کشته شدن مالک شرکت سازنده سِگ-وِی توسط محصول خودش

mezak

کاربر فعال
در تاریخ بارها اتقاق افتاده افرادی که چیزی را کشف یا اختراع کرده اند، همانند داستان فیلم فرانکشتاین، به نحوی به واسطه کشف یا اختراع شان، کشته شده اند. این بار صاحب کارخانه Segway به هنگام عبور از روی یک پل که بر رودخانه ای واقع در انگلستان قرار داشته، از روی ‎سِگ-وِی سقوط کرده و کشته شده است.​

‎جسد آقای Jim Heselden که ۶۲ سال سن داشته است. ساعت ۱۱:۴۲ دقیقه ظهر دیروز در قسمتی از رودخانه وارف در ایالت یورکشایر پیدا شده. به اعتقاد پلیس، این یک حادثه عجیب است که عملاً هیچ متهمی ندارد. چرا که مرد ۲۶۲ میلیون دلاری توسط محصول تولیدی شرکت خودش، کشته شده است.​

‎جالب است که بدانید آقای Heselden کمپانی Segway را در سال ۲۰۰۹ خریداری کرده بود. او در ۱۵ سالگی ترک تحصیل کرده و در معدن آغاز به کار کرد، اما با طراحی یک سیستم حفاظت صوتی و مقادیری خوش شانسی به یک میلیونر تبدیل شد.​

‎‎سِگ-وِی یک وسیله حمل و نقل شخصی برقی است که دارای دو چرخ است. این وسیله که چند سالی از اختراعش گذشته قادر است به خوبی تعادل خودش را حفظ کند و طرفداران زیادی در نقاط مختلف دنیا دارد و حتی برخی نیروهای پلیس هم برای حرکت سریع از آن استفاده می کنند. این رو روئک اولین بار توسط Dean Kamen اختراع شد. جرج بوش ‫-‬رئیس جمهوری پیشین آمریکا‫- هم یکی از شخصیت های علاقمند به این رو روئک است هر چند او هم چند سال پیش هنگام سِگ-وِی سواری زمین خورده بود! اما در دیدارش از ژاپن یکی از انها را به نخست وزیر سابق ژاپن هدیه داده بود.​

‎‎به هر حال امیدوارم با این اتفاق، طرفداران این وسیله حمل و نقل علاقه خودشان را نسبت به آن از دست ندهند.​

paeeizan

اخراجی موقت
من حتی اسمشم تا حالا به گوشم نخورده بود ..... تو دهکده ما که ازین چیزا هنو نیومده .

mezak

کاربر فعال
من حتی اسمشم تا حالا به گوشم نخورده بود ..... تو دهکده ما که ازین چیزا هنو نیومده .
منم نشنیده بودم!
من تو پارک اب و اتش سوار شدم خیلی حال میده....
آره منم سوار شدم!
خدا بیامورزدش.........
خدا رفتگان شمارو هم بیامرزه!

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز

جرج بوش ‫-‬رئیس جمهوری پیشین آمریکا‫- هم یکی از شخصیت های علاقمند به این رو روئک است هر چند او هم چند سال پیش هنگام سِگ-وِی سواری زمین خورده بود! اما در دیدارش از ژاپن یکی از انها را به نخست وزیر سابق ژاپن هدیه داده بود.

‎‎به هر حال امیدوارم با این اتفاق، طرفداران این وسیله حمل و نقل علاقه خودشان را نسبت به آن از دست ندهند.​

در دیدارش از ژاپن یکی از انها را به نخست وزیر سابق ژاپن هدیه داده بود.
زیره رو برد کرمان؟

lazlo

عضو جدید
پس نتیجه میگریم هیچوقت با این وسیله از روی پل رد نشویم:smile:

mezak

کاربر فعال
در دیدارش از ژاپن یکی از انها را به نخست وزیر سابق ژاپن هدیه داده بود.
زیره رو برد کرمان؟

ولی مخترعش ژاپنی نبوده.
(Sept. 27) -- Jimi Heselden, the British philanthropist and owner of Segway Inc., tragically passed away on Sunday after an accident involving an off-road model of his own company's famous two-wheeled vehicle. According to a spokesman from the West Yorkshire Police, "a Segway-style vehicle was recovered" and the 62-year-old Heselden, whose body
source

lazlo

عضو جدید
;)
میشه این نتیجه رو هم گرفت که هیچ وقت شبیه همچین وسیله ای رو اختراع نکنیم!
نه نه نه نه نه
ببین مزاک جان ما تو کشورمون ماشینها و وسایل بی شماری رو داریم که به حاطر اینکه از لحاظ استاندارد جهانی مورد دار هستند دیگه تولید نیمشن ولی ماه در حسرت اوناییم.
مثلا پراید یا پیکان یا .. یا همین گوشی دو سیمکارته
تازشم این وسیله رو که تاحالا تجربه انچنانی نکردی که:redface:

mezak

کاربر فعال
نه نه نه نه نه
ببین مزاک جان ما تو کشورمون ماشینها و وسایل بی شماری رو داریم که به حاطر اینکه از لحاظ استاندارد جهانی مورد دار هستند دیگه تولید نیمشن ولی ماه در حسرت اوناییم.
مثلا پراید یا پیکان یا .. یا همین گوشی دو سیمکارته
تازشم این وسیله رو که تاحالا تجربه انچنانی نکردی که:redface:
اوکی گرفتم! پس شما میگید چون ممکنه همچین حوادثی برامون پیش بیاد دلیل نمیشه که اختراع کردن رو کنار بذاریم!;)
نخیر خوشبختانه توانایی خریدش رو نداشتم!:w34:

lazlo

عضو جدید
اوکی گرفتم! پس شما میگید چون ممکنه همچین حوادثی برامون پیش بیاد دلیل نمیشه که اختراع کردن رو کنار بذاریم!;)
نخیر خوشبختانه توانایی خریدش رو نداشتم!:w34:
وای نه
دقیقا این رو نمیخواستم بگم.
میخواستم بگم که ما داریم جنسای غیر استاندارد رو مورد استفاده قرار میدیم
انشاللا که مد ل جدیدش رو صاحب بشی رفیق;);):gol:

mezak

کاربر فعال
وای نه
دقیقا این رو نمیخواستم بگم.
میخواستم بگم که ما داریم جنسای غیر استاندارد رو مورد استفاده قرار میدیم
انشاللا که مد ل جدیدش رو صاحب بشی رفیق;);):gol:
ENSHLA KE IN DAFE DOROST GEREFTE BASHAM!!!
AHAN AZ OON LAHAZ!!
MERC AZIZ ;):w27:

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهرام گورو گرفت ،گورش مرد،از پل افتاد پایین
هیچ ربطی به موضوع نداشت همینطوری الکی دلم خواست بگم :cool: