کارشناسی ارشد مهندسی ساخت و ساز بیمارستان

amoodi10

عضو جدید
بچه ها یه خبر بد دارم من کسی را فرستادم وزارت بهداشت که کتاب ها را تهیه کنه ، آن بنده خدا گفت که اولا از کتابهایی که در رفرنس ها مطرح شده ( بیمارستان ایمن ) 8 عددش فقط چاپ شده و همچنین گفت بعضی از دوستان از 2 ماه پیش کتاب ها را تهیه کرده اند و مطالعه را شروع کرده اند . ( حدود 40 تا 50 نفر )
در کل امسال رقابت بسیار سنگین است و باید بسیار تلاش کنیم . البته من از هفته آینده استارت اصلی را می زنم و می خوام بکوب بخوانم در ضمن باید یه تایپیک هم به نام مطالعه گروهی برای مهندسی بیمارستان راه بندازیم .

hanimemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه خبر بد دارم من کسی را فرستادم وزارت بهداشت که کتاب ها را تهیه کنه ، آن بنده خدا گفت که اولا از کتابهایی که در رفرنس ها مطرح شده ( بیمارستان ایمن ) 8 عددش فقط چاپ شده و همچنین گفت بعضی از دوستان از 2 ماه پیش کتاب ها را تهیه کرده اند و مطالعه را شروع کرده اند . ( حدود 40 تا 50 نفر )
در کل امسال رقابت بسیار سنگین است و باید بسیار تلاش کنیم . البته من از هفته آینده استارت اصلی را می زنم و می خوام بکوب بخوانم در ضمن باید یه تایپیک هم به نام مطالعه گروهی برای مهندسی بیمارستان راه بندازیم .

عاغااااااا؟پس ما از کجا پیدا کنیم منابع را؟................:(چی بخونیم خوب؟

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم همون روز ثبت نام کردم و فک میکردم تعداد کمه برای این رشته ...بازم ک شما اومدید ححممم بابا این رشته رو بذارید ماها بخونیم ک از معماری امیدی نداریم م شماها ک خوب شدید اوووم
یعنی اون منابع باید بخرم بخونم این پی دی اف هایی ک تو وبلاگ هست ده قسمت لازم نیست؟؟!!!
130تومن اخه خودتون ک میدونید نهایت 10نفر برمیداره ک مطمن باشید امسال کم کم بالای150شرکت کردن وشاید200

ebram2014

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر شماprincipia1985

میشه در مورد این بند که در وبلاگتون گذاشتید توضیح بیشتری بدید

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]در مورد منابع از قانون 80-20 استفاده کنید. (یک تجربه شخصی)[/FONT]

و اینکه من 8 جلید کتاب رو از وزارت بهداشت تهیه کردم ولی pdf پنج کتاب اولی رو که تو وبلاگتون گذاشتید خیلی تعدا صفحه هاشون کمتره؟دلیلش چیه؟ اینایی رو که من گرفتم همچین کتو کلفتن:D

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر شماprincipia1985

در مورد منابع از قانون 80-20 استفاده کنید. (یک تجربه شخصی)

و اینکه من 8 جلید کتاب رو از وزارت بهداشت تهیه کردم ولی pdf پنج کتاب اولی رو که تو وبلاگتون گذاشتید خیلی تعدا صفحه هاشون کمتره؟دلیلش چیه؟ اینایی رو که من گرفتم همچین کتو کلفتن:D
الان منابع همش پیدا می شه؟ منابعی که گفتی با اونایی که من گفتم فرقی نداره؟چندتاشو pdf یدا کردم.
منابعش دقیقا چیه.

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر شماprincipia1985

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]در مورد منابع از قانون 80-20 استفاده کنید. (یک تجربه شخصی)[/FONT]

اخه 130تومن چطور بدیم تازه باید تهرانم بریم
یعنی اون پی دی اف ها ک گذاشتن تو وبلاگ کافی نیس؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ebram2014

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان منابع همش پیدا می شه؟ منابعی که گفتی با اونایی که من گفتم فرقی نداره؟چندتاشو pdf یدا کردم.
منابعش دقیقا چیه.

2 کتابش رو که هنوز خود وزارت بهداشت چاپ نکرده!

اونایی رو هم که پی دی اف هستند کامل نیستند مثلا جلد 1 رو من دانلود کردم برای مقایسه نزدیک به 50 صفحه بود ولی کتابشو که من گرفتم نزدیک به 230 صفحه ست تازه جلد یکش یه خورده کم حجم تره:D

یه چندتا کتاب دیگه بود که انقلاب رو در نوردیدم ولی پیدا نکردم مثه ..............بیمارستان چگونه سازمانی هست؟

دایراه المعارف تجهیزات پزشکی؟

آشنایی با بیمارستان؟

و یه سریاشونم باید روی سایت وزارت بهداشت دانلود کنید;)

principia1985

کاربر فعال
سلام بر شماprincipia1985

در مورد منابع از قانون 80-20 استفاده کنید. (یک تجربه شخصی)

سلام.
یعنی لازم نیست تمام منابع رو با جزییات کامل بخونید. منابع رو اولویت بندی کنین. از هر درس چند منبع مهم رو بخونین.
اگه دقت کرده باشین تو وبلاگ نوشتم بخش معماری. هر کتاب 4 بخش داره معماری-تجهیزات- تاسیسات مکانیکی-تاسیسات الکتریکی
البته غیر از بخش معماری لازم نیست تمام قسمت های تمام کتاب ها رو بخونین. خیلی از قسمت ها در جلدهای مختلف عینا تکرار میشن. شروع کنین به خوندن دستتون میاد کجاهاش مهمه. در ضمن جلد 10 خیلی مهمه

principia1985

کاربر فعال
در مورد زبان خیلی از من می پرسن. من خودم 70 زدم. پیشنهاد میکنم به هیچ وجه وقتتون رو با کتابهایی مثل 504 و 1100 و غیره تلف نکنین. اینا کتابای خوبی برای یادگیری زبان هستن ولی برای این آزمون فقط بخش آخر کتاب امیر لزگی رو بخونین که توش آزمونهای سالهای پیش با پاسخ تشریحی رو آورده. سعی کنید سوالات زبان سالهای گذشته رو کامل بجوید:smile:

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
یعنی لازم نیست تمام منابع رو با جزییات کامل بخونید. منابع رو اولویت بندی کنین. از هر درس چند منبع مهم رو بخونین.
اگه دقت کرده باشین تو وبلاگ نوشتم بخش معماری. هر کتاب 4 بخش داره معماری-تجهیزات- تاسیسات مکانیکی-تاسیسات الکتریکی
البته غیر از بخش معماری لازم نیست تمام قسمت های تمام کتاب ها رو بخونین. خیلی از قسمت ها در جلدهای مختلف عینا تکرار میشن. شروع کنین به خوندن دستتون میاد کجاهاش مهمه. در ضمن جلد 10 خیلی مهمه

اون چیزا ک تو وبلاگ گذاشتید کافیه؟؟؟چون ما امکانمون نیست منابع بخریم !!!اون 5جلد ک لطف کردید گذاستیدو پرینت کنم بخونم !!!؟میسه 5جلد دیگه اشم ک گفته بودیدو بذارید ؟؟

saghin77

عضو جدید
سلام.

آخه امسال منابع تغییر کرده بیشتر شده . ضمن اینکه تو بخش تاسیسات مکانیکی و الکتریکی اولین منبع معرفی شده از همین ده جلده .یعنی فقط بخش معماریش کافی نیست.
جلد ده هم که هنوز چاپ نشده که واسه تجهیزات معرفی کرده . اون یکی کتابه دایرةالمعارفم که گیر نمیاد . چه کنیم ؟

