن فوق چی می فهمید سوال بود رو یه جا اورده بودند !!!
درصد من 7 درصد !!!
.
.
مدارش بد نبود
درصد من 16 درصد !!!
.
.
اون از کنترلش خدا وکیلی یاد مدار منطقی افتادم یا صفر صفر بودم یا یک یک
درصد من 24 درصد !!!
سوال مکانش در حد دانشگاه بود بعد یه ربع وقت به یک معادله ی عجیب می رسیدی که باید ولش می کردی بعدش توی پاسخنامه میبنی از قضیه بولتازنو حل کرده !!!
اون از سوال اشتباهش اولش !!!
چند تا سوال کاملا جدید !!!
.
.
اون از مغناطیسش که دقیقا سه تست رو به جواب رسیدم ولی غلط !!!! 3 تست غلط !!!!

درصد من 8 درصد !!!
.
.
اون از سیگنالش که هی بدک نبود بعضی تستاش هم برام اشنا بود ولی خب
درصد من 32 درصد !!!
.
.
اقا این روزا عجب سخت می گزرد !!!!
دوستانی که برق 91 رو زدید کمک کنید واقعا خیلی یه جوری شدم...این جوری :eek::confused:

یه برقی

عضو جدید
آقای یه برقی شوک الکتریکی میدیا:D
کنکورارو باید بزنی یاد بگیری
قرار نیست که امسال اونارو بدی که درصداش انقد برات مهمه:surprised:

نه بابا خب بچه ها میگفتند چرا درصد نمیزاریم خب اینم درصد !!!! درصد نگو رسوایی اخلاقی بگو ...

یادمه یکی از بچه های پارسال که کنکور داده بود و اواتار خسته ای هم داشت یه حرف قشنگی زد و گفت کنکور مثل یک قماره حالا من به قمارش کار ندارم ولی همه ی حرفش این بود اونی که این همه قکر کنم کنترل بود اره کنترل خونده بود با کسی که هیچی نخونده بود زیاد فرقی نداشت وبر عکس اونی که مثلا الکترونیک وسیگنال خونده بود خیلی برد کرده بود...

خداییش الان سوالای کنکور رو دفترچه ای نگاه میکنم میبینم خداییش همین طوری هستش تازه همین درس های اسون
یه سال میبینید مثل سیگنال پارسال اصلا از خواص سوال نمیاد از معکوس پذیری و.. یه سال دو تا دو تا میاد

مغناطیس یه سال مثل پارسال گیر میدند به میدان هادی استوانه ای و این چیزا و پارسال به دو قطبی کلا ....یه سال از شرایط مرزی هیچی نمیاد یه سال دو تا میاد !!!!

کنترل هم که نگو...
من که واقعا شانس رو هم خیلیی دخیل میدونم توی کنکور....این که همونایی که خوب خوندی طراح همش سوال بده و از اونایی که نخوندی زیاد سوال نده واقعا خودش یه شانس اصلا سر جلسه ادم کیف میکنه....ولی خدا نکنه اشنالله بر عکسش برای کسی اتفاق بیفته !!

راجب درصد ها خب من درسته غلط زیاد زدم چون کنکور نبود شانسمو اومدم امتحان کنم ....همین طوری مزدم ولی به هر حال تمامی سوال ها هم بگم برام جدید بود....

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
پارسال من کنترل و مغناطیسخوب خوندم افتضاح شد
امسال اکثر درسارو خوندم من میخوام کنکور بدم احتمال خطر مرگ داره رو دفترچه ها گفته باشم:D
اره خب
اما خدایی هم هست انشالله کنکور امسال واسه کسایی که زحمت کشیدن بی نتیجه نباشه و همین صحبتای شما نشه...
عدالت:D

dizgah

عضو جدید
اقا این سوالای برق 91 واقعا سخت بود .. اشک من در اومد !!!!

دوستان کسی در این رابطه نظری نداره ؟؟
.
.
اون از زبانش که من فکر کنم کلا هر چی از سال 67 تست از متن فوق چی می فهمید سوال بود رو یه جا اورده بودند !!!
درصد من 7 درصد !!!
.
.
مدارش بد نبود
درصد من 16 درصد !!!
.
.
اون از کنترلش خدا وکیلی یاد مدار منطقی افتادم یا صفر صفر بودم یا یک یک
درصد من 24 درصد !!!
سوال مکانش در حد دانشگاه بود بعد یه ربع وقت به یک معادله ی عجیب می رسیدی که باید ولش می کردی بعدش توی پاسخنامه میبنی از قضیه بولتازنو حل کرده !!!
اون از سوال اشتباهش اولش !!!
چند تا سوال کاملا جدید !!!
.
.
اون از مغناطیسش که دقیقا سه تست رو به جواب رسیدم ولی غلط !!!! 3 تست غلط !!!!

درصد من 8 درصد !!!
.
.
اون از سیگنالش که هی بدک نبود بعضی تستاش هم برام اشنا بود ولی خب
درصد من 32 درصد !!!
.
.
اقا این روزا عجب سخت می گزرد !!!!
دوستانی که برق 91 رو زدید کمک کنید واقعا خیلی یه جوری شدم...این جوری :eek::confused:
این همون کنکوری بود که منو فرستاد سربازی
البته از حق نگذریم در حد قبولی نبودم
من تنها درسی که از میانگین بالاترم زبانه ، بعد وختی زبانو اینو دیدم نابود شدم به کل
مدارشم که طراح محترم انگار داده بود بچه پنج سالش با مداد شب کنکور نقاشی کرده بودش
خدا رو شکری از پارسال به بعد دیگه این موضوعو رعایت میکنن و چرکنویس سوالای طراحی شده رو نمیدن سازمان سنجش منتشر کنه بده دست بچه مردم روز امتحان

.V A H I D.

عضو جدید
قدیما میگفتن الهی به زمین گر... :D
.
.
.
درسته خیلیا می گن اگه اهل درس خوندن باشین فرقی نمی کنه از رو کدوم منبع بخونی،ولی به نظر من انتخاب منبع درست رو راندمان خیلی تاثیرگذاره و یکی از بدترین کارها گرفتن پکیج کامل یک موسسه است حالا میخواد هر موسسه ای باشه...
بهتره این حرفا رو بذاریم واسه یه هفته دیگه...!
;)

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان میشه یه نفر برای من برنامه ریزی کنه :surprised:
من دیگه بلد نیستم چطور باید برنامه ریزی کرد:eek:
هر برنامه ای میچینم بهم میخوره ، برنامه نمیریزم که دیگه بدتر :mad:
خیلی ترس ورم داشته اصلا فکرشو نمیکردم این اخرا اینجوری بشه :cry:
شما بگید من با چه برنامه ای بخونم ، هر جور بگید من اجرا میکنم:razz: ، مغز خودم دیگه کار نمیکنه :confused:

خدایا خودت بخیر بگذرون

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
سلام
بچه ها من الانا وقت های بیکاری هی میومدم اینجا برام واقعا جالب بود می دیدیم چقدر بچه ها هوای همو دارن و واقعا بدون هیچ چشم داشتی و به صورت رفاقتی به هم کمک می کردن .دم همتون گرم
اما صحبت های منو به نظرم گوش کنید براتون مفیده یه جورایی این مسیرو یه بار نه من دو بار رفتم .اونم بار اول با غرور گند زدم به همه چی و با رتبه کسب شده بهم شوک وارد شد ولی خودمو جمع کردم سال دیگه به هدفم عینا رسیدم .

الان دیگه تقریبا که چه عرض کنم دقیقا مطلب جدید کسی اصلا کار نکنه خیلی بهتره.حتی وقتی میشینید تست های سال های قبلو می زنید فقط سر نگاه کردن جواب ها وقت به اون هایی بدید که مطلبشو خوندید .مثلا میگم ماشین DC اگه نخوندید الکی سرش وقت تلف نکنید

اگه کسی نرسیده خیلی از مباحث رو نخونده بد به دلش راه نده اصلا و ابدا!! کاملا جدی میگم! مدار 12 تا سواله مثلا .دیگه فک کنم صد بار همه گفتن 4 تا سوال جواب بدی هر درسو تهران قبولی و خودتون بهتر می دونید .یعنی هر درس 33 درصد .خب این کسی این کار رو کنه شاهکاره .اخه کنکور لیسانس نیست ادم بگه عربیه باید 90 بزنم! کنترل دیدید چه جوری سوال میدن دیگه؟من خودم TA دکتر جبه دار بودم .کنترل رو با جبه دار با 17 پاس کردم تو ازمون های پارسه زیر 70 نداشتم اصلا محال بود .ولی زدم 33!! دوست من پارسه یکی دو بار صد شده بود کنترل رو! قشنگ یه جورایی پیر کنترل بود !چند زد؟40 اینا! (ما سال 91 کنکور دادیم یعنی من 90 رو خراب کردم ولی 91 رو نسبتا خیلی خوب دادم صحبت هایی که میشه 91 منظوره نه 90 )
شما اگه دیدی مغناطیس یه سوال دو سوالشو بلدید بدونید امروز روز شانس شماست!

اعتماد به نفس داشته باشید سر جلسه! اصلا بزار اینجوری بگم کاری که شما تا الان کردید شاید 60 درصد قضییه بوده .40 درصدش سر جلست و مدیریت شما .همین دوست من که گفتم 100 میزد کنترل رو .سوال های زبان رو دید یا سوال های ریاضی اینا رو و حتی سختی کنترل رو دید جا زد .یعنی می گفت حالم داشت بهم می خورد .چشام سیاهی می رفت ........
دوستم با هم دیگه رتبه هامون و تو ازمون ها مقایسه می کردی اکثرا از من بهتر بود .من اگه همیشه زیر 30 بودم اون زیر 20 بود .سنجش 4 شدم اون 1 شد ولی چی شد مال من خراب نشد؟(یعنی به نسبت )
اعتماد به نفس!یعنی دور اول من کنترل هیچی نزدم .یعنی یک دور خوندما کامل .حتی یک سوال هم نزدم به خدا .ولی خودمو نباختم .گفتم من با این شرایط اینطوری باشم ببین بقیه چه جورین !حتی یادمه می خندیدم!بعد می گفتم نوید خیالی نیست دوباره بزن .سر زبان من یادمه خودمو سرویس کرده بودم که خوب بخونم پارسه ها 70 به بالا می زدم زبانو .ولی سوال های زبان رو دیدم بازم خندم گرفته بود!من می دونستم چقدر سخت دادن زبانو و اتفاقا فقط نصف سوال های زبانو زدم اخرم شدم 45 50 اینا .ولی با خودم می گفتم نوید خوشحال باش که تو اینی مطمئن باش بیای بیرون از جلسه ملت صد مراتب بد تر از تو زبان زدن .درستم فک می کردم .بچه های خوف ما خیلی ها زبان صفر زده بودن صفر!!!!!
اگه سعی کنید 70 درصد خودتون رو اعمال کنید سر جلسه .یعنی خودتون باشید مطمئن باشید جواب میگیرید در حد تلاشی که انجام دادید اینو اصن شک نکنید .میدونید ولی کجا ادم می سوزه؟اونجا که از جلسه بیاید بیرون و بگید اه اه اه !اینو که بلد بودم اونو چرا نزدم!
نمیشه استرس نداشت مگه میشه ؟ نه نمیشه ولی میتونید استرس رو طوری کنترل کنید که شما رو بکشه بالا نه پایین .یعنی استرس میبینه باعث میشه حواست باشه وقت کمه یا با هوشیاری بیشتر جواب میدید.

نکته بعدی هم اینه که گیر ندیدید به یه سوال .بابا بعضی سوال ها دام هستن تا سوال!خاکی صدیق استاد ما بود و یکی از طراح های کنترل (در کنار بهرامی اینا ) خودش اومده بود می گفت سر کلاس که بچه ها سعی نکنید به همه سوال ها جواب بدید .بعضی از همکار ها سوال ها رو طوری طرح می کنن که ببینین کدوم دانشجو دور از جون شما اینقدر نا اگاه هست که داره میره طرف این سوال!مثلا یدونه داده سیگنال فلو گراف با شونصد تا حلقه های تو در تو !خوب اینو معلومه باید بوسید گذاشتش کنار دیگه!

اماده باشید که بعضی از این طراح های نادان کنکور شکل ها رو دستی بهتون بدن .یعنی این نباید اعصابتونو خورد کنه .ما حتی رفتیم اعتراض به دکتر بهرامی که اخه این چه وضعشه ؟چرا باید سوال ها رو یکی با دست بکشه شکل هاشو که اصن معلوم نباشه ؟مدار بدتر از اون .دیگه همینه که هست کاریش نمیشه کرد .نمی فهمن!

به خودتون در حل سوال ها اعتماد داشته باشید .هر سوال چقدره 1 دقیقه اینا دیگه درسته؟ دیگه شما وقت نداری یدور حل کنی بعد دوباره بر گردی از اول چک کنی که ایا درست حل کردم یا نه .اتفاقا بار ها شده بره من که وقتی دوباره حل کردم غلط زدم !یعنی نمیدونم به نظرم به ذهنتون دفعه اول اعتماد کنید .

اگه کنکور مثلا 91 رو زدید تو خونه دیدید اصن شاهکار شدید به خودتون غره نشید و اگه زدید دیدید گند زدید الکی خودتون رو ناراحت نکنید .کنکور 91 کنکور 92 مال گذشتست طراح هاش به یه چیز گیر داده بودن و کنکور امسال قطعا متفاوته .ممکنه از بخشی که قبلا ساده سوال دادن سخت بدن یا برعکس .هیچیش معلوم نیست

اینم بگم مثلا یه درس شما خوبه و زیر فلان درصد نداشتید نرید با این دید که حتما 70 به بالا می زنما!!!!! این خرابتون می کنه .اگه سوال هاش سخت باشه شما خیلی خیلی خیلی بیشتر ضربه می خورید از اونی که همچنین فکری بره این درس نداشته

تمام این حرف ها به کنار اقا جان این نیز بگذرد! یه روز میشه بره هممونا که وقتی به گذشته نگا میکنیم میبینیم چه استرس های الکی و بیخودی بره خودمون درست کردیم .
امیدوارم هر کس که کنکور میده سر جلسه خودش باشه که بتونه نتیجه تلاششو بگیره
ممنون یکم طولانی شد

