گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Muhammad1986

عضو جدید
آره حدودا یه 300 صفحه ای میشه به نظر من فقط از بچه هایی که باهاشون کلاس رفتن باید بگیری که صدای کلاس رو هم داشته باشی چون واقعا جزوه به تنهایی راهگشا نیست....

سلام

جزواتی که بچه ها دارن به صورت پی دی افه یا خودشون نوشتن؟

در ضمن یکی از بچه ها میگفت روش هایی که باغستانی میگه کلی نیست و بدرد حل کردن بعضی از تستا میخوره درست گفته؟

masoudsalimi7

عضو جدید
سلام

جزواتی که بچه ها دارن به صورت پی دی افه یا خودشون نوشتن؟

در ضمن یکی از بچه ها میگفت روش هایی که باغستانی میگه کلی نیست و بدرد حل کردن بعضی از تستا میخوره درست گفته؟
سلام
ایشون یه جزوه نیمه آماده با دست خط خودشون میدن که بعد باید شما سر کلاس پرش کنی .....
فکر نمیکنم اینطور باشه اگه شما الان میتونستید جزوه من رو ببینید اصلا اینطوری نیست ....
ولی باز هم من فکر میکنم جزوه هر استادی بدرد کسانی میخوره که سر کلاس اون استاد بودن .... مخصوصا افرادی که قراره یه درسی رو تقریبا از صفر شروع کنند...

Muhammad1986

عضو جدید
سلام
ایشون یه جزوه نیمه آماده با دست خط خودشون میدن که بعد باید شما سر کلاس پرش کنی .....
فکر نمیکنم اینطور باشه اگه شما الان میتونستید جزوه من رو ببینید اصلا اینطوری نیست ....
ولی باز هم من فکر میکنم جزوه هر استادی بدرد کسانی میخوره که سر کلاس اون استاد بودن .... مخصوصا افرادی که قراره یه درسی رو تقریبا از صفر شروع کنند...

خب من فیلمش رو دارم حالا جزوشو با ویسش بخونم به نظرم راه بیفتم بعدم میرم روی کتاب رهیافت

چطوره؟؟؟

masoudsalimi7

عضو جدید
این دو صفحه از جزوه مغناطیس مهندس باغستانی مربوط به تابستان سال قبل هست....

پیوست ها

• (27).jpg
    (27).jpg
    13.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • (25).jpg
    (25).jpg
    20 کیلوبایت · بازدیدها: 0

masoudsalimi7

عضو جدید
خب من فیلمش رو دارم حالا جزوشو با ویسش بخونم به نظرم راه بیفتم بعدم میرم روی کتاب رهیافت

چطوره؟؟؟

من که ازشون راضی بودم چون قبلا مغناطیس واسم یه غولی بوود اما حالا....
اتفاقا نظر خود ایشون هم در کنار جزوشون همین کتاب رهیافت هست..

Muhammad1986

عضو جدید
من که ازشون راضی بودم چون قبلا مغناطیس واسم یه غولی بوود اما حالا....
اتفاقا نظر خود ایشون هم در کنار جزوشون همین کتاب رهیافت هست..

به نظرت با همین جزوات و فیلم کتاب رهیافت راه میفتم؟

الان مغناطیس برات چطوری شده؟راحته؟

masoudsalimi7

عضو جدید
به نظرت با همین جزوات و فیلم کتاب رهیافت راه میفتم؟

الان مغناطیس برات چطوری شده؟راحته؟

آره خوبه اول فیلمشو ببین بعد همون قسمتی از فیلم رو که دیدی از جزوه بخون ....
الان با مغناطیس خیلی راحتم هیچ چیز گنگی واسم نداره...

masoudsalimi7

عضو جدید
البته من هیچ کدوم از کتابای مغناطیس بازار رو ندیدم که بتونم بگم این جزوه خوبه یا اون کتابا ....
به نظر خودم مغناطیس درس روتینی نیست و باید هر روز خونده بشه و اول روش تشریحی یه مسئله رو فهمید بعد با روش تستیش جلو رفت....
و اینکه باز هم بگم از نظر من جزوه بدرد کسانی میخوره که سر کلاس اون استاد بودن...
اینها رو نگفتم که دلتو خالی کنم خواستم خودت تمام جوانب رو بسنجی و بعد تصمیم بگیری ....

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دقیقا فرمایش صحیحی هست و ممنون بابت اینکه این نکته خوب رو گوشزد کردید.
مثلا کتابی هست که هر مسئله رو از راه کوتاه و نکته ای حل کرده و شاید تو نگاه اول جالب باشه ولی در عمل کارایی نداره.

اینم اضافه کنم که نکاتی که خود آدم از داخل تستا درمیاره هیچوقت از یاد آدم نمیره پس سعی کنید خودتون با تستا ور برید و نکاتی رو ازش دربیاری و توی چندین تست امتحان کنید ببینید آیا صدق میکنه یا نه.مطمعن باشید اون نکته هیچوقت از یادتون نمیره.
توی تاپیک ریاضی هم گفتم مثلا توی بخش سری فوریه آخرین مرحله استفاده از فرمولا برای پیدا کردن ضرایبه.یعنی اینطوری نباشه که فقط فرمولای اصلی رو بخونید

carlos_tevez

عضو جدید
سلام...
برای کلاس مدار ترم پاییز کدوم یک از اساتید زیر رو پیشنهاد می دید؟
کهن
تقوی
زرگر
ملک محمد
لطفا توضیح بدید؟

controlqueen

عضو جدید
بجه هامن اصن نميتونم مداربخونم جون ازش ميترسم‏!‏ ترسواسترسم واسه مداربه حديه كه كتابم نميتونم بازكنم:‏(‏ جاره جيه‏!‏؟

iman.63

عضو جدید
بجه هامن اصن نميتونم مداربخونم جون ازش ميترسم‏!‏ ترسواسترسم واسه مداربه حديه كه كتابم نميتونم بازكنم:‏(‏ جاره جيه‏!‏؟

فصل اول زرگر رو بخون ترست میریزه.اگه منبعی که انتخاب میکنی از همون اول طوری باشه که استرست رو بیشتر کنه و تو ذهنت تداعی کنه که این مسیر طولانی در این درس از همین الانش که اینجوریه دیگه وسطاش و آخراش چطوره این باعث میشه اون درس رو کامل بذاری کنار.به نظرم تو مدار کاروزرگر برای فصل اول به این نکته خیلی دقت کرده تو صل دوم هم تقریبا همین طور.بقیه رو نمیدونم چون هنوز نخوندم.من چند ماه قبل میخواستم الک رو از اشرفیان بخونم که وقتی فصل اولش رو دیدم گذاشتم کنار.نمیگم کتاب بدی هست ولی توضیحاتی که داده اینقدر زیاده که از ترسش گذاشتمش کنار.بعد که بچه ها گفتن اسلام پناه خوبه گرفتمش و با ورق زدنش فهمیدم که این موضوع که یه کتاب از همون اول بتونه مخاطب رو جذب کنه خیلی مهمه.
این چیزی که میگم در مورد افرادی که تقریبا رو درس ها مسلط هستن صادق نیست چون اونها میدونن کجا ها مهمه و کجا ها نیست.اما ما مجبوریم حتی نکات غیر ضروری رو هم بخونیم.چون نمیدونیم کجاش مهمه و کجاش نیست.

controlqueen

عضو جدید

فصل اول زرگر رو بخون ترست میریزه.اگه منبعی که انتخاب میکنی از همون اول طوری باشه که استرست رو بیشتر کنه و تو ذهنت تداعی کنه که این مسیر طولانی در این درس از همین الانش که اینجوریه دیگه وسطاش و آخراش چطوره این باعث میشه اون درس رو کامل بذاری کنار.به نظرم تو مدار کاروزرگر برای فصل اول به این نکته خیلی دقت کرده تو صل دوم هم تقریبا همین طور.بقیه رو نمیدونم چون هنوز نخوندم.من چند ماه قبل میخواستم الک رو از اشرفیان بخونم که وقتی فصل اولش رو دیدم گذاشتم کنار.نمیگم کتاب بدی هست ولی توضیحاتی که داده اینقدر زیاده که از ترسش گذاشتمش کنار.بعد که بچه ها گفتن اسلام پناه خوبه گرفتمش و با ورق زدنش فهمیدم که این موضوع که یه کتاب از همون اول بتونه مخاطب رو جذب کنه خیلی مهمه.
این چیزی که میگم در مورد افرادی که تقریبا رو درس ها مسلط هستن صادق نیست چون اونها میدونن کجا ها مهمه و کجا ها نیست.اما ما مجبوریم حتی نکات غیر ضروری رو هم بخونیم.چون نمیدونیم کجاش مهمه و کجاش نیست.

دوسته عزيز من فصل اول ودوم روازروكاروزركر خوندم والان خواستم فصل3روبخونم كه ترس نميذاره‏!‏

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام

چرا جواب نمیدین!؟

کسی از دوستان جزوه ی pdf کامل الکترومغناطیس مهندس باغستانی رو نداره!؟

فک کنم جزوه ی صفحه ی قبل ناقص باشه

بله دوست عزیز من دانلود کردم و ناقص که چه عرض کنم نصفه هم نبود...البته بگم همچین جزوشم اش دهن سوزی نبود....
توی مغناطیس دوست عزیز ببین این طوری داری راهو اشتباه میرید افتادید دنبال جزوه مغناطیس یا میرید کلاس که هیچ حرفی نمیمونه
ولی اگه کلاس نمیرید خوندن اون جزوه ها هیچ کمکتون نمکینه و شاید توی درسای دیگه ادم جزوه های کنکوری رو بخونه زیاد محسوس نباشه ولی توی مغناطیس واقعا نشدنیه و جزوه واسه کسی که توی کلاس بوده معنا داره...
کتاب های خوبی واسه این درس هست که شما نیازتون رفع میشه البته با خوندن همه ی اون ها در کنار هم و همتی زیاد و مغناطیسو یا نبایدخوند یا خوب خوب خوند.

چه جالب من هرچی پست های شما رو میخونم دقیقا شما همون حرفایی رو میزنید که خودم قبلنا یا اون اون طوری بودم
یکیش در رابطه با همون جاهایی که مشکل دارید و...

در مورد مدار بگم منم از این درس خیلی میترسیدم و برام خییل سخت شده بود مخصوصا این که 2 سال نخونده بودمش ....و در همون حدی کار راه اندازی بلد بودم اونم توی درسای دیگه....
یادمه یکی از بزرگان این جا میگفت که مدار رو باید اون قدر تست حل کنید و حل کنید تا وقتی یه مدار رو میزارن جلوی شما حل اون توی ذهنتون حک شده و میاد و متوجه میشید الان باید چیکار کنید و....

شما بهترین کار اینه به نظر من که اگه استاد خوبی نداشتید که احتمالا همین طوره (مگه خلافش ثابت بشه !!!)
فقط درسنامه ی اقای زرگرو بخونید (هر چند اونم خیلی چیزا رو نگفته یا قشنگ باز نکرده و فقط نکته وار گفته ---به همه ی دوستان توصیه میکنم هر جا که کتناب اقای زرگرو خوندن و دیدند ایشون فقط یه نکته رو فارسی یا مدای گفتند و بازش نکردند خودتون فکر کنید چرا این طوری شده خواستید من بهتون ادرس هم میدم مثلا کجاهای کتابشون و...
و برای دونستن اون نکات یا از دوستاتون بپرسید یا توی تاپیک مدار حتما مطرح کنید یا از استادی یا از توی کتابای دیگه همون بخشو نگاه کنید و بفهمید چرا این طوری میشه و حفظ نکیند و وقتی بفهمید هیچوقت اون نکاتو با این که توی کتابا نکته نشوت هشده میفهمید اصلا نکته نیست بلکه اساس درسه ولی از اون جایی که استاد خوب نداشتیم و نگفته و توی کتاب ها و حتی بهترین کتابه ا هم اساتید برای این که کلاساشون به هر حال خالی نشه همه چی رو نگفتند پس حواستون رو جمع کنید با خیال واهی درس نخونید)

بعدش سریع از روی کتاب اقای تقوی برید یه جنگ تست ها ...تاکیید میکنم جنگ تستهای کنکور و نه هیچ چیز دیگر (البته برای شروع حالا بعد ها که خوب خوب به تمامی تست ها مسلط شدید باز جای بحث داره چیکار کنیم)..اول خودتون حل کنید اگه حل شد چه خوب اگه نشد حل رو نگاه کنید واون نکته ای رو که نمیدونستید و گره ی حل اون جا بود رو برای خودتون یادداشت کنید و مثلا بگید اهان وقتی مداری داشتیم که ولتاژ مقاومتش معلوم بود این طوری بود بایداین کارو بکنیم و... و کم کم با مرور و حل اینا همش میره توی ذهنتون
و اینو باور کنید بدون شک میگم به جایی میرسید که از هر درسی که اون قدر سخته خسته میشید بگید برم یکم تست مدار بزنم از بس اسون میشه براتون !!!
.
.
و اینم بگم بعضا دیدم تا بعضی ها یه سوال مداری رو گیر میکنند گیر میدند فقط و فقط به حل همون کتاب و دو ساعت فکر میکنند که طرفی که اون سوالو حل کرده از کجا شروع کرده به کجا رسیده و... قدرت خلاقیت رو از خودشون میگیرند...
شما باید هرچی به ذهنتون میرسه رو بنویسید بعدش از روی حل فقط گره هاتون رو باز کنید...چرا که ماها سنمون از اون نویسنده ها خیلی کمتره و خیلی میتوینم خلاق تر باشیم و میتونیم با روش های خودمون بعضا مخصوصا توی مدار سوالا رو طوری حل کنیم که از روش های سایرین برای خودمون لااقل خیلی بهتر باشه...
.
.
بازم میگم منم مثل شما بودم یه توصیه بچه هایی که این جاامتحانشون رو پس داده بودند و رتبه ی خوبی اورده بودند والکی واسه کسی نسخه نمیپیچیدند و از روششون نتیجه گرفته بودند استفاده کردم
و توی درس مدار فقط به جنگ تست ها رفتم و خدا رو شکر مشکلم توی این درس حل شد...شما ببنید مثلا از روی کتاب اقای تقوی شروع کردید برای حل تست ها بار اول توی هر تستی که نمودار داده یا خازن و.. داره رو حل نکنید فقط مقاومتی ها رو به تسلط برسید باز مرحله ی بعد اونا ...متوجه میشید که اکثر تستا و سولای مدار نمیتونه از چند حالت خارج باشه ..خیلی دوست داشتم اگه وقت میشد خلاصه ای از اون چه که یاد گرفتمو به همراه تست هایی که اومده میذاشتم توی تاپیک مدار تا متوجه بشید که واقعا خیلی اسونه....

controlqueen

عضو جدید
بله دوست عزیز من دانلود کردم و ناقص که چه عرض کنم نصفه هم نبود...البته بگم همچین جزوشم اش دهن سوزی نبود....
توی مغناطیس دوست عزیز ببین این طوری داری راهو اشتباه میرید افتادید دنبال جزوه مغناطیس یا میرید کلاس که هیچ حرفی نمیمونه
ولی اگه کلاس نمیرید خوندن اون جزوه ها هیچ کمکتون نمکینه و شاید توی درسای دیگه ادم جزوه های کنکوری رو بخونه زیاد محسوس نباشه ولی توی مغناطیس واقعا نشدنیه و جزوه واسه کسی که توی کلاس بوده معنا داره...
کتاب های خوبی واسه این درس هست که شما نیازتون رفع میشه البته با خوندن همه ی اون ها در کنار هم و همتی زیاد و مغناطیسو یا نبایدخوند یا خوب خوب خوند.

چه جالب من هرچی پست های شما رو میخونم دقیقا شما همون حرفایی رو میزنید که خودم قبلنا یا اون اون طوری بودم
یکیش در رابطه با همون جاهایی که مشکل دارید و...

در مورد مدار بگم منم از این درس خیلی میترسیدم و برام خییل سخت شده بود مخصوصا این که 2 سال نخونده بودمش ....و در همون حدی کار راه اندازی بلد بودم اونم توی درسای دیگه....
یادمه یکی از بزرگان این جا میگفت که مدار رو باید اون قدر تست حل کنید و حل کنید تا وقتی یه مدار رو میزارن جلوی شما حل اون توی ذهنتون حک شده و میاد و متوجه میشید الان باید چیکار کنید و....

شما بهترین کار اینه به نظر من که اگه استاد خوبی نداشتید که احتمالا همین طوره (مگه خلافش ثابت بشه !!!)
فقط درسنامه ی اقای زرگرو بخونید (هر چند اونم خیلی چیزا رو نگفته یا قشنگ باز نکرده و فقط نکته وار گفته ---به همه ی دوستان توصیه میکنم هر جا که کتناب اقای زرگرو خوندن و دیدند ایشون فقط یه نکته رو فارسی یا مدای گفتند و بازش نکردند خودتون فکر کنید چرا این طوری شده خواستید من بهتون ادرس هم میدم مثلا کجاهای کتابشون و...
و برای دونستن اون نکات یا از دوستاتون بپرسید یا توی تاپیک مدار حتما مطرح کنید یا از استادی یا از توی کتابای دیگه همون بخشو نگاه کنید و بفهمید چرا این طوری میشه و حفظ نکیند و وقتی بفهمید هیچوقت اون نکاتو با این که توی کتابا نکته نشوت هشده میفهمید اصلا نکته نیست بلکه اساس درسه ولی از اون جایی که استاد خوب نداشتیم و نگفته و توی کتاب ها و حتی بهترین کتابه ا هم اساتید برای این که کلاساشون به هر حال خالی نشه همه چی رو نگفتند پس حواستون رو جمع کنید با خیال واهی درس نخونید)

بعدش سریع از روی کتاب اقای تقوی برید یه جنگ تست ها ...تاکیید میکنم جنگ تستهای کنکور و نه هیچ چیز دیگر (البته برای شروع حالا بعد ها که خوب خوب به تمامی تست ها مسلط شدید باز جای بحث داره چیکار کنیم)..اول خودتون حل کنید اگه حل شد چه خوب اگه نشد حل رو نگاه کنید واون نکته ای رو که نمیدونستید و گره ی حل اون جا بود رو برای خودتون یادداشت کنید و مثلا بگید اهان وقتی مداری داشتیم که ولتاژ مقاومتش معلوم بود این طوری بود بایداین کارو بکنیم و... و کم کم با مرور و حل اینا همش میره توی ذهنتون
و اینو باور کنید بدون شک میگم به جایی میرسید که از هر درسی که اون قدر سخته خسته میشید بگید برم یکم تست مدار بزنم از بس اسون میشه براتون !!!
.
.
و اینم بگم بعضا دیدم تا بعضی ها یه سوال مداری رو گیر میکنند گیر میدند فقط و فقط به حل همون کتاب و دو ساعت فکر میکنند که طرفی که اون سوالو حل کرده از کجا شروع کرده به کجا رسیده و... قدرت خلاقیت رو از خودشون میگیرند...
شما باید هرچی به ذهنتون میرسه رو بنویسید بعدش از روی حل فقط گره هاتون رو باز کنید...چرا که ماها سنمون از اون نویسنده ها خیلی کمتره و خیلی میتوینم خلاق تر باشیم و میتونیم با روش های خودمون بعضا مخصوصا توی مدار سوالا رو طوری حل کنیم که از روش های سایرین برای خودمون لااقل خیلی بهتر باشه...
.
.
بازم میگم منم مثل شما بودم یه توصیه بچه هایی که این جاامتحانشون رو پس داده بودند و رتبه ی خوبی اورده بودند والکی واسه کسی نسخه نمیپیچیدند و از روششون نتیجه گرفته بودند استفاده کردم
و توی درس مدار فقط به جنگ تست ها رفتم و خدا رو شکر مشکلم توی این درس حل شد...شما ببنید مثلا از روی کتاب اقای تقوی شروع کردید برای حل تست ها بار اول توی هر تستی که نمودار داده یا خازن و.. داره رو حل نکنید فقط مقاومتی ها رو به تسلط برسید باز مرحله ی بعد اونا ...متوجه میشید که اکثر تستا و سولای مدار نمیتونه از چند حالت خارج باشه ..خیلی دوست داشتم اگه وقت میشد خلاصه ای از اون چه که یاد گرفتمو به همراه تست هایی که اومده میذاشتم توی تاپیک مدار تا متوجه بشید که واقعا خیلی اسونه....

بازم ممنون مهندس ازراهنمايتون؛ بس ديكه تستاي داخل متن كاروزركروحل نكنم برم سراغ تستاي سراسري آخرفصلش‏!ميشه درموردكتاب تقوي هم توضيح بدين؟تستاش ماله كنكوره يابازتاليفي نويسندشه؟آخه دوستم هم خيلي رواين كتاب تاكيد ميكردبخرم

llvll.asoud

کاربر ممتاز
بازم ممنون مهندس ازراهنمايتون؛ بس ديكه تستاي داخل متن كاروزركروحل نكنم برم سراغ تستاي سراسري آخرفصلش‏!ميشه درموردكتاب تقوي هم توضيح بدين؟تستاش ماله كنكوره يابازتاليفي نويسندشه؟آخه دوستم هم خيلي رواين كتاب تاكيد ميكردبخرم

دوستتون معلومه این کارس و میدونه چیکار میکنه که بهتون گفته تقویو بخرید :دی
این کتاب عالیه تستای ارشدو داره فقط و اینکه هر سوالو به دو روش حل کرده

Paydar91

کاربر ممتاز

ببنید در کتاب اقای کارو زرگر یه سری چیزا گفته شده که شاید نیاز نباشه کسی بدونه و بر عکس یه سری چیزای مهمتر باز گفته نشده !!!!یعنی گفته شده نکته واربدون هیچ صحبت و توضیح اضافی!!!

به قول همین دوستمون کسی که مدارو با تستا اشنایی داره میدونه کدوماش اضافست و کدوماش نه ...ولی برای افرادی مثل شما ناامید کنندست...
کتاب اقای تقوی درسنامش خیلی خلاصه تره...به نظرم یه نگاه بهش بندازید شاید بد نباشه وشاید یه نکته ای یاد گرفتید که قبلنا نخونده بودید...بعدش اونم مثل کتاب اقای زرگر تمامی تست های کنکورو از 67 به بعد اورده ....ولی توی بعضی تست ها با روش هایی متفاوت تست ها رو حل کرده که باعث میشه این طور مواقع شما جواب هر دو کتاب رو مقایسه کنید و ذهنتون باز تر بشه...البته بگم بیس هر دو یکی هستس و اگه شما اصولی بخونید خودتون هم میتونید با روش هایی سریع مدارو رو تحلیل و حل کنید ...به هر حال حل تست های اقای تقوی رو از دست ندید....
.
.
من این جا ندیدم کسی از کتابای بنفش دانشگاه تهران تعریف کنه...بعضی تست ها رو من حلشون رو از توی اونا نگاه میکنم میبینم زده رو دست همه و و واقعا باز بعضی از حلای اون خیلی بهتره..ولی به هر حال جای نگرانی نداره و کتاب اقای تقوی هم نیازتون رو رفع میکنه فعلا...

controlqueen

عضو جدید
دوستتون معلومه این کارس و میدونه چیکار میکنه که بهتون گفته تقویو بخرید :دی
این کتاب عالیه تستای ارشدو داره فقط و اینکه هر سوالو به دو روش حل کرده
بله دوستم اينكاره هست:دي ولي خودش خيلي كتاب داره اكه بحرف اون باشه كه بايدهمه ي كتاباي نوشته شده واسه هردرسوبخرم‏!‏:دي واسه همين برسيدم ازبجه هاجه طوركتابيه‏!‏ ولي كويادرسنامش خيلي بكارنمياد‏!‏

controlqueen

عضو جدید
ببنید در کتاب اقای کارو زرگر یه سری چیزا گفته شده که شاید نیاز نباشه کسی بدونه و بر عکس یه سری چیزای مهمتر باز گفته نشده !!!!یعنی گفته شده نکته واربدون هیچ صحبت و توضیح اضافی!!!

به قول همین دوستمون کسی که مدارو با تستا اشنایی داره میدونه کدوماش اضافست و کدوماش نه ...ولی برای افرادی مثل شما ناامید کنندست...
کتاب اقای تقوی درسنامش خیلی خلاصه تره...به نظرم یه نگاه بهش بندازید شاید بد نباشه وشاید یه نکته ای یاد گرفتید که قبلنا نخونده بودید...بعدش اونم مثل کتاب اقای زرگر تمامی تست های کنکورو از 67 به بعد اورده ....ولی توی بعضی تست ها با روش هایی متفاوت تست ها رو حل کرده که باعث میشه این طور مواقع شما جواب هر دو کتاب رو مقایسه کنید و ذهنتون باز تر بشه...البته بگم بیس هر دو یکی هستس و اگه شما اصولی بخونید خودتون هم میتونید با روش هایی سریع مدارو رو تحلیل و حل کنید ...به هر حال حل تست های اقای تقوی رو از دست ندید....
.
.
من این جا ندیدم کسی از کتابای بنفش دانشگاه تهران تعریف کنه...بعضی تست ها رو من حلشون رو از توی اونا نگاه میکنم میبینم زده رو دست همه و و واقعا باز بعضی از حلای اون خیلی بهتره..ولی به هر حال جای نگرانی نداره و کتاب اقای تقوی هم نیازتون رو رفع میکنه فعلا...

ولي درسنامه كاروزركرخيلي زياده بنظرم واقعابعضي جاهاشواضافه كفته؛ درسنامه تقوي هم كه ميكن خلاصه اس‏!‏

llvll.asoud

کاربر ممتاز
ولي درسنامه كاروزركرخيلي زياده بنظرم واقعابعضي جاهاشواضافه كفته؛ درسنامه تقوي هم كه ميكن خلاصه اس‏!‏

به نظر من شما تقویو بگیر بعد بشین تستای اونو بخون ببین چطور حل کرده یادداشت کن بعد که یاد گرفتی برگرد از کتاب کاروزرگر سوالای داخل متن و آخر فصلشو حل کن

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
با کمال احترام ولی با این حرف شما موافق نیستم. بنظر من که باید پیرو اصول باشیم و مدار رو تحلیل کنیم و نه اینکه هر چی رو میتونیم بنویسیم چون اینطوری شاید به جواب برسیم -که البته ارزش چندانی هم نداره چون تضمینی نیست بتونیم سوال بعدی رو حل کنیم یا اصلا همین سوال حل شده رو چند روز دیگه هم بتونیم حل کنیم- ولی واقعا نمیتونیم ادعا کنیم که اگه سوال رو تغییراتی درش بدن هم بتونیم حل کنیم.
اگه اصول اساسی رو بتونیم به کار ببندیم میتونیم برای خودمون راههای دیگه رو هم بسازیم .
کاملا درست میفرمایید که میتونیم بسیار مبتکر تر از اون نویسنده ها باشیم-انشالله- ولی اصلا با این کار نمیشه مبتکر تر شد و در تحلیل مدار استاد تر شد.
البته این نظر منه که ساله اوله کنکور میدم و شما که کنکور دادین تجربه بیشتری دارید ولی از دید من این کار در مورد درسی مثله مدار خیلی کارایی نداره.
این کتاب تو این چند سال حرف اول رو تو مدار ارشد میزنه. پس کمی بی انصافیه به این راحتی روش عیب گذاشت
اضافه گفته !!! اصلا قبول ندارم.
ولی قبول دارم که توالی مطالب گفته شده زیاد جالب نیست و میتونست بهتر عمل کنه. بعضی جاها.

Paydar91

کاربر ممتاز
با کمال احترام ولی با این حرف شما موافق نیستم. بنظر من که باید پیرو اصول باشیم و مدار رو تحلیل کنیم و نه اینکه هر چی رو میتونیم بنویسیم چون اینطوری شاید به جواب برسیم -که البته ارزش چندانی هم نداره چون تضمینی نیست بتونیم سوال بعدی رو حل کنیم یا اصلا همین سوال حل شده رو چند روز دیگه هم بتونیم حل کنیم- ولی واقعا نمیتونیم ادعا کنیم که اگه سوال رو تغییراتی درش بدن هم بتونیم حل کنیم.
اگه اصول اساسی رو بتونیم به کار ببندیم میتونیم برای خودمون راههای دیگه رو هم بسازیم .

دوست عزیز خواهش میکنم..
شما هم در واقع حرف منو میزنی ...من چون پستم طولانی شد دیگه اون قسمتو زیاد توضیح ندادم
اگه گفتم هرچی به ذهنتون میاد بنویسید منظورم این بود از روی اصول یعنی این که ابتدا جریان تمام شاخه های مدارو تعیین کنیم...بعدش ببنیم با کات ست بهتره یا نه KVL یا مثلا یه جا KVL زدیم توش یه مزاحم بود بعدش با یه دید مداری سریع ببنیم کجا مثلا KCL بزنیم اون مزاحمه رفع میشه...یا مثلا البته خیلی کمه همچین تستی بیاد ولی اگه بیاد دستگاه معادله چند مجهولی باشه اصلا با این روش جایگذاری یه رابطه در یه رابطه ی دیگه مخالفم و حل به روش کرامر خیلی بهتره...
من منظورم اصلا حفظ کردن نبود...من خودمو میگم وقتی تستای مثلا 67 تا 77 رو میزنم و به یه سری نکاتی میرسم و هی اونو رو بالا پایین میکنم و..
بعدش که سراغ تستای 77 به بعد میرم در واقع دارم خودمو محک میزنم ووقتی میبینم اونا رو میتونم راحت حل کنم این حفظ کردن نیست...بلکه مهارته...

controlqueen

عضو جدید
این کتاب تو این چند سال حرف اول رو تو مدار ارشد میزنه. پس کمی بی انصافیه به این راحتی روش عیب گذاشت
اضافه گفته !!! اصلا قبول ندارم.
ولی قبول دارم که توالی مطالب گفته شده زیاد جالب نیست و میتونست بهتر عمل کنه. بعضی جاها.[/QUOTE]

من روش عيب نميذارم بله معلومه كه كتاب خيلي كامله ولي بعضي جاهارو بنظرم زيادكش داده كه بجه هاخسته ميشن درسنامه شو نميخونن؛تستاش كه بي نظيرن

sanup2006

عضو جدید
فصل 2 الکترونیک رو دارم میخونم از روی کتاب استاد اسلام پناه.
خیلی کند پیش میرم و روزی 2 ساعت بیشتر نمیتونم درس بخونم.2 هفته ای هست شروع به خوندن کردم.
راه حلی دارن دوستان با تجربه تر؟
خیلی هم اشکال چاپی داره.اصلاحیه نداره؟

Mr.Perfect

عضو جدید
فصل 2 الکترونیک رو دارم میخونم از روی کتاب استاد اسلام پناه.
خیلی کند پیش میرم و روزی 2 ساعت بیشتر نمیتونم درس بخونم.2 هفته ای هست شروع به خوندن کردم.
راه حلی دارن دوستان با تجربه تر؟
خیلی هم اشکال چاپی داره.اصلاحیه نداره؟

من چون خودم هم در ابتدا این مشکل را داشتم این جمله را عرض میکنم که باید ابتدا کتاب مبانی میکروالکترونیک بهزاد رضوی را بخونید...
شما باید ابتدا دید روشنی نسبت به مفهوم مقاومت دیده شده بدست بیارید تا بتونید به خوبی و با سرعت با روش مهندس اسلا پناه ارتباط برقرار کنید...موفق باشید

بجه ها كتاب مدارتقوي انتشارات راهيان ارشده؟

بله 2 جلد مدار 1 و 2

ehsan0641

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
اگه اجازه بدین تو بحثتون درباره رفرنس درس مدار شرکت کنم، مرجعی که من انتخاب کردم کتاب مدار دکتر جبه دار انتشارات نصیر هستش که دکتر جبه دار بطور خلاصه ای مطالب کتاب معروف دسور که ترجمه خودشون هست رو توی اون کتاب اوردن و به عقیده من واقعا چیز جالبی شده، من علاوه بر اون کتاب کتابهای جلد 1و2 دسور رو هم دارم و بعضی جاها که احساس میکنم یه جاهایی مشکلم حاد هست به اون کتابها که به جد میشه گفت قوی ترین مرجع درس مدارهای الکتریکی در ایران هستن مراجعه میکنم و مشکلمو حل میکنم تنها ایرادی که به کتاب دکتر جبه دار انتشارات نصیر وارد هست ( احتمالا ایراد هم نباشه!!) اینه که روشهای کلاسیک تحلیل مدار رو تو اون کتاب گفته و خیلی بر پایه روشهای تستی نیستن به همین خاطر واسه امثاله کسایی که مشکل جدی توی درس مدار دارن بسیار مفید هست. کتابهای تحلیل سریع تقوی رو هم دارم و تصمیم دارم بعد از اینکه بطور کامل روی کتاب نصیر کار کردم( الان حدود 90 درصد روش کار کردم وتقریبا تستهاش رو هم کار کردم) روی کتابهای تحلیل سریع کار میکنم. دوستان اگر فکر میکنن روش کاریم خوبه یا بد لطفا نظر بدن.

elhamramezani

عضو جدید
سلام بر مهندسین گرامی
یه سوال شرکت در ازمون دانشگاه پردیس خوبه ؟درصد قبولیش چطوره؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا