[ چگونگی تغییر پروفیل طولی رمپ به صورت دستی]

kamal civil

عضو جدید
سلام
دوستان عزیز راهنمایی بفرمایید
چطور میشه پروفیل طولی یه رمپ رو به صورت دستی(محاسبات دستی) تغییر داد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مجتبی اس

عضو جدید
سلام
دوستان عزیز راهنمایی بفرمایید
چطور میشه پروفیل طولی یه رمپ رو به صورت دستی(محاسبات دستی) تغییر داد.
سلام دوست من
برای اینکار ابتدا باید ارتفاعهایی که میخواهید بهش برسید رو داشته باشید بعد یه شیب طولی جدید تعریف کنید سپس تمام ارتفاعهای دیگر را هم نسبت به همین شیب طولی بدست بیارید البته امکان داره نیاز به ایجاد قوس قائم هم داشته باشید اگه اطلاعات بیشتر بدین بهتر میتونم راهنماییتون کنم

kamal civil

عضو جدید
سلام حاج مجتبی
این شیب طولی رو چه جوری بدست بیارم. این رمپ دارای دو قوس قایم و دو قوس افقی هستش.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام حاج مجتبی
این شیب طولی رو چه جوری بدست بیارم. این رمپ دارای دو قوس قایم و دو قوس افقی هستش.

سلام دوست عزیز
رمپ شما با قوسهایی که گفتی هندسه ساده ای نداره که بشه به سادگی اونو تغییر داد و پیاده کرد. باید اطلاعات زیر رو تو یه فایل AutoCAD برامون بذاری تا دوستان بتونن کمکت کنن. رمپ یه موضوع حساسه و بدون نظر کارشناسی و تجربه کافی نمیشه طراحیش کرد و یا تغییرش داد.

1- کاربری رمپ (عبور کامیون؟ وانت بار؟ سواری؟ معلولین؟) و حداکثر شیب طولی مجاز
2- جنس مصالح رمپ و حداقل شیب شیروانی
3- پلان هندسی رمپ.
4- کد ارتفاع ورودی رمپ.
5- کد ارتفاع خروجی رمپ.
6- ارتفاع نقاط سرگیر.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
شیب مجاز

شیب مجاز

حداکثر شیب رمپ معلولین 5% و طول 10m
حداکثر شیب رمپ معلول با کمک 8%
حداکثر شیب رمپ مجاز شهرداری جهت پارکینگ ساختمان 15%
حداکثر شیب رمپ پارکینگ 18%
حداکثر شیب برای ماشینهای 4WD مقدار 27%
توصیه می شود در قوسهای افق شیب طولی کمتر از 3% باشد.
ورودی و خروجی رمپ با شیب 6% در طول 5 متر ملایم شود بابت آنکه ناگهان به شیب صفر نرسیم.
حداکثر ارتفاع شیروانی رمپهای خاکی 4 متر

مجتبی اس

عضو جدید
سلام حاج مجتبی
ارتفاع انتها-ارتفاع ابتدا/طول مسیر
اونطور که از حرفای شما پیداست یک رمپ راستگرد دارین خب اگه بخواین این رمپ یک طراحیه جدید داشته باشه باید حتما نقشه رو ببینم تا بطور دقیق واست نحوه طراحیشو توضیح بدم اگه بتونی فایلشو بذاری روش کار میکنم و بهت تحویل میدم

kamal civil

عضو جدید
مشخصات رمپ

مشخصات رمپ

سلام
این رمپ مربوط به ورود و خروج یه پل با دهانه 20 متر هستش . و برا اینکه عرض ورود و خروج تامین بشه باید حدود 50متر تو ورود و خروج با مسیر موازی همسطح بشه
فایلش cad هست ولی ضمیمه نمیشه چیکار کنم:confused:

آخرین ویرایش:

مجتبی اس

عضو جدید
سلام
این رمپ مربوط به ورود و خروج یه پل با دهانه 20 متر هستش . و برا اینکه عرض ورود و خروج تامین بشه باید حدود 50متر تو ورود و خروج با مسیر موازی همسطح بشه
فایلش cad هست ولی ضمیمه نمیشه چیکار کنم:confused:
از این سایت استفاده کن آپلودش کن

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
طراحی رمپ هاتون رو باید مشاور پروژه انجام بده و در غیر این صورت چنانچه خود پیمانکار طراحیش کنه که ظاهراً شما نقشه بردار پیمانکار باید باشید تو بد دردسری خواهید افتاد.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 80621مشاهده پیوست 80621
سلام دوستان عزیز
متذکر میشم محاسبات دستیشو میخوام که روند چه جوریه

این رمپها باید مربوط به یک دوربرگردان Uturn به صورت غیر همسطح همراه با دستکهای ورودی و خروجی به آزاد راه یا بزرگراه باشه و به قول مهندس احسان طراحی این نوع رمپها توسط مشاور معمولا انجام میشه .

kamal civil

عضو جدید
دقیقا همونی هست که شما گفتید
و مشاور نقشه را اصلاح کرده من فقط میخوام یاد بگیرم

arezee.ir

عضو جدید
آقا مجتبی

آقا مجتبی

مییخاستم بدونم چطور میشه که پروفیل طولی زد در لند
من نرم افزار لندم قسمت سیویل دیزاینش کار نمیکنه حالا نمیدونم چرا؟یعنی کار نمیکنه ولی منوهای لازم رو نداره
خلاصه نرم افزار سیویل دبزاین رو نصب کردم و باهاش کردم
به نظر شما علت چیه که لند این منوها رو نداره؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
نرم افزار AutoCAD Civil 3D رو به شما توصیه می کنم اگه محدودیت رم دارید civil3d 2008 رو هر سیستمی کار میکنه.

بالا