گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

890031156

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

خب دیگه! وقت برای مدار و ریاضی هست! اما خودت ک میدونی این دوتا درس ریسک ه!!!

بعدشم من این آزمون زبانو سفید دادم،بااینکه درصدام از آزمون قبلی بهتر بود اما رتبه معادلم 30% افزایش پیدا کرده بود و رتبمم بیشتر شده بود!!!!!!!!!!!

.
آسون؟بهرحال وقتشون بیشتره،ب وقتگیری مدار رو ریاضی نیستن!!و درصد بالاتر داشتن توش راحتتره!(درسای خودمو میگم!بررسی و ماشین!) ولی چ کنم ک من ازشون هیچی بلد نیستم!!

ب شرطی ک مراقبش زن نباشه!! هه هه lol
بررسی و ماشینو نمیدونم ولی الک و تجزیه و کنترل آسون نبودن و نیستن و نخواهنننننننننننننننند بود
لامصب همش نکتس ندونی نباید بزنی چون جواب غلطی که میاری تو گزینه ها هست!!!!

controlqueen

عضو جدید
نه جدی جدی کتک میخوای :mad:
استرسو دور کن . به آینده فکر کن که قبول بشی میتونی آیندتو بسازی . مثبت فکر کن
نه اینکه همش بگی نمیشه نمیتونم .

وقتی همه چیز روبراه است که امیدواری معنا ندارد ،

امید زمانی ارزشمند است که همه چیز در بدترین شرایط است؛

پس

هیچ وقت نا امید نشو ،

بویژه در اوج تاریکی و تنهایی و تلخی ...
جملت قشنگ بود که با آبی نوشتی .ولی اخه برادرمن ازکدوم امیدحرف میزنی وقتی بالاترین درصدم18باشه!

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من هم اکنون ب یه نکته اسف بار فکر کردم!:Dنکته ای ک تاحالا بهش انقدر عمیق توجه نکرده بودم!:confused:

عزیزان زمان استاندارد زبان کلا 30دقیقه هست(برای 15 تست و 4تا passage) و البته سوال های سنگین و وقت گیر مدار و ریاضی برای هر تست 3 دقیقه(و البته 3دقیقه هم زمان اضافه جایزه سازمان سنجش:D)

من هرچی دودوتا چهارتا میکنم میبینم برای دفترچه اول وقت کم میارم!!

این آزمون هم ک زمان زبان رو روی مدار و ریاضی گذاشتم با اینکه نمره هام بهتر شده بود ولی رتبه ام خیلی بدتر شده بود!(نمیشه زبانو بیخیال شد!)

راه حلی دارید پیشنهاد بدید؟
سلام دوست عزیز
بهترین راهکار اینه که،موقعی که میری کارت ورود به جلسه می گیره ،دو تا پرینت بگیری .......بعد ..با خودت دوتاشو ببر ..یکیشو بده به مراقب ....یکیشو بردار

بعد پشت اون تا دلت میخواد سوال بینویس .....این کار قبلا امتحان شده ..بی مانع است ....مراقب هم اومد بوگو مگه چیه ؟؟ا!!!کارتمه !!

بهترین راه اینه که 4 یا 5 تا سوال مدار که به نظرت میتونی حل کنی پشت پاسخ برگت بنیویسی و از تایم دفترچه دوم که معمولا زیاد میاد برای مدار استفاده کنید
البته بعضی از دوستای من ریسک کردن و برگه های مدار و کند و مراقب گیر نداده بود بهشون اما خوب راه اول بدون ریسکه

واه برگه ها رو کندن یعنی چه؟؟!..ولی به کسی نگیناا آی من دلم میخواد دفترچه هارو بدزدم ...با خودم بیارم بیرون !!آی این کاروکردم تو دانشگاه !!حیف دیگه بزرگ شدیم !!!!!

samin_m

کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
بهترین راهکار اینه که،موقعی که میری کارت ورود به جلسه می گیره ،دو تا پرینت بگیری .......بعد ..با خودت دوتاشو ببر ..یکیشو بده به مراقب ....یکیشو بردار

بعد پشت اون تا دلت میخواد سوال بینویس .....این کار قبلا امتحان شده ..بی مانع است ....مراقب هم اومد بوگو مگه چیه ؟؟ا!!!کارتمه !!

واه برگه ها رو کندن یعنی چه؟؟!..ولی به کسی نگیناا آی من دلم میخواد دفترچه هارو بدزدم ...با خودم بیارم بیرون !!آی این کاروکردم تو دانشگاه !!حیف دیگه بزرگ شدیم !!!!!

ممنون از پیشنهادت!

فقط،کارت هارو آخر آزمون جمع میکنن؟

.

هه هه یادش بخیر! ما توی خونه دانشجویی کلی برگه پاسخنامه امتحان با مهر آموزش داشتیم!!هه هه!!

بچه ها توش فرمول مینوشتن!!هه هه (اعتقاد داشتیم فرمول ابزار مهندس ه!مهندس نباید حفظ باشه باید بتونه ازش استفاده کنه!!!البته حرف زیادی بود!شب امتحان نمیشد فرمولارو حفظ کرد!!هه هه)

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان شماها چتونه ؟؟؟؟؟؟
واااه ؟؟خوب شد ازمونی جایی ثبت نام نکردم هااااا......:D

توی چشای من نیگاه کنین .....نگاه کنین ...حالا بگید ناامید شدین و خسته !!.

خب این طبیعی هست که تو ازمون های اول ،به برنامه ها نرسید یا درصداتون دلخواهتون نباشه ..ولی بعدش درست میشه خوو....می یوفتن رو دور.......نگران نباشین ...بشینین بخونین ازمون می دین که برای کنکور اماده شین نه روحیه تون رو تخریب کنین !!

بلی:)

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

ممنون از پیشنهادت!

فقط،کارت هارو آخر آزمون جمع میکنن؟

.

هه هه یادش بخیر! ما توی خونه دانشجویی کلی برگه پاسخنامه امتحان با مهر آموزش داشتیم!!هه هه!!

بچه ها توش فرمول مینوشتن!!هه هه (اعتقاد داشتیم فرمول ابزار مهندس ه!مهندس نباید حفظ باشه باید بتونه ازش استفاده کنه!!!البته حرف زیادی بود!شب امتحان نمیشد فرمولارو حفظ کرد!!هه هه)

نه خو شما دوتا کارت داری ..یکیشو میدی ..یکیشو برداری می ذاری توجیبت !!یا تو جامدادیت ......امتحانشو پس داده ......!کسی هم کاری نداره ..من خودم پارسال گزنیه هایی که زدم بودم رو با خودم اوردم بیرون !!ولی کد دفترچمو یادداشت نکرده بودم :D

homeyra khaledi

عضو جدید
بجه هامن واقعاافسرده شدم دیگه نمیخوام ادامه بدم با این درصدام نرم سرجلسه کنکورسنگین ترم:cry:

اشتبانکن عزیزم ناامید نشو بجاش تلاشتو بکن باور کن من پارسال همین موقعه ها بود ک شرو کردم بدون هیچ پایه ای(چون توو دانشگا حال و حوصله درس خوندن نداشتم) تازه مثل امسال فارغ التحصیلم نبودم ینی درگیر دانشگاهم بودم هرچند ک واحدم کم بود ولی با3ماه هر روز درس خوندن وبا انگیزه خوندن شدم900 باور کن ترازم اینام افتضاح بود ولی خودمو نباختم (هر چند به نتیجه ی دلخواهم نرسیدم و انتخاب رشته قبول نشدم ولی بازم امسال با انگیزه تر میخونم)ینی ناامیدی هیچ کمکی بهت نمیکنه به قول شاعر!(یادم نیس کی!)
آن کس که نداند و بداند که نداند/ لنگان خرک خویش به منزل برساند
حالا توم اگه بدونی مشکلاتت چیه و به ناامیدی فک نکنی هر جور شده به هدفت میرسی

samin_m

کاربر ممتاز
نه خو شما دوتا کارت داری ..یکیشو میدی ..یکیشو برداری می ذاری توجیبت !!یا تو جامدادیت ......امتحانشو پس داده ......!کسی هم کاری نداره ..من خودم پارسال گزنیه هایی که زدم بودم رو با خودم اوردم بیرون !!ولی کد دفترچمو یادداشت نکرده بودم :D

درسته ولی وقتی اول جلسه کارتارو جمع کنن،دیگ داشتن کارت درست نیس!مراقب بخواد گیر بده میتونه!

مگه اینکه آخرش جمع کنن....

controlqueen

عضو جدید
اشتبانکن عزیزم ناامید نشو بجاش تلاشتو بکن باور کن من پارسال همین موقعه ها بود ک شرو کردم بدون هیچ پایه ای(چون توو دانشگا حال و حوصله درس خوندن نداشتم) تازه مثل امسال فارغ التحصیلم نبودم ینی درگیر دانشگاهم بودم هرچند ک واحدم کم بود ولی با3ماه هر روز درس خوندن وبا انگیزه خوندن شدم900 باور کن ترازم اینام افتضاح بود ولی خودمو نباختم (هر چند به نتیجه ی دلخواهم نرسیدم و انتخاب رشته قبول نشدم ولی بازم امسال با انگیزه تر میخونم)ینی ناامیدی هیچ کمکی بهت نمیکنه به قول شاعر!(یادم نیس کی!)
آن کس که نداند و بداند که نداند/ لنگان خرک خویش به منزل برساند
حالا توم اگه بدونی مشکلاتت چیه و به ناامیدی فک نکنی هر جور شده به هدفت میرسی

مرسی ازراهنماییت حمیراجان..میشه بگی ترازات جندبود که بعد رتبت900شد؟

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
درسته ولی وقتی اول جلسه کارتارو جمع کنن،دیگ داشتن کارت درست نیس!مراقب بخواد گیر بده میتونه!

مگه اینکه آخرش جمع کنن....

اخر جلسه جمع نمی کنن ..وسطای جلسه جمع می کنن .....شما قبل از اینکه جمع کنن بذار تو جامدادیت دیگه !!من موندم چطو برگه ی مهر زده پاسخنامه رو میوردین بیرون !!!!!!:w20:

samin_m

کاربر ممتاز
اخر جلسه جمع نمی کنن ..وسطای جلسه جمع می کنن .....شما قبل از اینکه جمع کنن بذار تو جامدادیت دیگه !!من موندم چطو برگه ی مهر زده پاسخنامه رو میوردین بیرون !!!!!!:w20:

هه هه هه هه هه:biggrin:

محض اطلاع پرسیدم کی!!

نگه داشتن کاغذ کاری نداره،میخواستم بدونم موقع استفاده چندتا کارت موجود داریم!!هه هه

rezaei.sp

عضو جدید
درود بر دوستان
همیطور که میدونید به شدت تو مدارهای مرتبه 1-2 مشکل دارم . منبع من زرگر هست . 4-5 بار خوندم . واقعا نگرانم . سر هر آزمون که میرم وقتی میبینم از مرتبه 1-2 هیچی نمیتونم بزنم
چه کتابی پیشنهاد میکنید که بتونم مشکلمو حل کنم ؟؟
اگه اینجور باشه که شما میگید ، با 4 یا 5 بار خوندن کتاب دیگه مشکلی تو درک مطالب ندارید. رو تثبیت مطالب بیشتر کار کن و دنبال کتاب دیگه ای نباش چون بقیه کتابا هم همون چیزی رو که یاد داری تکرار کردن. بعدشم چون حجم مطالب زیاد میشه طبییعیه که آدم قاطی میکنه و آخر میبینه چیزی یاد نداره . واسه همین بهتره از هر فصل یا مبحث که میخونی خوب تست بزن ، بعد فاصله مناسب قرار بده که مطالب زیاد نشه و قاطی پاطی نشه .
2- اگه به درس مسلط هستی دیگه کتاب رو ول کن . بشین فقط تست کار کن و از تستای ساده شروع کن برو به سمت سخت . کتابایی هست که این طبقه بندی رو خوب انجام داده که تو پیام خصوصی واست میفرستم.
3- مرتبه 1 و مرتبه 2 هر کدوم به چند زیر قسمت تقسیم میشن . تو هر بخش کوچیک باید درس رو بخونی بعد تستای اون بخش رو حل کنی که تثبیت مطالب خوب انجام بشه .
4- مراحل کار رو رعایت کن و طبق این توصیه برو جلو : 1- فهم درس 2- خلاصه برداری 3- حل مثال و تست های مرتبط 4- حل تست های ساده سالهای گذشته 5- حل تستهای مشکل 6- حل تست های کنکور آزمایشی 7- حل تست های کنکور اصلی سالهای گذشته
این مراحل رو طوری برو جلو که اول یک مرحله رو مسلط بشی و بعد بری مرحل بالاتر .

rezaei.sp

عضو جدید
با سلام .
دوستانی که فکر میکنن درصداشون پائینه و نمیتونن بزنن یا حس ناامیدی میاد سراغشون :
سعی کنید اون مباحثی که توش قوی هستید رو بیشتر روش تمرکز کنید که بتونید تستاشو بزنید.
هر درس معمولا به چهار قسمت تقسیم میشه که همون 25% ها هستند . اگه حس میکنید ضعیف هستید ، طمع نکنید که همه 25% ها رو بخونید. چون اینکار باعث میشه قاطی کنید و نتونید تست بزنید. از 25% اول شروع کنید و اونقد کار کنید که بتونید تستاشو تو کنکور بزنید. این میشه 25% تو کارنامه . و رو 25% دوم هم خوب کار کنید که بتونید تستاشو خوب بزنید . این میشه 50% نمره تو کارنامه . این اشکالی داره ؟؟
بهتر از اینه که سنگین بخونید و نتونید تست بزنید و نمرتون بشه 20% .
رو این پیشنهاد هم فکر کنید.:w21:

AMIN4EVER

عضو
ثبت نام رو تمدید میکنن به نظرتون ؟
پارسین برا من کند میاد بالا .
تجارت هم صفحه سفید میشه .

controlqueen

عضو جدید
با سلام .
دوستانی که فکر میکنن درصداشون پائینه و نمیتونن بزنن یا حس ناامیدی میاد سراغشون :
سعی کنید اون مباحثی که توش قوی هستید رو بیشتر روش تمرکز کنید که بتونید تستاشو بزنید.
هر درس معمولا به چهار قسمت تقسیم میشه که همون 25% ها هستند . اگه حس میکنید ضعیف هستید ، طمع نکنید که همه 25% ها رو بخونید. چون اینکار باعث میشه قاطی کنید و نتونید تست بزنید. از 25% اول شروع کنید و اونقد کار کنید که بتونید تستاشو تو کنکور بزنید. این میشه 25% تو کارنامه . و رو 25% دوم هم خوب کار کنید که بتونید تستاشو خوب بزنید . این میشه 50% نمره تو کارنامه . این اشکالی داره ؟؟

ايده ي خوبيه موافقم؛ممنون ازكمكتون؛ ولي كاهي روهمين50درصدم سرمايه كذاري ميكنيم اماتوكنكورنميتونيم بزنيم:‏(‏

samin_m

کاربر ممتاز
با سلام .

بهرحال این کار ریسک داره چون ممکنه تست دشوار امسال از مبحثی باشه ک ما خوندیم و بازهم ب همون 20% برسیم!

بعدشم ب نظر من الان ک 3ماه فرصت داریم برای اینکار زوده...!

شاید 1ماه 1.5ماه آخر(از شروع آزمونهای جامع) یه همچین کاری درست ومنطقی باشه!

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بهرحال این کار ریسک داره چون ممکنه تست دشوار امسال از مبحثی باشه ک ما خوندیم و بازهم ب همون 20% برسیم!

بعدشم ب نظر من الان ک 3ماه فرصت داریم برای اینکار زوده...!

شاید 1ماه 1.5ماه آخر(از شروع آزمونهای جامع) یه همچین کاری درست ومنطقی باشه!

خبر دارید آخرین مهلت ثبت نام آزمون جاممع سنجش کی هس؟

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بچه ها ثبت نام تا شنبه تمدید شد.
فعلا هم به دلیل مشکلات نمیشه کارت خرید و فعلا باید صبر کرد.
و من الله توقیف !!!

rezaei.sp

عضو جدید
دوستان سلام . خسته نباشید . حالتون چطوره ؟
من یه پیشنهاد دارم .
یه آیدی تو یاهو هر نفر داره حتما. اونجا همه ادد شیم که بتونیم صحبت کنیم و در مورد مسائلی که ضعیف هستیم یا مشکلاتی که داریم بتونیم سریع بپرسیم و جواب بگیریم.
حتی صحبت گروهی که همه بتونن ببینن و تو بحث شرکت کنن .
نظرتون چیه ؟

samin_m

کاربر ممتاز
من یه پیشنهاد دارم .
یه آیدی تو یاهو هر نفر داره حتما. اونجا همه ادد شیم که بتونیم صحبت کنیم و در مورد مسائلی که ضعیف هستیم یا مشکلاتی که داریم بتونیم سریع بپرسیم و جواب بگیریم.
نظرتون چیه ؟

من شدیدا با این موضوع موافق بودم هستم

قبلا هم یه جورایی اعلام کرده بودم ک موافق ام!

masoud_5april

عضو جدید
بعد مدت ها اومدم یه سر بزنم،واقعا خوشحال میشم که میبینم اینجوری با هم کار میکنین و از نظرات هم استفاده میکنین.
ایشالا همینطور تلاشتون رو ادامه بدین موفق میشین،هر وقتم نا امید شدین به این فکر کنین که شما از ماهایی که قبول شدیم،یه شانس بیشتر دارین و مسلما میتونین از ماها بهتر نتیجه بگیرین،
اگرچه ارشد آش دهن سوزی نیست ولی خوب ارزشش رو داره که واسش زحمت بکشین تا یه جای خوب قبول شین،چون تو ارشد کجا قبول شدنش مهمتر از قبول شدنشه،پس واسه یه دانشگاه خوب درس بخونین.
موفق باشین:smile:

sanaztt

عضو جدید
سلام بچه ها.خسته نباشین.درخواست کمک دارم من کلا با خلاصه نویسی مشکل دارم نمیدونم چه موقع بایدخلاصه برداری کنم!:(ازنکات تست خلاصه بردارم؟یامتن درس؟یاهردو.راهنماییم کنین.باتشکر فراوان وآرزوی موفقیت برای همتون:)

mostafa.bahriny

عضو جدید
من یه پیشنهاد دارم .
نظرتون چیه ؟

سلام
مواقفم

mostafa.bahriny

عضو جدید
سلام بچه ها.خسته نباشین.درخواست کمک دارم من کلا با خلاصه نویسی مشکل دارم نمیدونم چه موقع بایدخلاصه برداری کنم!:(ازنکات تست خلاصه بردارم؟یامتن درس؟یاهردو.راهنماییم کنین.باتشکر فراوان وآرزوی موفقیت برای همتون:)

دوست عزيز بنظرم كه اگر تا اكنون خلاصه برداري نكرديد، نمي خواد بفكر خلاصه برداري باشيد.
چون خلاصه برداري كاري وقت بري است.
ولي در كل خلاصه ، شامل نكات و متن مفهمومي است كه اولا خيلي كاربرد دارند و دوما احتمال فراموشي انها وجود دارد.
حالا ميخواد خلاصه از نكات تستي باشد يا اينكه متن درس باشد.هر دو مهم است.

600ali

عضو جدید

سلام . من هم مشکل دارم و فقط تونستم برای الکترونیک خلاصه بنویسم . الگوریتم حل مسائل رو مشخص کردم یه درسنامه مفید نوشتم و یه سری نکات مهم که همیشه باید مرور بشن رو نوشتم (مثلا اگر کلکتور مدار باز بشه جریان بیس مستقیما وارد امیتر میشه یهنی ضربدر B+1 نمیشه). درواقع هم درسنامس هم نکته.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا