گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

mehrnaz_khalaji

عضو جدید
جالب بود
چه خبرا؟

خیلی جالب بود وای خدا دل درد گرفتم انقد خندیدم!
سلامتی
این تابستونم رو فقط علافی کردم نه تفریحم معلومه نه درس و مشقم نه خواب و خوراکم!
شما چی کار کردی امتحان دادی با سلامتی؟!

mehrnaz_khalaji

عضو جدید
نشد که
2 هفته دیگه...شلوغه خیلی

عب نداره عجله که نداری هر چی دیر تر بهتر!
میتونی خوب تمرین کنی دسفرمونت توپ بشه!
من ازون موقع که گرفتمش 1 بار هم پشت فرمون ننشستم !
قبلش کلی ذوق داشتم که زود پست بیاردش ولی بعدش دیگه سراغشم نمیگیرم!
ولی ایشالا شما زودی میگیریو استفاده میکنی:smile:

Excalibur

عضو جدید
سلام. من سوالی در زمینه حفاری داشتم.قرار است تاعمق 40متر زمین رابکنند. موقع حفاری در جنوب غربی تهران به آب زیر زمینی در عمق 10 متر رسیدیم باید برای ادامه کار چه کرد؟ جنس خاک رس ریز دانه کم مایه و در بعضی قسمتها سفت وسخت و ماسه دار است.نباید زهکشی کنیم چون سطح آب را میخواهند سریع پایین انداخته و احتمال نشست در محدوده زیاد می شود. آیا ماده خاصی که ضد نفوذ آب باشد وبتواند با خاک مخلوط شود و جلوی نفوذ آب رابگیرد می شناسید؟ یا باید روش حفاری راتغییر دهیم ؟ اگر روش خاصی می شناسید لطفا راهنمایی کنید . محل پروژه ایستگاه مترو میباشد.مورد حیاتی و force است.
با تشکر

ببخشید اما من که از اینا که میگین سر در نمیارم...نمیدونم چنین چیزی جزء رشته ی ما هست یا نه...شرمنده

hormozdi

عضو جدید
سلام. من سوالی در زمینه حفاری داشتم.قرار است تاعمق 40متر زمین رابکنند. موقع حفاری در جنوب غربی تهران به آب زیر زمینی در عمق 10 متر رسیدیم باید برای ادامه کار چه کرد؟ جنس خاک رس ریز دانه کم مایه و در بعضی قسمتها سفت وسخت و ماسه دار است.نباید زهکشی کنیم چون سطح آب را میخواهند سریع پایین انداخته و احتمال نشست در محدوده زیاد می شود. آیا ماده خاصی که ضد نفوذ آب باشد وبتواند با خاک مخلوط شود و جلوی نفوذ آب رابگیرد می شناسید؟ یا باید روش حفاری راتغییر دهیم ؟ اگر روش خاصی می شناسید لطفا راهنمایی کنید . محل پروژه ایستگاه مترو میباشد.مورد حیاتی و force است.
با تشکر

دوست عزیز،
این سوال را بهتر است از دوستان مهندسی معدن سوال کنید(گرایش استخراج)، چون کار اونها در زمینه تونل و حفاری می باشد.

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه خبر جالب!
قانون جدید باشگاه :
هر وقت من هستم کسی نیست هر وقت هم من نیستم همه هستن :biggrin:

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهرناز جون
گمونم فعالیتتون رو از وقتی من کمتر میام انجمن (یا بهتره بگم دیگه نمیام!!! ) شروع کردین:redface:
می خوام بگم خوش اومدی! ببخش که دیره یه کم :gol:

mehrnaz_khalaji

عضو جدید
مهرناز جون
گمونم فعالیتتون رو از وقتی من کمتر میام انجمن (یا بهتره بگم دیگه نمیام!!! ) شروع کردین:redface:
می خوام بگم خوش اومدی! ببخش که دیره یه کم :gol:

مرسی ممنون:gol:
خواهش میکنم این چه حرفیه!
اره جونم درسته تقریبا از اواخر تیر هر روز سر میزنم تا حالا جایی مثله اینجا ندیدم که م.شیمی هاش فعال باشن !
وقتی اینجام دیگه احساس تنهایی نمیکنم;)

mohammad_che_eng

عضو جدید
سلام به همه ي دوستان بعد از ظهر آدينه ي خوبي را برايتان آرزو مي كنم....( چه لفظ قلم)...:w07:

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
سلام به همه ي دوستان بعد از ظهر آدينه ي خوبي را برايتان آرزو مي كنم....( چه لفظ قلم)...:w07:

سلام به روی ماهت محمد جون...............شما هم بعد از ظهر آدینه ی خوبی داشته باشی

میگم...از وقتی اشکان رفته تالار خیلی سوت و کور شده......مگه نه؟

mohammad_che_eng

عضو جدید
آره خيلي سوتو كور شده...
اشكان كه نيستش
جاويد هم كه مفقود الجسد شده
نيما هم كه سر به نيست شده

بقيه دوستان هم كه رفتن گشت و گذار...

منم كه از اول شهريور ميرم پا بچسبونم...

ديگه شما بايد اين تالارو زنده نگه دارين....:w12:

بالا