کنکوری های ارشد 92

kkkaktoos

عضو جدید
ممنون از این که برنامتون را گذاشتین ولی منم با ایمان جان موافقم نمیشه برای همه درسها به یک اندازه وقت گذاشت البته به قول ایمان بستگی به خودتون داره ولی من اگر بخوام همچین کاری کنم مطمئنا برای امار بیشتر وقت میزاشتم .
فقط یه نکته این وسط هست این که اگر یک هفته از برنامه عقب بیفتید همه برنامه ریزیتون خراب میشه چون شما یه شناوری براش نذاشتین
یه سوال داشتم شما پس کی میخواین خلاصه برداری کنین با این برنامه؟

راست میگید باید یه مرور هم بزارم. باید اواسط درس ها که رسیدم یه مرور داشته باشم. حتما تغییرش میدم.

دوستان این یه برنامه ایده اله. و بیان میکنه که اگه فلان هفته فلان مبحث باشم تا اخر تابستون تموم میشه مطالب. قطعا تا اخر تابستون مسایلی پیش میاد که ممکنه از ایده ال عقب بیوفتم یا شایدم جلو. پس برنامه 100 درصدی نیست. بیشتر یه نقشه راهه که میگه باید چطور جلو برم که عقب نیوفتم.

mohsen_522

عضو جدید
سلام دوستان من امسال امتحان ارشد داشتم و خیلی هم خوب خوندم ولی خوب نتیجه نگرفتم:cry: در مورد آزمون ارشد هر سوالی دارید من در خدمتم (رتبه من امسال 290 شد ولی خدایی حقم زیر 50 بود)
خوشحال میشم کمکی بتونم بکنم

kkkaktoos

عضو جدید
سلام دوستان من امسال امتحان ارشد داشتم و خیلی هم خوب خوندم ولی خوب نتیجه نگرفتم:cry: در مورد آزمون ارشد هر سوالی دارید من در خدمتم (رتبه من امسال 290 شد ولی خدایی حقم زیر 50 بود)

در باره تابستون بگید. چطور خوندید؟ چی خوندید؟ از چه منابعی خوندید؟
کلا درباره تابستونتون بگید؟

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز

.
.
.

سلام!!

خدا قوت مهندس ، تبریک میگم ... :gol:

توکلت به خدا باشه ، انشالله به قول خودت مهر سر کلاس های ارشد نشستی توی بهترین دانشگاه ... ;)

،

مطمئنا نحوهی مطالعه و برنامه های شما میتونه کمک زیادی به دوستان بکنه ... :gol:

mohsen_522

عضو جدید
.
.
.

سلام!!

خدا قوت مهندس ، تبریک میگم ... :gol:

توکلت به خدا باشه ، انشالله به قول خودت مهر سر کلاس های ارشد نشستی توی بهترین دانشگاه ... ;)

،

مطمئنا نحوهی مطالعه و برنامه های شما میتونه کمک زیادی به دوستان بکنه ... :gol:

مخلصیم!:) اما راستش امید به دانشگاه های تاپ ندارم چون نمیشه ...یه مقدار به شاهد امید داشتم که اونم روزانش امسال خیلی زود پر شده ظاهرا!
به هر حال من سعی میکنم توی چند پست همه ی تجربیاتم رو در اختیارتون بذارم
اول از تابستون شروع کنیم ...راستش من سال دومی بود که ارشد میدادم .سال قبل وسطای خوندنم یهو 5 درس با ضریب 5 اضافه شد و من روحیمو از دست دادمو کلا گذاشتم کنار که البته الان میفهمم خیلی اشتباه کردم.من سال اول فقط تحقیق و احتمال خوندم.حتی وقت آمار خوندن هم پیدا نکردم .یه ذره هم طرحریزی خوندم. رتبم هم نزدیک 2000 شد. هر دو سال هم صنایع -صنایع بودم .....ببینید دوستان نکته اولی که که توی کنکور صنایع بخصوص صنایع-صنایع وجود داره اینه که لزوما رابطه خطی بین خوندن شما و دانشتون با رتبتون وجود نداره:surprised::surprised: (البته نه اینکه حالا خودم خراب کردم اینو بگم .تو پست های بعدی کاملا شرح میدم که چرا اینجوریه .) به همین دلیل تا روز آخر نا امید نشید و مطمئن باشید ایشالا جای خوبی قبول میشید. همین امسال یکی از آشنا های ما یه هفته قبل کنکور تصادف خیلی بدی کرد جوری که با هزار زحمت کنکور داد اما الان رتبش عالی شده جوری که راحت تهران قبوله!:) :)

پس شرط اول اینه که هیچ وقت نا امید نشید ;) :gol:
اما شرط دو و شروط ! بعدی اینه که خوب بخونید و از منابع خوبی استفاده کنید. در مورد تابستون برنامه کلی اینه که تحقیق و احتمال (اگر شد آمار هم ) + 2 درس تخصصی + روزی نیم ساعت یا 1 ساعت زبان
اون 2 درس تخصصی هم خودتون انتخاب کنید اما از نظر من یکیش باید موجودی باشه چون یه مقداری درس دیر فهمیه و اگه از پاییز شروع کنید ممکنه اذیتتون بکنه:razz: درس بعدی هم هرچی باشه خیلی فرقی نمیکنه
دوستان این سایتی هم که زیر میزارم سایت دکتر ایوزیان از اساتید کنکور صنایع و استاد علم وصنعته ....تو این سایت مطالب بدردبخور زیادی میتونید پیدا کنید
http://eyvazian.ir/
این سایت هم سایت مهندس عباس زاده است که اقتصاد مهندسی تدریس میکنن اینم مفیده
http://eyvazian.ir/
تو پست های بعدی آرام آرام همه مطالبو اعم از این که چی بخونید و چه کلاسی برید و چی نخونید! خلاصه همه مطالبی رو که میتونه کمکتون کنه میزارم
اگه سوالی داشتید من در خدمتم :redface:

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام اقا مجسن ، شما کارشناسی کدوم دانشگاه بودین ؟ میگم شما با این رتبه خودتون فکر میکنید کجا قبول میشید ؟!؟ من حدس میزنم شبانه صنعتی اصفهان بیارین .

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام
مرسی
من یک هفته است شروع کردم ! آقا استرس دارم وحشتناک ! فقط امار و احتمال با تحقیق و موجودی رو می خونم ! البته زبان رو هم همینطور ! کتاب های این ها رو همه رو دارم !
ولی ترس داره ها !
من چون صنایع صنایع می خوام بدم ریاضی ندارم ! در عوض 5 درس دارم !

سلام محمد جان !
چطوری
چرا استرس ؟؟ من یک سال موندم هنوز استرسی ندارم !
یعنی این ترم رو واسه ارشد موندم !
راستی خوبه که آمار و تحقیق و موجودی رو بخونی خوبه !!
من ریاضی هم دارم البته تحقیق من فقط 1 هستش !!!

نگران نباش ! سعی کن با مدیریت کردن جلو بری !!!!!

mohsen_522

عضو جدید
سلام اقا مجسن ، شما کارشناسی ;)کدوم دانشگاه بودین ؟ میگم شما با این رتبه خودتون فکر میکنید کجا قبول میشید ؟!؟ من حدس میزنم شبانه صنعتی اصفهان بیارین .
سلام عزیز جان من کارشناسی بوعلی سینا همدان بودم راستش جوری نزدم که برم صنعتی اصفهان به دو دلیل یک که خوابگاه نداره و دوم استاداش وحشتناک سخت گیرن.:confused: بیشتر اینایی که شانس دارم 1.علوم اقتصادی تهران 2.بوعلی همدان هستش البته سال قبل شاهد هم بود ولی امسال روزانش خیلی زود پر شده جوری که من واسه مصاحبه روزانه دعوت نشدم:cry: در حالی که سال قبل تا 380 آورده بود !چون محل زندگیم نزدیک همدانه اونجا واسه تحصیل راحتترم

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیز جان من کارشناسی بوعلی سینا همدان بودم راستش جوری نزدم که برم صنعتی اصفهان به دو دلیل یک که خوابگاه نداره و دوم استاداش وحشتناک سخت گیرن.:confused: بیشتر اینایی که شانس دارم 1.علوم اقتصادی تهران 2.بوعلی همدان هستش البته سال قبل شاهد هم بود ولی امسال روزانش خیلی زود پر شده جوری که من واسه مصاحبه روزانه دعوت نشدم:cry: در حالی که سال قبل تا 380 آورده بود !چون محل زندگیم نزدیک همدانه اونجا واسه تحصیل راحتترم

امیدوارم هر جایی که دوست دارین قبول بشین ، محسن جان من امسال سال دوم هستش میخوام شرکت کنم پارسال خوب نشد بخونم و فقط تحقیق 1 و پروژه خوندم ولی ناقص و با این حال 1500 شدم و میدونم هیج جا قبول بشو نیستم و برای همین برای امسال دارم برنامه ریزی میکنم ، و کلاسهای امار خاکبازان را اسم نوشتم و برنامه درسی هفتگیم به شکل زیر هستش میخواستم نظرت را راجع به برنامم بگی ؟
شنبه : آمار (2) -موجودی(2)-کنترل پروژه (1)-زبان(1)
یک شنبه:کلاس آمار (8)-زبان(1)
دوشنبه:کلاس آمار(8)-زبان(1)
سه شنبه:آمار(2)-موجودی(2)-زبان(1)
چهرشنبه:تحقیق (2)-طرح ریزی(2)-زبان(1)-پروژه(1)
پنج شنبه:تحقیق(2)-طرح ریزی(2)-زبان(1)
جمعه:برنامه های عقب افتاده (3)
---------------------------------
هفته های که کلاس آمار ندارم 1 و 2 شنبه هاش به این صورت هستش :
1شنبه:آمار(2)-کنترل پروژه(2)-زبان(1)
2شنبه:تحقیق(2)-طرح ریزی(2)-زبان(1)
اعداد داخل پرانتز ساعات مطالعه هستش
دوستان دیگه هم خواهشا نظراتشون را بگند:smile:

آخرین ویرایش:

mohsen_522

عضو جدید
امیدوارم هر جایی که دوست دارین قبول بشین ، محسن جان من امسال سال دوم هستش میخوام شرکت کنم پارسال خوب نشد بخونم و فقط تحقیق 1 و پروژه خوندم ولی ناقص و با این حال 1500 شدم و میدونم هیج جا قبول بشو نیستم و برای همین برای امسال دارم برنامه ریزی میکنم ، و کلاسهای امار خاکبازان را اسم نوشتم و برنامه درسی هفتگیم به شکل زیر هستش میخواستم نظرت را راجع به برنامم بگی ؟

ممنون ایشالا تو هم یه جای خوب فبول بشی:gol:
راستش برنامه خوبیه ولی خب من یه سری نکات به نظرم رسید که میگم:
1-من هیچ وقت اینجوری برنامه ریزی نمیکنم.دلیلشم سادس قابلیت انعطاف نداره. و به احتمال خیلی زیاد بیش از 60% عملی نمیشه. من تو تابستون اینجوری برنامه ریزی کردم که باید تا انتهای تابستون احتمال(حتما تفاوت احتمال و آمار رو میدونی دیگه)+or با 2 درس تخصصی رو تموم کنم (حالا شما پروژه رو هم اضافه کردی خیلی خوبه چون پروژه نسبتا سبکه و منابع زیادی برای خوندن نداری.) بعد که این تصمیمو گرفتی جلو که میری خودت اتوماتیک وار زمان مناسب هر درس رو بهش اختصاص میدی.
2-این که جمعه رو گذاشتی برای عقب افتاده ها خودش یه ایراده!یعنی تو یه جورایی مطمئنی برنامت کامل اجرا نمیشه! پس تو طول هفته ممکنه خیلی از برنامه رو انجام ندی به امید اینکه جمعه جبران میکنی و این ممکنه خیلی مضر باشه
3-وزن خوندن آمارت(فقط خوندن نه کلاس)با موجودی و تحقیق یکیه.به نظرم نباید اینجوری باشه. فک میکنم بهتره تحقیق و آمارت (مخصوصا تحقیق چون آمار کلاس میری)کمی بیشتر از موجودی و سایر تخصصی ها باشه.برای نتیجه گیری تو این دو درس به زمان بیشتری نیاز داری تا موجودی. من خودم 1/3 انتهایی موجودی رو تو پاییز خوندم.گرچه تو هنوز خیلی وقت داری و ایشالا تموم میکنی
4-کلاس رفتن خیلی خوبه .کمک میکنه زودتر به درک و فهم درس برسی.البته 2 تا نکته رو باید مد نظر داشته باشی 1-کلاس فقط به فهم درس کمک میکنه نه به تسلط! تسلط فقط با تمرین زیاد و مستمر به دست میاد 2_اکتفا کردن به کلاس و نخوندن درس تو خونه یه راست سر تست رفتن خیلی اشتباهه.سعی کن تو طول کلاس درس رو با استاد پیش بری تستا رو هم اگه بتونی همه ی تستا ی کتاب ایوزیان رو (غیر از 2000 تست)بزنی خیلی خوب عمل کردی ;)

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون ایشالا تو هم یه جای خوب فبول بشی:gol:
راستش برنامه خوبیه ولی خب من یه سری نکات به نظرم رسید که میگم:
1-من هیچ وقت اینجوری برنامه ریزی نمیکنم.دلیلشم سادس قابلیت انعطاف نداره. و به احتمال خیلی زیاد بیش از 60% عملی نمیشه. من تو تابستون اینجوری برنامه ریزی کردم که باید تا انتهای تابستون احتمال(حتما تفاوت احتمال و آمار رو میدونی دیگه)+or با 2 درس تخصصی رو تموم کنم (حالا شما پروژه رو هم اضافه کردی خیلی خوبه چون پروژه نسبتا سبکه و منابع زیادی برای خوندن نداری.) بعد که این تصمیمو گرفتی جلو که میری خودت اتوماتیک وار زمان مناسب هر درس رو بهش اختصاص میدی.
2-این که جمعه رو گذاشتی برای عقب افتاده ها خودش یه ایراده!یعنی تو یه جورایی مطمئنی برنامت کامل اجرا نمیشه! پس تو طول هفته ممکنه خیلی از برنامه رو انجام ندی به امید اینکه جمعه جبران میکنی و این ممکنه خیلی مضر باشه
3-وزن خوندن آمارت(فقط خوندن نه کلاس)با موجودی و تحقیق یکیه.به نظرم نباید اینجوری باشه. فک میکنم بهتره تحقیق و آمارت (مخصوصا تحقیق چون آمار کلاس میری)کمی بیشتر از موجودی و سایر تخصصی ها باشه.برای نتیجه گیری تو این دو درس به زمان بیشتری نیاز داری تا موجودی. من خودم 1/3 انتهایی موجودی رو تو پاییز خوندم.گرچه تو هنوز خیلی وقت داری و ایشالا تموم میکنی
4-کلاس رفتن خیلی خوبه .کمک میکنه زودتر به درک و فهم درس برسی.البته 2 تا نکته رو باید مد نظر داشته باشی 1-کلاس فقط به فهم درس کمک میکنه نه به تسلط! تسلط فقط با تمرین زیاد و مستمر به دست میاد 2_اکتفا کردن به کلاس و نخوندن درس تو خونه یه راست سر تست رفتن خیلی اشتباهه.سعی کن تو طول کلاس درس رو با استاد پیش بری تستا رو هم اگه بتونی همه ی تستا ی کتاب ایوزیان رو (غیر از 2000 تست)بزنی خیلی خوب عمل کردی ;)

ممنون محسن جان از پاسخهات
برای اینکه بتونم به یه جمع بندی برسم اگر میشه میخوام سر مسائلی که گفتیم بیشتر بحث کنیم
1-من اون مدل برنامه ریزی را پارسال تو مهر انجام دادم که مثلا تا فلان ماه اینقدر احتمال بخونم ولی وقتی که نتونستم به اون بحث مشخص شده برسم یه جورایی دل زده شدم و برنامه را ول کردم برای همین تصمیم گرفتم این بار به صورت هفتگی مشخص کنم . ولی برای قسمتی که گفتین قابلیت انعطاف نداره برای همین جمعه ها را ازاد گذاشتم که اگر یک اتفاق پیش بینی نشده افتاد بتونم جبرانش کنم .
2-روز جمعه را که گفتم برای همون قضیه انعطاف پذیریش گذاشتم ولی بیشتر هدفم استراحت تو اون روزه و چون میدونم که اصولا جمعه ها خونه بشین نیستم این طوری گذاشتمش .
3-قسمت سوم حرفتون را خودم درست بهش قبلا دقت نکرده بودم و حتما این نکات شما را رعایت میکنم
4-راستش من قبلا چون از روی کتاب خوندم و نتیجه نگرفتم و پایه امارم ضعیفه میخوام برم کلاس و حتما نکاتی که شما گفتین را رعایت میکنم و فقط یه سوال داشتم باید حتما تو این زمان تست هم همش را بزنم یا از هر فصل یه سریش را ؟
ممنون از اینکه تجربه هاتون را در اختیار ما میزاریند اگر بازم نکته خاصی مد نظرتون هست بگین .

negin91

عضو جدید
سلام
میشه نوع برنامه ریختن رو بگین
در روز چند تا درس میذارین؟چند ساعت ؟

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

این برنامه خوبه بازم . سعی کردی تا جایی که می تونی منعطف باشه . حقیقتش من هر وقت اینجوری گفتم فلان روز فلان درسو بخونم اجرا نشده چون شاید اون روز تمایل به یه درس دیگه ای داشتم . یا مثلا بعد چند روز دیدم باید روی تحقیق مثلا باید بیشتر وقت بزارم اما برنامه می گه مثلا باید طرحریزی بخونم و این باعث می شد وقتی طرحریزی می خونم به فکر تحقیق باشم و طرحریزی رم درست متوجه نشم . واسه خودم یا کار دیگه کردم .

گفتم مثلا تو هفته فلان ساعت باید کلا آمار بخونم ، فلان ساعت تحقیق و ... . که این فلان ساعت ها رو اگه کسی می خواد ببینه چقدره باید دو هفته درس بخونه . من چون قبلا آمار و تحقیق و خوندم می دونم چقدر تو هفته باید براشون بزارم و به چه نسبتی . اما تو یه سری روزا مشخص کردم که مثلا باید چه روزی چه تستی بزنم . یعنی برنامه ی من که گفتم فلان روز باید چی بخونم ، برنامه اش در حد یکی دو ساعت هست . و بقیه وقت اون روز رو خودم با توجه به روزای قبل و حس خودم می دونم چی بخونم .

جمعه هم که گذاشتی برای وقت عقب افتاده منم موافقم . مفیده . خلاف نظر دوستمون . من برنامم 6 روزه هست . اگر تو 6 روز همه رو خوندم که جمعه استحراتم . اگر نه که جبران می کنم جمعه .

mohsen_522

عضو جدید
سلام
میشه نوع برنامه ریختن رو بگین
در روز چند تا درس میذارین؟چند ساعت ؟

ممنون محسن جان از پاسخهات
برای اینکه بتونم به یه جمع بندی برسم اگر میشه میخوام سر مسائلی که گفتیم بیشتر بحث کنیم
1-من اون مدل برنامه ریزی را پارسال تو مهر انجام دادم که مثلا تا فلان ماه اینقدر احتمال بخونم ولی وقتی که نتونستم به اون بحث مشخص شده برسم یه جورایی دل زده شدم و برنامه را ول کردم برای همین تصمیم گرفتم این بار به صورت هفتگی مشخص کنم . ولی برای قسمتی که گفتین قابلیت انعطاف نداره برای همین جمعه ها را ازاد گذاشتم که اگر یک اتفاق پیش بینی نشده افتاد بتونم جبرانش کنم .
2-روز جمعه را که گفتم برای همون قضیه انعطاف پذیریش گذاشتم ولی بیشتر هدفم استراحت تو اون روزه و چون میدونم که اصولا جمعه ها خونه بشین نیستم این طوری گذاشتمش .
3-قسمت سوم حرفتون را خودم درست بهش قبلا دقت نکرده بودم و حتما این نکات شما را رعایت میکنم
4-راستش من قبلا چون از روی کتاب خوندم و نتیجه نگرفتم و پایه امارم ضعیفه میخوام برم کلاس و حتما نکاتی که شما گفتین را رعایت میکنم و فقط یه سوال داشتم باید حتما تو این زمان تست هم همش را بزنم یا از هر فصل یه سریش را ؟
ممنون از اینکه تجربه هاتون را در اختیار ما میزاریند اگر بازم نکته خاصی مد نظرتون هست بگین .

ببین یه کمی سخته بتونی همه ی تستا رو تموم کنی ...تو وقت بزار حالا تا هرجا تونستی برسونی ...مطمئن باش خیلی ها ازتو عقبن من خودم از 20 شهریور شروع کردم! چون درگیر کارآموزی بودم
اما یه نکته دیگه هم به ذهنم رسید که خیلی مهمه .وقتی داری آمار یا or میخونی نباید مطالعت کم تر از 2/5 یا 3 ساعت باشه چون کلا مقدار مفیدی که میخونی خیلی کم تاثیرمیشه . نگران تستها نباش تو اول راهی الان تست حل کردن بیش از 5 دقیقه ازت وقت میگیره ولی برای اواخر پاییز این زمان به زیر یه دقیقه میرسه و تستهای بیشتری میتونه حل کنی . الان اگه فک میکنی نمیتونی همه ی تستها رو حل کنی فقط زوج ها یا فرد ها رو بزن .سری بعدی شروع کن نصف باقیمونده رو بزن . برای استراحت جمعه هم فکر خوبیه . برنامه ریزی شخصی یعنی همین ..یعنی تو بتونی با شرایط خودت یه برنامه خوب بریزی .اینی هم که سال قبل فقط از رو کتاب خوندی و نتیجه نگرفتی بیشتر به دلیل این بوده که تمرکز لازم رو نداشتی شاید . ایشالا امسال با کلاس ها بهتر میشی. راستی آزمون های بینش رو هم حتما برو خیلی مفیده
من تو پست های بعدیسعی میکنم در مورد زمانبندی هم صحبت کنم نگین خانم

jh664532

عضو جدید
salam, manam daram vase konkoore sanaye- system mikhoonam, 2 saal pish emthan dadam 298 shodam, alan fekr mikonam hamash yadam rafte, age mishe ketaab moarefi konid vase zaban

mohsen_522

عضو جدید
چه بخوانیم؟
سلام دوستان من اینجا سعی میکنم یه لیست کلی از کتابای بدردبخور برای ارشد رو بزارم . به تفکیک هر درس:

آمار و احتمال

کتاب دکتر ایوزیان: مهمترین منبع برای این درسه که تقریبا کامله .البته حتما چاپ جدید بگیرید که ظاهرا یه فصل اضافه داره. راستش سوالای آمار امسال خیلی ها رو غافلگیر کرد چون خیلی عجیب و غریب بود :surprised: برای همین خیلی نمیشه در مورد سوالای آمار امسال نظر قطعی داد با این حال فک میکنم هنوز هم بهتر از کتاب دکتر کتاب دیگه ای نیست واقعا کامله

2000 تست دکتر ایوزیان : این هم برای تمرین بیشتر خیلی مفیده .البته بعید میدونم کسی بتونه برای تابستون به این کتاب برسه.بیشتر برای اواخر پاییز مفیده که شما رو یواش یواش به 100% آمادگی برسونه.تو تابستون بتونید تستاهای کتاب اصلی رو تموم کنید خیلی خوبه.بعد اون هم اون کتاب اصلی رو (200 تست رو نمیگم) کنار نذارید چون تست های اون کتاب در واقع مرجع حساب میشه.این کتاب بیشتر کمکیه

مبانی احتمالات شلدون راس: من این کتاب رو داشتم ولی راستش خیلی به کارم نیومد.اسمش با خودشه مبانیه و نه تستی! من اینو گرفتم که پله پله جلو برم یعنی اول تشریحی بعد تست و.... ولی فک میکنم شما همون ایوزیان رو بخونید و مثال های داخل کتاب و بعد تست کافیه تشریحی چیزی به دردنخوریه:D

جزوه کلاسی دکتر ایوزیان: کتاب دکتر ایوزیان خیلی مباحث رو توضیح نداده یعنی توضیحات هر فصل خیلی زیاد نیست . اما جزوه ایشون این ضعف رو کامل برطرف کرده . حتما سعی کنید این جزوه رو موازی با کتاب بخونید و بعد برید سرا تستها.جزوه رو از نمایندگی های بینش میتونید تهیه کنید. بعضی بچه ها وویس (همون صدا!) کلاس دکتر رو هم برای یادگیری گوش میدن که به نطر من لزوم چندانی نداره

و اما درس شیرین تحقیق در عملیات یا همون or خودمون:

بر خود لازم و واجب میدانم اندکی در مورد این درس افاضاتی چند بنمایم .:D تحقیق از دو بخش تحقیق 1 و تحقیق 2 تشکیل شده .برای تحقیق 1 انقد سوال و مطلب و کتابای خوب هست که راحت بهش مسلط میشید.اما وای از تحقیق 2!این هم مثل بعضی از دروس تخصصی متاسفانه خیلی منبعی برای خوندن ندارید. در واقع سال قبل که ما نداشتیم ولی امسال شاید کتاب خوبی چاپ بشه .البته سال قبل هم بچه ها یه سری کتاب میخوندن ولی هیچکدوم ظاهرا تمام و کامل نبود.کلاس دکتر زاهدی سرشت و جزوشون در این مورد میتونه کمکتون کنه . یادتون باشه اگه بتونید خوب تحقیق 2 بخونید تو کنکور میتونید حسابی ازش درصد بگیرید چون در کل or1 از or2 سخت تره و نتیجه گرفتن تو or2 با توجه به اینکه 10 تا سوال از or1 و10 تا از or2 میدن خیلی راحتتره. در مورد or هم مخصوصا or 1 هر سوالی بود در خدمتیم .چون من تقریبا or 1 رو به طور کامل مسلطم (حداقل در سطح کنکور)اما کتابا :

تحقیق در عملیات مازیار زاهدی سرشت: این کتاب هم مثل کتاب دکتر ایوزیان یه جورایی مرجعه و کامله.البته چاپ قدیم این کتاب به نظر من بهتر بود. چون تو انتهای هر فصل هم سوالای تشریحی و هم تستی داشت و هم یه سری سوال که جوابشو نداده بود (باید خودتون جوابشو پیدا میکردید ) که کلنجار رفتن با اون سوالا حسابی به درک درس کمک میکرد. ولی تو چاپ جدید همه ی این سوالا به کتاب 2000 تست (کتاب بعدی) منتقل شده که خب خوب نیست !در کل تحقیق درس بسیار شیرینه و اگه از مراحل اولیه درک که یکم طول میکشه(چون به هیچ وجه شبیه اون چیزی که تو دانشگاه ازش خوندین نیست ) رد بشین خوندنش خیلی در کل حال میده !

کتاب 2000 تست مازیار زاهدی سرشت: همونجور که گفتم این کتاب همون تستای کتاب قبله + تستهای کتاب نارنجی دکتر زاهدی سرشت . کتاب نارنجی کتابی بود که قبلا چاپ میشد که کلا تست بود . 300 تا 400 تست تالیفی بدون بخش بندی فصول (درهم!) و سوالات کنکور از زمان عهد دقیانوس ! تا کنون . اما سال قبل کتاب نارنجی و تست های کتاب اصلی (بالایی) رو با یه سری تست های جدید از جمله یه سری
تست برای or2 به صورت فصل بندی شده تحت کتاب 2000 تست ارائه دادن .این کتاب رو حتما چاپ جدید بگیرید که آپ تو دیت باشه!

کتاب تحقیق در عملیات بازارا : این کتاب در واقع منبع اصلی تحقیق در عملیاته اما به نظر من خوندنش مکروهه دلیلشم اینه که اون جاهایی که لازمه شما بدونید همش تو کتاب زاهدی سرشت هست و دیگه به این کتاب نیاز چندانی نیست . گرچه من بعضی وقتا که کتاب زاهدی سرشت رو میخوندم و متوجه نمیشدم به این که مراجعه میکردم مشکلم حل میشد! اگرم این کتابو گرفتید سعی کنید به عنوان کمکی ازش استفاده کنید نه کتاب اصلی

جزوه کلاسی دکتر زاهدی سرشت : این جزوه رو هم حتما تهیه کنید و موازی کتاب بخونید. تو جزوات دکتر زاهدی سرشت و ایوزیان (آمار) مطالبی هست که تو کتاب نیست. که خیلی به درکتون از درس کمک میکنه .یادتون باشه هم جزوه or1 و هم or2 رو تهیه کنید

تحقیق در عملیات(ربیعی -مزینانی-عبادی :( این کتاب رو هم من نصفه نیمه خوندم. البته جلد یکشو .جلد 2 قرار بود شامل تحقیق 2 هم باشه کهاگه باشه جلد 2 میتونه مفید باشه. اما جلد یک رو من اون موقع برای این گرفتم که کتاب زاهدی سرشت تست نداشت اما این کتاب تست خیلی زیاد داره .البته همه ی تستاش مفید نیست اما تستهای خوب هم داره و البته اینکه بعضی حاها رو حتی بهتر از کتاب زاهدی سرشت توضیح داده بود. در کل کتاب خوبیه البته برای کتاب مکمل

برای این دو درس فعلا همینا به نظرم میرسه باز اگه چیزی یادم افتاد میام تو همین پست اضافه میکنم .یادتون باشه کتاب در مورد این دو درس زیاده ولی اینایی که من گفتم به نظر کافیه . تعدد منابع با توجه به تعدد دروس اصلا توصیه نمیشه . در ضمن برای or2 من مکتاب خوبی که کامل باشه ندیدم اگه کسی چیزی میدونه بگه بچه ها استفاده کنن
راستی من تست و جزوه pdf زیاد دارن اگه مدیرها موافقن تو یه پست جدا به صورت طبقه بندی بزارمشون. پست بعدی در مورد زبان و پست بعدی در مورد دروس تخصصی خواهد بود .ببخشید اگه کم و کسری داره
:redface:

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای تحقیق 2 کتاب زاهدی سرشت چاپ شده به نظر من چون تحقیق 1 را از روی زاهدی میخوایم بخونیم 2 را هم از روی زاهدی بخونیم بهتره
محسن جان موسسه بینش اسمش عوض شده گذاشتند پژوهش ، من آزمون هاش را نوشتم

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
salam, manam daram vase konkoore sanaye- system mikhoonam, 2 saal pish emthan dadam 298 shodam, alan fekr mikonam hamash yadam rafte, age mishe ketaab moarefi konid vase zaban

برای لغات کتاب تافل و 504 و برای گرامر ارمان اشراقی و برای تخصصی کتاب بنفش نعمتی و جزوه مهندس شایان
دوستان اگر منبع بهتری میشناسند معرفی کنند .

jh664532

عضو جدید
برنامه ریزی برای ارشد 92

برنامه ریزی برای ارشد 92

سلام دوستان
من میخوام امسال سیستم های اقتصادی اجتماعی امتحان بدم
باید چه جوری شروع کنم ؟ اول چه کتابهایی رو بخونم؟ چه موقع شروع به تست زدن کنم؟ روزی چند ساعت و .....:warn:
اگه امکانش هست راهنمایی کنید ممنون میشم:gol:

'nobody'

کاربر بیش فعال
سلام به همه دوستان
منم کنکور 91 هستم. رتبم 171 شد
اگه کاری از دستم بر میاد و سوالی داشتین خوشحال میشم کمکتون کنم
فقط چند تا نکته که بین کامنتهای بچه به اون اشاره ای نشده بود
1- طراح سوال آمار امسال نقندریان بود. یعنی طراح عوض شده. بنابراین نمیشه قطعا گفت که کتابی در آمار کامله
2- کتاب های ایوزیان بد نیست اما فوق العاده هم نیست. کتاب آمارش خوبه اما احتمالش (منظورم چاپ قبلیه. نمیدونم ویرایش جدیدش چطوره) خیلی خوب نیست. در زمینه احتمال اگه هدفتون رتبه تک رقمی یا دو رقمیه کتاب دکتر زندیه هم کتاب خوب و سنگسنیه
3- اگه در طول ترم درس های کنکور را خوب نخوندین تابستونو از دست ندین.
اشتباهات من:
ترم تابستون نگیرید. حتی یه 2واحدی مثل کاربرد کامپوتر یا پروژه اختیاری، هر چفدر هم بپیچونید کلی وقتتونو میگیره
کاراموزی و اگه میتونید اصلا نرید و اگه آشنا دارین بدین براتون امضا بزنن
من به خاطره کاراموزی و ترم تابستون تقریبا کل تابستونو از دست دام و از مهر شروع کردم

3- کامل ترین و بهترین آزمون برای صنایع آزمون های پژوهشه. اما 100% این آزمونها را ملاک قرار ندید چرا که انگار استادای پژوهش طوری سوال طراحی میکنن که برای کلاسهشون تبلیغ کنن. مثلا هر آزمون من کلی واسه اقتصاد مهندسی میخوندم اما معمولا5-6 تا تستو میزدم(من از کتاب اسکونژاد میخوندم) . اما بچه های دیگه که پیش استاد پژوهش(فکر کنم اسماعیلی بود اسمش) کلاس میرفتن یا جزوشو میخوندن به راحتی 8-9 تا تستو میزدن. اما نتیجه تو کنکور خیلی متفاوت بود. من همون 5-6 تا را تو اقتصاد تونستم بزنم ولی بچه های دیگه نتونستن. اینم بگم من تو آزونهای پژوهش بهترین رتبم 200 بو اما تو کنکور شدم 171 و بقیه بچه ها که تکیشون به جزوه های پژوهش بود به شدت رتبشون خراب شد. مثلا یکی از دوستام که پیش ایوزیان کلاس میرفت و تو آزمونها رتبش دور و بر 100 بود تو کنکور آورد 350

مجیب

عضو جدید
سلام دوستان
من می خوام 92ارشد شرکت کنم وچندتاسوال داشتم

1-یکی از دوستان گفتن که اگه تنها کتاب آمارواحتمال ایوزیان رو بخونید درایده آل ترین شرایط 40%یایکم بیشتر میزنی وکتاب آمارو احتمال پارسه دکتر گایینی رو هم بخونی عالی میشه،آیا درسته؟

2-این منابع خوبه یااینکه ناقصه:
*آمار واحتمال ایوزیان+پارسه
**تحقیق:زاهدی سرشت+اشجری+پارسه
***پروژه:سبزه پرور
****کیفیت:امیری+سقایی
*****موجودی:پورسعیدی+عبدلله زاده+پارسه
******طرح ریزی:نیکوفکر+اشجری(پارسه)
*******اقتصادمهندسی:امیری+عباسزاده

3-دوستان کتاب ویاجزوات پارسه رو از کجا میشه گیر آورد؟تهران آیا انتشارات پارسه نمایندگی داره؟

'nobody'

کاربر بیش فعال
مجیب جان این چه عکسیه که دوستات تو صفحت میزارن؟ میخواستم اونجا جوابت و بدم ولی واقعا با اون عکس پشیمون شدم
همینجا میگم:
این برنامه ای که الان نوشتی به نظر آرمانی میرسه. بعید میدونم بهش برسی. راستی آمار 40% واسه کنکور امسال یه درصد فوق العاده میتونست باشه. من خودم 27% زدم
پس بهتره برنامتو یه خورده اصلاح و ساده تر کنی
یه مشکل دیگه که داری اینه که توجهی به کتاب های مرجع نکردی. درسته شاید الان برا کتاب مرجع خوندن یکم دیر باشه ولی اگه مفاهیم اولیه را متوجه نشده باشی تو تست زدن به مشکل میخوری
پیشنهاد من اینتوره
آمار: ایوزیان(ویرایش جدید)+ 200 تستش
تحقیق: زاهدی(تو تحقیق1 مهمترین منبع تست های سالهای قبله. طوری که حتی اگه بگم تستهای سالهای قبل و حفظ کنی اغراق نکردم)
پروژه: اول شیر محمدی بعد سبزه پرور( شیر محمدی خیلی کتاب ساده ایه و اصلا وقتتو زیاد نمیگیره اما از سبزه پرور مهمتره. به نظر طراح کنکور نگاه ویژه ای به این کتاب داره)
کیفیت: منتگوموری+ سقایی( اگه فکر میکنی منتگوموری حجمش زیاده حداقل کتاب نقندریان و یک بار بخون) پیشنهاد میکنم امیری نخونید
موجودی: من اینارو خوندم و راضی بودم. حجی+ کتاب راهیان ارشد . البته کتاب پارسه و شیر محمدی و خادمی زارع را در طول ترم خونده بودم:دی
طرح ریزی: همون کتاب نیکوفکر و چند بار بخون. این تنها درسیه که 5تا تستشو میشه خوب زذ و معمولا نمیشه همه تستهاشو زد
اقتصاد مهندسی: کتاب اسکونژاد+ یک کتاب تست( من خودم راهیان ارشد و خوندم و بازهم راضی بودم. مطمئنم از امیری بهتره)

بالا