گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

Estrella

عضو جدید
کاربر ممتاز
حفظشون که نه .. یادشون بگیر :D
همه استاندارد یک سری عدد و ارقام نیست که بخوایید حفظشون کنید .. همون متنش رو بخونید هم به درک موضوع کمکتون میکنه .. هم دستتون میاد اصا کارهای صنعتی چجوری انجام میشه .
فقط اینو بدونید نیازی نیست مثلا عدد دقیق یه چیزی رو بدونید .. ولی اینو باید بدونید که مثلا اگر گفتن فلان چیز ... مقدارش باید حدودا چقدر باشه .. یعنی حس مهندسی داشته باشید.
خنده بر هر دردی دواست :D ولی دارم به این می خندم که خودم هنوز هیچ قدمی در این راه برنداشتم ولی دارم به شما میگم چیکار کنید :D

مرسی از توضیحاتتون:w30: ، من اینجوری متوجه شدم که در حدی باید بدونم که وقتی یه استانداردی رو دیدم کلیاتشو بدونم که واسه چی و کجاست :)

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم والا
من یه 10 ماهی خدمت کردم به مرز و بوم و 10 ماه دیگه مونده هنوز!!!

با عرض پوزش
از اتاق فرمان اطلاع دادن یه محسن دیگه بوده
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...و-سبز-شدن-در-انتظار-توست-در-انـتـظـار-تـــ-و-!
ایشالا این 10 ماه هم به خیر و خوشی تموم بشه و برای شما هم جشن فارغ السربازی بگیریم:D

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز

Estrella

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای من الان داشتم پستای واسه ترم 3 که بودم اینجا با بچه ها حرف میزدیمو میخوندم :w15:

آقا من چقدر بی اعصاب بودم
:w15:

اصن روحم شاد شد

صفحه 1407 به بعد انگار

وای ترکیدم از خنده نمیدونم چجوری منو تحمل میکردن اینجا ! جواب همرو میدادم! وای چقد تخس بودم!
:w15:

تشکر میکنم از خود قدیمم که الان کلی شادم کرد !
:D

8822443018

عضو جدید
سلام دوستان کسی در مورد non fick ( انتشار غیر فیک ) در پلیمرها اطلاعاتی داره ؟ تحقیقی داره ؟ خیلی واجه ممنون میشم کمک کنید

fahime_j

عضو جدید
سلام
من ترم سه کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه تهران هستم. ( کم کم وارد ترم چهار می‌شیم :دی )
می‌خواستم راهنماییم کنید الان برای پیشرفت توی رشته‌م چه کارهایی می‌تونم بکنم؟
با توجه به این‌که از دروس اختصاصی فقط موازنه و ترمو یک و آلی و استاتیک رو پاس کرده م می‌تونم شروع به یاد گرفتن نرم افزار مربوط به مهندسی شیمی بکنم؟ چه نرم افزاری؟
اگه بخوام مقاله چه فارسی چه زبان اصلی بخونم در چه زمینه‌ای بخونم و از کجا بگیرم؟ مقاله هایی که سطحشون برای من و برای شروع خوب باشه..

ممنون :)

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام
من ترم سه کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه تهران هستم. ( کم کم وارد ترم چهار می‌شیم :دی )
با توجه به این‌که از دروس اختصاصی فقط موازنه و ترمو یک و آلی و استاتیک رو پاس کرده م می‌تونم شروع به یاد گرفتن نرم افزار مربوط به مهندسی شیمی بکنم؟ چه نرم افزاری؟
اگه بخوام مقاله چه فارسی چه زبان اصلی بخونم در چه زمینه‌ای بخونم و از کجا بگیرم؟ مقاله هایی که سطحشون برای من و برای شروع خوب باشه..

میتونی نرم افزار یاد بگیری ولی بهتره سیالات و حرارت رو بخونی بعد اسپن رو یاد بگیر. نرم افزار زیاده برای یادگیری.

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

از همین الان به چسب به یادگیری نرم افزارها اگرم خیلی برات سخته لااقل با محیط نرم افزارها آشنا میشی

bm65

عضو جدید
با عرض تبریک به دوستانی که مدرکشونو گرفتن!!! :)و آرزوی اینکه به دردشون بخوره چون من که گذاشتم در کوزه لامصب آب هم نداره بخورم :surprised: گاها نفت اینا میاد ولی
غرض از مزاحمت می خواستم ببینم دوره فرآیند کسی رفته؟
به درد میخوره؟مخصوصا واسه استخدام
ارزش داره هزینه بذارم یا نه؟
با تشکر از همه حتی اونایی که جواب نمی دن!;)

niloojon09

عضو جدید
سلام من زیادی تازه واردم واسه همین نمیدونم این سوالم رو تو کودوم بخش باید مطرح کنم!!!!!همینجا میپرسم لطفا جواب بدین :)
چندتا موضوع مهم میخوام واسه برگزاری سمینار؟ به نظرتون چه سمینارهای مهم هست که واسه یه مهندس شیمی برگزار بشه؟؟؟؟

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
با عرض تبریک به دوستانی که مدرکشونو گرفتن!!! :)و آرزوی اینکه به دردشون بخوره چون من که گذاشتم در کوزه لامصب آب هم نداره بخورم :surprised: گاها نفت اینا میاد ولی
غرض از مزاحمت می خواستم ببینم دوره فرآیند کسی رفته؟
به درد میخوره؟مخصوصا واسه استخدام
ارزش داره هزینه بذارم یا نه؟
با تشکر از همه حتی اونایی که جواب نمی دن!;)

با سلام خدمت مدرک گرفته ی عزیز
بازم گلی به جمال شما که گه گداری نفت میاد ...سمت ما خشکسالی شده شدید:D
بله واسه استخدام خیلی به نفعتون هست...بخصوص هایسیس ...اسپن...پتروسیم ...حداقل یکی رو خوب وارد باشید

سلام من زیادی تازه واردم واسه همین نمیدونم این سوالم رو تو کودوم بخش باید مطرح کنم!!!!!همینجا میپرسم لطفا جواب بدین :)
چندتا موضوع مهم میخوام واسه برگزاری سمینار؟ به نظرتون چه سمینارهای مهم هست که واسه یه مهندس شیمی برگزار بشه؟؟؟؟

سلام مهندس
خب واسه سمینار خیلی موضوع ها ممکنه مطرح باشه از موضوعات فرآیندی بگیر تا موضوعات پدیده ای و غیره!
مدنظر شما کدوم هست...؟ در چه سطحی؟ برای چه قشری با چه سطح سوادی قرار هست این سمینار برگزار بشه؟

niloojon09

عضو جدید
بله واسه استخدام خیلی به نفعتون هست...بخصوص هایسیس ...اسپن...پتروسیم ...حداقل یکی رو خوب وارد باشید

سلام مهندس
خب واسه سمینار خیلی موضوع ها ممکنه مطرح باشه از موضوعات فرآیندی بگیر تا موضوعات پدیده ای و غیره!
مدنظر شما کدوم هست...؟ در چه سطحی؟ برای چه قشری با چه سطح سوادی قرار هست این سمینار برگزار بشه؟

دانشگاه ما فقط سه سال هست که مهندسی شیمی رو وارد کرده!یعنی الان سه ورودی داریم که بالاترینشون ترم شش هستن در حال حاضر! من خودم ترم سوم هستم! با توجه به این پیشنهادی واسم دارین؟

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان
اقا ما هم شیمی هستیم دیگه...ما رو هم راه بدین
میگم من پروژم توش نانو هست...بعد شنیدم ستاد نانو یک و خوردی دیگه حداقل پول بلاعوض میده.خواستم ببینم کسی میدونه چجوری میشه ب این مهممممم دست یافت؟؟
ممنون

ssepidar

اخراجی موقت
سلام خدمت دوستان
میگم من پروژم توش نانو هست...بعد شنیدم ستاد نانو یک و خوردی دیگه حداقل پول بلاعوض میده.خواستم ببینم کسی میدونه چجوری میشه ب این مهممممم دست یافت؟؟
ممنون

:Dنه نمی دونیم

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام خدمت دوستان
ممنون
سلام سعید جان
من اینطور شنیدم پروژه هایی که مربوط به نانو هستن رو اولش 500تومن میدن ... اخرش که دفاع کردی و پروژت تموم شد یه 500تومن دیگه میدن.

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام سعید جان
من اینطور شنیدم پروژه هایی که مربوط به نانو هستن رو اولش 500تومن میدن ... اخرش که دفاع کردی و پروژت تموم شد یه 500تومن دیگه میدن.

سلام داش پوریا
ممنون
خب نحوه گرفتنش چجوریاست؟؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام داش پوریا
ممنون
خب نحوه گرفتنش چجوریاست؟؟
خب فکر کنم باید بری سایتتشون ... یه قسمتی باید باشه تحت عنوان حمایت های پایان نامه های نانو .. باید ثبت نام کنی و این حرفا .. خودم دقیق مراحلش رو نمی دونم .. ولی راحت پوله رو میدن .. خاطرت جمع :D

نیکان صدرا

عضو جدید
سلام دوستان
من یه مبدل دارم که نوع بفل های این مبدل از نوع DOUBLE HELIX هستش اما نرم افزار HTRI این بفل براش تعریف نمی شه، خواستم ببینم چه کار باید کنم؟ تو نرم افزار HTRI خوندم که تفاوت SINGLE HELIX و DOUBLE HELIX تو بحث VIBRATION تیوب هاست، من با SINGLE طراحی کردم و پیغام WARNING می ده که UNSUPPORTED TUBE SPAN از حد TEMA فراتر رفته، چه کار کنم؟ ممنون

bm65

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
ممنون

دانشگاهتون انجمن نانو نداره؟اگه داشته باشه کارت راحت تر پیش میره
طرحت اینا رو باید بررسی کنن تایید شه حمایت می کنن
بهترین راه همون سر زدن به سایتشونه اگه هم چیزی نبود تماس بگیر باهاشون

bm65

عضو جدید

سلام مهندس

من از همه چی یکم بلدم :biggrin:
هایسیس رو ادامه می دم پس
ممنون

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
دانشگاه ما فقط سه سال هست که مهندسی شیمی رو وارد کرده!یعنی الان سه ورودی داریم که بالاترینشون ترم شش هستن در حال حاضر! من خودم ترم سوم هستم! با توجه به این پیشنهادی واسم دارین؟

سلام دوست من
پیشنهاد من به شما اینه که بیشتر مباحث فرآیندی موجود و متداول رو پیگیری کنید.
برای موضوعات خاص می تونید از مجله های مهندسی شیمی مثل فرآیند نو و خیلی های دیگه کمک بگیرید که خوندن برخی از صفحاتشون رایگاه هست.

بالا