کنکوری های ارشد 92

'nobody'

کاربر بیش فعال
مثل اینکه یکی برای زبان کتاب 504 را معرفی کرد
برای صنایع-صنایع اصلا 504 نخونید. من خودم خوندمش. خیلی هم خوندم و مطمئنم که تو چند سال اخیر از این کتاب سوال نمیدن
کتاب essential words for toefl خیلی بهتره

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مثل اینکه یکی برای زبان کتاب 504 را معرفی کرد
برای صنایع-صنایع اصلا 504 نخونید. من خودم خوندمش. خیلی هم خوندم و مطمئنم که تو چند سال اخیر از این کتاب سوال نمیدن
کتاب essential words for toefl خیلی بهتره
از جفت اینا بهتر هم لغات انتهای کتاب آبی رضا نعمتیه .

mohsen_522

عضو جدید
چه بخوانیم ؟
زبان :

سلام دوستان ببخشید دیر این پست رو نوشتم ..یه کمی سرم شلوغه درگیر دوره آموزشی کارت سبز هم هستم:) خلاصه این که ببخشید دیر شد

خب کلا آدم ها دو دسته اند: دسته اول دسته ای هستند که زبانش در حد مطلوبه و دغدغه آنچنانی برای ارشد ندارن .اما دسته دوم افرادی که زبانشون تعریفی نداره :razz: مثل خودم !
این منابعی که میگم برای هردو دسته کاربرد داره اما چون خودم جزو دسته دوم بودم برای دسته دومی ها یه سری نکات ویژه هم میگم .اول از همه اینکه حتما باید تو این درس درصد بزنید (حتی اگه زبانتان افتضاح باشه ) سفید دادن زبان همان و نجومی شدن رتبه ارشد همان .اصلا گول اینحرفها رو نخورید که میانگین زبان ارشد صنایع 0% است! ابدا اینجوری نیست .درسته که خیلی از بچه ها ارشد زبان 0 میزنن اما خیلی ها هم بالای 60% میزنن و میانگین کل و تراز رو بالا میکشن .تو این شرایط اگه شما درصد پایین(یا حتی در مواردی منفی !)بزنید حسابی رتبتون رو بالا میبره
کنکور زبان صنایع (مثل همه رشته ها) سه بخش کلی داره : اول حدود ده تا سوال میدن که حای خالی (به اصطلاح) و با بالا بودن تعداد لغاتی که بلدید به راحتی میتونید بهش جواب بدید
دوم سوال های گرامره که من این بخش رو هیچوقت نمیزدم(چون گرامرم افتضاحه) این بخش هم بسته به خودتون داره تا چه حد گرامر بلد باشید
و سوم متون انگلیسی و سوال و جواب های درک متن که بیش ترین حجم سوالات رو تشکیل میده و دشوارترین و وقت گیرترین سوالات زبانه

برای سوال های نوع اول بهترین کار اینه که دایره واژگان خودتون رو بالا ببرید .سال های قبل بچه ها بیشتر 504 میخوندن .اما من پیشنهادم اینه که سعی کنید بجای 504 لغات ضروری تافل رو بخونید .دلیلشم اینه که کلا تو سال های اخیر کمتر از 504 واژه مطرح شده (اساتید احساس میکنن 504 بیش از حد خز! شده ).خوندن لغات ضروری تافل و در درجه دوم اگه خیلی وقت دارید 1100 واژه توصیه میشه. مطمئن باید اگه تافل رو خوب بلد باشید برای معنی کلمه سر کنکور خیلی اذیت نمیشید .برای حفظ لغات هم از جعبه لایتنر یا g5 یا نرم افزارهاشون استفاده کنید . من خودم از لایتنر استفاده کردم و ازش راضی بودم .

گرامر:راستش من خودم گرامرم اصلا خوب نیست.(از دوستان اگه کسی برای گرامر کتاب خوبی میشناسه لطفا معرفی کنه اما در کل پیشنهادم اینه که رو گرامر زیاد وقت نذارید .مخصوصا اگه گرامرتون خوب نیست(مثل من ) و کلا با این نوع سوالا مشکل دارید کلا گرامر رو بیخیال بشید . چون پیشرفت تو گرامر خیلی بیش تر از حفظ لغت وقت گیره .

درک متن : درک متن قسمتیه که بیشترین سوال ازش مطرح میشه و تو سالهای اخیر واقعا سوال های سختی ازش طرح کردن .پیشرفت تو درک متن یه کمی وقت گیره. باید سعی کنید متن های انگلیسی زیاد بخونید تا بتونید تسلطتون رو افزایش بدید .کتاب دکتر نعمتی و جزوه ایشون (من دارمش اگه پیدا کردم همینجا قرار میدم )منبع خوبی برای تمرینه .توصیه من اینه که از همین حالا برای این قسمت از زبان برنامه ریزی کنید چون همونطور که گفتم پیشرفت توش کنده. توی کنکور امسال هم من متن های بزرگ رو کلا ول کردم و یه متن خیلی کوچیک رو زدم ( 3 تا سوالش رو ) .با این متن کوچیک و سوال هایی که تو جای خالی ها زدم درصد زبانم 25 شد که برای من خیلی خوب بود . توصیم برای دوستایی که زبانشون تعریفی نداره تمرکز بیشتر روی لغاته . واقعا هم وقت چندانی نمیبره ازتون. هر روز 1 ساعت زبان بخونید 20 دقیقه اول 10 یا 15 لغت رو بخونید و تو لایتنر بذارید و بقیه وقتتون رو برای خوندن متن بذارید .مطمئن باشید ایشالا با این تقسیم وقت از زبانتون تراز خوبی میگیرید.;) راستی کتاب بنفش مهندس نعمتی هم برای خوندن توصیه میشه :)

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
گفتن 1100 رو بخونید اما این درست نیست به هیچ وجه . کنکور سراسری هیچ اشتراکی با 1100 نداره و فقط وقت تلف کردن هست . بهترین منبع لغت اول لغات انتهایی آبی رضا نعمتی و بعد تافل هست . 1100 رو من 20 درس خوندم اما تا حالا هیچ واژه ای ازش استفاده نکردم . این رو من تنها نمی گم . اساتید زبان هم موافق هستن . تافل هم تا حدودی مثل 504 شده اما نمی شه نخوندش و هدفتون رو بیشتر از اینکه بخواید حفظ لغت بزارید (که باید لغتارو حفظ کنید) هدفتون رو به فهمیدن جملات برای تقویت درک مطلب تغییر بدید . اینجوری براتون بهتره .

mohsen_522

عضو جدید
گفتن 1100 رو بخونید اما این درست نیست به هیچ وجه . کنکور سراسری هیچ اشتراکی با 1100 نداره و فقط وقت تلف کردن هست . بهترین منبع لغت اول لغات انتهایی آبی رضا نعمتی و بعد تافل هست . 1100 رو من 20 درس خوندم اما تا حالا هیچ واژه ای ازش استفاده نکردم . این رو من تنها نمی گم . اساتید زبان هم موافق هستن . تافل هم تا حدودی مثل 504 شده اما نمی شه نخوندش و هدفتون رو بیشتر از اینکه بخواید حفظ لغت بزارید (که باید لغتارو حفظ کنید) هدفتون رو به فهمیدن جملات برای تقویت درک مطلب تغییر بدید . اینجوری براتون بهتره .

ممنون که نظرتو گفتی ایمان جان . راستش من چیزهایی رو که خوردم تجربه کردم رو گفتم و قطعا 100% درست نیست اما چند نکته :
1-تا وقتی دایره واژگان نسبتا خوبی نداشتی باشی درک متن بی معنیه . من ابتدای خوندنم برای کنکور همین کاری رو که شما گفتید انجام میدادم ولی مشکل این بود که توی یه جمله 20 کلمه ای من معنی 15 کلمه رو نمیدونستم.و تا میومدم معنی کلمات رو بفهمم و بعد معنی جمله , کلا کلمات قبلی از یادم میرفت. به نظرم حفظ لغت و خوندن متن باید جدا باشه. (من انتهای پست گفتم حتما متن هم کار بکنن)
2- کنکور ارشد صنایع گاهی اوقات لغاتی توش پیدا میشه که تو قوطی هیچ عطاری نیست (مثلا یه سال ad hoc به معنی تک منظوره رو داده بودن) .پس این که بگیم کنکور فقط از تافل یا 1100 میاد قطعا غلطه . همونجا هم توضیح دادم که اگه وقت زیادی داشتید ...که این اگه خیلی کم اتفاق میفته و بعید میدونم کسی برسه انجامش بده (کلا 1100 مستحب درجه 3 محسوب میشه ).من فک کنم یه مقدار بد منظورمو رسوندم.اصلا عاقلانه نیست کسی از الان شروع به خوندن 1100 بکنه . این جزوه ای که پایین میذارم با تافل رو بخونن , کنکور های سال قبل رو هم بخونن دیگه بعید میدونم نیازی به 1100 باشه
3-مهندس شایان (اگه درست یادم باشه ) یه جزوه برای بچه ها سال قبل گذاشتن که شامل حدود 20 درس بود . هر درس در مورد یه مبحث مهندس صنایع بود .یعنی یه متن تقزیبا طولانی با سوال و جوابهای بعدش و همچنین لغات ابتدایی اون . متاسفانه سال قبل این جزوه دیر روی سایت اومد و من نتونستم زیاد ازش استفاده کنم اینجا لینک جزوه رو میزارم برای دانلود . فک کنم خیلی مفید باشه

جزوه استاد شایان
اینم کلید سوالات جزوه

ممنون از دقتتون ;)

آخرین ویرایش:

'nobody'

کاربر بیش فعال
ممنون که نظرتو گفتی ایمان جان . راستش من چیزهایی رو که خوردم تجربه کردم رو گفتم و قطعا 100% درست نیست اما چند نکته :
1-تا وقتی دایره واژگان نسبتا خوبی نداشتی باشی درک متن بی معنیه . من ابتدای خوندنم برای کنکور همین کاری رو که شما گفتید انجام میدادم ولی مشکل این بود که توی یه جمله 20 کلمه ای من معنی 15 کلمه رو نمیدونستم.و تا میومدم معنی کلمات رو بفهمم و بعد معنی جمله , کلا کلمات قبلی از یادم میرفت. به نظرم حفظ لغت و خوندن متن باید جدا باشه. (من انتهای پست گفتم حتما متن هم کار بکنن)
2- کنکور ارشد صنایع گاهی اوقات لغاتی توش پیدا میشه که تو قوطی هیچ عطاری نیست (مثلا یه سال ad hoc به معنی تک منظوره رو داده بودن) .پس این که بگیم کنکور فقط از تافل یا 1100 میاد قطعا غلطه . همونجا هم توضیح دادم که اگه وقت زیادی داشتید ...که این اگه خیلی کم اتفاق میفته و بعید میدونم کسی برسه انجامش بده (کلا 1100 مستحب درجه 3 محسوب میشه ).من فک کنم یه مقدار بد منظورمو رسوندم.اصلا عاقلانه نیست کسی از الان شروع به خوندن 1100 بکنه . این جزوه ای که پایین میذارم با تافل رو بخونن , کنکور های سال قبل رو هم بخونن دیگه بعید میدونم نیازی به 1100 باشه

دوستان نکات و منابع خوبی و برا زبان معرفی کردن اما نکته ایی که تو جمله ایی که blank کردم هست اینه که اصلا نباید تلاش کنید تا معنی تمام لغات را بدونید. این کار عملی نیست. همونطور که گفتین طرح سوال های ارشد صنایع به سمت سوال های تافل داره میل میکنه و در کلاسهای تافل هم میگن که لازم نیست معنی تمام لغات را بدونید بلکه مفهوم بعضی از کلمات را باید با استفاده از تکنیک هایی حدس بزنید مثلا با لغات قبل و بعد یا با مفهوم کلی جمله. ما کتاب زبان عمومی که برای دانشگاه گذروندیم delta keys بود که تکنیک های خیلی خوبی را آموزش میداد. البته پیشنهاد نمیکنم این کتاب و بخونید ،فقط همین قدر خواستم بگم که برای زدن تست زبان لازم نیست که معنی تمام لغات را بدونید:)

haniyeh-engineer

عضو جدید
ميشه لطفا اين كتابهايي كه واسه زبان گفتيد رو كامل معرفي كنيد:)
منظورم اسم كامل كتابه + ناشر ...

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
اهمیت برنامه ریزی چقدر براتون روشنه ؟

خب ما دانشجو صنایع هستیم !
باید این رو هم در نظر بگیرم که هیچ کاری بدون برنامه ریزی دارای کیفیت و بهره وری بالا نمیشود .
در موارد کوچک ذهنی سایر موارد با کمک از ابزار .
حالا در مورد درس نشظر شما چیه ایمان جان ؟؟
چه کارهایی میشه کرد .

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خب ما دانشجو صنایع هستیم !
باید این رو هم در نظر بگیرم که هیچ کاری بدون برنامه ریزی دارای کیفیت و بهره وری بالا نمیشود .
در موارد کوچک ذهنی سایر موارد با کمک از ابزار .
حالا در مورد درس نشظر شما چیه ایمان جان ؟؟
چه کارهایی میشه کرد .

خب درست . منظورم اینه برای این منظور چیکار می کنید ؟ چطوری کنترل می کنید ؟
من یه سال از دفتر قلم چی استفاده می کردم الان هم خیلی وقت هست که یه فایل اکسل متناسب با خودم و چیزایی که لازم دارم درست کردم و با اون کنترل می کنم .

'nobody'

کاربر بیش فعال
من یه سال از دفتر قلم چی استفاده می کردم الان هم خیلی وقت هست که یه فایل اکسل متناسب با خودم و چیزایی که لازم دارم درست کردم و با اون کنترل می کنم .

مرسی سیستم کنترل:دییییی
من قبل کنکور کارشناسی که اولین بار شروع به برنامه ریزی کردم سعی کردم از دفتر قلم چی و اینجور برنامه ها استفاده کنم اما به بنبست خوردم. مشکل من با این برنامه ها خشک بودن و عدم انعطاف پذیری بود. و بیشتر به خاطره برنامهریزی ساعت به ساعت بود. اگه یه وقت کاری پیش میومد و به یه قسمت از برنامم نمیرسیدم کل برنامه ریزیم خراب میشد
از ورود به دانشگاه یه روش دیگه پیش گرفتم که در عین سادگی خیلی به راندمان کاریم کمک میکرد. اول هر سال یکی از این سررسیدهای خیلی کوچیک که اندازه یه دفترچه یادداشته میخریدم و برنامه هفتگی یا گاهی ماهیانمو به صورت کلی اون تو مینوشتم مثلا 2شنبه صبح چه درسی را باید بخونم. خلاصه الان دیگه این دفترچه های کوچیک شده بخشی از زندگیم و اکثر اوقات که سرم شلوغ میشه بدون اون فلج میشم

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مرسی سیستم کنترل:دییییی
من قبل کنکور کارشناسی که اولین بار شروع به برنامه ریزی کردم سعی کردم از دفتر قلم چی و اینجور برنامه ها استفاده کنم اما به بنبست خوردم. مشکل من با این برنامه ها خشک بودن و عدم انعطاف پذیری بود. و بیشتر به خاطره برنامهریزی ساعت به ساعت بود. اگه یه وقت کاری پیش میومد و به یه قسمت از برنامم نمیرسیدم کل برنامه ریزیم خراب میشد
از ورود به دانشگاه یه روش دیگه پیش گرفتم که در عین سادگی خیلی به راندمان کاریم کمک میکرد. اول هر سال یکی از این سررسیدهای خیلی کوچیک که اندازه یه دفترچه یادداشته میخریدم و برنامه هفتگی یا گاهی ماهیانمو به صورت کلی اون تو مینوشتم مثلا 2شنبه صبح چه درسی را باید بخونم. خلاصه الان دیگه این دفترچه های کوچیک شده بخشی از زندگیم و اکثر اوقات که سرم شلوغ میشه بدون اون فلج میشم

ولی درمورد قلم چی من بر عکس شما فکر می کنم . اون اکسلی هم که خودم ساختم در واقع ترکیبی از همون دفترچه شما و قلم چی هست .

kkkaktoos

عضو جدید

خوب چرا فایلت رو در اختیار بقیه نمی زاری . شاید به درد بعضی ها بخوره.

من خودم همون اوایل یه فایل اکسل گذاشتم اگه یادت باشه. بچه ها در موردش بحث کردن. به نظرم مفید بود.
شما هم همین کارو بکن.

sed ali

کاربر ممتاز

سلام
آره منم از دفتر برنامه ریزی قلم چی استفاده کردم
امسال هم از برنامه اکسل پژوهش که شبیهش هست استفاده میکنم
البته با یه تغییرات کوچک !!
به نظر من این خیلی خوب هست !
هرکی با توجه به خودش میره جلو !

mohsen_522

عضو جدید
ولی درمورد قلم چی من بر عکس شما فکر می کنم . اون اکسلی هم که خودم ساختم در واقع ترکیبی از همون دفترچه شما و قلم چی هست .

سلام
آره منم از دفتر برنامه ریزی قلم چی استفاده کردم
امسال هم از برنامه اکسل پژوهش که شبیهش هست استفاده میکنم
البته با یه تغییرات کوچک !!
به نظر من این خیلی خوب هست !
هرکی با توجه به خودش میره جلو !

منم برای کنکور ارشد از قلم چی استفاده میکردم . خیلیم راضی بودم. به نظرمم قابلیت انعطاف خوبی داره.

sed ali

کاربر ممتاز
سلام دوستان !!
از وضعیت درس خوندنتون راضی هستید !!
من خیلی ناراحتم ! اصلانمی تونم خب بخونم !
شما تو ماه رمضون چیکار میکنید !
فکر کنم باید از بعضی برنامه های معنوی ام کم کنم .
شما چیکار میکنید ؟

mohsen_522

عضو جدید
سلام دوستان !!
شما چیکار میکنید ؟

سلام کنکوری!:D
خیلی نگران نباش .طبیعیه با این روزهای بلند درس خوندن تو ماه رمضان سخت باشه. مطمئن باش خیلی از افراد تو برنامه ها از تو عقب ترند. من خودم خیلی ها رو میناختم که از شهریور شروع کردن و در نهایت زیر 100 آوردن . ایشالا بعد ماه رمضان کار اصلی شروع میشه ;)

sed ali

کاربر ممتاز
سلام کنکوری!:D
خیلی نگران نباش .طبیعیه با این روزهای بلند درس خوندن تو ماه رمضان سخت باشه. مطمئن باش خیلی از افراد تو برنامه ها از تو عقب ترند. من خودم خیلی ها رو میناختم که از شهریور شروع کردن و در نهایت زیر 100 آوردن . ایشالا بعد ماه رمضان کار اصلی شروع میشه ;)

اگر بتونم همراه کلاس پیش برم خیلی خیلی بهتره !
از طرفی کسی که پایه اش قوی باشه ! من زیاد درسام مخصوصا تو بعد تئوریش خوب نبود مخصوصا آمار احتمال و ریاضی !!
حالا هم با روز 3 ساعت نمیشه کاری کرد .

kkkaktoos

عضو جدید
سلام دوستان !!
شما چیکار میکنید ؟

من هفته پیش 9:45 ساعت درس خوندم.
اصلا هم راضی نیستم

آخرین ویرایش:

white angel

عضو جدید
از طرفی کسی که پایه اش قوی باشه ! من زیاد درسام مخصوصا تو بعد تئوریش خوب نبود مخصوصا آمار احتمال و ریاضی !!

من در طول روز بین 3 تا 4 ساعت میخونم، ولی مفید. خیلی هم راضی هستم.با اینکه خیلی تقریبا یه سالی از پاس کردن درسای منبع میگذره ولی بیشتر از اون چیزی که فکر می کردم یادم مونده.
اگه بتونی تایم درس خوندنو بعد از افطار تنظیم کنی خیلی خوب میشه. شبا دیرتر بخواب و روزا استراحت کن. جواب میده

mohsen_522

عضو جدید
اگه بتونی به 4-5 ساعت یا همون 4 ساعت بخونی خیلی خوبه.اگه الان بخوای خیلی به خودت فشار بیاری ممکنه از آذر به بعد کلا ببری.نگران حجم درسا هم نباش از مهر به بعد وقتی ساعت مطالعت میره بالا به سرعت درسا رو میخونی . کنکور ارشد رو با کنکور کارشناسی یکی نکن. همین ساعتهایی که گفتم بتونی بخونی مطمئن باش خیلی عالیه .;)

من در طول روز بین 3 تا 4 ساعت میخونم، ولی مفید. خیلی هم راضی هستم.با اینکه خیلی تقریبا یه سالی از پاس کردن درسای منبع میگذره ولی بیشتر از اون چیزی که فکر می کردم یادم مونده.
اگه بتونی تایم درس خوندنو بعد از افطار تنظیم کنی خیلی خوب میشه. شبا دیرتر بخواب و روزا استراحت کن. جواب میده
آؤه دقیقا یعنی بعد افطار اگه بتونید خوب بخونید (حتی 3 ساعت ولی درست) خیلی بهتر از اینه که تو طول روز 5 ساعت بخونید

sed ali

کاربر ممتاز

مشکل من همیشه این بوده که کلا ضریب یادگیریم تو تئوری خیلی پایین هست !
باید خوب بخونم ! مثلا فصل 1 آمار رو دو دور خوندم تا یه چیزایی یادگرفتم !
فصل 2 هم همینطور !
کلا هم پایه ام تو آمار و احتمال و ریاضیات ضعیف هست !
اون چیزی که شاید بتونم خوب برم جلو روزی 5 ساعت هست ! البته باید بگم از این هفته 2 روز کلاس هستم !
اگر همه روز که هستم 5 ساعت بخونم تازه میشه 25 ساعت که باید برای شروع من خوب باشه .

اگه بتونی به 4-5 ساعت یا همون 4 ساعت بخونی خیلی خوبه.اگه الان بخوای خیلی به خودت فشار بیاری ممکنه از آذر به بعد کلا ببری.نگران حجم درسا هم نباش از مهر به بعد وقتی ساعت مطالعت میره بالا به سرعت درسا رو میخونی . کنکور ارشد رو با کنکور کارشناسی یکی نکن. همین ساعتهایی که گفتم بتونی بخونی مطمئن باش خیلی عالیه .;)

آؤه دقیقا یعنی بعد افطار اگه بتونید خوب بخونید (حتی 3 ساعت ولی درست) خیلی بهتر از اینه که تو طول روز 5 ساعت بخونید

اصلا بعد افطار نمیتونم خوب درس بخونم ! چون فکر میکنم که معده سنگین شده و یه دره خون هم میره به سمت معده و مغز این وسط کار نمیکنه !
بازم صبح ساعت 9 بیدار میشم یه سه ساعت تا اذان میخونم!
امروز بعد ظهر هم برای اولین بار تو ماه رمضون 1:30 خوندم !
شب یعد افطار سنگین هستم ! شاید زبان رو گذاشتم واسه بعد افطار !

*lorena*

عضو جدید
دوستان الان همه ی درس هارو بخونیم بهتره یا فقط آمارو تحقیق رو تا آخر ماه رمضون؟

بعد از اون همه ی درس ها باهم

mohsen_522

عضو جدید
دوستان الان همه ی درس هارو بخونیم بهتره یا فقط آمارو تحقیق رو تا آخر ماه رمضون؟

بعد از اون همه ی درس ها باهم

توی تاپیک های قبلی کاملا برنامه ریزی تابستون شرح داده شده.الان که همه درسا رو نمیشه خوند اصلا.همون آمار و تحقیق + دو درس تخصصی و زبان تا انتهای تابستون باید بخونید .

آخرین ویرایش:

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان گل و کنکوری :D
من که اعصاب دیگه واسم نمونده حداکثر روزی 4 ساعت بیشتر نمیتونم بخونم
هفته پیش 14 ساعت فقط خوندم :cry:

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان گل و کنکوری :D
من که اعصاب دیگه واسم نمونده حداکثر روزی 4 ساعت بیشتر نمیتونم بخونم
هفته پیش 14 ساعت فقط خوندم :cry:

برنامه ریزی باید بر اساس توانایی هاتون باشه . اگه یادتون باشه قبلا گفته بودم 2 ، 3 هفته باید درس بخونید تا ببینید توانایی تون چقدره و بر اون اساس برنامه ریزی کنید وگرنه هرچقدر که از برنامه ایدئالتون عقب بیافتید دو نتیجه بد می گیرید : یکی اینکه اعتماد به نفس کم می شه و دوم اینکه دل زده می شید . نمی خوام بترسونمت اما با همین روزی 4 ساعت برناممه ریزی کن تا آخر ماه رمضون بعد زیادش کن .

آخرین ویرایش:
بالا