گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

اسفندیاری

عضو جدید
اگه جزوشو خوب خونده باشی روششو یادگرفتی نگران نباش حتی اگه کل کتاب هم نتونی میتونی 80 درصد و بخونی تا کتاب میاد سوال حل کن یکی از بچه ها تو همین بحث سوالای تابستونکلاس استاد وگذاشته بود همش از کتاب ایشون هست که گلچین سوالای کنکور با سوالای مهم
عزیزم اگه سوالات با پاسخه لینکش رو برام میذاری لطفا؟

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بالاترین درصد های ازمون 50 درصد اول نصیر

زبان عمومي و تخصصي 90.00
رياضيات 63.89
مدارهاي الکتريکي 63.89
کنترل خطي 63.89
تجزيه و تحليل سيستم ها 88.89
بررسي سيستم هاي قدرت 66.67
الکترونيک 54.55
ماشين هاي الکتريکي 66.67
الکترومغناطيس 77.78

تعداد داوطلبین : 534

atena2

عضو جدید

زبان عمومي و تخصصي 90.00
رياضيات 63.89
مدارهاي الکتريکي 63.89
کنترل خطي 63.89
الکترونيک 54.55
ماشين هاي الکتريکي 66.67
الکترومغناطيس 77.78

توی کلاسی که من بودم نصف صندلی ها خالی بود اما توی تعداد اونها رو هم شمردن

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

زبان عمومي و تخصصي 90.00
رياضيات 63.89
مدارهاي الکتريکي 63.89
کنترل خطي 63.89
الکترونيک 54.55
ماشين هاي الکتريکي 66.67
الکترومغناطيس 77.78

سوالهای ازمون دومش رو که نگاه میکردم سوالهای ماشینش راحت بودن این ازمونش هم دو تا سوال ماشین اشکال داشته-یکی مقادیر سوال رو ندادن یکی هم کلا غلط هست.
ولی سوالهای ریاضیش خوب بودن.

erwin88

عضو جدید
من چیکار کنم هیچی ماشین و بررسی نمیفهمم:cry:
ماشين كه منبع تست بزرگي توي اين سال ها وجود داره مي توني تست ها رو تحليل مطمن باش دستت مياد
اما بررسي خوب چون به نسبه جديد وارد كنكور شده تست واسش كمه و منبع درست و درمون واسش نيس ولي تا حدودي سوالش مشخصه

erwin88

عضو جدید
من چیکار کنم هیچی ماشین و بررسی نمیفهمم:cry:
ماشين كه منبع تست بزرگي توي اين سال ها وجود داره مي توني تست ها رو تحليل مطمن باش دستت مياد
اما بررسي خوب چون به نسبه جديد وارد كنكور شده تست واسش كمه و منبع درست و درمون واسش نيس ولي تا حدودي سوالش مشخصه

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به دوستان.
به نظرتون یکم حس خستگی و نا امیدی تو این برهه از زمان طبیعیه؟
من از اول تابستونه دارم میخونم اما الان یکم ترس منو ورداشته و یکم حس نا امیدی میکنم.دیگه مثل قبل شوق زیادی واسه درس خوندن ندارم.
درسارو یه دور خوندم و الان تو مرورم.کاش همین فردا کنکور رو میدادیم تموم میشد میرفت بخدا

آخرین ویرایش:

samin_m

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به دوستان.
به نظرتون یکم حس خستگی و نا امیدی تو این برهه از زمان طبیعیه؟
من از اول تابستونه دارم میخونم اما الان یکم ترس منو ورداشته و یکم حس نا امیدی میکنم.دیگه مثل قبل شوق زیادی واسه درس خوندن ندارم.
درسارو یه دور خوندم و الان تو مرورم.کاش همین فردا کنکور رو میدادیم تموم میشد میرفت بخدا

سلام داداشم

کاملا درکت میکنم...

