کنکور آی تی 90

Narciss

عضو جدید
سلام دوستان کنکوری. خسته نباشید. برای اینکه از وضعیت کنکور بقیه دوستان باخبر بشم، این تاپیک رو زدم. لطفا هر چیز گفتنی درمورد کنکور امسال و اینکه چطور دادید رو بگویید و اینکه می دونید که سازمان سنجش جوابیه ی اولیه رو کی اعلام میکنه؟
خود من که زیاد خوب ندادم. به نظرم پارسه با اون همه غلطایی که داشت، وضعیتش از کنکور بهتر بود. سوالای امسال به نظرم یه کمی مسخره بود. سیستم و نرم و شبکه اش سخت بود. داده و طراحی اش تکراری زیاد داشت.
راستی چرا امسال 6 سوال از هردرس اومده بود؟؟ اینطوری خیلی بده
نظر شما چیه؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان کنکوری. خسته نباشید. برای اینکه از وضعیت کنکور بقیه دوستان باخبر بشم، این تاپیک رو زدم. لطفا هر چیز گفتنی درمورد کنکور امسال و اینکه چطور دادید رو بگویید و اینکه می دونید که سازمان سنجش جوابیه ی اولیه رو کی اعلام میکنه؟
خود من که زیاد خوب ندادم. به نظرم پارسه با اون همه غلطایی که داشت، وضعیتش از کنکور بهتر بود. سوالای امسال به نظرم یه کمی مسخره بود. سیستم و نرم و شبکه اش سخت بود. داده و طراحی اش تکراری زیاد داشت.
راستی چرا امسال 6 سوال از هردرس اومده بود؟؟ اینطوری خیلی بده
نظر شما چیه؟

سلام. امیدوارم امتحان رو خوب داده باشید و رتبه خوبی بیارید
ویرایش:کلید اولیه جواب صحیح تست ها 7 اسفند مثل اینکه اعلام میشه
دوستان کنکوری هم در مورد امتحان تو محلی برای گفتگو بچه های ایتی نظراتشون رو دادن.
البته خوبه اینجا هم بحث بشه.
ولی قرار شد تاپیک گفتگو برای ارشد و همچنین صندلی داغ داشته باشیم تا از تجارب شما دوستانی که کنکور داشتین استفاده کنیم.

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام. امیدوارم امتحان رو خوب داده باشید و رتبه خوبی بیارید
جواب اولیه 7 اسفند مثل اینکه اعلام میشه
دوستان کنکوری هم در مورد امتحان تو محلی برای گفتگو بچه های ایتی نظراتشون رو دادن.
البته خوبه اینجا هم بحث بشه.
ولی قرار شد تاپیک گفتگو برای ارشد و همچنین صندلی داغ داشته باشیم تا از تجارب شما دوستانی که کنکور داشتین استفاده کنیم.

7 اسفند کلیدهای پاسخ ها میاد نه اینکه جوابهای اولیه
اگر اشتباه نکنم نیمه دوم اردیبهشت جواب اولیه یا همون رتبه مون میاد بعد انتخاب رشته و بعد جواب نهایی نیمه دوم شهریور
.
.
من هم دیدم کنکور رو خیلی کیلویی گرفتن خیلی ناراحت شدم
آخه سوالاش به نظرم افتضاح بود (آخه من یه اصولی دارم که میگه : کسی که کنکور قبول میشه واقعا از رشتمون چیزی حالیش میشه ولی با تاسف باید بگم با این کنکور اگر کسی قبول بشه دلیلی بر برتری به کسانی که قبول نشده نداره)

مزیت این کنکور هم بنظرم خیلی ضایع بود
مزیتش رو این میدونم که 30 تا سوال کم شده ولی همون 180 دقیقه وقت بود
به همین راحتی مزیت یک نفر (مثل من) که میتونه توی وقت کم جواب رو بدست بیاره رو خوردن
.
.
بهترین تیتر برای کنکور امسال بنظرم این هست:

متفاوت

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر اشتباه نکنم نیمه دوم اردیبهشت جواب اولیه یا همون رتبه مون میاد بعد انتخاب رشته و بعد جواب نهایی نیمه دوم شهریور
[/CENTER]

:D
حواسم نبود. تند تایپ میکردم. ببخشید :D
منظورم کلید اولیه جواب سوالات بود. شرمنده.
یعنی همون گزینه های درست. کلید تست ها.

تند تایپ کردن و پست دیگران رو سریع خوندن و پست خودت رو هم نخوندن این سوتی ها رو هم داره دیگه :D
مرسی امیر جان.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
7 من هم دیدم کنکور رو خیلی کیلویی گرفتن خیلی ناراحت شدم
آخه سوالاش به نظرم افتضاح بود (آخه من یه اصولی دارم که میگه : کسی که کنکور قبول میشه واقعا از رشتمون چیزی حالیش میشه ولی با تاسف باید بگم با این کنکور اگر کسی قبول بشه دلیلی بر برتری به کسانی که قبول نشده نداره)

به همین راحتی مزیت یک نفر (مثل من) که میتونه توی وقت کم جواب رو بدست بیاره رو خوردن
.
.

متفاوت

کاملاً قبول دارم.
به قول دوستم امسال احتمالاً سرشون شلوغ بوده، یادشون رفته بوده باید سوال بگیرن و یهو یادشون افتاده، هول هولکی یه چیزایی گرفتن.

در کل به قول درس مدیریت، امتحان کنکور هیچگونه روایی و پایایی نداره.
با 6 تا سوال نمی شه چیزی سنجید، پس امتحان روایی نداره، چون اطلاعات مورد نیاز رو در مورد داوطلب نمی سنجه
امتجان پایایی هم نداره.
چون اگه سوالای متفاوت بدن، نتیجه حتماً عوض می شه..

سوالای امسال تو درسایی مثه ساختمان اصلاً جدید و ابتکاری نبودن
ولی سوالای بچه های کامپبوتر تو الگوریتم و ساختمان و هوش دقیقاً اون طوری بود

dzzv_13

مدیر تالار
کاملاً قبول دارم.
به قول دوستم امسال احتمالاً سرشون شلوغ بوده، یادشون رفته بوده باید سوال بگیرن و یهو یادشون افتاده، هول هولکی یه چیزایی گرفتن.

در کل به قول درس مدیریت، امتحان کنکور هیچگونه روایی و پایایی نداره.
با 6 تا سوال نمی شه چیزی سنجید، پس امتحان روایی نداره، چون اطلاعات مورد نیاز رو در مورد داوطلب نمی سنجه

من مشکلم با 6 تا سوال شدن نیست چون رشته کامپیوتر هم 6 و 4 تا سوال میدن
مثلا شما سوالهای سیستم عامل پارسال رو با امسال مقایسه کن واقعا سال گذشته متعادل ترین سوالها رو داده بودن

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
من مشکلم با 6 تا سوال شدن نیست چون رشته کامپیوتر هم 6 و 4 تا سوال میدن
مثلا شما سوالهای سیستم عامل پارسال رو با امسال مقایسه کن واقعا سال گذشته متعادل ترین سوالها رو داده بودن

منظورت از تعادل چیه؟
نحوه توزیعه سوالا رو میگی؟

mehrpooyaa

عضو جدید
دوست عزیز والا من هم خیلی مثل شما آزمون رو سپری کردم،7 ماه درس خوندم،رتبه های پارسه ی بدی هم نمی اوردم اما واقعا برام جای سوال داره که قصد اینها از چنین سوالاتی چی بود!همه ی درسا یه کنار این پایگاه داده دیگه آخرش بود!کلا زبان و مشترک ساده لوحانه طراحی شده بود اما دروس تخصصی واقعا مفهومی و پیچیده به نظر می اومد،اون 6 سوال رو هم بگذار حساب بی قانونی این مملکت!!!:mad:کجای دنیا با 6 سوال درصد میگیرن!کجای دنیا کل سوالات تخصصی 60 تاست و زمان پاسخ 90 تا سوال 180 دقیقه!!!!!!45 دقیقه وقت اضافی بود.خدا به ما صبر بده
امیدوارم هر دو موفق باشیم
از دوستان خواهشمندم اگه کسی اسکن سوالات آی تی 90 رو داره بذاره که یه بار بررسی کنیم!!
جوابیه ی اولیه 7 اسفند میاد.

dzzv_13

مدیر تالار
منظورت از تعادل چیه؟
نحوه توزیعه سوالا رو میگی؟

خوب تعادل رو چند جور میشه تعریف کرد:
1) مطالب مهم رو پوشش بده
2) کمی خلاقیت داشته باشه
3)کپی سوالات سالهی قبل نباشه
4)اگر کسی رتبه خوب آورد واقعا لیاقتشو داشته باشه
و...
البته من کنکور 88 و 89 رو بهترین کنکور آی تی میدونم (بهتر نسبت به سالهای قبل نه اینکه فوق العاده بودن چون اونها هم خالی از اشتباه نبودن)

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
خوب تعادل رو چند جور میشه تعریف کرد:
1) مطالب مهم رو پوشش بده
2) کمی خلاقیت داشته باشه
3)کپی سوالات سالهی قبل نباشه
4)اگر کسی رتبه خوب آورد واقعا لیاقتشو داشته باشه
و...
البته من کنکور 88 و 89 رو بهترین کنکور آی تی میدونم (بهتر نسبت به سالهای قبل نه اینکه فوق العاده بودن چون اونها هم خالی از اشتباه نبودن)

در مورد 1: سبک طراحی سوالا کلاً امسال تو همه رشته ها عوض شده بود، شاید خیلیا انتظار داشتن از مسائل مهم در هر درس سوال بیاد ولی تو خیلی از درسا این اتفاق نیوفتاد.
2: سوالای رشته ما اصلاً خلاقیت نداشت ولی واقعاً می گم سوالای بچه های کامپیوتر نسبتاً جدید و خلاقانه تر بود، (البته نه تو همه دروس، نظریه، مدار منطقی و معماریشون مسخره بود، منی که 2 ساله نظریه نخوندم خیلی راحت 2تا زدم)
3: خیلی سوالا جدید نبود ولی عین سوالای سالای قبل هم نبود.
4: این همون پایایی که گفتم، با همه احترا می که به تک تک شرکت کننده ها قائلم، قاطعانه می گم نفر اول با همین اطلاعات فعلیش، شاید سال بعد رتبش زیر 100 نشه، چون سوالا واقعاً نمی تونن داوطلب رو بسنجن، چون سبک استانداردی ندارن.بنابراین اونیم که رتبش 200 میاد شاید واقعاً در حده 200 نباشه، لیاقتش زیر 10 باشه. یکی از بچه های سال بالایی من که سال اول همه می گفتن رتبش عالی میاد ولی شد 180، سال دوم رتبش شد 6.

امتجان امسال واقعاً خیلی راحت بود خیلی راحت می شد با مطالعه بسیار کم رتبه عالی اوورد.

Narciss

عضو جدید
.
.
من هم دیدم کنکور رو خیلی کیلویی گرفتن خیلی ناراحت شدم

.
.

متفاوت
ممنون. واقعا حرف دل منم همین بود. مخصوصا سوالای داده و طراحی که هیچ فرقی بین منی که این درسا رو خیلی خوب خونده بودم و کسی که فقط تستهای کنکور چند سال اخیر رو زده باشه نبود.
از طرفی هم من از حرس سوالای پایگاه، چندتاشو شانسی زدم. دلم نیومد کامل بی خیالش بشم. آخه روی 100 پایگاه حساب کرده بودم. خورد تو ذوقم. خداکنه منفی نزنم.
به نظر منم اصلا روی سوالای امسال فکر نشده بود وغیر نرمال بود.

dzzv_13

مدیر تالار
ممنون. واقعا حرف دل منم همین بود. مخصوصا سوالای داده و طراحی که هیچ فرقی بین منی که این درسا رو خیلی خوب خونده بودم و کسی که فقط تستهای کنکور چند سال اخیر رو زده باشه نبود.
از طرفی هم من از حرس سوالای پایگاه، چندتاشو شانسی زدم. دلم نیومد کامل بی خیالش بشم. آخه روی 100 پایگاه حساب کرده بودم. خورد تو ذوقم. خداکنه منفی نزنم.
به نظر منم اصلا روی سوالای امسال فکر نشده بود وغیر نرمال بود.

ایول شما هم مثل من امید اولتون پایگاه بود !!!
من که اینقدر عصابم خورد شد که هر 6 تا سوالش رو زدم (چون میدونستم که برای قبول شدن یه چیز متفاوتی از دیگران داشته باشم حالا یا درسته یا غلط )

MRiman

عضو جدید
سلام بچه ها. واقعا امسال سوالای مزخرفی داده بودند. من که تو پارسه بهترین رتبم 2 و بدترینش 69 شده ، واقعا خیلی جا خوردم . از گسسته فقط 2 تا ، پایگاه داده 2 تا و سیستم هم فقط 1 جواب دادم. میشه دوستان بگید که شما این سه درس رو جطور دادید؟ من که خیلی حالم گرفته شده! با هفت ماه خون دل خوردن ، حالا باید به نامردی از صحنه ارشد حذف بشم!!!!؟

dzzv_13

مدیر تالار
سلام بچه ها. واقعا امسال سوالای مزخرفی داده بودند. من که تو پارسه بهترین رتبم 2 و بدترینش 69 شده ، واقعا خیلی جا خوردم . از گسسته فقط 2 تا ، پایگاه داده 2 تا و سیستم هم فقط 1 جواب دادم. میشه دوستان بگید که شما این سه درس رو جطور دادید؟ من که خیلی حالم گرفته شده! با هفت ماه خون دل خوردن ، حالا باید به نامردی از صحنه ارشد حذف بشم!!!!؟

شما که رتبه خوبی توی پارسه میاوردین دیگه چرا؟!!
من گسسته رو 3 تا سیستم عامل رو هم 2 تا و پایگاه رو چون خیلی نامری داده بودن من هم حسابی داغ کردم و همشو زدم مرگ یه بار شیون هم یه بار

Narciss

عضو جدید

من هم که همیشه پارسه رو 2 رقمی می آوردم شرایطم تقریبا مثل شماست. گسسته 3تا ، پایگاه 4تا، سیستم 3 تا که نصفش رو از روی شک و تردید و از حرص .. دقیقا سیستم فقط یکی رو با اطمینان زدم
من فکر می کردم فقط خودم این شرایطو دارم. منم واقعا شوکه شدم. ای کاش پارسه آخرم که 44 شدم، کنکور بود.....

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

من هم که همیشه پارسه رو 2 رقمی می آوردم شرایطم تقریبا مثل شماست. گسسته 3تا ، پایگاه 4تا، سیستم 3 تا که نصفش رو از روی شک و تردید و از حرص .. دقیقا سیستم فقط یکی رو با اطمینان زدم
من فکر می کردم فقط خودم این شرایطو دارم. منم واقعا شوکه شدم. ای کاش پارسه آخرم که 44 شدم، کنکور بود.....

از شما 2 دوست عزیز.
اگه امادگی و وقت برای مصاحبه ارشد دارید و مشکلی ندارید اعلام امادگی کنید تا تاپیکش رو تشکیل بدم و سوال بپرسیم.

ضمن اینکه اینجوری که معلومه پایگاه داده و سیستم عامل رو همه امسال خوب ندادن. پس فکر نکنم زیاد تو رتبتون تاثیر بزاره. من تو این چند انجمن که نگاه میکردم همه این درسها رو کم زدن
گسسته هم که همیشه سخته
توکلتون به خدا باشه. انشالله رتبه خوبی میارین.

Narciss

عضو جدید
از شما 2 دوست عزیز.
اگه امادگی و وقت برای مصاحبه ارشد دارید و مشکلی ندارید اعلام امادگی کنید تا تاپیکش رو تشکیل بدم و سوال بپرسیم.

ضمن اینکه اینجوری که معلومه پایگاه داده و سیستم عامل رو همه امسال خوب ندادن. پس فکر نکنم زیاد تو رتبتون تاثیر بزاره. من تو این چند انجمن که نگاه میکردم همه این درسها رو کم زدن
گسسته هم که همیشه سخته
توکلتون به خدا باشه. انشالله رتبه خوبی میارین.

ممنون از لطف شما. انشاال.............ه که همینطوره که شما می گید.
من خودمو از همون موقعی که شروع به خوندن کنکور کردم، برای کمک به دوستای سال بعدیم آماده کرده بودم. چون یکی از دوستای صمیمی ام که ورودی 87 است، قراره سال بعد کنکور بده و همه ی امیدش به منه. حتی یک سری نکاتی رو یادداشت کردم که بقیه توصیه کنم. من حاضرم. و معتقدم واقعا تجربه یه چیزه دیگه است

Narciss

عضو جدید
# سوالات ارشد 90 + پاسخنامه + تخمین رتبه

# سوالات ارشد 90 + پاسخنامه + تخمین رتبه

[FONT=&quot][FONT=&quot]سلام دوستان. پورتال ماهان یه سامانه ای به راه انداخته به نام [/FONT][/FONT]

که
[FONT=&quot][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]سوالات کنکور سراسری را به همراه پاسخنامه و خدمات تخمین رتبه بصورت رایگان از ساعت 17 (5 عصر) روز سه شنبه (3/12/89) به مشاهده ی شما عزیزان می رساند. [/FONT][/FONT]
به نظرم دوستانی که در کنکور امسال شرکت کردند حتما در این سامانه ثبت نام کنندو ازش استفاده کنند.
برای اطلاعات بیشتر به آدرس زیر بروید.
http://mportal.mahanedu.ir

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot][FONT=&quot]سلام دوستان. پورتال ماهان یه سامانه ای به راه انداخته به نام [/FONT][/FONT]

که
[FONT=&quot][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]سوالات کنکور سراسری را به همراه پاسخنامه و خدمات تخمین رتبه بصورت رایگان از ساعت 17 (5 عصر) روز سه شنبه (3/12/89) به مشاهده ی شما عزیزان می رساند. [/FONT][/FONT]
به نظرم دوستانی که در کنکور امسال شرکت کردند حتما در این سامانه ثبت نام کنندو ازش استفاده کنند.
برای اطلاعات بیشتر به آدرس زیر بروید.
http://mportal.mahanedu.ir

بیخیال این
هر چی میزنیم میگه 0 درصد :D

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از لطف شما. انشاال.............ه که همینطوره که شما می گید.
من خودمو از همون موقعی که شروع به خوندن کنکور کردم، برای کمک به دوستای سال بعدیم آماده کرده بودم. چون یکی از دوستای صمیمی ام که ورودی 87 است، قراره سال بعد کنکور بده و همه ی امیدش به منه. حتی یک سری نکاتی رو یادداشت کردم که بقیه توصیه کنم. من حاضرم. و معتقدم واقعا تجربه یه چیزه دیگه است

سلام.
تاپیک تشکیل شد
در خدمتیم :
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ss-و-استفاده-از-تجربیات-ایشان-برای-کنکور-ارشد.

mehrpooyaa

عضو جدید
من هم رتبم توی پارسه بهترینش 48 بود اما آخرا توی جامع به 250 هم رسیدم!
مشترک ها رو فقط 13 تا زدم!
(گسسته رو سفید زدم ،ساختمان 3تا،الگوریتم 4 تا،شبکه 3 تا،نرم 3 تا)
پایگاه 1 سوال رو زدم
مدیریت 3 تا
هوش 3 تا
سیستم 2 تا
ولی برای من که از 15 مرداد تقریبا ساعت نرمالم 7-8 ساعت بود خیلی ناامید کنندس!
خدا به خیر کنه

MRiman

عضو جدید
نه عزیزم نا امید نباش. من که دقیقا از نیمه تیر شروع کردم به خوندن و اوایل روزی حدود 10.5 تا 11 ساعت و اواخر کار هم حدود 13.5 ساعت مطالعه تقریبا مفیدم بوده و رتبه ام رو هم در پارسه گفتم، حسابی گند زدم. پس ناامید نباش چون همه خراب کردن.
البته ناگفته نماند که من فقط به تو امید می دم، اما خودم واقعا الان به فکر سربازی و... هستم.
گسسته :1
پایگاه داده : 2
سیستم: 1
زبان: طبق روال پارسه چیزی حدود 7 یا هشت سوال جواب دادم .
والسلام.
در ضمن به همه بچه های این سایت و دیگر کنکوری های عزیز قول میدم که اگر رتبه کنکورم خوب شد، هر چی سوال داشتید درخدمتتون باشم
فقط تا روز اعلام نتایج واسم دعا کنید.

dzzv_13

مدیر تالار
پسر مثل اینکه کل شق ترینتون من بودم
آخه من گسسته رو 3 تا
ساختمان رو 5 تا
طراحی رو 5 تا
نرم رو 4 تا
شبکه 2 تا
()یعنی در کل 19 تا مشترک زدم

مدیریت رو 3 تا
پایگاه رو چون افتضاح داده بودن من هم زدم سیم آخر و همشو زدم
هوش رو 2 تا
سیستم عامل رو هم 1 یا 2 تا زدم

یعنی یا رتبه ام زیر 100 میاد یا بالای 10000 میشم
فقط خدا کنه اونایی که زدم درست باشه

mehrpooyaa

عضو جدید
امروز مگه 7 اسفند نیست؟؟؟؟!
امروز تقریبا مشخص میشه شانسی هست یا نه!

samigorgan

عضو جدید
بچه ها من دارم از استرس مي ميرم كسي جوابارو داره؟ از كجا ميشه جوابارو پيدا كرد؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من دارم از استرس مي ميرم كسي جوابارو داره؟ از كجا ميشه جوابارو پيدا كرد؟
سلام
جواب ها رو باید سازمان سنجش بده
قرار بود امروز کلید ازمون رو بدن
که تا کنون منتشر نشده

samigorgan

عضو جدید
ممنون، آره سايت سنجش نزده
كسي هس كه تونسته باشه تو ماهان كليدارو ديده باشه؟
آخه هوش و مديريت رو ديدم حس مي كنم اشتباه زده

Narciss

عضو جدید
سلام. جوابا اومده اما یه سوال:در دفترچه های مختلف گزینه ها فرق می کرد. از کجا بفهمیم که این کلیدی که سازمان سنجش گذاشته برای کدوم دفترچه است؟؟

بالا