hamedgho2000

عضو جدید
توصیه‌هایی برای روزهای آخر

توصیه‌هایی برای روزهای آخر

چند توصیه برای استفاده بهینه از چند روز باقیمانده
۱- مهمترین کار تو این چند روز باقیمانده، مرور نکات، فرمول‌ها و تست‌هایی است که تا به حال مطالعه کردید. مرور صرفا به معنی یادآوری مطالب گذشته است و بنابراین یک مطالعه سطحی (حتی به شکل روخوانی) کفایت می‌کند. البته بسیاری از نکات و فرمول‌ها در خود تست‌ها نهفته است و اگر قصد دارید تو روزهای باقیمانده، تمامی تست‌هایی که قبلا حل کردید (و یا حداقل دسته مهمی از تست‌های قبلی) رو مرور کنید شاید دیگه نیازی به مرور جداگانه نکات و فرمول‌ها نباشد.
۲- سعی کنید در برنامه روزانتون، مرور قسمت‌هایی از همه درس ها و یا حداقل قسمت‌هایی از سه درس رو لحاظ کنید بطوریکه در دو روز آخر، یک نیم‌‌نگاهی به همه درس‌ها داشته باشید.
۳- اگر سوالات کنکورهای سالهای اخیر رو (به صورت طبقه بندی شده در کتب و جزوات یا به صورت جداگانه) هنوز مطالعه نکردید،‌ زمانی رو برای مطالعه آن‌ها اختصاص دهید و اگر قبلا به صورت طبقه‌بندی شده، مطالعه کردید دیگه خیلی نیاز نیست که دوباره به صورت جامع و سالیانه آن‌ها رو مطالعه کنید؛ و فقط کافی است که این تست‌ها رو مثل بقیه تست‌ها در برنامه مرورتون قرار بدید. به هر حال اختصاص حداکثر ۳ تا ۴ روز برای زدن تست‌های جامع سال‌های اخیر کفایت می‌کند.
۴- در صبح روز آزمون یه مرور کلی روی نکات و فرمول‌ها (به شکل روخوانی) داشته باشید. این توصیه که "تا چند ساعت قبل از آزمون، دیگه نباید مطالعه کنید" رو جدی نگیرید و اگه اضطراب نمی‌گیرید حتی تا قبل از نشستن در صندلی آزمون نیز مرور فرمول‌ها (مخصوصا در مورد درس‌های فرار) رو فراموش نکنید.
۵- اعتماد به نفس تو این روزها خیلی اهمیت داره. خودتون رو با هیچکس مقایسه نکنید و به خودتون تلقین کنید که نتیجه مناسبی خواهید گرفت. در جلسه کنکور، انتظارتون رو از نتیجه آزمون به پایین ترین سطح برسونید تا احیانا با بلد نبودن چند تا تست،‌ اضطراب نگیرید.قبلا هم تأکید کردم که به طور متوسط زدن 3 تا 4 تست در هر درس برای قبولی شما در یک رشته و دانشگاه خوب ان شاء الله کفایت می‌کنه. هرگز با استفاده از نتایج آزمون های آزمایشی در مورد نتیجه کنکور اصلی قضاوت نکنید و فقط سعی کنید اشکالاتتون رو با این آزمون ها برطرف کنید.
۶- با توجه به اینکه احتمالاً کنکور رشته برق در بعد از ظهر برگزار خواهد شد، برنامه خواب و استراحتتون رو جوری تنظیم کنید که در بعد از ظهر شادابی و تمرکز بیشتری داشته باشید.
در آخر از خدا بخواید که اون چیزی که خیر و مصلحت شماست رو نصیبتون کنه و شما رو نسبت به نتیجه تلاشتون (هر چه که باشد)،‌ کاملا راضی و قانع قرار بده.

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ سُؤالَ خاضِعٍ مُتَذَلِّلٍ خاشِعٍ خدایا از تو مسئلت می‏کنم با درخواستی از روى خضوع و ذلت و خشوع
اَنْ تُسامِحَنى وَ تَرْحَمَنى که بر من آسان گیرى و به حالم ترحم کنى
وَ تَجْعَلَنى بِقِسْمِکَ راضِیاً قانِعاً و مرا به قسمت مقدر خود خوشنود و قانع سازى
وَ فى جَمیعِ الاْحْوالِ مُتَواضِعاً و در هر حال مرا متواضع گردانى
فرازی از دعای کمیل

منبع :‌‌‌

آخرین ویرایش:

یه برقی

عضو جدید
قانون نا نوشته !!!!!!!!
.
.
دوستان توی سوال های کنکور یه قانون نانوشته هستش و اون این هست که معمولا سوال سختی که هر سال میاد سال بعد هم مشابهش تکرار میشه تازه اگه طراح عوض نشه که صد درصد مطمئن باشید و اگه حتی طراح عوض بشه بازم احتمالش هست...
.
نمونش توی سیگنال : اون سوالی که سوال دو برق 91 بود و سوال اخر برق 92 عینا برابر با اصلش اومده بود با این تفاوت که طراح فراموش کرده بود منفی گزینه سینوس رو بزاره !!!

نمونش توی کنترل : اون سوالی که گفته بود سیگنال محدوده یا نامحدود که مشابهش دقیقا با همون سیستم با این تفاوت که ایدش فقط کمی فرق کرده بود توی برق 92 اومد البته چون طراح فراموش کرده بود u رو در سوال مشخص کنه حذف شد !!!

نمونش توی مغناطیس : توی مغناطیس برای بار اول توی تاریخ یه مخروط چپه دادند و میدان رو در مرکز خواستند !!! دقیقا مشابهش توی برق 92 یه نیم کره دادند ولی چپه بود و میدان در مرکز اون رو خواستند !!!

نمونش توی مدار :توی مدار که فراوونه و بیش از 2 سه تا راحت میشه نمونه اورد..
.
.
پس شب اخر کنکور حتما برق 92 رو دوباره مرور کنید و برای خودتون تحلیل کنید که اگه مشابهش اومد افسوس نخورید....

hadiarbabi

عضو جدید
کمکــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـ :(

کمکــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـ :(

دوستان ضمن خسته نباشید لطفا یکی به داد من برسه:cry:
در به در دنبال تست های سال 92 و 91 با حل تشریحی میگردم
خواهش میکنم کمکم کنید خیلی فوری!!!!!:gol:
خیلی وقت ندارم دیگه
اگه سایتی رو هم میشناسید تو این ضمینه معرفی کنید
یه دنیا ممنون میشم

.V A H I D.

عضو جدید
خیلی وقت ندارم دیگه
یه دنیا ممنون میشم
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/412721-کنکورهای-ازمایشی/page6
حل تشریحی کنکورهای 91 و 92 از کتاب دانشگاه تهران در این صفحه هست که قبلا دوستان زحمتشو کشیدن

hadiarbabi

عضو جدید
مرسی وحید جون بزار ببینم :) دیدم عالی بود پسر حرف نداری شرمنده دیر ج دادم نتم داغونه جبران میشه عزیز خیلی مردی

آخرین ویرایش:

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی وقت ندارم دیگه
یه دنیا ممنون میشم

سوالات 91 با حل :

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/412721-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C/page7?p=7160065&viewfull=1#post7160065

سوالات 92 با حل :

http://www.mediafire.com/download/dza11wazhmpk23d/

http://www.mediafire.com/view/n34zzzi6v8ucd0v/BARGH-Pasokh-Arshad92.pdf

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/412721-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C/page6?
p=7120012&viewfull=1#post7120012

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
حدود یه هفته ای به کنکور مونده و امیدوار همگی برنامتون رو اون طور که انتظار داشتید پیش برده باشید.
احتمالاً اکثرتون دوره اولیه جمع بندی که حل آزمون هست رو تموم کردید و یا تا چند روز دیگه تموم خواهید کرد.

یه برنامه پیشنهادی برای این یه هفته مینویسم و طبق معمول پیشاپیش بگم که برنامه پارسال روی بنده جواب داد و لزوماً ممکنه شما با این برنامه راحت نباشید، پس سلب مسئولیت خودم رو اعلام میکنم! :)
این برنامه ای هست که مهندس اسلام پناه تا حدی به اون اشاره میکنه (با عنوان تورق سریع).
آزمونای که جامعی که از خودتون گرفتید دیگه تا همین جا کافی هست. البته اگه احساس نیاز کردید میتونید تا چند رو آینده هم ادامه بدید، اما بهتره دیگه حداقل 3 یا 4 روز آخر رو بذارید برای جمع بندی نهایی.

توی این چند روز آخر، دیگه هر چی خوندید و حل کردید کافی هست. مطالب جدید که به هیچ وجه توصیه نمیشه بخونید.
الان وقت این هست که روی هر چی سوال تا الان حل کردید یه دوره سریع داشته باشید. تا الان سوالایی که بلد نبودید رو با استفاده از نوشتن روی کاغذ حل میکردید، الان وقت این هست که همین سوالا رو با ذهنتون حل کنید.
یعنی مثلاً سوالای سال 92 رو به ترتیب شروع کنید به حل کردن، اما فقط نگاه کنید و توی ذهنتون راه حل رو بنویسید و ادامه بدید. نیازی نیست به جواب آخر برسید و همین که سوال رو توی ذهنتون حل کنید کافیه.
چون سوالا رو فقط توی ذهنتون مرور میکنید، پس زمان کمتری هم نیاز دارید و ممکنه هر سوال کمتر از یه دقیقه وقت ازتون بگیره.
اینطوری میتونید توی یه روز چند تا آزمون رو به این روش حل کنید.
سوالایی که بلد نیستید رو هم فقط به جواب مراجعه کنید و پاسخ تشریحیش رو تا آخر دنبال کنید.
بعضی مباحث که داخلشون ایراد دارید و نمیتونید سوال رو حل کنید یا راه حل رو متوجه نمیشید، به کتاب تستی که خوندید مراجعه کنید و چند سوال از کنکورای گذشته رو پشت سر هم با همین روش ذهنی حل کنید.

ضمناً قرار بود واسه خودتون خلاصه نویسی کرده باشید و توی دوره جمع بندی از خلاصه نویسیهاتون یه خلاصه دیگه تهیه کنید که دیگه عصاره ای از مطالبی که تا الان واقعاً توشون ایراد داشتید یا توی ذهنتون نمیرفته باشه.
این خلاصه ها برای روز آخر قبل از کنکور استفاده میشه.
اگه تا الان این کارو نکردید هم نگران نباشید، توی همین دوره ای که سوالا رو مرور میکنید، فرمولایی که احساس میکنید یادتون رفته یا بلد نیستید رو با مارکر علامت بزنید یا داخل یه صفحه جدید بنویسید تا روز آخر دوباره مرورشون کنید.

حل ذهنی سوالات کمک فوق العاده ای میکنه که سر جلسه ذهنتون سریع راه حل یه سوال رو پیدا کنه.
موفق باشید:gol:

hadiarbabi

عضو جدید

مرسی عرفان عزیز
وحید کمکم کرد پیداش کردم خیلی ممنون از همه تون
بزار یه نگاه به اینا هم بندازم
امیدوارم اون نتیجه دلخواه براتون رقم بخوره
جمع خیلی خوبی دارید بعد کنکور بیشتر به اینجا سر میزنم ♥

bage_aseman

عضو جدید
دكتر كورتون

دكتر كورتون

با اینکه بنده در پست های قبلی به این نکات اشاره کرده بودم ولی متاسفانه این روزها در بسیاری صفحات شاهد این هستم که هرکس با حداقل آگاهی برای دیگران نسخه می پیچه و در کمال شگفتی :eek:عده ای هم از اونا پیروی می کنند حالا چون شما گلوت درد میکرده شربت خوردی خوب شدی که دلیل نمیشه همه بیان شربت بخورن:confused:

در بررسی نحوه مطالعه نفرات برتر کنکور می بینیم که آنها با زیاد خواندن درس های مهارتی (مثل ریاضی)خودشون رو قوی نکردند و بلکه با زیاد تمرین کردن تونستن به این تسلط برسن و صبور بودند.
پس نباید برای شک در اینکه مطلب رو فهمیدم یا نه یکبار دیگه اون رو بخونم ... این ذهن رو تنبل میکنه . پس اول بخون یکبار و برو سوال ازش حل کن ... بعد اگه ایراد
داشتی بیا و دقیق جایی که اشکال داری رو دوباره بخون و کار کن و نه بیخودی همه جا رو بخونی و آخرش هم نفهمی که کجا رو بلدی و کجا رو نه

به حافظه خود اطمينان كنيد ، به اين صورت : مطالبي را كه روز گذشته مطالعه كرده‌ايد به ياد آوريد (مرور ذهني mental memorize) به هيچ عنوان به كتاب يا جزوه و يا هر نوع نوشته و علامت ديگری نگاه نكنيد و تنها از ذهن خود استفاده كنيد.تنها زمانی اجازه دارید به منابع درسی خود رجوع کنید که به اندازه کافی اطلاعات را در ذهن خود تجزیه و تحلیل کرده باشید.
و در آخر یک نکته خیلی مهم از دکتر سیدا "مرد حافظه ایران"
مهمترین راز و رمز تقویت حافظه ،اعتماد به حافظه است و باز هم اعتماد به حافظه .حافظه انسان شبیه یک توری است، زمانی که تردید می کنیم، سوراخ های این توری باز می شوند و ما مطالب را دریافت نمی کنیم. و اینکه اگر از حافظه استفاده نکنیم و مغز به کار گرفته نشود و مرتب آن را روغن کاری نکنیم حافظه عملکرد ضعیفی خواهد داشت.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا