84 کشته توسط کامیون در فرانسه

Uchiha Itachi

عضو جدید
در جریان جشن‌های روز ملی فرانسه، یک کامیون در خیابانِ پرومناد دزآنگلهٔ شهر نیس در جنوب فرانسه به جمعیت کوبید و طبق برخی گزارش‌ها تا بدین لحظه هشتادوچهار نفر در این واقعه کشته و نزدیک به ۱۰۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.[SUP][۴][/SUP][SUP][۵][/SUP] این برخورد در زمان یک آتش بازی در جشن‌های روز باستیل صورت گرفته است. مقام‌های فرانسه این واقعه را یک حمله خوانده‌اند و از مردم خواسته‌اند به خیابان نیایند.[SUP][۶][/SUP]راننده کامیون نیز به ضرب گلوله پلیس کشته شده است.[SUP][۷][/SUP][SUP][۸][/SUP][SUP][۹]
راننده کامیونی که به سوی جمعیت حمله کرده یک فرد ۳۱ ساله با نام Mohamed Lahouaiej Bouhlel و تابعیت دوگانه فرانسوی-تونسی شناسایی شده است. او به ضرب گلوله پلیس فرانسه کشته شده است.[SUP][۱۰][/SUP] این مرد خود از ساکنان شهر نیس بوده است.

[/SUP]

reza_19933

عضو جدید
فیلمشو دیدم.. وحشتناک بود!
میگن بعدش از کامیون اومده بیرون با تفنگ زده نفله کردهد بقیه که زنده بودنو..

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام. به نظر من انسان در همه جای کره خاکی انسان هست نه فقط فرانسه ، بلکه سوریه ، افغانستان ، همه جا. دولت هایی که تروریست پرورش میدن و ملت هایی که به دولت ها رای میدن باعث این فجایع در سوریه و عراق و ... شده و این دنیا دنیای مکافاته و کرده های انسان ها به خودشون برمیگرده.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام، دوست عزیز شما خوب متوجه نشدین این موضوع اتفاق در فرانسه افتاده.

بله میدونم عرض کردم فرانسه و شرکا مگر دست در حمایت و پرورش تروریست نداشته اند؟ خب همین مسئله گریبان خودشون رو گرفته و خواهد گرفت

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرب های خبیث توی توئیتر م
اومدن میگن طرف ایرانی بوده

خباثت در این دنیا جایی نداره ، به حول و قوه الهی دور نیست آن روزی که جهل و جهالت و جاهلان سخت در هم کوبیده خواهند شد و مکر انسان ها به خودشان باز می گردد چون خداوند بهترین ماکران است

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
حادثه ی وحشتناکی بود. شنیدم، ناراحت شدم.

ولی چند وقت پیشا تو عراق حادثه ی تروریستی شد، همین تعداد آدم سوختن، خاکستر شدن، کسی تاپیکی نزد.
اوباما و فرانسوا اولاند و جان کری و ترزا می و برو بچه های سازمان ملل هم هرچی صبر کردیم، چیزی رو محکوم نکردن!
حالا یا اهالی خاورمیانه آدم نیستن یا برای مردم خاورمیانه این چیزا از شیرینیهای زندگیشونه یا تسلیت و همدردی و این چیزا کپنیه، ترجیه میدن کپنشون رو نگه دارن برای چشم روشنا و سفیدپوستا!
________________________________________-

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نیز ضمن اعلام همبستگی با فرانسه این حادثه تروریستی را محکوم کرد.
سازمان ملل نیز کشتار مردم نیس فرانسه را بزدلانه توصیف کرد و آن را محکوم نمود.
سخنگوی خانم ترزا می نخست وزیرجدید انگلیس هم بااعلام اینکه از حملات تروریستی در نیس فرانسه شوکه شده است آمادگی کشورش برای کمک به فرانسه را اعلام کرد.
و
.
.
.

reza_19933

عضو جدید
خباثت در این دنیا جایی نداره ، به حول و قوه الهی دور نیست آن روزی که جهل و جهالت و جاهلان سخت در هم کوبیده خواهند شد و مکر انسان ها به خودشان باز می گردد چون خداوند بهترین ماکران است

فعلا که جا داره متاسفانه.. خیلی هم جا داره

reza_19933

عضو جدید

ولی چند وقت پیشا تو عراق حادثه ی تروریستی شد، همین تعداد آدم سوختن، خاکستر شدن، کسی تاپیکی نزد.
اوباما و فرانسوا اولاند و جان کری و ترزا می و برو بچه های سازمان ملل هم هرچی صبر کردیم، چیزی رو محکوم نکردن!
حالا یا اهالی خاورمیانه آدم نیستن یا برای مردم خاورمیانه این چیزا از شیرینیهای زندگیشونه یا تسلیت و همدردی و این چیزا کپنیه، ترجیه میدن کپنشون رو نگه دارن برای چشم روشنا و سفیدپوستا!

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نیز ضمن اعلام همبستگی با فرانسه این حادثه تروریستی را محکوم کرد.
سخنگوی خانم ترزا می نخست وزیرجدید انگلیس هم بااعلام اینکه از حملات تروریستی در نیس فرانسه شوکه شده است آمادگی کشورش برای کمک به فرانسه را اعلام کرد.
و
.
.
.
تاپیک میزدی خب مام استقبال میکردیم. شمام ایرانی هستید دیگه؟ نیستین؟

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تاپیک میزدی خب مام استقبال میکردیم. شمام ایرانی هستید دیگه؟ نیستین؟

من کلا تاپیک نزدم. نه برای فرانسه، نه عراق، نه ... ولی جاش باشه، مثل تاپیک روز قدس، حرفم رو میزنم.
به اونی که اهل تاپیک زدنه باید گفت چرا برای این تاپیک میزنی، برای اون نه؟!

اهالی سوریه دارن منقرض میشن، یه حادثه ی تروریستی تو فرانسه پیش میاد:

یه عده: میرن دم سفارت شمع روشن میکنن.
میگیم: چرا واسه سوریه نه، واسه پاریس آره؟!
میگن: میگن شمام برین خب روشن کنین!
میگیم: از شما که اهل شمع روشن کردن هستین میپرسیم؛ چرا اونا نه، ولی اینا آره؟!
ما که کلا اهل شمع روشن کردن نیستیم.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز

و
.
.
.

آفرین بانو. دقیقا
اینکه یک سری آدم کشته شدن ناراحت کنندست ، اما اینکه چرا ما اینطور هستیم و خون خارجی ها رو قرمزتر می بینیم جای بحث داره. دوم اینکه وقتی مکر به خود مکار برمیگرده این خوشحال کننده هست به نظرم ، با اینکه عرض کردم آدم همه جای دنیا آدم هست و هرکس به ناحق و ظلم بمیرد دلخراش است

آخرین ویرایش:

reza_19933

عضو جدید
من کلا تاپیک نزدم. نه برای فرانسه، نه عراق، نه ... ولی جاش باشه، مثل تاپیک روز قدس، حرفم رو میزنم.

تاپیک زدن فکر نمیکنم یه صفت باشه یا یه شغل. با توجه به میزان اهمیتی که خبر برای فرد داره، اونو میزنه. یا با توجه به اینکه خبر پخش نمیشه.
مثلا یه خبر هنوز در حال اتفاقه و 50 بار تو صدا سیما ایران پخش میشه خب دیگه نیاز به بازنشر نداره ولی بعضیا خب نه.
حس میکنم اگه نگرانیه شمما نسبت به کسایی که نامبردین واقعی بود تاپیک رو میزدین. تاپیک زدن افتخار و دعوت نامه نمیخاد . فقط میزان اهمیت اون اخبارو میرسونه برای شخص

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آیه قرآن داریم ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا بانفسهم ...حالا چه سوریه باشه چه فرانسه
اینجا بحث انسانیته
بحث بی گناهیه اون کودک و زن و مردی هست که توسط فردی به اسم مسلمان کشته میشه
حیف نمیشه خیلی حرفارو اینجا زد ....ما واس سوریه خیلی چیزا دادیم
هیچ فرقی برای من نمیکنه چ فرانسه چ سوریه

reza_19933

عضو جدید
آفرین بانو. دقیقا
اینکه یک سری آدم کشته شدن ناراحت کنندست ، اما اینکه چرا ما اینطور هستیم و خون خارجی ها رو قرمزتر می بینیم جای بحث داره. دوم اینکه وقتی مکر به خود مکار برمیگرده این خوشحال کننده هست به نظرم ، با اینکه عرض کردم آدم همه جای دنیا آدم هست و هرکس به ناحق و ظلم بمیرد دلخراش است

خارجی و داخلی نداره آدم آدمه.
تعصب شما منو یاد یه سری آدم افراطی میندازه. از یه تاپیک خبری ببینین چیا کشیدین بیرون؟ صرفا خبری. در حالی که کارتون شده اومدن تو تایپیکایی که خبر کشته شدن چندتا اروپایی یا آفریقایی یا آمریکایی رو بزنن و شما بیایین اعتراض در حالی که خودتون هیچ اقدامی در راستای بازنشر خبر مثلا حمله به عراق یا لبنان نمیکنین

باشد که از حرف به عمل برسیم

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا طرز تفکر متحجرانه ای دارید وای بر ما که بخاطر این اتفاق خوشحال میشید ...وای برما
آفرین بانو. دقیقا

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود ................
خارجی و داخلی نداره آدم آدمه.
تعصب شما منو یاد یه سری آدم افراطی میندازه. از یه تاپیک خبری ببینین چیا کشیدین بیرون؟ صرفا خبری. در حالی که کارتون شده اومدن تو تایپیکایی که خبر کشته شدن چندتا اروپایی یا آفریقایی یا آمریکایی رو بزنن و شما بیایین اعتراض در حالی که خودتون هیچ اقدامی در راستای بازنشر خبر مثلا حمله به عراق یا لبنان نمیکنین

باشد که از حرف به عمل برسیم

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ترجیح میدم ادامه ندم چون فکر میکنم به غلط صحبت های بنده یا خانم ارمیا برداشت شد و اگر ادامه بدیم همین روند اشتباه و سوبرداشت ادامه خواهد یافت.
موفق باشید عزیزانم

reza_19933

عضو جدید
آفرین بانو. دقیقا

مرگ 84 تا انسان بی گناه براتون خوشحال کننده اس
وقتی شما حامی فلسطین و لبنانین دلیل نمیشه که یه سری های دیگه بیان معنای واقعی انسانیت رو بازگو کنن؟ اسم خودتونم میزارید حتما حامی "انسانیت"

فقط میشه تاسف خورد..

reza_19933

عضو جدید
من ترجیح میدم ادامه ندم چون فکر میکنم به غلط صحبت های بنده یا خانم ارمیا برداشت شد و اگر ادامه بدیم همین روند اشتباه و سوبرداشت ادامه خواهد یافت.
موفق باشید عزیزانم

حرف مبهمی نبود که بخایم برداشتی داشته باشیم. کاملا واضح بود.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
همباشگاهیان محترم؛

- من هیچ جا نگفتم و نخواهم گفت که از کشتار مردم بیگناه، از هر نژادی که باشن، خوشحال میشم. به هیچ وجه.

- بحث تاپیک زدن استعاره بود. استعاره از اینکه ما حتی برای انتشار اخبار هم برای خودمون فیلتر ذهنی داریم.
دیگه عراق و سوریه و روز قدس و... برامون عادی شده و جاش رو داده به " نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران با این مدیران اختلاس گر رانت خور دزدش که مال مردم فقیرش رو خوردن!"

ولی در بروکسل و پاریس و آمریکا اگه اتفاق دلخراشی رخ بده، سریع واکنش نشون میدیم و در پاسخ به تاپیک متذکر نمی شیم که:
" بابا اینهمه فقر و دزدی و اعتیاد و... چرا گیر دادین به بروکسل و پاریس و ...؟! "

همین. باز هم اگه من جوری حرف زدم که برداشتهای نا به جا شد، پوزش میطلبم.

آخرین ویرایش:

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

واقعیتی که هست متاسفانه و نمیشه انکارش کرد.
وقتی ملموس تر میشه که یه فلش بک بزنیم به تاپیکهای همین باشگاه خودمون که در مورد کشورهای خاورمیانه زده شده. :smile:

reza_19933

عضو جدید
همباشگاهیان محترم؛

- من هیچ جا نگفتم و نخواهم گفت که از کشتار مردم بیگناه، از هر نژادی که باشن، خوشحال میشم. به هیچ وجه.

- بحث تاپیک زدن استعاره بود. استعاره از اینکه ما حتی برای انتشار اخبار هم برای خودمون فیلتر ذهنی داریم.
دیگه عراق و سوریه و روز قدس و... برامون عادی شده و جاش رو داده به " نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران با این مدیران اختلاس گر رانت خور دزدش!"
ولی تو تو بروکسل و پاریس و آمریکا اگه اتفاق دلخراشی رخ بده، سریع واکنش نشون میدیم و سریع نمیام در ادامه ی تاپیک متدکر بشیم که: " بابا اینهمه فقر و دزدی و اعتیاد و... چرا گیر دادین به سوریه و عراق و فلسطین؟! "

بازم میگم مهندس، آدم آدمه. هرجایی که میخاد زندگی کنه بازم آدمه، اگه کشتار تو منهتن هم باشه و شما تاپیکش رو خوندین نباید ناراحت شید. همانطور که کشتار عراق بازنشر میشه، کشتار بقیه هم باید بازنشر بشه. لطفا انسانیت رو به درجه ای برسونیم که با خوندن خبر ابراز همدردی با مردم مکان هایی غیر از فلسطین و لبنان، عصبانی و خشمگین نشیم.. اونها هم آدمن. تمام

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب بازم طرز فکر شما اشتباهه
چون مردم فرانسه و امریکا و ...به خودشون و به هم نوعانشون احترام قائلن ....چون در کشورشون امنیت هست ولی وقتی داعش داشت ورود میکرد به عراق و سوریه خیلیاشون از اهالی همون کشورها رفتن سمت اونا ...یعنی خودشون خواستن....خود کرده را تدبیر نیست ...
همباشگاهیان محترم؛

دیگه عراق و سوریه و روز قدس و... برامون عادی شده و جاش رو داده به " نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران با این مدیران اختلاس گر رانت خور دزدش که مال مردم فقیرش رو خوردن!"
ولی تو تو بروکسل و پاریس و آمریکا اگه اتفاق دلخراشی رخ بده، سریع واکنش نشون میدیم و سریع نمیام در ادامه ی تاپیک متدکر بشیم که:
" بابا اینهمه فقر و دزدی و اعتیاد و... چرا گیر دادین به سوریه و عراق و فلسطین؟! "

reza_19933

عضو جدید

واقعیتی که هست متاسفانه و نمیشه انکارش کرد.
وقتی ملموس تر میشه که یه فلش بک بزنیم به تاپیکهای همین باشگاه خودمون که در مورد کشورهای خاورمیانه زده شده. :smile:

افراطی فکر نکنین لطفا. اونقدر صدا سیما مردم عراق و سوریه رو نشون داده که پدر من به شخصه سر فوت بستگانش اینقدر اشک نریخت. (البته مثال بود باز اینو داستان نکنین)
ولی کسایی با طرز تفکر شما سریعا به ابراز همدردی با مردم کشورای دیگه واکنش نشون میدم و علتش برای من خیلی نامفهومه. تا جایی که تعرف انسانیت برام فیلتر میشه!!!!!!

reza_19933

عضو جدید
دوستان عزیز
لطفا به اون درک از انسانیت برسیم که وقتی جایی ابراز همدردی با مردم فلسطین و لبنان دیدم نگیم اینا عرب پرستن و اگه ابراز همدردی با مردم غرب دیدیم نگیم اینا غرب زده ان و جبهه بگیریم..
نه عرب پرست باشیم نه غرب زده انسانیت که محدودیت مکانی نداره.. خب طرف میبینه خبر مرگ مردم یه کشور هیچ جا بازگو نمیشه میاد اینجا میگه! نباید سلاخیش کنیم که.. جای ابراز همدردی خوشحالی هم نکنیم..

موفق باشین..

بالا