یک مهندس صنایع موفق کیست؟

so89441027

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز

ویژگی های یک مهندس صنایع چی هست؟چگونه میتوان یک مهندس صنایع به معنای واقعی کلمه شد؟چگونه میتوان این ویژگی ها را بدست آورد؟تجربه در اینجا چه جایگاهی دارد(یک ویژگی هست یا در تحقق این ویژگی ها نقش دارد)؟آیا این تجربه را میتوان در دانشگاه بدست آورد؟
ببینید بحث من در مورد باید های مهندسی صنایع نیست،بحث من در مورد اینه که چجوری میشه این باید ها رو بدست آورد با تاکید بر اینکه این باید ها باید در دانشگاه
کسب شوند وگرنه ما دیگه به نظر من یک مهندس صنایع نیستیم همینطور که خیلی از مهندسین ما همینجورین!

با تشکر

nayyeri1982

عضو جدید
موفق از ديد چه كسي؟ توي ايران يا در مقياس جهاني؟ با كدوم معيار؟ آيا موفق كسي است كه درآمد بالايي دارد يا كار شركتش را به بهترين نحو حل مي كند؟ يا انتظار كارفرما را (هرچند جزو وظايف مهندسي صنايع نباشد) برآ.رده كند؟

فكر كنم اول دوستان چارچوب حيطه كاري يك مهندس منايع را بيان كنند و بعد بگوييم اگه حيطه الف مدنظر باشه مهندس موفق اينجوريه اگه حيطه ب مد نظره مهندس موفق اونجوريه....

so89441027

عضو جدید
ممنون از پاسختون آقا سعید

حرفای شما رو قبول دارم ولی بحث من این نیست،بحث در محیط دانشگاهه نه خارج از اون.ببینید اولا که به نظر من اگر یک مهندس صنایع کارش رو به نحو احسن بلد باشه و بدونه چیکار میخواد بکنه قطعا یه کار خوب با درآمد بالا میتونه داشته باشه.دوما شما به سوالای من جواب ندادین؛بحث من حیطه خاصی رو نمیطلبه و یه مقدار کلیه.ویژگی یک مهندس صنایع چیه؟اینکه بتونه در لحظه تصمیمات سرنوشت ساز بگیره؛اینکه وقتی ما از دانشگاه فارغ التحصیل شدیم واقعا یک مهندس صنایع باشیم با تجربه کافی.بحث من روی این تجربهه هست؛اینکه آیا میتوان این تجربه رو در محیط دانشگاه بدست آورد؟این تجربهه که هر مهندسی باید داشته باشد صرف گذروندن واحدها بدست میاد؟واقعا اینجوری ما میتونیم به عنوان یک مهندس صنایع واقعی از دانشگاه فارغ التحصیل بشیم طوریکه به نحو احسن بتونیم تاثیر گذاری خودمون رو در هر جایی بذاریم؟اگر نه چه کارهایی میتونیم همزمان با دوران تحصیلیمون برای بدست آوردن این مهارت های لازم انجام بدیم؟

so89441027

عضو جدید
نمیدونم... یا تاپیک من به نظرتون بیخودی اومده یا اینکه... ؛بچه ها اگه نمیخواین تو بحثا شرکت کنین بگین که من دیگه خیلی روی مطلبایی که میخوام بذارم وقت نذارم و فکرم نکنم!!اگرم مطلب موردی داره خب بهم بگین که بدونم چجور مطلبایی باید بذارم.

ممنون:razz:

maloos0098

عضو جدید
سلام من تازه عضو سایت شدم تو بحثام زیاد وارد نیستم اما تا اونجا که میدونم ویژگی اصلی یک مهندس صنایع داشتن خلاقیت و استفاده هر چه بهتر از زمانه!!! که فک نکنم اینا رو بشه تو دانشگاه یاد گرفت.

kamranv1

عضو جدید
مهندسی صنایع تا جایی که به دانستن مربوط است علم است...علمی ضعیف و در کشور ما ناشناخته و تا حدی حاشیه ای. اما آنجائیکه به عمل می رسد فی الواقع یک هنر است. هنر دانستن راههای بهبود که از هیچ مهندس دیگری هم برنمی آید.
در سیستم آموزشی تا جاییکه به یاد دارم، اقتصاد مهندسی 3 واحد بود، ریاضی 1 و 2 هم هر کدام 3 واحد! بعضاً 2-3 بار این علوم پایه های مضخرف را می افتادیم اما استاد اقتصاد مهندسی یا طرحریزی واحدهای صنعتی یا ارزیابی کار و زمان حداقل یک 10 مرحمت می فرمودند. اما در دنیای عمل، دانش اقتصاد مهندسی و تشخیص توجیه پذیر بودن یا نبودن یک طرح(از هر نوع که باشد) یک دنیا ارزش است.طرحریزی، طراحی و ایجاد واحدی که سودده باشد یا زیان ده! دنیایی را عوض می کند. اینها در دانشگاه نیست. در ذهن و عمل است.
و خیلی چیزهای دیگه!
ارادتمند همه دوستان
کامران وکیل- مهندس صنایع، پرایش تولید...دانشگاه آزاد- واحد جنوب تهران- ورودی 1375

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
مهندسی صنایع تا جایی که به دانستن مربوط است علم است...علمی ضعیف و در کشور ما ناشناخته و تا حدی حاشیه ای. اما آنجائیکه به عمل می رسد فی الواقع یک هنر است. هنر دانستن راههای بهبود که از هیچ مهندس دیگری هم برنمی آید.
در سیستم آموزشی تا جاییکه به یاد دارم، اقتصاد مهندسی 3 واحد بود، ریاضی 1 و 2 هم هر کدام 3 واحد! بعضاً 2-3 بار این علوم پایه های مضخرف را می افتادیم اما استاد اقتصاد مهندسی یا طرحریزی واحدهای صنعتی یا ارزیابی کار و زمان حداقل یک 10 مرحمت می فرمودند. اما در دنیای عمل، دانش اقتصاد مهندسی و تشخیص توجیه پذیر بودن یا نبودن یک طرح(از هر نوع که باشد) یک دنیا ارزش است.طرحریزی، طراحی و ایجاد واحدی که سودده باشد یا زیان ده! دنیایی را عوض می کند. اینها در دانشگاه نیست. در ذهن و عمل است.
و خیلی چیزهای دیگه!
ارادتمند همه دوستان
کامران وکیل- مهندس صنایع، پرایش تولید...دانشگاه آزاد- واحد جنوب تهران- ورودی 1375

باهات کاملا موافقم !
در چارت جدید تغییراتی دادن که می تونه خوب باشه !
اما تا وقتی کار رو حس نکنی و ارتباط دانشگاه و صنعت و اقتصاد در همین منوال باشه و فقط شعار بگیم در همین سطح باقی می مونیم !
اینقدر دوست دارم در دانشگاهی درس بخوانم که تمام غمشان صنعت و اقتصاد باشه ! یعنی علم رو به صورت عملی دنبال کنند تا بتوانیم جامعه ای پر طراوت داشته باشیم !

fatehian

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز

ویژگی های یک مهندس صنایع چی هست؟چگونه میتوان یک مهندس صنایع به معنای واقعی کلمه شد؟چگونه میتوان این ویژگی ها را بدست آورد؟تجربه در اینجا چه جایگاهی دارد(یک ویژگی هست یا در تحقق این ویژگی ها نقش دارد)؟آیا این تجربه را میتوان در دانشگاه بدست آورد؟
ببینید بحث من در مورد باید های مهندسی صنایع نیست،بحث من در مورد اینه که چجوری میشه این باید ها رو بدست آورد با تاکید بر اینکه این باید ها باید در دانشگاه
کسب شوند وگرنه ما دیگه به نظر من یک مهندس صنایع نیستیم همینطور که خیلی از مهندسین ما همینجورین!

با تشکر

یه متن خیلی قشنگ در پاسخ به شما دوست عزیز :
اولین قدم در بودن یک مهندس صنایع موفق چیه ؟؟ . فرق یه مهندس صنایع با بقیه آدمها چیه ؟؟ . بنظر شما یه مهندس صنایع باید چه ویژگیهایی داشته باشه ؟؟ .
اگه کسی نتونه برای زندگیش چندین و چند پروژه تعریف کنه و اونها رو مدیریت و کنترل کنه ،
اگه کسی نتونه کیفیت مسائل مربوط به زندگیش رو کنترل و برای امور اونها استاندارد تعریف کنه ،
اگه کسی نتونه اعمال و رفتار و افکارش رو ممیزی کنه ،
اگه کسی نتونه کنترل موجودی رو توی یخچال و کمد و انباری و خونه و زندگیش رعایت کنه ،
اگه کسی نتونه اتاق و خونهء خودش در عین زیبایی با معیارهای ارگونومی و طرحریزی تنظیم کنه ،
اگه کسی نتونه بازدهء فکری و کاری و مالی خودش رو نسبت به منابع در دسترسش بهینه کنه ،
اگه کسی نتونه برای آیندهء خودش اصول شبیه سازی رو پیاده کنه ،
اگه کسی نتونه برای کاهش هزینه های اضافی و رسیدن به حداکثر کیفیت خواسته های خودش مهندسی ارزش رو انجام بده ،
اگه کسی نتونه خودش و روابط و زندگیش رو مدیریت کنه ،
واقعا ، میشه بهش گفت مهندس صنایع

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
یه تایپیک بزنیم ویژگی های مهندس صنایع ناموفقم !!!!
نظرتون چیه ؟؟
چه عواملی تو محیط و زندگی وجود داره که نمیزاره یک مهندس صنایع ناموفق باشه و بهش بگن گلابی !!!!!!!!

رهایی و هجرت

عضو جدید
با سلام شرکت آی سیز از میان مهندسان صنایع، دوستان متمایل به فعالیت در زمینه های زیر را به همکاری دعوت میکند
* کارشناس روبط عمومی" کارشناس ارتباط با مشتری "
* کارشناس فروش حرفه ای
* پرزنتر حرفه ای
* ویزیتورشهرستان
لطفا رزومه خود را ارسال کنید
i30z.isiz@gmail.com
info@i30z.ir