ازدواج احتمال مرگ را کاهش می دهد

ali199_1991

کاربر بیش فعال
محققان انگلیسی می‌گویند احتمال مرگ افراد متاهل بر اثر حمله قلبی نسبت به افراد مجرد یا مطلقه بسیار کمتر است.

به گزارش پایگاه خبری گاردین، مطالعه‌ بر روی سوابق پزشکی 25 هزار نفر نشان داده است احتمال مرگ افراد متاهل بر اثر حمله قلبی 14 درصد کمتر از افراد مجرد است.
این مطالعه همچنین حاکی است احتمال مرگ افراد مطلقه در صورت بروز حمله قلبی 7 درصد بیشتر از مجردها است که دلیل آن احتمالا به استرس یا انزوای اجتماعی آنها بر می گردد.
به گفته محققان، حمایت روحی و جسمی همسران از یکدیگر باعث افزایش سلامتی آنها می‌شود.
کیت بنِت، روانشناس دانشگاه لیورپول می‌گوید حضور یک فرد دیگر، رابطه عاشقانه پایدار و دریافت حمایت‌های اجتماعی برای سلامت و بهداشت جسمی افراد مهم است.

مایک کناپتون از مدیران بنیاد قلب بریتانیا نیز گفت: «حمله قلبی می‌تواند هم اثرات مخرب جسمانی و هم روانی ایجاد کند که اکثر آنها پنهان می‌ماند. این یافته‌ها نشان می‌دهد که حمایت همسر می‌تواند اثر مفیدی بر بیمار قلبی داشته باشد، احتمالا این کمک‌ها تاثیر حمله قلبی را به حداقل می‌رساند.»
وی افزود تشویق برای پیگیری درمان و ثبت‌نام در دوره‌های بازتوانی، کمک به بهبود وضعیت جسمانی و روانی و همچنین جلوگیری از انزوای بیمار قلبی از جمله کمک‌هایی است که همسر بیمار قلبی می‌تواند به وی ارائه دهد.

منبع:پرس تی وی

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ازدواج اینقدر توش بدبختی داره ادم تازه زودتر می افته می میره

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه کی میگه ازدواج بده؟؟:D
چرا انقدر به جوونا فاز منفی میدید؟!

ااتفاقا ازدواج خیلی هم خوبه ،اگه انتخابت درست باشه آدم و جوون تر هم میکنه !:smile:
ازدواج کردن فایده هاش بیشتر تر از ضررهاشه لااقل:smile:
اگه مشکل دق مرگ شدن و این حرفاست فقط به خاطره مشکلات اقتصادی جامعه ست و لا غیر نه ازدوج کردن!!!!!!!:cool:

من خودم دیر ازدواج کردم اما حالا پشیمونم نه واسه این که چرا ازدواج کردم بلکه به خاطره اینکه چرا انقدر دیر ازدواج کردم!!!!:D

lailiya

کاربر فعال
اوه خوب شد حالا , جوون بیچاره به هر دلیلی مجبوره ازدواج کنه با بی پولی و نداری این مرگ هم اومد کنارش
تا چند وقت پیش وقتی متاهل ها نماز میخوندن با خودم میگفتم اینا ثواب نمازشون چند برابر نماز منه حالا دیگه باید غصه اینم بخورم که اینا دیر تر میمیرن و من زودتر :D

ali199_1991

کاربر بیش فعال
آخه کی میگه ازدواج بده؟؟:D
چرا انقدر به جوونا فاز منفی میدید؟!

ااتفاقا ازدواج خیلی هم خوبه ،اگه انتخابت درست باشه آدم و جوون تر هم میکنه !:smile:
ازدواج کردن فایده هاش بیشتر تر از ضررهاشه لااقل:smile:
اگه مشکل دق مرگ شدن و این حرفاست فقط به خاطره مشکلات اقتصادی جامعه ست و لا غیر نه ازدوج کردن!!!!!!!:cool:

من خودم دیر ازدواج کردم اما حالا پشیمونم نه واسه این که چرا ازدواج کردم بلکه به خاطره اینکه چرا انقدر دیر ازدواج کردم!!!!:D

یعنی واقعا پشیمونی؟:surprised:

bobat

عضو جدید
واقعا ازدواج احتمال جنون را نیز کاهش میدهد. نسل ماها انقد ازدواجشون دیرکرد داشته همه قاطی داریم. یعنی هردودی بلند میشه از این مجرد موندنه بخدا. شما وضع جوونای ما رو ببین. اگه ازدواج کنن اینجوری نمیشن که

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
bebinid too melale dige ke hame chiz open hast va azadd miran samte ezdevaj ama motaasefaneh too mamlekate be estelah eslamiye ma vvaz in shode....
khodetooon ghezavat konid ezdevaj bade ya inke ma darim ensaniyatemoon az dast midim.
ozae ehtedadi va in harfa be nazare man bhane mahze

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
hame harfhatoon dorost va matin
moshkelate eghtesadi va......hast .rafe ghesmati az moshkelat bar ohde dolate ke motaaefane...........
ama ama ma ham be onvane yeek javooon nabayad khodemoono raha konim ta tooo in ozae bi bando barri jamee fana va nabood beshim va bad donbale moghaser beadim!!
bayad har kasi be fekre hadeaghal nejate khodesh va khnevadash bashe

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ghabele tavajohe aghayone shaki:tooo ezdevaje khalesane va aghelane be khoda khoonevade khodetoon vaaa hata khooonevade dokhtar khanoom age janam too shoma bebinan komake shayani behetoon khahand kard be sharte ensan boodan
ama age bahse digei hast oon az.............

حميدرن

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من آدم باید نسبت به خودش متعهد باشه
ازدواج اگر برای فرد واقعا نیاز هست باید ازدواج کنه
ولی اگر فرد عادت کرده که نیاز به ازدواجش رو از راههای دیگر تسکین بده اونوقت طرف ازدواج نمیره
ولی هر ددردی درمانی دارد و هر داروی مسکنی هم برای همیشه موثر نخواهد بود
محدودیت ها و موانع ازدواج هم بستگی به مهارت آدم داره که بتونه از اونها بگذره

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من آدم باید نسبت به خودش متعهد باشه
ازدواج اگر برای فرد واقعا نیاز هست باید ازدواج کنه
ولی اگر فرد عادت کرده که نیاز به ازدواجش رو از راههای دیگر تسکین بده اونوقت طرف ازدواج نمیره
ولی هر ددردی درمانی دارد و هر داروی مسکنی هم برای همیشه موثر نخواهد بود
محدودیت ها و موانع ازدواج هم بستگی به مهارت آدم داره که بتونه از اونها بگذره
یا خدا

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو ایران افزایش میدهد .... زن ایرانی فقط پول رو میشناسه