کاهش تصادفاتی که به علت بی احتیاطی راننده رخ می دن

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام به تمام دوستان خوبم :gol:

قبل عید 91 تصمیم داشتم تاپیکی بزنم و در اون از همه بخوام توی رانندگی (مخصوصا عید که جاده ها شلوغه) رعایت کنن...

اون موقع به خاطر مشغله زیاد خودم این کارو انجام ندادم و ...

توی همین تعطیلات تصادف های زیادی اتفاق افتاد...که من در جریان یکیشون بودم...

امروز هم که همگی خبر تصادف دلخراش دانش آموزان دبیرستانی و مرگ 26 نفر در این حادثه رو شنیدیم...

توی هردو موردی که من اشاره کردم بی احتیاطی راننده عامل تصادف بوده ...

سوال من اینه: چرا با دیدن این همه حادثه، این همه اتفاق ما باز هم رعایت نمی کنیم؟

به هرکس از احتیاط چیزی میگیم، میگن من رانندگیم خوبه...این توجیهه واقعا؟

چرا همه فکر می کنیم حادثه فقط و فقط برای دیگرانه؟

شماها چه ایده ای برای عمومی کردن فرهنگ درست رانندگی کردن دارین؟

خواهش می کنم بیاین یکبار هم که شده دور از عوامل دیگر تصادف مثل جاده و قانون و ... فقط به خودمون نگاه کنیم...به یک راننده و نقش اون در کنترل تصادفات.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sasa.electronic

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین بحث رانندگی به نظر من میشه به صورت کلی بیان شه.
آدم نه فقط تو رانندگی بلکه تو همه کاراش باید باحوصله و با انرژی کامل و دقت کار بکنه.ما ایرانیا کارامون بزن در روییه .همش با عجله همش از سره اجبار .منفعت طلبانه.
سره کار همه دوس دارن 5 دیقه زودتر جیم کنن.اگه انصاف داشته باشن و واسه ی لحظه فقط ی لحظه حق رو ب طرف مقابلمون بدیم و از حق خودمون بگذریم چی میشه؟
تو رانندگی هم دقیقن همینه.طرف ب کاراش نمیرسه مجبوره باسرعت تو رانندگی جبران کنه
اون راننده ای که 26 نفرو کشته.اگه فقط ی ثانیه به فکره اونا بود مسلمن این اتفاق نمی افتاد.
به نظر من تنها عامل کاهش تصادفات.برنامه ریزیه درست واسه سفره مطمئن هستش.

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از هرچیزی تسلیت می گم و خدا صبر بهشون بده...(همچنین به دوستتون)

اینکه شما در تلوزیون میشنوید که عامل فلان تصادف بی احتیاطی بوده مطمئن باش 99% دروغه.... آخه کی میاد بگه ماست من ترشه و جاده های من استاندارد نیست...
از لحاظ عمران و جاده و معماری کشور ما زیر خط فقره....
اگه جاده ها استاندارد باشن.... اگه وسایل نقلیه استاندارد باشن.. اگه سرنشینان اون اتوبوس همه کمربند داشتن و ... این تلفات خیلی خیلی کم میشد

حالا برای اینکه تصادفات به دلیل بی احتیاطی رو کاهش بدیم من راهکار خاصی بلد نیستم..اخه خیلی سخته..نمیشه یک شبه تفکرات و نحوه ی دید یک فرد عوض کرد...
هر کسی باید خودش بهش پی ببره و زمانی درس عبرت می گیره که اون اتفاق خدایی نکرده برا خودش بیوفته..حالا باید شانس بیاره که خطر ار بیخ گوشش بگذره و اتفاق خاصی واسه خودشو خانوادش نیوفته...

انسانه دیگه کاریش نمیشه کرد... زیاد نصیحت هارو گوش نمیده و مغروره وتا سر خودش به سنگ نخوره عبرت نمی گیره...

من خودم هر وقت یک سانحه ای از نزدیک میبینم و یا فیلی که توش تصادف بشه و خانواده هاشون پرپر بشن( مثل هفت دقیقه تا پاییز... بعد فیلم فک کنم یک ماه میشد که بیشتر از دنده3 و 4 نمینداختم:دی) یا از دوستام و همشهریام خدایی نکرده طوریشون بشه, تا چند روز یا چند هفته تحت تاثیر اون اتفاق درست رانندگی می کنم ولی بعد یک مدت فراموشم میشه!

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
.
.
.

سلام!!

ممنون از بابت ایجاد تاپیک و همچنین عرض تسلیت به خانواده های دانش آموزان جان باخته!!

خب به شخصه خیلی ناراحت شدم ، یعنی هرکسی رو که میبینی ناراحته!!

،

در خصوص سوالتون باید بگم که :

در بحث راننده به نظر من هیچ کسی نمیتونه نقشی در بهبودش داشته باشه!!

منظورم اینه که فقط و فقط به خود راننده برمیگرده!!

اینکه واسه چند لحظه به اطراف و اتفاقاتی که می افته دقت کنه!

صدها کتاب و فیلم هم که ببینه نمیتونه درش تأثیر بزاره!!

فقط گاهی اوقات اتفاق افتادن حادثه بر خود فرد و یا یکی از نزدیکانش مبتونه اون رو از خواب بیدار کنه!!

جالبه که این دسته از رانندگان بیشترین خطر رو برای دیگران دارن تا خودشون!!

مثلا همین راننده اتوبوس و یا یک راننده که با بی احتیاطی خودش توی جاده میتونه برای چندین ماشین دیگه حادثه ساز بشه!!

،

به هر حال امید خدا و اینکه انشالله شاهد این دسته از اتفاقات نباشیم ... :(:gol:

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه

ممنون از استارتر

عوامل زیر همه با هم نقش دارند:

1- رانندگی و حال راننده ( عجله - خواب آلودگی - عدم تسلط بر خودرو - عدم رعایت قوانین )

2- خودرو ها اکثرا نا ایمن و غیر استاندار ( هیچی نگم بهتره)

3- جاده های غیر استاندارد

4- قسمت

موفق باشید همه

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول از هرچیزی تسلیت می گم و خدا صبر بهشون بده...(همچنین به دوستتون)

اینکه شما در تلوزیون میشنوید که عامل فلان تصادف بی احتیاطی بوده مطمئن باش 99% دروغه.... آخه کی میاد بگه ماست من ترشه و جاده های من استاندارد نیست...
از لحاظ عمران و جاده و معماری کشور ما زیر خط فقره....
اگه جاده ها استاندارد باشن.... اگه وسایل نقلیه استاندارد باشن.. اگه سرنشینان اون اتوبوس همه کمربند داشتن و ... این تلفات خیلی خیلی کم میشد

حالا برای اینکه تصادفات به دلیل بی احتیاطی رو کاهش بدیم من راهکار خاصی بلد نیستم..اخه خیلی سخته..نمیشه یک شبه تفکرات و نحوه ی دید یک فرد عوض کرد...
هر کسی باید خودش بهش پی ببره و زمانی درس عبرت می گیره که اون اتفاق خدایی نکرده برا خودش بیوفته..حالا باید شانس بیاره که خطر ار بیخ گوشش بگذره و اتفاق خاصی واسه خودشو خانوادش نیوفته...

انسانه دیگه کاریش نمیشه کرد... زیاد نصیحت هارو گوش نمیده و مغروره وتا سر خودش به سنگ نخوره عبرت نمی گیره...

من خودم هر وقت یک سانحه ای از نزدیک میبینم و یا فیلی که توش تصادف بشه و خانواده هاشون پرپر بشن( مثل هفت دقیقه تا پاییز... بعد فیلم فک کنم یک ماه میشد که بیشتر از دنده3 و 4 نمینداختم:دی) یا از دوستام و همشهریام خدایی نکرده طوریشون بشه, تا چند روز یا چند هفته تحت تاثیر اون اتفاق درست رانندگی می کنم ولی بعد یک مدت فراموشم میشه!

سلام، ممنون :gol:
از لحاظ عمران و جاده و معماری که گفتین کاملا قبول دارم، ولی قبول کنید اینا بهانه ای شده که تا بحث احتیاط پیش میاد، ازش کمک می گیریم که اصلا جاده ها استاندارد نیست!

ضمنا بارها هم شده که یه نفر درست رانندگی می کنه، ولی همونی که بی احتیاطی می کنه باعث حادثه ای میشه که نفر اول هم توش صدمه می بینه!

نمی دونم، تا حالا به عمق دردی که خانواده های آسیب دیده می کشن فکر کردین؟!

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.
.
.

سلام!!

ممنون از بابت ایجاد تاپیک و همچنین عرض تسلیت به خانواده های دانش آموزان جان باخته!!

خب به شخصه خیلی ناراحت شدم ، یعنی هرکسی رو که میبینی ناراحته!!

،

در خصوص سوالتون باید بگم که :

در بحث راننده به نظر من هیچ کسی نمیتونه نقشی در بهبودش داشته باشه!!

منظورم اینه که فقط و فقط به خود راننده برمیگرده!!

اینکه واسه چند لحظه به اطراف و اتفاقاتی که می افته دقت کنه!

صدها کتاب و فیلم هم که ببینه نمیتونه درش تأثیر بزاره!!

فقط گاهی اوقات اتفاق افتادن حادثه بر خود فرد و یا یکی از نزدیکانش مبتونه اون رو از خواب بیدار کنه!!

جالبه که این دسته از رانندگان بیشترین خطر رو برای دیگران دارن تا خودشون!!

مثلا همین راننده اتوبوس و یا یک راننده که با بی احتیاطی خودش توی جاده میتونه برای چندین ماشین دیگه حادثه ساز بشه!!

،

به هر حال امید خدا و اینکه انشالله شاهد این دسته از اتفاقات نباشیم ... :(:gol:

سلام دوست خوبم :gol:

چند سال پیش یکی از آشناها یه پسر جوون داشت که خیلی رانندگیش خوب بود، یعنی هم خودش خیلی می نازید هم معروف بود پیش همه رانندگیش...و خیلی زود تو یه حادثه وحشتناک جونشو از دست داد، تنها مقصر حادثه هم خودش بود!

می خوام بگم مسبب خیلی از حوادث هم کسانی هستن که فکر می کنن توی رانندگی دستی بر آتش دارن و خیابون رو با پیست (های هرگز ساخته نشده ایران) اشتباه می گیرن!

بله، درسته .

امیدوارم :gol:

سلام به همه

ممنون از استارتر

عوامل زیر همه با هم نقش دارند:

1- رانندگی و حال راننده ( عجله - خواب آلودگی - عدم تسلط بر خودرو - عدم رعایت قوانین )

2- خودرو ها اکثرا نا ایمن و غیر استاندار ( هیچی نگم بهتره)

3- جاده های غیر استاندارد

4- قسمت

موفق باشید همه

سلام :gol:

ممنون از نظرتون :gol: ، البته موضوع تاپیک فقط نقش راننده بود و اینکه چه راهکاری دارین تا "فرهنگ درست رانندگی کردن" عمومی بشه؟

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از نظرتون :gol: ، البته موضوع تاپیک فقط نقش راننده بود و اینکه چه راهکاری دارین تا "فرهنگ درست رانندگی کردن" عمومی بشه؟

خواهش می کنم

ببین اگه واقع قوانین رعایت بشه این قدر مشکل نداریم

من خودم تقریبا نزدیک 10 ساله که رانندگی می کنم اونم با انواع ماشین ها و حتی کامیون

خداییش تا بحال جز یک مورد که خودم مقصر بودم تصادف نکردم البته به ماشینم زدن که اونو نمیشه کاری کرد

اگه رعایت قوانین برای راننده ها سخته فقط چند تا درخواست دارم تو رو خدا اینا رو رعایت کنین:

1- پشت چراغ قرمز بایستید حتی 2 نصف شب

2- راهنما بزنید

3- با موبایل صحبت نکنید

4- حواستون فقط به رانندگی تون باشه

که اگه اینا رعایت بشه 90 درصد مشکلات حله

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خواهش می کنم

ببین اگه واقع قوانین رعایت بشه این قدر مشکل نداریم

من خودم تقریبا نزدیک 10 ساله که رانندگی می کنم اونم با انواع ماشین ها و حتی کامیون

خداییش تا بحال جز یک مورد که خودم مقصر بودم تصادف نکردم البته به ماشینم زدن که اونو نمیشه کاری کرد

اگه رعایت قوانین برای راننده ها سخته فقط چند تا درخواست دارم تو رو خدا اینا رو رعایت کنین:

1- پشت چراغ قرمز بایستید حتی 2 نصف شب

2- راهنما بزنید

3- با موبایل صحبت نکنید

4- حواستون فقط به رانندگی تون باشه

که اگه اینا رعایت بشه 90 درصد مشکلات حله

سلام مرسی دوستم :gol:

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مرسی دوستم :gol:

خدایشش اگه عمل کنن خیلی خوبه

من با موتور که میرم بیرون اعصابم بهم میریزه همش می پیچن جلوم یک بوق خریدم به اسم 10 11 می زنی ملت دو متر می پرن :D خداییش تا حالا خیلی جونمو نجات داده