گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

sina17

عضو جدید
آزمایش جالب تولید کف باسرعت زیاد

[/QUOT

ترکیب چی با چیه؟:surprised:

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
ترکیب چی با چیه؟:surprised:

وسایل و مواد مورد نیازاین آزمایش:
استوانه مدرج ، پیپت ، پتاسیم یدید ، آب اکسیژنه ، صابون مایع
دستور کار : 30 میلی لیترمحلول غلیظ هیدروژن پراکسید(آب اکسیژنه) را درون یک استوانه مدرج 100 میلی لیتری بریزید . 3 الی 5 قطره صابون مایع به آن بیفزایید . سپس به آرامی 10میلی لیتر محلول غلیظ پتاسیم یدید به آن اضافه کنید . واکنش شروع و کف زرد رنگ زیبایی تولید شده که از درون استوانه به صورت ما رپیچ بیرون می ریزد.
یون یدید در این واکنش کا تا لیزگر است. یون های- I با سرعت قابل توجهی با مولکول های H2O2 واکنش می دهند و در مرحله بعد یون های IO - حاصل با سرعت بسیار زیادی با مولکول های H2O2 وارد واکنش می شوند.

nasimparsi

عضو جدید
اگر مقاله را دانلود ومطالعه کنین. صفحه دوم بند مواد و روشها، مواد مورد نیاز و روش کار رو توضیح داده

بله دوست گرامی من فایل رو دریافت کردم ولی یه کم تخصصی هست

اگر می شه به زبان ساده و غیر تخصصی بگید که من چه چیزهایی باید خریداری کنم و مرحله به مرحله باید چکار کنم؟ (تشخیص اینکه در یک ماده الکلی متانول یا اتانول وجود دارد)

من در جایی خوندم که باید 5 میلی لیتر از متانول و اتانول توی ظورف جداگانه بریزیم و کمی بوریک اسید بهشون بیافزاییم و آتش بزنیم. رنگ ها متفاوت خواهند بود

با سپاس

آخرین ویرایش:

aden_88

عضو جدید
دوستان کسی می دونه فرق مهندسی شیمی-مهندسی فرایند با مهندسی شیمی -فرایند چیه؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
دوستان کسی می دونه فرق مهندسی شیمی-مهندسی فرایند با مهندسی شیمی -فرایند چیه؟
سلام
مهندسی فرایند .. طراحی فرایند .. فرایند .. طراحی .. هیچ فرقی با هم ندارند ...

ابتدا اسم رشته ما مهندسی فرایند بوده (process engineering) که حالا اسمشو گذاشتن مهندسی شیمی (chemical engineering)

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دلم برای همه ی دوستای گلم تنگ شده :( .
خیلی دوستتون دارم.
خیلی اینجارو دوس داشتم و دارم.ببخشید که خیلی وقته نیومدم سر بزنم.
امیدوارم همتون خوش باشین.

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دلم برای همه ی دوستای گلم تنگ شده :( .
خیلی دوستتون دارم.
خیلی اینجارو دوس داشتم و دارم.ببخشید که خیلی وقته نیومدم سر بزنم.
امیدوارم همتون خوش باشین.

سلام آقا وحید
احوال شما؟

خیلی خوش امدی، خوشحال شدم که دوباره دیدمتون:)

rioter

عضو جدید
سلام دوستان
کسی از آقای سمیعی گهر خبر داره؟
واسه کلاس های تخصصیشون میخوام

rioter

عضو جدید
کلاً یه نفر نیست تو کل این مجموعه مهندسی شیمی جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هرجا این سوال و مطرح کردم کسی جواب نداد!!!!!!!!!!!!!!!1قضیه چیه؟

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی از آقای سمیعی گهر خبر داره؟
واسه کلاس های تخصصیشون میخوام
سلام آقای سمیعی گوهر انگار رفتن امریکا
من در همین حد از دوستان شنیدم
ولی موسسه هایی هستن که اموزش های لازم رو میدن

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی فایل آموزش نرم افزار gproms رو داره
ممنون میشم

rioter

عضو جدید
از دوستان جایی رو میشناسن که در حد سمیعی گهر کیفیت آموزشی داشته باشن و مدرکش معتبر باشه

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
اعلام زمان ثبت نام سه کنکور مهم کشوری

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برنامه زمانی سه آزمون مهم کشوری در سال 94 گفت:
برنامه زمانی ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد، دکتری و کنکور سراسری سال 94 اعلام شد.
دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ثبت نام برای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 94 در روزهای 17 تا 25 آبان ماه سال 93 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود .
وی افزود: آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 94 در روزهای چهارشنبه پانزدهم، پنجشنبه شانزدهم و جمعه هفدهم بهمن ماه سال 93 برگزار می شود .
مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: زمان ثبت نام برای آزمون ورودی دوره دکتری Ph.D)نیمه متمرکز) سال 94 در روزهای 16 تا 23 آذرماه سال 93 به صورت اینترنتی است .
جدول زمانی آزمون های مهم کشوری در سال 94
ردیف
نام آزمون
بازه زمانی ثبت نام
زمان برگزاری آزمون
1
آزمون کارشناسی ارشد
17 تا 25 آبان ماه 93
15 ، 16 و 17 بهمن ماه 93
2
آزمون دکتری Ph.D (نیمه متمرکز )
16 تا 23 آذرماه 93
15 اسفندماه 93
3
کنکور سراسری 94
19 تا 28 بهمن ماه 93
21 ، 22 و 23 خردادماه 94
4
کاردانی نظام جدید
13 تا 20 اردیبهشت ماه 94
صبح روز 16 مردادماه 94
5
آزمون کاردانی به کارشناسی
3 تا 10 خرداد ماه 94
بعدازظهر روز 16 مردادماه 94

وی خاطرنشان کرد: آزمون ورودی دوره دکتری Ph.D)نیمه متمرکز) سال 94 در روز جمعه 15 اسفندماه 93 برگزار می شود .
توکلی درباره زمان ثبت نام و برگزاری کنکور سراسری سال 94 گفت: ثبت نام برای آزمون سراسری سال 94 در روزهای 19 تا 28 بهمن ماه سال 93 انجام شده و آزمون نیز در روزهای پنجشنبه 21 ، جمعه 22 و شنبه 23 خردادماه 94 برگزار خواهد شد .
وی درباره آزمون کاردانی نظام جدید یادآور شد: زمان ثبت نام آزمون کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی در روزهای 13 تا 20 اردیبهشت ماه 94 خواهد بود و آزمون در صبح روز جمعه 16 مردادماه 94 برگزار می شود .
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور درباره ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی سال 94 گفت: ثبت نام در این آزمون در روزهای 3 تا 10 خرداد ماه 94 انجام می گیرد و آزمون هم در بعدازظهر روز جمعه 16 مردادماه 94 برگزار خواهد شد .

مهدی771

عضو جدید
سلام دوستان کسی در مورد رشته Pslp میتونی اطلاعاتی بهم بده؟ منابع درسیش برای کنکور ارشد؟ رفرنس کتاباش؟

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
هییییییییی روزگارررررررر:crying2:
یادش بخیر ی روزایی این تایپیک هر روز چندین صفحه میرفت جلو اما الان هفته ای ی پست هم نداریم

