چرا خانم ها خود را ارزان فروختند؟ آزادی اصلا یعنی چه!؟

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه نگاه سطحی کردی به حجاب
من عمرا بزارم دخترم با همچین پوششی در اینده در جامعه ظاهر بشه
منظور از تمام این حرف ها داشتن اعتماد به نفس و در جهت اون و تکمیلتر شدش عزت نفس هست
اعتماد به نفس اعتماد به داشته ها و ارزشها
عزت نفس احترام به ارزش ....مفت نفروختن ارزش ها
اولا اینایی که میگین اسم دارن جناب مهندس، میتونین از واژه های بانو، دختر، خانم و یا زن استفاده کنین. ثانیا کو این آزادی که میگین؟ ما که ندیدیم! چرا من این طوری نیستم؟ چرا امثال من نمیتونن به این شکلی که میگین لخت بشن؟ حداقل میتونستین از کلمه استثنا تو حرفاتون استفاده کنین. یا بگین بعضیا اینطورین، یا حتی میتونستین بگین 90 درصد لخت میشن. که صدالبته این کلمه ای که شما به کار بردین اصلا درست نیس. این خانمایی که ازشون اسم بردین و من خیلی دوسشون دارم. دستشون درد نکنه. خوب کاری می کنن. باس بهشون گفت ناز شستتون. میدونین چرا؟ چون کاری رو که دوس دارن انجام میدن. نظر من و شما و قانون گذارا و آدمای دینی و همسایه بغل دستی و بقالی سر کوچه و زن عمو سمیه و خاله اشرف و عمو محسن و دختر خاله اقدس...اصلا براشون مهم نیس. 10 ساله دیگه تو همین مملکت چشم شمایی که میگین این چه وضعشه به این طرز پوشش و شاید بسی پر رنگتر عادت می کنه. نه پلیسی به کسی گیر میده، نه حراستی، نه دولتی و....اون موقع س که شما دیگه یادت نمیاد ده سال قبل نظرت راجع به پوشش خانما چی بود. اون موقع دیگه هیشکی یادش نمیاد دخترا چی می پوشیدن و چی نمی پوشیدن. به این پروسه میگن گذر زمان جناب مهندس. یه زمانی مدیرای مدارس دخترانه، وایمیسادن دم در، دختری رو که جوراب شیشه ای پاش بود و با گریه می فرستادن خونه تا جورابش و عوض کنه، کسر نمره و احضاریه برای پدر و ...بماند. الان همون دختر خانم شده معلم همون مدرسه. میبینه همون خانم مدیر جوراب شیشه ای پاش کرده، حالا لباس بچه ها به کنار.......

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوست گرامی

فقط یک جمله عرض کنم ، تقوا یعنی پرهیز کاری. با این استراتژی و دیدگاه شما بنده متاسفانه زیاد موافق نیستم که در گذر زمان هر مسئله ای قبحش شکسته بشه و بعد عادی بشه و بعد بگیم عادی شد پس درست شد
سلام مهندس. شما برداشتی رو کردی که دلت می خواست. کلی برداشت کردی. هر مساله ای؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
چه نگاه سطحی کردی به حجاب
من عمرا بزارم دخترم با همچین پوششی در اینده در جامعه ظاهر بشه
منظور از تمام این حرف ها داشتن اعتماد به نفس و در جهت اون و تکمیلتر شدش عزت نفس هست
اعتماد به نفس اعتماد به داشته ها و ارزشها
عزت نفس احترام به ارزش ....مفت نفروختن ارزش ها
اتفاقا دیدگاه شما سطحیه! وسط مسطای تربیت دخترتون هم بهش یاد بدین حجاب بدون عفت و حیا، به درد لای جرزم نمی خوره. البته اینکه شما حق داشته باشین پوشش دلخواهتون رو انتخاب کنین خیلی خوبه. بهش میگن دموکراسی:smile:;)............امیدوارم آینده برای شما جوری رقم نخوره که بترسین با پوشش ظاهر بشین:D

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مهندس. شما برداشتی رو کردی که دلت می خواست. کلی برداشت کردی. هر مساله ای؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

اتفاقا دیدگاه شما سطحیه! وسط مسطای تربیت دخترتون هم بهش یاد بدین حجاب بدون عفت و حیا، به درد لای جرزم نمی خوره. البته اینکه شما حق داشته باشین پوشش دلخواهتون رو انتخاب کنین خیلی خوبه. بهش میگن دموکراسی:smile:;)............امیدوارم آینده برای شما جوری رقم نخوره که بترسین با پوشش ظاهر بشین:D

خخخخ جالبه
عفت و حیا هم از نتایج عزت نفسه..یعنی همینایی که لخت میشن میان بیرون عزت نفس نرارن ...من اگه ب دخترم یاد بدم عزت نفس یعنی چی ...حتی اگر سرش هم بزنن به داشته هاش یعنی به ارزشهاش که باعث زیباییش میشه احترام و ارزش قایل میشه ....یعنی صد درشد کسی که حجاب داره عفت و حیا هم کنارش داره ولی کسی که به این چیزا میگه ازادی هنوز نمیدونه عزت نفس یعنی چی ....دموکراسی میشه مردم سالاری که داستانش با این چیزا فرق میشه ....اون چیزی که مد نظر شماس ازادی هست ....جالبه استادی داشتیم میگفت این دید انسان هاست که وقتی میرن بیرون فک میکنن جامعه وضعیتش خیلی خرابه ...ایندفعه که رفتیم بیرون فقط سعی کنیم با حجابها و به قولی چادریهارو بشماریم که نزدیک 90 درصد اینجوریه ولی اون 10 درصد چون در بچگی تربیتشون اشتباه بوده فکر میکنن با این کارها میشه خودنمایی کرد....
آمار طلاق رو در همین شهرها بررسی کنید....
آمار ازدواج سفید...
آمار تن فروشی....
همه برمیگرده به اینکه اونطور که شاید بهشون در بچگی بها داده نشده و در تربیتشون کوتاهی شده....برای مثال من خیلی شاهد این بودم که به ی دختر در بچگی میگن واااای چقد خوشگل شدی و این خوشگل شدن میشه کل زندگی این بچه ....در آینده که دوران شاهنشاهی این فرد هست و دگ ب قول خودش بزرگ شده چون کل زندگیش به خوشگل بودن و به نوعی خودنمایی گذشته ....در این دوران به هر نحوی میخاد خودشو نشون بده ....ولی ی سری خانواده ها هستن که همواره به بچشون میگن میخای در آینده چ کاره بشی ...همین میشه کل زندگی اون بچه و البته خانواده هم برای رسیدن اون بچه ب هدفش در اینده برنامه ریزی میکنن و دیگه اون فرد وقتی رسید ب دوران جوانی نیازی به خودنمایی نمیبزنه چون بخاطر اهدافش ب اندازه کافی دیده میشه....

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
خخخخ جالبه
عفت و حیا هم از نتایج عزت نفسه..یعنی همینایی که لخت میشن میان بیرون عزت نفس نرارن ...من اگه ب دخترم یاد بدم عزت نفس یعنی چی ...حتی اگر سرش هم بزنن به داشته هاش یعنی به ارزشهاش که باعث زیباییش میشه احترام و ارزش قایل میشه ....یعنی صد درشد کسی که حجاب داره عفت و حیا هم کنارش داره ولی کسی که به این چیزا میگه ازادی هنوز نمیدونه عزت نفس یعنی چی ....دموکراسی میشه مردم سالاری که داستانش با این چیزا فرق میشه ....اون چیزی که مد نظر شماس ازادی هست ....جالبه استادی داشتیم میگفت این دید انسان هاست که وقتی میرن بیرون فک میکنن جامعه وضعیتش خیلی خرابه ...ایندفعه که رفتیم بیرون فقط سعی کنیم با حجابها و به قولی چادریهارو بشماریم که نزدیک 90 درصد اینجوریه ولی اون 10 درصد چون در بچگی تربیتشون اشتباه بوده فکر میکنن با این کارها میشه خودنمایی کرد....
آمار طلاق رو در همین شهرها بررسی کنید....
آمار ازدواج سفید...
آمار تن فروشی....
همه برمیگرده به اینکه اونطور که شاید بهشون در بچگی بها داده نشده و در تربیتشون کوتاهی شده....برای مثال من خیلی شاهد این بودم که به ی دختر در بچگی میگن واااای چقد خوشگل شدی و این خوشگل شدن میشه کل زندگی این بچه ....در آینده که دوران شاهنشاهی این فرد هست و دگ ب قول خودش بزرگ شده چون کل زندگیش به خوشگل بودن و به نوعی خودنمایی گذشته ....در این دوران به هر نحوی میخاد خودشو نشون بده ....ولی ی سری خانواده ها هستن که همواره به بچشون میگن میخای در آینده چ کاره بشی ...همین میشه کل زندگی اون بچه و البته خانواده هم برای رسیدن اون بچه ب هدفش در اینده برنامه ریزی میکنن و دیگه اون فرد وقتی رسید ب دوران جوانی نیازی به خودنمایی نمیبزنه چون بخاطر اهدافش ب اندازه کافی دیده میشه....
واقعا فک می کنین کسی که حجاب داره نشانه اینه که عفتم داره؟!:eek: شما تا حالا اشعار حافظ و خوندین؟تا حالا گرگ تو لباس میش ندیدین؟! آدمی که نقش بازی کنه، ادای یه قشر دیگه رو دربیاره و به یه چیزایی چنگ بزنه که اصلا براش مهم نیست؟!....این که معنی تحت الفظی دموکراسی چیه رو دیگه همه می دونن، مردم سالاری بدون توجه به خواست مردم نمیشه اسمشو گذاشت دموکراسی.
شما فک کردین آمار طلاق تو شهرای کوچیک و بزرگ به خاطر نوع پوششه؟! نمیدونم شما تو کدوم شهر زندگی می کنین ولی تو شهرای کوچیک به خاطر حفظ آبرو هست که خیلیا میسوزن و دم نمی زنن. تو شهر کوچیک کلانتری رفتن حالا به هر دلیلی یه جورایی کار درستی قلمداد نمیشه، چه برسه به اینکه یکی پاش بیفته دادگاه و... در ضمن شهری که بزرگ باشه خب معلومه جمعیتش بیشتره و به مراتب آمار مربوط به هنجار یا ناهنجاری اجتماعی هم بیشتره! فک کنین تو یه روستا آمار طلاق صفر درصده، این عدد صفر آیا نشون دهنده اینه که زندگی تک تک خانواده های اون روستا بر وفق مراده؟ نشون دهنده اینه که مشکلات خانوادگی صفر درصده؟! از شما بعیده جناب مهندس. ناسلامتی تحصیل کرده ای. دوسه تا عدد رقم فقط ظواهر امر و نشون میده. راجع به تربیت خانوادگی باهاتون موافقم، ینی به نظرم نقش بسیار زیادی رو ایفا می کنه ولی نمیدونم چطوری ممکنه به یه دختر کوچولو بگی چقد خوشگلی، تو آینده باعث بشه فرد خودنمایی بشه! ینی از این به بعد به جای عبارت وقیح و خانمان سوز "چه خوشگلی!" از عبارت معقول و خانمان ساز "می خوای بزرگ بشی چیکاره بشی استفاده کنیم؟" .....!!! بعد یه سوالی برام پیش اومد جناب مهندس. پسربچه هایی که بزرگ میشن خودنما و ...بار میان به نظرتون مشکلی که تو بچیشون داشتن چی بوده؟ نمیشه به یه پسر کوچولو گفت که آرش جون هزار ماشالله چه آقا پسر خوشگلی هستی!:razz:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه ولی کسی که حجابش رو رعایت میکنه میشه گفت 90 درصدشون پاکن همونطور که همه کسایی که پوششون نامناسبه در واقعیت هم اونطور که فک میکنیم نیستند...گرفتی منظورمو....ولی این بیشتر صدق میکنه که کسی حجابشو رعایت میکنه دارای امنیت روانی و بالطبع امنیت اجتماعی بالاتری هست تا کس که ....
مگه مردم ما میخان لخت بشن؟؟؟که بشه مردم سالاری؟؟؟
جالبه
بله تاثیرش خیلییییییییییییی زیادههههههه میدونی چرا؟؟ چون انتخاب همسر با این ویژگی که طرف مقابل چقد به خودش میرسه و آرایش میکنه و خوشگله مساوی میشه با اینکه بعد چند ماه طرف مقابل میفهمه که واقعا اون شخص اون چیزی نیست که فکرشو میکرده و اصلا انتظاراتش چیز دیگری بوده ....من خودم تو شهر کوچیکم ولی هفته پیش تو دادگاه بودم برای ی کاری واقعااااا وضعیت بدی رو شاهد بودم ...اصلا اینجور نیس که طرف نره دادگاه
منظورم از امار طلاق تو شهراهای بزرگ خیانت هایی هست که پس از ازدواج اتفاق افتاده و دو طرف تصمیم به طلاق گرفتن ....و خیلی اتفاقاتی از این قبیل خواهشا حوادث روزنامه هارو بخون تا بفهمی چه خبره....
چون وضعیت حجاب در شهرهای بزرگ اسفبارتر از شهرهای کوچک هست
خخخخ نه نهههه منظورم از اونا فقط مثال بود تا منظورمو برسونم خخخ
ببین این چیزی که واست مثال زدم کاملااااا علمی هست یعنی برای تربیت و رشد یک بچه چه دختر چه پسر 3 دوره در نظر گرفته میشه....دوران کودکی 1 تا 7 سال که بهش میگن دوران ازادی مطلق ...یعنی باید بچه رو ول بکنی خودش بزرگ بشههر کاری که عشقش کشید انجام بده....دوران 7-14 سال دوران آموزش و ب قولی بلوغ هست که دگ همه میدونیم ....دوران 14 تا 21 سال دوران شاهنشاهی یا وزیری اون فرد هست ....فردی که در دوران بلوغ بهش آموزش داده شده زیبایی و غیرههه مثلا به فرض(تاکید میکنم مثاله) خوبه در دوران وزارت زندگیش بر مبنای اون کار انجام میشه ....
همین اتفاق واسه پسر هم میتونه شکل بگیره ....پسری که از بچگی لوس بار اومده باشه توان روبرو شدن با مشکلات زندگی رو نخاهد داشت و به هر نحوی کنار خواهد کشید ....
واقعا فک می کنین کسی که حجاب داره نشانه اینه که عفتم داره؟!:eek: شما تا حالا اشعار حافظ و خوندین؟تا حالا گرگ تو لباس میش ندیدین؟! آدمی که نقش بازی کنه، ادای یه قشر دیگه رو دربیاره و به یه چیزایی چنگ بزنه که اصلا براش مهم نیست؟!....این که معنی تحت الفظی دموکراسی چیه رو دیگه همه می دونن، مردم سالاری بدون توجه به خواست مردم نمیشه اسمشو گذاشت دموکراسی.
شما فک کردین آمار طلاق تو شهرای کوچیک و بزرگ به خاطر نوع پوششه؟! نمیدونم شما تو کدوم شهر زندگی می کنین ولی تو شهرای کوچیک به خاطر حفظ آبرو هست که خیلیا میسوزن و دم نمی زنن. تو شهر کوچیک کلانتری رفتن حالا به هر دلیلی یه جورایی کار درستی قلمداد نمیشه، چه برسه به اینکه یکی پاش بیفته دادگاه و... در ضمن شهری که بزرگ باشه خب معلومه جمعیتش بیشتره و به مراتب آمار مربوط به هنجار یا ناهنجاری اجتماعی هم بیشتره! فک کنین تو یه روستا آمار طلاق صفر درصده، این عدد صفر آیا نشون دهنده اینه که زندگی تک تک خانواده های اون روستا بر وفق مراده؟ نشون دهنده اینه که مشکلات خانوادگی صفر درصده؟! از شما بعیده جناب مهندس. ناسلامتی تحصیل کرده ای. دوسه تا عدد رقم فقط ظواهر امر و نشون میده. راجع به تربیت خانوادگی باهاتون موافقم، ینی به نظرم نقش بسیار زیادی رو ایفا می کنه ولی نمیدونم چطوری ممکنه به یه دختر کوچولو بگی چقد خوشگلی، تو آینده باعث بشه فرد خودنمایی بشه! ینی از این به بعد به جای عبارت وقیح و خانمان سوز "چه خوشگلی!" از عبارت معقول و خانمان ساز "می خوای بزرگ بشی چیکاره بشی استفاده کنیم؟" .....!!! بعد یه سوالی برام پیش اومد جناب مهندس. پسربچه هایی که بزرگ میشن خودنما و ...بار میان به نظرتون مشکلی که تو بچیشون داشتن چی بوده؟ نمیشه به یه پسر کوچولو گفت که آرش جون هزار ماشالله چه آقا پسر خوشگلی هستی!:razz:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه ولی کسی که حجابش رو رعایت میکنه میشه گفت 90 درصدشون پاکن همونطور که همه کسایی که پوششون نامناسبه در واقعیت هم اونطور که فک میکنیم نیستند...گرفتی منظورمو....ولی این بیشتر صدق میکنه که کسی حجابشو رعایت میکنه دارای امنیت روانی و بالطبع امنیت اجتماعی بالاتری هست تا کس که ....
مگه مردم ما میخان لخت بشن؟؟؟که بشه مردم سالاری؟؟؟
جالبه
بله تاثیرش خیلییییییییییییی زیادههههههه میدونی چرا؟؟ چون انتخاب همسر با این ویژگی که طرف مقابل چقد به خودش میرسه و آرایش میکنه و خوشگله مساوی میشه با اینکه بعد چند ماه طرف مقابل میفهمه که واقعا اون شخص اون چیزی نیست که فکرشو میکرده و اصلا انتظاراتش چیز دیگری بوده ....من خودم تو شهر کوچیکم ولی هفته پیش تو دادگاه بودم برای ی کاری واقعااااا وضعیت بدی رو شاهد بودم ...اصلا اینجور نیس که طرف نره دادگاه
منظورم از امار طلاق تو شهراهای بزرگ خیانت هایی هست که پس از ازدواج اتفاق افتاده و دو طرف تصمیم به طلاق گرفتن ....و خیلی اتفاقاتی از این قبیل خواهشا حوادث روزنامه هارو بخون تا بفهمی چه خبره....
چون وضعیت حجاب در شهرهای بزرگ اسفبارتر از شهرهای کوچک هست
خخخخ نه نهههه منظورم از اونا فقط مثال بود تا منظورمو برسونم خخخ
ببین این چیزی که واست مثال زدم کاملااااا علمی هست یعنی برای تربیت و رشد یک بچه چه دختر چه پسر 3 دوره در نظر گرفته میشه....دوران کودکی 1 تا 7 سال که بهش میگن دوران ازادی مطلق ...یعنی باید بچه رو ول بکنی خودش بزرگ بشههر کاری که عشقش کشید انجام بده....دوران 7-14 سال دوران آموزش و ب قولی بلوغ هست که دگ همه میدونیم ....دوران 14 تا 21 سال دوران شاهنشاهی یا وزیری اون فرد هست ....فردی که در دوران بلوغ بهش آموزش داده شده زیبایی و غیرههه مثلا به فرض(تاکید میکنم مثاله) خوبه در دوران وزارت زندگیش بر مبنای اون کار انجام میشه ....
همین اتفاق واسه پسر هم میتونه شکل بگیره ....پسری که از بچگی لوس بار اومده باشه توان روبرو شدن با مشکلات زندگی رو نخاهد داشت و به هر نحوی کنار خواهد کشید ....
اااااااااوووووووووووووووووووو....مهندس پیچیدی تو فرعیا! از آخر میام اول! آخه این لوس بار آوردن یا بحث علمی که راجع به تربیت فرزند کردین چه ربطی به موضوع داشت؟! البته درسته فرمایشاتتون راجع به اصول تربیت فرزند. شما گفتی به بچه بگی خوشگل آیندش روشن نیس، خوب بار نمیاد، منم گفتم اینطوری نیس. دلیلمم گفتم دیگه. فرمودی وضعیت حجاب تو شهر بزرگ اسفباره، خب برادر من تا منظورت از حجاب چی باشه. یکی منظورش مانتو شلواره، یکی چادره، یکی یه شال قد یه کف دسته و....ممنونم از پیشنهادتون بابت خوندن صفحه حوادث، اما ترجیح میدم نرم سراغش. یه پیشنهادیم من براتون دارم، شما دیگه صفحه حوادث نخون. معلومه زیادی خوندی.
بدیهیه تو شهرای کوچیکم بلاخره آدم کارش میکشه به کلانتری و دادگاه و ....چیز خاصی نبود که شما مثال بزنی من خودم هفته پیش دادگاه بودم (ان شالله که کارتون حل شده:gol:)، البته من اصل قضیه را دریافتم!;)راجع به انتخاب همسر با ویژگی هایی که فرمودین متاسفانه نه تنها باهاتون موافق نیستم بلکه به شدت مخالفم. چون بحث ازدواج معقوله وسیع و پیچیده ایه، به این راحتیام نیس که شما گفتی. کسی که عاقل و بالغ باشه، با دوتا بزک دوزک خوش خوش خوشانش نمیشه ازدواج کنه بعد کله ش بخوره به سنگ! که البته خانمایی هم هستن که بعد ازدواج متوجه میشن بعله آقا داماد معتاد، دو زنه، سه زنه، پلی بوی!، مقروض، فراری، کلاهبردار و ...تشریف داشته. لطفا این قضیه غرق شدن کشتیا بعد از ازدواج رو یه طرفه (مشکل به خاطر پوشش و حجاب) نکنین. قبل ازدواج، آقای محترم مگه آرایش و پوشش خانمه رو ندیده بوده؟ چی شده؟! نکنه بعد ازدواج فهمیده پاکت کور گیرش اومده؟! چه انتظاری از یک زن آرایش کرده داشته که اون انتظار برآورده نشده؟!:razz: اینجوری که شما فرمودین، آدم فک می کنه طرف فک می کرده با جنیفر لوپز ازدواج کرده ولی بعدا متوجه شده که نه!!! این اونی که می خواسته نبوده. چیزی که شما گفتی یه برداشت دیگه داره فک کنم. طرف اگه با یه خانمه مثلا چادری و ساده ازدواج می کرد و بعدا میدید ای داد بیداد خانمه مثلا با چادر مشکل داره یا بر خلاف سادگی قبل ازدواج، الان آرایش غلیظ می کنه، اون موقع منطقی تره....به هیچ عنوان نمیتونین بگین 90 درصد به اصلاح خانمای محجبه پاکن، به هیچ عنوان نمی تونین بگین. شما دستگاه پاکی سنجی؟! قربونت آدم چیز فهم، به عکس قضیه هم اشاره کردین که واقعا درسته. بحث امنیت روانی و ..هم به خیلی چیزا بستگی داره. مثلا کسی که بره ملاقات یه زندانی مثه وقتی که میره تفریح لباس نمی پوشه. اگه بپوشه، چشمش کور، دندش نرم. اون موقع بحث امنیت روانی میاد وسط. البته اگه فردی باشه که ککش بگزه، اگه نه که هیچ،. الان همه جای دنیا دیگه پوشش و آرایش بسته به زمان و مکان تغییر می کنه. .....:gol::gol:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظورم از اون پسر هم یه مثال بود ....یعنی هر چی بکاری همونو برداشت میکنی ....درسته یا نه؟؟؟ نمیدونم من نمیتونم پیاممو برسونم یا شما .....
اتفاقا شما داری نوربالا میری .....خخخ
من منظورم از اون خوشگل بودن فقط یه مثال سطحی بود ....بعدش کل قضیه رو توضیح دادم ....حالا شما میخای تفره بری اشکالی نداره
جاب رو در ایه قران چون من و شما معتقد هستیم به قران و خدا کاملا واضح بیان کرده ....
منظورم از خوندن صفحه حوادث هم این بود که واقعا متوجه بشی تو جامعه چه خبره ....
کسی که در مورد مسائل اجتماعی نظر میده حداقلش اینه که یه مطالعه داشته باشه ....حداقل بفهمه چه خبره تو جامعش
خوب من برای شغل ایندم باید میرفتم سراغ سوپیشینه و اونجا رفتم و این دلیل نمیشه ....اصل قضیه این بود که نزدیک 300 طلاق در ساعت اتفاق میافته ....میفهمی یعنی چی؟؟؟
ولی به قول شما متاسفانه الان انتخاب همسر به جای در نظر داشتن معیارها و ملاک های شخص تبدیل شده به بزک دوزک ....تبدیل شده به دوست پسر دوست دختری....جدیدا شنیدم رل زدن ....یعنی دوست دختر دوست پسر دارن با یکی دیگ دوست میشن ....متوجهی که چی میگم؟؟؟
الان 90 درصد ازدواجها با دوستی قبل ازدواجه بقیشم فک کنم یه اشنایی چیزی دارن ....
من منظورم توهین به خانمها نبود که بحث پلی بوی و ... رو وسط میکشی .....منظورم این بود خیانت از دو طرف هم امکانش هست اتفاق بیافته و میافته
و به این هم معتقدم حجاب مختص زنا نیس
مردا هم میتونن با بستن چشمشون و ندیدن این وضعیت اشفته و البته واکنش نشان ندادن حجاب رو رعایت بکنن.....ایه قران
ولی این عزت نفس که گفتم تاثیرش در پوشش و حجاب و .... داره رو یه زن یا یک مرد داشته باشه خیلی از این اتفاقا که نام بردی اتفاق نمیفته واسش ....من اول حرفم اصلا بحثم حجاب نبود ....حجاب یک بخش ناچیزی از کلی هست که بهش میگیم عزت نفس .....
جنیفر لوپز شاید برای شما نمونه بارزی باشه ولی برای من فاطمه زهرا س نمونه و الگو هست ........اصلا نمیخام وارد بحث ازدواج بشم که جاش اینجا نیس
شما به من جواب بده ....من در این جامعه زندگی میکنم وحق و حقوقی دارم ....وقتی خانمی حجابشو رعایت نمیکنه یعنی به حقوق من بی احترامی کرده ....چون ارامش روانی منو بهم زده .....کدام قانون به این شخص این اجازه رو میده؟؟؟
شما کلا برداشتتاتون چیز دیگه ای است ....من میگم یه خانم چه چادری چه مانتویی ولی دارای عزت نفس خودشو مفت نمیفروشه .....شما میگی ولی احتمال داره بعد ازدواج مانتویی بشه و ارایش غلیظ بکنه ....بعد میگید من برداشت سطحی نمیکنم
من گفتم کسی که چادری هست در معرض خطرات کمتری هست .....نمیدونم دیگ چجوری بگم
توروخدا چیزی نگو که چیزی گفته باشی ....اگر مخالف حجابی دلیلتو بگو نه اینکه بیای بگی فردی که چادریه خرابه و ....
اااااااااوووووووووووووووووووو....مهندس پیچیدی تو فرعیا! از آخر میام اول! آخه این لوس بار آوردن یا بحث علمی که راجع به تربیت فرزند کردین چه ربطی به موضوع داشت؟! البته درسته فرمایشاتتون راجع به اصول تربیت فرزند. شما گفتی به بچه بگی خوشگل آیندش روشن نیس، خوب بار نمیاد، منم گفتم اینطوری نیس. دلیلمم گفتم دیگه. فرمودی وضعیت حجاب تو شهر بزرگ اسفباره، خب برادر من تا منظورت از حجاب چی باشه. یکی منظورش مانتو شلواره، یکی چادره، یکی یه شال قد یه کف دسته و....ممنونم از پیشنهادتون بابت خوندن صفحه حوادث، اما ترجیح میدم نرم سراغش. یه پیشنهادیم من براتون دارم، شما دیگه صفحه حوادث نخون. معلومه زیادی خوندی.
بدیهیه تو شهرای کوچیکم بلاخره آدم کارش میکشه به کلانتری و دادگاه و ....چیز خاصی نبود که شما مثال بزنی من خودم هفته پیش دادگاه بودم (ان شالله که کارتون حل شده:gol:)، البته من اصل قضیه را دریافتم!;)راجع به انتخاب همسر با ویژگی هایی که فرمودین متاسفانه نه تنها باهاتون موافق نیستم بلکه به شدت مخالفم. چون بحث ازدواج معقوله وسیع و پیچیده ایه، به این راحتیام نیس که شما گفتی. کسی که عاقل و بالغ باشه، با دوتا بزک دوزک خوش خوش خوشانش نمیشه ازدواج کنه بعد کله ش بخوره به سنگ! که البته خانمایی هم هستن که بعد ازدواج متوجه میشن بعله آقا داماد معتاد، دو زنه، سه زنه، پلی بوی!، مقروض، فراری، کلاهبردار و ...تشریف داشته. لطفا این قضیه غرق شدن کشتیا بعد از ازدواج رو یه طرفه (مشکل به خاطر پوشش و حجاب) نکنین. قبل ازدواج، آقای محترم مگه آرایش و پوشش خانمه رو ندیده بوده؟ چی شده؟! نکنه بعد ازدواج فهمیده پاکت کور گیرش اومده؟! چه انتظاری از یک زن آرایش کرده داشته که اون انتظار برآورده نشده؟!:razz: اینجوری که شما فرمودین، آدم فک می کنه طرف فک می کرده با جنیفر لوپز ازدواج کرده ولی بعدا متوجه شده که نه!!! این اونی که می خواسته نبوده. چیزی که شما گفتی یه برداشت دیگه داره فک کنم. طرف اگه با یه خانمه مثلا چادری و ساده ازدواج می کرد و بعدا میدید ای داد بیداد خانمه مثلا با چادر مشکل داره یا بر خلاف سادگی قبل ازدواج، الان آرایش غلیظ می کنه، اون موقع منطقی تره....به هیچ عنوان نمیتونین بگین 90 درصد به اصلاح خانمای محجبه پاکن، به هیچ عنوان نمی تونین بگین. شما دستگاه پاکی سنجی؟! قربونت آدم چیز فهم، به عکس قضیه هم اشاره کردین که واقعا درسته. بحث امنیت روانی و ..هم به خیلی چیزا بستگی داره. مثلا کسی که بره ملاقات یه زندانی مثه وقتی که میره تفریح لباس نمی پوشه. اگه بپوشه، چشمش کور، دندش نرم. اون موقع بحث امنیت روانی میاد وسط. البته اگه فردی باشه که ککش بگزه، اگه نه که هیچ،. الان همه جای دنیا دیگه پوشش و آرایش بسته به زمان و مکان تغییر می کنه. .....:gol::gol:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم از اون پسر هم یه مثال بود ....یعنی هر چی بکاری همونو برداشت میکنی ....درسته یا نه؟؟؟ نمیدونم من نمیتونم پیاممو برسونم یا شما .....
اتفاقا شما داری نوربالا میری .....خخخ
من منظورم از اون خوشگل بودن فقط یه مثال سطحی بود ....بعدش کل قضیه رو توضیح دادم ....حالا شما میخای تفره بری اشکالی نداره
جاب رو در ایه قران چون من و شما معتقد هستیم به قران و خدا کاملا واضح بیان کرده ....
منظورم از خوندن صفحه حوادث هم این بود که واقعا متوجه بشی تو جامعه چه خبره ....
کسی که در مورد مسائل اجتماعی نظر میده حداقلش اینه که یه مطالعه داشته باشه ....حداقل بفهمه چه خبره تو جامعش
خوب من برای شغل ایندم باید میرفتم سراغ سوپیشینه و اونجا رفتم و این دلیل نمیشه ....اصل قضیه این بود که نزدیک 300 طلاق در ساعت اتفاق میافته ....میفهمی یعنی چی؟؟؟
ولی به قول شما متاسفانه الان انتخاب همسر به جای در نظر داشتن معیارها و ملاک های شخص تبدیل شده به بزک دوزک ....تبدیل شده به دوست پسر دوست دختری....جدیدا شنیدم رل زدن ....یعنی دوست دختر دوست پسر دارن با یکی دیگ دوست میشن ....متوجهی که چی میگم؟؟؟
الان 90 درصد ازدواجها با دوستی قبل ازدواجه بقیشم فک کنم یه اشنایی چیزی دارن ....
من منظورم توهین به خانمها نبود که بحث پلی بوی و ... رو وسط میکشی .....منظورم این بود خیانت از دو طرف هم امکانش هست اتفاق بیافته و میافته
و به این هم معتقدم حجاب مختص زنا نیس
مردا هم میتونن با بستن چشمشون و ندیدن این وضعیت اشفته و البته واکنش نشان ندادن حجاب رو رعایت بکنن.....ایه قران
ولی این عزت نفس که گفتم تاثیرش در پوشش و حجاب و .... داره رو یه زن یا یک مرد داشته باشه خیلی از این اتفاقا که نام بردی اتفاق نمیفته واسش ....من اول حرفم اصلا بحثم حجاب نبود ....حجاب یک بخش ناچیزی از کلی هست که بهش میگیم عزت نفس .....
جنیفر لوپز شاید برای شما نمونه بارزی باشه ولی برای من فاطمه زهرا س نمونه و الگو هست ........اصلا نمیخام وارد بحث ازدواج بشم که جاش اینجا نیس
شما به من جواب بده ....من در این جامعه زندگی میکنم وحق و حقوقی دارم ....وقتی خانمی حجابشو رعایت نمیکنه یعنی به حقوق من بی احترامی کرده ....چون ارامش روانی منو بهم زده .....کدام قانون به این شخص این اجازه رو میده؟؟؟
شما کلا برداشتتاتون چیز دیگه ای است ....من میگم یه خانم چه چادری چه مانتویی ولی دارای عزت نفس خودشو مفت نمیفروشه .....شما میگی ولی احتمال داره بعد ازدواج مانتویی بشه و ارایش غلیظ بکنه ....بعد میگید من برداشت سطحی نمیکنم
من گفتم کسی که چادری هست در معرض خطرات کمتری هست .....نمیدونم دیگ چجوری بگم
توروخدا چیزی نگو که چیزی گفته باشی ....اگر مخالف حجابی دلیلتو بگو نه اینکه بیای بگی فردی که چادریه خرابه و ....
من کجای حرفام گفتم کسی که چادریه خرابه؟!.....شما عین آدمی که این تاپیک و زده اول یه حرفی می زنی، تا دو سه نفر میگن اینطوری نیس، میگی منظورم این نبود، منظورم اون نبود. شما اصلا نگفتین کسی که چادری هست در معرض خطرات کمتری هست، شما یه چیزای دیگه گفتی بعد حرفتو عوض کردی. اینجا اونجاشو اضافه کردی. با حجابم مشکلی ندارم چون خودم محجبه هستم
. حرف تو دهن من نذارین که یه همچین حرفایی رو بدجوری تف می کنم بیرون
. باس ببخشیدا ولی شمایی که با بی حجابی یه خانم خوش خوش خوشانت میشه، یکم رو خودت کار کنی بد نیس. والسلام. حالا شما هی اینجا پست بذار......با اجازه

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
من متوجه منظورتون هستم. مثه شما با یه همچین تاپیکی مخالفم. کاملا میدونم منظور و برداشتتون از قسمت رنگی چی هست. منم یه زمانی اعتقادی که به دین اسلام داشتم مثه اعتقادی که شما دارین بود (اگه اون چیزی که فک می کنم درست باشه البته)، ولی نظر من بعدها خیلی عوض شد. مسلما تغییر نه به معنای برگشت یا شک و شبهه داشتن، تغییر به این معنا که به یه چیزی به صورت مطلق نچسبم. تعبیراتم و از کلمات گسترش بدم. آدم تک بعدی نباشم. متاسفانه راجع به این موضوع بیشتر از این یکی دو جمله، توضیح دیگه ای نمی تونم ارائه بدم. امیدوارم منظورم و متوجه شده باشین.
نه من برداشت خاصی د رمورد شما نکردم ....فقط اون جمله توضیح دادم

من فقط برداشتم از اعتقاد و دینم اینه اسلام دین اعتدال هست نه خیلی این طرفی نه اون طرفی....در همه امور اعتدال هست
اگر واقعا حتی 50 درصد اسلام واقعی پیاده بشه میبینم چه دنیای قشنگ تری داریم!
موفق باشید خانم:gol:

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پی نوشت:
من موندم یکبار نشد بحثی بشه در این تالار جنگ و جهاد نشه:w12:

یک موقعی از شرکت در بحث های این تالار دوری میکنم بعد مدت ها میام شرکت میکنم بعد دوباره پشیمون میشم:|

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نوشته های من هست برو خوب بخون ...سطحی هم نخون یکم با دقت بخون
من تمام نظراتم اینجا هست دوستان هم قاضی ....ولی شما یه چیزیو که متوجه نشدی یا برداشتت از اون حرفو به سلیقه خودت میای جواب میدی دیگه تقصیر من چیه؟؟
من به شما نگفتم که حجابت بده خوبه یا مشکلی داری و یا ....ولی خیلی محجبه ها هستن به قول خود شما که ......
من خوش خوشانم میشه اره ......ولی اون دختری که اینجوری میگرده خونوادش غیرت ندارن ....
من کجای حرفام گفتم کسی که چادریه خرابه؟!.....شما عین آدمی که این تاپیک و زده اول یه حرفی می زنی، تا دو سه نفر میگن اینطوری نیس، میگی منظورم این نبود، منظورم اون نبود. شما اصلا نگفتین کسی که چادری هست در معرض خطرات کمتری هست، شما یه چیزای دیگه گفتی بعد حرفتو عوض کردی. اینجا اونجاشو اضافه کردی. با حجابم مشکلی ندارم چون خودم محجبه هستم
. حرف تو دهن من نذارین که یه همچین حرفایی رو بدجوری تف می کنم بیرون
. باس ببخشیدا ولی شمایی که با بی حجابی یه خانم خوش خوش خوشانت میشه، یکم رو خودت کار کنی بد نیس. والسلام. حالا شما هی اینجا پست بذار......با اجازه

یکی از بچه ها

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوشته های من هست برو خوب بخون ...سطحی هم نخون یکم با دقت بخون
من تمام نظراتم اینجا هست دوستان هم قاضی ....ولی شما یه چیزیو که متوجه نشدی یا برداشتت از اون حرفو به سلیقه خودت میای جواب میدی دیگه تقصیر من چیه؟؟
من به شما نگفتم که حجابت بده خوبه یا مشکلی داری و یا ....ولی خیلی محجبه ها هستن به قول خود شما که ......
من خوش خوشانم میشه اره ......ولی اون دختری که اینجوری میگرده خونوادش غیرت ندارن ....
چرا دادا الکی خونتو کثیف میکنی و تو بحثایی ک هیچ نتیجه ای جز اعصاب خردی نداره شرکت میکنی.بیخیال دادا بزار ملت هر کاری دوس دارن بکنن

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه من برداشت خاصی د رمورد شما نکردم ....فقط اون جمله توضیح دادم

من فقط برداشتم از اعتقاد و دینم اینه اسلام دین اعتدال هست نه خیلی این طرفی نه اون طرفی....در همه امور اعتدال هست
اگر واقعا حتی 50 درصد اسلام واقعی پیاده بشه میبینم چه دنیای قشنگ تری داریم!
موفق باشید خانم:gol:

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پی نوشت:
من موندم یکبار نشد بحثی بشه در این تالار جنگ و جهاد نشه:w12:

یک موقعی از شرکت در بحث های این تالار دوری میکنم بعد مدت ها میام شرکت میکنم بعد دوباره پشیمون میشم:|
میدونین درد یکیه، درمون هزار تا، حرف یکیه ولی....فک می کنم یه جورایی همه مثه همیم. ینی یه چیزی و میگیما اما قیافه ش فرق می کنه..........

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا استارتر اخراج شده این وسط شماها چرا دعوا دارین

از اولشم مشخص بود این بحثا چرت و پرته

بنطر من امثال اینایی که این استارتر و محممد آقا و حاج اقا تلخه و اینا رو باید

گذاشت توی موزه از دیدنشون لذت برد :d نه اینکه بپریم به جون هم اصولا اینا

هدفشون هم همینه کاربرا رو بندازن به جون هم وگرنه دلواپس دکورین

لذت میبرن از متشنج کردن جو باشگاه بهشون این فرصتو ندید

لامصبا اخراج میشن آثارشون تا مدتها میمونه
عطا دلواپس ها رو سرم اوار نشن صلوات بلند ختم کن :d

تمومش کنید

آخرین ویرایش:

یکی از بچه ها

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا استارتر اخراج شده این وسط شماها چرا دعوا دارین

از اولشم مشخص بود این بحثا چرت و پرته

بنطر من امثال اینایی که این استارتر و محممد آقا و حاج اقا تلخه و اینا رو باید

گذاشت توی موزه از دیدنشون لذت برد :d نه اینکه بپریم به جون هم اصولا اینا

هدفشون هم همینه کاربرا رو بندازن به جون هم وگرنه دلواپس دکورین

لذت میبرن از متشنج کردن جو باشگاه بهشون این فرصتو ندید

لامصبا اخراج میشن آثارشون تا مدتها میمونه
عطا دلواپس ها رو سرم اوار نشن صلوات بلند ختم کن :d

تمومش کنید
ﺍﮔﺮ ﺧﺮﮔﻮﺵ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﺮﮔﻮﺷﻬﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ
ﺍﺯ ﺩﻧﯿﺎﯼ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻣﺮﮒ ﺑﮕﻮﯾﺪ ،
ﺍﺯ ﺑﻬﺸﺘﯽ ﺣﺮﻑ ﻣﯽ ﺯﺩ
ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﺟﺎﯾﺶ ﻣﺰﺍﺭﻉ ﻫﻮﯾﺞ ﻭ ﮐﻠﻢ ﺑﻮﺩ ...
ﺍﺯ ﺭﻭﺩ ﻫﺎﯾﯽ ﻣﯽ ﮔﻔﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺁﻧﻬﺎ ﺁﺏ ﻫﻮﯾﺞ ﺩﺭ ﺟﺮﯾﺎﻥ ﺍﺳﺖ .
ﻧﻪ ﺧﺒﺮﯼ ﺍﺯ ﺭﻭﺑﺎﻩ ﻭ ﺷﻐﺎﻝ ﻭ ﮔﺮﮒ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺧﺒﺮﯼ ﺍﺯ ﺍﻧﺴﺎﻧﻬﺎﯼ ﺷﮑﺎﺭﭼﯽ !...
و چه زیبا گفت : ریچارد داوکینز
✔️قصه ی "جهنم و بهشت"
طاعون یست برای
زنده به گور کردن عقل بشر ...!
و عاقبتش دست و پا زدن
میان عقاید پیشینیان است ...!
ﮔﺎﻫﯽ ﺩﺭﺳﺖ ﻓﮑﺮ ﮐﺮﺩﻥ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺭﺍ ﺭﻭﺷﻦ ﻣﯿﮑﻨﺪ ...

آخرین ویرایش:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ﺍﮔﺮ ﺧﺮﮔﻮﺵ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﺮﮔﻮﺷﻬﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ
ﺍﺯ ﺩﻧﯿﺎﯼ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻣﺮﮒ ﺑﮕﻮﯾﺪ ،
ﺍﺯ ﺑﻬﺸﺘﯽ ﺣﺮﻑ ﻣﯽ ﺯﺩ
ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﺟﺎﯾﺶ ﻣﺰﺍﺭﻉ ﻫﻮﯾﺞ ﻭ ﮐﻠﻢ ﺑﻮﺩ ...
ﺍﺯ ﺭﻭﺩ ﻫﺎﯾﯽ ﻣﯽ ﮔﻔﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺁﻧﻬﺎ ﺁﺏ ﻫﻮﯾﺞ ﺩﺭ ﺟﺮﯾﺎﻥ ﺍﺳﺖ .
ﻧﻪ ﺧﺒﺮﯼ ﺍﺯ ﺭﻭﺑﺎﻩ ﻭ ﺷﻐﺎﻝ ﻭ ﮔﺮﮒ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺧﺒﺮﯼ ﺍﺯ ﺍﻧﺴﺎﻧﻬﺎﯼ ﺷﮑﺎﺭﭼﯽ !...
و چه زیبا گفت : ریچارد داوکینز
✔️قصه ی "جهنم و بهشت"
طاعون یست برای
زنده به گور کردن عقل بشر ...!
و عاقبتش دست و پا زدن
میان عقاید پیشینیان است ...!
ﮔﺎﻫﯽ ﺩﺭﺳﺖ ﻓﮑﺮ ﮐﺮﺩﻥ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺭﺍ ﺭﻭﺷﻦ ﻣﯿﮑﻨﺪ ...

عطا خودتی؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!خخخ

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مثل کسی که خودسو ارزون میفروشه و ادعای ازادی داره مثل اون فردیه که تو قایق یه میخ برداشته و جای خودشو داره سوراخ میکنه ...چون شما ازادی هر کاری بکنی این دلیل نمیشه جامعه شما متضرر بشن

...ANTY...

عضو جدید
کاربر ممتاز
برادر عزیز اولا عنوان تاپیک اصلا مناسب نیست و رسما توهین هست به خانم های با شرفی که برا یه لقمه نون از جون مایه می ذارن.......
ثانیا اینجا یه محیط فرهنگی هست و درصد زیادی از اعضا رو خانم های تحصیل کرده تشکیل میدن و مطرح کردن این بحث تو این محیط مخالفت های زیادی رو ایجاد میکنه......

بگذریم............من نظرم رو بگم.............به نظر من اگر واقعا شخصی نیاز مالی داشته باشه و حمایتی ازش نشه باااااااااااااید با توجه به استعداد و تحصیلاتش کار حلال و متناسب با روحیاتش رو پیدا کنه و کار کنه. کار اصلا بد نیست و اتفاقا باعث میشه شما تو جامعه باشی و تمام خطرات و اتفاقات و شرایط رو ببینی. حالا میرسیم به دو تا مسئله. این خانم مجرده یا متاهل؟
اگر مجرد باشه که به نظرم هیچ ایرادی نداره بخواد کار کنه حتی اگر نیاز مالی هم نداشته باشه اینجوری سرد و گرم میچشه و کلی هم خرید درمانی میکنه و کلی خوش به حالشه :w12:
اگر متاهل باشه و نیاز مالی داشته باشه که بحثش جداست باااااااااید کنار مردش کار کنه ولی به نظر من اگر خانمی نیاز مالی نداشته باشه اولویت با تربیت بچه ها و شوهر داریه منو نزنین خواهرای خوبم بیاین باهم دوست باشیم :Dالان توضیح میدم :w36:

کلا کار کردن مال خانما نیست قبول دارم. طبق مطالعات روانشناسی 70 درصد شخصیت افراد تا سن 6 سالگی شکل میگیره و بقیه ش منوط به شرایط محیطیه. حالا اگر یه مادر باسواد تحصیل کرده ی جامعه دیده بالا سرش باشه و این مادر شاغل نباشه و به تربیت بچه اهمیت به و با علم روز بهش بپردازه قطعا کودکی بسیار باهوش و دانا تربیت خواهد کرد به نسبت بچه ای که تو مهد بزرگ شده و وقتی خونه اومده با مادری روبرو شده که خسته س، قیافه رو براهی (اکثر اوقات) نداره، کارهای خونه ش تلنبار شده، و یخورده به خاطر خستگی کار کردنش عصبیه. همین موارد رو برا شوهرش هم در نظر بگیرین. قطعا همسری که وقتی وارد خونه میشه با یه خانم شیک پوش و به خود رسیده و با لبخند مواجه میشه و وضعیت منزل مرتب و بوی غذای عالی به مشامش میرسه و در عین حال خانمی بسیار باهوش، جامعه دیده، کاردان و تحصیل کرده داره آرامش بیشتری خواهد داشت تا آقایی که وقتی میرسه خونه یا خانومش هنوز از سر کار برنگشته یا اینکه برگشته خسته شده کارهای خونه رو به راه نیست تازه بچه در کنار سه تا ترانه دوتا هم دور از حضور فحش از مهد یاد گرفته!
البته اگر واقعا خانمی اصرار به کار کردن داره باااااااااااااااید در نظر بگیره کار بیرون از منزل در کنار مسئولیت خونه واقعا انرژی ده برابر میطلبه.
یادمه یه روانشناس میگفت (یه روانشناس امریکایی بود تو یه کنفرانس تو یکی از دانشگاه های امریکا) اگر میخواید کار کنید مشکلی نیست ولی وقتی حامله شدید تا زمانی که بچه تون میره مدرسه کار بار تعطیل بعدش هم وقتی مدرسه رفت فقط تا زمانی که اون مدرسه س کار کنید (نهایتا) چون اگر بدونید اهمیت حضور یه مادر با سواد و پر انرژی بالا سر یه بچه چقدررررر زیاده ترجیح میدید اصلا کار نکنید.

بازم میگم این شرایط مال زمانیه که فشار مالی نباشه. وگرنه اگه آدم مجبور باشه به هردلیلی نان آور باشه در هر شرایطی باید غیرت نشون بده بره از زیر سنگ نون در بیاره. بیکاری پسرا هم ربطی به کار کردن خانم ها نداره.

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینجا میخوام دو گروه بحث کنیم. یه گروه که میگن خانم ها باید ازادی داشته باشن ، در جامعه دیده بشن ، کار کنن...

یه گروه هم که مثل من میگن اصلا آزادی یعنی چی؟ میدونین شما که شاغل میشید چقدر به زندگی خودتون و بقیه ضربه میزنید؟ چقدر به جامعه ضربه میزنید؟ علتشم اگه خواستید میگم ولی همه دلایلشو میدونن چرا
هوووم . این طرز فکر خیلی اشناس . تو تاریخ در مورد این نوع طرز فکر خوندم برمیگرده به عهد دیرینه سنگی.
دقیقا اخوندای ماام همین فکرو دارن یا حداقل طرز فکرشون متمایل به همین سمته . همین طرز فکر موجب میشه مملکتمون با عدم بهره گیری از توان خانوما با نصف ظرفیتش کار کنه . البته از نصف هم کمتر چون اکثر اقایونی هم که پستای کلیدی رو در اختیار دارن یا خیلی پیر هستند و یا فوق العاده کم عقل و بی درایت.
پ.ن : یکی از پارامترهای مهمی که برای سنجش میزان پیشرفت و رفاه یک جامعه لحاظ میشه ازادی بانوان در اون جامعه هستش
من پیش نهاد میکنم بجای اینکه ازادی رو از بانوان بگیرن از بیمارانی بگیرن شدیدا تحریک پذیر و بددل هستن. به امید ریشه کنی این نوع طرز فکر

آخرین ویرایش:

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
واای یادش ب خیر . خیلی تاپیک باحالی بود. یعنی این کاربر bobat ی تنه و با محمکمترین سپر همه رو حریف بود . ی ساعت داشتم دنبال پیام های خودم میگشتم ک چطوری این تاپیک اومده تو اشتراک های من.
کلی خندیدم فقط اتی از پس این حریف سرسخت برمیومد:biggrin:

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
اقایون هم در بحث شرکت کنین. چون قطعا خانم ها من هرچقدم بگم قبول نمیکنن...

من میخوام از اسیب های اشتغال زنان بگن دوستان آقای من. اگر فکر میکنید هم که اسیبی نداره کلا ، هیچی...
من با اینکه خودم خیلی کار رو دوس دارم و طرفدارش هستم، اما خودم نمونه هایی دیدم ک خانم شاغل بوده و اصلا به همسرخودش رسیدگی نکرده و خونه و زندگیش رو بخاطر کار بیخیال شده کلا. مورد هم دیدم مادرانی ک شاغل بودن بچه هاشون خیلی خیلی اذیت شدن ،( البته در اینکه بعضی مادران مجبورن کار کنن من بحثی ندارم). و اینکه درکل بنظر من این همش بستگی ب خود طرف داره ک کار کنه و بتونه ب زندگیش هم برسه، بعضی ها نمیتونن و ب همسر یابچه آسیب میزنن، و بعضی ها هم ب خوبی از پس هردو برمیان و کسی هم آسیبی از کار کردنشون نمیبینه .

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیدونم
اما آزادی به نظر من رهایی فکر، اندیشه و اسارت تن و روحه!

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از اون بحث هایی هست که ما رو عقب مونده اجتماعی نگه داشته شما توانایی نداری به عرصه ای برسی تقصیر خانوم ها نیست تقصیر خودتونه.
الان کشور فیلاند نصف مدیرهاش زن هستند آیا مشکلی وجود داره؟

plant_biology

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، به نظرم بهتره خانم هم كار كنه و توي اجتماع باشه، اگر خانم برنامه ريزي داشته باشه به همه كارها مثل همسر داري ، مادر بودن و چيزاي ديگه به خوبي ميرسه! دقت خانمها توي انجام كارها نسبت به اقايون بيشتر و شايد ختي دقيقتر كاري انجام دهند پس اينكه يك خانم شاغل و ختي مدير باشه هيچ اشكالي نداره! بستگي به خود خانم داره كه ايا كارش رو همه چي بدونه يا اون رو بخشي از زندگيش بدونه! خانمهاي موفق زيادي مي شناسم كه هم در كار مرفق بودن و هم بچه هايي تحويل جامعه دادن كه مردم نسل ها مديون همون بچه ها هستن!
يك خانم بايد خودش ازادي رو انتخاب كنه و حد ازاديش رو تعيين كنه نه اينكه ديگران براش مشخص كنند، مطمينا اگر حد ازادي اجباري باشه و براي افراد مشخص بشه افراد دوس دارن فراتر برن ولي اگر اجباري نباشه خانما در جامعه ي اسلامي حد و خط قرمزها رو رعايت مي كنند.
خانمها خيلي خيلي خوبن ! چون مي تونن فراتر از قدرتشون فعاليت كنند چون هم مي تونن همسر خوب، مادر خوب باشن و هم در خزينه هاي زندگي كمك حال باشن! حالا از استثناها مي گذريم!

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قبلنا ۴_۵ نفر بودن خیلی رو این فاز اسلام و اینجور بحثا بودن یکیشون ادهمی بود اگه خانما سلامش میکردن نمیگف علیکم السلام با ی حدیثی صلواتی روایتی چیزی نقل قول میگرف جواب میداد اون یکی سکوت بود همش تو فاز احکام صیغه و اینجور مسایل سیر میکرد اقا بیچاره هر حرفی میزد همه میریختن سرش :w25: اون فهمید اینجا حرفش اجر میشه رف ی کانال گذاشت مخ هف هشت ده کا ممبر رو هوا میزد کلا خوش بحالش شد بهش میگفتن استاد :d

این bobat که کلا محو شد نمیدونم چی شدش

و در آخر محممد اقای معروف که این اواخر اخراج شد نمیدونم سر چی

ی شب خواب دیدم خانمش اومده بود به خوابم میگف تو باعث شدی شوهرم اخراج بشه از باشگاه :biggrin: باهاش دعوا کردی حالش بد شد رفت تو مترو ی کیف انفجاری دید برا اینکه به مردم اسیب نرسه خوابید روش کیفه منفجر شد شهید شد :| بعد میگف باید دیه بدی :| بعد یکی دو هفته از خوابم اون ماجرای خرابکاری داعش تو تهران رخ داد ی جورایی واقعن ترسیدم :|

الان دیگه هیشکی حوصله این صحبتا رو نداره