principia1985

کاربر فعال
اولش چند تا نکته بگم:
1 من پارسال به هیچ کتابی برای خریدن دسترسی نداشتم و همون منابع دانلودی رو خوندم. البته الان می فهمم که چه ریسک بزرگی کردم. بخش تاسیسات مکانیکی و الکتریکی رو هم سعی کردم از مقررات ملی و نشریات برنامه و بودجه بخونم.
2 با هر سطح زبانی که هستین فقط بخش آخر کتاب معرفی شده رو بخونین. اگه دوست دارین کتاب دیگه ای رو بخونین لطفا نظر منو نپرسین. قبلا نظرم رو در این مورد گفتم.
3 امسال منابع کمی تغییر کرده ولی برعکس چیزی که همه فکر میکنن, منابع کم شده نه زیاد.می تونین با منابع پارسال مقایسه کنین.
4 جلدهای چاپ نشده کتاب استاندارد بیمارستان ایمن 7و8 هست. جلد 10 چاپ شده. در ضمن این کتابها همپوشانی زیادی با هم دارند. از حجمش نترسین.
5 قبل از شروع حتما سوالای پارسال رو بخونین.
در مورد اولویت بندی منابع, اگه من قرار بود امسال شرکت کنم به این شکل میخوندم. دقت کنین اینها صرفا اولویتهای منه. بعدا نگین چرا از اینجاها نیومد و اونجاها اومد.

درس استانداردهای بیمارستانی و اعتبار بخشی

1 کتاب بیمارستان چه نوع سازمانی است
2 استاندارهای بیمارستانهای دوستدار ایمنی بیمار - قابل دانلود از وبلاگ
3 استانداردهای اعتبار بخشی ( اینو خیلی سرسری و سریع میخوندم. خیلی نکته مهمی نداره) - قابل دانلود از وبلاگ

درس معماری بیمارستان

1 قسمت معماری کتابهای استاندارد بیمارستان ایمن
2 دستورالعملهای وزارت بهداشت که تو وبلاگ گذاشتم

درس عمران

1 مقررات ملی 3,4,9,10,19,21
2 آیین نامه 2800

درس تاسیسات مکانیکی

1 قسمت تاسیسات مکانیکی کتابهای استاندارد بیمارستان ایمن جلد 1و2و4و10
2 مقررات ملی 14و16

درس تاسیسات الکتریکی

1 قسمت تاسیسات الکتریکی کتابهای استاندارد بیمارستان ایمن جلد 1و2و4و10
2 مقررات ملی جلد 13
3 نشریه 89

درس تجهیزات پزشکی

بخش تجهیزات کتاب استاندارد بیمارستان ایمن جلد 10

باز هم میگم من اگه امسال کنکور داشتم اینا رو میخوندم.

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولش چند تا نکته بگم:
1 من پارسال به هیچ کتابی برای خریدن دسترسی نداشتم و همون منابع دانلودی رو خوندم. البته الان می فهمم که چه ریسک بزرگی کردم. بخش تاسیسات مکانیکی و الکتریکی رو هم سعی کردم از مقررات ملی و نشریات برنامه و بودجه بخونم.
2 با هر سطح زبانی که هستین فقط بخش آخر کتاب معرفی شده رو بخونین. اگه دوست دارین کتاب دیگه ای رو بخونین لطفا نظر منو نپرسین. قبلا نظرم رو در این مورد گفتم.
3 امسال منابع کمی تغییر کرده ولی برعکس چیزی که همه فکر میکنن, منابع کم شده نه زیاد.می تونین با منابع پارسال مقایسه کنین.
4 جلدهای چاپ نشده کتاب استاندارد بیمارستان ایمن 7و8 هست. جلد 10 چاپ شده. در ضمن این کتابها همپوشانی زیادی با هم دارند. از حجمش نترسین.
در مورد اولویت بندی منابع, اگه من قرار بود امسال شرکت کنم به این شکل میخوندم. دقت کنین اینها صرفا اولویتهای منه. بعدا نگین چرا از اینجاها نیومد و اونجاها اومد.

3 استانداردهای اعتبار بخشی ( اینو خیلی سرسری و سریع میخوندم. خیلی نکته مهمی نداره) - قابل دانلود از وبلاگ

درس معماری بیمارستان

درس عمران

2 آیین نامه 2800

درس تاسیسات مکانیکی

2 مقررات ملی 14و16

درس تاسیسات الکتریکی

2 مقررات ملی جلد 13
3 نشریه 89

درس تجهیزات پزشکی

ممنون از راهنمایی و وقتی ک میذارید من زبان فقط اون کتابی و قسمتی ک گفتیدو میخونم
و 5جلد پی دی اف ک گذاستید اما بقیه رو چیکار کنم ؟؟الان این الویتی ک من حتمااااااا استفاده میکنم از کجا بیارم!!؟؟میشه وبلاگتون بازم پی دی اف و چیزای ک لازمه بذارید پی دی اف بخدا هزینس کمتره تا کتاب ...تازه اگه پیدا بشه
بازم ممنون

saghin77

عضو جدید
اولش چند تا نکته بگم:

درس معماری بیمارستان

درس عمران

2 آیین نامه 2800

درس تاسیسات مکانیکی

2 مقررات ملی 14و16

درس تاسیسات الکتریکی

2 مقررات ملی جلد 13
3 نشریه 89

درس تجهیزات پزشکی

خیلیییی ممنون
کتابای مقررت ملی رو تا چه حد بخونیم به نظرتون ؟

saghin77

عضو جدید
به نظرتون رو نشریه 55 وقت بذارىم ؟ 800 صفحه است :|
آیین نامه 2800 همشو بخونیم ؟

principia1985

کاربر فعال
ممنون از راهنمایی و وقتی ک میذارید من زبان فقط اون کتابی و قسمتی ک گفتیدو میخونم
و 5جلد پی دی اف ک گذاستید اما بقیه رو چیکار کنم ؟؟الان این الویتی ک من حتمااااااا استفاده میکنم از کجا بیارم!!؟؟میشه وبلاگتون بازم پی دی اف و چیزای ک لازمه بذارید پی دی اف بخدا هزینس کمتره تا کتاب ...تازه اگه پیدا بشه
بازم ممنون

شاید بخش معماری سایر جلدها به زودی آماده بشه. ولی سایر بخشهای کتاب رو نمیشه دانلود کرد. اگه نمی خواین زیاد هزینه کنین حداقل جلد 10 رو بخرین چون خلاصه ای از تمام الزامات عمومی بیمارستان رو داره.

principia1985

کاربر فعال
کسی میدونه چه طور میشه اسم تاپیک رو به "کارشناسی ارشد مهندسی بیمارستان" تغییر داد و انتقالش داد به قسمت کارشناسی ارشد؟

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا من پول ریختم و ثبت نام می کنم ، آخرش بهم کدرهگیری نمی ده و دوباره از اول شروع می کنه!شماره تماسشون هم بدرد نمی خوره ، کسی نیست جواب بده......
بی معرفتا پول رو گرفتن ولی ثبت نام نمی شه.

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها تو 11تا 15بایدم بازم مدارکمونو بفرستیم چ جوریاست ؟؟اخه میگن برای وزرات بهداشت باید دوبار این کار انجام بشه وللا ثبت نام نمیشی!!!!!
درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

memare iran

عضو جدید
11 تا 15 اسفند میتونید ثبت نام کنید...
اسکن عکس،صفحه اول و آخر شناسنامه،پشت و روی کارت ملی و مدرک تحصیلی..
آزمونش 22و23 خرداد هست...

سلام به همه...من فک میکردم کسی خبر نداره..خودمم چون خواهرم علوم پزشکیه فهمیدم همچین رشته ای هست اما ثبت نام نکردم
یادمه ثبت نامش تا 3اسفند بود چی شده؟؟تمدید کردن؟
تاریخ آزمونش دقیقا با آزمون نظام مهندسی یه روزه

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
رسما ثبت نام نمی شه!حتی ویرایش هم نمی شه!
با کروم رفتم نشد با اینترنت اکسپلورر.شماره های پشتیبانیشون هم بدرد خودشون می خوره!هیشکی پشته خط نیست.
تا الان 20 بار امتحان کردم نشد!فقط تو گرفتن پول ، سریعا اقدام می کنن بی معرفتا

shematik

عضو جدید
بچه ها من قبل اینکه تمدید شه ثبت نام کردم... خیلی راحت بهم کد رهگیری داد
ولی شاید چون تمدید شده..مشکل پیدا کرده...

بالا