کارشناسی ارشد (مشاوره، سوال و درخواست)

fuchsia

عضو جدید
نمی تونم بگم واست آسونه ولی ناممکن نیست تلاش کنی شاید از خیلی از ما که آب خوندیم بهتر بشی
با توجه به اینکه گیاه پزشکی هستی حفظیاتت باید خوب باشه پس توی دروس حفظی مشکلی نداری اما نبایدطوطی وار حفظ کنی درس ها رو باید بفهمی به صورت مفهومی میدند
اینم یادت باشه اگه ایشالا قبول شدی درس هایی که توی ارشد بهت میدن باتوجه به این میدن که یه دانشجوی آب اونا رو خونده (مثله هیدرولوژی)بهت میدند که باید تلاشت بیشتر کنی که بهشون برسی
حالا اینو بی خیالش میشم و در زمینه هیدرولیک، سخت نیست یه جورایی آبیاری عمومی پیشرفتس و اگه یه قسمتشو بفهمی بقیش مثله همه و خداروشکر فرمولاش نسبت به درسای دیگه کمه هیدرولیک انهارم همین طوره تقریبا
بازم بچه هایی که می خواند ارشد زهکشی شرکت کنند بهتر می تونند کمکت کنند
ریاضیاتم بیشتر روی ریاضی1کار کن از سایر ریاضیات کمتر سوال میاد

از استاد آبیاریمون پرسیدم گفتن مشکلی نیست میتونی بخونی ولی الان نمیتونم! اوایل فکر میکردم راحته ولی حالا میبینم سخته تا تو کلاس نشینی متوجه نمیشی!چیکار کنم بازم برم سراغ یکی دیگه؟؟؟؟

fuchsia

عضو جدید
سلام
حالا چرا می خواین زهکشی شرکت کنید؟
از کی شروع کردید برا خواندن درس ها؟
فکر نمی کنید براتون مشکل باشه؟:cool:

چند نفر بهم آبیاریو پیشنهاد دادن منم پرسوجو کردم دیدم بهتر از گیاهپزشکیه.کمتر از 1 ماهه شروع کردم ریاضی رو با رابطه آب و خاک و گیاه. ریاضی خوبه ولی توهمون آب وخاکش موندم چون فرمول داره! نمیدونم چیکار کنم گیج شدم. :confused: کمکم کنید.
اتفاقا خیلی مشکله:cry:

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند نفر بهم آبیاریو پیشنهاد دادن منم پرسوجو کردم دیدم بهتر از گیاهپزشکیه.کمتر از 1 ماهه شروع کردم ریاضی رو با رابطه آب و خاک و گیاه. ریاضی خوبه ولی توهمون آب وخاکش موندم چون فرمول داره! نمیدونم چیکار کنم گیج شدم. :confused: کمکم کنید.
اتفاقا خیلی مشکله:cry:

نمی خوام ناامیدتون کنم ولی فکر میکنم که مشکل باشه
لااقل کاش یکم زودتر شروع کرده بودید چون بار اولتون که این درس هارو می خونید،، احتمالا درسهای تخصصی مثل سیستم های آبیاری، زهکشی،...با مشکل مواجه بشید خصوصا که باید درسهارو مفهومی یاد بگیرید
فکر میکنم اگه ارشد رشته خودتون شرکت کنید خیلی بهتر باشه

fuchsia

عضو جدید
نمی خوام ناامیدتون کنم ولی فکر میکنم که مشکل باشه
لااقل کاش یکم زودتر شروع کرده بودید چون بار اولتون که این درس هارو می خونید،، احتمالا درسهای تخصصی مثل سیستم های آبیاری، زهکشی،...با مشکل مواجه بشید خصوصا که باید درسهارو مفهومی یاد بگیرید
فکر میکنم اگه ارشد رشته خودتون شرکت کنید خیلی بهتر باشه

مرسی ولی دیگه من ناامید شدم!میخوام یه رشته خوب باشه بازار کارشم خوب باشه.
اگه رشته خودمو داده بودم 100٪ قبول میشدم ولی متاسفانه رشته خودمو دوس ندارم!

masoud69

عضو جدید
salam dost aziz nazar manam ba yassi66 yekiya bavar konid ma ke tamom ein darsa ro kelas raftim ba hezar model dardesar mifahmim doros ma hamash riyasiyata ta kelas narafta bashi nemitoni befahmi

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
salam dost aziz nazar manam ba yassi66 yekiya bavar konid ma ke tamom ein darsa ro kelas raftim ba hezar model dardesar mifahmim doros ma hamash riyasiyata ta kelas narafta bashi nemitoni befahmi

دوست عزیز
لطفا به قوانین احترام بگذارید، فارسی تایپ کنید.

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از استاد آبیاریمون پرسیدم گفتن مشکلی نیست میتونی بخونی ولی الان نمیتونم! اوایل فکر میکردم راحته ولی حالا میبینم سخته تا تو کلاس نشینی متوجه نمیشی!چیکار کنم بازم برم سراغ یکی دیگه؟؟؟؟
یادت نره که یه آدمی و از آدم هر چیزی بر می آید دی:
چرا می خوای زهکشی شرکت کنی علاقه داری یا واسه این که بازار کارش بهتر از گیاه پزشکیه؟ اگه به علاقس که باید خیلی صبر و اراده داشته باشی و زود پشیمون نشی باتوجه به این که سال ها از محاسبات دور بودی و اگه واسه بازار کاره شاید بری رشته دیگه بهتر باشه البته شاید چون توانایی و صبرتو نمی دونم چقدره

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه واقعا بازار کار خوب می خوای کشاورزی رو بیخیال شو :cool:

fuchsia

عضو جدید
یادت نره که یه آدمی و از آدم هر چیزی بر می آید دی:
چرا می خوای زهکشی شرکت کنی علاقه داری یا واسه این که بازار کارش بهتر از گیاه پزشکیه؟ اگه به علاقس که باید خیلی صبر و اراده داشته باشی و زود پشیمون نشی باتوجه به این که سال ها از محاسبات دور بودی و اگه واسه بازار کاره شاید بری رشته دیگه بهتر باشه البته شاید چون توانایی و صبرتو نمی دونم چقدره

اولش علاقه داشتم ولی اون موقع نمیدونستم چه جور رشته ایه! توانایی رو فک نکم داشته باشم ولی صبرشو دارم. هر کسی را بهر کاری ساختند متاسفانه من نمیدونم واسه چی ساخته شدم.
کم کم دارم افسرده میشم:(:cry:

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولش علاقه داشتم ولی اون موقع نمیدونستم چه جور رشته ایه! توانایی رو فک نکم داشته باشم ولی صبرشو دارم. هر کسی را بهر کاری ساختند متاسفانه من نمیدونم واسه چی ساخته شدم.

از نظر من تو این فرصت خیلی کمی که تا کنکور براتون باقی مونده بهترین کار اینه که رشته خودتون شرکت کنید که احتمال قبولیتون بالاست،

چون با توجه به این فرصت کم احتمال قبولی تو رشته های دیگه متاسفانه براتون کمه

بهرحال امیدوارم که تصمیم درستی بگیرید و موفق بشید

fuchsia

عضو جدید
از نظر من تو این فرصت خیلی کمی که تا کنکور براتون باقی مونده بهترین کار اینه که رشته خودتون شرکت کنید که احتمال قبولیتون بالاست،

چون با توجه به این فرصت کم احتمال قبولی تو رشته های دیگه متاسفانه براتون کمه

بهرحال امیدوارم که تصمیم درستی بگیرید و موفق بشید

از شمام خیلی ممنونم ؛ راهنمایی هاتون خیلی خوب تود. اگه قبل اینکه واسه ارشد تصمیم بگیرم با این سایت آشنا میشدم الان خیلی جلوتر هم بودم.
بازم ممنون از زحماتتون.

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خداوند هیچ موجودی رو بیهوده نیافریده اگه یکم بادقت نگاه کنی حتی به یه چیز بی ارزش شاید فهمیدی واسه چی آفریده شدی
یه سوال دارم حتما می خوای همین امسال قبول شی؟؟ اگه آره که وقتت روی رشته خودت بذار و نهایتا روی رشته های نزدیک به رشتت که اگه اشتباه نکنم یکیش زراعته
وگرنه ببین به چه درس هایی علاقه داری بعدشم ببین میتونی توی محیط کاری که داره کار کنی با روحیت سازگاره بعد بگرد دنبال اون رشته البته ممکنه یه مدتی طول بکشه

fuchsia

عضو جدید
خداوند هیچ موجودی رو بیهوده نیافریده اگه یکم بادقت نگاه کنی حتی به یه چیز بی ارزش شاید فهمیدی واسه چی آفریده شدی
یه سوال دارم حتما می خوای همین امسال قبول شی؟؟ اگه آره که وقتت روی رشته خودت بذار و نهایتا روی رشته های نزدیک به رشتت که اگه اشتباه نکنم یکیش زراعته
وگرنه ببین به چه درس هایی علاقه داری بعدشم ببین میتونی توی محیط کاری که داره کار کنی با روحیت سازگاره بعد بگرد دنبال اون رشته البته ممکنه یه مدتی طول بکشه

امسال که میخوام قبول شم ولی رشته خودمو دوس ندارم پس باید فکر یه رشته مناسب خودم باشم اگه یه رشته ای رو دیدم که واقعا بهش علاقه دارم مشکلی نیست تا سال بعد هم صبر میکنم.نمیدونم شاید هم از اول بخوام کنکور بدم!
سرفصلهای خیلی از رشته ها رو از اینترنت گرفتم متاسفانه وقتی نگاشون میکنم میبینم هیچکدومو دوس ندارم!
هفته ی بعد قراره برم پیش روانشناس ببینم چیکار میتونم بکنم.
مرسی از شماهم که به فکرم اید.

abban

عضو جدید
بالاخره رفتم ارشد سازه ولی نگرانم فاصله ام با کارشناسی ام زیاده (چندین سال)

بالاخره رفتم ارشد سازه ولی نگرانم فاصله ام با کارشناسی ام زیاده (چندین سال)

سلام خدمت عزیزان ارشد و احیانا دکتری ،من به تازگی ارشد قبول شدم .ارشد سازه های آبی،بنا به دلایلی تا امسال کنکور نداده بودم. ولی امسال کنکور دادم و خدا را شکر قبول شدم تقاضا دارم که کمی از نگرانی ام را به دلیل فاصله ای که از کارشناسی ام گرفته ام برطرف کنید .ممنون. 1.دروسی از کارشناسی که باید برای ارشد سازه بر آنها تسلط کامل داشت 2.دروس ترم اول و دوم ارشد و منابع و کتب مربوط به آن 3.نرم افزارهایی که باید به طور کامل بر آنها مسلط بود 4. سایت های معتبر برای مقاله و اطلاعات به روز با تشکر از کسانی که منو راهنمایی می کنن نگهبان آب ،یک کشاورز

reza_1372

عضو جدید
راهنمایی در مورد کارشناسی ارشد در رشته اب

راهنمایی در مورد کارشناسی ارشد در رشته اب

با عرض سلام
من تازه عضو شدم و تازه هم در این رشته در دانشگاه شیراز قبول شدم می خواستم بپرسم ایا میشه فوق لیسانس رو به گرایش عمران-اب یا عمران-سازه های هیدرولیکی رفت ؟ و اگه میشه چیکار باید کرد؟ و ایا کسی این کارو کرده ؟لطفا اگه چیزی میدونید کمک کنید.
با تشکر از همگی

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با عرض سلام
من تازه عضو شدم و تازه هم در این رشته در دانشگاه شیراز قبول شدم می خواستم بپرسم ایا میشه فوق لیسانس رو به گرایش عمران-اب یا عمران-سازه های هیدرولیکی رفت ؟ و اگه میشه چیکار باید کرد؟ و ایا کسی این کارو کرده ؟لطفا اگه چیزی میدونید کمک کنید.
با تشکر از همگی

سلام دوست عزیز خیلی خوش اومدین :gol:

تبریک بابت قبولی شما، اگر درست متوجه سوالتون شده باشم، برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد میتونید گرایش عمران - آب انتخاب کنید، در کل با مدرک کارشناسی امکان شرکت در اکثر رشته ها امکان پذیر می باشد، اما نیاز به مطالعه دروس اختصاصی رشته ایی که انتخاب میکنید دارید.

reza_1372

عضو جدید
خیلی ممنون یعنی امکان داره که در گرایش های عمران شرکت کرد و قبول شد؟
باید برای قبولی چه کرد؟

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خیلی ممنون یعنی امکان داره که در گرایش های عمران شرکت کرد و قبول شد؟
باید برای قبولی چه کرد؟

بله میتونی شرکت کنی دوست عزیز .

الان ترم 1 کارشناسی باید بری دوست عزیز ؟

siyasiya

عضو جدید
دوستان عزیز
درباره درصدهای کسانی که هواشناسی کشاورزی قبول شدن، راهنمایی کنید
باید چه درصدهایی بزنم و چه رتبه ای بیارم برای دانشگاه تهران یا مشهد؟؟؟

ab 84

عضو جدید
سلام
تبریک میگم ،منم میخوام منابع شرکت کنم،میشه از تجربیاتتون استفاده کنم؟ مثلا اینکه برای درس منابع از چه جزوه هایی استفاده کردین ،آمار چه کتابی خوندید؟ اگه جزوه خاصی دارید خوشحال میشم به ایمیلم بفرستید

ns8488@yahoo.com

ab 84

عضو جدید
علی صمدی با کسب رتبه 23سازه تربیت مدرس تهران
رضا سلحشور با کسب رتبه 50 مدیریت منابع اب تهران
سید علی دژن مدیریت منابع اب زابل

با سلام وخسته نباشید
میشه اگه امکانش هست جزوه ای راجع به منابع آب از آقای سلحشور یا دژن بگیرید و رو سایت بذارید؟

ab 84

عضو جدید
مدیریت منابع آب

مدیریت منابع آب

سلام اگه کسی میتونه برای ارشد منابع کمک کنه لطفا دریغ نکنه​

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست من فکر کنم در این زمینه قبلا بچه ها پست هایی دادند لطفا سرج کنید

siyasiya

عضو جدید
دوستان عزیز
درباره درصدهای کسانی که هواشناسی کشاورزی قبول شدن، راهنمایی کنید
باید چه درصدهایی بزنم و چه رتبه ای بیارم برای دانشگاه تهران یا مشهد؟؟؟

دوستان عزیز
نخواستم بابا. نمیخواد بگین.....!
راستش من حدود 10 تا جزوه برای ارشد هواشناسی کشاورزی خریدم. جزوات استادان دانشگاه تهران هست
حدود 40 تومن برام آب خورد. میخواستم اسکن کنم و برای دانلود برای دوستان بذارم.
اما راستش این کار رو نخواهم کرد. چون کسی به من کمک نکرد و پاسخی نداد.
کاشکی دوستان این تاپیک هم کمی از تاپیک عمران یاد میگرفتن. چقدر جزوه میذارن. چقدر از رتبه های خودشون میگن و و و و ....
فقط میتونم بگم که متاسفم....!

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز
نخواستم بابا. نمیخواد بگین.....!
راستش من حدود 10 تا جزوه برای ارشد هواشناسی کشاورزی خریدم. جزوات استادان دانشگاه تهران هست
حدود 40 تومن برام آب خورد. میخواستم اسکن کنم و برای دانلود برای دوستان بذارم.
اما راستش این کار رو نخواهم کرد. چون کسی به من کمک نکرد و پاسخی نداد.
کاشکی دوستان این تاپیک هم کمی از تاپیک عمران یاد میگرفتن. چقدر جزوه میذارن. چقدر از رتبه های خودشون میگن و و و و ....
فقط میتونم بگم که متاسفم....!

عجب انتظاراتی دارید ها !!!

خب وقتی رشته هیچ کس هواشناسی نیست چطور برا شما درصد و رتبه بذاریم!!!

فکر نمی کنم هیچ تالاری مثل تالار آب فعال باشه، شما تازه واردید آشنایی با تالار آب ندارید واگرنه اینطور قضاوت نمی کردید.

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست محترم:
بنده در پست های قبلی بهتون گفتم در تالار آب کاربری نیست که در گرایشی که شما انتخاب کردین مشغول به تحصیل باشه!
برای گرایش شما در اینترنت منابعی نیست و کسی هم همچنین وظیفه ایی نداره که به شما برای پیدا کردن جزواتتون کمک کنه، اگر کسی هم تو فضای این تالار کمکی به دیگر دوستان میکنه از روی وظیفه نیست !
شما تا به حال چه کمک و حرکتی کردی که از دیگران انتظار کمک داری؟!
من برای شما متاسفم که بدون منطق تالار آب زیر سوال میبرین.