تغییر موقعیت پیاده سازی نقطه در دو توجیه مختلف

sshayan59

عضو جدید
سلام
نقطه ای را با دقت 1 میلیمتر پیاده کردم و بعد از تغییر موقعیت دوربین و توجیه با بنچ های قبلی (حالت اول) و همان دقت توجیه ، مجددا همان نقطه اول را پیاده کردم و خطایی در حد 6 میلیمتر نسبت به حالت اول داشتم
خواستم بدونم دوستان میتونن کمکی در این موضوع بکنن که علت این خطا چیه؟
ایا از تراز خارج شدن دوربین بخاطر گرمای هوا میتونه علت این خطا باشه؟چون تنها عاملی که به ذهن من میرسه همینه
سوال دوم
زمان پیاده سازی انکر بولت سوله اگر دوربین بخاطر گرما از تراز 1 مقدار خارج بشه (در حدی که تیکهای تراز دیجیتال برداشته بشه) باید به کار ادامه داد یا اینکه مجدد دوربین تراز بشه و توجیه و ادامه کار؟
ممنون

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام
نقطه ای را با دقت 1 میلیمتر پیاده کردم و بعد از تغییر موقعیت دوربین و توجیه با بنچ های قبلی (حالت اول) و همان دقت توجیه ، مجددا همان نقطه اول را پیاده کردم و خطایی در حد 6 میلیمتر نسبت به حالت اول داشتم
خواستم بدونم دوستان میتونن کمکی در این موضوع بکنن که علت این خطا چیه؟
ایا از تراز خارج شدن دوربین بخاطر گرمای هوا میتونه علت این خطا باشه؟چون تنها عاملی که به ذهن من میرسه همینه
سوال دوم
زمان پیاده سازی انکر بولت سوله اگر دوربین بخاطر گرما از تراز 1 مقدار خارج بشه (در حدی که تیکهای تراز دیجیتال برداشته بشه) باید به کار ادامه داد یا اینکه مجدد دوربین تراز بشه و توجیه و ادامه کار؟
ممنون
فاصله ایستگاه دوم از ایستگاه اول چند متر بوده؟ خطای فری استیشن در حالت اوی و دوم چقدر بوده؟

sshayan59

عضو جدید
خطا در دوحالت 1 میل و خطای زاویه ای در حالت اول 2 و در حالت دوم 3 ثانیه
فاصله ایستگاه اول و دوم از هم حدود 40 متر

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
خطا در دوحالت 1 میل و خطای زاویه ای در حالت اول 2 و در حالت دوم 3 ثانیه
فاصله ایستگاه اول و دوم از هم حدود 40 متر
دوربین رو با مینی منشور توجیه می کردید یا با رفلکتور شیت؟

sshayan59

عضو جدید
با مینی منشور 10 سانت-فاصله دوربین تا 3 بنچ متوسط 60 متر-فری استیشن کردم

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
با مینی منشور 10 سانت-فاصله دوربین تا 3 بنچ متوسط 60 متر-فری استیشن کردم
معمولا بولت ها چون کاملا فیکس نیستند ممکنه پس از نصب جاشون مقداری عوض هم بشه. کاش شما بادین این تغییر دوباره برمیکشتید رو ایستگاه اول ببینید آیا خطای دستگاه تون هستش یا بولت تکون خورده. اگه مطمئن هستید بولت اصلا تکونی نداشته پس دوربین شما داره طول رو صحیح محاسبه نمی کنه. برای این کار باید PPM و ثابت منشور رو به درستی به دستگاه بدی تا مشکل حل بشه. شاید هم یه کالیبره افق لازم داشته باشه.

sshayan59

عضو جدید
اگه جواب سوال دوم هم بدید ممنون میشم
سوال دوم

Topaya

عضو جدید
سلام
تبریک میگم.من تا حالا نقطه با دقت 1 میل ندیدم.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
اگه جواب سوال دوم هم بدید ممنون میشم
سوال دوم
بنچ مارکهاتون رو استیک اوت کنین اگه دیدین تغییر نکرده به کارتون ادامه بدین.
روی دوربین های 06 مسیر زیر رو برید
FNC+ 03

بالا