مزیت و تفاوت امکانات دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد معماری؟

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان
من امسال کنکور دارم ، برای بار اول.
تعصب زیادی روی چند تا دانشگاه خاص داشتم و دارم .البته هنوز درصدای اسکیس نیومده ولی خب احتمال می دم به خاطر همون تعصبای (شاید بی جا!) پشت کنکور موندم...
حالا می خواستم از دوستای مطلع باشگاه خصوصا بچه های تحصیلات تکمیلی بپرسم که به نظر شما درس خوندن توی یه دانشگاه مطرح برای رشته ی معماری توی مقطع ارشد په مزیتا و نکات مثبتی داره؟
پ ن : سوال من کلی ا و خودمم قبول دارم که موفقیت به تلاش خود فرد برمی گرده و بودن خیلیا که خیلی خیلی موفق بودن و دانشگا های خیلی اسم و رسم داری هم نرفتن یا حتی اصلا ارشد ندارن.
من فقط می خوام بدونم محیط چه امکاناتی می تونه به ما بده

پیشاپیش ممنون از همه ی دوستانی که تو تاپیک شرکت می کنن:)

sin city

عضو جدید
سلام . من می خوام امسال ارشد شرکت کنم . و مثل شما فکر میکنم . که واسه ارشد یه سری دانشگاه های خاص ارزش رفتن دارن . چه سوال خوبی پرسیدید. چون واسه پسرا پشت کنکور و سربازی هم یه مسئله هست .

dr_mehry

عضو
معمولا دانشگاه های تهران امکان ادامه تحصیل بهتری تا مقطع دکتری را فراهم میکنند.دانشگاه یزد هم بدلیل استفاده از اساتید دانشگاه شهید بهشتی در مقطع ارشد معماری شرایط خوبی داره و هم محیط خیلی جالب و معمارانه ای داره.

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه ! هیچ کس جوابی به این تاپیک نداره ، یا کسی سر نمی زنه یا ..:w05:
جالبتر اینکه هر سال تعداد زیادی از بچه های باشگاهو می بینم ( تو این 4 سالی که عضوم ! ) که براشون خیلی مهم بوده کجا قبول می شن و حاضرن بابتش کلی وقت و پول و انرژی هزینه کنن ! یعنی نمی دونیم چرا داریم اینهمه خودمونو عذاب می دیم؟!!!
من از بعضیا - اونایی که وارد بازار کار شدن و اغلب چند وقتی از درس و دانشگاه دور افتادن - میپرسم می گن که اینجا ایرانه و مهم داشتن مدرک!:w19:و دوم اینکه همه چی به خودت بستگی داره !
من یه پرس و جو از اساتید و اونایی که می شناسم و قبولشون دارم میکنم ، نتیجه رو می ذارم اینجا هر کس براش جالب بود استفاده کنه:w10:

nima arc

عضو جدید
جالبه ! هیچ کس جوابی به این تاپیک نداره ، یا کسی سر نمی زنه یا ..:w05:
جالبتر اینکه هر سال تعداد زیادی از بچه های باشگاهو می بینم ( تو این 4 سالی که عضوم ! ) که براشون خیلی مهم بوده کجا قبول می شن و حاضرن بابتش کلی وقت و پول و انرژی هزینه کنن ! یعنی نمی دونیم چرا داریم اینهمه خودمونو عذاب می دیم؟!!!
من از بعضیا - اونایی که وارد بازار کار شدن و اغلب چند وقتی از درس و دانشگاه دور افتادن - میپرسم می گن که اینجا ایرانه و مهم داشتن مدرک!:w19:و دوم اینکه همه چی به خودت بستگی داره !
من یه پرس و جو از اساتید و اونایی که می شناسم و قبولشون دارم میکنم ، نتیجه رو می ذارم اینجا هر کس براش جالب بود استفاده کنه:w10:

سلام ، ازاینکه خواسته بودی در این تایپ بچه هایی که در دوره تحصیلات تکمیلی هستن بیشتر در گفتگو شرکت کنن شاید کسی اجازه گفتگو رو به خودش نداده و تایپ نزده.به هر حال من از اون دسته آدماییم که اگر بخوام در مقطع فوق ادامه بدم باید در دانشگاه معتبر باشه (حتی اگر چند سال پشت کنکور بمونم ) چون وقت ،انرژی ،سواد ،کیفیت و موفقیت بیشتر از پول و بازار کار برام اهمیت داره ،هرچند ناگزیر از این موضوع نیستم .
به نظر من در ایران 2تا 3 دانشگاه در ایران هستن که واقعا ارزش ادامه تحصیل رو دارن (البته جسارت و توهین به بقیه دانشگاه ها نیست ) چون دارای اساتید قوی علمی ،باتجربه و نامی حضور دارن و چارت آموزشی اونا کاملا استاندارد و کامله و دانشجویانی که از این اساتید درس گرفتن تقریبا موفق ترین معمارای ایران بودن مثل آقای بخشی زاده که در طراحی و مسابقه چین موفق و برنده شده است که دانشجوی و فارغ تحصیل دانشگاه تهران بوده.
البته همه دانشچویان فعال و خلاق در تموم دانشگاه ایران هستن که پتانسیل 1 معمار موفق رو هم دارن برام قابل احترامن .

soodabe

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان
من امسال کنکور دارم ، برای بار اول.
تعصب زیادی روی چند تا دانشگاه خاص داشتم و دارم .البته هنوز درصدای اسکیس نیومده ولی خب احتمال می دم به خاطر همون تعصبای (شاید بی جا!) پشت کنکور موندم...
حالا می خواستم از دوستای مطلع باشگاه خصوصا بچه های تحصیلات تکمیلی بپرسم که به نظر شما درس خوندن توی یه دانشگاه مطرح برای رشته ی معماری توی مقطع ارشد په مزیتا و نکات مثبتی داره؟
پ ن : سوال من کلی ا و خودمم قبول دارم که موفقیت به تلاش خود فرد برمی گرده و بودن خیلیا که خیلی خیلی موفق بودن و دانشگا های خیلی اسم و رسم داری هم نرفتن یا حتی اصلا ارشد ندارن.
من فقط می خوام بدونم محیط چه امکاناتی می تونه به ما بده

پیشاپیش ممنون از همه ی دوستانی که تو تاپیک شرکت می کنن:)

اصلا خودتو زحمت نده هرجا قبول شدی برو بخون
کنکور ریسکه
واسه معماریا که اصا معلوم نیست این داورا به چی امتیاز میندو کیو قبول دارن
پس اینجا ریسکش بیشتر میشه . معمار موفق بودن فقط به خود آدمه . دانشگا فقط یه محرکه کوچیکه. باقیه راه با خودته
فکر گرفتن مدرک باش
البته اگه سال اولته که واقعا زحمتتو بکش. به خیلی خوندن نیست . به دقیق خوندنه .نترس
ببخشید من تجربه ی زیادی نداشتم ولی حرف زیاد زدم

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از نیما و سودابه ی عزیز که طلسم تاپیکو شکستن! راهنماییتون باارزش و درسته
راستش اگه گفتم بچه های ارشد فقط برای این بود که این مرحله رو پشت سر گذاشتن و بالاخره بهتر می تونن قضاوت کنن . الان من خودم برای کارشناسی تجربه ام خیلی بیشتر از 4 سال پیشه که فقط اطلاعاتم از طریق دوستام و مشاورین بود ....
ولی خب هر کس اطلاعاتی داره که می تونه برای خیلیا مفید باشه
nima arch منم مثل شما فکر می کنم .ولی خب می خوام که دقیق تر بدونم اینطوری هدفم برام واضح میشه .

nima arc

عضو جدید
ممنون از نیما و سودابه ی عزیز که طلسم تاپیکو شکستن! راهنماییتون باارزش و درسته
راستش اگه گفتم بچه های ارشد فقط برای این بود که این مرحله رو پشت سر گذاشتن و بالاخره بهتر می تونن قضاوت کنن . الان من خودم برای کارشناسی تجربه ام خیلی بیشتر از 4 سال پیشه که فقط اطلاعاتم از طریق دوستام و مشاورین بود ....
ولی خب هر کس اطلاعاتی داره که می تونه برای خیلیا مفید باشه
nima arch منم مثل شما فکر می کنم .ولی خب می خوام که دقیق تر بدونم اینطوری هدفم برام واضح میشه .

سلام ، این مسئله که مطرح شده بیشتر جنبه تفکر ودید شخصی داره!....اولین مرحله اعتماد به نفس شخص نسبت به خودشه،(با شناخت فرد از اطلاعات معماری و فهم معماری=من در چه جایگاهی ازآن چه تحصیل کردم هستم)دومین مرحله نشانه گذاری هدف (خواستن من از آینده خودم) سومین مرحله برنامه ریزی (چه کار هایی برای موفقیت لازمه) چهارمین مرحله من می توانم (تلاش و تلاش) ....
یادمون نره شکست و پیروزی و موفقیت نباید ما را از مسیر اصلی خارج کنه (نه اون زمانی که خبر قبولی در بهترین دانشگاه را به ما بدن و نه خبر رد شدن در مرحله اول کنکور) چون این موضوعات باید جز هدف باشن نه کل هدف.یادمون نره شرو خوب دلیلی بر پایان خوب برای مانیس.ما پایان رو رقم می زنیم در بهترین و بدترین موقیت.

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
من كه دانشگاه واسم مهمتره ...الانم هم دانشگاه سراسري قبول شدم هم آزاد ولي به احتمال زياد سال بعد مي خونم البته اگه بدونم مي شه رزوشون كرد يا مرخصي گرفت( بدون هزينه ي زياد) اين كارو مي كنم تا همينارم از دست ندم. ولي خوب آزمون ارشد معماري چه تئوريش و چه عمليش هميشه غير منتظره و غير علميه مقدار زياديش بستگي به شانس داره كه اون قسمتايي كه خوندي و دقت كردي اومده يا نه چون مطالبش سادست اما گسسته اس..

ولي خوب من خودم شخصا چون نسبت به سال پيشم كه اصلا مجاز نشده بودم امسال پيشرفت كردم خيلي اميدوارم به سال بعد.
به نظر من دانشگاه خوب يه عمر تاثيراتش روي آدم مي مونه و جدا از اينكه اكثر آدماي مطرح از اين دانشگاه ها فارغ التحصيل شدن و حس خوبي به خود آدم نسبت به آيندش مي ده واسه قضاوت شخصيت و تلاش هم مقام و اعتبار اجتماعي مياره . تو اين مملكت به نظر من معمولي بودن ( الان همه ديگه دارن ارشد مي خونن) فايده نداره اگه نياز مالي نداري و خانوادت اجبارت نمي كنن و انرژي خوندن داري به نظر من آدم بخونه و دانشگاه هاي تراز اول قبول شه قدم بزرگ تري تو زندگيش برداشته حتي اگه يه كمم دير شه...

آخرین ویرایش:

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
سلام ، ازاینکه خواسته بودی در این تایپ بچه هایی که در دوره تحصیلات تکمیلی هستن بیشتر در گفتگو شرکت کنن شاید کسی اجازه گفتگو رو به خودش نداده و تایپ نزده.به هر حال من از اون دسته آدماییم که اگر بخوام در مقطع فوق ادامه بدم باید در دانشگاه معتبر باشه (حتی اگر چند سال پشت کنکور بمونم ) چون وقت ،انرژی ،سواد ،کیفیت و موفقیت بیشتر از پول و بازار کار برام اهمیت داره ،هرچند ناگزیر از این موضوع نیستم .
به نظر من در ایران 2تا 3 دانشگاه در ایران هستن که واقعا ارزش ادامه تحصیل رو دارن (البته جسارت و توهین به بقیه دانشگاه ها نیست ) چون دارای اساتید قوی علمی ،باتجربه و نامی حضور دارن و چارت آموزشی اونا کاملا استاندارد و کامله و دانشجویانی که از این اساتید درس گرفتن تقریبا موفق ترین معمارای ایران بودن مثل آقای بخشی زاده که در طراحی و مسابقه چین موفق و برنده شده است که دانشجوی و فارغ تحصیل دانشگاه تهران بوده.
البته همه دانشچویان فعال و خلاق در تموم دانشگاه ایران هستن که پتانسیل 1 معمار موفق رو هم دارن برام قابل احترامن .

من كه دانشگاه واسم مهمتره ...الانم هم دانشگاه سراسري قبول شدم هم آزاد ولي به احتمال زياد سال بعد مي خونم البته اگه بدونم مي شه رزوشون كرد يا مرخصي گرفت( بدون هزينه ي زياد) اين كارو مي كنم تا همينارم از دست ندم. ولي خوب آزمون ارشد معماري چه تئوريش و چه عمليش هميشه غير منتظره و غير علميه مقدار زياديش بستگي به شانس داره كه اون قسمتايي كه خوندي و دقت كردي اومده يا نه چون مطالبش سادست اما گسسته اس..

ولي خوب من خودم شخصا چون نسبت به سال پيشم كه اصلا مجاز نشده بودم امسال پيشرفت كردم خيلي اميدوارم به سال بعد.
به نظر من دانشگاه خوب يه عمر تاثيراتش روي آدم مي مونه و جدا از اينكه اكثر آدماي مطرح از اين دانشگاه ها فارغ التحصيل شدن و حس خوبي به خود آدم نسبت به آيندش مي ده واسه قضاوت شخصيت و تلاش هم مقام و اعتبار اجتماعي مياره . تو اين مملكت به نظر من معمولي بودن ( الان همه ديگه دارن ارشد مي خونن) فايده نداره اگه نياز مالي نداري و خانوادت اجبارت نمي كنن و انرژي خوندن داري به نظر من آدم بخونه و دانشگاه هاي تراز اول قبول شه قدم بزرگ تري تو زندگيش برداشته حتي اگه يه كمم دير شه...

با نظراتون مخالفم....این حرف شما منو یاد زمان دانشگاه که بعضی از دانشجوها پایان نامه رو خیلی جدی می گرفتند و کلی تلاشو همت برا گرفتن نمره خوبو....بعد میدیدن که(اساتید) چقدر به همتشون ارزش گداشتن از کردشون پشیمون میشدن....میندازه!!نه من باید اون دانشگاه خوب قبول شم حتی 10سال پشت کنکور بمونم...وای اگه نشه من یه معمار خوب نمیشم...دانشگاه تهران کجایی؟؟ول کن برادر من به این فکر کن واسه چی اینهمه درس میخونی؟فرض بر اینکه دانشگاه خوب قبول شدی؟چه فرقی بین تو و اون پیام نوری یا آزاد دوگوز آباد هست؟هرکی کار بلد باشه میره سر کار...سواد آکادمیک تو این مملکت زیاد فایده نداره...از من میشنوین فکر این باشید که خودتون یاد بگیرین دانشگاه وسیلس...به قول یکی از اساتید سازه خود آموزی بهترین وسیله برا یادگیزیه...امیدوارم ناراحت نشین...خیرتون رو خواستم

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
با نظراتون مخالفم....این حرف شما منو یاد زمان دانشگاه که بعضی از دانشجوها پایان نامه رو خیلی جدی می گرفتند و کلی تلاشو همت برا گرفتن نمره خوبو....بعد میدیدن که(اساتید) چقدر به همتشون ارزش گداشتن از کردشون پشیمون میشدن....میندازه!!نه من باید اون دانشگاه خوب قبول شم حتی 10سال پشت کنکور بمونم...وای اگه نشه من یه معمار خوب نمیشم...دانشگاه تهران کجایی؟؟ول کن برادر من به این فکر کن واسه چی اینهمه درس میخونی؟فرض بر اینکه دانشگاه خوب قبول شدی؟چه فرقی بین تو و اون پیام نوری یا آزاد دوگوز آباد هست؟هرکی کار بلد باشه میره سر کار...سواد آکادمیک تو این مملکت زیاد فایده نداره...از من میشنوین فکر این باشید که خودتون یاد بگیرین دانشگاه وسیلس...به قول یکی از اساتید سازه خود آموزی بهترین وسیله برا یادگیزیه...امیدوارم ناراحت نشین...خیرتون رو خواستم
خیلی ممنون از راهنماییت برادر :)
با یکی از اساتید حرف می زدم میگفت این حرف می تونه هم درست باشه هم نه !
یعنی دانشگاه وسیله است و امکانات و ... در اختیار میذاره از طرف دیگه خود فرد می تونه از این موقعیتا استفاده کنه یا اینکه از دست بده .یکی دیگه هم گفت : بستگی به هدفت داره ، اگه دنبال کار اداری و طراحی هستی که خب صرف داشتن مدرک ارشد امتیازه و همونطوری که شما گفتی تفاوتی نداره
ولی اگه هدف وارد شدن تو سیستم آموزشی و ... باشه اعتبار دانشگاه خیلی مهم میشه . نظرتون راجع به اینا که گفتن چیه ؟
البته من انقدرا هم هدف مشخصی ندارم :redface: و دیگه کار از کار گذشته و برای سال بعد این فکرا رو کنار گذاشتم ....

.After The Rain.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

اصلا خودتو زحمت نده هرجا قبول شدی برو بخون
کنکور ریسکه
واسه معماریا که اصا معلوم نیست این داورا به چی امتیاز میندو کیو قبول دارن
پس اینجا ریسکش بیشتر میشه . معمار موفق بودن فقط به خود آدمه . دانشگا فقط یه محرکه کوچیکه. باقیه راه با خودته
فکر گرفتن مدرک باش
البته اگه سال اولته که واقعا زحمتتو بکش. به خیلی خوندن نیست . به دقیق خوندنه .نترس
ببخشید من تجربه ی زیادی نداشتم ولی حرف زیاد زدم
منم با این حرف ها کاملا موافقم و مثل شما تو دو راهی گیر کرده بودم، بنظر منم فقط واسه سال اول باید تلاشت بکنی که بعدا پشیمون نشی، پشت کنکور موندن یه اشتباه بزرگه که فقط وقتت تلف میکنی اونم تو کنکور معماری که اصلا معلوم نیست بر چه اساسی رتبه بندی می کنن! منم الان ترم هفتی ام و کنکور امسال میدم اگه قبول شدم که شدم اگه نه سال بعد بدون کنکور تو دانشگاه خودمون ادامه میدم واسه ارشد! من از خیلیا هم سئوال کردم سطح دانشگاههای تهران خیلیم از دانشگاههای دیگه بالاتر نیست!;)

nima arc

عضو جدید
منم با این حرف ها کاملا موافقم و مثل شما تو دو راهی گیر کرده بودم، بنظر منم فقط واسه سال اول باید تلاشت بکنی که بعدا پشیمون نشی، پشت کنکور موندن یه اشتباه بزرگه که فقط وقتت تلف میکنی اونم تو کنکور معماری که اصلا معلوم نیست بر چه اساسی رتبه بندی می کنن! منم الان ترم هفتی ام و کنکور امسال میدم اگه قبول شدم که شدم اگه نه سال بعد بدون کنکور تو دانشگاه خودمون ادامه میدم واسه ارشد! من از خیلیا هم سئوال کردم سطح دانشگاههای تهران خیلیم از دانشگاههای دیگه بالاتر نیست!;)

سلام به دوستان،نمی دونم بابا لنگ دراز چه قدر خاطره بد از دانشگاه داره که که گفتگوی کسی رو به بدترین شکل تجسم می کنه.به هر حال کسی که بتونه در هر دانشگاهی موفق کوشا و فعال باشه فردا در بازار کار هم می تونه موفق شه ،چون سعی کرده از تموم زمانش برای یادگیری و تلاش در دانشگاه و یا بازار کار استفاده کنه.البته که خیلی فرق می کنه که دانشگاه سراسری باشی یا نباشی (کافیه در یک مصاحبه تخصصی دفتر مشاور و یا پذیرش دانشگاه بدون کنکور سراسری شرکت کنی) خود وزارت علوم این فرق رو قرار داده و به نظر من کاملا عادلانس برای کسی که شبانه روز تلاش کرده که دانشگاه تهران قبول بشه با کسی که به قول بابالنگ دراز در دانشگاه آزاد ..... قبول شده باشه. عقیده من بر این نیس که تمام وقتتو بذاری برا کنکور (یا زندگیت کنکور باشه) ،منظورم اینه که اگر کسی می خواد در مقطع ارشد شرکت کنه در بهترین دانشگاه ایران تحصیل کنه کاملا کار منطقی انجام داده ،وگرنه سریعا وارد بازار کار بشه بهتره که مقطع ارشدو در دانشگاه سطح پایین (از لحاض طراز دانشگاهی )آزاد قبول بشه.
در آخر فک کنم بابا لنگ دراز داره خودشو برا ارشد آماده می کنه ،این کاررو نکن چون پیام نور داره بدون کنکور در مقطع ارشد (فراگیر ) ثبت نام می کنه ،وقتتو بذار برای یاد گیری ،و به حرفی که می زنی عمل کن.

.After The Rain.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به دوستان،نمی دونم بابا لنگ دراز چه قدر خاطره بد از دانشگاه داره که که گفتگوی کسی رو به بدترین شکل تجسم می کنه.به هر حال کسی که بتونه در هر دانشگاهی موفق کوشا و فعال باشه فردا در بازار کار هم می تونه موفق شه ،چون سعی کرده از تموم زمانش برای یادگیری و تلاش در دانشگاه و یا بازار کار استفاده کنه.البته که خیلی فرق می کنه که دانشگاه سراسری باشی یا نباشی (کافیه در یک مصاحبه تخصصی دفتر مشاور و یا پذیرش دانشگاه بدون کنکور سراسری شرکت کنی) خود وزارت علوم این فرق رو قرار داده و به نظر من کاملا عادلانس برای کسی که شبانه روز تلاش کرده که دانشگاه تهران قبول بشه با کسی که به قول بابالنگ دراز در دانشگاه آزاد ..... قبول شده باشه. عقیده من بر این نیس که تمام وقتتو بذاری برا کنکور (یا زندگیت کنکور باشه) ،منظورم اینه که اگر کسی می خواد در مقطع ارشد شرکت کنه در بهترین دانشگاه ایران تحصیل کنه کاملا کار منطقی انجام داده ،وگرنه سریعا وارد بازار کار بشه بهتره که مقطع ارشدو در دانشگاه سطح پایین (از لحاض طراز دانشگاهی )آزاد قبول بشه.
در آخر فک کنم بابا لنگ دراز داره خودشو برا ارشد آماده می کنه ،این کاررو نکن چون پیام نور داره بدون کنکور در مقطع ارشد (فراگیر ) ثبت نام می کنه ،وقتتو بذار برای یاد گیری ،و به حرفی که می زنی عمل کن.
سلام
چرا فکر می کنین دانشگاه آزاد سطحش پایینه؟
من خیلی تحقیق کردم و با چشم خودم دیدم اکثر کسایی که از دانشگاههای تهران فارق التحصیل شدن الان زندگیشونو با کلاسای اسکیس و راندو و اینجور حرفا میچرخونن، نمیگم بده ولی بنظرم یه نفر وقتی میتونه معمار خوبی باشه که کار اجرایی انجام بده
تو بازار کار هم نمیگن کدوم دانشگاه خوندی میگن چه کاری بلدی؟! دنیای بیرون خیلی متفاوت تر از این درسایی هست که ما داریم میخونیم، هدف همه ما اینه که تو بازار کار موفق باشیم اگه تو بهترین دانشگاه هم درس بخونیم و کار عملی بلد نباشیم انجام بدیم به چه دردی میخوره! توشهر ما که اینجوریه بخاطر این من اینجوری فکر میکنم!
هر کس نظر خودش داره بیاین به نظرات هم احترام بذاریم:gol:

nima arc

عضو جدید
سلام
چرا فکر می کنین دانشگاه آزاد سطحش پایینه؟
من خیلی تحقیق کردم و با چشم خودم دیدم اکثر کسایی که از دانشگاههای تهران فارق التحصیل شدن الان زندگیشونو با کلاسای اسکیس و راندو و اینجور حرفا میچرخونن، نمیگم بده ولی بنظرم یه نفر وقتی میتونه معمار خوبی باشه که کار اجرایی انجام بده
تو بازار کار هم نمیگن کدوم دانشگاه خوندی میگن چه کاری بلدی؟! دنیای بیرون خیلی متفاوت تر از این درسایی هست که ما داریم میخونیم، هدف همه ما اینه که تو بازار کار موفق باشیم اگه تو بهترین دانشگاه هم درس بخونیم و کار عملی بلد نباشیم انجام بدیم به چه دردی میخوره! توشهر ما که اینجوریه بخاطر این من اینجوری فکر میکنم!
هر کس نظر خودش داره بیاین به نظرات هم احترام بذاریم:gol:

سلام دوست عزیز،تمام دانشگاه های ایران براساس موقعیت جغرافیایی ،امکانات ،اساتید،دانشجویان،اعضای هیئت علمی،و..... از طرف وزارت علوم و یا دانشگاه آزاد تعیین سطح می شن و طرازی به دانشگاه داده می شه ،که اگر اشتباه نکنم دارای 8 طرازه دانشگاهی در ایران می باشه.و دانشگاه طراز بالا از همه لحاظ از دانشگاه تراز پایین بهتر هستن (گفته من نیس دانشگاه آزاد و یا وزارت علوم اعلام کرده).به هر حال قصد من جسارت به دانشگاه آزاد نیس و تمام دانشجویان دانشگاه آزاد برای من قابل احتراما .با حرفت کاملا موافقم که در بازار کار بلد بودن کار شرط اوله نه دانشگاه ،ولی کافیه به کسانی که دفاتر مشاوره طراحی (نه دفاتر طراحی ابنیه سنتی ) ،در مجلات معماری و یا مکان های مختلف کمی نظر بندازی می بینی اکثرا فارغ تحصیل دانشگاه سراسری اند.خیلی از اساتید معروف و آگاه ،صاحب سبک و نام که در تمام دانشگاه ایران تدریس (حتی دانشگاه آزاد) می کنن اکثرا فارغ تحصیل دانشگاه سراسری اند.
گفتن واقعیت و عقیده من کاملا متفاوته ،عقیده من بر اینه که هر دانشجویی در هر دانشگاه می تونه در هر زمینه بهترین باشه ،و این فقط به خود فرد بر می گرده و نه چیز دیگه ای.

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز،تمام دانشگاه های ایران براساس موقعیت جغرافیایی ،امکانات ،اساتید،دانشجویان،اعضای هیئت علمی،و..... از طرف وزارت علوم و یا دانشگاه آزاد تعیین سطح می شن و طرازی به دانشگاه داده می شه ،که اگر اشتباه نکنم دارای 8 طرازه دانشگاهی در ایران می باشه.و دانشگاه طراز بالا از همه لحاظ از دانشگاه تراز پایین بهتر هستن (گفته من نیس دانشگاه آزاد و یا وزارت علوم اعلام کرده).به هر حال قصد من جسارت به دانشگاه آزاد نیس و تمام دانشجویان دانشگاه آزاد برای من قابل احتراما .با حرفت کاملا موافقم که در بازار کار بلد بودن کار شرط اوله نه دانشگاه ،ولی کافیه به کسانی که دفاتر مشاوره طراحی (نه دفاتر طراحی ابنیه سنتی ) ،در مجلات معماری و یا مکان های مختلف کمی نظر بندازی می بینی اکثرا فارغ تحصیل دانشگاه سراسری اند.خیلی از اساتید معروف و آگاه ،صاحب سبک و نام که در تمام دانشگاه ایران تدریس (حتی دانشگاه آزاد) می کنن اکثرا فارغ تحصیل دانشگاه سراسری اند.
گفتن واقعیت و عقیده من کاملا متفاوته ،عقیده من بر اینه که هر دانشجویی در هر دانشگاه می تونه در هر زمینه بهترین باشه ،و این فقط به خود فرد بر می گرده و نه چیز دیگه ای.
البته تاکید شما رو دانشگاه سراسری رو میشه یه جور دیگه هم توجیه کرد ، اینکه هر دانشکده ای چند ساله رشته ی خاص و مقطع خاصی رو داره ناخود آگاه و خودآگاه ! روی سطح علمی اون تاثیر میذاره . حتی سال بالایی های شما روی شما تاثیر مثبت یا منفی میذارن ! چه برسه به اساتید . و از این نظر اکثر دانشگاه های آزاد تازه تاسیس هستن و هنوز جا نیفتادن .
دانشگاه آزاد همدان یه مثال خوبه ، تا جایی که من می دونم از سال 72 ارشد پیوسته می گرفته و اساتیدی داشته که برای همه فوق العاده با ارزش هستن : مرحوم مهندس قهوه ای ، مهندس جودت ، مهندس دانشمیر ، دکتر قبادیان و ... و دانشجوهای اون مقطع که الان معمارای حرفه ای شدن و هستن یه تعدادی که به خوبی اساتیدشون شدن ، حتی بهتر !

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
nima arch این طراز بندی دانشگاه ها از نظر وزارت علوم ، راجع بهش بیشتر توضیح میدین؟ تا حالا دانشگاه های ایران از این نظر دسته بندی شدن ، دسته بندی منتشر شده ؟

nima arc

عضو جدید
nima arch این طراز بندی دانشگاه ها از نظر وزارت علوم ، راجع بهش بیشتر توضیح میدین؟ تا حالا دانشگاه های ایران از این نظر دسته بندی شدن ، دسته بندی منتشر شده ؟

با سلام ،دوستان تمام دانشگاه های ایران طبق 1 چارت طراز بندی می شوند نه طبقه بندی (مثل منطق جغرافیایی،مرکزیت استان ،هیئت علمی و....)البته دقیق بر موضوع مسلط نیستم و دوستان می توانند از اداره آموزش دانشگاه خویش نسبت به این موضوع اطلاع دقیق کسب کنند.

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال

سلام برادر....خوشحال شدم نظرتو خوندم...حرف شمارو فقط موقعی تصدیق میکنم که بله مثلا من بخوام عضو هیئت علمی جایی بشم یا ....اون موقع مدرک سراسری و دانشگاه خوب ارزشمنده(تو ایران) ولی در غیر اینصورت زیاد فرقی نداره حتی عنوان مدرک چی باشه...بند پ مهمه!!!من کسیو میشناسم با فوق مکانیک سرپرست کارگاه یه پروژس...ضمنا من به حرفم عمل کردم و میکنم و خیلی از دوستان که الان تو بازار کار هستند هم تشویق کردم برا ارشد پیام نور..هدف من ارشد نی در وحله اول نظامه;) بعد مراحل بعدی!!!امیدوارم دانشگاه تهران قبول شی

roza465

عضو
سلام از بحثی که راه انداختین خوشحالم
اینکه چی مهمتره نسبیه و به شخص بستگی داره و هیچ کس نمی تونه اون یکی رو راضی کنه چون در واقع هر دو طرف درست می گن هم اونی که میگه دانشگاه و محیطش مهمه هم اونی که میگه ارشد ارشده چه فرقی داره از کجا باشه.
فقط چند تا نکته ی مهم وجود داره:
یکی اینکه اول ببین چی راضیت میکنه همون کارو بکن، من هر دو مدل آدم رو دیدم هم کسی که واسه رسیدن به رشته ای که می خواد تو بهترین دانشگاه حاضر شد چند سال وقت و عمر و هزینه بذاره اما به هدفش برسه هم اونی که اومد دانشگاه و زیر زیرکی از کلاسا در رفت و بعد از 4 سال یه مدرکی گرفت و رفت سر کار هر دوشون هم یه جاهایی رو سود کردن هم یه جاهایی رو ضرر، یکی میگه من 3-4 سال هی کنکور دادم که الا و للا باید شهید بهشتی قبول شم و شدم الان می بینم چقدر از بقیه دوستام که همون لیسانس و گرفتن و زدن به کار عقب ترم اون یکی هم میگه کاش خونده بودم و یه پله بالاتر رفته بودم شاید پولم بیشتر می شد. اما چیزی که این وسط هست اینه که بدونی هیچ وقت افراط و تفریط نکنی و واسه هر چیزی به اندازش وقت بذاری و تلاش کنی و بدون همیشه واسه کسی که دنبال بیشتر دونستن جا واسه پیشرفت هست.
دوم اینکه هر جا هستی سعی کن بهترین باشی، اینجوری می شی یکی مثل صدیق که از آزاد همدان اومد سراسری علم و صنعت
سوم اینکه بچه ها راست میگن کنکور یه شانسه، همه چیزش شانسیه، چه تئوری چه اسکیس... و اینکه دانشگاه آزاد لطف کرده و انقدر شعبه زده و ظرفیت بالا برده که دیگه سبزی فروش محله هم فوق لیسانس داره، معماری هم داره به شدت زیاد می شه و البته این سیاست پشت این قضیه هست که ملت مدرک مدرک نکنن و هر کی چی بلده مهم باشه که دیگه توانایی و مهارت افراد در نظر گرفته می شه...
اینم بگم من خودم کسی هستم که 7 سال فرزانگان درس خوندم اما موقع کنکور لیسانس یه اتفاق خیلی بد افتاد و کلا همه ی زندگیم عوض شد، مطمئن بودم اگه به خوندنم ادامه داده بودم آمادگی قبولی تو شهید بهشتی رو داشتم اما نشد و دقیقا 4 سالی که معماری خوندم با این حسرت گذشت که من جام اینجا نبود و چرا اینجا قبول شدم، به خودم اومدم دیدم درسم تموم شد و من که می دونستم تواناییم چقده و می تونم به بهترینا برسم حتی نتونستم جز 3 نفر اول باشم این خیلی بد بود و یه تلنگر محکم به خودم که حالا اگه نتونستی فلان دانشگاه قبول شی اشکال نداره تلاشتو توی جایی که هستی بکن الان هم ارشد بندرعباس قبول شدم و همه ی سعی خودم و می کنم که بهترین باشم می دونم دیر یا زود به چیزی که می خوام می رسم هدف من دیگه شهید بهشتی و مدرس و تهران نیست قبلا هم نبود ولی فکر می کردم اگه برم اونجا بیشتر یاد می گیرم چون استادا بهترن و محیط علمی تر، پژوهش بیشتر و .... الان که اونجا نیستم باید تلاش بیشتری کنم تا با دوستانی که تو دانشگاهای خوب درس می خونن بتونم رقابت کنم اما یه چیزیو خیلی خوب میدونم که به عنوان نکته ی آخر میگم:
اونم اینه که هر کسی تو جایی که هست یه چیزایی رو داره و تجربه میکنه که بقیه تو جاهای بهتر شاید نداشته باشن مهم اینه که از فرصتش استفاده کنه و از تجربه هاش بهره بگیره...
ببخشید خیلی طولانی شد به هر حال امیدوارم موفق باشی

آخرین ویرایش:

Art_saya_design

عضو جدید
سلام به تمام دوستان هنرجو
همونطور که به افرو گفتم این مطلب رو میشه از زاویه های بسیار متعدد بهش پردازش کرد من فقط میخوام هر شخص به این سوالات خودش جواب بده تا بدونه کجا براش خوبه :
.آیا رشته تحصیلیتونو دوست دارین؟
. در معماری هنرجو هستین یا دانشجو؟
. میخواهید در آینده دنبال چه رشته از کارتون باشین ؟
. آیا از امکانات زندگی خود بهره لازم میبرید ؟
.آیا از امکانات هرچند محدود دانشگاه بهره لازم میبرید ؟
. آیا از اساتید خود هرچند بد اخلاق . کم سواد و... توجیه های دیگر که همیشه داریم استفاده لازمو دارین؟
.چقدر وقت در روز صرف درس و مطالعه آزاد خودتون میزارید؟
. درستون براتون مهمتره یا مهمونی . خرید . دوست بازی و..
این موارد خیلی مهمتر از نوع دانشگاه هستن .ما باید اول با خودمون صادقانه برخورد کنیم و بعد دنبال اگرهای باشیم که توجیه هستن تا به واقیعت
کار هر مرد نیست خرمن کوبیدن گاو نر میخوادو مرد کهن ..
موفق باشین

SOSHAN

عضو جدید
سلام...
کسی نمیدونه کارشناسی معماری دانشگاه ایلام بهتره یا خلیج فارس بوشهر؟
از کجا میتونم تفاوت سطح آموزشی این دو دانشگاه رو پیدا کنم؟
آخه من خودم بوشهری ام و الان ایلام درس میخونم..به نظرتون خوبه مهمان بشم بوشهر؟