گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mostafa.bahriny

عضو جدید
سلام دوستان گل به گلي خودم
امروز ازمون بيست و پنچ درصد سوم سنجش داشتم.
تركوندم.منظورم نوع دوم تركوندنه!!!!
متوجه شديد.
خيلي جالب بود.زبان را نسبت به بقيه ازمون ها بهتر جواب دادم.خوشحال رفتم سراغ رياضي . يه نگاهي به سوالات انداختم . ديدم همه سوالات را بلدم حل كنم.شروع را به حل كردن كردم.ولي هيچ كدوم به جواب نرسيدم.فقط يك سوال را توانستم كامل حل كنم.اصلا امروز خيلي امادگي ازمون را نداشتم.
سرتون به درد نيارم.وقتي از رياضي فقط يه سوال را حل كردم.روحيه ام بهم ريخت. مدار هم چند سوال حل كردم ولي به جواب نرسيدم.
ديگه خودتون بدونيد چي شد؟!!
اصلا ديگه نتوانستم هيچ سوال حل كنم.دفترچه دوم هم را باز كردم كه حل كنم.ولي اصلا هيچ حال وحوصله براي حل كردن نداشتم.باور كنيد اصلا نمي توانستم يه كم بنويسم.همين ديگه بدون اينكه چيزي جواب بدم بلند شدم. الان هم با پروي تمام در خدمتتون هستم.
فقط دو سوال:
1-چرا سر جلسه با اينكه سوال را بلدي و ميفهمي كه چي مي خواد و راه بلدي ولي نميتواني حل كني؟
2- اگر سر كنكور همچين اتفاقي افتاد ، يعني اينكه يه درس را كاملا خراب كني و روحيه ات خراب بشه بايد چكار كرد؟حتما با حودتون مي گيد، در اين موقعيت ها برو بمير!!!
ممنون از محبتتون

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان.
آقا منم امروز 50 درصد نصیر رو دادم خداییش خیلی سنگین بود سوالاش.
به نظرم سطح سوالا رو بالاتر از کنکور داده بودن.
واسه من فقط سیگنال و مغناطیس ساده بود.
ریاضی یه سری از سوالاش سنگین بود مخصوصا معادلات.
مدار هم که نگو.همه فضایی
کنترل رو یجوری داده بودن که فقط باید فرمولای مختلف رو استفاده میکردی و به محاسبات سنگین میرسیدی.یه سوال هم از کنکور قبل داده بودن که تقوی تو کتابش 1.25 به دست آورده ولی تو پاسخنامه 2.25 رو صحیح زده.
الکترونیکش هم سخت بود خدایی.یه سوالش هم گزینه ی 2 و 3 دقیقا یکی بود و بعد از حل سوال دیدم.
سیگنال و مغناطیس اما ساده بود.
در کل بگم که به نظر من این سبک سوال دادن فقط باعث نا امیدی دانشجو میشه.من سوالای مربوط به این آزمون رو از روی کتاب آبی دانشگاه تهران زدم و تقریبا همه ر درست میزدم.اما تو این آزمون تفاوت زیادی با سطح کنکور دیدم.
از این به بعد به نتایج آزمون اهمیتی نمیدم و فقط سوالارو کامل تو خونه تحلیل میکنم.چون فهمیدم کنکور ما به این شدت دیگه نیست !!!

Afshin all

عضو جدید
به نظر من به جای طرح سوالای مفهومی فقط سوال سخت طرح کرده بودن یا جمع آوری کرده بودن . شرمنده که اینو میگم ولی سوالا بیشتر خر حمالی لازم داشت واسه حل تا مفهوم . البته دوست عزیزم کلم بروکلی در جریان سوتی های قشنگ من هستن . با چه حال خوبی داریم میریم واسه 50 دوم:(:surprised::que::cool: تو فکر اینم آواتارمو عوض کنم آرم نیروهای مسلح و خدمت مقدس سربازیو جایگزین کنم با این اوضاع:D توکل به خدا

