که چی؟؟

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
ماها برای چی زنده ایم؟؟
بزرگ شیم؟ تشکیل خوانواده بدیم؟؟
به کمال برسیم؟؟
..................
خب که چی؟؟؟
آخرش چی؟؟؟
خستم از زندگی بی دلیل ! خستم از خلق شدن اجباری!!
خستم ........
کسی هست جوابمو بده؟؟؟

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

به قول یکی از دوستای خوبمون ( امیر محسنی ) حالا که ناخواسته به این مهمونی دعوت شدی پس حداقل خوب برقص

البته اصل امضاش این نبود ، اما حدودا مفهمومش این بود .

امیرجان ببخشید که امضات رو تحریف کردم .

حالا نظرت چیه کامران؟

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماها برای چی زنده ایم؟؟
به کمال برسیم؟؟
..................
خب که چی؟؟؟
آخرش چی؟؟؟
خستم ........
کسی هست جوابمو بده؟؟؟

براي همه ي جووناي اين مملكت پيش اومده كه همين سوالاي تورو از خودشون بپرسن و جوابي نگيرن ...منم منتظر جوابشم :redface:

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم راجع به آینده ام خیلی مبهم فکر می کنم،.......... منم نمی تونم جوابتو بدم کامران!

منم می خوام یکی بگه اینجا چه خبره:confused:

فقط فکر کردن به یه چیز آرومم می کنه! دنیای دیگه ای و خدایی هست........

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما اگه شده خودتونو گول بزنین این تفکر رو تو زندگیتون داشته باشین که جهان و خدا و آخرت و ... وجود داره وگرنه زندگیتون به فنا میره ... اینو جدی میگم من سه چهار سال پیش به این تفکر رسیده بودم که انسانها یک نوع حیوان از نسل میمون های تکامل یافتن و مرگ هم مانند یک دیوار میمونه که ما نمیتونیم پشتشو ببینیم یا حداقل فعلا عقل و شعورمون نمیرسه که اون پشت چه خبره پس نمیتونیم دربارش نظری بدیم , واقعا هم بهش اعتقاد داشتم و ثابت هم میکردم ولی اصلا با این طرز فکر نمیشه زندگی کرد پس سعی کردم تا یه حدی معنویات رو تو زندگیم داشته باشم و واقعا هم ازش آرامش گرفتم .

amirgb

اخراجی موقت
ماها برای چی زنده ایم؟؟
به کمال برسیم؟؟
..................
خب که چی؟؟؟
آخرش چی؟؟؟
خستم ........
کسی هست جوابمو بده؟؟؟
به این طرز تفکر می گویند پوچ گرایی
پوچ گرایی چندین عامل دارد
1-شکست های عاطفی از دلایل مقطعی است
2-عدم تعریف اهداف بلند مدت و در نتیجه ی آن سردر گمی در زندگی
3-رفاه و یا فقر بیش از اندازه
4-نبود معنویات در زندگی شخصی
و چندین عامل دیگر
از عوامل فوق 3 عامل اول درمان دارد
شکست های عاطفی دستخوش مرور زمان می شود
عامل دوم را می توان با تعریف هدف مرتفع نمود
در مورد رفاه اگر انسان بیش از حد مرفهی هستید از کلیه ی اموال خویش دست بشویید و برای بدست آوردن مجدد آن تلاش کنید
در مورد فقر متاسفانه راهکاری وجود ندارد مگر توجه جامعه به این قشر
و اما معنویات
اینکه چرا معنویات در زندگی برخی انسان ها کمرنگ می شود جای بحث فراوان دارد
اما برای اینکه راهکار را بیان کنیم
معنویات را جستجو کنید
در ادیان و مکتب های گونه گون نظاره کنید
در طبیعت تفرج کنید
تا به ایزد یکتا نزدیک تر شوید
از زیبایی ها لذت ببرید تا وجود خالق آن را در وجود خویش حس کنید
زیرا که یاد اوست آرامش بخش قلب های افسرده

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
مرسی از تمام دوستانی که جواب دادن!!!!!
اول در جواب دوستانی که سراغ موارد ایزدی رفتن بگم که من به خدا اعتقاد ندارم که بخوام باهاش آرامش بگیرم!!!!!!!
amirgb عزیز در مورد من موارد 2و 4 تقریبا صدق می کنه!!!!! عامل پنجم هم مطالعاتیه که در این زمینه (اگزیستانسیالیسم یا nihilism) داشتم!
آتوسا خانم عزیز! قضیه سر اینه که اصلا چرا به زور اومدم توی این مهمونی؟؟ در ثانی اگه آدم تئی مهمونی که ناخواسته اومده پاشه برقصه در واقع این جبرو قبول کرده!
منتظرم!

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
می تونی ثابت کنی خدا نیست؟

دلایلتو بگو شاید با هم به نتایج غیر این رسیدیم:redface:

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
می تونی ثابت کنی خدا نیست؟

دلایلتو بگو شاید با هم به نتایج غیر این رسیدیم:redface:
اثبات علمی برای خدا وجود نداره!
آلبرت انیشتین گفته بود " من با علمم به این نتیجه رسیدم که جهان خلق نشده."
پس قضیه خلقت جهان توسط خدا کشکه!!!!
در ضمن چجوری میشه یکی مارو بزور بیاره توی دنیا بگه من شماهارو تو زندگی آزاد گذاشتم در عین حال حرف از تقدیر الهی بزنه؟ این تناقض نیست؟؟؟ بعدشم حضرت آدم یه کاری کرد, خب تقصیر ماها چیه؟ این چه عدلیه که یه نسل به خاطر اشتباه یه نفر باید تقاص پس بدن؟

2sadaf2

عضو جدید
کاربر ممتاز
راجع به اينكه به زور اومديم تو دنيا داري اشتباه مي كني! ما به زور نيومديم... هممون انتخاب كرديم!
انتخاب كرديم كه بيايم! تكامل پيدا كنيم! چجور زندگي داشته باشيم!
همه ي اينا تو عالم ذر اتفاق افتاده

در مورد اثبات علمي، مگه تو مي توني دوست داشتن رو ثابت كني؟ از طريق آوردن دليل علمي

اگه بخواي عدل خدا رو تو اين جهان ببيني كه همه چي ميره زير سوال!
چرا من ميتونم پشت پي سي بشينم قهوه بخورم به موزيك گوش بدم چت كنم، اما همسايم غصه ي نون نداشتش رو بخوره و فكر اجاره ي فرداش باشه و صورتش رو با سيلي سرخ نگه داره؟
اين عدل خداست؟

خدا مطمئنا من و با همسايم مقايسه نميكنه! از همسايم توقعاتي رو كه از من داره، نداره!
بارها قسمتهايي از عدالت خدا رو ديدي! هيچ وقت آدم بدها تا آخر قصه سربلند نمي مونن! هيچ وقت آدم خوبها تو تاريخ ذليل نبودن!
از هر دست كه بدي از همون دست هم ميگيري...

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
اثبات علمی برای خدا وجود نداره!
آلبرت انیشتین گفته بود " من با علمم به این نتیجه رسیدم که جهان خلق نشده."
پس قضیه خلقت جهان توسط خدا کشکه!!!!
در ضمن چجوری میشه یکی مارو بزور بیاره توی دنیا بگه من شماهارو تو زندگی آزاد گذاشتم در عین حال حرف از تقدیر الهی بزنه؟ این تناقض نیست؟؟؟ بعدشم حضرت آدم یه کاری کرد, خب تقصیر ماها چیه؟ این چه عدلیه که یه نسل به خاطر اشتباه یه نفر باید تقاص پس بدن؟
من اولین بار این جمله انیشتین رو می شنوم !بخشید انیشتین نگفته پس جهان چه طوری خلق(.....بهتره بگم به وجود اومده) شده؟؟؟؟؟؟:confused: تا اونجا که من میدونم انیشتین یهودی بوده واصلا به همین دلیل بوده که در جنگ جهانی دوم به آمریکا مهاجرت میکنه..........ودر این شکی ندارم که کسی که یکی از ادیان الهی رو پذیرفته به اینکه جهان خالق داره معتقده حالا چه طوری...........گیجم کردین خوب..........:confused::confused::confused:

shiva_21_2

عضو جدید
مگه ميشه خدايي نباشه؟
1 لحظه چشماتون رو ببندين و تصور كنيد اصلا خدايي نيست؟ مي تونيد؟

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
کامران منظورم این بود که وقتی میبینی نمی تونی شرایط رو عوض کنی پس باهاش بساز و بهترین استفاده رو ازش بکن .

من هم به این پوچ گرایی رسیده بودم . اما یه روزی به خودم اومدم و تصمیم گرفتم هرجوری که دلم می خواد زندگی کنم . ازش استفاده کردم وو دارم لذت می برم

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم......
عادل بودنش، اختیار برای ما! ( خداییش ما مختاریم؟؟؟؟:surprised: ) .................

راجع به اختيار ابو علي سينا حرفاي خيلي قشنگي زده حتما مطالعه كن

من به وجود خدا شك ندارم ولي به عادل بودنش ... :redface:

منم گاهي به اينكه ميگي شك مي كنم ولي ميگم ممكنه ما از كاراي خدا سر در نياريم ما وقتي علم و دركمون از يه بشر ساخته ي خدا كمتر باشه نمي تونيم بفهميم چي ميگه چطور مي خوايم اونو و كاراش رو درك كنيم؟

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز

میشه اگه منبعی تو اینترنت می شناسی برام لینک بذاری یا اینکه خودت عقاید ابن سینا رو تو تاپیک قرار بدی تا ما هم استفاده کنیم؟
ممنون می شم:redface:

Imaginary

عضو جدید
شاید حرف منو باور نکنید اما من خدا رو دیدم نمی دونم تا حالا تو شرایطی قرار گرفتید که از همه نا امید شید اونقدر بیچاره و سرگردون شید که ندونید چیکار کنید ؟ امیدورارم هیچ کدومتون توی این وضعیت قرار نگیرید اون موقع خدا رو می بینید و حسش می کنید و تا زمانی که خدا رو حس نکنید همه اعتقادتون الکی و پوچه

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه اگه منبعی تو اینترنت می شناسی برام لینک بذاری یا اینکه خودت عقاید ابن سینا رو تو تاپیک قرار بدی تا ما هم استفاده کنیم؟
ممنون می شم:redface:

لينكشو پيدا كردم حتما واست ميذارم چشم ولي يه داستان كوچولو يادمه يه روز يه اقايي از يه باغي داشت دزدي مي كرد بعد صاحب باغ مي بينه ميگه چيكار مي كني ميگه دست خودم نيست من مجبورم اين سرنوشتيه كه خدا واسم در نظر گرفته و اون باغبون به سفارشه ابن سينا كه گفته بود با اين جور افراد عين خودشون رفتار كنين يه چوب برميداره و اون اقا رو به باد كتك ميگيره دزد ميگه چيكار مي كني ميگه مجبورم دست خودم نيست!!
شرمنده اگه ناقص تعريفش كردم خيلي وقت پيش كه اين سوال واسه خودم پيش اومده بود و دنبال جوابش بودم به اين داستان برخوردم و يه شعر از حافظ كه دقيقا شبيه همين بود

آيا رفتار ما دست خودمون نيست ما اختيار نداريم راهمون رو خودمون انتخاب كنيم؟؟؟

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه بخوایم اینجوری مثال بزنیم خوب آره ما مختاریم! اما بعضی جاها با صفاتی که برای خدا هست اختیار ما غیر ممکن میشه،
مثلا خداوند علم کامل داره، به گذشته ، حال و آینده ی تک تک موجودات، یعنی آینده باید چیز از قبل تعیین شده ای باشه و تغییر ناپذیر!!! خوب! این با این موضوع که می گیم انسان مختاره و هر لحظه می تونه طریق زندگیشو عوض کنه جور در نمیاد!:(

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
اولن که برای چگونگی بوجود اومدن جهان نظریه و تئوری های مختلفی وجود داره, مثل Big Bang!
در ثانی این که ما هنوز نتونستیم دقیقا بگیم جهان چجوری بوجود اومده دلیلی برای وجود خدا نیست!
آتوسای عزیز ! درسته که آدم وقتی نمی تونه کاریش کنه باید حالشو ببره ! آمریکاییها یه ضربالمثل دارن که می گن:If you cant be them,just join them ولی .... خب ببین نمیشه که آدم بگه حالا که اینجام حالشو ببرم! عرض کردم این کار تائیید اون جبره , هر چقدر هم که مخالفت باهاش سخت باشه بازم آدم می تونه به خودش افتخار کنه که من اعتراضمو کردم!
دوست عزیزی که گفتین ما قدرت انتخاب داشتیم; یادم نمیاد موقع تولد کسی نظرمو راجع به این که می خوام بیام یا نه پرسیده باشه! کسی با من کشورت نکرد که می خوای بیای تو این دنیای لعنتی یا نه! بعدشم اون بدبختی که تو مثلا گینه بیسائو به دنیا میاد و باید یه عمر باو فقر و بدبختی و گرسنگی زندگی کنه فرقش با ماها چیه؟؟ کی گفته اون باید اونجا باشه من اینجا!
این که ما هر کاری بخوایم بکنیم هم که بدیهیه! هر چند کسانیکه به جهان بعد مرگ معتقدند مختار نیستند هر کاری می خوان بکنن! چون از اون دنیاشون می ترسن در ضمن خدا خیلی وقتا آدما رو تو همین دنیا مجازات می کنه! پس همچین مختار مختارم نیستیم!

Meisam007

عضو جدید
ماها برای چی زنده ایم؟؟
به کمال برسیم؟؟
..................
خب که چی؟؟؟
آخرش چی؟؟؟
یه سال پیش همچین سوال هایی برای منم پیش اومد
شاید تا حالا بشه فکر نکرده بودم

خستم ........
کسی هست جوابمو بده؟؟؟

با عشق میشه همه این ها رو فراموش کرد یا اخساس درد و سختی رو کمش کرد
البته عشقم ممکه درد داشته باشه :biggrin:
همین والسلام

Imaginary

عضو جدید
اولن که برای چگونگی بوجود اومدن جهان نظریه و تئوری های مختلفی وجود داره, مثل Big Bang!
در ثانی این که ما هنوز نتونستیم دقیقا بگیم جهان چجوری بوجود اومده دلیلی برای وجود خدا نیست!
آتوسای عزیز ! درسته که آدم وقتی نمی تونه کاریش کنه باید حالشو ببره ! آمریکاییها یه ضربالمثل دارن که می گن:If you cant be them,just join them ولی .... خب ببین نمیشه که آدم بگه حالا که اینجام حالشو ببرم! عرض کردم این کار تائیید اون جبره , هر چقدر هم که مخالفت باهاش سخت باشه بازم آدم می تونه به خودش افتخار کنه که من اعتراضمو کردم!
دوست عزیزی که گفتین ما قدرت انتخاب داشتیم; یادم نمیاد موقع تولد کسی نظرمو راجع به این که می خوام بیام یا نه پرسیده باشه! کسی با من کشورت نکرد که می خوای بیای تو این دنیای لعنتی یا نه! بعدشم اون بدبختی که تو مثلا گینه بیسائو به دنیا میاد و باید یه عمر باو فقر و بدبختی و گرسنگی زندگی کنه فرقش با ماها چیه؟؟ کی گفته اون باید اونجا باشه من اینجا!
این که ما هر کاری بخوایم بکنیم هم که بدیهیه! هر چند کسانیکه به جهان بعد مرگ معتقدند مختار نیستند هر کاری می خوان بکنن! چون از اون دنیاشون می ترسن در ضمن خدا خیلی وقتا آدما رو تو همین دنیا مجازات می کنه! پس همچین مختار مختارم نیستیم!

من که نفهمیدم شما به خدا اعتقاد داری ؟ یا نداری؟:surprised:

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم......
عادل بودنش، اختیار برای ما! ( خداییش ما مختاریم؟؟؟؟:surprised: ) .................

منم گاهي به اينكه ميگي شك مي كنم ولي ميگم ممكنه ما از كاراي خدا سر در نياريم ما وقتي علم و دركمون از يه بشر ساخته ي خدا كمتر باشه نمي تونيم بفهميم چي ميگه چطور مي خوايم اونو و كاراش رو درك كنيم؟

من اينجوري برخورد كردنو قبول ندارم...يعني چي ما از كاراي خدا سر در نمياريم ؟ وقتي ميگه عادله بايد اثباتش كنه... پس قرآن واسه چي نازل شده؟ كه به سوالاي انسان جواب بده ديگه.... ولي واسه عادل بودن خدا ميشه كلي مثال نقض پيدا كرد

بالا