گام به گام تا کنکور 95

Mohammad7225

عضو جدید
سلام

دوستانی که ترمودینامیک خداکرمی رو خوندن.... تا حالا شده تو این کتاب به موردی بر بخورین که اصلا تو کلاس دانشگاه به گوشتون نخورده باشه؟

مثلا من یادم نمیاد تو ترمو۱ چیزی به عنوان ضریب ژول-تامسون داشته باشیم
سلام
آره ژول تامسون نداشتیم!!
البته من هر چی ازش میخونم تازه س برام:biggrin: کلا تبحر خاصی تو پیچوندن کلاس داشتم مخصوصا ترمو رو که کلا چن جلسه بیشتر نرفتم :D

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
سلام

دوستانی که ترمودینامیک خداکرمی رو خوندن.... تا حالا شده تو این کتاب به موردی بر بخورین که اصلا تو کلاس دانشگاه به گوشتون نخورده باشه؟

مثلا من یادم نمیاد تو ترمو۱ چیزی به عنوان ضریب ژول-تامسون داشته باشیم

سلام
آره ژول تامسون نداشتیم!!
البته من هر چی ازش میخونم تازه س برام:biggrin: کلا تبحر خاصی تو پیچوندن کلاس داشتم مخصوصا ترمو رو که کلا چن جلسه بیشتر نرفتم :D
یعنی چی ضریب ژول-تامسون نداشتیم...؟!
اینارو حذف نکنیدا، فقط قسمت هایی که مربوط به مهندسی شیمی میشه رو باید حذف کنید،
تا جایی هم که یادمه فقط دو جلدیش کمی مطالب اضافه تر از مفاد درسی رشته مکانیک داشت،
که بازم اگه درست یادم باشه این حذفیات مربوط به جلد دوم بود.
حالا خودتون بگردید ولی الکی و ندونسته چیزیو حذف نکنید.

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان عزیز
لطفا سوالات مقاوت و ترودینامیک 93 و 94 برای دانلود بذارید ممنون میشم.
موفق باشید:gol::gol:

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام بر دوستان عزیز
لطفا سوالات مقاوت و ترودینامیک 93 و 94 برای دانلود بذارید ممنون میشم.
موفق باشید:gol::gol:
سلام
آقا ایمان،انشالله موفق و پیروز باشی.
http://www.parseh.ac.ir/entrance-exams-archive/9?grade=master

;)
دوستان با درصدهای 50-20 بقیه30 و معدل داغون به چه رتبه ای میشه امیدوار بود؟
سلام
میشه دقیق تر بگید ولی در هر صورت این فایل کمک بسیاری خواهد کرد
http://www.parseh.ac.ir/past-years-success/9?grade=master
:)

انیشتن

عضو جدید
سلام بچه ها یه سوال داشتم
دمای سیال تراکم ناپذیر بعد از عبور از شیر چگونه تغییر میکند؟
راهیان نوشته ممکن است کاهش یا افزایش داشته باشد.
کوثری نوشته تغییرنمیکند.
بنظرتون کدوم درسته؟اگر سیال تراکم پذیر باشه مثه گاز دما ثابت می ماند چون آنتالپی شیر ثابت هست اما اگر گاز واقعی باشد دما افزایش میابد با وجو آنتالپی ثابت.اما برای ماده تراکم ناپذیر چون که هم دما هم فشار تاثیر دارد روی آن وچون فشار کاهش میابد پس باتوجه به ضریب ژول ممکنه افزایش یا کاهش داشته باشه بنظر شما الان کدومش درسته ممنون اگر پاسخ درستو بگید.

alma_mech

عضو جدید
کوثری نوشته تغییرنمیکند.
بنظرتون کدوم درسته؟اگر سیال تراکم پذیر باشه مثه گاز دما ثابت می ماند چون آنتالپی شیر ثابت هست اما اگر گاز واقعی باشد دما افزایش میابد با وجو آنتالپی ثابت.اما برای ماده تراکم ناپذیر چون که هم دما هم فشار تاثیر دارد روی آن وچون فشار کاهش میابد پس باتوجه به ضریب ژول ممکنه افزایش یا کاهش داشته باشه بنظر شما الان کدومش درسته ممنون اگر پاسخ درستو بگید.

در شیر فشار شکن یا آنتالپی ثابت یا حالت اختناق هر سه حالت که گفتید امکان پذیر هست هم میتونه افزایش پیدا کنه و هم میتونه کاهش پیدا کنه پیدا کنه که از این نوع تو تبرید استفاده میکنن و هم میتونه ثابت بمونه حالا کی ثابت میمونه تو گاز های کامل که آنتالپی فقط به دما وابستست و ثابت هست پس دما هم ثابت میمونه.
منبع حرفام: کتاب یونس سنجل قسمت فصل آنتروپی و قسمت روابط ترمودینامیک ترمو 2 ضریب ژول تامسون

alma_mech

عضو جدید
دوستان با درصدهای 50-20 بقیه30 و معدل داغون به چه رتبه ای میشه امیدوار بود؟

الان تو هر فرومی برین میگن دیگه وقت نیست از این به بعد باید مرور کرد دیگه نباید خوند و... همش چرت و پرته !!:) تا آخرین لحظه وقت هست برای کنکور 78 روز مونده زمان زیادی هست برای خیلی
ا حتی میشه گفت اصل کنکور از این به بعده خیلیا خستن و الان یه تازه نفس میتونه از خیلیا جلو بزنه و موفق تر باشه. پس بخونید از الان به فکر درصدا و رتبه ها نباشن.

dash @li

کاربر بیش فعال
الان تو هر فرومی برین میگن دیگه وقت نیست از این به بعد باید مرور کرد دیگه نباید خوند و... همش چرت و پرته !!:) تا آخرین لحظه وقت هست برای کنکور 78 روز مونده زمان زیادی هست برای خیلی
ا حتی میشه گفت اصل کنکور از این به بعده خیلیا خستن و الان یه تازه نفس میتونه از خیلیا جلو بزنه و موفق تر باشه. پس بخونید از الان به فکر درصدا و رتبه ها نباشن.
سلام
دقیقا تایید میشه،من خودم سال پیش 60 روز خوندم تقریبا یا کمی بیشتر،و تونستم روزا نه قبول شم،اگر تلاش میکردم،تو همون زمان بیشتر میخوندم ،مطمینا دانشگاه بهتری هم قبول میشدم،پس از حالا ب بعد باید فرصت رو غنیمت بشمرید،بیشتر بخونید و مرور قفراموش نشه.
مرور فقط دست نوشته ها نیست،نشست پای تستای کتاب مثلا تست های کتاب معادلات رو ک خونده بودید ،بشینین دوباره بزنید و اگر جایی لنگیدید ،اون مبحث رو ی دور درست مرور کنید ک بفهمید لنگتون کجا بود.
انشتالله ک موفق باشید و ب اون چیزی ک هدفتون هست برسید،بدونید هدف مهم هست.برای چی دارید میخونید مهم هست.
من هدفمند خوندم.ب نظرم موفقیتم با تلاشم نسبتا مناسب بود.مهم راضی بودن خود شماست،سعی کنید جوری تلاش کنید ک خودتون راضی باشید
فردا نگید کاش ....
مراقب باشید ،حرف دیگرون ب گمراهه نبردتون،خیلی ها در حال گمراه کردند،مشکل حسادت هست.مراقب باشید....
حرف دیگرون ب کار شما لطمه نزند.
موفق و پیروز باشید

mohammadsunlight

عضو جدید
سلام دوستان

من یه مشکل جدی دارم

نمیتونم یه گروه.... گروه که سهله... حتی یه نفر پیدا کنم که مثه دو تا مرد بشینیم با هم درس بخونیم و در جریان درس خوندن هم دیگه هم باشیم

حتی تو خوابگاه فقط من یه نفر میرم سالن مطالعه و درس میخونم

در حدی که خودم صبح تا شب اونجا هستم، ناهار و شامم رو هم اونجا میخورم و هر موقع هم که صلاح بدونم برقا رو خاموش میکنم و میگیرم میخوابم!!!

درسته که من از روی علاقه درس میخونم.... ولی جو محیط هم خیلی تأثیر داره

چه کار کنم به نظرتون؟... چطور یه جو خوب درست کنم واسه خودم... سایت یا گروه تلگرامی سراغ دارین که جمع بچه درسخون ها جمع باشه؟

آخرین ویرایش:

انیشتن

عضو جدید
در شیر فشار شکن یا آنتالپی ثابت یا حالت اختناق هر سه حالت که گفتید امکان پذیر هست هم میتونه افزایش پیدا کنه و هم میتونه کاهش پیدا کنه پیدا کنه که از این نوع تو تبرید استفاده میکنن و هم میتونه ثابت بمونه حالا کی ثابت میمونه تو گاز های کامل که آنتالپی فقط به دما وابستست و ثابت هست پس دما هم ثابت میمونه.
منبع حرفام: کتاب یونس سنجل قسمت فصل آنتروپی و قسمت روابط ترمودینامیک ترمو 2 ضریب ژول تامسون
درسته حرفاتون اما سیال تراکم پذیر تو همون تبرید هم ممکنه باشه اما من سیال تراکم ناپذیر منظورمه میخوام بدونم سیال تراکم ناپذیر کلا چه جوریه تغییراتش.

انیشتن

عضو جدید
سلام
دقیقا تایید میشه،من خودم سال پیش 60 روز خوندم تقریبا یا کمی بیشتر،و تونستم روزا نه قبول شم،اگر تلاش میکردم،تو همون زمان بیشتر میخوندم ،مطمینا دانشگاه بهتری هم قبول میشدم،پس از حالا ب بعد باید فرصت رو غنیمت بشمرید،بیشتر بخونید و مرور قفراموش نشه.
مرور فقط دست نوشته ها نیست،نشست پای تستای کتاب مثلا تست های کتاب معادلات رو ک خونده بودید ،بشینین دوباره بزنید و اگر جایی لنگیدید ،اون مبحث رو ی دور درست مرور کنید ک بفهمید لنگتون کجا بود.
انشتالله ک موفق باشید و ب اون چیزی ک هدفتون هست برسید،بدونید هدف مهم هست.برای چی دارید میخونید مهم هست.
من هدفمند خوندم.ب نظرم موفقیتم با تلاشم نسبتا مناسب بود.مهم راضی بودن خود شماست،سعی کنید جوری تلاش کنید ک خودتون راضی باشید
فردا نگید کاش ....
مراقب باشید ،حرف دیگرون ب گمراهه نبردتون،خیلی ها در حال گمراه کردند،مشکل حسادت هست.مراقب باشید....
حرف دیگرون ب کار شما لطمه نزند.
موفق و پیروز باشید
دقیقا این حسادت باعث شکست آدم میشه منم موافقم ذهنتونو درگیر حرفای دیگران نکنید یه چندوقت رنج بکشید خدا جواب زحماتتونو میده فولاد شدن کارهرکسی نیس پس برا فولادشدن بایس زحمت کشید و نتیجه زحماتتونو ببینید بقول یکی از استاداکه پروفسوربود میگفت من آبدارچیه آزمایشگاه بودم .ادامه دادم سختی کشیدم تا شدم پروفسور اما هم دوره ای هاش تالیسانس موندن پس هیچوقت مقایسه نکنید خودتونو با دیگران شکست پل پیروزیه من خودم خیلی شکست خوردم خیلیم از دیگران زخم خوردم اما اعتقادم اینه هرجور فکرکنی همون اتفاق میفته تمام زندگی از افکارمونه موفق باشید.

Mohammad7225

عضو جدید
کوثری نوشته تغییرنمیکند.
سلام
وقتی فرایند خفقان برای سیال پیش میاد در حالت کلی چون اکثر گازهای حقیقی ضریب ژول تامسونشون مثبته توی فرایند اختناق دماشون کاهش پیدا میکنه! و اکثر سیالات تراکم ناپذیر دماشون افزایش پیدا میکنه!!:smile: (یعنی توی صورت سوال گاز حقیقی یا سیال تراکم ناپذیر دیدین یه جا گزینه ی مربوطش رو بزنین فقط به توضیح های زیر دقت کنید :smile:)
حالا میمونه بحث تست ها :D
اگه توی صورت سوال گفته شده بود که "سیالی" و نوعش مشخص نبود، پس "ممکن است کاهش یا افزایش داشته باشد"
اگه توی صورت سوال نوعشو مشخص کرده بود و "سیال گازی بود" ولی گفته بود "هیدروژن" یا "هلیم" (اینا ضریبشون منفیه!!) اونوقت "دما افزایش می یابد"، اگه غیر از اینا بود(گازهای حقیقی) "دما کاهش می یابد"
اگه توی صورت سوال گفته بود "گاز ایده آل"، چون فرایند اختناق انتالپی ثابته و انتالپی گاز ایده آل تابع دماس "دما ثابت می ماند"

حالا بحث جذاب سیالات تراکم ناپذیر، به طور معمول توی (فشار اتمسفر، اینو معمولا قید نمیکنن!!) با عبور سیال "تراکم ناپذیر" از شیر اختناق، "دما افزایش می یابد"
بحث سیال تراکم ناپذیر میره توی بحث نمودار P-T و شیبش که اگه فشار سیال از فشار وارونگی (فشار نقطه وارونگی) بیشتر باشه، ضریب ژول منفی میشه و اگه کمتر باشه ضریب ژول مثبته!!! اگر هم فشار سیال با فشار وارونگی یکی باشه دمای سیال هیچ تغییری نمیکنه!!

جمع بندی:
سیال ----------------- ممکن است کاهش یا افزایش یابد
سیال تراکم ناپذیر ---- دما افزایش می یابد
گاز حقیقی ----------- دما کاهش می یابد
گاز ایده آل ------------ دما ثابت
هیدروژن یا هلیم ----- دما افزایش می یابد

امیدوارم خوب توضیح داده باشم و بدون نقص:D
موفق باشید :gol:

کاملااا باهاتون موافقم!! البته 77 روز مونده :D
اصن اینطوری بهش نباید نگاه کرد خب درسته که باید جمع بندی کرد ولی مگه آدم چن ساعت میخواد جمع بندی بکنه بقیه وقتشو باید بزاره برای خوندن!! تازه شم من هرکیو میشناسم و قبول شدن کلا 2-3 ماه آخر خوندن و از قبل چیزی نداشتن :)

سلام دوستان

من یه مشکل جدی دارم

نمیتونم یه گروه.... گروه که سهله... حتی یه نفر پیدا کنم که مثه دو تا مرد بشینیم با هم درس بخونیم و در جریان درس خوندن هم دیگه هم باشیم

حتی تو خوابگاه فقط من یه نفر میرم سالن مطالعه و درس میخونم

در حدی که خودم صبح تا شب اونجا هستم، ناهار و شامم رو هم اونجا میخورم و هر موقع هم که صلاح بدونم برقا رو خاموش میکنم و میگیرم میخوابم!!!

درسته که من از روی علاقه درس میخونم.... ولی جو محیط هم خیلی تأثیر داره

چه کار کنم به نظرتون؟... چطور یه جو خوب درست کنم واسه خودم... سایت یا گروه تلگرامی سراغ دارین که جمع بچه درسخون ها جمع باشه؟
سلام منم دقیقا همینطوریم و تنها دل خوشیم همین تاپیکیه که اینجاس و بچه هاش :heart:!!
مخصوصا که من خودمم کاملا تنها بودم یعنی همه ی دوستام رفتن و منم دیگه هیشکیو نداشتم ولی خب کم کم که بگذره بچه های گلی مثه بچه های این تاپیک پیدا میشن که بهت روحیه بدن!! :D

آخرین ویرایش:

sinaited

عضو جدید
آقا يكي منو تفهيم كنه اين فصل اگزرژي كجاي كتاب ترموي راهيانه؟؟؟:-|
من يه دور خوندم دو جلدشو ، الان يه نگاهي به كنكوراي سال قبل انداختم از اگزرژي سوال داده بودن كه نديده بودم تو كتاب راهيان!

alma_mech

عضو جدید
من يه دور خوندم دو جلدشو ، الان يه نگاهي به كنكوراي سال قبل انداختم از اگزرژي سوال داده بودن كه نديده بودم تو كتاب راهيان!

من کتاب ترمو راهیان ندارم. ولی اگزرژی
اگه توی کتابای کنکور پیدا نکردین. توی فصل 7 سنجل قسمت قابلیت کاردهی رو بخونید.

masoudabbasi

عضو جدید

گشتم نبود نگرد نیست

SaDeGH_F

عضو جدید
سلام
میشه دقیق تر بگید ولی در هر صورت این فایل کمک بسیاری خواهد کرد
http://www.parseh.ac.ir/past-years-success/9?grade=master
:)

نسبت رتبه ها به درصد های سال های پیش بنظر من برای ما ها آنچنان نمیتونه معیار مناسبی باشه چون که یه تغییر خیلی خیلی بزرگ در کنکور امسال رخ داده و اونم همون عقب افتادن چند ماهه کنکوره که خیلی شرایط رو عوض میکنه
واسه همین فک کنم زیاد به این ها تکیه نکنیم بهتر باشه و سعی کنیم نهایت تلاشمون رو توی این چند وقت باقیمونده انجام بدیم، انشالله که هر چی خیره پیش میاد

دوستان برای انتقال حرارت اگه بخواین از بین فصل های زیر چند فصلش رو بصورت گلچین پیشنهاد بدین نظرتون رو کدوم هاست؟
لیست فصل های کتاب من اینه:
1 هدایت حرارتی (اسمش فقط هدایته ولی هر سه نوع انتقال رو توضیح داده و فرمول هاش رو مفصل گفته، تقریبا 80 90 درصد اون چیزیه که توی دانشگاه بهمون گفتن)
2 هدایت پایدار چند بعدی
3 اصول انتقال حرارت جابجایی
4 انتقال حرارت جابجایی طبیعی (آزاد)
5 جوشش و چگالش
6 مبدل های حرارتی
7 انتقال حرارت تشعشعی

5 و 6 رو تا اونجایی که اطلاع دارم مربوط به شیمیه و خودم حذفشون کردم... ولی نمی خوام بیشتر از دو سه فصل تو این زمان باقی مونده بخونم
جزوه و ویس خوبی هم اگه کسی سراغ داشته باشه ممنون میشم معرفی کنه، من خودم فصل اول رو از کتاب پوران خوندم درسش تفریبا قابل هضم بود ولی نتونستم اونطور که میخوام تست هاش رو بزنم

واسه ارتعاشات هم اگه کسی یه بانک تستی چیزی سراغ داره بذاره

پیشاپیش ممنون

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال

گشتم نبود نگرد نیست
فصل 8 کتاب (زمان ما) دکتر کوثری، انتشارات پارسه.
فصل هشتم - کار برگشت پذیر، برگشت ناپذیری و قابلیت کاردهی(یا همون اکسرژی)

masoudabbasi

عضو جدید
سلام بر دوستانالان از آزمون برگشتم خوب بود ولی مثل همیشه اولش با نزدن چند تست روحیم خراب میشه و بعدش کم کم اوج می گیرم خخخخخخ

من برای این آزمون اماده بودم وامید به زیر۱۰۰ داشتم
ولی سوالات ریاضی رفت رو اعصابم
سوال رو حل میکردم ولی به جواب آخر درستی نمی رسیدم
و ۳ تا کلا زدم و هر ۳ غلط
و تو سیالات هم با این که فوق‌العاده خونده بودم خیلی خراب کردم
رتبه شد۳۳۷
باور کنید اعصابم ریخته بهم هرچی میخونم نتیجه ای نمی بینم
حس میکنم الکی می خونم
خدا

nemesis17

عضو جدید
رتبه شد۳۳۷
حس میکنم الکی می خونم
خدا

من از سیالات شروع میکنم ، آخر سر ریاضی
خدا نتیجه تلاشتو میده شک نکن

Mohammad7225

عضو جدید
رتبه شد۳۳۷
حس میکنم الکی می خونم
خدا
بهترین کار اینه که خونسردیتو سر جلسه حفظ کنی، چند لیوان آبم بخور سر جلسه :smile:
توکلت به خدا باشه ایشالا بهترین نتیجه رو میگیری :smile: هیچ تلاشی بدون مزد نمیمونه مطمئن باش و اگه الان آزمونی رو خراب میکنی متوجه میشی که در آینده و آزمون اصلی چه باید ها و نبایدهایی رو رعایت کنی:D
موفق باشی :gol:

masoudabbasi

عضو جدید
بهترین کار اینه که خونسردیتو سر جلسه حفظ کنی، چند لیوان آبم بخور سر جلسه :smile:
توکلت به خدا باشه ایشالا بهترین نتیجه رو میگیری :smile: هیچ تلاشی بدون مزد نمیمونه مطمئن باش و اگه الان آزمونی رو خراب میکنی متوجه میشی که در آینده و آزمون اصلی چه باید ها و نبایدهایی رو رعایت کنی:D
موفق باشی :gol:

مرسی
امیدوارم
شما چکار کردی محمد آقا؟

انیشتن

عضو جدید
سلام یه سوال دارم خطوط فشار ثابت نسبت به هم در نمودار دما-آنتروپی واگراست یا موازی.راهیان موازی گفته کوثری گفته واگراس.بنظرمن چون لگاریتمیه بایس واگرا باشه بازم اگر کسی توضیح کامل بده ممنون.نمیدونم چرا این دوتاکتاب خیلی تفاوت دارن تو حلا من که گیج شدم.

nemesis17

عضو جدید
سلام یه سوال دارم خطوط فشار ثابت نسبت به هم در نمودار دما-آنتروپی واگراست یا موازی.راهیان موازی گفته کوثری گفته واگراس.بنظرمن چون لگاریتمیه بایس واگرا باشه بازم اگر کسی توضیح کامل بده ممنون.نمیدونم چرا این دوتاکتاب خیلی تفاوت دارن تو حلا من که گیج شدم.

بله واگراس ، کلا کتاب راهیان مزخرفه !!! ی سری نکته طوطی وار نوشته بدون اینکه مفهوم رو برسونه ... برخلافش استاد کوثری فوق العتده قشنگ توضیح دادن ولی کتابشون تست کم داره . راهیان تستای بیشتری داره ولی خیلی هاشو اشتباه جواب داده . مخصوصا مفهومی هاش !!!!!!
در کل فقط کوثری هر جا هم ب مشکلل خوردید سنجل