کافر کیست؟ مسلمان کیست؟ شیعه کیست؟ سنی کیست؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه بفرمایید اهل سنت چه تغیری در اذان انجام دادند؟
البته شما میتونید هر سوالی که دوس دارید مطرح کنید ولی میشه ازتون خواهش کنم به جای این جور مسائل به منشا بپردازیم.(توجه به پست های مذکور در پست بالاتر)

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
شیعه و سنی برادرند و دشمنان اسلام در تلاش که بین آنها تفرقه بیاندازند و در بین آنها تخم کینه می کارند و گروهی از مسلمانان هم با سادگی دائماً به آن آب می دهند.
تمومش کنین، تا کی بازیچه دشمنان اسلام می شین؟

آیا همین تفرقه نبود که اسلامی که پشت دروازه های اروپا بود رو ودار به عقب نشینی کرد، زمانی اسلام فاتح اسپانیا بود اما امان از تفرقه، امان!

آخرین ویرایش:

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شیعه و سنی برادرند و دشمنان اسلام در تلاش که بین آنها تفرقه بیاندازند و در بین آنها تخم کینه می کارند و گروهی از مسلمانان هم با سادگی دائماً به آن آب می دهند.
تمومش کنین، تا کی بازیچه دشمنان اسلام می شین؟

آیا همین تفرقه نبود که اسلامی که پشت دروازه های اروپا بود رو ودار به عقب نشینی کرد، زمانی اسلام فاتح اسپانیا بود اما امان از تفرقه، امان!
شما اگه برادری اختیار خودتو داری عزیز دل ولی اگه تا حالا مطالعه نداشتی لا اقل برو پستای قبل رو بخون تا برات روشن بشه هیچ برادری بین شیعه و سنی نیست.این حرفا هم ئیگه قدیمی شده.برادر که حق برادرشو غصب نمیکنه.میکنه؟این بحث هم بسیار بسیار بزرگ تر ازونی هست که شما فکر میکنی عزیزم.لطفا با دلیل و مدرک صحبت کن.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
شیعه و سنی برادرند و برادر خواهند ماند ، برادران اهل سنت و برادران اهل تشیع مبادا تصور کنید که افرادی معدودی از هر یک از دو طرف که به گروه دیگری توهین می کنند نماینده گروه خویش اند. در میان هر طرف اکثریت با آنانی است که به اتحاد اعتقاد دارند و در راه آن می کوشند هر چند آباد کردن بسیار دشوار تر از ویران کردن است. به ریسمان الهی چنگ زنید و از تفرقه بپرهیزید و تفرقه افکنان را به حال خود رها کنید و برای اتحاد روشنگری نمایید تا دریچه های رحمت الهی به روی شما باز شود.

آخرین ویرایش:

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شیعه و سنی برادرند و برادر خواهند ماند ، برادران اهل سنت و برادران اهل تشیع مبادا تصور کنید که افرادی معدودی از هر یک از دو طرف که به گروه دیگری توهین می کنند نماینده گروه خویش اند. در میان هر طرف اکثریت با آنانی است که به اتحاد اعتقاد دارند و در راه آن می کوشند هر چند آباد کردن بسیار دشوار تر از ویران کردن است. به ریسمان الهی چنگ زنید و از تفرقه بپرهیزید و تفرقه افکنان را به حال خود رها کنید و برای اتحاد روشنگری نمایید تا دریچه های رحمت الهی به روی شما باز شود.
اینا حرفای مستند و با مدرکتونه؟خوبه به تلاشتون ادامه بدید.ازین پستا زیاده شما هم روش

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما اگه برادری اختیار خودتو داری عزیز دل ولی اگه تا حالا مطالعه نداشتی لا اقل برو پستای قبل رو بخون تا برات روشن بشه هیچ برادری بین شیعه و سنی نیست.این حرفا هم ئیگه قدیمی شده.برادر که حق برادرشو غصب نمیکنه.میکنه؟این بحث هم بسیار بسیار بزرگ تر ازونی هست که شما فکر میکنی عزیزم.لطفا با دلیل و مدرک صحبت کن.
شما که این جوری حرف می زنی تا حالا کسی رو از اهل سنت دیدی؟ باهاش صحبت کردی؟ اولین چیزی که ما هستیم انسان بعد دین و فرقه. فکر می کنی اگر ما الان در دوران صدر اسلام بودیم تو در سپاه امیرالمونین بودی یا دشمنان.

آخرین ویرایش:

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما که این جوری حرف می زنی تا حالا کسی رو از اهل سنت دیدی؟ باهاش صحبت کردی؟ اولین چیزی که ما هستیم انسان بعد دین و فرقه. فکر می کنی اگر ما الان در دوران صدر اسلام بودیم تو در سپاه امیرالمونین بودی یا دشمنان.
بله تا دلت بخاد باهاشون برخورد داشتم.اینجا همه انسانن.ما هم کاری با انسانیت نداریمموضوع بحث چیزه دیگست.این که من و شما تو کدوم سپاه بودیم چیزیو حل نمیکنه.مهم اینه که دقیقا همون زمانه و الان تو کدوم سپاه هستیم.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله تا دلت بخاد باهاشون برخورد داشتم.اینجا همه انسانن.ما هم کاری با انسانیت نداریمموضوع بحث چیزه دیگست.این که من و شما تو کدوم سپاه بودیم چیزیو حل نمیکنه.مهم اینه که دقیقا همون زمانه و الان تو کدوم سپاه هستیم.

چرا حل می کنه و اختلافات رو هم از بین می بره . این یعنی واکاوای خودمون، یعنی پیدا کردن حق با داوری انصاف. پس باید فکر کرد که امیرالمونین چطور رفتار می کرد و ما چطور رفتار می کنیم.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا حل می کنه و اختلافات رو هم از بین می بره . این یعنی واکاوای خودمون، یعنی پیدا کردن حق با داوری انصاف. پس باید فکر کرد که امیرالمونین چطور رفتار می کرد و ما چطور رفتار می کنیم.
بحث این تاپیک دقیقا همینه که امیرالمومنین رفتاری کرد و الان تسنن عکس اون رو انجام میده.در روز غدیر پیامبر طبق ایات قران دینش رو به واسطه ولایت علی تکمیل کرد و امروز با این همه دلیل و مدرک که از علمای خودشون اورده شد قبول نمیکنن..حالا این که شما و بقیه حتی حاضر نیستید اینا رو بخونید و در موردش فکر کنید دیگه خودتون میدونید.ولی من با مطالعه در مورد شیعه با استناد به مدارک اهل سنت بر شیعه بودنم پایبند تر شدم. و معتقدم اهل سنت واقعی (پیروان سنت پیامبر) شیعیان هستند.
لطفا اگر میخاید بحث رو ادامه بدید از اصل جریان منحرف نشید.اینجا کلاس اخلاق نیست.

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

دوست عزیز شما قیم شیعه هستید ؟!

بحث این تاپیک دقیقا همینه که امیرالمومنین رفتاری کرد و الان تسنن عکس اون رو انجام میده.در روز غدیر پیامبر طبق ایات قران دینش رو به واسطه ولایت علی تکمیل کرد و امروز با این همه دلیل و مدرک که از علمای خودشون اورده شد قبول نمیکنن..حالا این که شما و بقیه حتی حاضر نیستید اینا رو بخونید و در موردش فکر کنید دیگه خودتون میدونید.ولی من با مطالعه در مورد شیعه با استناد به مدارک اهل سنت بر شیعه بودنم پایبند تر شدم. و معتقدم اهل سنت واقعی (پیروان سنت پیامبر) شیعیان هستند.
لطفا اگر میخاید بحث رو ادامه بدید از اصل جریان منحرف نشید.اینجا کلاس اخلاق نیست.

گویا شما منحرف شدید .
چون موضوع اصلی تاپیک و پست اول آن اینست ، نه اثبات حقانیت امام علی (علیه السلام)
خدایا:
کافر کیست؟ مسلمان کیست؟ شیعه کیست؟ سنی کیست؟
مرزهای درست هرکدام ، کدام است؟
من آرزو می کنم که روزی سطح شعور و شناخت مذهبی ، در این تنها کشور شیعه جهان ، به جایی برسد که سخنگوی رسمی مذهب ما‌ «فاطمه» را آنچنان که سلیمان کتانی - طبیب مسیحی - شناسانده است، و «علی» را آنچنان که دکتر جورج جرداق - طبیب مسیحی - توصیف میکند و «اهل بیت» را آنچنان که ماسینیون کاتولیک تحقیق کرده است و «ابوذر غفاری» را آنچنان که جودة السحار نوشته است و حتی «قرآن» را آنچنان که بلاشر - کشیش رسمی کلیسا - ترجمه نموده است و «پیغمبر» را آنچنان که ردنسن - محقق یهودی - میبیند، بفهمد و ملت شیعه و محبان اهل بیت و متولیان رسمی ولایت و مدعیان مذهب حقه جعفری روزی بتوانند به ترجمه آثار این کفار رسمی!! توفیق یابند.
خدایا این مردم شیعه اند ، شیعه علی ، تنها پیروان اهل بیت ، تنها ملتی که حق را تشخیص داده اند و چهره پرشکوه علی را و عظمت های خاندان علی را یافته اند؟؟
و دکتر بنت الشاطی ، استاد دانشگاه و نویسنده توانایی ، که قلمش و عمرش همه در خدمت زنان اهل بیت ، که میگفت:(من در این خانه زندگی میکنم )، سنی است؟
و بلاشر که روحانی رسمی مسیحیت بود و چهل سال در تحقیق و ترجمه قرآن رنج برد و بر روی آیات کور شد کافر است؟
و ماسینیون که دریایی از دانش بود و ۲۷ سال تمام در زندگی سلمان، نخستین بنیانگذار تاریخ شیعه در ایران، غرق شد و هرگاه از فاطمه ، از عرفان اسلامی و از سلمان سخن میگفت ، سراپا مشتعل میشد کافر است؟
خدایا:
به من بگو ، تو خود چگونه میبینی؟ چگونه قضاوت میکنی؟
آیا عشق ورزیدن به اسمها تشیع است؟ یا شناخت مسمی ها ؟؟

«دکتر علی شریعتی»
(نیایش )

اینجا کلاس اخلاق نیست.
بله کاملا حق با شماست ، اگر کلاس اخلاق بود که یاد می گرفتید که به نظر اهل تسنن توهین نکنید!

خرد یارتان

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز شما قیم شیعه هستید ؟!

گویا شما منحرف شدید .
چون موضوع اصلی تاپیک و پست اول آن اینست ، نه اثبات حقانیت امام علی (علیه السلام)

بله کاملا حق با شماست ، اگر کلاس اخلاق بود که یاد می گرفتید که به نظر اهل تسنن توهین نکنید!

خرد یارتان
اره هستم حرفیه؟اگه سوادتون یاری میکنه برید ببینید سنی های هم کیشتون توهین کردن یا من؟من فقط دلیل و مدرک گذاشتم اونم از علمای سنت.
حالا خودشون خودشونو قبول ندارند به شما برخورده؟از کجا ناراحتی؟شما قیم سنی ها هستی؟

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اره هستم حرفیه؟اگه سوادتون یاری میکنه برید ببینید سنی های هم کیشتون توهین کردن یا من؟من فقط دلیل و مدرک گذاشتم اونم از علمای سنت.
حالا خودشون خودشونو قبول ندارند به شما برخورده؟از کجا ناراحتی؟شما قیم سنی ها هستی؟

شما بسیار بی خود کردین که خود رو قیم شیعه دونستید.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا