چند توصیه مهم برای ماه مبارک رمضان

love.1982

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک محقق و پژوهشگر عنوان کرد[h=1]چند توصیه مهم برای ماه مبارک رمضان[/h][h=2]خبرگزاری تسنیم: یک محقق و پژوهشگر چند توصیه مهم برای ماه مبارک رمضان را عنوان کرد.[/h]به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, روزه از بروز بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری می‌کند و خود یک روش درمانی از دیدگاه اسلام محسوب می‌شود. دستگاه گوارش 11 ماه مشغول فعالیت است و در طول ماه رمضان به استراحت می‌پردازد.
چند توصیه مهم برای ماه مبارک رمضان:
در این باره علیرضا ابوالفضلی پژوهشگر و محقق عنوان می‌کند: با توجه به طولانی بودن روزهای این فصل که مقارن با ماه مبارک رمضان است، حتماً یک ساعت خواب در بعد از ظهر توصیه می‌شود.
-تغذیه افطار بسیار سبک مانند نان، پنیر، گردو، خامه و کره محلی یا خرما و عسل
– به گفته وی شام به طور کامل حذف شود، به جای آن یک ساعت تا 45 دقیقه به اذان صبح باید سحری خوردن تمام شود زیرا بلند شدن برای صبح برای سرکار رفتن در غیر این صورت بسیار سخت خواهد بود بنابراین این روش کمک می‌کند که دفع قبل از خواب یعنی بعد از اذان صبح تا موقع سرکار رفتن مناسب صورت پذیرد.
– سحر از خوردن آب زیاد و نوشیدنی زیاد جداً خودداری شود زیرا در این صورت ادرار شما زیاد می‌شود و آب کلیه‌ها در روز کم است به ویژه در فصل گرما و این مقوله سبب جمع شدن رسوبات در کلیه‌ها می‌شود و سنگ کلیه را سبب خواهد شد.
- از نشستن بیش از نیم ساعت جلوی تلویزیون بپرهیزید چرا که اعصاب تجزیه تحلیل فسفر مغز را به شدت کاهش می‌دهد و تحلیل می‌برد.
- از خوردن غذاهای سرد در سحر بپرهیزید مثل برنج یا امثالهم چون این موارد در طول روز ضعف به همراه دارد, بهتر است غذاهای نانی استفاده شود یا غذاهای گرمی مانند ارده شیر یا ...
ابوالفضلی خاطرنشان کرد: بعد از خوردن افطار بسیار مختصر؛ با میوه خود را سرگرم کنید و بخوابید و تا سحر از خوردن غذا کاملاً پرهیز کنید.

 

Similar threads

بالا