دیگه یواش یواش داره نگران کننده میشه اوضاع من،تقریبا 2-3 هفتس ک بی حوصله هستم...!دست و دلم ب درس نمیره!(شاید باورت نشه ولی بعضی روزا 1ساعت هم مطالعه ندارم) ایندفعه دیگ با استراحت و گشت و گذار هم درست نشد!

تازه برخلاف شما من هنوز خیلی از مباحثو حتی یکبار هم نخوندم!!

و باتوجه ب اینکه حدود دو ماه و نیم هم مونده... میترسم همین آمادگی چند درصدی ک الان دارمم،از دست بدم...!

ولی چیزی ک هست اینه ک،یا نباید وارد مسیرش میشدیم،یا حالا ک شدیم،باید تا تهش بریم!

فقط خواستم بگم ک توی این مسیر تنها نیستی و یکم استرس و عذاب وجدانت کم شه!ولی نه اینکه بیخیال شی و همینجوری ادامه بدی!!!!!!!!!!!نه!!سعی کن این روند رو خاتمه بدی;)

توکل ب خدا،ایشالا درست میشه!;)

hamedgho2000

عضو جدید

دیگه یواش یواش داره نگران کننده میشه اوضاع من،تقریبا 2-3 هفتس ک بی حوصله هستم...!دست و دلم ب درس نمیره!(شاید باورت نشه ولی بعضی روزا 1ساعت هم مطالعه ندارم) ایندفعه دیگ با استراحت و گشت و گذار هم درست نشد!

و باتوجه ب اینکه حدود دو ماه و نیم هم مونده... میترسم همین آمادگی چند درصدی ک الان دارمم،از دست بدم...!

ولی چیزی ک هست اینه ک،یا نباید وارد مسیرش میشدیم،یا حالا ک شدیم،باید تا تهش بریم!

فقط خواستم بگم ک توی این مسیر تنها نیستی و یکم استرس و عذاب وجدانت کم شه!ولی نه اینکه بیخیال شی و همینجوری ادامه بدی!!!!!!!!!!!نه!!سعی کن این روند رو خاتمه بدی;)

توکل ب خدا،ایشالا درست میشه!;)

خستگی و بی حوصله گی تو این دوره طبیعیه!
اگه کامنت های بچه های سال پیش رو هم در این فروم ببینین (حتی اونایی که تو کنکور رتبه خوب آوردن) تو این دوره کم نبودن کسایی که افت داشتن
اما مهم اینه که : تو شرایط بحرانی خودتون رو تو مسیر درست و صاف و با سرعت خوب نگه دارین و الا خوب شروع کردن رو که همه انجام دادن و میدن از اینجا به بعده که تفاوت ها و فاصله ها و گپ ها ایجاد میشه.کم کم افراد مصمم و موفق و افراد عادی از هم جدا میشن و این جدایی تا روز کنکور تشدید میشه و روز اعلام نتایج هس که (چه بصورت اکثرا خطی و چه گاهی بصورت غیرخطی) نتیجه تک تک ساعات بی خوابی و تلاش ها و مطالعتون معلوم میشه.
و یادمون نره تاریکترین زمان شب چند دقیقه قبل از طلوع آفتابه!

این خستگی دقیقا نشون میده که تا الان مسیر رو خوب اومدیم و حداکثر تلاشمون رو کردیم
توی دوی ماراتون اصطلاحی هست به اسم " لحظه آستانه" . در اون لحظات دونده به حدی احساس خستگی مفرط می کنه که بصورت متوالی بین ادامه مسابقه و رها کردنش به شک می افته.اگر این لحظه رو با موفقیت رد کنه دیگه احساس خستگی اهمیتش رو از دست میده و آزار دهنده نخواهد بود. اما اگه تو این لحظه کم بیاره نه تنها مسابقه رو از دست میده بلکه آثار شدیدا منفی در عزت نفس و اعتماد به نفسش ظاهر میشه!شاید این حالت رو درکوهنوردی یا زندگی روزمره هنگام خستگی و یا گرسنگی شدید تجربه کرده باشیم
دوستانی که افت داشتن نوجه کنن که الان در اون لحظه مهم قرار دارن که اگر به روال عادی درس خوندن برگردن پیروزی عادیشون میشه و اگر نه ...

آخرین ویرایش:

neg@r _s@l@ri

اخراجی موقت
بچه ها تو روخدا اینقدر نگید خسته ایم بیحوصله ایم .... این جوری استرس هممون بیشتر میشه .کنکور که آخر زندگی نیست من ایمان دارم کسی که تلاش کنه نتیجه میگیره تو این شرایط فقط باید آرامشمونو حفظ کنیم تلاش کنیم و بقیه رو بسپریم دسته خدا .انشاالله هممون به اون نتیجه ای که میخواهیم میرسیم :)

ناامیدی دشمن یادگیری است:

افرادی که دائما خود را به دلیل کندی در یادگیری سرزنش می کنند، حتی اگر پیشرفتی مناسب و قوه یادگیری بالایی داشته باشند، همواره در استرس به سر می برند. در مقابل افرادی که به خود و سرعت یادگیری شان اطمینان دارند، حتی اگر از هوش و استعداد کمتری نسبت به گروه قبل برخوردار باشند، نتیجه کارشان بهتر است، زیرا این افراد انرژی خود را صرف نگرانی و حساسیت های بی مورد نکرده ، آهسته و پیوسته پیش می روند.

آخرین ویرایش:

کنترل من

عضو جدید
سلام دوستان
می خوام یک کتاب تازه چاپ شده در مورد زبان تخصصی برق رو معرفی کنم من به توصیه یکی از دوستانم این کتاب رو گرفتم و از نحوه نگارش کتاب خیلی خوشم اومد و مطئنم برای کسانی که می خوان روی ریدینگ ها سرمایه گذاری کنند خیلی مفید خواهد بود
کتاب زبان تخصصی مهندسی برق انتشارات پوران پژوهش نویسنده امین رضایی (همونی که کتاب کنترلش هم معروفه) - زیبا عباس زاده
این کتاب حدود 350 صفحه است و فقط تمامی Passage های کنکور ارشد برق از سال 1367تا 1392 رو بررسی کرده - ابتدا لغات پرکاربرد تمامی متون رو نوشته و توصیه کرده که قبل مطالعه کتاب این لغات یاد گرفته شود برای هر سه متن یک جدول لغات کلیدی و تخصصی قرار داده و ترجمه دقیق همه متن ها رو هم نوشته من چند تا از متن هاش رو بررسی کردم انصافاً ترجمه رونی داشت البته مقدمه کتابش نحوه مطالعه کتاب رو هم بیان کرده حدود 125 متن داره من تا حالا 34 متنش رو خوندم رفته رفته سوالات ریدینگ رو بهتر می تونم درک کنم ترجمه متن هاش هم طوری که جمله به جمله متن اصلی رو دنبال کرد . من این کتاب رو دارم می خونم دوست داشتم به بقیه دوستان هم که ازشون خیلی چیزا تو این تاپیک یاد گرفتم معرفی کنم
قصد تبلیغ هم ندارم و هدفم انتقال تجربیاتمه تو این بازه که همگی داریم برای کنکور می خونیم
با آرزوی موفقیت برای همه

neg@r _s@l@ri

اخراجی موقت
سلام دوستان
می خوام یک کتاب تازه چاپ شده در مورد زبان تخصصی برق رو معرفی کنم من به توصیه یکی از دوستانم این کتاب رو گرفتم و از نحوه نگارش کتاب خیلی خوشم اومد و مطئنم برای کسانی که می خوان روی ریدینگ ها سرمایه گذاری کنند خیلی مفید خواهد بود
کتاب زبان تخصصی مهندسی برق انتشارات پوران پژوهش نویسنده امین رضایی (همونی که کتاب کنترلش هم معروفه) - زیبا عباس زاده
این کتاب حدود 350 صفحه است و فقط تمامی Passage های کنکور ارشد برق از سال 1367تا 1392 رو بررسی کرده - ابتدا لغات پرکاربرد تمامی متون رو نوشته و توصیه کرده که قبل مطالعه کتاب این لغات یاد گرفته شود برای هر سه متن یک جدول لغات کلیدی و تخصصی قرار داده و ترجمه دقیق همه متن ها رو هم نوشته من چند تا از متن هاش رو بررسی کردم انصافاً ترجمه رونی داشت البته مقدمه کتابش نحوه مطالعه کتاب رو هم بیان کرده حدود 125 متن داره من تا حالا 34 متنش رو خوندم رفته رفته سوالات ریدینگ رو بهتر می تونم درک کنم ترجمه متن هاش هم طوری که جمله به جمله متن اصلی رو دنبال کرد . من این کتاب رو دارم می خونم دوست داشتم به بقیه دوستان هم که ازشون خیلی چیزا تو این تاپیک یاد گرفتم معرفی کنم
قصد تبلیغ هم ندارم و هدفم انتقال تجربیاتمه تو این بازه که همگی داریم برای کنکور می خونیم
با آرزوی موفقیت برای همه

من فکر میکنم کتابی که تازه اومده خیلی ارزش نداره که بخواهیم روش سرمایه گذاری کنیم و وقت بزاریم بهتره کتابی بخونیم که امتحانشو پس داده مخصوصأ الان که دیگه که زمانه حساسیه و باید قدر هر لحظمونو بدونیم که بعدأ پشیمون نشیم شما که به فکر مایی بهتره به جای تبلیغاته کتابه رضایی کتابی معرفی میکردی که امتحانشو پس داده باشه نه کتابی که تازه اومده و معلوم نیست چی هست . البته الان دیگه زمانه این تبلیغات نیست چون همه کتابشونو پیدا کردن و میدونن کدوم کتاب مفیدتره.

rezaei.sp

عضو جدید
سلام دوستان
این کتاب حدود 350 صفحه است و فقط تمامی Passage های کنکور ارشد برق از سال 1367تا 1392 رو بررسی کرده -
سلام دوست عزیز .
کی چاپ شده ؟ چاپ چندمشه ؟ قیمتش چنده ؟
حالا که زحمت کشیدی و کتاب رو معرفی کردی ، میشه چند صفحه از کتاب رو اینجا بزاری ارزیابی کنیم ؟ اگه خوب باشه که ارزش داره بگیریم. چون ترجمه هنر بزرگیه که تو کمتر کتابی خوب انجام شده.

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز .
حالا که زحمت کشیدی و کتاب رو معرفی کردی ، میشه چند صفحه از کتاب رو اینجا بزاری ارزیابی کنیم ؟ اگه خوب باشه که ارزش داره بگیریم. چون ترجمه هنر بزرگیه که تو کمتر کتابی خوب انجام شده.

من تا قبل از تابستون به مدت دو سه ماه لغت زبان حفظ میکردم ، اما در چهار ماه گذشته لغت جدید نخوندم که هیچی ، همون قبلیا رو هم یادم رفته ، پایه زبانم خوب نیست اما میخوام فقط یه درصد کم از زبان بزنم ( در حد چهار پنج سوال) ، از هفته اینده میخوام زبانو وارد برنامم کنم ، اما واسه منبع دچار سر درگمی شدم . اگه این دوست عزیزی که این کتاب زبان جدیدرو گرفته از قسمتایی مثل ترجمه متن و چگونگی اوردن لغات در کتاب یه سری عکس از کتاب بزاره ممنون میشم ، شاید این از باقی کتابا بهتر بود .

881712011

عضو جدید
من تا قبل از تابستون به مدت دو سه ماه لغت زبان حفظ میکردم ، اما در چهار ماه گذشته لغت جدید نخوندم که هیچی ، همون قبلیا رو هم یادم رفته ، پایه زبانم خوب نیست اما میخوام فقط یه درصد کم از زبان بزنم ( در حد چهار پنج سوال) ، از هفته اینده میخوام زبانو وارد برنامم کنم ، اما واسه منبع دچار سر درگمی شدم . اگه این دوست عزیزی که این کتاب زبان جدیدرو گرفته از قسمتایی مثل ترجمه متن و چگونگی اوردن لغات در کتاب یه سری عکس از کتاب بزاره ممنون میشم ، شاید این از باقی کتابا بهتر بود .

شمایی که زبانتون ضعیفه بیخودی روی لغت سرمایه گذاری نکنید.بهتره شما روی گرامر کار کنید و اینکه اگه آزمون آزمایشی میرید روی تمام لغاتی که توی آزمونا میاد رو اونا وقت بذارید و اونا رو حفظ کنید.و بعد بهتره توی این مدت روی ریدینگا بیشتر کار کنید

rezaei.sp

عضو جدید
شمایی که زبانتون ضعیفه بیخودی روی لغت سرمایه گذاری نکنید.بهتره شما روی گرامر کار کنید و اینکه اگه آزمون آزمایشی میرید روی تمام لغاتی که توی آزمونا میاد رو اونا وقت بذارید و اونا رو حفظ کنید.و بعد بهتره توی این مدت روی ریدینگا بیشتر کار کنید
راستش بمحض اینکه من این پیام شما رو خوندم ، یهو سرگیجه گرفتم و مغزم دیگه کار نمیکنه !! :w35:
شما تو جمله اول گفتید که رو لغت سرمایه گذاری نکنید. :w05:
تو جمله دوم گفتید که باید رو گرامر کار کنید. بعد تو جمله سوم بر خلاف جمله اول تاکید کردید که باید رو تمام لغات آزمون وقت بزارید و کار کنید.
تو جمله چهارم هم ریدینگ رو توصیه کردید که همش لغته و بدون دونستن لغت نمیشه ریدینگ رو فهمید. :w19:
یعنی تو جمله اول یه چیزی رو توصیه کردید که تو جملات بعدی اونو کاملا نقض کردید . راستش من که هنگ هنگم ، این حمید آقا که دنبال یه راهکار موثر واسه زبان بود رو نمیدونم چیزی گیرش اومد یا نه ؟؟:)

881712011

عضو جدید
راستش بمحض اینکه من این پیام شما رو خوندم ، یهو سرگیجه گرفتم و مغزم دیگه کار نمیکنه !! :w35:
شما تو جمله اول گفتید که رو لغت سرمایه گذاری نکنید. :w05:
تو جمله دوم گفتید که باید رو گرامر کار کنید. بعد تو جمله سوم بر خلاف جمله اول تاکید کردید که باید رو تمام لغات آزمون وقت بزارید و کار کنید.
تو جمله چهارم هم ریدینگ رو توصیه کردید که همش لغته و بدون دونستن لغت نمیشه ریدینگ رو فهمید. :w19:
یعنی تو جمله اول یه چیزی رو توصیه کردید که تو جملات بعدی اونو کاملا نقض کردید . راستش من که هنگ هنگم ، این حمید آقا که دنبال یه راهکار موثر واسه زبان بود رو نمیدونم چیزی گیرش اومد یا نه ؟؟:)

من منظورم از جمله اول این بود که دیگه وقت خوندن کتابای 504 یا لغات ضروری تافل دیگه نیستش!
درمورد گرامر هم چون 5 تا سوال میاد و معمولا گرامری که توی کنکور میاد همون گرامر دوره دبیرستان هستش بلاخره همه تا حدودی آشنایی داریم و راحت میشه خوند.
لغاتی که در آزمونهای آزمایشی داده میشه عموما لغاتی هستن که قبلا توی آزمونهای سراسری سالهای قبل اومده و خوندن اونا توی این شرایط مناسب میتونه باشه.
کی گفته بدون دونستن لغت نمیشه تستهای ریدینگو جواب داد؟!
اتفاقا من منظورم از خوندن ریدینگ اینه که خودتونو آماده کنید بدون فهمیدن لغات ریدینگ بتونی به تستا جواب بدی.کسیکه زبانش خوب باشه هم نمیاد کل ریدینگو بخونه! همیشه اول روی سوالاتو میخونن و بعد توی متن دنبال جواب میگردن.البته قبل خوندن روی سوال بهتره خیلی سریع یه دور متن خونده بشه اونم نه اینکه بشینی معنی کنی خوندن واسه اینکه تا حدودی بتونی تشخیص بدی که هرلغت تقریبا توی کدوم خط قرار گرفته که وقتی میری روی سوالا بتونی راحت تر اون لغتو توی متن پیدا کنی. معمولا خیلی از سوالات ریدینگ با همین روش حل میشن.
بعضی از سوالات ریدینگ هستش که مثلا میگه مفهوم چیه یا مثلا این لغت به چی برمیگرده که واسه اونا هم روش خاصی هستش.مثلا برای مفهوم متن کافیه یکی دو خط اول با یکی دو خط آخر خونده بشه.
واسه فهمیدن اینکه مثلا لغتی به چی برمیگرده هم کافیه یکی دو جمله قبلش خونده بشه!
تا حالا یادم نمیاد ریدینگ داده شده باشه و من فهمیده باشم موضوع ریدینگ چیه!! چون موضوع ریدینگ اصلا ربطی نداره.من خودم زبان سراسری کارشناسی 80 زده بودم.ارشدم سال پیش آزمایشی داده بودم 47 درصد زدم بدون اینکه یه سوالم از 10 تا لغت اول زده باشم

rezaei.sp

عضو جدید
لغاتی که در آزمونهای آزمایشی داده میشه عموما لغاتی هستن که قبلا توی آزمونهای سراسری سالهای قبل اومده و خوندن اونا توی این شرایط مناسب میتونه باشه.
کی گفته بدون دونستن لغت نمیشه تستهای ریدینگو جواب داد؟!
واسه فهمیدن اینکه مثلا لغتی به چی برمیگرده هم کافیه یکی دو جمله قبلش خونده بشه!
تا حالا یادم نمیاد ریدینگ داده شده باشه و من فهمیده باشم موضوع ریدینگ چیه!! چون موضوع ریدینگ اصلا ربطی نداره.
در مورد کنکور آزمایشی موافقم با شما . لغات کنکور آزمایشی و کنکور اصلی خیلی مهمتر از لغات 504 و سایر کتابها هستش .
در مورد اینکه تو ریدینگ سوالا اول خونده بشه بعد بریم سراغ متن ریدینگ تا جوابو پیدا کنیم ، بازم با شما موافقم . ;)
اما یه چیزی اینجا از قلم افتاده . :yellowcard:
همه ما با زبان آشنایی مقدماتی داریم . و اگه بخواهیم یه متن رو سه بار یا چهار بار بخونیم حتما میفهمیم که متن چی میگه و سوالاشو میتونیم جواب بدیم. اما موضوعی که خودشو نشون میده اینه که فرصت 2 بار خوندن متن هم موجود نیست . کسی که میخواد به سوالات مدار و ریاضی هم تو همون دفترچه جواب بده ، دیگه وقت نمیکنه که برگرده و متن رو چند بار زیر و رو کنه تا بتونه یه تست ریدینگ رو جواب بده . واسه همینه که تسلط به لغات کمک خیلی زیادی میکنه که تو همون 30 ثانیه بشه یه تست رو زد . :w08: خیلی ها هستن که به سوالات ریاضی و مدار جواب نمیدن و مابقی وقت رو واسه زبان کار میکنن که راحت 50% میزنن .
اگه به همین سادگی بود که شما میفرمائید ، میانگین زبان میومد رو 47 درصد و همه باید واسه درصدای بالای 60 رقابت میکردن . :cowboy: ولی طراح میدونه داره چیکا میکنه . :smoke:

881712011

عضو جدید
در مورد کنکور آزمایشی موافقم با شما . لغات کنکور آزمایشی و کنکور اصلی خیلی مهمتر از لغات 504 و سایر کتابها هستش .
در مورد اینکه تو ریدینگ سوالا اول خونده بشه بعد بریم سراغ متن ریدینگ تا جوابو پیدا کنیم ، بازم با شما موافقم . ;)
اما یه چیزی اینجا از قلم افتاده . :yellowcard:
همه ما با زبان آشنایی مقدماتی داریم . و اگه بخواهیم یه متن رو سه بار یا چهار بار بخونیم حتما میفهمیم که متن چی میگه و سوالاشو میتونیم جواب بدیم. اما موضوعی که خودشو نشون میده اینه که فرصت 2 بار خوندن متن هم موجود نیست . کسی که میخواد به سوالات مدار و ریاضی هم تو همون دفترچه جواب بده ، دیگه وقت نمیکنه که برگرده و متن رو چند بار زیر و رو کنه تا بتونه یه تست ریدینگ رو جواب بده . واسه همینه که تسلط به لغات کمک خیلی زیادی میکنه که تو همون 30 ثانیه بشه یه تست رو زد . :w08: خیلی ها هستن که به سوالات ریاضی و مدار جواب نمیدن و مابقی وقت رو واسه زبان کار میکنن که راحت 50% میزنن .
اگه به همین سادگی بود که شما میفرمائید ، میانگین زبان میومد رو 47 درصد و همه باید واسه درصدای بالای 60 رقابت میکردن . :cowboy: ولی طراح میدونه داره چیکا میکنه . :smoke:

خیلیا زبانشون ضعیفه واسه همین خیلیا اصلا واسش وقت نمیذاره.دوسته من رتبه 6 ارشد مهندسی پلیمر شد امسال.این فرد اونقدر زبانش ضعیفه که نمیتونه یه جمله حال ساده بسازه ولی برعکس بقیه درساش خیلی قویه. عموما افرادی که درساشون خوبه معمولا توی زبان ضعیف هستن البته گفتم عموما و برای همه صدق نمیکنه ولی من خیلیارو میشناسم که زبانشون صفره ولی درسای دیگشون عالیه.
درمورد خوندن متن هم گفتم سریع بخونیم منظورم با چشم بود چون حافظه تصویری آدما خیلی قویه یعنی شما کافیه یه لغتو دیده باشی اونموقع میدونی تقریبا در کجای متن قرار داره و دیگه لزومی نداره از اول متن واو به واو بگردی دنباله متن.شما در یه متن 6 7 خظی که داده میشه بالغ بر 60 70 تا لغت هستش که مسلما حداقل 20 تاشو نمیدونی معنیش چیه و خیلی ازین خط ها ربطی به سوالاتی که از متن پرسیده میشه ندارن پس معنی کردن کل متن وقت تلف کردنه. نگا کنید شما قراره تستو بزنید به شما نمیگن که متنو ترجمه کنید اینجا وقت تعیین کنندس پس باید در کمترین زمان به سوالا جواب داده بشه.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.امیدوارم که ایام به کام دوستان کنکوری باشه.فقط خواستم نکته ای رو عرض کرده باشم.دوستانی که قصد ادامه تحصیل در گرایش های مخابرات سیستم و کنترل و بایوالکتریک رو دارند حتما و حتما و حتما و حتما و حتما و .... درس آمار و احتمال رو به صورت خیلی حرفه ای و بسیار عمیق مطالعه کنند.به ویژه عزیزانی که مخابرات سیستم هدفشون هست این درس رو دقیقا بایستی عین اسم و فامیل خودشون یاد بگیرن وگرنه به مشکلات بسیار زیادی برخواهند خورد.همه دروس و پژوهش های مخابراتی(غیر از شاخه پردازش سیگنال) به طرز عمیقی با مفاهیم احتمال و توزیع های آماری درگیر هستند.
موفق و موید باشید.

کنترل من

عضو جدید
سلام دوست عزیز .

کتاب زبان تخصصی رضایی چاپ اول پاییز 92 قیمتشم 9000 تومن من از خود پوران گرفتم 7200 حدود 340 صفحه است که 140 صفحه متن های انگلیسی رشته برقه و 200 صفحه اش هم ترجمه متن ها ولغات کلیدی متن هاست کلاً ترجمه رونی داره حالا من این یکی دو روزه عکس چند صفحه از کتاب رو می ذارم تا شما هم بررسی کنید و ببینید چه جور کتابیه
ممنون از توجه همه دوستان

naser-abdi

عضو جدید
سلام و خسته نباشید دوستان
میشه یکی راهنماییم کنه و بگه از کجا میتونم کتاب الکترومغناطیس رو دانلود کنم مال انتشارات پردازش محمد طاهری و اگه شد چنگ رو هم اگه داشته باشید ممنون میشم بهم بدید

controlqueen

عضو جدید
سلام.امیدوارم که ایام به کام دوستان کنکوری باشه.فقط خواستم نکته ای رو عرض کرده باشم.دوستانی که قصد ادامه تحصیل در گرایش های مخابرات سیستم و کنترل و بایوالکتریک رو دارند حتما و حتما و حتما و حتما و حتما و .... درس آمار و احتمال رو به صورت خیلی حرفه ای و بسیار عمیق مطالعه کنند.به ویژه عزیزانی که مخابرات سیستم هدفشون هست این درس رو دقیقا بایستی عین اسم و فامیل خودشون یاد بگیرن وگرنه به مشکلات بسیار زیادی برخواهند خورد.همه دروس و پژوهش های مخابراتی(غیر از شاخه پردازش سیگنال) به طرز عمیقی با مفاهیم احتمال و توزیع های آماری درگیر هستند.
موفق و موید باشید.
سلام مهندس.میشه یه راهنمایی کنیدتواین2ماه باقی مونده چطوری درس بخونیم؟وبیشترروچه مباحثی سرمایه گذاری کنیم؟

aysan 00500

اخراجی موقت
کتاب زبان تخصصی رضایی چاپ اول پاییز 92 قیمتشم 9000 تومن من از خود پوران گرفتم 7200 حدود 340 صفحه است که 140 صفحه متن های انگلیسی رشته برقه و 200 صفحه اش هم ترجمه متن ها ولغات کلیدی متن هاست کلاً ترجمه رونی داره حالا من این یکی دو روزه عکس چند صفحه از کتاب رو می ذارم تا شما هم بررسی کنید و ببینید چه جور کتابیه
ممنون از توجه همه دوستان

ممنون از راهنماییت ولی واقعأ کسی پیدا میشه کتابی که تازه چاپ شده رو تو این زمانه کم بخره منکه حتی اگه مفت باشه همچین ریسکی نمیکنم به نظرم کتابی ارزشه وقت گذاشتن و خوندن داره که چاپ و تیراژ خوبی هم داشته باشه نه کتابی که به قوله شما چاپه اوله و معلوم نیست چیه . بهر حال هر کس نظر خودشو داره اینم نظر من بود.

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییت ولی واقعأ کسی پیدا میشه کتابی که تازه چاپ شده رو تو این زمانه کم بخره منکه حتی اگه مفت باشه همچین ریسکی نمیکنم به نظرم کتابی ارزشه وقت گذاشتن و خوندن داره که چاپ و تیراژ خوبی هم داشته باشه نه کتابی که به قوله شما چاپه اوله و معلوم نیست چیه . بهر حال هر کس نظر خودشو داره اینم نظر من بود.
حتما باید چاپش هم رنگی باشه تا چشم رو خسته نکنه ;)

.V A H I D.

عضو جدید
دیگه زبان که مهم نیست چاپ چندمه یا تیراژش چقدره یا رنگیه یا مال کدوم انتشاراته!!!(چقدر یا داشت!)
مهم اینه که همه ی متنارو ترجمه کرده باشه
اگه معنی کلماتی که تو یک سال آمده رو به تفکیک گذاشته باشه که چه بهتر.
گر چه من خودم این کتابو ندارم...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا