گام به گام تا کنکور 95

Mohammad7225

عضو جدید
لطفا روش مرور این ریاضی مهندسی رو هم بگین چجوری مرور کنیم؟؟
+ مرور معادلات !!
لطفا هر کی روش خودشو بنویسه تا اونایی که مثل من بلد نیستن یاد بگیرن.:D
مرسی
من خودم اینطوری مرور میکنم برای ریاضی مهندسی، چن صفحه (5-6) صفحه روابط مهمشو نوشتم و همونارو میخونم و بعدش چنتا تست میزنم که بیشتر مطالب رو پوشش بده!! البته فعلا تونستم برای آنالیز فوریه و معادلات پاره ای اینکارارو بکنم. هنوز مختلط ها مونده :redface:
برای معادلات به نظرم مرور با تست بهترین ابزاره و زیاد خلاصه جوابگو نیس!! من خودم یه سری جاهارو تو کتاب خط کشیدم اونارو میخونم و میرم چنتا تست میزنم :D
موفق باشی:)

سلام

کسی سایتی، شماره تلفنی، چیزی سراغ داره که زنگ بزنیم کتاب سفارش بدیم ارسال رایگان داشته باشه؟
سلام
متاسفانه من با این که خیلی گشتم قبلتر ولی همچین چیزی رو پیدا نکردم :( جالبه که قبلا خیلی انتشارات(منظورم حدودا 6 ساله پیشه) داشتن ولی همین که ما میخواستیم کنکور بدیم انگار اوضاع بی ریخت شده:eek:
حالا اینا به کنار اینجاش سوز داره که به جای کتاب اگه یه کالای تجاری بود الان 500تا شرکت رایگان میفرستادن :razz:

با این درصدایی که من توی آزمون های مدرسان میزنم زیر 2000 هم بعیده بشم :(
ساعتش رو دقیق حساب نکردم ولی از مهر من استارتش رو با روزی 2 3 ساعت زدم و الان بزور رسوندمش نزدیک 8 ساعت (بماند که ترم قبل دانشگاه هم داشتم و وقفه های زیادی توی درس خوندنم افتاد)
درصدات و رتبه هات چطوره؟؟
مدرسان کلا یه سری سوالاشو نامردی میده حالا اینا زیاد مهم نیستن مهم خوده کنکوره!! اینا که میبینی چون مباحث کم هستن سخت تر طراحی میکنن و بعضی وقتا جاهایی میدن که مدنظر کنکور نیس. کلا به نظرم زیاد توجه نکن و کار خودتو بکن! آزمونای آخرش بهترن شبیه تر میشن به کنکور ولی به اونا هم نمیشه اعتماد کرد :smile:
موفق باشی:D

SaDeGH_F

عضو جدید
گام به گام تا کنکور 95

درصدات و رتبه هات چطوره؟؟
مدرسان کلا یه سری سوالاشو نامردی میده حالا اینا زیاد مهم نیستن مهم خوده کنکوره!! اینا که میبینی چون مباحث کم هستن سخت تر طراحی میکنن و بعضی وقتا جاهایی میدن که مدنظر کنکور نیس. کلا به نظرم زیاد توجه نکن و کار خودتو بکن! آزمونای آخرش بهترن شبیه تر میشن به کنکور ولی به اونا هم نمیشه اعتماد کرد :smile:
موفق باشی:D

والا در بهترین شرایط روی ۲۰ درصد میزنم (ریاضی و دینامیک که افتضاح تر از این)

بچه ها یه سوال
شما ها وقتی یه درس (مثلا یه فصل) رو برای اولین بار میخونین و مثال هاشم حل میکنین بعد اگه فرداش یا دو روز بعدش بخواین تست های سراسری مربوط به اون فصل رو حل کنین معمولا چندتاش رو میتونین میزنین؟!؟!
میدونم بستگی به فصلش فرق داره ولی کلا میخوام بدونم اکثرا بیشترشون رو میزنین مگه اینکه خیلی فصل سختی باشه یا مثل من اکثرا خیلی هاش رو نمیتونین بزنین جز در صورتی که واقعا مبحث آسونی باشه

روی این موضوع خیلی استرس گرفتم جدیدا

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mohammad7225

عضو جدید
والا در بهترین شرایط روی ۲۰ درصد میزنم (ریاضی و دینامیک که افتضاح تر از این)

بچه ها یه سوال
شما ها وقتی یه درس (مثلا یه فصل) رو برای اولین بار میخونین و مثال هاشم حل میکنین بعد اگه فرداش یا دو روز بعدش بخواین تست های سراسری مربوط به اون فصل رو حل کنین معمولا چندتاش رو میتونین میزنین؟!؟!
میدونم بستگی به فصلش فرق داره ولی کلا میخوام بدونم اکثرا بیشترشون رو میزنین مگه اینکه خیلی فصل سختی باشه یا مثل من اکثرا خیلی هاش رو نمیتونین بزنین جز در صورتی که واقعا مبحث آسونی باشه

روی این موضوع خیلی استرس گرفتم جدیدا

خوبه که. سوالای ریاضی مدرسان به شدت غیراستاندارد و سخت هستن!! دینامیکشم من یه بار 25 زدم بقیش 5 و 10 بوده یه بارم منفی شد :D فیلد سیالاتشم واقعا سخت طرح میشه. در کل برای اینکه به مدرسان جواب بدی نه تنها باید روی موضوع تسلط کامل داشته باشی بلکه سوالای عجیب غریبم زیاد حل کرده باشی. پس نا امید نشو و آماده شو برای کنکور!!

بستگی به درس و فصلش داره. ولی مثلا من دینامیکم ضعیفه شاید حدود 30% سوالاشو حل کنم. برای سیالات حدود 90% تستاشو جواب میدم. یا مثلا ریاضی رو حدودا 80% تستارو. ریاضی و سیالات رو قوی هستم:smile:
ترمو حدودا 60% حرارت 50% استاتیک 70% مقاومت 40% طراحی 15% ارتعاشات 5% کنترل 40% ماشین 20%

ناراحت نباش و راهت رو ادامه بده:D

سارنیا

عضو جدید
خوبه که. سوالای ریاضی مدرسان به شدت غیراستاندارد و سخت هستن!! دینامیکشم من یه بار 25 زدم بقیش 5 و 10 بوده یه بارم منفی شد :D فیلد سیالاتشم واقعا سخت طرح میشه. در کل برای اینکه به مدرسان جواب بدی نه تنها باید روی موضوع تسلط کامل داشته باشی بلکه سوالای عجیب غریبم زیاد حل کرده باشی. پس نا امید نشو و آماده شو برای کنکور!!

بستگی به درس و فصلش داره. ولی مثلا من دینامیکم ضعیفه شاید حدود 30% سوالاشو حل کنم. برای سیالات حدود 90% تستاشو جواب میدم. یا مثلا ریاضی رو حدودا 80% تستارو. ریاضی و سیالات رو قوی هستم:smile:
ترمو حدودا 60% حرارت 50% استاتیک 70% مقاومت 40% طراحی 15% ارتعاشات 5% کنترل 40% ماشین 20%

بله آلما خانوم یاد بگیر:razz:
میدونم این را میبینی برات پررنگ کردم که ببینی چه خبره و تو در خواب زمستانی مثل خرس :cool:

سارنیا

عضو جدید

سلام
درصداتون خیلی خوبه. انشاالله موفق باشید. راز و رمز موفقیتتان را هم به بقیه بگید که اون ها هم به تکاپو بیفتند.
جالبه پستاتون خیلی شبیه یکی از کنکوریای 94 بود که اسمش meko بود شما منو یاد ایشون میندازید امیدوارم شما هم خیلی مثل ایشان موفق باشید .

SaDeGH_F

عضو جدید
گام به گام تا کنکور 95

یعنی بعد از خوندن یه فصل برای اولین بار این درصد ها رو میزنی؟
کلا نابود کردی انگیزه ما رو که...
من در بهترین حالت بتونم از ده تا دو سه تاش رو بزنم :(

بقیه بچه ها هم خواهشا جوابشونو بگن ببینیم من کلا داغونم یا...

Mohammad7225

عضو جدید
بله آلما خانوم یاد بگیر:razz:
میدونم این را میبینی برات پررنگ کردم که ببینی چه خبره و تو در خواب زمستانی مثل خرس :cool:
یعنی اینطوری که میگی من شک کردم که اینا مال خودم باشن :surprised:

سلام
درصداتون خیلی خوبه. انشاالله موفق باشید. راز و رمز موفقیتتان را هم به بقیه بگید که اون ها هم به تکاپو بیفتند.
جالبه پستاتون خیلی شبیه یکی از کنکوریای 94 بود که اسمش meko بود شما منو یاد ایشون میندازید امیدوارم شما هم خیلی مثل ایشان موفق باشید .
سلام
مرسی ایشالا که تهش خوب باشه :smile: راستش بیشترش فک کنم به خاطر این باشه که اولین بار که میخونم خیلی ریز میشم روی متن و موشکافیش میکنم:)
مرسییی واقععا کلی روحیه و امید گرفتم و دعامون کنید که این روزا بیشتر از هر وقته دیگه ای نیاز دارم :D

یعنی بعد از خوندن یه فصل برای اولین بار این درصد ها رو میزنی؟
کلا نابود کردی انگیزه ما رو که...
من در بهترین حالت بتونم از ده تا دو سه تاش رو بزنم :(

بقیه بچه ها هم خواهشا جوابشونو بگن ببینیم من کلا داغونم یا...

میدونی فک کنم یکی از بیشترین تاثیرارو اولین بار خوندن داشته باشه برای همین سعی کن بیشتر متمرکز شی رو متن. اگه الان یه بار خوندی بهت توصیه میکنم که عمیق تر یه بار دیگه بخونی و روی مفاهیم کلید کنی به اضافه الان که یه بار هم خوندی میدونی که چی به دردت میخوره و چی نمیخوره :smile: توی کنکور مهم نتیجس نه راه رسیدن بهش و الان وقت هست و مطمئنم که میتونین نتیجه خوبی بگیرین :)
راستی میدونستی من ریاضی رو دو بار و سیالات هم یه بار افتادم :D شاید همین شد که قوی شدم:surprised: میگن که هر شکست زمینه ی موفقیته :smile:
موفق باشین :)

Asghar_

عضو جدید

سلام
مرسی ایشالا که تهش خوب باشه :smile: راستش بیشترش فک کنم به خاطر این باشه که اولین بار که میخونم خیلی ریز میشم روی متن و موشکافیش میکنم:)
مرسییی واقععا کلی روحیه و امید گرفتم و دعامون کنید که این روزا بیشتر از هر وقته دیگه ای نیاز دارم :D

میدونی فک کنم یکی از بیشترین تاثیرارو اولین بار خوندن داشته باشه برای همین سعی کن بیشتر متمرکز شی رو متن. اگه الان یه بار خوندی بهت توصیه میکنم که عمیق تر یه بار دیگه بخونی و روی مفاهیم کلید کنی به اضافه الان که یه بار هم خوندی میدونی که چی به دردت میخوره و چی نمیخوره :smile: توی کنکور مهم نتیجس نه راه رسیدن بهش و الان وقت هست و مطمئنم که میتونین نتیجه خوبی بگیرین :)
راستی میدونستی من ریاضی رو دو بار و سیالات هم یه بار افتادم :D شاید همین شد که قوی شدم:surprised: میگن که هر شکست زمینه ی موفقیته :smile:

سلام..

ببخشید شما کارشناسی کجا خوندین؟

mohammadsunlight

عضو جدید
ماششششالللا داش مممممد!

ماششششالللا داش مممممد!

روی ما رو سفید کردی پسر

پس من الآن دارم با یکی از رتبه های برتر کنکور ارشد چت میکنم! زودتر از اینا باید میشناختمت!

اگه چند درصد شک داشتم که کتاب آقاسی رو بگیرم، با این درصدی که برای ریاضی اعلام کردی همون شکّم هم برطرف شد

واسه سیالات چی خوندی کلک؟!

SaDeGH_F

عضو جدید
گام به گام تا کنکور 95

اگه چند درصد شک داشتم که کتاب آقاسی رو بگیرم، با این درصدی که برای ریاضی اعلام کردی همون شکّم هم برطرف شد

اگه وقت داری جزوه و ویس آقاسی رو بگیر خیلی بهتره
من خودم اول از روی کتاب خوندم سخت بود واسم جلو بردنش
اما الان چند روزه ویس و جزوه اش رسیده دستم واقعا حال کردم باهاش
اصن به سرم زده توی عید از اول تا آخر ریاضی رو یبار دیگه با اینا دوره اش کنم

mohammadsunlight

عضو جدید
اگه وقت داری جزوه و ویس آقاسی رو بگیر خیلی بهتره
من خودم اول از روی کتاب خوندم سخت بود واسم جلو بردنش
اما الان چند روزه ویس و جزوه اش رسیده دستم واقعا حال کردم باهاش
اصن به سرم زده توی عید از اول تا آخر ریاضی رو یبار دیگه با اینا دوره اش کنم

از کجا پیدا کنم وویس و جزوه رو؟

nemesis17

عضو جدید
با سلام به همگی

دوستان من ی سوال تو ذهنم هست کلا حل نمیشه !!!!! بحث فنرهای سری و موازی هست ! از دبیرستان تو مفهموم اینکه تو واقعیت هم موازی ها تغییر یکسان دارن شک دارم !!!!!
حتی به استاد آز ارتعاشات گفتم اگه میشه ی آزمایش انجام بدیم خودم با چشم ببینم !!!! ولی متاسفانه امکانات و تعطیلی ها و ... اجازه نداد ! الانم یوتیوب رو زیر و رو کردم چیزی پیدا نکردم
این فنرهای موازی وقتی ی جسم صلب میذارن روش ( مقاومت مصالح ) بعد با ی نیرو میکشن میگن ( سوال 102 نایی چاپ 12 ) چرا کج نمیشه ؟؟؟؟
شاید به خاطر اینه که تو ناحیه الاستیک هستیم ؟؟؟ نمیدونم
تو ارتعاشاتم همین موضوع هست ...
ی جرم و دو فنر ، ولی اگه بکشیمش فقط حرکت خطی داره . البته اونجا جسم مقید شده و فقط ی درجه آزادی داره !!!

دوستان نظاتتون رو بگید ..
با تشکر

nemesis17

عضو جدید

سلام

دهنت سرویس ممد ریاضی رو 2 بار افتادی !!!!
خدایی منم مقاومت 1 رو با 6 نفر دیگه حذف پزشکی کردیم :biggrin: امقاومت 2 رو هم استاد انداختم . هر ترم مقاومت داشتم :D واسه همین الان مقاومتم خوبه !!!!!

Mohammad7225

عضو جدید
سلام..

ببخشید شما کارشناسی کجا خوندین؟
سلام
من اصفهان درس خوندم:D

ماششششالللا داش مممممد!

ماششششالللا داش مممممد!

روی ما رو سفید کردی پسر

پس من الآن دارم با یکی از رتبه های برتر کنکور ارشد چت میکنم! زودتر از اینا باید میشناختمت!

چاکرررتم :smile:
ایشالا که خوب بیارم ولی حالا اونقدرم برتر نیست:D
آقاسی کتاب خوبیه فقط باید براش وقت بزاری و اینکه شکل کتابش خیلی خشک و قدیمیه اگه با اینا مشکلی نداشته باشی عالیییه!!! یه کتاب ریاضی هم سری عمومی داره که مولفش معتقدی و گروه مولفین هستن اونم کتاب جالبیه، چاپش رنگیه :smile:
سیالات من مدرسان داشتم. واقعا میتونم بگم بهترینه ولی خب سطحش بالاس یه خورده چون همه رشته هارو پوشش میده:surprised:

Mohammad7225

عضو جدید
با سلام به همگی

دوستان من ی سوال تو ذهنم هست کلا حل نمیشه !!!!! بحث فنرهای سری و موازی هست ! از دبیرستان تو مفهموم اینکه تو واقعیت هم موازی ها تغییر یکسان دارن شک دارم !!!!!
حتی به استاد آز ارتعاشات گفتم اگه میشه ی آزمایش انجام بدیم خودم با چشم ببینم !!!! ولی متاسفانه امکانات و تعطیلی ها و ... اجازه نداد ! الانم یوتیوب رو زیر و رو کردم چیزی پیدا نکردم
این فنرهای موازی وقتی ی جسم صلب میذارن روش ( مقاومت مصالح ) بعد با ی نیرو میکشن میگن ( سوال 102 نایی چاپ 12 ) چرا کج نمیشه ؟؟؟؟
شاید به خاطر اینه که تو ناحیه الاستیک هستیم ؟؟؟ نمیدونم
تو ارتعاشاتم همین موضوع هست ...
ی جرم و دو فنر ، ولی اگه بکشیمش فقط حرکت خطی داره . البته اونجا جسم مقید شده و فقط ی درجه آزادی داره !!!

دوستان نظاتتون رو بگید ..
با تشکر
سلام بر تو
خوب متوجه نشدم ولی خیلی بستگی به محل اعمال بار داره این کج شدنه و یه موضوع دیگشم حد خطی عمل کردن فنر و المان های سیستم هست. سوال مال کدوم فصله؟؟

دهنت سرویس ممد ریاضی رو 2 بار افتادی !!!!
خدایی منم مقاومت 1 رو با 6 نفر دیگه حذف پزشکی کردیم :biggrin: امقاومت 2 رو هم استاد انداختم . هر ترم مقاومت داشتم :D واسه همین الان مقاومتم خوبه !!!!!
آرهههه:biggrin:
ایولللل پس تو هم دانشجوی واقعی ای بودی :D
البته منم خودم نیفتادم انداخته استاد :D

SaDeGH_F

عضو جدید
از کجا پیدا کنم وویس و جزوه رو؟

والا من خودم از دوستم گرفتم
ولی فک کنم روی اینترنت باشه
چون حجمش حدود 6 گیگه و جزوه اش هم نسبتا زیاده متاسفانه نمیتونم آپلودش کنم
ولی اگه جایی لینک دانلودش رو دیدم میزارم همینجا

alma_mech

عضو جدید
سلام این روزا ساعات مطالعاتیم کم شده مال شما چی خوب میخونید؟؟
وهمه چیزو فراموش کردم شما چی؟؟:cry:

SaDeGH_F

عضو جدید
گام به گام تا کنکور 95

سلام این روزا ساعات مطالعاتیم کم شده مال شما چی خوب میخونید؟؟
وهمه چیزو فراموش کردم شما چی؟؟:cry:

اتفاقا من طی یکی دو هفته اخیر گوش شیطون کر تونستم هم ساعتم رو حفظ کنم و هم کیفیتش رو بالاتر ببرم

مهم ترین عاملش هم رقابتی بود که با چند تا از دوستامون واسه آزمون جامع امروز پیش اومده بود و باعث شد درس خوندن واسم جذاب تر بشه (البته آزمون امروز رو آنچنان خوب نشدم ولی خب از قبلی ها مسلط تر بودم)

بنظر من شما هم یسری هدف های کوتاه مدت واسه خودتون بچینین و فقط به رسیدن به همون هدف ها تمرکز کنین
و در ضمن توی معاشرتتون با اطرافیانم بیشتر دقت کنین (من که خودم خیلی نقطه ضعف دارم توی این زمینه و تاثیرپذیریم از آدم های دور و برم زیاده و البته درسته همین تاثیرپذیریه باعث شد اخیرا درس خوندنم بیشتر بشه ولی خب ازون ورم براحتی میتونه بهم ضربه بزنه)

dash @li

کاربر بیش فعال
اتفاقا من طی یکی دو هفته اخیر گوش شیطون کر تونستم هم ساعتم رو حفظ کنم و هم کیفیتش رو بالاتر ببرم

مهم ترین عاملش هم رقابتی بود که با چند تا از دوستامون واسه آزمون جامع امروز پیش اومده بود و باعث شد درس خوندن واسم جذاب تر بشه (البته آزمون امروز رو آنچنان خوب نشدم ولی خب از قبلی ها مسلط تر بودم)

بنظر من شما هم یسری هدف های کوتاه مدت واسه خودتون بچینین و فقط به رسیدن به همون هدف ها تمرکز کنین
و در ضمن توی معاشرتتون با اطرافیانم بیشتر دقت کنین (من که خودم خیلی نقطه ضعف دارم توی این زمینه و تاثیرپذیریم از آدم های دور و برم زیاده و البته درسته همین تاثیرپذیریه باعث شد اخیرا درس خوندنم بیشتر بشه ولی خب ازون ورم براحتی میتونه بهم ضربه بزنه)

سلام
تمام حرفات دقیق و خوب بود
واقعا نمیدونم،شما برنامه ندارید ، یا برنامتون به هم ریخته،
چطوری درس میخونید،برنامه خیلی مهم هست،اگر برنامتون بهم ریخته ،نگران نباشید از امروز برنامه جدید بچینید با توجه به وقت و فرصت و مطالب قبل خوندید و جدید باید بخونید برنامه بنویسید
هدف های کوتاه مدت و بلند مدت مهمند.......
میگم برنامه بنویسید چون واقعا جیزی ک نوشته نشه درصد عملی شدنش خیلی پایین هست،پس حتما برنامه بنویسید.
برنامه لفتگی و ماهانه رو کامل کنید تا از این روز های باقی مونده استفاده لازم رو ببرید.
از حالا ب بعد برای کسایی ک واقعا قصد ادامه تحصیل دارند امر حیاتی هست.
انشالله بخونید ، دل خونواده و بقیه رو شاد کنید.
موفق باشید

masoudabbasi

عضو جدید
سلام
نشد که بشه
آزمون امروز ۵۰ درصد بود
ولی ۲ باکس جامدات و ریاضی رو منفی زدم
سیالات۲۵
دینامیک ۵
امان از این درصدا

nemesis17

عضو جدید
سلام
امروز افتضاح بود !!!!
ریاضی 30د، سیالات و جامدات 40 ، دینامیک 15 زبان دو تا زدم منفی !!!!!
41 طراحی ...
دوستان کسی هست سنجش ازمون بده ؟ جامع اماری حدود چنده ؟؟؟

nemesis17

عضو جدید
شما ک سهمیه شاگرد اولی داری ... معدلتم بالاس ... من معدلم داغونه !!!!!

nemesis17

عضو جدید
رتبه رو یک سوم میکنه ... مثلا با 300 احتمال اینکه تدیل انرژی دانشگاه تهران هست ..
معدلم خودش 20 درصد تاثیر داره ..

zobairzn

عضو جدید
سلام
امروز افتضاح بود !!!!
ریاضی 30د، سیالات و جامدات 40 ، دینامیک 15 زبان دو تا زدم منفی !!!!!
41 طراحی ...
دوستان کسی هست سنجش ازمون بده ؟ جامع اماری حدود چنده ؟؟؟

سلام منم ازمونای سنجشو میخوام شرکت کنم. جامعه اماروی رو لطفا اگه اطلاع پیداکردین به منم بگین

masoudabbasi

عضو جدید
دوستان کسی کتاب ریاضی مهندسی سر انگشتی مدرسان رو دیده؟
خیلی تعریفش رو شنیدم