گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

hamidrezachemeng

کاربر فعال
ادامه تحصیل تا کی دوست عزیز؟...تا کی با درس خوندن سر خودمون رو گرم کنین؟...کی میتونه تضمین کنه با ارشد اینده کاری بهتری داریم؟...باورتون میشه هستن کسایی که با داشتن لیسانس واسه حقوق کمتر با مدرک کاردانی یا دیپلم باهاشون قرارداد میبندن؟...کنکور امسال هم که حسابی توی درسایی مثه جرم با اون سوالای فضایی و غلطشون همه رو سوپرایز کردن...تو مقطع زمانی بدی داریم عمر و انرژی و جوونیمون رو هدر میدیم
خب منم همینو میگم دیگه:)الانم خودم دارم با ارشد به قول خود شما کار مقاطع پایینتر رو انجام میدم شاید حتی اگه بخوام خیلی سخت بگیرم به خودم شاید اصلا" کارم مدرکی هم نخواد:)خوبه شما بازم زود به این نتیجه رسیدن من دیرتر فهمیدم اینو که درس خوندن به جای جذب بازار کار شدن اشتباه محضه

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب منم همینو میگم دیگه:)الانم خودم دارم با ارشد به قول خود شما کار مقاطع پایینتر رو انجام میدم شاید حتی اگه بخوام خیلی سخت بگیرم به خودم شاید اصلا" کارم مدرکی هم نخواد:)خوبه شما بازم زود به این نتیجه رسیدن من دیرتر فهمیدم اینو که درس خوندن به جای جذب بازار کار شدن اشتباه محضه
:)اینا همش بخاطر اینه که درسهای دانشگاه ربطی به بازار کار بیرون نداره...شما چند نفر رو میشناسی که واسه خود درس رفته باشن دانشگاه؟شاید به 2...3% هم نرسن...اکثرا مثل من به امید کار ...استقلال مالی...موقعیت اجتماعی بهتر رفتن دانشگاه...:cry:

hamidrezachemeng

کاربر فعال
:)اینا همش بخاطر اینه که درسهای دانشگاه ربطی به بازار کار بیرون نداره...شما چند نفر رو میشناسی که واسه خود درس رفته باشن دانشگاه؟شاید به 2...3% هم نرسن...اکثرا مثل من به امید کار ...استقلال مالی...موقعیت اجتماعی بهتر رفتن دانشگاه...:cry:
آره خداییش همینطوره. تا دبیرستان که خانواده ها عملا" به زندگی آدم جهت میدن بعدشم که دانشگاه و اونجا هم فقط حرف نمره و پاس کردنو میان ترم و پایان ترم. همش حرف امتحان و نمره هستش. حتی توی ارشد. شاید باورش سخته اما متاسفانه تو مقطع دکترا هم دیدم بیشتر دنبال نمره باید بود تا خلاقیت و ایده و این حرفها. وقتی هم از محیط دانشگاه میای بیرون مثل ادمی هستی که از یه دنیای دیگه اومده وارد دنیای جدیدی شده که همه معادلاتش فرق داره با دنیای آکادمیک.

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره خداییش همینطوره. تا دبیرستان که خانواده ها عملا" به زندگی آدم جهت میدن بعدشم که دانشگاه و اونجا هم فقط حرف نمره و پاس کردنو میان ترم و پایان ترم. همش حرف امتحان و نمره هستش. حتی توی ارشد. شاید باورش سخته اما متاسفانه تو مقطع دکترا هم دیدم بیشتر دنبال نمره باید بود تا خلاقیت و ایده و این حرفها. وقتی هم از محیط دانشگاه میای بیرون مثل ادمی هستی که از یه دنیای دیگه اومده وارد دنیای جدیدی شده که همه معادلاتش فرق داره با دنیای آکادمیک.
بیشتر از بیکاری نداشتن سواد کاری اذیتم میکنه...من هیچ تجربه ی کاری ندارم..........

hamidrezachemeng

کاربر فعال
بیشتر از بیکاری نداشتن سواد کاری اذیتم میکنه...من هیچ تجربه ی کاری ندارم..........
خب هیچکس نداره.همه که از اولش بلد نیستن.به قول شما باید این فرصت روبدن توبازار کار که نیروهای صفر کیلومتر بتونن کار یاد بگیرن که متاسفانه نیست. حداقل تو مهندسی شیمی که کمه. حالا تورشته هایی مثل عمران و کامپیوتر من احساس میکنم یه کم بهتره شرایط.

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
دوستيابي فوق ليسانس مهندسي شيمي

دوستيابي فوق ليسانس مهندسي شيمي

سلام
در صدد هستيم كه دوستان رو اينجا بيابيم
طبق اين فرم پيش رويد.
نام:
جنسيت:
مجرد يا متاهل:
گرایش تحصیلی در مقطع فوق ليسانسدانشگاه محل تحصیل: سال ورود:محل و سمت شغلی: تخصص ها و سوابق کاری:
علايق:
محل سكونت :
اصليت :

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
نام:بلوگفاه
جنسيت:مرد
مجرد يا متاهل:مجرد و دنبال فرد مناسب
گرایش تحصیلی در مقطع فوق ليسانس:پژوهشي مهندسي نفت - پالايش
دانشگاه محل تحصیل:علوم و تحقيقات
سال ورود:86
محل و سمت شغلی:كمپاني من شركت حفاري خصوصي
تخصص ها و سوابق کاری:4 سال سابقه عملياتي
علايق:...
محل سكونت :تهران
اصليت:بوشهري:

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
دوستيابي دكتري مهندسي شيمي

دوستيابي دكتري مهندسي شيمي

دوستيابي دكتري مهندسي نفت

سلام
در صدد هستيم كه دوستان رو اينجا بيابيم
طبق اين فرم پيش رويد.
نام:
جنسيت:
مجرد يا متاهل:
گرایش تحصیلی :
در مقطع دكتري:
دانشگاه محل تحصیل:
سال ورود:
محل و سمت شغلی:
تخصص ها و سوابق کاری:
علايق:
محل سكونت :
اصليت :​

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
نام:بلوگفاه
جنسيت:مرد
مجرد يا متاهل:مجرد و دنبال فرد مناسب
گرایش تحصیلی در مقطع دكتري:مهندسي شيمي فعلا بدون گرايش
دانشگاه محل تحصیل:صنعتي شيراز
سال ورود:89
محل و سمت شغلی:كمپاني من شركت حفاري خصوصي
تخصص ها و سوابق کاری:4سال سابقه عملياتي
علايق:...
محل سكونت :تهران
اصليت:بوشهري:

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
استاد هاي دانشگاه خود را اناليز كنيد.

استاد هاي دانشگاه خود را اناليز كنيد.

بهترين استاد نفتي در دانشگاه شما كيست؟
دانشگاه فيروزاباد و اميديه-نقاط ضعف و قدرت اساتيد معروف
استاد دكتر فرهبد=بسيار مسلط و با ارفاق با گذشت دلسوز فداكار مهربان با انصاف اما ميگن برگه هاي امتحان رو تصحيح نميكنه اما به نظر من خيلي ريز تصحيح ميكنه-ترم هاي فرد نمره خوب نميده اما ترم هاي زوج اصلا ديگه نمره خوب نميده بسيار مشغوله و پركار ما كه ازشون فوق العاده راضي هستيم و هميشه پاسخگو بودند.سپاس
استاد جلالي=اون چيزي ياد ميده كه ميدونه همون فقط به درد ميخوره-چرت و پرت ياد ادم نميده-سر كلاسش ميشه يه استراحت تپل كرد و از سختي هاي روزهاي سخت فارغ شد.نمره تميز حقت ميده . چندين شركت خصوصي و دولتي كار كرده و از اينكه استاد شده پشيمونه - اين اخري ها اعصاب نداره خدا به داد برسه - از سر كلاس بودنش ما لذت ميبريم و 3 ساعت مثه سه دقيقه است
استاد درويشي=اينقد واست تكرار ميكنه كه شبا خوابشو ميبيني-اخر كار نمره ات يه جورايي حقه اما نه نسبت به تلاشت نسبت به برگت . خودش ميدوني چي رو سوال بده كه سر جلسه كپ كني:cry:جاهايي كه داخل امتحان ميات رو كشكي ازش ميگذره و به سوالا جواب نميده
داره رياضيات كاربردي در مهندسي شيمي رو براي بچه هاي مهندسي نفت ، مهندسي شيمي تر و كاربردي مهندسي شيمي تر درس ميده و ميگه شما با مدرك نفت كار گيرتون نميات و بريد فرايند بخونيد(البته اينو مستقيم نگفتا من از چشاش فهميدم;))
استاد شاكري=اخر استاده مثلش پيدا نميشه از اونايي كه سر كلاس خوشت نميات ازشون ميفهمي كه اين درسو افتادن-مسلطه-خيلي جوش ميزنه-فكر ميكني اول دبستاني
استاد رضايي=به زور ميخوات درس زمين شناسي رو يادت بده-بابا زمين شناسي به درد نميخوره خوشمون نميات-مسلط هستند-خوش تيپ-اما قدش يكم كوتاه است كه همين با نمكش كرده-قبل كلاس 5 ساعت به خودش ميرسه
استاد احمدي=
استاد پرتون=
استاد انوشه=زياد مسلط نيس
استاد طالب زاده=اصلا مسلط نيس هر چي بخوني باز كم ميش ماكسش 14 هست . فقط بايد بري تو كارش و سوال عمقي ازش بپرسي كه كم بياره اون موقع شايد ازت بترسه واست 10 بده
استاد فلاح=جزو بهترين ها است
استاد عسكري=
استاد جعفريان=نمونه يك ادم ناموفق و فوق فوق متفكر و باسواد-شكست هاي زيادي خورده-بسيار بسيار مسلط هست و به ادم ميگه لم نده درست بشين:(من دوست دارم با اين استاد درس بردارم حس ميكنيم رفتي تو ناف تگزاس
استاد مهرابادي=
استاد شيرعلي=هر جلسه 500 برگ a4 پشت و رو درس ميداد
استاد فروزش=دو درس باهاش داشتم خواص سنگ=اقا ناموس استاد-فقط ثانيه به ثانيه سر كلاسش علمت افزوده ميشد-خيلي متفكر فوق دكترا داره ميخونه كانادا----شبيه سازي=تبديل شد به يه موجود ديگه-اعصاب خورد كن خوب شد تموم شد
استاد سعدوني=
استاد اماني پور=ميدونستي نمره است بين 7 است تا 11-اذيت نميكرد فقط بعد كه نمرت ميومد ميدونستي حالا اذيت كرد-
استاد جوع عطا=فكر ميكرد داره به ما كمك ميكنه اما 6 ماه عمر همه رو خراب كرد
استاد جاويدنيا=فقط نمره كه اومد فهميديم نياز داشته كه ما رو بشناسه
استاد فرهمند=خوب درس ميده اما نسبت به تايم درس وقتش تنگ بود-با حجاب كامل-
استاد شامحمدي=ولش كن حساس نشو-ازش فاصله بگير ف ا ص ل ه:redface:
بقيه اساتيد در پست هاي بعدي توسط شما
استادهاي دانشگاه خود را بدون ترس اناليز كنيد

panjareh_hossein

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من هم با حمید رضا موافقم این نمایشگاه نفت و گاز که بود با چند تا از بچه ها رفتیم بازدید یه دستگاهی بود یکی داشت برامون توضیح میداد باور کنید بیشترش از تجربش داشت استفاد میکرد برای توضیح دادن توی هیچ کتابی فوت و فن کارو نمیگن باید تجربه داشته باشی.....

آخرین ویرایش:

hamidrezachemeng

کاربر فعال
من هم با حمید رضا موافقم این نمایشگاه نفت و گاز که بود با چند تا از بچه ها رفتیم بازدید یه دستگاهی بود یکی داشت برامون توضیح میداد باور کنید بیشترش از تجربش داشت استفاد میکرد برای توضیح دادن توی هیچ کتابی فوت و فن کارو نمیگن باید تجربه داشته باشی.....
حالا تو واحدهای نفتی که بدتره. اونجاها برمیدارن این تجربه رو پتک میکنن میکوبن هر روز توسرت و میگن تو دانشگاه مگه اینو بهت یاد ندادن. باید اونجاها سکوت کرد و آدم خودشو بزنه به این که هیچی بلد نیست. وگرنه باهات بد تا میکنن. حداقل تو کارآموزی که اینطور بود. من پالایشگاه تهران بودم یه شب شیفت شب که زیاد ادعا کردیم یکی از سایتمن ها برداشت من و دوستمو شبونه به بهانه بازدید برد بالای کوره اونم چله تابستون در مشعل ها رو باز میکرد میگفت نگاه کنین بدون عینک. نمیشه کل کل کرد باهاشون تو محیط های فرآیندی و صنعتی

Dr_King

عضو جدید
از نمايشگاه كتاب . كتاب چي بخرم ؟

از نمايشگاه كتاب . كتاب چي بخرم ؟

سلام دوستان
من ترم 4 مهندسي شيمي طراحي فرآيند هستم
چه كتابهايي پيشنهاد مي كنيد بخرم . اصلا نياز هست بخرم
مكانيك سيالات - انتقال جرم - انتقال حرارت و....
چه كتابي و چه نويسنده اي بخرم ؟؟

M.AYDIN

عضو جدید
سلام دوستان
من ترم 4 مهندسي شيمي طراحي فرآيند هستم
چه كتابهايي پيشنهاد مي كنيد بخرم . اصلا نياز هست بخرم
مكانيك سيالات - انتقال جرم - انتقال حرارت و....
چه كتابي و چه نويسنده اي بخرم ؟؟

بستگی داره استادتون چه کتابی رو پیشنهاد میکنه
انتقال حرارت اینکروپرا کتاب خوبیه هولمن هم بد نیست
انتقال جرم من از چند تا کتاب دارم میخونم: انتقال جرم ولتی، برای عملیات انتقال جرم هم تریبال خوبه، کتاب انتقال جرم دکتر چالکش هم خوبه
من خودم جمعه دارم میام نمایشگاه

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا تو واحدهای نفتی که بدتره. اونجاها برمیدارن این تجربه رو پتک میکنن میکوبن هر روز توسرت و میگن تو دانشگاه مگه اینو بهت یاد ندادن. باید اونجاها سکوت کرد و آدم خودشو بزنه به این که هیچی بلد نیست. وگرنه باهات بد تا میکنن. حداقل تو کارآموزی که اینطور بود. من پالایشگاه تهران بودم یه شب شیفت شب که زیاد ادعا کردیم یکی از سایتمن ها برداشت من و دوستمو شبونه به بهانه بازدید برد بالای کوره اونم چله تابستون در مشعل ها رو باز میکرد میگفت نگاه کنین بدون عینک. نمیشه کل کل کرد باهاشون تو محیط های فرآیندی و صنعتی

تازه اوضاع برای ما خانم ها بدترم هست، پذیرفتن یه مهندس خانم برای قشر کارگر خیلی راحت نیست، اینکه بخوان از یه زن اونم یه دختر بیست وچند ساله دستور بگیرن، براشون فاجعست و هی دنبال خراب کردنش هستن. (البته کاری که توش دستور بدی ام آرزوست)
این یکی از کابوسای منه که اگر یه روز برم سر کار بعد یه کارگر یه چیزی ازم بپرسه، خب منم که تجربه ندارم و چیزی بلد نیستم، واااااااااااااااااای بعدش چه شود؟

hamidrezachemeng

کاربر فعال
تازه اوضاع برای ما خانم ها بدترم هست، پذیرفتن یه مهندس خانم برای قشر کارگر خیلی راحت نیست، اینکه بخوان از یه زن اونم یه دختر بیست وچند ساله دستور بگیرن، براشون فاجعست و هی دنبال خراب کردنش هستن. (البته کاری که توش دستور بدی ام آرزوست)
این یکی از کابوسای منه که اگر یه روز برم سر کار بعد یه کارگر یه چیزی ازم بپرسه، خب منم که تجربه ندارم و چیزی بلد نیستم، واااااااااااااااااای بعدش چه شود؟
دقیقا". رفتارشون با خانوم ها بدتره. به خصوص هرچقدراز نظر تحصیلی اون خانوم بالاتر باشه. به نظر من تو ایران یکی از مسائلی که باید فرهنگش نهادینه بشه پذیرفتن خانوم ها در محیط های صنعتی به خصوص در زمینه نفت و گاز و پالایشه. مطمئنا" اونا هم تواناییهاشون زیاده در این زمینه اگه بهشون فرصت بدن و فرهنگش نهادینه بشه. فعلا" که متاسفانه تو عسلویه تو آگهی آزمون استخدامی درج شده بود فقط آقایون.

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه مشکلی دارم.....همیشه دلم واسه کارگرها میسوزه...نمیتونم هیچ چیزی رو دستوری بخوام....تو دوره کاراموزی هم وقتی میدید م کارگرها رو بازخواست میکنن دلم میسوخت...مسخره م نکنین خب:D خانومی که مسئول اونجا بود میگفت چون یه خانومه باید با کارگرها طوری رفتار کنه که ازش حساب ببرن.....ولی من واقعا از اون برخورد ناراحت میشدم.....چون اکثرشونم سن بیشتری نسبت به ما ها دارن....این قضیه هم خیلی اذیتم میکنه....اگه خوب رفتار کنی میگن مدیریت نداره...اگه بد رفتار کنی عذاب وجدان گریبان گیر ادم میشه

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا". رفتارشون با خانوم ها بدتره. به خصوص هرچقدراز نظر تحصیلی اون خانوم بالاتر باشه. به نظر من تو ایران یکی از مسائلی که باید فرهنگش نهادینه بشه پذیرفتن خانوم ها در محیط های صنعتی به خصوص در زمینه نفت و گاز و پالایشه. مطمئنا" اونا هم تواناییهاشون زیاده در این زمینه اگه بهشون فرصت بدن و فرهنگش نهادینه بشه. فعلا" که متاسفانه تو عسلویه تو آگهی آزمون استخدامی درج شده بود فقط آقایون.

ی بابا دست رو دلم نذار که خونه! ما توی خود دانشگاه که مثلا مکان فرهنگیه هم کم مشکل نداشتیم، کم نبودن پسرایی که هی تیکه بندازن :مگه زنم مهندس میشه، زن باید خونه بشینه، زن فلان و زن بهمان، تازه مثلا اونا قشر تحصیلکرده و فرهنگی ما هستند، البته پسرای خوب هم کم نبودند ، اما خیلی از پسرا جو رقابت ناسالم درست میکردن، خیلی تیکه ها تو 4سال تحصیل از همین همکلاسیای تحصیلکرده و با فرهنگ و مهندس شنیدیم دیگه از مردم عادی چه توقعی میشه داشت؟

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه مشکلی دارم.....همیشه دلم واسه کارگرها میسوزه...نمیتونم هیچ چیزی رو دستوری بخوام....تو دوره کاراموزی هم وقتی میدید م کارگرها رو بازخواست میکنن دلم میسوخت...مسخره م نکنین خب:D خانومی که مسئول اونجا بود میگفت چون یه خانومه باید با کارگرها طوری رفتار کنه که ازش حساب ببرن.....ولی من واقعا از اون برخورد ناراحت میشدم.....چون اکثرشونم سن بیشتری نسبت به ما ها دارن....این قضیه هم خیلی اذیتم میکنه....اگه خوب رفتار کنی میگن مدیریت نداره...اگه بد رفتار کنی عذاب وجدان گریبان گیر ادم میشه

نه عزیزم مسخره چرا؟
اتفاقا یه سوالی که همیشه ذهن منو مشغول کرده اینه که آخه من با این سن و سال چطوری به کسی که حداقل 10 سال ازم بزرگتره دستور بدم یا سرش داد بزنم؟ تازه کارگرای بیچاره که از همه طرف بهشون ظلم میشه، من خودم تو دانشگاه کلی واسه حقوق کارگا داد زدم حالا بیام .....

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه عزیزم مسخره چرا؟
اتفاقا یه سوالی که همیشه ذهن منو مشغول کرده اینه که آخه من با این سن و سال چطوری به کسی که حداقل 10 سال ازم بزرگتره دستور بدم یا سرش داد بزنم؟ تازه کارگرای بیچاره که از همه طرف بهشون ظلم میشه، من خودم تو دانشگاه کلی واسه حقوق کارگا داد زدم حالا بیام .....
حالا که کاری پیدا نمیشه...ولی اگه روزی هم پیدا شد...واقعا این قضیه اذیتم میکنه....نمیدونم راه حلش چیه....چون میگن رفتار کاری هر کسی خیلی رو اینده ش تاثیر میذاره

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره من همیشه میترسم اگر وارد بازار کار و دنیای اقتصادی بشم خدا نکرده از آرمانهام بگذرم. دلی رو بشکنم، مالی رو ناحق تصاحب کنم، واقعا انسان موندن خیلی سخته.بزرگ شدنم ترسناکه ها.

rfatemeh48

عضو جدید
راست میگی.
منم که کار آموزی رفته بودم انقدر این کارگرا زیرآبم رو زدن که به گفتن خانم دیگه نمیخواد بیایی.
تازه یه درد دیگه اینه که خیلی ها فرق شیمی و مهندسی شیمی رو نمیدونن، تازه اگه گرایشت صنایع غذایی باشه که چه بدتر، حالا هی بیا داد بزن بابا به خدا رشته من فنیه نه کار تو آزمایشگاه

panjareh_hossein

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره من همیشه میترسم اگر وارد بازار کار و دنیای اقتصادی بشم خدا نکرده از آرمانهام بگذرم. دلی رو بشکنم، مالی رو ناحق تصاحب کنم، واقعا انسان موندن خیلی سخته.بزرگ شدنم ترسناکه ها.
ای ول

sm64

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان
میخواستم بگم شما که اینقدر از استادهاتون تعریف میکنید خب یه جزوه هم ازشون بذارین که ماها که باهاشون درس نداشتیم و تو دانشگاههایی بودیم که از استادامون راضی نبودیم از اونا استفاده کنیم...خیلی خیلی ممنون...

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دنیای صنعت واقعا بی رحمه باور کنید برخی کارگران جواب ما آقایان را هم نمیدهند .بدتر از این که شغلت طوری باشه که شما راوادار کنند هم به کارگران تحت اختیار خود فشار بیاورید هم به مردم تهیدست مخصوصا در این شرایط
فکر کنید چند تا پرسنل دارید که به شما دستور تعدیل برخی از آنها را یدهند وهمه آنها دارای زن وفر زند باشند میخواهید چیکار کنید واقعا از هر کابوسی هولناکتر است.دیگه از خودم هم با این اوضاع بدم میاد

آنکس بهتر از دیگران زندگی می کند که بیشتر از دیگران خود را بفریبد (داستایوسکی)

مهدی.شیراز

عضو جدید
دوست عزیز.همونجور که دوستمون گفت بستگی به استادتون داره که چه کتابی معرفی کنه و سوالاتش در چه سطحی باشه.البته کتاب انتقال حرارت که ضروریه.چون همه جا امتحان کتاب باز گرفته میشه.سیالات معمولا نیازی به کتاب نیست.جرم هم کتاب لازمه.اگه الان لازم نشه برا بعد لازم میشه.موفق باشید

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
دروووووووووووووووووووووووووود
کسی نیس؟
من اومدم
(چه شخصیت مهمی هم هستم !!!!!!!!!!!!)

بالا