گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب...
که اینطور...

چیی شده مگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

malina

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا آرش
حامد خان
میلاد خان
ببخشید جسارتا شد:redface:
شبتون پرتغالی
مراقب اطلسی ها باشید
بای بای

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز آقا میلاد آرش خان و مریم خانوم با اجازتون من برم کم کم....شرمنده اگه جسارتی شد طبق معمول فقط شوخی بود تا بهونه ای باشه که کنار شما عزیزان باشم...شب همگیتون خوش..التماس دعاا:gol:

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا آرش
حامد خان
میلاد خان
ببخشید جسارتا شد:redface:
شبتون پرتغالی
مراقب اطلسی ها باشید
بای بای
اگه جسارتی از سوی ما شد شما هم به بزرگی خودتون ببخشن
اقا حامد و اقا آرش شب شما هم بخیر

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود بر م.شیمی های عزیز..................
شبتون بخیر...............

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خیلی دلم واستون تنگ شده بود...........:gol:

galadrail77

عضو جدید

با سلام به همه ي دوستان و مهندسين آينده ي ايران:gol:

خبر

[h=2]ذخيره گاز، قطر را ثروتمندترين كشور جهان كرد[/h]
اكونيوز: درآمد قطر از صادرات ال.ان.جي در سال 2010 از درآمد فروش نفت بسيار بيشتر بود و اين عضو اوپك را در صدر فهرست ثروتمندترين كشورهاي جهان قرار داد.به گزارش خبرگزاري اقتصادي ايران، پايگاه اينترنتي 24تي وي امارات اعلام كرد كه افزايش توليد گاز قطر باعث شده درآمدهاي اين كشور از صادرات گاز مايع (ال.ان.جي) در سال 2010 به يك رقم بي‌سابقه برسد.بانك مركزي قطر در گزارش سالانه خود اعلام كرد: درآمد قطر از فروش گاز مايع و فراورده‌هاي مرتبط با آن از مبلغ 94.8 ميليارد ريال قطر (25.9 ميليارد دلار) در سال 2009 به 142 ميليارد دلار در سال 2010 رسيده است.درآمد گازي قطر در سال گذشته تقريبا دو برابر درآمد صادرات نفت قطر (74 ميليارد ريال قطر) بود. قطر در سال گذشته روزانه حدود 800 هزار بشكه نفت صادر كرد.درآمد گازي سال گذشته قطر از تكميل پروژه‌هاي عظيم ال.ان.جي در ميدان فراساحلي پارس شمالي (بزرگترين ميدان مستقيم گازي با ذخيره تقريبي 25 تريليون متر مكعب) حاصل شد.قطر در سال 2010 و تقريبا 15 سال پس از شروع بزرگترين برنامه توليد گاز خاورميانه به هدف خود مبني بر توليد 77 ميليون تن گاز در سال دست يافت.اين افزايش درآمد گازي قطر تا حدي زيادي نوسانات قيمت نفت را جبران كرد و به قطر اجازه داد كه در صدر فهرست كشورهاي داراي بالاترين رشد توليد ناخالص داخلي قرار گيرد.اين در حاليست كه توليد ناخالص داخلي قطر در سالهاي 2007 و 2008 به ترتيب 26.8 درصد و 25.4 درصد و در سال 2009 به دليل كاهش بهاي نفت تنها 8.7 درصد بود.قطر پروژه‌هاي ال.ان.جي خود را در اوايل دهه 90 ميلادي شروع كرد تا از ميدان گازي وسيع پارس شمالي نهايت استفاده را ببرد. 15 درصد كل ذخاير گاز جهان در اين ميدان قرار دارد

فرانسه واسطه فروش گاز پارس جنوبي به اروپا شد

پانانيوز: با امضاي يك قرارداد جديد بين راس گاز قطر و شركت يي.دي.اف، اين شركت فرانسوي واسطه فروش گازهاي ميدان مشترك پارس جنوبي به كشورهاي شمالغرب اروپا شد.به گزارش خبرنگار پانا نيوز، با وجود سهم صفر درصدي ايران از بازار جهاني ال.ان.جي، قطر به عنوان شريك گازي ايران در پارس جنوبي از ظرفيت توليد و صادرات سالانه 77 ميليون ال.ان.جي برخوردار است.بر اين اساس قطر كه عنوان بزرگترين صادركننده ال.ان.جي جهان را يدك مي كشد سالانه از محل مايع سازي گازهاي ترش پارس جنوبي حدود 60 ميليارد دلار درآمد كسب مي كند.از سوي ديگر پس از فاجعه اتمي در ژاپن و كاهش استفاده از انرژي اتمي در سرزمين آفتاب تابان، درخواست براي خريد گاز افزايش يافته است كه اين موضوع منجر به سكه شدن بازار شريك گازي ايران در پارس جنوبي (قطر)هم شده است.از اين رو با توجه به احتمال كاهش عرضه ال.ان.جي به بازارهاي مختلف آسيايي و اروپايي، شركت ئي.دي.اف فرانسه قرارداد جديدي را با قطر براي انتقال گازهاي پارس جنوبي در قالب محموله‌هاي ال.ان.جي به شمالغرب اروپا امضا كرده است.در همين حال خبرگزاري رويترز با انتشار گزارشي، اعلام كرده است: شركت راس گاز قرارداد بلند مدت عرضه سالانه حدود سه ميليون و 400 هزار تن گاز طبيعي مايع شده (ال ان جي) با شركت ئي.دي.اف فرانسه براي تحويل به شمال غرب اروپا را تمديد كرده است.توافقنامه تحويل سالانه حدود 4 ميليارد و 500 ميليون مترمكعب گاز طبيعي شركت راس گاز قطر به پايانه "زييبرووگ ال.ان.جي»"شركت يي.دي.اف در بلژيك، از سوي دو شركت ياد شده امضا شد.حامد راشد المهندي مدير اجرايي شركت راس گاز در اين باره، گفته است: اين توافقنامه براي شركت راس گاز يك دستاورد بزرگ به شمار مي‌رود و اين شركت را قادر به ادامه تحويل ال.ان.جي به بازارهاي شمال غرب اروپا مي‌كند.اين در حالي است كه شركت راس گاز از اظهار نظر درباره مدت زمان قرارداد و جزئيات بهاي ال.ان.جي خودداري كرده است.شركت راس گاز يكي از دو شركت صادركننده ال ان جي در قطر سال 2001 ميلادي از سوي دو شركت قطرپتروليوم و اكسون موبيل آمريكا تاسيس شد كه ظرفيت توليد سالانه 37 ميليون تن ال ان جي را دارد.شركت قطرگاز نيز ماه گذشته اعلام كرده بود: اين شركت قصد دارد قراردادهاي بلندمدت عرضه ال ان جي به آسيا را از 11 ميليون تن كنوني به بيش از 20 ميليون تن افزايش دهد

به دليل مشكلات فونتي اين سايت
LNG = ال ان جي
ئي دي اف = EDF

[h=2]تحريم بهترين فرصت براي دستيابي به فناوري هاي جديد[/h]
موج: وزير نفت گفت: امروز با شرايط تحريم فرصت بهتري براي دستيابي به فناوري هاي جديدي داريم. به گزارش خبرنگار خبرگزاري موج، رستم قاسمي وزير نفت در مراسم افتتاحييه همايش بين المللي فن آوري و نوآوري در صنعت نفت و گاز با بيان اينكه نقش نوآوري در زندگي انسان به خصوص در دهه هاي گذشته بي بديل است، اظهار داشت: وجود منابع عظيم هيدروكربوري، منابع انساني مستعد و سرشار از استعدادهاي درخشان و ژئوپولتيك منحصر به فرد ايران را در بين كشورهاي منطقه داراي شرايطي ويژه اي كرده است. وي افزود: ايران با جمع كردن منابع هيدروكربوري خود در نفت، گاز و ميعانات گازي رتبه اول را در جهان دارد. قاسمي با بيان اينكه پيش از اكتشافات جديد ميزان ذخاير قابل استحصال كشور 151 ميليارد بشكه ثبت شده بود، اذعان داشت: پس از اكتشافات جديد ميزان ذخاير قابل استحصال ثبت شده كشور به 154.8 ميليارد بشكه رسيد كه اين نشان از وجود ذخاير كشف نشده در كشور دارد.

seabride

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به مهندسين عزيز
صبحتون بخير
يادش بخير يه زماني آقا مي مو صبحا اينجا حاضربود:redface:
.
.
.
.
.
مريم و ستاره عزيز
آخه چرا فرمانده كوچك (اينجانب مريم خانوموخبر نكردين)تا دشمنانو به خاك سياه بشونم...............دي:whistle:

دلم برا اسپم بازي تنگيده:crying2:

seabride

عضو جدید
کاربر ممتاز
زندگــی قانون باورها ولياقت‌هاست...باور داشــته باش لايـــق بهترين‌هايی

seabride

عضو جدید
کاربر ممتاز
وصیت نامه جالب و زیبای حسین پناهی..............

قبر مرا نیم متر کمتر عمیق کنید تا پنجاه سانت به خدا نزدیکتر باشم.
بعد از مرگم، انگشتهای مرا به رایگان در اختیار اداره انگشتنگاری قرار دهید.
به پزشک قانونی بگویید روح مرا کالبدشکافی کند، من به آن مشکوکم!
ورثه حق دارند با طلبکاران من کتک کاری کنند.
عبور هرگونه کابل برق، تلفن، لوله آب یا گاز از داخل گور اینجانب کیدا ممنوع است.
بر قبر من پنجره بگذارید تا هنگام دلتنگی، گورستان را تماشا کنم.
کارت شناسایی مرا لای کفنم بگذارید، شاید آنجا هم نیاز باشد!
مواظب باشید به تابوت من آگهی تبلیغاتی نچسبانند.
روی تابوت و کفن من بنویسید: این عاقبت کسی است که زگهواره تا گور دانش بجست.
دوست ندارم مردم قبرم را لگدمال کنند. در چمنزار خاکم کنید!
کسانی که زیر تابوت مرا میگیرند، باید هم قد باشند.
شماره تلفن گورستان و شماره قبر مرا به طلبکاران ندهید.
گواهینامه رانندگیم را به یک آدم مستحق بدهید، ثواب دارد.
در مجلس ختم من گاز اشکآور پخش کنید تا همه به گریه بیفتند.
از اینکه نمیتوانم در مجلس ختم خودم حضوریابم قبلا پوزش می طلبم
به بهشت نمیروم اگر مادرم آنجا نباشد...........

seabride

عضو جدید
کاربر ممتاز
گاهی باید سکوت کرد،شاید خدا هم حرفی برای گفتن داشته باشد

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
اعلام حضور می کنیم پس از مدّت ها... :smile:

چه خبره اینجا؟ :smile:

mohammadmeh

عضو جدید
سلم اقای مهندس پروژه ای در ارتباط با یک واحد بهره برداری داری کمکم کن مر30

seabride

عضو جدید
کاربر ممتاز

malina

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به مهندسين عزيز
صبحتون بخير
يادش بخير يه زماني آقا مي مو صبحا اينجا حاضربود:redface:
.
.
.
.
.
مريم و ستاره عزيز
آخه چرا فرمانده كوچك (اينجانب مريم خانوموخبر نكردين)تا دشمنانو به خاك سياه بشونم...............دي:whistle:

دلم برا اسپم بازي تنگيده:crying2:
مریم جونم ایشالا راند بعدی شما پیش قدم شو:D
فدافدا

malina

عضو جدید
کاربر ممتاز
وصیت نامه جالب و زیبای حسین پناهی..............

قبر مرا نیم متر کمتر عمیق کنید تا پنجاه سانت به خدا نزدیکتر باشم.
بعد از مرگم، انگشتهای مرا به رایگان در اختیار اداره انگشتنگاری قرار دهید.
به پزشک قانونی بگویید روح مرا کالبدشکافی کند، من به آن مشکوکم!
ورثه حق دارند با طلبکاران من کتک کاری کنند.
عبور هرگونه کابل برق، تلفن، لوله آب یا گاز از داخل گور اینجانب کیدا ممنوع است.
بر قبر من پنجره بگذارید تا هنگام دلتنگی، گورستان را تماشا کنم.
کارت شناسایی مرا لای کفنم بگذارید، شاید آنجا هم نیاز باشد!
مواظب باشید به تابوت من آگهی تبلیغاتی نچسبانند.
روی تابوت و کفن من بنویسید: این عاقبت کسی است که زگهواره تا گور دانش بجست.
دوست ندارم مردم قبرم را لگدمال کنند. در چمنزار خاکم کنید!
کسانی که زیر تابوت مرا میگیرند، باید هم قد باشند.
شماره تلفن گورستان و شماره قبر مرا به طلبکاران ندهید.
گواهینامه رانندگیم را به یک آدم مستحق بدهید، ثواب دارد.
در مجلس ختم من گاز اشکآور پخش کنید تا همه به گریه بیفتند.
از اینکه نمیتوانم در مجلس ختم خودم حضوریابم قبلا پوزش می طلبم
به بهشت نمیروم اگر مادرم آنجا نباشد...........
خدا رحمتش کنه...دیر شناختنش:cry:

بالا