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
به نظر من به جای طرح سوالای مفهومی فقط سوال سخت طرح کرده بودن یا جمع آوری کرده بودن . شرمنده که اینو میگم ولی سوالا بیشتر خر حمالی لازم داشت واسه حل تا مفهوم . البته دوست عزیزم کلم بروکلی در جریان سوتی های قشنگ من هستن . با چه حال خوبی داریم میریم واسه 50 دوم:(:surprised::que::cool: تو فکر اینم آواتارمو عوض کنم آرم نیروهای مسلح و خدمت مقدس سربازیو جایگزین کنم با این اوضاع:D توکل به خدا
آقا منو افشین امروز کلی حرص خوردیم.فکر کنم منظورشم از کلم بروکلی من باشم :smile: چون امروز کلا با هم بودیم و با هم رفتیم آزمون دادیم.
من از این به بعد به سوالای کنکورای گذشته تمکین می کنم و بیخیال استرس مضر آزمون میشم.
اگه سوالای کنکور هم مثل امروز باشه با افشین با هم میریم به مملکت خدمت کنیم !!!!!!

881712011

عضو جدید
آقا منو افشین امروز کلی حرص خوردیم.فکر کنم منظورشم از کلم بروکلی من باشم :smile: چون امروز کلا با هم بودیم و با هم رفتیم آزمون دادیم.
من از این به بعد به سوالای کنکورای گذشته تمکین می کنم و بیخیال استرس مضر آزمون میشم.
اگه سوالای کنکور هم مثل امروز باشه با افشین با هم میریم به مملکت خدمت کنیم !!!!!!

حاجی شما که آزمونهای قبلی درصدات و رتبت خوب بود چی شد حالا یه آزمونو بد دادی(البته بد دادن یه چیز نسبیه شاید یکی 10 تا درست زده باشه 2 تا غلط بگه بد یکی 4 تا درست زده باشه بگه عالی حالا نمیدونم شما جز کدوم مورد هستی فک کنم اولی باشی :D) بیایو اینطوری بحرفی اونموقع تکلیف ماها که تمام آزمونا میریم و درصدای 10 20 درصد کسب میکنیم چی بگیم!

juvefans

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
پارسه 50 درصد اول ::)
من هم درحالی که صدای بیسکویت خوردن بغل دستیم توی گوشم مونده (فکر کنم انگیزه اصلی ایشون همین بوده ) امروز آزمون پارسه دادم.
سوالها خیلی سخت بود ، مخصوصا ماشین و مدار.

البته این سختی برای درس سیستم قدرت پشتش ایده های خوبی هست .
اما کنترل و ماشین سوالها زیاد علمی نبود و فاصله زیادی با کنکور داشت .
من خیلی افت داشتم این آزمون و 98 شدم ( نمیخوام بهانه جویی جنم بعد خراب کردن ، ولی سخت بودن سوالها و کم آوردن وقت دلیل اصلیش بود که عصبی شدم . چون من عموما آروم هستم ولی یهو ناپایدار شدم و دیگه کنترل همه چیز از دستم در اومد و ماشین رو دیگه نمیتونستم فکر کنم . ):razz:
امیدوارم آزمون بعدی جبران بشه . ;)

* F A R Z A D *

عضو جدید
چند درصد از مطالب 50 درصد اول رو هنوز نخوندین ؟

چند درصد از مطالب 50 درصد اول رو هنوز نخوندین ؟

دوستان یک سوال داشتم ، مطالب 50 درصد اول ( درس + تست ) رو کاملا تموم کردین یا هنوز کمی تا قسمتی مونده ؟:smile:
اگه با درصد بگین که مثلا چند درصد مونده خوب میشه .
من خودم تقریبا 20 درصدم مونده یعنی 1/5 مطالب

atena2

عضو جدید
دوستان یک سوال داشتم ، مطالب 50 درصد اول ( درس + تست ) رو کاملا تموم کردین یا هنوز کمی تا قسمتی مونده ؟:smile:

برای من مونده خیلی مونده
البته من توی آبان برام مشکلی پیش اومد که حدود دوهفته نتونستم لای کتابها روباز کنم برای همین عقب افتادم.. اما حالا دارم سعی می کنم لا اقل تا اخر این هفته به 50 درصد نزدیک بشم
البته مغناطیس رو خیلی خیلی عقبم.. سر گاوس هستم! جالبه که توی ازمون نصیر مغناطیس رو نخونده بهتر از الکترونیک مثلا خونه زدم!! البته من نصیر فقط 50 درصدهاش رو شرکت کردم و این اولین ازمونم بود..
یه نکته مهم د رمورد ازمونهای ازمایشی..
طراح سوالات این ازمونها استادهای خود این موسسات هستن . و وقتی کسی با استاد همون موسسه رفته سر کلاس مسلما اون درس ها رو خوب می زنه و رتبه اش خوب میشه دچار غرور کاذب میشه اما اگه همون شخص بره یه موسسه دیگه که با استادش سر کلاس نرفته ممکنه در حد بیست درصد بزنه.
برای همین خیلی رتبه ها و در صدهای این ازمونها ملاک نیست. اتفاقا به نظر من وقتی سیگنال رو از کتاب تقدسی خوندیم بهتره جایی بریم ازمون بدیم که تقدسی سوال نده..
به نظر من این ازمونها برای تحلیل سوالها خوبه .. و اینکه سعی کنیم با برنامه پیش بریم. من اول ازمون ننوشته بودم اما دیدم عقب افتادم .

آخرین ویرایش:

sanaztt

عضو جدید
سلام به همگی.دیروز که پا رو پا گذاشته بودم انگار نه انگار سرجلسه هستم دریغ از یکم استرس.ازدیشب روم نشدبیام باشگاه گفتم الان همه ازدرصدای خوبشون میگن!دیدم نه مثل اینکه طبیعیه توی یه دوره ای از زمان آدم به برنامشونحوه خوندنش شک کنه:crying2:!!!!!!!!!!ان شاا...خدا یه راه جلو پامون بذاره.با آرزوی موفقیت برای همه

neda mashreghi60

اخراجی موقت
اینا آزمون آزمایشیه از اسمش معلومه که هدف آزمایشه خودمونه پس دیگه نا امیدی و استرس واسه چیه؟ اگه از الان استرس داشته باشیم سرآزمونه اصلی پس میخواهیم چیکار کنیم. منکه نا امید نمیشم تلاشمو میکنم تا کنکور اصلی هم هنوز وقت داریم و خدا بزرگه کمکمون میکنه. :)

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز

من تموم کرده بودم اما خیلیاش فراموشم شده بود سر جلسه:(نمیدونم به ازمونای سوم و چهارم میرسم یا نه اما برگشتم دارم مرور میکنم :cry:

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای من مونده خیلی مونده
البته من توی آبان برام مشکلی پیش اومد که حدود دوهفته نتونستم لای کتابها روباز کنم برای همین عقب افتادم.. اما حالا دارم سعی می کنم لا اقل تا اخر این هفته به 50 درصد نزدیک بشم
البته مغناطیس رو خیلی خیلی عقبم.. سر گاوس هستم! جالبه که توی ازمون نصیر مغناطیس رو نخونده بهتر از الکترونیک مثلا خونه زدم!! البته من نصیر فقط 50 درصدهاش رو شرکت کردم و این اولین ازمونم بود..
یه نکته مهم د رمورد ازمونهای ازمایشی..
طراح سوالات این ازمونها استادهای خود این موسسات هستن . و وقتی کسی با استاد همون موسسه رفته سر کلاس مسلما اون درس ها رو خوب می زنه و رتبه اش خوب میشه دچار غرور کاذب میشه اما اگه همون شخص بره یه موسسه دیگه که با استادش سر کلاس نرفته ممکنه در حد بیست درصد بزنه.
برای همین خیلی رتبه ها و در صدهای این ازمونها ملاک نیست. اتفاقا به نظر من وقتی سیگنال رو از کتاب تقدسی خوندیم بهتره جایی بریم ازمون بدیم که تقدسی سوال نده..

به نظر من این ازمونها همون تحلیل سوالها خوبه .. و اینکه سعی کنیم با برنامه پیش بریم. من اول ازمون ننوشته بودم اما دیدم دارم برای خودم خوش خوشک دور سرم می چرخم و خیلی عقبم..

موافقم باهاتون
مهم تحلیل درست ازسوالاس وگرنه مثلا سیگنال رو کسی که رفته کلاس از نکات مهم استاد تقدسی سریع میتونست جواب بده چون دقیقا میدونست استاد چی خواسته و چی در نظرش بوده
تقریبا افتضاح دادم:Dاصلا فکرشو نمیکردم بیشتر سوالا دقیقا به جواب غلطه که تله ی استاد بوده رسیدم:confused:

مهم اینه اشتباهامون جبران کنیم اشتباه کردن مهم نیست ادامه بدید 74 روز تا کنکور:)

اسفندیاری

عضو جدید
سلام بچه ها من دارم بدبخت میشم.منتظر کتاب الکترونیک آقای اسلام پناه هستم اما انگار خبری نیست...چکار کنم هنوز الکو شروع نکردم.البته پارسال کنکور دادم و خونده بودم.اما این کتاب رو واسه تست میخوام.

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من دارم بدبخت میشم.منتظر کتاب الکترونیک آقای اسلام پناه هستم اما انگار خبری نیست...چکار کنم هنوز الکو شروع نکردم.البته پارسال کنکور دادم و خونده بودم.اما این کتاب رو واسه تست میخوام.
سلام
کتاب استاد زیر چاپ هست منم از اردیبهشت منتظر چاپش هستم تا اخر هفته ی دیگه بهتون قول میدم منتشر میشه چون خودم خیلی پیگیر کتاب بودم و منم مث شما به این کتاب احتیاج دارم:(

اسفندیاری

عضو جدید
نه عزیزم کتاب قبلی رو هم نخوندم اگه داشتم همونو میخوندم.پارسال پارسه+جزوه آقای اسلام پناه+جزوه آقای باغستانی+تست های کنکور رو کار کردم اما الان به تعداد تست زیاد نیاز دارم

دانشمند كوچك

عضو جدید
سلام به همه.امیدوارم خوب و پر انرژی باشید.
من کنترل یه دور از روی پوران خوندم.اما تست نزدم و تسلط ندارمدو سوال :
با این منبع راحت نیستم.یعنی برای یادگیری عالیه.اما تست خیر.البته این نظر منه وخیلی ها ازش نتیجه گرفتن.شنیدم کتاب آقای تقوی و کنترل هومن سجادیان و کنترل جهش عالین.میخواستم بدونم کدوم یک از این کتب انتخاب کنم و شروع به تست زدن کنم
و سوال دیگه لطفا سرفصل های پر سوال کنترل بهم بگین.البته همه رو میخونم ولی میخوام اولویت بندی کنم...
باتشکر از همه

erwin88

عضو جدید
با این منبع راحت نیستم.یعنی برای یادگیری عالیه.اما تست خیر.البته این نظر منه وخیلی ها ازش نتیجه گرفتن.شنیدم کتاب آقای تقوی و کنترل هومن سجادیان و کنترل جهش عالین.میخواستم بدونم کدوم یک از این کتب انتخاب کنم و شروع به تست زدن کنم
و سوال دیگه لطفا سرفصل های پر سوال کنترل بهم بگین.البته همه رو میخونم ولی میخوام اولویت بندی کنم...
باتشکر از همه
من تقوي وهومن رو خوندم با توجه به اينكه پوران رو خوندي تقوي بهتره
در مورد سوال دومت بايد بگم سوالات اينقدر تركيبي شدن كه نمي شه حذف كرد ولي مباحث مهم بررسي پايداري يعني راث و نايكوست و... تحليل پاسخ زماني با تاكيد به پاسخ گذرا همون os و...

atena2

عضو جدید
کسی هست که زبان بخونه..
هی میگم حذفش کنم استرس می گیرم.. من لغت حفظ می کردم اما الان می بینم خیلی وقتم رو می گیره و زیاد هم فایده نداره.. باز هم نهایت 2 تا تست لغت میتونم بزنم؟؟

اما هنوز درسها ی مهم تر از زبان دارم....

890031156

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
کسی هست که زبان بخونه..
هی میگم حذفش کنم استرس می گیرم.. من لغت حفظ می کردم اما الان می بینم خیلی وقتم رو می گیره و زیاد هم فایده نداره.. باز هم نهایت 2 تا تست لغت میتونم بزنم؟؟

اما هنوز درسها ی مهم تر از زبان دارم....
برا زبان از 504 یا کتاب تافل بخونین
به این روش که وقتی 2/3 ساعت اختصاصی میخونین بعده استراحت نیم ساعتم زبان بخونین یا شبا موقع خواب و صبحا قبل شروع
هر روز یه درس از کتابا بخونین راحت لغتارو میزنین
فقط یه سوال:چرا سوالای Reading رو نمیزنین؟

rezaei.sp

عضو جدید
سلام به همه . من کنترل یه دور از روی پوران خوندم.اما تست نزدم و تسلط ندارم .
باتشکر از همه
کتاب پوران بعنوان یه مرجع خوبه . یعنی یه جوریه که تمام ریزه کاریهارو آورده و توضیح داده . اگه یه دور خوندین که حتما درس رو یاد گرفتید دیگه . تازه در بین درس هم واسه هر مبحث تست اورده و در پایان تستهای نهایی رو گذاشته . ولی مشخص نکرده که هر تست از چه سالیه .
بقیه کتابها هم تو همون سبق و سیاق گفتن . بعضی هاش خلاصه ترن . ولی اونا تستا رو طبقه بندی کردن و نوشتن مال کدوم ساله .
شما که میخوای شروع کنی واسه تست زدن ، احتیاط کن که وقت کم نیاری . چون تستا خیلی زیاده و بخوای همشو بزنی خیلی طول میکشه . رو تست های مادر و اصلی تمرکز کن . ( کنکور اصلی + کنکورهای آزمایشی )
واسه سوال دوم هم فایل زیر رو استفاده کن . توزیع موضوعی سوالاته .
مشاهده پیوست توزيع موضوعي سوالات مهندسي برق.pdf

aysan 00500

اخراجی موقت
باتشکر از همه

.
فصل پاسخ فرکانسی آزمون 91( 4 سوال) اومده بود ولی آزمون 92 ( 3سوال) و فصل پاسخ گذرا هم در آزمون 91 ( 2سوال )اومده بود ولی درآزمون 92 ( 3سوال) که این فصل ها اولویت بیشتری دارن .
و فصل سیستم مکانیکی آزمون 91 هیچ سوالی نیومده بود ولی آزمون 92 (1 سوال )داشت فصل روش های جبران سازی هم آزمون 91( 2سوال )و آزمون 92 (1 سوال) .فصل پاسخ حالت دایم هم آزمون 91 و92 فقط( 1 سوال) داشت و راوث هم فقط در آزمون 92 ( 1سوال) بود فصل های مکان هندسی و فضای حالت و میسون فقط آزمون 91 (1 سوال )داشت و 2تا سوالم ترکیبی بود که نمیشه بگی ماله کدوم بخشه. در مورد کتابم بگم من خودم کنترل دکتر سجادیان رو میخونم به تو هم پیشنهادم همین کتابه امیدوارم تونسته باشم راهنماییت کنم.

پویان ط

عضو جدید
باتشکر از همه
سلام بچه ها تو بیوالکتریک دانشگاه های تهران و امیرکبیر حداکثر چه رتبه ای برا قبولی نیاز است و سوال دیگه اینکه کدومشون بهتره

atena2

عضو جدید
برا زبان از 504 یا کتاب تافل بخونین
به این روش که وقتی 2/3 ساعت اختصاصی میخونین بعده استراحت نیم ساعتم زبان بخونین یا شبا موقع خواب و صبحا قبل شروع
هر روز یه درس از کتابا بخونین راحت لغتارو میزنین
فقط یه سوال:چرا سوالای Reading رو نمیزنین؟

متن ها رو د رحد توان جواب می دم
توی این ازمون نصیر سوالهای متن ها خیلی بد بود مثلا باید همه متن رو می خوندی .. نتیجه یا برداشت از متن رو پرسیده بود.. که نمی شد راحت جواب داد باید کل متن رو می خوندی.
اما دلم می خواست چند تا لغت هم جواب بدم که وقت گیر نیست متن ها خیلی وقت گیرند

rezaei.sp

عضو جدید
کسی هست که زبان بخونه.. هی میگم حذفش کنم استرس می گیرم.. من لغت حفظ می کردم اما الان می بینم خیلی وقتم رو می گیره و زیاد هم فایده نداره.. باز هم نهایت 2 تا تست لغت میتونم بزنم؟؟ اما هنوز درسها ی مهم تر از زبان دارم....
یه جور لغت بخون که مسلط بشی بهش و فقط حفظی نباشه . اول معنی لغت ، کاربرد لغت در جمله ، جمله سازی با لغت و از این کارا .
یه دیتاباس هم درست کن لغاتی رو که میخونی واردش کنی که حتما دوباره بهش احتیاج پیدا میکنی و مجبور نشی دوباره تو دیکشنری دنبالش بگردی . مثلا یه فایل اکسل که لغاتی رو که میخونی واردش کن .
طبق فرمایش دوستان ، روزانه مطالعه زبان رو بزار تو برنامت در کنار درسای دیگه یکم بخون . تو این فرصت باقیمانده میشه خیلی لغات رو مسلط شد.
رو سوالات کنکورهای آزمایشی و کنکور اصلی تمرکز کن و لغات همونا رو دربیار و بخون . خوندن 504 تو این زمان یه جور ریسکه . چون خیلی وقت گیره و انرژی رو که باید صرف تست و متن کنی ، باید بزاری رو چیزایی که شاید تو کنکور نیاد .... :w34:

دانشمند كوچك

عضو جدید
سلام بچه ها تو بیوالکتریک دانشگاه های تهران و امیرکبیر حداکثر چه رتبه ای برا قبولی نیاز است و سوال دیگه اینکه کدومشون بهتره
سلام.راستش مشاوره سازمان سنجش که به من گفت رتبه زیر 200 برای امیر کبیر میخواد
دوستای خودمم با 700 و 900 علم و صنعت قبول شدند
اگر خبر جدیدی بدستتون رسید به منم بگین

Dashpot

عضو جدید
باتشکر از همه
سلام.پردازش را بخون...

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه عزیزم کتاب قبلی رو هم نخوندم اگه داشتم همونو میخوندم.پارسال پارسه+جزوه آقای اسلام پناه+جزوه آقای باغستانی+تست های کنکور رو کار کردم اما الان به تعداد تست زیاد نیاز دارم

اگه جزوشو خوب خونده باشی روششو یادگرفتی نگران نباش حتی اگه کل کتاب هم نتونی میتونی 80 درصد و بخونی تا کتاب میاد سوال حل کن یکی از بچه ها تو همین بحث سوالای تابستونکلاس استاد وگذاشته بود همش از کتاب ایشون هست که گلچین سوالای کنکور با سوالای مهم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا