چرا مردم آمر یکا در خانه هایشان پرچم کشورشان را نصب میکنند

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
......

......

همیشه به پرچم کشورت افتخارکن حتی اگر به بعضی چیزها اعتراض داشته باشی;)

*Essi*

اخراجی موقت
البته آقا اسی من با شما مخالفم مخالف نظام سیاسی بودن و یا داشتن انتقاد به آن ارتباظی با افتخار به ملیت و پرچم نداره ، چون مردم یک کشور هستند که آن کشور را تشکیل میدهند و این مردم ایران هستند که میمانند نظام های سیاسی می آیند و میروند اما ایران و ایرانی همیشه هست

ایران و ایرانی همیشه هست،برای همین میگم کسی حق نداره هرجور دلش میخواهد تاریخ و اسامی تاریخی این مملکت را تغییر بده.

پرچم یک نماد ملیه ، عشقی نیست که هرکی از راه رسید عوضش کنه.

مگه میدان نقش جهان اصفهان چه نام نامطلوبی داشت که تغییرش دادند به میدان امام خمینی!!!

هرچیزی جای خودش محترم است.

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل ما اینه که به جای مخالفت با دولت با کشور و پرچممون مخالفت میکنیم. البته قبول دارم که پرچم نباید عوض میشد ولی الان هم قابل احترامه.
تو کشوری مثل آمریکا مردم اگه با رئیس جمهور یا هر کدوم از سران مملکت مشکل دارن از کشور یا فرهنگ یا پرچمشون بد نمیگن و انتقاد نمیکنن ولی اینجا اگه رئیس جمهور بد باشه مردم حتی به فرهنگ هم ربطش میدن و ابراز انزجار میکنن.
یکی از همکلاسیای من بعد از اعلام نتیجه ی انتخابات گفت من دیگه ایرانی نیستم چون احمدی نژاد رئیس جمهوره منم گفتم ولی من اگه سگ هم رئیس جمهور ایران بشه بازم یه ایرانیم و ایرانی بودنم هم ربطی به دولت نداره.
(قصد بی احترامی به کسی رو نداشتم ها)

*Essi*

اخراجی موقت
یکی از همکلاسیای من بعد از اعلام نتیجه ی انتخابات گفت من دیگه ایرانی نیستم چون احمدی نژاد رئیس جمهوره منم گفتم ولی من اگه سگ هم رئیس جمهور ایران بشه بازم یه ایرانیم و ایرانی بودنم هم ربطی به دولت نداره.

با درود.:gol:
من فکر نکنم کسی اینجا ، ایرانیت را زیر سوال برد.
اینجا اعمال اشتباه یک گروه در تغییر نمادها و اسامی ملی زیر سوال رفت.

عینه این میمونه که من الان به نام کاربری essi4300 افتخار میکنم.
مدیر باشگاه بیاید،نام کاربری من را Gholam4299 کند.

خوب معلومه بنده دیگه این باشگاه نمیام،چون هویت من زیر سوال رفته.

آخرین ویرایش:

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
با درود.:gol:
من فکر نکنم کسی اینجا ، ایرانیت را زیر سوال برد.
اینجا اعمال اشتباه یک گروه در تغییر نمادها و اسامی ملی زیر سوال رفت.

عینه این میمونه که من الان به نام کاربری essi4300 افتخار میکنم.
مدیر باشگاه بیاید،نام کاربری من را Gholam4299 کند.

خوب معلومه بنده دیگه این باشگاه نمیام،چون هویت من زیر سوال رفته.

مثال به جایی نزدین. من حرفهاتون رو قبول دارم ولی این مثال با حرف من خیلی فرق داشت. نداشت؟

wasper

عضو جدید
اینطور که ایشون عرض کردند وجود نداره که تو همه خونه های امریکایی باشه.
من هم خیلی فیلم میبینم ولی اینقدر نبوده که تو خونه همه باشه.
این پرچم ها هم بیشتر در جنوب امریکا و خونه های طرفدارهای حزب جمهوری خواه گذاشته میشه .
که باز هم میگم عمومیت ان چنانی نداره

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
این پرچم ها هم بیشتر در جنوب امریکا و خونه های طرفدارهای حزب جمهوری خواه گذاشته میشه .

خوب ما هم نمیگیم تو همه خونه ها هست اما میشه گفت تو بیشترخونه هاشون حداقل رومیزیشو میتونی ببینی

البته ما تو فیلماشون دیدیم

بعضی از دوستان میگن خوب اون فیلم!

پس چرا ما تو فیلم هامون همچین چیزی رو نداریم؟

تو کدوم فیلم ایرانی دیدی شخصی وطن پرست باشه؟ بجز فیلم های 8 سال دفاع مقدس:que:

wasper

عضو جدید
بیشتر کسانی که جز ارتش امریکا هستند از نواحی جنوبی و افکار جمهوری خواهی دارند.
رسم هست که در خانه های افراد ارتشی هم از پرچم استفاده میشه.
باز هم من میگم دارم تعجب میکنم که شما میگید در همه فیلم ها هست.البته شاید شما درست بگی و من دقت نکردم

devil may cry

عضو جدید
با یک سرچ ساده میشه به نتیجه رسید
این کار داخل کشورهای دیگه مثل کانادا هم رواج داره;وقتی بعضی از مردم یک کشور به کشور دیگه ای هم مهاجرت میکنند هم برای نشون دادن ملیتشون پرچم نصب میکنند
http://uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20100525155300AAiYPgQ
http://www.google.com/#hl=en&source=hp&
یک روز خاص هم داخل آمریکا به اسم celebrate flag day که تو این روز رسم هست که پرچم کشورشون رو داخل حیات خونشون نصب کنند و یک سری مراسم و ... برگزار میشه
http://www.wikihow.com/Celebrate-Flag-Day
http://familycrafts.about.com/od/holidays/p/flagday.htm
خانواده هایی که فزندشون داخل جنگ هست هم این کار رو انجام میدن

Sarp

مدیر بازنشسته
مشکل ما اینه که به جای مخالفت با دولت با کشور و پرچممون مخالفت میکنیم. البته قبول دارم که پرچم نباید عوض میشد ولی الان هم قابل احترامه.
تو کشوری مثل آمریکا مردم اگه با رئیس جمهور یا هر کدوم از سران مملکت مشکل دارن از کشور یا فرهنگ یا پرچمشون بد نمیگن و انتقاد نمیکنن ولی اینجا اگه رئیس جمهور بد باشه مردم حتی به فرهنگ هم ربطش میدن و ابراز انزجار میکنن.
(قصد بی احترامی به کسی رو نداشتم ها)
حاجی جان مشکل اینه که اینجا پرچم هیچ ربطی به ملت نداره
پرچم ایران بیشتر به دولتش ربط داره تا به مردم
:eek::eek:
باز هم من میگم دارم تعجب میکنم که شما میگید در همه فیلم ها هست.البته شاید شما درست بگی و من دقت نکردم
:eek::eek::eek::eek:

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوب تو فامیلاتون ارتشی دارین؟

اون تو خونشون پرچم ایران رو زده؟؟

من باز هم میگم ما نمیگیم تو همشون ما میگیم اکثرا!!

این 2 تا کلمه با هم فرق دارن

خوب سوال من اینه تو خودت به عنوان یک آذری به ملیت خودت افتخار میکنی؟

برای این که نشون بدی ملیتت چیه چی کار میکنی؟

برای این که بگی من به این ملیتم افتخار میکنم و بصورت علنی به دیگران نشان بدی چی کار میکنی؟؟

من حتی تو بعضی از کلیپ هشون دیدم خانم لباش 2 تکه پوشیده که تکه بالایش یک

قسمت از پرچم آمریکاست و تکه پائینی هم قسمتی دیگر !!!!

این کارو چجوری تفسیر میکنی؟؟

استغفر الله

دیدن همچین کلیپ هایی رو پیشنهاد نمیکنم البته بنده از زاویه مثبت در جهت ترویج اسلام بهش نگاه کردم
:cool:

فکرشو بکنید با پرچم ایران !!!؟؟؟!!!:confused::confused::confused::confused::confused:

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب خیلی از اونا یا بازماندگانه میدانه جنگن و یاکسی رو توی جنگ از دست دادن و یا همین الان کسی رو در جنگ دارن............

امریکایی ها حالا نمیخوام بگم نژاد پرست ولی خوب خیلی خودشون رو دوست دارن........... و به اینکه امریکایی هستن و در کشوره اول در دنیا زندگی میکنن خیلی به خوشون میبالن........... بیشتر سفید ها این کارو انجام میدن که احساسه برتری دارن.............

توی فیلمهام اگه دقت کنین وقتی فیلم به اوج قدرت میرسه و یا دنیا! به دسته امریکایی ها نجات پیدا میشه و یا کاره فوق العاده ای صورت میرسه در اوج قدرت پرچم امریکا رو نشون میده نمونه اش اگر درست به یاد داشته باشم ایرون من بود و یا ترنس فورمرز این اتفاق افتاد............

ولی بیشتر برمیگرده به همون افسران و ارتشی ها و سفید پوستا و یا به عبارتی redneck ها..........

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب خیلی از اونا یا بازماندگانه میدانه جنگن و یاکسی رو توی جنگ از دست دادن و یا همین الان کسی رو در جنگ دارن............

امریکایی ها حالا نمیخوام بگم نژاد پرست ولی خوب خیلی خودشون رو دوست دارن........... و به اینکه امریکایی هستن و در کشوره اول در دنیا زندگی میکنن خیلی به خوشون میبالن........... بیشتر سفید ها این کارو انجام میدن که احساسه برتری دارن.............

توی فیلمهام اگه دقت کنین وقتی فیلم به اوج قدرت میرسه و یا دنیا! به دسته امریکایی ها نجات پیدا میشه و یا کاره فوق العاده ای صورت میرسه در اوج قدرت پرچم امریکا رو نشون میده نمونه اش اگر درست به یاد داشته باشم ایرون من بود و یا ترنس فورمرز این اتفاق افتاد............

ولی بیشتر برمیگرده به همون افسران و ارتشی ها و سفید پوستا و یا به عبارتی redneck ها..........

والا من نمیگم امریکا همون مدینه فاضله است اما کسانی که رفتن و امدن چیز هایی رو به ادم میگن که مثل این که اونجا مریخه و مردم اونجا ادم فضایی!!

خلاصه میکنم کثیفترین قسمت شهر - خونه -شرکت- اداره- کجاست؟

دستشویی

یکی از دوستان خارج ندیده ما رفته بود امریکا
شیکاگو
بمدت 3 ماه
گفت تو این 3 ماه برای این که تفریحی داشته باشم رفتم تو یک باشگاه ورزشی اسم نوشتم

این باشگاه هم از اون باشگاه ها بود

میگفت دستشوییش اینقدر تمیز و شیک و باکلاس بود و با تزئینات تو محوطه اش که گل رز قرمز بود تزئینش کرده بودند عالی بود که من روزی نا خود اگاه 4-5 بار کشیده میشدم اونجا!!!!!

نخندین بدبخت ایرانی چی کار کنه؟؟

ندیده

روياي ماه

عضو جدید
دقت کردی تو آهنگ لیدی گاگا با بیانسه هر دو تاشون لباسشون از پرچم امریکا هستش منم نمیدونم شاید همه اینا بر میگرده به پاچه خواری یه جورایی یا طبلیقات واسه کشورهای رقیب که آمریکا باهاشون مشکل داره

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاریخچه پرچم ایران و یا چه شد که پرچم ایران این شکلی شد؟

خیلی بد است که ندانیم پرچم کشورمان چه جوری به وجود آمده است. مخصوصا حالا که پرچم جدید عراق هم رونمایی شده است ما باید اطلاعاتمان را در این زمینه کامل کنیم که کلاهمان یک روز سر از پس معرکه در نیاورد. این تاریخچه به اولین پرچمهای ایران تا امروز می پردازد!

بر خلاف اکثر عموم اولین پرچم ایران درفش کاویانی نبود بلکه اثر ذوق کورش کبیر بود. درفش کاویان زمانی درست شد که کاوه آهنگر یک هو قاطی کرد و دودمان هر چی آدم خونخوار که اول اسمش ضحاک بود را بر باد داد. کاوه فریدون را بر تخت شاهی نشاد و فریدون هم که خیلی از برچیده شدن حکومت ضحاک خوشحال بود دستور داد پیشبند کاوه را که بر سر نیزه زده بودند تا مردم را تحریک به قیام کنند طلاکاری کنند . از این به بعد شد درفش کاویانی!. کثرا فکر می کنند این پرچم اولین پرچم ایران بوده است. حالا جالب است که درفش کاویانی را که با لباس آن بنده خدا درست نکردند. آن فقط یک نماد بود. درفشی که از روی آن ساخته شد وبه عنوان پرچم قرار گرفت از دوختن پوست پلنگ به عرض 5 متر و طول 7 متر درست شد!

تا زمانی که مسلمان ها ایران را گرفتند این پرچم ایران بود ولی مسلمان ها اجازه طرح پردازی را بر روی پرچم ندادند و ایران عملا بدون پرچم شد. پرچم سیاه جامگان و سرخ جامگان فقط یک رنگ داشت که هر چند پرچم الان لیبی هم فقط یک رنگ دارد ولی قبول کنید این دیگر اسمش پرچم نیست. برای همین سلطان محمود که به پادشاهی رسید توی پرچم سیاه سیاه جامگان که طرح ذوق ابومسلم بود یک ماه طلا دوزی کنند. پسرش مسعود که آمد از این سوسول بازی ها خوشش نیامد و دید ماه خیلی رمانتیک است و به دردش نمی خورد رفت سراغ علاقه اصلیش. شکار شیر!
سلطان مسعود که دید خیلی شیر دوست دارد سریعا یک شیر را به جای ماه به پرچم دوخت و از آن زمان تا قبل از انقلاب شیر شد نماد ایران. اگر می خواهید بدانید چطوری به فرانسه نگاه کنید که نشانش خروس است. آن زمان نشان ما شیر بوده است!
در زمان خوارزمشاهیان سکه هایی زده شد که عکس خورشید بر پشت شیر بود. به شخصه فکر می کنم که این به دلیل آیین مهرپرستی ایرانیان آن موقع بوده است که در این آیین خورشید بسیار مقدس بوده است. ولی هنوز تا زمان شاه خورشید باید صبر کنید.

شاه طهماسب هم یک خورده در این واقعه اختلال ایجاد کرد و چون فکر می کرد که ماه حمل با نشان گوسفند خیلی پربرکت بوده است ( چون خودش متولد ماه حمل بوده است ) گوسفند را جایگزین شیر کرد. در بقیه آن دوران پرچم ایران یک پارچه سبز با مشان شیر و خورشید بود که شیر و خورشید انواع و اقسام حالات مختلف را در این دوران داشته اند. تا این که نادر ، شاه شد!

نادر شاه چند تا پرچم داشت ولی پرچم ایران را پرچمی سه رنگ قرار داد که از رنگهای پرچم فعلی تشکیل شده بود. در این پرچم که هنوز هم 4 گوش نشده بود و مثلثی بود یک شیر بود که خورشید از پشتش طلوع می کرد و در وسط خورشید عبارت الله الملک به چشم می خورد. این پرچم مادر پرچمهای جدید ایران شد!

آقا محمد خان که آمد یک سری کارهای اساسی توی پرچم کرد. مثلا پرچم را 4 گوش کرد و به دست شیر ایران یک شمشیر هم داد. به خاطر این که با نادر هم مخالف بود رنگ پرچم را واحدی کرد که در شکل می بینید.

اما امیر کبیر. وقتی صحبت از امیر کبیر می شود باید بسیار با احترام صحبت کرد. این ایران امروز ساخته دست همان مرد است. هر چی خوبی توی ایران می بینیم یک نقشی در آن به عهده امیر کبیر بوده است.
امیرکبیر دلبستگی ویژه‌ای به نادرشاه داشت و به همین خاطر پیوسته به ناصرالدین شاه توصیه می‌کرد شرح زندگی نادر را بخواند. امیرکبیر همان رنگ‌های پرچم نادر را قبول کرد ، اما دستور داد شکل پرچم مستطیل باشد (بر خلاف شکل سه گوشه در عهد نادرشاه. اگر این اتفاق نمی افتاد پرچم الان ما غیر استاندارد حساب می شد) و سراسر زمینه پرچم سفید، با یک نوار سبز به عرض تقریبی ۱۰ سانتی متر در گوشه بالایی و نواری سرخ رنگ به همان اندازه در قسمت پایین پرچم دوخته شود و نشان شیر و خورشید و شمشیر در میانه پرچم قرار گیرد، بدون آنکه تاجی بر بالای خورشید گذاشته شود. بدین ترتیب پرچم ایران تقریباً به شکل و فرم پرچم امروزی ایران درآمد. در آخر درباره رنگهای بیشتر صحبت می کنیم.

بعد از انقلاب مشروطه در مجلس برای مخالفت با روحانیون که اسفاده از عکس را حرام می دانستند نمایندگان شیر را نماد حضرت علی اعلام کردند. مشخص است که دیگر هیچ ایرانی جرئت نداشت با نشان حضرت علی مخالفت کند. حضرت علی هم که قربانش بروم یک شمشیر داشت به اسم ذوالفقار پس به دست شیر یک شمشیر هم داده شد. در همان زمانها هم بود که توسط پهلوی ها تاج به پرچم اضافه و برداشته می شد.http://1fathi.files.wordpress.com/2008/02/lion_and_sun_flag.jpghttp://1fathi.files.wordpress.com/2008/02/lion_and_sun_flag.jpg

این بود تا زمان پیروزی انقلاب ایران که پرچم این جوری شد.این پرچم را هم که می دانید توسط طولش یک و نیم برابر عرضش است. 22 بار الله اکبر در حاشیه ها دارد. یک هیئت 18 نفره این طرح را که توسط حمید ندیمی طراحی شده است تائید کرده اند.

در این صفحه اطلاعات زیادی در این باره خواهید خواند: صفحه استاندارد ایران

رنگ پرچم
درباره رنگ پرچم هم که می شود هر برداشتی کرد ولی کلا این ترتیب زیر از همه معتبرتر است:
  • سبز – نشانه خرمی و دوستی
  • سپید – صلح و دوستی (بر گرفته از نشانه زرتشتیان)
  • سرخ – نشان خون از دست رفتگان در راه ایران (شهیدان)

البته می توانید برای این که بفهمید این سه رنگ در پرچم ایران چقدر قدمت دارند به عکس روی این دیوار که از هخامنشی مانده است و به عنوان پرچم اهورا ( فروهر) الان در موزه لوور نگهداری می شود توجه کنید.

این سه رنگ امروز جزئی از هویت امروز ماست. در حقیقت پرچم ایران اگر هر احساسی به ایران داشته باشیم باز هم با وجود ما آمیخته شده است و همه ما را با این پرچم می شناسند. یک روز پرچم شیر و خورشید و امروز این پرچم در وجود ماست. متاسفانه در چند ساله اخیر به این پرچم و کلا پرچمهای ایران توهین هایی صورت گرفته است. اگر شد یک مطلب هم در آینده درباره آن خواهم نوشت. فقط یک چیز را فراموش نمی کنم. من ایران را دوست دارم!

