گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
حتی شرکتهای بزرگ مثل پالایش گاز که پارسال استخدامی داشتن، تو رشته ی ما فقط مردمی گرفتن!
یکی نیست بگه شما ها که دارین آزمون برگذار می کنین، همین طوری که نمی خواین کسی رو استخدام کنین، این امتحان رو از ماهم بگیرین.....

البته الان بیشتر سعی میکنن نیروهای بومی بگیرن. اینجا خیلی از بوشهری ها بیکارن چه برسه به جاههای دیگه. البته نماینده جدید عسلویه تو مجلس از قبلی خیلی بهتره قرار که حتی اگه نیروی مورد نیازشون تو خود منطقه نباشه آموزشگاه بزنن و نیروهاشونو تعلیم بدن.

My Number One

عضو جدید
حتی شرکتهای بزرگ مثل پالایش گاز که پارسال استخدامی داشتن، تو رشته ی ما فقط مردمی گرفتن!
یکی نیست بگه شما ها که دارین آزمون برگذار می کنین، همین طوری که نمی خواین کسی رو استخدام کنین، این امتحان رو از ماهم بگیرین.....
EvaneScenece!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هرکی از اونسنس خوشش میاد رو باید حتمن استخدامش کنن!;)ایشالا شما هم استخدام میشی!:)
آقا سرمد که پشتشون گرمه گرمه!مخصوصن با این نماینده ی جدید عسلویه!:biggrin:

My Number One

عضو جدید
EvaneScence

EvaneScence

EvaneScence!
هر کی از اونسنس رو دوس داره رو حتمن باید استخدامش کنن!;)ایشالا شما هم استخدام میشی!:)
ولی آقا سرمد که پشتش گرمه گرمه!مخصوصن با این نماینده ی جدید عسلویه!هوای ما رو هم داشته باش!:biggrin:

سرمد حیدری

مدیر تالار
EvaneScence!
هر کی از اونسنس رو دوس داره رو حتمن باید استخدامش کنن!;)ایشالا شما هم استخدام میشی!:)
ولی آقا سرمد که پشتش گرمه گرمه!مخصوصن با این نماینده ی جدید عسلویه!هوای ما رو هم داشته باش!:biggrin:

هوا تو یکیو حتما دارم اونم با سعید

سرمد حیدری

مدیر تالار
راستی اشکان چرا امتیازای من اینجوری؟ مینویسه 9امتساز جدید گرفتین بهد 3تا اضافه میشه. تازه یه بار 1امتیاز ازم کم شد؟؟؟؟؟؟؟

سرمد حیدری

مدیر تالار
آره تا حال 9 امتیاز اضافه نشده. همین الان مثلا من45امتیاز داشتم بعد نوشته شما 9 امتیاز جدید گرفتین بعد شده 48.جل الخالق

engineer1986

عضو جدید
EvaneScence!

با سلامی دگر بار .این دوره زمونه کم کم شرکتها آدمای با سواد رو استخدام میکنن.از نظر من دوران پارتی کم کم داره به سر میاد.به خاطر این بشینید درساتون رو خوب بخونید شاید چیزی یاد گرفتید.و از خیال پردازی واسه آینده دست بردارید.خوبه آدم یه خورده به اصل بپردازه بهتره تا دلش رو به چیزایی مثل پارتی خوش کنه.با تشکر:razz:

سرمد حیدری

مدیر تالار
با سلامی دگر بار .این دوره زمونه کم کم شرکتها آدمای با سواد رو استخدام میکنن.از نظر من دوران پارتی کم کم داره به سر میاد.به خاطر این بشینید درساتون رو خوب بخونید شاید چیزی یاد گرفتید.و از خیال پردازی واسه آینده دست بردارید.خوبه آدم یه خورده به اصل بپردازه بهتره تا دلش رو به چیزایی مثل پارتی خوش کنه.با تشکر:razz:

کاملا موافقم بات ولی این عادل دست از سر ما بر نمیداره. هی گیر داده پارتی داری پارتی داری شما یکم نصیحتش کن

My Number One

عضو جدید
درسته که آدم باید درسشو بخونه ولی در مورد پارتی کاملا باهاتون مخالفم.:warn:

امیر Amir

عضو جدید
*******منتظرتون هستیم******

*******منتظرتون هستیم******

بچه های مهندس عزیز...بچه های صنایع...

یک سری به لینک موجود در امضای من بزنید....

ثبت نام کنید....

ضرر نمیکنید....

این میتونه راهی تازه و شروع ارتباط تازه برای شما و من باشه که بتونیم با مهندسین و اکسپرت های بیشتری رابطه داشته باشم.....

میبینمتون

nazgol m

عضو جدید
درسته که آدم باید درسشو بخونه ولی در مورد پارتی کاملا باهاتون مخالفم.:warn:
من کاملا با نظر شما موافق هستم. یک هفته هست که من به شرکتهای پتروشیمی،شرکت ملی نفت،پالایش و پخش و گاز مراجعه می کنم تا بتونم از طرح استخدام ممتازین استفاده کنم ولی هرکدومشون یه طوری دکمون می کنن یکی می گه گرایشتون مربوط به ما نیست یکی می گه کلی تو نوبت داریم و... تازه اونم واسه منطق جنوبشون این همه ناز می کنن. از همه بدتر اینه که بری ببینی مسئول تامین نیروی انسانیشون یه خانومه!!!!!!! یه نگاه عاقل اندر سفیهی بهمون میندازه وقتی می گیم فارغ التحصیل دانشگاه شریفیم و یه پوزخندی هم بهمون می زنه که بیکارین؟!!!!!!!!!!!!!!! واقعا آدم آتیش می گیره. حالا اگه فرض کنین یه پارتی داشته باشین چقدر راحت می شین

سرمد حیدری

مدیر تالار
من کاملا با نظر شما موافق هستم. یک هفته هست که من به شرکتهای پتروشیمی،شرکت ملی نفت،پالایش و پخش و گاز مراجعه می کنم تا بتونم از طرح استخدام ممتازین استفاده کنم ولی هرکدومشون یه طوری دکمون می کنن یکی می گه گرایشتون مربوط به ما نیست یکی می گه کلی تو نوبت داریم و... تازه اونم واسه منطق جنوبشون این همه ناز می کنن. از همه بدتر اینه که بری ببینی مسئول تامین نیروی انسانیشون یه خانومه!!!!!!! یه نگاه عاقل اندر سفیهی بهمون میندازه وقتی می گیم فارغ التحصیل دانشگاه شریفیم و یه پوزخندی هم بهمون می زنه که بیکارین؟!!!!!!!!!!!!!!! واقعا آدم آتیش می گیره. حالا اگه فرض کنین یه پارتی داشته باشین چقدر راحت می شین

درسته متاسفانه این روزها همونطور که به نازنین خانم هم گفتم بیشتر به قیافه دخترا نگاه میکنن تا سوادشون. تازه اونم واسه منشی یا کار های اینطوری البته با حقوق کم که در شان یک مهندس نیست نازگل خانم. انشالا یه کار مناسب گیرتون بیاد.

hassanpolymer

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوست گرامی ام می خواستم ببینم عسلویه مهنسی پلیمر هم میخاد یانه چقدر حقوق میده و ساعت کارش چه طوریه

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
با عرض سلام خدمت دوست گرامی ام می خواستم ببینم عسلویه مهنسی پلیمر هم میخاد یانه چقدر حقوق میده و ساعت کارش چه طوریه

دقیق نمیدونم ، ولی چرا نخواد؟
حقوق لیسانس صفر هم تو ماهشهر زیر 600 نیست ، توی عسلویه که بیشتره . . .
ساعات کار هم اگه شیفت باشی ، 3 روز صبح ، 3 روز عصر و 3 روز شب هستی و سه روز هم تعطیلی
اگه شیفت نباشی که پنجشنبه و جمعه ها رو تعطیلی و بقیه روز ها از صبح تا بعد از ظهر
اینها مال ماهشهره
عسلویه رو نمیدونم دقیق ولی فکر کنم شبیه همین باشه ، فقط عسلویه احتمالا هنوز طرح اقماریش برقراره

engineer1986

عضو جدید

با سلامی دگر بار.من که نمی گم پارتی بد هست.اگه جان اینجا بود حرفای من رو تایید میکرد.در کل من اینو میگم باید دیدتون رو به رشتتون عوض کنید.و نگران کار نباشید اونقدر کار هست واسه مهندسین شیمی که جای نگرانی نیست هنوز پترو شیمی هایی هست که هنوز کار های تحقیقاتیش هم انجام نشده.ناز گل خانووم هر چیز سختی خودشو داره و باید واسه کار تلاش کرد.مطمئن باشید شما هم استخدام می شید ولی باید صبر داشته باشید.در ضمن شما که شریف خوندید فعلا نباید فکر اومدن تو صنعت باشید.شما راحت می تونید واسه ادامه تحصیل بوورس بگیرید.در ضمن منظورتون از این حرف چی بود: تازه اونم واسه منطق جنوبشون این همه ناز می کنن:razz::razz::mad:

engineer1986

عضو جدید
دقیق نمیدونم ، ولی چرا نخواد؟
حقوق لیسانس صفر هم تو ماهشهر زیر 600 نیست ، توی عسلویه که بیشتره . . .
ساعات کار هم اگه شیفت باشی ، 3 روز صبح ، 3 روز عصر و 3 روز شب هستی و سه روز هم تعطیلی
اگه شیفت نباشی که پنجشنبه و جمعه ها رو تعطیلی و بقیه روز ها از صبح تا بعد از ظهر
اینها مال ماهشهره
عسلویه رو نمیدونم دقیق ولی فکر کنم شبیه همین باشه ، فقط عسلویه احتمالا هنوز طرح اقماریش برقراره

در مورد ساعات کاری توو عسلویه به شرح زیر می باشد که:

دو هفته کار و یک هفته به قول مهندسین رست هستند.و فعلا دوازده ساعت کار و دوازده ساعت استراحت منظورم در طول این دو هفته است.در ضمن به صورت چینج شیفت هستن.

gharachorloo

عضو جدید
ساعات کاری،برنامه زمانبندی کاری(شیفت یا عادی) تو عسلویه بر حسب اینکه تو چه شرکتی و کدام بخش شرکت کار می کنید فرق می کنه.
اصولا شرکت های بهره بردار نظیر شرکت مجتمع پارس جنوبیSPGC به صورت 2 هفته کار-1 هفته استراحتن.اما شرکت هایی که در کار ساخت پلنت ها(پالایشگاه یا پتروشیمی) مثل پتروپارس،OIEC ,قرارگاه خاتم الانبیا و .......هستن 3 هفته کار-1 هفته استراحتن.
به لحاظ حقوق هم شرکتا کلی با هم فرق می کنن.

سرمد حیدری

مدیر تالار
الا پارس شمالی داره راه میفته که از پارس جنوبی هم بزرگتره تازه عسلویه فقط گازه ولی پارس شمالی هم نفت هم گاز.
تو عسلویه اونایی رو سکو کار میکنن 2هفته کار 2هفته استراحت دارن.

nazgol m

عضو جدید
با سلامی دگر بار.من که نمی گم پارتی بد هست.اگه جان اینجا بود حرفای من رو تایید میکرد.در کل من اینو میگم باید دیدتون رو به رشتتون عوض کنید.و نگران کار نباشید اونقدر کار هست واسه مهندسین شیمی که جای نگرانی نیست هنوز پترو شیمی هایی هست که هنوز کار های تحقیقاتیش هم انجام نشده.ناز گل خانووم هر چیز سختی خودشو داره و باید واسه کار تلاش کرد.مطمئن باشید شما هم استخدام می شید ولی باید صبر داشته باشید.در ضمن شما که شریف خوندید فعلا نباید فکر اومدن تو صنعت باشید.شما راحت می تونید واسه ادامه تحصیل بوورس بگیرید.در ضمن منظورتون از این حرف چی بود: تازه اونم واسه منطق جنوبشون این همه ناز می کنن:razz::razz::mad:
راستش من منظور بدی نداشتم اول اینکه خوب باید قبول کرد که شرایط واسه کسایی مثل ما که عادت به آب و هوای جنوب نداریم خیلی سخته ولی با این حال باز هم این شرایط رو می پذیریم تا بتونیم از این صفر کیلومتری دربیاییم و تجربه کاری داشته باشیم و از طرفی ادعا می کنن که ما انچنان و اینچنین داریم توسعه می دیم پس مسلما باید کلی نیروی انسانی لازم داشته باشن ولی کو؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nazgol m

عضو جدید
سلام
دوست عزیز شما می تونید از طریق شرکت ملی پتروشیمی اقدام کنید اگه شرایط ممتازی رو داشته باشین که واسه فارغ التحصیل های دانشگاههای تهران شرط معدل 16 به بالاست و بقیه دانشگاهها 17 به بالا و اونطوری هم که خودشون به ما گفتن اولش پول زیادی نمی دن در حد 500 -600 تومن

engineer1986

عضو جدید
راستش من منظور بدی نداشتم اول اینکه خوب باید قبول کرد که شرایط واسه کسایی مثل ما که عادت به آب و هوای جنوب نداریم خیلی سخته ولی با این حال باز هم این شرایط رو می پذیریم تا بتونیم از این صفر کیلومتری دربیاییم و تجربه کاری داشته باشیم و از طرفی ادعا می کنن که ما انچنان و اینچنین داریم توسعه می دیم پس مسلما باید کلی نیروی انسانی لازم داشته باشن ولی کو؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

امیدوارم هر چه زودتر وارد صنعت بشید.ولی یه خوورده باید واسه کار تلاش کرد.آرزوی بهترین ها رو واسه شما دارم.به هر حال عسلوویه کاری داشتی در خدمتیم.

سرمد حیدری

مدیر تالار
سلام
دوست عزیز شما می تونید از طریق شرکت ملی پتروشیمی اقدام کنید اگه شرایط ممتازی رو داشته باشین که واسه فارغ التحصیل های دانشگاههای تهران شرط معدل 16 به بالاست و بقیه دانشگاهها 17 به بالا و اونطوری هم که خودشون به ما گفتن اولش پول زیادی نمی دن در حد 500 -600 تومن

همه جا اولش کمه بعد خوب میشه. ولی به امکاناتش می ارزه

My Number One

عضو جدید
سلام عرض شد.
آقایون،خانوما!
اینو همین الان بگم که هرکی خواست راحت تو عسلویه با حقوق عالی استخدام بشه باید رو مخ آقا سرمد کار کنه!ایشون پشتشون بدجور گرمه،نماینده ی اون منطقه هر روز خونشون پلاسه!;)

سرمد حیدری

مدیر تالار
سلام عرض شد.
آقایون،خانوما!
اینو همین الان بگم که هرکی خواست راحت تو عسلویه با حقوق عالی استخدام بشه باید رو مخ آقا سرمد کار کنه!ایشون پشتشون بدجور گرمه،نماینده ی اون منطقه هر روز خونشون پلاسه!;)

جون عادل بیخیال شو

سرمد حیدری

مدیر تالار
آلان آقا سرمد پیامک زده میگه اینا مسائل سیاسی نباید لو بدم!:que:
من همین جا به دلیل مسائل سیاسی حرفامو پس می گیرم شما هم از من نشنیده بگیرین!:biggrin::surprised::warn:

بابا این رشتش مهندسی شیمی نیست. برق امده تورشته ما.

nazgol m

عضو جدید
سلام عرض شد.
آقایون،خانوما!
آقا سرمد تورو خدا دست ما رو هم بگیر به خدا پشتکار خوبی دارم می تونم خوب کار کنم

بالا