چرا مردم ایران اینهمه افسرده و غمگین اند ؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
كودكي از خدا پرسید خوشبختی را کجا می توان یافت خدا گفت ان را در خواسته هایت جستجو کن و از من بخواه تا به تو بدهم با خود فکر کرد و فکر کرد گفت اگر خانه ای بزرگ داشتم بی گمان خوشبخت بودم.

خداوند به او داد

گفت اگر پول فراوان داشتم یقینا خوشبخت ترین مردم بودم

خداوند به او داد

اگر ..... اگر ....... و اگر........

اینک همه چیز داشت اما هنوز خوشبخت نبود

از خدا پرسید حالا همه چیز دارم اما باز هم خوشبختی را نیافتم

خداوند گفت باز هم بخواه

گفت چه بخواهم هر انچه را که هست دارم

گفت بخواه که دوست بداری

بخواه که دیگران را کمک کنی

بخواه که هر چه را داری با مردم قسمت کنی

و او دوست داشت و کمک کرد

و در کمال تعجب دید لبخندی را که بر لبها می نشیند

و نگاه های سرشار از سپاس به او لذت می بخشد

رو به آسمان کرد و گفت خدایا خوشبختی اینجاست

در نگاه و لبخند دیگران

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا ترجیح میدم به شما پاسخ ندم ............ همون تاپیک هم مشخص شد کی اول حرف از فلان کاربر به اشتباه زده بود ........حال چه دانسته چه ندانسته ........این تاپیکم داریم با استارتر صحبت میکنیم .......

این پست بعد مدتی حذف خواهد شد
محمّد آقا =Troll

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته بماند خودم هم اینجا همین نقش ( Troll ) رو داشتم خواستم یک کمی‌ مردم رو از غمگینی در بیارم !

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اینهمه بدبختی و گرفتاری که عمده مردم جامعه ما باهاش هر روز روبرو هستند و مرتب هم بدتر میشه انتظار داشتید مردم ما هی قاه قاه بخندند و شاد باشند ؟؟ !

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بخاطر سیری و بی نیازیه .خوشی زده زیر دلمون اگه مثل اروپاییا تو فقر و بدبختی دست وپا میزدیم و هیچ آینده روشنی نداشتیمو همش غصه فراهم کردن مایحتاج اولیه زندگیمونو داشتیم قدر عافیتو میدونستیم. بلههههههههههههه

sahar tala

عضو جدید
همه چي داره روز به روز گرون تر ميشه...تا چند وقت ديگه آمار سكته قلبي چند برابر ميشه...البته دور از جون...

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.forbes.com/2010/07/14/world-happiest-countries-lifestyle-realestate-gallup-table.html

این سایت خود بیانگر است که تمام کشورهای اروپایی چه جایگاهی دارن ...........ایران عزیز در چه جایگاهی است .........البته رتبه ایران خیلی هم خوب نیست ولی کاملا نشون میده رویه اصلی افراد سیاه نمای جامعه رو ( اصلا و ابدا منظورم استارتر نیست و بلکه منظورم رسانه های دروغ پراکن بیگانه است) ............حیف که من حوصله ندارم اینو تصویرشو بذارم اینجا ...........هرکی این توانایی رو داره لطفا قرار بده ........این آخرین آمار شادی اونم با شاخص هایی که اونا دارن داخل کشورهای دنیاست

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بخدا آدم میشناسم که میرفت کارگری البته نه فکر کنین برا شهریه دانشگاه.نهههههههه.میرفت بدنش ورزیده بشه منتها چون زیاده روی میکرد دیگه نمیتونست خودکار دستش بگیره.بچه اوکلاهاما بود

arch_archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.forbes.com/2010/07/14/world-happiest-countries-lifestyle-realestate-gallup-table.html

این سایت خود بیانگر است که تمام کشورهای اروپایی چه جایگاهی دارن ...........ایران عزیز در چه جایگاهی است .........البته رتبه ایران خیلی هم خوب نیست ولی کاملا نشون میده رویه اصلی افراد سیاه نمای جامعه رو ( اصلا و ابدا منظورم استارتر نیست و بلکه منظورم رسانه های دروغ پراکن بیگانه است) ............حیف که من حوصله ندارم اینو تصویرشو بذارم اینجا ...........هرکی این توانایی رو داره لطفا قرار بده ........این آخرین آمار شادی اونم با شاخص هایی که اونا دارن داخل کشورهای دنیاست

شاید ما توی اون ایرانی که شما میگین زندگی نمیکنیم
اون ایرانی که شما میگین خیلی زیباس
ای کاش ایران ما هم همین ایران بود

arch_archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخاطر سیری و بی نیازیه .خوشی زده زیر دلمون اگه مثل اروپاییا تو فقر و بدبختی دست وپا میزدیم و هیچ آینده روشنی نداشتیمو همش غصه فراهم کردن مایحتاج اولیه زندگیمونو داشتیم قدر عافیتو میدونستیم. بلههههههههههههه
دقیقا منم میخواستم به اینجا برسم
ما کلا آدمای ناشکری هستیم
اگه یک ذره به داشته هامون فکر میکردیم شادیمون خیلی بیشتر ازینها میشد

miss eli

عضو جدید
فکر میکنم علت جنگ های متعددیه که ایرانی ها قرن هاست که دچارش شدن!جایی خونده بودم که روحیه ی ایرانی ها پس از حمله ی ویرانگر مغول به شدت تغییر کرده و به شکل امروز در اومده!جمالزاده توی یکی از داستان هش جماعت ایرانی رو اینطور توصیف میکنه:

.خیلی خوشمزه و خنده دوست هستند ولی گریه بسیار می کنند .

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون به جایه اینکه به زندگیه خودشون فک کنن سرک تو زندگیه مردم میکشن دیگه وقتی واسه با هم بودن و لذت بردن از زندگی پیدا نمیکنن
البته اینم واسه همه نیست ولی اکثرا متاسفانه...

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیاست حکومت اقتضا می کنه مردم در غم و افسردگی زندگی کنند
هرچه غمگین تر..نسبت به اتفاقات اطراف بی تفاوت تر

• Like
واکنش ها: s_aa

s_aa

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
نیاز به یه سری تغییرات هست
شاید مرور و تکرار بعضی چیزها باعث یه سری اشتباهات شده و شادی جای خودش رو به غم داده

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
نیاز به یه سری تغییرات هست
شاید مرور و تکرار بعضی چیزها باعث یه سری اشتباهات شده و شادی جای خودش رو به غم داده
عزیزم یکی از مصادیق صحبتت همین امروزه
امروز یکی از بزرگترین اعیاد ما مسلمان هاست ولی ببین در تلویزیون اثری از شادی مبینی
نهایتش دوتا شعر که اونم بحالت نوحه و عزاداری خونده میشه
نه چشنی نه نشاطی نه برنامه طنزی
جشنی هم اگر هست بهمناسبت 22 بهمنه

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم یکی از مصادیق صحبتت همین امروزه
امروز یکی از بزرگترین اعیاد ما مسلمان هاست ولی ببین در تلویزیون اثری از شادی مبینی
نهایتش دوتا شعر که اونم بحالت نوحه و عزاداری خونده میشه
نه چشنی نه نشاطی نه برنامه طنزی
جشنی هم اگر هست بهمناسبت 22 بهمنه
شما تلویزیون میبینید !!!!!!!!
بزنید شبکه یک .......شبکه نمایش .........شبکه شما .....همین شبکه 3.......شبکه 2 هم که کلا شادی هست جمعه ........اثر شادی رام یبینید : دی

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوشس حال میشویم یک بار هم شده سر به یک آمار جهانی آن هم با شاخص های جهانی بزنید ........تا بی دلیل مواردی رو مطرح نکنید

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
استارتر عزيزي منظورت از شادي چيه ؟
منظورت از غمگين چيه ؟
مي توني بگي بر چه اساسي مي گي مردم ايران اينهمه غمگين و افسردن!!!!؟
منظورت اينه كه بايد شهادت حضرت محمد و محرم و شهادت امام رضا و اينا از تقويم پاك شه تا ما شاد باشيم ؟
به روزي مثه امروز كه ولادت حضرت محمد و امام صادقه مي گن روز شادي ،نيمه شعبان هم همينطور ، مبعث و عيد فطر و غدير و قربان و ...
توي بعضي شهر ها نيمه شعبان كه ميشه مردم توي كوچه ها شون جشن ميگيرن مثه عروسي ...عيد قربان هم برادرا و خواهراي سني ما جشني ميگيرن كه از عروسي هم بيشتر خوش مي گذره بهشون

