چرا چنین خطایی از ما سر میزند؟

ofakur

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما متوجه هستی که عمدآ داری این تاپیکهای مسخره رو تو بورس نگه میداری؟
چرا کسی توجه نمیکنه که نباید این تاپیکهای مضخرف رو باز کنه و جواب بده؟
تا کی باید شاهد این رضالت ها تو این تالار باشیم؟
و اما سخنی با دوست:
اصل تعامل يك ضرورت است و تعامل در فضای مجازی اگرچه محدوديت‌هايی دارد و از طريق گفت‌وگوی غير حضوری و با افراد ناشناس انجام می‌شود، ولی با اين حال، فضای مجازی فرصتی قابل توجه برای انتقال معرفت است. يكی از محدوديت‌های اين فضا آن است كه شما راهی برای احراز هويت فردی مخاطب خود نداريد. چند ساله است؟ چه سطح تحصيلاتی دارد؟ و... ؛ ولی آنچه شما را با او مرتبط می‌سازد روايتی است كه او از عقيده خود دارد و بر اساس آن ممكن است اعتقادات شما را به چالش بكشد، در اين فضا تحليل شما از مخاطبتان در يك فضای تاريك و نامشخص شكل می‌گيرد.بنابراين، در اين حالت تشخيص اين‌كه فرد مقابل در چه سطحی از معرفت قرار دارد و به چه سطحی از معرفت نيازمند است، مشكل است و از طرف ديگر امكان تشخيص اين‌كه همان فرد به چه طبقه اجتماعی تعلق دارد نيز آسان نيست، اين‌ها مشخصاتی است كه اگر شما از آن آگاهی داشته باشيد، در تنظيم گفتمان شما با او تأثير خواهد داشت.تعامل در اين فضا در مقايسه با تعامل حضوری سهولت‌ها و ظرفيت‌های خاص خودش را نيز دارد، از جمله اين‌كه شما با شخص روبرو نيستيد و از آنجا كه در قيد هويت او نيستيد بسياری از محدوديت‌های عاطفی را نخواهيد داشت، به طور مثال اگر مخاطب يك مرد، زن باشد و بالعكس در تمركز بر مباحث علمی، محدوديت‌های ارتباط حضوری و موانع شرعی آن را نخواهد داشت.
رعايت ادب و احترام مخاطب در همه حال، پرهيز از اهانت به مخاطب به طور مطلق و جدا دانستن اعتقاد و رفتار و گفتار مخاطب از ذات او از جمله اين اصول است.
رعايت ادب و احترام مخاطب در همه حال، برای اين است كه اگر اصل ادب و احترام در تعامل گفتاری نباشد، اصولا تعامل پايدار نخواهد بود و خيلی زود به تشاح (با همديگر حريصی كردن) و درگيری و در نتيجه قطع تعامل خواهد انجاميد و خط انتقال معرفت بريده خواهد شد؛ چون دل اگر رميد ديگر انسی نمی‌گيرد.
تعجب میکنم که چرا دوستان با وجود اینکه بر این نکات اشراف دارند باز هم تاپیکهای بی سر و ته را باز میکنند و با استاتر دهن به دهن میشوند.
راستی چرا؟

آخرین ویرایش:

ofakur

عضو جدید
کاربر ممتاز
عده کمی از استاتر ها در تاپیکهایشان ادب را رعایت نمیکنند.
حتی اگر مخاطب شما اين اصول را رعايت نكرد و اقدام به اهانت كرد و ادب و احترام در مقام گفت‌و‌گو را رعايت نكرد، ما بر طبق معارف و شخصیت خودمان حق مقابله به مثل را نداريم. بايد صبوری كنيم و هيچگاه در رعايت ادب كوتاهی نكرده و به طور مطلق از اهانت به مخاطب خود بپرهيزيم.
اگر هم این عقیده را نداریم آیا بهتر نیست این نوع تاپیکها را باز نکنیم تا خود استاتر از رو برود و این عادات زشت را فراموش کند؟

دربند

عضو جدید
همین تاپیکها بی ادبانه راجع به بوس کردن دخترا و تشکر کردن دختر و. . . . که اون کاربر رشتی زده بود و به خانم ونوس هم بی حرمتی کرد و فکر میکنم که پاک شد یک مثال زنده است که خیلی از قدیمی ها در اون مشترک شده بودند و دهن به دهن میشدند. بقول معروف:
هر چه بگندد نمکش میزنند
وای به روزی که بگندد نمک
این مشترکین قدیمی این تالار چقدر این مسائل را رعایت میکنند که ما رعایت کنیم. من تازه عضو این سایت شدم و از این بابت ناراحتم که هیچکس ارزش این جمع رو نمیدونه و حفظ هم نمیکند. البته مطالب علمی سایت خیلی خوب و قابل استفاده است. من به همان دلیل تو این تالار مشارکت نمیکنم. میام و مطالب را میخوانم ولی جواب نمیدهم.
باز هم میگویم: باید بزرگتر ها رعایت کنند تا ما هم یاد بگیریم.

ترمه جون

عضو جدید
عده کمی از استاتر ها در تاپیکهایشان ادب را رعایت نمیکنند.
حتی اگر مخاطب شما اين اصول را رعايت نكرد و اقدام به اهانت كرد و ادب و احترام در مقام گفت‌و‌گو را رعايت نكرد، ما بر طبق معارف و شخصیت خودمان حق مقابله به مثل را نداريم. بايد صبوری كنيم و هيچگاه در رعايت ادب كوتاهی نكرده و به طور مطلق از اهانت به مخاطب خود بپرهيزيم.
اگر هم این عقیده را نداریم آیا بهتر نیست این نوع تاپیکها را باز نکنیم تا خود استاتر از رو برود و این عادات زشت را فراموش کند؟

من معذرت میخوام.

ofakur

عضو جدید
کاربر ممتاز
در جواب خانم یا آقای دربند
الان داشتم اون تاپیک مضخرف بنام چرا دختر ها را میبوسی تشکر میکنند را میدیدم. که بالای 260 بار دیده شده و بیش از دهها بار جواب داده شده. همین لوث بازی ها و ارزش قائل نشدن به خود است که اینهمه تاپیک مضخرف میزنند . چون مشتری دارند. واقعآ جای تاسف دارد. آنوقت یکی دوتا از دوستان منتقد عقده ای هم مدام به جان من و یکدیگر افتاده اند و هی اراجیف در باب خود بزرگ بینی و خود شیفتگی و عقل کل و از این نوع حرفهای عقده پرور میزنن ولی یک جو عقل ندارند که دست به دست هم بدهند و جلو این تاپیک های مضخرف رو بگیرند. متاسفانه ما استعداد اینکه به سمت پوچی بریم داریم ولی استعداد رشد معقول نداریم.

ofakur

عضو جدید
کاربر ممتاز
آزرم و شرم، فضيلت هاي انساني
براي درك اين معنا به اين نكته بايد توجه كرد كه عفت و حياء حالتي از حالات نفس است كه با وجود آن، شهوت بر انسان غلبه و چيره نمي شود. (مفردات الفاظ قرآن كريم، راغب اصفهاني، ص 573 ذيل واژه عف) از اين رو هرگاه نفس انساني به درجه اي برسد كه شهوات نفساني و تمايلات حيواني و غير شايسته بر او چيره نشود، چنين نفسي را عفيف مي نامند و صاحب آن را اهل عفت مي خوانند. (التحقيق، حسن مصطفوي، ج 8، ص 180) حالت آزرم دروني به شكل شرم و حياي بيروني خود را نشان مي دهد. شخص عفيف، در رفتارهاي خود اهل شرم و حياست. لذا خداوند درباره برخي از فقيران داراي عفت نفس مي گويد كه ايشان به سبب همين وجود عفت نفس حاضر نيستند تا از ديگران درخواستي بكنند، درحالي كه به شدت به چيزي نياز دارند ولي سوال و پرسش نمي كنند.(بقره، آيه 273) البته از نظر قرآن عفت نفس نمي بايست، حيايي را سبب شود كه آدمي را از بيان حقيقت باز دارد؛

ofakur

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسياري از مردم از قوانين راهنمايي و رانندگي پيروي مي كنند و كمربندهاي خود را درهنگام رانندگي مي بندند و يا از چراغ قرمز راهنمايي نمي گذرند؛ چرا كه در صورت تخلف جريمه مي شوند، درحالي اگر به حال خودشان گذاشته شوند، از اين قوانين تخلف كرده و آنها را مراعات نمي كنند. در این تالار هم اگر کسی پا از حریم انسانی خود در حوزه ادب بیرون بگذارد طبیعی است که باید از سوی دیگر کاربران با ادب مورد مواخذه قرار گیرد تا ادب شود.

آخرین ویرایش:

kar20

عضو جدید
;)

البته عزیز جان توی یه جملت عدالت رو رعایت نکردی که خودتون بهتر میدونی کدوم رو میگم
اما بخاطر تاپیکت واقعا ممنونم.به جا گفتید.

ofakur

عضو جدید
کاربر ممتاز
;)

البته عزیز جان توی یه جملت عدالت رو رعایت نکردی که خودتون بهتر میدونی کدوم رو میگم
اما بخاطر تاپیکت واقعا ممنونم.به جا گفتید.
سلام. راستش من متوجه اون خطایم نشدم. لطفآ بی پرده همنجا بنویسید تا اصلاحش کنم. ممنونم.