چه كنم كه يك مهندس صنايع خوب باشم

h_manutd

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید

من دانشجوی ورودی 89 صنایع هستم و خواستم که از شما در مورد تابستان راهنمایی بگیرم لطفا راهنمایی کنید برای من کدام کلاس مفید ترمی تواند باشد که تابستانی مفید داشته باشم
کلاس برنامه نویسی با زبان سی ؟
یا کلاس یادگیری نرم افزار؟
ms project
این را لطفا در نظر بگیرید که من تنها 30 واحد در این دو ترم گذرانده ام که بیش تر عمومی بوده اند و شما آنچه که مفیدتر برای بنده می باشد در نظر بگیرید و اگر راهنمایی دیگری دارید لطفا دریغ نکننید

با تشکر از شما به خاطر وقتی که برای بنده گذاشتید

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه مهندس صایع باید دید فرایندی داشته باشه به همه چیز..دید سیستمی و top down

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تاپیک آپ... چیکار کنیم که یک کهندس صنایع خوب باشیم ؟

asgari.farhad

عضو جدید
نظرات دوستان رو ميخوندم با بعضي هاشون موافق نبودم.مباحث صنايع خيلي مربوط به هم هستش.
مثلا زمانسنجي و برنامه ريزي و كنترل پروژه و انبار با همه!
چرا؟
اگر زمانسنجي ندوني نميتوني برنامه ريزي كني
اگر برنامه ريزي ندوني نميتوني كنترل پروژه كني
اگر از انبار اطلاعاتي نداشته باشي نميتوني برنامه ريزي كني
...

به نظر من بجاي اينكه اينقدر دنبال مباحث حاشيه باشيم بايد مباحث پايه رو بنيادي ياد گرفت و بعد به سراغ حواشي رفت.مثل اينكه يه كامپيوتر بره ويژوال بيسيك رو يكم ياد بگيره بعد بره سراغ طراحي وب بعدش بره فتوشاپ!
مطمئنا نخواهد تونست توي همه زمينه ها قوي كار كنه.در دنيا تخصصه كه حرف اول رو ميزنه.

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
نظرات دوستان رو ميخوندم با بعضي هاشون موافق نبودم.مباحث صنايع خيلي مربوط به هم هستش.
مثلا زمانسنجي و برنامه ريزي و كنترل پروژه و انبار با همه!
چرا؟
اگر زمانسنجي ندوني نميتوني برنامه ريزي كني
اگر برنامه ريزي ندوني نميتوني كنترل پروژه كني
اگر از انبار اطلاعاتي نداشته باشي نميتوني برنامه ريزي كني
...

به نظر من بجاي اينكه اينقدر دنبال مباحث حاشيه باشيم بايد مباحث پايه رو بنيادي ياد گرفت و بعد به سراغ حواشي رفت.مثل اينكه يه كامپيوتر بره ويژوال بيسيك رو يكم ياد بگيره بعد بره سراغ طراحي وب بعدش بره فتوشاپ!
مطمئنا نخواهد تونست توي همه زمينه ها قوي كار كنه.در دنيا تخصصه كه حرف اول رو ميزنه.

.
.
.

موافقم ...

mohsenjoon

عضو جدید
با سلام خدمت دوست عزیز من فکر می کنم که شما باید نرم افزارای تخصصی مثل msp یا minitab یا اکسل و اکسس به صورت تخسسی یاد بگیرید اگر بیشتر عمومی پاس کردی من فکر می کنم بیشتر دنبال همین اکسس و اکسل توی مجموعه افیس باش خییییییییییییییییییییییییییییلی کاربردیه مخصوصآ اکسل که بیشتر کارا رو می تونید باهاش انجام بدید از کنترل مواد گرفته تا برنامه ریزی و ....