اولا من اصلا اينهمه افسرده و غمگين كه گفتي رو قبول ندارم ...خودت نگاه كن ..توي خيابون يه ماشين عروس داره رد ميشه صد تا ماشين ديگه كه هيچ ربطي به اين عروسي ندارن يا چراغ مي دن يا بوق مي زنن و شادي ميكنن
جوونا واسه كنكور و سربازي و كار نگران هستن ولي يه دوره اي از زندگي همه همينه ،توي هر كشوري كه باشي يه دوره سني بهت زياد خوش نمي گذره

خوبه تاپيكايي كه مي زنيم باعث نا اميدي نشه ، انرژي منفي به هم وارد نكنيم .....
ما ايرانيا اگه به داشته هامون فكر كنيم و شكر خدا رو بكنيم خيلي شاد تر هم ميشيم
يه سري ادم اومدن بينمون و هي از نداشته ها ميگن
اينا ميشه موج منفي
ميشه مشغول كردن ذهن ما
اون وقت به جاي فكر به داشته ها ميشينيم غصه نداشته ها رو مي خوريم

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شادی رو باید از درون جست نه از بیرون. شادی یه چیزیه که باید ازدرون فرد بجوشه. زیاد ربطی به محیط اطراف نداره

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون به جایه اینکه به زندگیه خودشون فک کنن سرک تو زندگیه مردم میکشن دیگه وقتی واسه با هم بودن و لذت بردن از زندگی پیدا نمیکنن
البته اینم واسه همه نیست ولی اکثرا متاسفانه...

موافقم

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما تلویزیون میبینید !!!!!!!!
بزنید شبکه یک .......شبکه نمایش .........شبکه شما .....همین شبکه 3.......شبکه 2 هم که کلا شادی هست جمعه ........اثر شادی رام یبینید : دی
من بارها در پستهای مختلف نوشتم زیاد تی وی نگاه میکنم بخصوص گفتگوهای مذهبی
خیلی راحت میتونم برنامه ای مذهبی چندتا کانال را براتون بشمارم
شبکه شما و نمایش که تازگی راه افتاده
اخی دست اقای ضرغام درد نکنه چقدر شبکه های ملی پراز نشاطه:دی

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بارها در پستهای مختلف نوشتم زیاد تی وی نگاه میکنم بخصوص گفتگوهای مذهبی
خیلی راحت میتونم برنامه ای مذهبی چندتا کانال را براتون بشمارم
شبکه شما و نمایش که تازگی راه افتاده
اخی دست اقای ضرغام درد نکنه چقدر شبکه های ملی پراز نشاطه:دی
سلام
خب من همین الآن رو برای شما مثال زدم .........البته الآن و این روزا جو شادی خوبه .......ولی خب روزهای عادی رو به شما حق میدم .......خداییش غیر خنده بازار برنامه شاد آنچنانی در روزهای عادی نیست ......البته یه برنامه ای هر روز هم هست تحت نام نیمروز اگر اشتباه نکنم که از شبکه 3 پخش میشه و به صورت طنز به انتقاد از مسئولین میپردازه

و به طبع انتقادات بسیاری هم به مهندس ضرغامی وارده

واقعا دلمون تنگ شده برای روزهایی که همیشه یه طنز داستان وار از دو الی سه شبکه پخش میشد

البته این کارا هم در زمان آقای ضرغامی بود ........نسبت به زمان دکتر لاریجانی به نظرم خیلی جو تلویزیون بهتر شده و هم چنین نسبت به زمان آقای حداد عادل

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تلويزيون كه يه مدتي واقعا داغون بود
چند تا سريال طنز داره شروع ميشه
سريالا هم چون مي خوان توي 20 قسمت درس زندگي بدن وقت نميكنن شادي قاطيش كنن
كلا خيلي ضعف ها هست كه بايد برطرف شه ...جديدا دارن يه كارايي مي كنن

BaBak.Turk

اخراجی موقت
كسي به تلويزيون ايران نگاه كنه كلا افسرده ميشه ماشالله 12 تا امام داريم براي هر كدوم يكي دو روز وفات و نوحه 3 4 تا هم خودمون اضافه كرديم تازگس ها!!! اونا هم روش.
جامعه كه تبليغ تفريحش كاروان راهيان نور باشه برو حسابتو بكن..
البته كساني هم هستند كه خوشحال هم ميشند .. بهترين راه موقتا يه ماهواره و كانالهاي خارجي هست.

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خب من همین الآن رو برای شما مثال زدم .........البته الآن و این روزا جو شادی خوبه .......ولی خب روزهای عادی رو به شما حق میدم .......خداییش غیر خنده بازار برنامه شاد آنچنانی در روزهای عادی نیست ......البته یه برنامه ای هر روز هم هست تحت نام نیمروز اگر اشتباه نکنم که از شبکه 3 پخش میشه و به صورت طنز به انتقاد از مسئولین میپردازه

و به طبع انتقادات بسیاری هم به مهندس ضرغامی وارده

واقعا دلمون تنگ شده برای روزهایی که همیشه یه طنز داستان وار از دو الی سه شبکه پخش میشد

البته این کارا هم در زمان آقای ضرغامی بود ........نسبت به زمان دکتر لاریجانی به نظرم خیلی جو تلویزیون بهتر شده و هم چنین نسبت به زمان آقای حداد عادل
بله این روزها بدلیل ایام پیروزی جشنکی برپاست:دی
ولی روزهای عادی و حتی ایام تولد معصومین همین چشنک هم وجود نداره
ظاهرا انقلاب از معصومین خیلی مهمتره
چه غجب اقا محمد برای یبارم شده منو تایید کرد:دی
در زمان لاریجانی خیلی بهترر بود ولی بعد از ریاست جمهوری اقای احمدی درکل تی وی با موسیقی و طنز قهر کرد و ظاهرا ایشون با این دو مسئله مخالفن
اقای حداد کی ریاست سیما به عهده داشتند؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله این روزها بدلیل ایام پیروزی جشنکی برپاست:دی
ولی روزهای عادی و حتی ایام تولد معصومین همین چشنک هم وجود نداره
ظاهرا انقلاب از معصومین خیلی مهمتره
چه غجب اقا محمد برای یبارم شده منو تایید کرد:دی
در زمان لاریجانی خیلی بهترر بود ولی بعد از ریاست جمهوری اقای احمدی درکل تی وی با موسیقی و طنز قهر کرد و ظاهرا ایشون با این دو مسئله مخالفن
اقای حداد کی ریاست سیما به عهده داشتند؟
اشتباه میکنید ...........زمان خاتمی هم ضرغامی بود .........زمان دکتر احمدی نژاد هم اگه یادتون باشه چهارسال اول رشیدپور بود و موسیقی اجرا میشد ......چهار سال دوم هست که تغییراتی رخ داده .......یادتون رفته چه طنزهای با نمکی پش میشد ؟
مهندس ضرغامی واقعا اقدامات خوبی کرده

آقای حداد اوایل بودن .......یه شورای سینما بود ........ایشون و آقایی خویینیا اداره میکردن

شرمنده من باید برم .........این میلاد خجسته رو هم به شما تبریک میگم ..... موفق باشین :gol:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
كسي به تلويزيون ايران نگاه كنه كلا افسرده ميشه ماشالله 12 تا امام داريم براي هر كدوم يكي دو روز وفات و نوحه 3 4 تا هم خودمون اضافه كرديم تازگس ها!!! اونا هم روش.
البته كساني هم هستند كه خوشحال هم ميشند .. بهترين راه موقتا يه ماهواره و كانالهاي خارجي هست.
دقیقا علت گرایش مردم به ماهواره همین بود و احتمالا عده ای مغرضانه مردم رو به این سمت سوق دادند
البته از ماهواره استفاده کاملا مثبت هم میشه کرد مثل هر وسیله دیگه ای
درمورد معصومین جریان فرق داره و باید روز شهادت برنامه فرق کنه ولی مشکل اینه در تولد هاشون جشنی وجود نداره و فقط جند جمله تبریک و چهارتا نوجه بجای مولودی
که این باعث دوری مردم از معصومین میشه.چون همیشه چه در عزا و چه تولد باید عزاداری ببینن

آخرین ویرایش:

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز

این پست شسما منو یاد موضوعی انداخت . چندی قبل یکی از همکارانم تعریف میکرد که برادرش بخاطر افسردگی به روانپزشک مراجعه کرده بوده و روانپزشکه ضمن تجویزهای مختلفی که براش داشته بهش گفته که اصلا نباید تلویزیون ایران رو نگاه کنه چون بیشتر برنامه هاش دارای مضامینی هستند که در انسان اضطراب و ناامیدی و افسردگی ایجاد میکنند . :eek:

بالا