مرتبط در دیگر وبلاگها: می توانید در این مورد یک مطلب تخصصی را در وبلاگ هفت شهر عشق بخوانید

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من نمیگم امریکا همون مدینه فاضله است اما کسانی که رفتن و امدن چیز هایی رو به ادم میگن که مثل این که اونجا مریخه و مردم اونجا ادم فضایی!!

خلاصه میکنم کثیفترین قسمت شهر - خونه -شرکت- اداره- کجاست؟

دستشویی

یکی از دوستان خارج ندیده ما رفته بود امریکا
شیکاگو
بمدت 3 ماه
گفت تو این 3 ماه برای این که تفریحی داشته باشم رفتم تو یک باشگاه ورزشی اسم نوشتم

این باشگاه هم از اون باشگاه ها بود

میگفت دستشوییش اینقدر تمیز و شیک و باکلاس بود و با تزئینات تو محوطه اش که گل رز قرمز بود تزئینش کرده بودند عالی بود که من روزی نا خود اگاه 4-5 بار کشیده میشدم اونجا!!!!!

نخندین بدبخت ایرانی چی کار کنه؟؟

ندیده

:biggrin:
خوب درستش اینه به شهر و کشورشون میرسن............ حتی توی خیابوناشون هم گل کاری میکنن که رهگذرا با دیدنه اونا روحیه شون عوض شه!

باشگاه اگه خصوصی بوده مثل اینجا نبوده که سود فقط توی جیبه محترم بره.............. به همه جا رسیدگی میشه که مشتری ها راضی باشن...........

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
پرچم ايران در زمان کوروش کبير 559 سال پيش از ميلاد :

پرچم ايران در دوره شاه طهماسب:

پرچم ايران در دوره شاه صفي دوم

پرچم ايران در زمان ناصرالدين شاه

پرچم ايران در زمان رضاخان و پسرش

پرچم ايران در زمان حال (جمهوري اسلامي ايران)

-3) پرچم ایران در زمان غزنویان
بر طبق تصویری در کتاب مصور تاریخ رشید الدین پرچم غزنویان معمولا قرمز و غزنویان اغلب از طرح شطرنجی به عنوان نشان استفاده می کردند. هر چند بعضی نوشته های موجود مربوط به آن زمان چنین می نمایاند که آنان پرچمی مزین به همای طلایی یا شیر طلایی حمل می کردند. قزوینی در قرن ششم هجری چنین نقل می کند در آن زمان پادشاهان شیعی پرچمهایی به رنگهای سبز و سفید و سایر پادشاهان کماکان به رسم عباسیون پرچمی سیاه رنگ داشتند.

-4) پرچم در دوران صفویان

پرچم شاه اسماعیل اول

پرچم شاه اسماعیل دوم​

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
پرچمی که روش عربی نوشته پرچمه ایران نیست............ در هیچ موقعی از تاریخ جز حال روی پرچم حروفه عربی نوشته نشده بود............:gol:

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه قراره اولین پرچم بشه پرچم لان اران باید این باشه

یا این

یا این
یااینو
این

یا همونایی که یه نقطه وسطشه
چطورن؟
هویت اصلی ایرانیان که شما هی داری میگی شیر هویت هویت همون اولیایست.

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره شخص شخیص ناصرالدین شاه الان اینجاست میپرسم بهتون میگم. :surprised:
شما سندی دارین که عربی ننوشتن؟

برای مخالفت با چیزی لازم نیست طرف مقابلتو محکوم کنی فقط کافیه بگی نه نمیدونم

خلاصه از نفی استفاده کنی

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
sلام
علت اینکه امریکایی ها توی خونشون پرچم کشورشونو می زنه فکر کنم یکی از موارد زیر باشه:
1:دیوار خونشون نم داده می خوان معلوم نباشه
2:عکس اجدادیشون روی اون هک شده
3:می خوان نشون بدن ما می تونیم
4: گزینه چهارم صحیح می باشد
لطفا عدد گزینه مورد نظر خودتون رو به شماره 3 تا 0 ارسال نمایید
جوایز:یک عدد فضول سنج:biggrin: