که چی؟؟

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم......
عادل بودنش، اختیار برای ما! ( خداییش ما مختاریم؟؟؟؟:surprised: ) .................

در مورد مسئله جبر و اختيار ...به نظر من انسان نه كاملا مختاره و نه كاملا مجبور ولي بيشتر رنجهايي هم كه تو اين دنيا ميكشه به خاطر نداشتن اختيار كامله

اگه بخوایم اینجوری مثال بزنیم خوب آره ما مختاریم! اما بعضی جاها با صفاتی که برای خدا هست اختیار ما غیر ممکن میشه،
مثلا خداوند علم کامل داره، به گذشته ، حال و آینده ی تک تک موجودات، یعنی آینده باید چیز از قبل تعیین شده ای باشه و تغییر ناپذیر!!! خوب! این با این موضوع که می گیم انسان مختاره و هر لحظه می تونه طریق زندگیشو عوض کنه جور در نمیاد!:(

نازنين جان اين سوال تو خيلي وقت پيش واسه منم بوجود اومده
بود كه از يه روحاني پرسيدمش گفت : درسته كه خدا از آينده خبر داره ولي آينده ي كسي رو رقم نميزنه يعني اينكه ما
خودمون اين مسيرو طي ميكنيم ولي خدا از قبل ميدونه كه ما چه جوري اين مسيرو طي ميكنيم نه اينكه خودش مسير ما رو تعيين كنه ...بذار يه مثال بزنم واست فكر كن بازي منچستر آرسنال انجام شده و ما ميدونيم مثلا بازي رو منچستر 2 هيچ برده فكر كن دو روز بعد تلويزيون مياد اين بازي رو نشون ميده با اينكه ما نتيجه بازي رو ميدونيم ولي بازيكنها دارن بازيشونو ميكنن بدون اينكه جبري داشته باشن ولي ما ميدونيم كه آخرش 2 هيچ ميشه ...آگاهي خدا از زندگي ما هم يه همچين حالتي داره منتهي فرقش اينه كه خدا همه كارها رو قبل از انجام شدنش ميبينه....

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی الان با این مثال مجاب شدی؟؟؟ من که ....... سر در نیاوردم:surprised:

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماها برای چی زنده ایم؟؟
بزرگ شیم؟ تشکیل خوانواده بدیم؟؟
به کمال برسیم؟؟
..................
خب که چی؟؟؟
آخرش چی؟؟؟
خستم از زندگی بی دلیل ! خستم از خلق شدن اجباری!!
خستم ........
کسی هست جوابمو بده؟؟؟
لذت بردن رو دوست داري يا نه؟بدنيا اومدي كه لذت ببري.بزرگ شدن لذته،به بچگيات فكر كن.تشكيل خونواده لذته من خودم به شخصه خريد كردن براي خونه يه تفريحه برام.لذت ميبرم.به كمال رسيدن لذت داره بدت مياد تو اخلاق تو شوخ طبعي تك باشي؟اگه خسته اي يه پيشنهاد ميكنم يه سفر برو شمال يا جايي كه باهاش حال ميكني.فقط براي آزاد شدن فكرت.فكر هيچ چيزي رو نكن فقط وقتي رسيدي به مقصد هرجا دلت گفت نگهدار بيا پايين يه نفس عميق ويه داد بلند بزن بعد برو دنبلا عشق وحالت.اينم سفارشي بدون خدا ودين.چون دوست نداشتي ولي بدون خدا دوست داشتن هيچ معنايي نداره.نمي خوام سجاده آب بكشم ولي وقتي كه از همه موندم رفتم پيشش ردم نكرده با اينكه ميدونم وميدونه خطا كارم.
يه ذره با خودت تنها باش.:gol:

2sadaf2

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببين جبري وجود نداره!
براي خدا زمان و مكان تعريف نشدست! خدا تو يه لحظه ميتونه كامل زندگي تو رو ببينه
اون ميدونه تو بعدا چي كار ميكني. همه ي اينا به كنار!
اين مهمه كه تو الان تو همين لحظه ميتوني تصميم بگيري كه اين كارو بكني يا نه!

تو اختيار كامل واسه كارات داري...

psychologist

عضو جدید
من به وجود خدا شك ندارم ولي به عادل بودنش ... :redface:[ همه ما وتی تو زندگی با مشکلاتی روبرو میشیم که بقیه این مشکلاتو ندارن به عدالت خدا شک میکنیم ولی ما خییلی ظاهر بین هستیم و نمیتونیم به عمق اون جیزی که برامون اتفاق افتاده پی ببریم ولی مطمئن باش خدا عادلتر از اون چیزی که ما فکر میکنیم با یه خورده فکر کردن به ادما و چیزایی که اطرافمون در مورد اقا کامران هم که اصلا خدا رو قبول ندارن هم معلومه که باید به پوچی برسن

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از همه می خوام به آقا کامران ,خودمو همه کسایی که این سوالا تو یه مقطع از زندگی براشون به وجود اومده تبریک بگم چون به وجود اومدن این سوالا یعنی شک و شک لازمه ایمانه!یعنی اینکه ما ها قدرت تفکر داریم ....هر چیزی بهمون گفتن بدون دلیل قبول نمی کنیم و........در مجموع انسانیم واشرف مخلوقات!البته برای پیدا کردن جواب این سوالا نباید یادمون بره که ما مخلوقیم نه خالق!پس طبیعی که خیلی چیزارو نفهمیم!
من از وقتی معماریو شروع کردم دیگه مطمئنم خدا وجود داره چون اگه 1000سال نوری مقوا و چسب و کاترمو بذارم پیش هم هیچ چیزی به وجود نمیاد......ماکت کار من زمانی ساخته میشه که من اول فکر کنم که میخوام چی بسازم بعد شروع کنم به بریدن مقوا و...........می بینی آقا کامران وقتی واسه بو وجود اومدن یه ماکت معمولی یه کسی مثل من لازمه پس برای به وجود اومدن دنیاببین کی لازمه!

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
اول از همه می خوام به آقا کامران ,خودمو همه کسایی که این سوالا تو یه مقطع از زندگی براشون به وجود اومده تبریک بگم چون به وجود اومدن این سوالا یعنی شک و شک لازمه ایمانه!یعنی اینکه ما ها قدرت تفکر داریم ....هر چیزی بهمون گفتن بدون دلیل قبول نمی کنیم و........در مجموع انسانیم واشرف مخلوقات!البته برای پیدا کردن جواب این سوالا نباید یادمون بره که ما مخلوقیم نه خالق!پس طبیعی که خیلی چیزارو نفهمیم!
من از وقتی معماریو شروع کردم دیگه مطمئنم خدا وجود داره چون اگه 1000سال نوری مقوا و چسب و کاترمو بذارم پیش هم هیچ چیزی به وجود نمیاد......ماکت کار من زمانی ساخته میشه که من اول فکر کنم که میخوام چی بسازم بعد شروع کنم به بریدن مقوا و...........می بینی آقا کامران وقتی واسه بو وجود اومدن یه ماکت معمولی یه کسی مثل من لازمه پس برای به وجود اومدن دنیاببین کی لازمه!
سمیه عزیز حرفتو می فهمم ولی درک نمی کنم!
در ضمن اگه اینجوریه پس خود خئا هم نیازمند یه سازندس!

vida

عضو جدید
تا چند وقت پیش برای من هم چنین سوالی بود ولی من برای خودم اینطور تحلیل کردم
که خداوند برای ما دو تا راه قرار داده راه درست و نادرست. پس این ما هستیم که با انتخابمون به یکی از این دو راه کشیده می شوید.منم که انتخاب می کنم...

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز

آره خوب چون خدا قدرتهایی داره که انسان نداره یکیشم میتونه دیدن آینده باشه....من با مسئله جبر واختیار کنار اومدم یعنی همونطور که گفتم اعتقادم اینه که ما نه کاملا مختاریم نه کاملا مجبور(البته شاید بیشتر مجبوریم)...ولی مشکل و شک من به عدل خداست ...هیچ جوری نمیتونم خودمو قانع کنم که خدا عادله :(

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
love

love

ماها برای چی زنده ایم؟؟
بزرگ شیم؟ تشکیل خوانواده بدیم؟؟
به کمال برسیم؟؟
..................
خب که چی؟؟؟
آخرش چی؟؟؟
خستم از زندگی بی دلیل ! خستم از خلق شدن اجباری!!
خستم ........
کسی هست جوابمو بده؟؟؟
ما بخاطر عشق زنده ایم با عشق رشد می کنیم چون محتاج عشقیم تشکیل خونواده می دیم ما با عشق به کمال می رسیم و در آخر زندگی به عشق می رسیم
می میریم و در جای دیگه از عشق متولد میشیم
عاشق باش نه عاشق فرد یا چیز خاصی عاشق همه چیز و همه کس باش اونوقته که می فهمی چرا زنده ای

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
ما بخاطر عشق زنده ایم با عشق رشد می کنیم چون محتاج عشقیم تشکیل خونواده می دیم ما با عشق به کمال می رسیم و در آخر زندگی به عشق می رسیم
عاشق باش نه عاشق فرد یا چیز خاصی عاشق همه چیز و همه کس باش اونوقته که می فهمی چرا زنده ای
در مورد عشق بهتره یه نگاهی به امضام بکنی!!!

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
سمیه عزیز حرفتو می فهمم ولی درک نمی کنم!
در ضمن اگه اینجوریه پس خود خئا هم نیازمند یه سازندس!
ببینین من فکر می کنم شما چون دارین به خدا به عنوان یه موجود مادی فکر می کنین به دنبال سازنده و..........می گردین!با این که خیلی سخته ولی برای درک خدا باید از عالم ماده خارج بشید!

Meisam007

عضو جدید
roxana12345

فوق العاده گفتی کاملا موافقم و همین نظر رو دارم ;):)
یه چیز هم من اضافه کنم اگر عاشق نیستی حداقل عاشقانه زندگی کن
که عشق اسان نمود اول ؛ افتاد مشکل ها

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
من که نفهمیدم منظورت از امضات چیه ولی اگه می خوای بگی که این کار شدنی نیست حداقل یه بار امتحان کن مطمئن باش به امتحانش می ارزه
راستش دیر اومدین چون امضامو عوض کردم!
ولی به چیزی به اسم عشق اعتقاد ندارم! (می دونم الان مه این پستو می خونی فحشم می دی ولی........)

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
کامران خان میشه بری پیش یه روانشناس من واقعا برات نگرانم احساساتت یه کم عجیبه چرا به عشق اعتقاد نداری مگه میشه بود و عاشق نبود نفس کشید و دوست نداشت راه رفت و امیدوار نبود
اشتباه می کنی کامران خان همه ما عاشقیم چون از عشق مطلق آفریده شدیم

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
کامران خان میشه بری پیش یه روانشناس من واقعا برات نگرانم احساساتت یه کم عجیبه چرا به عشق اعتقاد نداری مگه میشه بود و عاشق نبود نفس کشید و دوست نداشت راه رفت و امیدوار نبود
اشتباه می کنی کامران خان همه ما عاشقیم چون از عشق مطلق آفریده شدیم
والا روانشناسو همه بهم میگن!
خواستم برم ولی به خودم گفتم فایده اش چیه؟

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا روانشناسو همه بهم میگن!
خواستم برم ولی به خودم گفتم فایده اش چیه؟
آواتار جدیدت خیلی بهتر از آواتار قبلیت
یه سوال ازت می پرسم لطفا راستشو بگو
چرا تا بحال خودتو نکشتی؟
جوابش خیلی مهمه لطفا دقیق بهش فکر کن بعد جوابمو بده

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
آواتار جدیدت خیلی بهتر از آواتار قبلیت
یه سوال ازت می پرسم لطفا راستشو بگو
چرا تا بحال خودتو نکشتی؟
جوابش خیلی مهمه لطفا دقیق بهش فکر کن بعد جوابمو بده
چند بار خواستم ولی نتونستم. به چند دلیل:
1- از مردن می ترسم! چون تصور اینکه همه چیز تموم میشه برام وحشتناکه!
2-بعضی کارای تموم نشده رو باید تموم کنم! مثل یادگیری گیتار الکتریک(ممکنه به نظر شما این خیلی چیپ و بی ارزش باشه ولی برای من خیلی مهمه)
3- ترسیدم نکنه من اشتباه کنم و اون ور پرده ای هم باشه اون وقت دیگه رسما بدبخت می شم!

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب خیلی خوبه شما هنوز یه دلیل برای زندگی کردن داری این خیلی با ارزشه حالا کافیه یه شریک واسه خودت پیدا کنی یکی که مثل خودت عاشق گیتار الکتریک باشه دختر یا پسرش فرق نمیکنه مهم اینه که شما با کس دیگه ای یه نقطه مشترک داری
ببخشید اصلا دلم نمی خواد فکر کنی فوضولم ولی میشه بپرسم چند سالته و اینکه خودت فکر می کنی واقعا چند سالته بدون توجه به شناسنامه ات با توجه به درون خودت

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
خب خیلی خوبه شما هنوز یه دلیل برای زندگی کردن داری این خیلی با ارزشه حالا کافیه یه شریک واسه خودت پیدا کنی یکی که مثل خودت عاشق گیتار الکتریک باشه دختر یا پسرش فرق نمیکنه مهم اینه که شما با کس دیگه ای یه نقطه مشترک داری
ببخشید اصلا دلم نمی خواد فکر کنی فوضولم ولی میشه بپرسم چند سالته و اینکه خودت فکر می کنی واقعا چند سالته بدون توجه به شناسنامه ات با توجه به درون خودت
والا در مورد شریک که دارم یه گروه متال تشکیل می دم که اگه بشه تابستون شروع به کار می کنه! یکی از دوستام در این مورد همرامه ولی اون از من دپتره!
19 سالمه! نمیدونم ولی همیشه آرزوم اینه که بزرگ نشم! نمی خوام یه آدم بزرگ لعنتی شم که تو زندگی تکراری روزانه اش غرقه!

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا در مورد شریک که دارم یه گروه متال تشکیل می دم که اگه بشه تابستون شروع به کار می کنه! یکی از دوستام در این مورد همرامه ولی اون از من دپتره!
19 سالمه! نمیدونم ولی همیشه آرزوم اینه که بزرگ نشم! نمی خوام یه آدم بزرگ لعنتی شم که تو زندگی تکراری روزانه اش غرقه!
خیلی جالبه ها شما مدام میگی که نا امیدی و هیچ امیدی به این زندگی نداری در حالیکه برای آیندت برنامه ریزی می کنی هنوز کسایی رو داری که باهاشون احساس راحتی می کنی واسه خودت آرزو داری
اینا همش نشون می ده که شما خیلی بیشتر از اونی که نشون می دی به این زندگی علاقه داری سعی کن اینقدر منفی بافی نکنی به خودت انگیزه بده مثبت فکر کن و هرچی فکر بده از سرت بریز بیرون شما لایق این زندگی هستی وگرنه اینجا نبودی شما واسه خیلی ها اهمیت داری و مطمئنا خیلی ها واسه شما اهمیت دارن این یعنی زندگی یعنی امید
مطمئنم که هنوز خیلی کارا هست که دوست داری قبل از رفتنت انجام بدی
دست به کارشو می بیبینی که دنیا اونقدرام که فکر می کنی جای بدی واسه موندن نیست

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگم کامران!

تا الان چقدر از این تاپیک نتیجه گرفتی؟؟؟؟ کسی تونست یه ذره نظرتو برگردونه؟ یا کسی تونسته برات دلیل قانع کننده ای بیاره؟:)

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
خیلی جالبه ها شما مدام میگی که نا امیدی و هیچ امیدی به این زندگی نداری در حالیکه برای آیندت برنامه ریزی می کنی هنوز کسایی رو داری که باهاشون احساس راحتی می کنی واسه خودت آرزو داری
اینا همش نشون می ده که شما خیلی بیشتر از اونی که نشون می دی به این زندگی علاقه داری سعی کن اینقدر منفی بافی نکنی به خودت انگیزه بده مثبت فکر کن و هرچی فکر بده از سرت بریز بیرون شما لایق این زندگی هستی وگرنه اینجا نبودی شما واسه خیلی ها اهمیت داری و مطمئنا خیلی ها واسه شما اهمیت دارن این یعنی زندگی یعنی امید
مطمئنم که هنوز خیلی کارا هست که دوست داری قبل از رفتنت انجام بدی
دست به کارشو می بیبینی که دنیا اونقدرام که فکر می کنی جای بدی واسه موندن نیست
اگه از پاراگرافه اول منظورتون اینه که الکی این حرفا رو میزنم که باید بگم شرمنده!!
اگه امیدی به زندگی نداشتم که الان خودمو کشته بودم که!
هر انسانی هر چقدر هم نا امید باشه بازم یه ذره تو وجودش امید هست! منم از این قاعده مستثنی نیستم!
دنیا وقتی جای بدی میشه که ببینی کارایی رو که می خواستی بکنی, کارایی که یه دنیا برات ارزش داشتن رو باید بریزی دور... باید چیزی بشی که نمی خوای!
در مورد اهمیت خودم واسه خیلی ها زیاد موافق نیستم! دلیل هم دارم!

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه از پاراگرافه اول منظورتون اینه که الکی این حرفا رو میزنم که باید بگم شرمنده!!
اگه امیدی به زندگی نداشتم که الان خودمو کشته بودم که!
هر انسانی هر چقدر هم نا امید باشه بازم یه ذره تو وجودش امید هست! منم از این قاعده مستثنی نیستم!
دنیا وقتی جای بدی میشه که ببینی کارایی رو که می خواستی بکنی, کارایی که یه دنیا برات ارزش داشتن رو باید بریزی دور... باید چیزی بشی که نمی خوای!
در مورد اهمیت خودم واسه خیلی ها زیاد موافق نیستم! دلیل هم دارم!
واقعا توقعت بالاس شما فقط 19 سالته اوه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه می دونی هنوز چقد وقت داری اونقدر وقت داری که حتی می تونی دوباره از نو شروع کنی
ماهیو هروقت از آب بگیری تازس
یعنی می خوای بگی شما تو این دنیا واسه هیچ کسی اهمیت نداری حتی واسه خونوادت؟
دوسدارم دلیلتو بشنوم

2sadaf2

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو جسم ما روح خداوند دميده شده ميتونيم به درجه اي برسيم كه كن فيكون كنيم. تا اراده ي بودن كنيم به اراده ي ما پاسخ داده ميشه!
اونوقت به خاطر اين كه فلان كس به فكرم نيست و ان حرفا به فكر خودكشي بيفتيم؟؟؟
مسخرست!

خودكشي كار آدمهاي ضعيفه!
به قول محسن چاوشي!

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
واقعا توقعت بالاس شما فقط 19 سالته اوه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه می دونی هنوز چقد وقت داری اونقدر وقت داری که حتی می تونی دوباره از نو شروع کنی
ماهیو هروقت از آب بگیری تازس
یعنی می خوای بگی شما تو این دنیا واسه هیچ کسی اهمیت نداری حتی واسه خونوادت؟
دوسدارم دلیلتو بشنوم
واسه خانواده که چرا! اما واسه بقیه زیاد نه!
دلیلامو ترجیح می دم نگم اینجا( چون بهم اثبات شد تو این باشگاه هر حرفی بزنی خیلیا همون حرفو یه موضوع می کنن واسه خندیدن بهت!) ولی همینقدر بدونین تو همین به قول شما 19 سال خیلی حرکتا رو دیدم که اینو بهم اثبات کرده!
راستی شما چند سالتونه که به من میگین " تازه 19 سالته" ؟؟:surprised:

بالا