comet101

عضو جدید
18 ساله بودیم اومدیم دانشگاه تا آینده بسازیم و جایگاه اجتماعی والایی داشته باشیم
لیسانس گرفتین ، بعدش درس خوندیم اومدیم ارشد
الانم که ارشد تموم شده، من چرا این جایگاه اجتماعی والا رو نمی بینم؟؟؟
موقع دانشجویی بچه اکتیوی بودم،وقتی یکی می گفت کار نیس، تو دلم میگفتم اینو نیگا چی داره میگه لابد چقد بی عرضه تشریف داره، واسه کسی که بخاد کار کنه، کار همیشه هست!!!!
تازه می فهمم معنی اون حرفارو!!!!!
تازه می فهمم و می بینم که آره واقعا "بند پ" هم وجود داره!!!! اونایی که نفساتون گرمه و دانشجویین و با چشموتون حسش نکردین،بخدا هست باباااااااااااااااا!!!! بخدا "بند پ" وجود داره!!!!
دیگه همه چی ارزشش رو تو ذهنم از دست داده
این همه واسه درس جونیم رو گذاشتم چی شد؟!!! هیچی!!!!
تنها من نیسم.... میدونی چقدر فوق لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه تهران با معدل 18 می تونم بهت اسم ببرم که الان بیکارن و توی سوپر مارکت باباشون کار می کنن!!!!
اینا حرفای ناامید کننده نیست ، چیزایی هست که وجود داره توی جامعه ی عزیزمون!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

azeran

عضو جدید
ya hoo
سلام داداش
حتما سعی کن تو صنعت ولو به مدت کم کار کنی البته نزدیک خونتون با حقوق حداقل تا شرایط کار دستت بیاد
مطمئن باش تجربیات جالبی دستت میاد
توقعت رو از حقوق وکار عالی کم کن وسعی کن اطلاعاتت رو زیاد کنی
امیدوارم که موفق باشی:D

Milad2091

کاربر فعال
سلام
چرا این تاپیک پرسش و سوالات درسی رو کسی دیگه بررسی نمیکنه؟ !!!
هر روز 1 تاپیک :-(

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
استرلا جان هنوز تاز نفسی ها
تازه درست تموم شده
زوده واسه ناامیدی بابا
جای ماها بودی چیکار میکردی
هر یه مدت یه کار نیمه وقت و ............
سعی کنید کارافرینی کنید برای خودتون ولو کم درامد اما باید رو پا ی خودتون وایسین تنها راه
اینجا بقول دوستان بند پ خیلی کارسازه

behalone.bjk

عضو جدید
سلام دوستان. من سوالی داشتم. آیا دوره ی پایپینگ برای آینده ی کاری من خوبه؟ دوره رفتن خوبه؟ من شرایط کار اصلن واسم مهم نیست و فقط پول میخوام و تجربه

mahasen

عضو جدید
سلام
من به عنوان یکی از اعضای انجمن علمی دانشگاه صنعت نفت اهواز علاقه مندم که با فعالیت های انجمن علمی سایر دانشگاهها آشنا بشم.....
در صورت تمایل به همکاری وتبادل اطلاعات لطفا توی این تاپیک نظر بدید....

با سلام
هر کاری از دستم بر بیاد در خدمتم

Chemical92

عضو جدید
سلام دوستان

داشتم زندگی نامه ی آقای مجتبی کاشانی رو میخوندم.فکر کردم خوبه دوستان هم استفاده کنن.:gol:

متولد سال 1327 . فارغ التحصیل رشته مدیریت دانشگاه شیراز-ارشد مدیریت هاروارد-فارغ التحصیل مدیریت صنعتی و مهندسی صنایع و کنترل کیفیت از ژاپن.

آقای مجتبی کاشانی بنیانگذار"جامعه فرهنگی یاوری" هستن که هدفش ایجاد مدارس و مراکز آموزشی در مناطق محروم هستش.

این موسسه تنها در زمان حیات ایشون بیش از 240 مدرسه ساخته!!240 مدرسه با تلاش های یک انسان!!!فکر کنین چه اساتید و پزشکان و انسان های فهمیده ای که از همین مدارس شروع نکردن!!

آقای کاشانی اشعار زیبایی هم داره پر از امید و عشق و حس انسان دوستی
هر که او را مسیح در نفس است
جای او در میانه قفس است
هر کجا مرغک خوش الحانی ست
مبتلا و اسیر و زندانی ست
ماهی از رقص دلفریب خودش
می کند تّنگ را نصیب خودش
برّه چون مزّه اش لذیذتر است
نزد قصّاب خود عزیزتر است
هر که حُسنی به طالعش دارد
روزگارش چنین بیازارد
سیه آواز و چهره ای چو کلاغ