کنکور ارشد آزاد سال 89چطور بود

حسين 1966

عضو جدید
:)سلام بچه ها به نظرتون سوالات ارشد امسال آزاد چطور بود؟

من طراحي کاربردي شرکت کردم به نظرم :

زبان :ساده (متنش مال کتاب زبان فني مهندسي سال اول بود )
رياضي : سخت و غير قابل پيش بيني (همش رياضي مهندسي !)
سيالات : متوسط
جامدات : ساده
ارتعاشات :متوسط

آخرین ویرایش:

eng.esmail

اخراجی موقت
من طراحي کاربردي شرکت کردم به نظرم :

زبان :ساده (متنش مال کتاب زبان فني مهندسي سال اول بود )
رياضي : سخت و غير قابل پيش بيني (همش رياضي مهندسي !)
سيالات : متوسط
جامدات : ساده
ارتعاشات :متوسط
من متوجه نمیشم:w00:
چرا اگه کنکور راحت باشه من 4 تا بیشتر جامدات نمیتونم بزنم
اگه سخت هم باشه 4 تا:w11:
از جامدات متنفرم:w00:

تبدیل علوم تحقیقات بودم
12تا ریاضی زدم
9 تا سیالات
4 تا جامدات
0 تا زبان:love:
7 تا دینامیک
5 تا محاسبات:w11:

HAMINY

عضو جدید
:)سلام بچه ها به نظرتون سوالات ارشد امسال آزاد چطور بود؟
سلام و خسته نباشید به همه بچه ها
کنکور آزاد امسال مثل همه سال های گذشته غیر منتظره و غیر استاندارد بود.
زبان: خیلی راحت در حد راهنمایی و دبیرستان.
ریاضی: خیلی سخت در حد لالیگا.
سیالات: 70 درصد سوالات خیلی آسان و30 درصد خیلی سخت.
جامدات: شاید بشه گفت تاحدی تقریباً احتمالاً استاندارد بود.
ارتعاشات: عجیب(مخصوصا در دینامیک و دینامیک ماشین و ارتعاشات) ولی کنترل بد نبود.
محاسبات: هم راحت بود.

حسين 1966

عضو جدید
من متوجه نمیشم:w00:
چرا اگه کنکور راحت باشه من 4 تا بیشتر جامدات نمیتونم بزنم
اگه سخت هم باشه 4 تا:w11:
از جامدات متنفرم:w00:

:w11:

ميگم شايد سوالاي تبديل امسال با طراحي کاربردي متفاوت بوده

شما هم سوالاي جامداتتون با اون 2 تا جرمها روي سطوح شيبدار شروع شد يا سيالاتتون با اون سيلندر و پيستونه که فنردار بود شروع شد ؟

eng.esmail

اخراجی موقت
ميگم شايد سوالاي تبديل امسال با طراحي کاربردي متفاوت بوده

شما هم سوالاي جامداتتون با اون 2 تا جرمها روي سطوح شيبدار شروع شد يا سيالاتتون با اون سيلندر و پيستونه که فنردار بود شروع شد ؟
آره همونا بودن;)

ئشقثشئس32ض

عضو جدید
سلام
من 14 تا سیالات
13 جامدات
12دینامیک
10تا زبان
1 ریاضی
2 محاسبات زدم
به نظرم سوالات خیلی ساده بود من که قصد زدن زبانو نداشتم 10 تا زدم ولی ریاضی خیلی سخت بود

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من گرایش ساخت و تولید نجف آباد شرکت کردم .... زبان به نظرم سخت بود .... ریاضی خوب ... جامدات متوسط ... دروس ساخت و تولید از راحت تا خیلی سخت داشت .....
من اینقدر جواب دادم
زبان 8
ریاضی13
سیالات 0
جامدات 8
دینامیک 1
ساخت و تولید 24

asqar_barat1

عضو جدید
سلام منم ساخت نجف آباد بودم
درسته که زبانش مسخره بود ولی خیلی آدمو به اشتباه می انداخت برای همین زبانو می گم سخت بود :mad:از جمعه تا حالا عصابم خورده چون تست این مدلی تا حالا نزده بودم
دینامیکش هم می شد را حت نصف سوالاتو بزنی حامدات هم همینطور
ولی راستش اصلان نفهمیدم سیالات اسون بود یا سخت :D
با این اوصاف به ظر شما با این درصد ها من قبول می شم؟
ریاضی 5
سیالات 0
زبان 40
دینامیک 30
جامدات 26
ساخت 40

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته که زبانش مسخره بود ولی خیلی آدمو به اشتباه می انداخت برای همین زبانو می گم سخت بود :mad:از جمعه تا حالا عصابم خورده چون تست این مدلی تا حالا نزده بودم
ریاضی 5
سیالات 0
زبان 40
دینامیک 30
جامدات 26
ساخت 40

سلام ... اگه از درصد ساخت و تولیدت مطمئنی میتونی امیدوار باشی ...ولی ریاضی رو که ضریبش 2 هست رو خیلی کم زدی .. البته اگه زیر 50 بشی شانس اینو داری نیمه دوم واسه علوم و تحقیقات اراک یا کرمانشاه قبول بشی ...من خودم امیدوارم به این درصدا برسم :
زبان 20 ..... ریاضی 65 .... جامدات 33 ...سیالات 0 ... دینامیک 5 ...ساخت و تولید 40 ... راستی شما از کدوم شهر اومدی ؟ شب تو نماز خونه خوابگاه خوابیدی ؟

rattling_boy

عضو جدید
ریاضی 5
سیالات 0
زبان 40
دینامیک 30
جامدات 26
ساخت 40

انصافا زبانش سخت بود. برای بچه های گرایش جامدات زبان رو فکر کنم به صورت ریدینگ داده بودن که همشون ازش راضی هستن ولی برای گرایش ساخت 19 تا سوال از 20 به صورت جای خالی بود که هر کدومش هم دست کم 3تا جای خالی داشت و واقعا آدم رو به اشتباه می انداخت:cry:

ریاضیش واقعا خارج از حد انتظار من بود چون خیلی از ریاضی 1 و 2 سوال داده بودن:cry::cry:

دروس ساختش هم که واقعا مسخره بود.توی دفترچه ی ثبت نام ننوشته بود که از دروس جوشکاری، ریخته گری و عملیات حرارتی هم سوال میاد ولی در عمل دیدیم که چندتا سوال اومده بود:mad:

rattling_boy

عضو جدید
سلام ... اگه از درصد ساخت و تولیدت مطمئنی میتونی امیدوار باشی ...ولی ریاضی رو که ضریبش 2 هست رو خیلی کم زدی .. البته اگه زیر 50 بشی شانس اینو داری نیمه دوم واسه علوم و تحقیقات اراک یا کرمانشاه قبول بشی ...من خودم امیدوارم به این درصدا برسم :
زبان 20 ..... ریاضی 65 .... جامدات 33 ...سیالات 0 ... دینامیک 5 ...ساخت و تولید 40 ... راستی شما از کدوم شهر اومدی ؟ شب تو نماز خونه خوابگاه خوابیدی ؟

فک نمی کنم نیازی باشه خودتو اینقد ناراحت کنی. یکی از دوستانی که توی انجمن هستش و الان در حال تمام کردن تحصیلات توی نجف آباد هستش تونسته بوده با ضرایب
زبان 48
ریاضی 0
جامدات 48.4
سیالات3.3
ارتعاشات0
ساخت تولید56.8

رتبه ی 12 نجف آباد رو بدست بیاره.

پس زیاد نگران ریاضی نباش.

اینم لینک ضرایبش:
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=143930&#post1553082

rattling_boy

عضو جدید
منکه از زبان اصلا راضی نبودم.

ریاضی رو تونستم 5تا سوال درست بزنم.

جامدات هم فک کنم 6 تا درست دارم.

سیالات 3 تا.

ارتعاشات و کنترل 5 تا

و تخصصی 31.

ولی اصلا از سوالات تخصصی راضی نبودم.

واقعا بی انصافی که 20 تا سوال از درس علم مواد و عملیات حراررتی بدن اونم به صورت جا خالی و 5 تا از درس مدیریت کنترل :mad::mad::mad::cry::cry:

در ضمن چیزی رو هم که پی بردم این بود که دانشگاه نجف آباد واقعا از کیفیت پائینی برخوردار بود. این رو دوستانی که از دانشگاه آزاد قزوین دیدن کرده باشن میتونن به قطع تائید کنن:razz:

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی اصلا از سوالات تخصصی راضی نبودم.

واقعا بی انصافی که 20 تا سوال از درس علم مواد و عملیات حراررتی بدن اونم به صورت جا خالی و 5 تا از درس مدیریت کنترل :mad::mad::mad::cry::cry:

در ضمن چیزی رو هم که پی بردم این بود که دانشگاه نجف آباد واقعا از کیفیت پائینی برخوردار بود. این رو دوستانی که از دانشگاه آزاد قزوین دیدن کرده باشن میتونن به قطع تائید کنن:razz:

سلام ... در مورد سوالای ساخت و تولید باهات موافقم ....هر سال بچه های ساخت چه تو کنکور آزاد چه سراسری این مشکلو دارن ..... از کنترل کیفیت و ریختگری بدون اعلام سوال دادن ... البته جوشکاریو هر سال اعلام نمیکنن ولی میدن .... بعضی از سوالای ساخت واقعا سخت بود .....
ولی در مورد کیفیت دانشگاه .... دانشگاه نجف آباد تو مکانیک واقعا معتبره .... درسته که دانشگاه قزوین مجهزه و کلی ساختمون قشنگ داره ولی تو مکانیک حرف خاصی برای گفتن نداره ....تو این مورد شک نکن در حد دانشگاه تاکستان هم نیست .....

rattling_boy

عضو جدید
سلام ... در مورد سوالای ساخت و تولید باهات موافقم ....هر سال بچه های ساخت چه تو کنکور آزاد چه سراسری این مشکلو دارن ..... از کنترل کیفیت و ریختگری بدون اعلام سوال دادن ... البته جوشکاریو هر سال اعلام نمیکنن ولی میدن .... بعضی از سوالای ساخت واقعا سخت بود .....
ولی در مورد کیفیت دانشگاه .... دانشگاه نجف آباد تو مکانیک واقعا معتبره .... درسته که دانشگاه قزوین مجهزه و کلی ساختمون قشنگ داره ولی تو مکانیک حرف خاصی برای گفتن نداره ....تو این مورد شک نکن در حد دانشگاه تاکستان هم نیست .....

در مورد رشته ی مکانیک حق کاملا با شماست. من منظورم رشته نبود. منظورم کلاس دانشگاه بود.

وگرنه همه می دونن که دانشگاه نجف آباد یکی از قطب های مکانیک هستش.

خداییش زشت نبود برای کنکور ارشد صندلی های آهنی گذاشته بودن؟! اونم توی راهرو؟؟؟!؟!؟! من افتاده بودم پیش آب سرد کن واقعا اعصاب خرد کنی بود. انصافا از نظر کیفی دانشگاه نجف آباد مشکل داره.

ولی در هر صورت فعلا که خود بنده هم برای قبول شدن در این دانشگاه دارم مبارزه می کنم:(

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد رشته ی مکانیک حق کاملا با شماست. من منظورم رشته نبود. منظورم کلاس دانشگاه بود.

وگرنه همه می دونن که دانشگاه نجف آباد یکی از قطب های مکانیک هستش.

خداییش زشت نبود برای کنکور ارشد صندلی های آهنی گذاشته بودن؟! اونم توی راهرو؟؟؟!؟!؟! من افتاده بودم پیش آب سرد کن واقعا اعصاب خرد کنی بود. انصافا از نظر کیفی دانشگاه نجف آباد مشکل داره.

ولی در هر صورت فعلا که خود بنده هم برای قبول شدن در این دانشگاه دارم مبارزه می کنم:(

خداییش چرا .... حق با شماست .....راستی فهمیدی چند نفر شرکت کرده بودند ؟؟؟
تو دانشکده برق 1250 نفر بودند تو 3 تا رشته ....خاک و پی ، سازه و ساخت و تولید ... من تخمینم 450 نفر بود (با حدود 30 تا 50 نفر غایب )....آخه طبقه 4 همه ساخت بودن ... که350 نفر ظرفیت داشت ...تو طبقه 3 من داوطلب های خاک و پی رو دیدم ولی نمیدونم ساخت و تولیدیم بودن یا نه؟؟؟
1سوال ساخت به نظرم 2 تا گزینه صحیح داشت .... 1سوال جامداتم جواب 1.5p میشد که تو گزینه ها نبود .....
شما از کجا اومدی؟؟؟لیسانس کجا؟؟؟ .... موفق باشی ...

rattling_boy

عضو جدید
خداییش چرا .... حق با شماست .....راستی فهمیدی چند نفر شرکت کرده بودند ؟؟؟
تو دانشکده برق 1250 نفر بودند تو 3 تا رشته ....خاک و پی ، سازه و ساخت و تولید ... من تخمینم 450 نفر بود (با حدود 30 تا 50 نفر غایب )....آخه طبقه 4 همه ساخت بودن ... که350 نفر ظرفیت داشت ...تو طبقه 3 من داوطلب های خاک و پی رو دیدم ولی نمیدونم ساخت و تولیدیم بودن یا نه؟؟؟
1سوال ساخت به نظرم 2 تا گزینه صحیح داشت .... 1سوال جامداتم جواب 1.5p میشد که تو گزینه ها نبود .....
شما از کجا اومدی؟؟؟لیسانس کجا؟؟؟ .... موفق باشی ...

طبقه 3 کلا بچه های خاک و پی بودن. من از یکی از مراقبا پرسیدم

طبقات پایین هم فک کنم برای کامپیوتر و رشته های دیگه بودن.

منم تقریبا همون 350 تا 400 نفر تخمین زدم.

سوالات جامدات به نظر 2،3تاش مشکل داشت.

در مورد ساخت هم کی بدون مشکل باشه که این دفعه ی دومش باشه.

من از قزوین اومده بودم. قزوین هم لیسانس رو گرفتم.

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از قزوین اومده بودم. قزوین هم لیسانس رو گرفتم.

سلام ...مگه قزوینم لیسانس ساخت و تولید داره ؟؟؟یا منظورت تاکستانه؟؟؟من لیسانسو از تاکستان گرفتم.....ورودی82 ..... از سوالای مدیریت تولید چیزی جواب دادی؟؟؟من نه ...هیچ کدوم رو:redface: ...اگه 31 سوالی که از ساخت زدی درست باشه شک نکن که شانست واسه قبولی زیاده ....;)

آخرین ویرایش:

chelsea6

عضو جدید
سلام

سلام

من ساخت شیراز امتحان دادم
کسی از بچه ها اونجا نبود؟شرکت کننده اش هم فکر کنم حدود 600 نفر بود
سوالای ریاضی به نظرم سخت تر از پارسال بود یه مقدار هم عجیب بود
زیان و ساخت بد نبودن
به بقیه درسا هم دست نزدم
تراز این 4 تا دانشگاهی که ساخت دارن رو کسی نمیدونه؟

asqar_barat1

عضو جدید
من با چند تا از رفقای که از قزوین رفته بودیم طبقه چهار بودیم ولی یکی مون طبقه 3 بود فک کنم 500 تایی ساخت وتولیدی بودن اگه شایعه ی افزایش ظرفیت ها درست باشه فک کنم با این درصد ها همه قبول شیم (البته با امید به خدا )
در ضمن قزوین یکی از شهر های صنعتی کشور هست ودانشگاه علمی کاربردی و غیر انتفاعی زیادی داره وطبیعتا خروجی کارشناسی ساخت زیادی داره که حدودن تو هر سال با احتساب اینکه 90 درصد ورودی ها فارغ التحصیل شن 350 تا 450 نفر خروجی می ده

rattling_boy

عضو جدید
من با چند تا از رفقای که از قزوین رفته بودیم طبقه چهار بودیم ولی یکی مون طبقه 3 بود فک کنم 500 تایی ساخت وتولیدی بودن اگه شایعه ی افزایش ظرفیت ها درست باشه فک کنم با این درصد ها همه قبول شیم (البته با امید به خدا )
در ضمن قزوین یکی از شهر های صنعتی کشور هست ودانشگاه علمی کاربردی و غیر انتفاعی زیادی داره وطبیعتا خروجی کارشناسی ساخت زیادی داره که حدودن تو هر سال با احتساب اینکه 90 درصد ورودی ها فارغ التحصیل شن 350 تا 450 نفر خروجی می ده

من فک میکردم طبقه سوم نجف آباد همه بچه های گرایش خاک و پی بودن!!

توی قزوین تازه 2 ساله که دانشگاه علمی و کاربردی داره گرایش ساخت رو می گرین که امسال اولین خروجی اونها بودن.

دانشگاه کار هم که 4 ساله داره دانشجو میگیره در این زمینه.

من هم فارغ التحصیل کار هستم.

در مورد ظرفیت ها هم کاملا با شما موافقم. سیاست دانشگاه آزاد بشدت روی ارشد هستش و به همه ی دوستان قول میدم که چند برابر ظرفیتی که تو دفترچه نوشته بودن دانشجو جذب کنن.

پس بهتره همه ی دوستان امیدوار باشن:gol:

rattling_boy

عضو جدید
سلام ...مگه قزوینم لیسانس ساخت و تولید داره ؟؟؟یا منظورت تاکستانه؟؟؟من لیسانسو از تاکستان گرفتم.....ورودی82 ..... از سوالای مدیریت تولید چیزی جواب دادی؟؟؟من نه ...هیچ کدوم رو:redface: ...اگه 31 سوالی که از ساخت زدی درست باشه شک نکن که شانست واسه قبولی زیاده ....;)

شما پیوسته بودین ولی من از طریق ناپیوسته موسسه کار قبول شدم و لیسانس رو اونجا گرفتم.

در مورد شانس قبولی هم باید بگم که امسال با توجه به سیاست جدید دانشگاه همه شانس قبولی دارن;)

hatamhardani

عضو جدید
سلام دوستان
زبان 0%
ریاضی 35%
سیالات0%
استاتیک15%
دینامیک3%
ساخت 55%

به نظر شما ساخت دزفول درمیام؟:cry:

chelsea6

عضو جدید
سلام دوستان
زبان 0%
ریاضی 35%
سیالات0%
استاتیک15%
دینامیک3%
ساخت 55%

سلام
اگه ساخت رو 40 هم زده باشین مطئنا قبول میشین
پارسال من خودم شیراز امتحان دادم و قبل از تکمیل ظرفیت تراز آخرین فرد قبول تو شیراز 5800 بود
تو دزفول هم طبق چیزی که از دوستام که اونجا امتحان دادن شنیدم تراز آخرین فرد قبولش 5400 بود
تهران هم قبل از تکمیل ظرفیت 6400 بود که البته بعدش تا رتبه 130 هم خبر دارم که کرمانشاه و اراک قبول شدن

chelsea6

عضو جدید
شما پیوسته بودین ولی من از طریق ناپیوسته موسسه کار قبول شدم و لیسانس رو اونجا گرفتم.

در مورد شانس قبولی هم باید بگم که امسال با توجه به سیاست جدید دانشگاه همه شانس قبولی دارن;)
شما راجع به افزایش ظرفیت ها اطلاعی دارین؟
من از هر کس یه چیزی شنیدم ولی فکر نمیکنم تو هر شهر بیشتر از 10 نفر رو به ظرفیت دانشگاه اضافه کنن
اونجوری که من امسال فهمیدم تعداد شرکت کننده ها تو ساخت حداقل خیلی بیشتر از پارسال بود و این چند نفر افزایش ظرفیت تغییری تو تراز ها نمیده
پارسال شیراز 380 نفر شرکت کننده داشت و امسال 600 نفر
دزفول هم پارسال میدونم 260 نفر شرکت کننده داشت و از امسالش خبر ندارم ولی حتما اونجا هم بیشتر شده

rattling_boy

عضو جدید
سلام دوستان
زبان 0%
ریاضی 35%
سیالات0%
استاتیک15%
دینامیک3%
ساخت 55%

از همین الان قبولیت رو تبریک می گم:redface::gol:

امسال دانشگاته آزاد می خواد بترکون توی پذیرش برای ارشد. این درصدهایی هم که گفتی اگه درست از آب دربیان حتما قبولی:heart:

rattling_boy

عضو جدید
شما راجع به افزایش ظرفیت ها اطلاعی دارین؟
من از هر کس یه چیزی شنیدم ولی فکر نمیکنم تو هر شهر بیشتر از 10 نفر رو به ظرفیت دانشگاه اضافه کنن
اونجوری که من امسال فهمیدم تعداد شرکت کننده ها تو ساخت حداقل خیلی بیشتر از پارسال بود و این چند نفر افزایش ظرفیت تغییری تو تراز ها نمیده
پارسال شیراز 380 نفر شرکت کننده داشت و امسال 600 نفر
دزفول هم پارسال میدونم 260 نفر شرکت کننده داشت و از امسالش خبر ندارم ولی حتما اونجا هم بیشتر شده

سلام

10 نفر رو که پارسال گرفت! امسال قطعا بیشتر میگیره. با توجه به اینکه دانشگاه آزاد با کاهش دانشجو تو رشته های کارشناسی مواجه شده می خواد این موضوع رو با پذیرش تو مقطع ارشد جبران کنه.

پارسال 2 مرحله برای ارشد تکمیل ظرفیت گرفت و این بی سابقه بوده. امسال هم حتما پذیرش بالایی داره. البته انشاالله:redface::cool:

سبز باش

عضو جدید
من برنامه ریزی شهری شرکت کردم ...اما بر خلاف سالهای گذشته که سوالاتش تکراری بود امسال اصلا تکراری نداشت...

04407

عضو جدید
من برنامه ریزی شهری شرکت کردم ...اما بر خلاف سالهای گذشته که سوالاتش تکراری بود امسال اصلا تکراری نداشت...

:biggrin:
صد دفعه گفتم صبح از اين قرص مرصا نخورين :yellowcard:

راستي منم شيراز بودم

فكر كنم درصدام اينطوري باشن :

زبان : 6%

رياضي:20%

سيالات :0%

جامدات: 40%

ديناميك : 10%
ساخت: 45%

چطورياس ؟ قبول ميشم؟

آخرین ویرایش:

rattling_boy

عضو جدید

خوب پس جای هیچ نگرانی نداره. چون همه برای کنکور آزاد خودشان رو با سوالات سال های قبل آماده می کنن اینطوری شرایط برای همه یکسان تر میشه:razz:

بالا