گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

avid.s

عضو
سلام مهندسین عزیز،وقتتون به خیر
ببخشید می خواستم ببینم جزوه ی انتقال جرم دکتر جامی الاحمدی(پدر انتقال جرم ایران) تو باشگاه هست؟
آخه نه تو اینجا ،نه کلا تو نت نمی تونم پیداش کنم

پیشاپیش سپاسگزارم :smile:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یاد باد آن روزگاران یاد باد...
:(
دلم برا اینجا تنگ شده بود.اومدم یه سر بزنم.
سلام بچها.
خیلی مخلصیم

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
یاد باد آن روزگاران یاد باد...
:(
دلم برا اینجا تنگ شده بود.اومدم یه سر بزنم.
سلام بچها.
خیلی مخلصیم
سلام اقا وحید گل.
سروری .
امیدوارم الان دیگه قله ها رو فتح کرده باشی :D

bm65

عضو جدید
سلام به همه مهندسای عزیز
آقا/خانم فوری فوتی یه جواب نیاز دارم
کیفیت دوره های کجا خوبه؟فلات قاره یا پترو آریا
دوره مهندسی فرایند بیشتر مد نظرمه
CFD ایران هم هست البته ؛که زیاد راغب نیستم اما اگه خوبه لطفا بگین
ممنون ;)

ChemicEng

عضو جدید
سلام به همه مهندسای عزیز
آقا/خانم فوری فوتی یه جواب نیاز دارم
کیفیت دوره های کجا خوبه؟فلات قاره یا پترو آریا
دوره مهندسی فرایند بیشتر مد نظرمه
CFD ایران هم هست البته ؛که زیاد راغب نیستم اما اگه خوبه لطفا بگین
ممنون ;)
سلام
یه نگاه به اینجا بندازید:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/589211-درخواست-موسسه-ارائه-كننده-دوره-هاي-فرايندي

• Like
واکنش ها: bm65

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

ی مطلبی درباره تعيين عدد انتقال به روش مرز مشترک میخوام

کسی میتونه راهنماییم کنه یا مطلبی رو معرفی کنه

Estrella

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرچه سریعتر به یک شغل مناسب نیازمندیم هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم :huh::cool::d

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم چه حکمتیه که وقتی ایام امتحانات میاد من معتاد باشگاه میشم

این درس خوندن همیشه با من سر لج داشته :D

hamideh7

عضو جدید
سلام دوستان
به نظر شما با این شرایط بازار کار ادامه دادن رشته مهندسی شیمی در مقطع ارشد درسته؟
یا اینکه از اول کنکور تجربی دادن بهتره ؟آخه بازار کار رشته های درمانی خوبه.

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
به نظر شما با این شرایط بازار کار ادامه دادن رشته مهندسی شیمی در مقطع ارشد درسته؟

به نظر من همون رشته های درمانی و پیرا پزشکی بازارشون بهتره اما علاقه و روحیات شخص هم مهمه

P O U R I A

مدیر تالار
سلام دوستان
سلام
سوالتون خیلی بنیادیه !!
در مورد همه رشته ها اصلا درستش اینه که کسی که میخواد دکتری بخونه باید بره ارشد .. برای رفتن سر کار ارشد رفتن اطلاعاتی به شما اضافه نمی کنه . ولی خب متاسفانه توی ایران وقتی ارشد بیکار داریم که اصلا هم انتظار حقوق بالاتر نداره .. خب شرکتها هم ترجیح میدن ارشد بگیرن تا کارشناسی. تازه .. ولی اینجوری هم نیست که بگید رشته خودتون رو عوض کنید همه چی درست میشه .. همه رشته ها همین طوره .. الان تجربی هم زیاد داریم .. کلی دکتر توی این مملکت هست .. کمبودی که توی این رشته ها حس میشه در شهرها و روستاهای دیگست .. تهران و خیلی از شهر های مهم و مرکز استان پر از دکترهای سرشناسن .. اما کسی حاضر نیست توی شهر های با امکانات کمتر کار کنه .
رشته مهندسی شیمی هم بازار کارش مثل بقیه رشته های مهندسیه. اگه رزومه خوبی از خودتون داشته باشید.. کار پیدا میشه. اروم اروم میتونید رشد کنید.
نظر من اینه : برید دنبال علاقتون

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
سلام.
اصن شک نکن برو کنکور تجربی بده.
کاش یکی هم بود اون موقع مارو راهنمایی میکرد :) .

Estrella

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من میخوام استاندارد ها رو یاد بگیرم میشه یه راهنمایی کنید که از کجا باید شروع کنم ؟ ممنون میشم

S A R a d

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان

سلام
بستگی داره که الویت شما چی باشه؟
زمان، هزینه، علاقه؟
برای مقطع کاردانی 2.5 و برای کارشناسی حداقل 4 سال باید وقت بزارید ضمن اینکه کلی هم باید هزینه کنید. در آخر هم هیچ تضمینی وجود نداره که شغل مناسب پیدا کنید اون هم با این خیل عظیم فارغ التحصیلان. به نظر شما در حالی که دولت میتونه از خدمات این فارغ التحصیلا (طرحشون) تو مراکز درمانی و بیمارستان ها با صرف هزینه ی کمی براشون استفاده کنه نیروی جدید استخدام می کنه؟
اما اگر به رشتتون علاقه ندارید و به رشته های علوم تجربی علاقه دارید بحثش جداست (باید خوب فکر کنید و با بچه های تجربی که این رشته ها رو میخونن مشورت کنید) .

اگر هدفتون تنها کار هست و تصمیم هم گرفتید مهندسی شیمی رو کنار بزارید، به نظرم برید تربیت معلم. 2 سال درس میخونید و بعد هم استخدام. قبولیش کمی سخته اما ارزشش رو داره.
من اگر جای شما باشم وقت و هزینه ای رو که قراره برای دانشگاه رفتن به امید پیدا کردن شغل صرف کنم، برای پیدا کردن و ایجاد شغل صرف می کنم.

Estrella

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یک مهندس کسیه که استاندارد بلده :D
برای همه چی استاندارد داریم .. همه کارای یک مهندس شیمی باید بر طبق یه استاندارد باشه .. به نظر من می تونید کارتون رو با خوندن استاندارد IPS شروع کنید .. دوره های زیادی هم برگذار میشه که استاندارد های مختلفی رو یاد میدن.
خوبه مثلا یک موضوع خاص که توش مسلط هستید رو انتخاب کنید . بعد استاندارد های مرتبطش رو پیدا کنید و همون ها رو مطالعه کنید. اینجوری البته بهتره :D

سلام مهندس

خب یعنی الان برم حفظشون کنم؟

نخند آقا سوالم خیلی فنیه :D

P O U R I A

مدیر تالار
سلام مهندس

خب یعنی الان برم حفظشون کنم؟

نخند آقا سوالم خیلی فنیه :D
حفظشون که نه .. یادشون بگیر :D
همه استاندارد یک سری عدد و ارقام نیست که بخوایید حفظشون کنید .. همون متنش رو بخونید هم به درک موضوع کمکتون میکنه .. هم دستتون میاد اصا کارهای صنعتی چجوری انجام میشه .
فقط اینو بدونید نیازی نیست مثلا عدد دقیق یه چیزی رو بدونید .. ولی اینو باید بدونید که مثلا اگر گفتن فلان چیز ... مقدارش باید حدودا چقدر باشه .. یعنی حس مهندسی داشته باشید.
خنده بر هر دردی دواست :D ولی دارم به این می خندم که خودم هنوز هیچ قدمی در این راه برنداشتم ولی دارم به شما میگم چیکار کنید :D

بالا