گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

bahar10

عضو جدید
سلام
اگر کسی تو ارشد شبانه قبول بشه و نره میتونه سال بعدش تو کنکور شرکت کنه؟
مرسی

ChemicEng

عضو جدید
سلام دوستان
قیمت مواد شیمایی مختلق رو به دلار از کجا میشه گیر اورد؟

Milad2091

کاربر فعال
سلام دوستان
میخوام واسه ارشد بخونم تو 3ماه...اولین سالمه.
تو این مدت از چه منابعی بخونم؟!چجوری؟ نکات ؟ توصیه؟ هرچی میدونین بگین لطفا !

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میخوام واسه ارشد بخونم تو 3ماه...اولین سالمه.
تو این مدت از چه منابعی بخونم؟!چجوری؟ نکات ؟ توصیه؟ هرچی میدونین بگین لطفا !

سلام دوست عزیز. دوتایپیک زیر رو ببینید اگه باز هم سوالی داشتید در تایپیک مطالعه گروهی ارشد 94 مطرح کنید،دوستان حتما راهنمایی تون خواهند کرد.
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...و-گوی-کنکوری-مطالعه-گروهی-ارشد-مهندسی-شیمی-94

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...یات-بهترین-کتاب-های-کنکور-ارشـــد-مهندسی-شیمی

موفق باشید

m.mofidian

عضو جدید
یه کار خوب کسی سراغ نداره؟؟:(

یه کار خوب کسی سراغ نداره؟؟:(

دوستای مهندسی شیمی عزیز.. کسی اینجا یه کار خوب سراغ نداره؟؟؟!!!! کارشناسیم تموم شده از مهر هم میرم ارشد.. معدل کارشناسیمم خوب بود...
منتظر جوابای خوبتونم:دی:)

Octienne

عضو جدید
سلام.من تونستم کتاب ترمودینامیک پوران پژوهش رو گیر بیارم واسه ارشد.مکانیک سیالات هم راهیان ارشد بود و پارسه.به نظرتون پارسه بهتره یا راهیان ارشد؟

nasimparsi

عضو جدید
با درود

دوستان برای تشخیص اینکه در یک مایع الکل چوب یا متانول به کار رفته یا الکل اتانول چکار می شه کرد؟ چگونه می شه مطمئن شد در یک نوشیدنی یا ... الکل چوب یا متانول به کار نرفته؟ راه ساده ای وجود داره؟

با سپاس

i1saeed

عضو جدید
با سلام
کسی از ارزانترین قیمت رزین زیر در بازار اطلاعی دارد؟

orthophthalic unsaturated polyester resin

DARABI2009

عضو جدید
[FONT=&quot]یک شرکت معتبر صنایع غذایی واقع در کرج به دو رده شغلی زیر نیازمند است[/FONT]
1[FONT=&quot] - مهندس شیمی _گرایش صنایع غذایی با 4 سال سابقه کار مفید(ساکن کرج)[/FONT]
2[FONT=&quot] - حسابدار فروش با مدرک لیسانس حسابداری و 4سال سابقه کار مفید و مسلط به[/FONT] office [FONT=&quot]و همکاران سیستم(ساکن کرج)[/FONT]
[FONT=&quot]فاکس:34324747[/FONT]
[FONT=&quot]ایمیل:[/FONT]stekhdam@mail.com[FONT=&quot][/FONT]

DARABI2009

عضو جدید
[FONT=&quot]یک شرکت معتبر صنایع غذایی واقع در کرج به دو رده شغلی زیر نیازمند است تا تاریخ 93/06/31 اعتبار دارد.[/FONT]

1[FONT=&quot] - مهندس شیمی _گرایش صنایع غذایی با 4 سال سابقه کار مفید(ساکن کرج)[/FONT]
2[FONT=&quot] - حسابدار فروش با مدرک لیسانس حسابداری و 4سال سابقه کار مفید و مسلط به[/FONT] office [FONT=&quot]و همکاران سیستم(ساکن کرج)[/FONT]
[FONT=&quot]فاکس:34324747[/FONT]
[FONT=&quot]ایمیل:[/FONT]stekhdam@mail.com[FONT=&quot][/FONT]

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک شرکت معتبر صنایع غذایی واقع در کرج به دو رده شغلی زیر نیازمند است تا تاریخ 93/06/31 اعتبار دارد.

1 - مهندس شیمی _گرایش صنایع غذایی با 4 سال سابقه کار مفید(ساکن کرج)
2 - حسابدار فروش با مدرک لیسانس حسابداری و 4سال سابقه کار مفید و مسلط به office و همکاران سیستم(ساکن کرج)
فاکس:34324747
ایمیل:stekhdam@mail.com

من هردوتا کارو میتونم انجام بدم
هم صنایع غذایی هم مسلط به آفیس و همکاران
اما سابقه کار 4 ساله ندارم:cry:

sahand_nima

کاربر فعال
با درود

دوستان برای تشخیص اینکه در یک مایع الکل چوب یا متانول به کار رفته یا الکل اتانول چکار می شه کرد؟ چگونه می شه مطمئن شد در یک نوشیدنی یا ... الکل چوب یا متانول به کار نرفته؟ راه ساده ای وجود داره؟

با سپاس

سلام دوست عزیز

برای تشخیص چندین راه وجود دارد، کروماتوگرافی و ... اخیرا روشی رنگ سنجی ابداع شده که سریعتر و ارزان تر است
http://www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/60013908418.pdf

مشاهده پیوست methanol-vs-ethanol.pdf

روش تست یدوفرم هم هست:
در این روش از دو اكسيد كننده قوي به نامهاي پتاسيم پرمنگنات KMnO4 و پتاسيم دي كرومات K2Cr2O7 استفاده مي شود.

نتایج اكسيداسيون به وسيله پتاسيم پرمنگنات( KMnO4) :

• رنگ متانول در محیط اسیدی : بی رنگ
  • رنگ متانول در محیط خنثی : بدون تغییر
  • رنگ متانول در محیط بازی : قهوه ای کم رنگ

• رنگ اتانول در محیط اسیدی : قهوه ای روشن
  • رنگ اتانول در محیط اسیدی : قرمز تیره
  • رنگ اتانول در محیط اسیدی : قهوه ای تیره

نتایج اكسيداسيون به وسيله پتاسيم دي كرومات( K2Cr2O7) :

• رنگ متانول در محیط اسیدی : آبی متمایل به سبز
  • رنگ متانول در محیط بازی : سبز فسفری

• رنگ اتانول در محیط اسیدی : آبی تیره

لازم به توضیح است که براي اسيدي كردن محيط از چند قطره اسيد سولفوريك غليظ و براي بازي كردن محيط از چند قطره سود سوزآور استفاده ميكنيم.

Octienne

عضو جدید
سلام.واسه زبان عموی و تخصصی کارشناسی ارشد بهتره کدوم کتابا رو بخونیم؟ممنون.

S A R a d

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
سلام.واسه زبان عموی و تخصصی کارشناسی ارشد بهتره کدوم کتابا رو بخونیم؟ممنون.

سلام
برای عمومی معمولا کتاب 504و تافل بارن توصیه میشه برای تخصصی هم متن دروس به زبان اصلی بهترین منبعه. راهیان یه کتاب تست داره که هم تست های چندین سال مهندسی شیمی رو جمع آوری کرده و هم یه تعدادی درک مطلب برای زبان تخصصی داره. کتاب خوبیه و بیشترهمینو پیشنهاد می کنند.

nasimparsi

عضو جدید
سلام دوست عزیز

برای تشخیص چندین راه وجود دارد، کروماتوگرافی و ... اخیرا روشی رنگ سنجی ابداع شده که سریعتر و ارزان تر است
http://www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/60013908418.pdf

مشاهده پیوست 220839

روش تست یدوفرم هم هست:
در این روش از دو اكسيد كننده قوي به نامهاي پتاسيم پرمنگنات KMnO4 و پتاسيم دي كرومات K2Cr2O7 استفاده مي شود.

نتایج اكسيداسيون به وسيله پتاسيم پرمنگنات( KMnO4) :

• رنگ متانول در محیط اسیدی : بی رنگ
  • رنگ متانول در محیط خنثی : بدون تغییر
  • رنگ متانول در محیط بازی : قهوه ای کم رنگ

• رنگ اتانول در محیط اسیدی : قهوه ای روشن
  • رنگ اتانول در محیط اسیدی : قرمز تیره
  • رنگ اتانول در محیط اسیدی : قهوه ای تیره

نتایج اكسيداسيون به وسيله پتاسيم دي كرومات( K2Cr2O7) :

• رنگ متانول در محیط اسیدی : آبی متمایل به سبز
  • رنگ متانول در محیط بازی : سبز فسفری

لازم به توضیح است که براي اسيدي كردن محيط از چند قطره اسيد سولفوريك غليظ و براي بازي كردن محيط از چند قطره سود سوزآور استفاده ميكنيم.

درود بر شما

اگر می شه درباره ی اون روش ارزان و سریع کمی به زبان ساده روشنگری کنید که دقیقا باید چه چیزهایی خرید و چه کاری کرد

با سپاس

sahand_nima

کاربر فعال
درود بر شما

اگر می شه درباره ی اون روش ارزان و سریع کمی به زبان ساده روشنگری کنید که دقیقا باید چه چیزهایی خرید و چه کاری کرد

با سپاس

اگر مقاله را دانلود ومطالعه کنین. صفحه دوم بند مواد و روشها، مواد مورد نیاز و روش کار رو توضیح داده

i1saeed

عضو جدید
به غیر از اسید ایا چیزی هست که مگنتیت و هماتیت را تخریب کند یا حل کند در دمای حد اکثر 200 ساتیگراد؟؟

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
آزمایش جالب تولید کف باسرعت زیاد

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
بله بعضی ها هم برای ارتقاء دانش درس میخونن :d
من که نمیدونم برای چی دارم درس میخونم :D
دیدم همه دارن میرن دانشگاه .. گفتم منم برم .. دیدم همه رفتن ارشد .. گفتم منم میرم.. حالا ارشد تموم شه .. ببینم بقیه چیکار میکنن.. منم همون کارو میکنم :| :D

mohsen Parham

عضو جدید
من امسال دارم دوباره کنکور میدم تا یه رتبه خوب بیارم که بتونم یه دانشگاه خوب برم به نظر شما ارزش داره مهندسی شیمی بخونم به دکل های نفتی علاقه دارم اوضاع کار چطوره

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که نمیدونم برای چی دارم درس میخونم :D
دیدم همه دارن میرن دانشگاه .. گفتم منم برم .. دیدم همه رفتن ارشد .. گفتم منم میرم.. حالا ارشد تموم شه .. ببینم بقیه چیکار میکنن.. منم همون کارو میکنم :| :D

بعله :d من میدونم :biggrin:

بالا