چرا باشگاه مهندسان تالار ترکی ندارد!؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب تالار بزنین...این همه تالاره....... زدن حالا نمی تونن یه تالار مفید بزارن؟؟

بالاخره هرکس یه وظایفی داره
وظیفه ی من بیان خواسته م هست و البته تضمین دو چیز

امنیت تالار به کمک مدیرش
فعالیت به عنوان یک کاربر فعال

بقیه دوستان هم نظر میدن که معلوم بشه کیا موافقن

مابقیش می مونه نظر ادمین و مدیر سایت

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالاخره هرکس یه وظایفی داره
وظیفه ی من بیان خواسته م هست و البته تضمین دو چیز

امنیت تالار به کمک مدیرش
فعالیت به عنوان یک کاربر فعال

بقیه دوستان هم نظر میدن که معلوم بشه کیا موافقن

مابقیش می مونه نظر ادمین و مدیر سایت
من که موافقم

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث کنار هم قرار گرفتن نیست ،بحث این هست که تابع بخشی نشود که مدیر آن بخش چیزی از آن نداند، این مدیریت نمی شود،انگار یک مهندس عمران مسؤل نگهداری سایت کامپیوتر شود.(با علم بر اینکه اطلاعات کافی بر نگهداری کامپیوتر ندارد)
اتفاق خوشایندی نخواهد افتاد،

بر خلاف شما نظر من این هست، نظر من و شما و سایر دوستان در ارتقاء فروم بسیار مهم هستند. و در مورد تالار ترکی ،نظر دوستان ترک زبان در اولویت هست. و البته نه به این معنی که دوستان غیر ترک نظری ندهند.

زبان ترکی فقط در ایران متکلم ندارد، و ایران تنها بخش کوچکی از متکلمین زبانهای ترکی را در خود جای داده است.پس مستقل بودن آن منطقی ست.

فروم یعنی شما،یعنی مدیر،یعنی ادمین یعنی همه ی کسانی که عضو این مجموعه هستند،
بر خلاف شما که فکر می کنید نظر کاربر برای مدیر هیچ ارزشی ندارد(البته اگر منظورتان این بود)،
من فکر می کنم چنین نیست،بلکه برای تئوری های عملی احترام قائل می شوند.چون اگر چنین نبود الان باشگاه مهندسانی در کار نبود.مطمئناً تمامی بخش های تالار یک شبه بوجود نیامده است.
اگر بحث مدیریت هست به راحتی می شه از دو مدیر و کاربرانی که همکار مدیران هستن درخواست همکاری کرد.... بهرحال اگر تالار جداگانه ای هم زده بشه نیازمند یک نیروی مدیریت هست... خب همین نیرو در تالار ادبیات کار می کنه... باز هم اینو می گم بدلیل اینکه اینجا تخصصش ادبیات نیست... اگه بود موضع من فرق داشت... با این حال اگه به صورت دمکراتیک مدیران تصمیم به این کار بگیرن ما هم تابعیم :)
.
راستی اینو هم بگم که تالار ادبیات هست نه ادبیات فارسی... یعنی اصلا اسم فارسی رو اون تالار نیست... خب نیازی هم به تغییر اسم نخواهد داشت

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر بحث مدیریت هست به راحتی می شه از دو مدیر و کاربرانی که همکار مدیران هستن درخواست همکاری کرد.... بهرحال اگر تالار جداگانه ای هم زده بشه نیازمند یک نیروی مدیریت هست... خب همین نیرو در تالار ادبیات کار می کنه... باز هم اینو می گم بدلیل اینکه اینجا تخصصش ادبیات نیست... اگه بود موضع من فرق داشت... با این حال اگه به صورت دمکراتیک مدیران تصمیم به این کار بگیرن ما هم تابعیم :)
.
راستی اینو هم بگم که تالار ادبیات هست نه ادبیات فارسی... یعنی اصلا اسم فارسی رو اون تالار نیست... خب نیازی هم به تغییر اسم نخواهد داشت

بله میشه گفت چون غیر از فارسی زبان دیگری منظور نبود ،آوردن پسوند فارسی تکرار مکررات بوده. در کل هرچه موضوعات ا طبقه بندی شوند بهتر است.
با تمام احترام به مدیران بخش ادبیات، در صورت ایجاد تالار ترکی، آن تالار خارج از تخصص ایشان است.

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این حساب چرا برای فارس تالار ادبیات وجود دارد؟
الان این فروم تالار ادبیات داشته باشد یا نداشته باشد؟
یا وقتی به ترکی می رسد نداشته باشد!

پس با این منطق نباید زبانهای آلمانی و فرانسوی و غیره نیز باشد چون زبان رسمی ما فارسی ست.
خوب خیلی از تالارها وجود دارد که به در من نمی خورد، قرار نیست هر تالاری به درد همه بخورد، هر گروهی بسته به علاقه،تخصص و غیره در تالاری فعالیت می کند هر بیننده ای بسته به جستجوی موضوعی در تالاری خاص فرود می اید.

پس زبان هم وطن شما بی اهمیت می باشد!
زبان ترکی نیز یک زبان بین المللی است شاید شما اطلاع ندارید،
Tömər نیز یک آزمون زبان ترکی در حد تافل انگلیسی ست.
در واقع منظور شما شاید این است آموختن زمانی خوب است که اجباری در کار باشد،این اجبار ممکن است به مدرک دانشگاهی ختم شود ولی من چیزی را خواهم آموخت که بدان عشق دارم.

فکر کنم تاپیک رو با دقت بخونید متوجه این موضوع هم خواهید شد.

از نظرات شما سپاسگذاریم.

متاسفانه پاسخ بنده به علت مشکلی پاک شد.سعی می کنم خلاصه خدمت شما عرض کنم.

1.بنده برای همه هموطنانم احترام زیادی قائل هستم.از هر نژاد و زبانی.

2.هر فرومی حتی فروم تخصصی طبیعی است که برای جذب کاربر و ایجاد سرگرمی و...به مسائلی غیر از هدف اصلی اش هم بپردازد.مثلا بنده در فروم تخصصی www.eca.ir/forum فعالیت می کنم.این فروم شناخته شده ترین فروم ایران در زمینه برق است اما حتی این فروم هم بخش گفتگوی آزاد دارد.این موضوع کاملا طبیعی است چون هر فرومی محیطی را برای کاربرانش در نظر می گیرد تازمانشان را بسته به علاقه شان در آنجا بگذارند اما هیچگاه بیش از اندازه به مسائل غیر تخصصی بها نمی دهند.در این فروم هم تالار ادبیات وجود دارد چون زبان رسمی کشوری فارسی است تقریبا همه مردم ایران فارسی بلد هستند.در مدرسه فارسی آموزش داده شده است و طبیعی است که الویت با زبان فارسی بوده اما به نگر من ایجاد یک تالار دوم و مجزا به این خاطر که تعداد ترک های ایران زیاد است درست نیست چون برای این فروم دو تالار فارسی و ترکی زیاد است.

3.اگر مثالی از زبان های خارجی همانند انگلیسی زده شد به این خاطر بود تا اهمیت این زبان ها را نشان دهم.

گر ما کارمان مرگ بر انگلیس گفتن نیست؟
پس چرا زبان انگلیسی را تبلیغ می کنیم؟

مگر اولین کشوری که مدام سلاح های هسته ای اش را به رخ ما می کشد و تهدید به استفاده سلاح های کشتار جمعی بر علیه مان می کند فرانسه نیست؟
پس چرا زبان فرانسه را در این سایت تبلیغ می کنیم؟

مگر آلمان در هر تحریمی علیه ما جزو سردمداران آنها نیست؟
پس چرا برای زبان آلمانی تالاری مخصوص وجود دارد؟

یعنی ترک ها اینقدر خطرناک تر هستند؟
یعنی برای بیگانه ها و زبان آنها ارزش قائلیم ولی برای زبان هموطنان خود هیچ ارزشی قائل نیستیم؟

شاید بگویید زبان آلمانی و انگلیسی چه ربطی به آلمان و انگلیس دارد؟
خوب ما هم می گوییم اکنون که ربطی ندارد چرا این باشگاه تالار ترکی ندارد؟

شما می توانید هم عاشق کاری باشید هم با انجامش به موفقیت در حرفه خود برسید.اما هستند کارهایی که شما شاید دوست نداشته باشید اما بهایی است که باید برای موفقیت و رسیدن به موفقیت شغلی و تحصیلی و موفقیت در زندگی بپردازید.بنده خواستم نشان دهم که اگر این زبان ها هستند بخصوص زبان انگلیسی چون طرفداران بسیاری دارند.یادگیری شان مهم است و الویت بالایی دارند.فارس و ترک خواهان یادگیری شان هستند اما برای یادگیری زبان ترکی به این اندازه طرفدار وجود ندارد.من شخصا موافق هستم که در تالار زبان انگلیسی در کنار زبان فرانسوی و آلمانی بخش زبان ترکی هم باشد تا ببینیم نتیجه کار چگونه خواهد بود.اما فکر می کنم هر بخش و تالاری به غیر از گفتگوی آزاد و تفریح باید در جهت علمی و بحث های سودمند و یادگیری قدم بردارد.ایجاد این بخش هم اگر همراه با آموزش و یادگیری باشد و استقبال از آن شود سودمند است.

به هرحال امیدوارم آنچه که بهتر است برای این سایت رخ دهد.پیروز باشید.

آخرین ویرایش:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله میشه گفت چون غیر از فارسی زبان دیگری منظور نبود ،آوردن پسوند فارسی تکرار مکررات بوده. در کل هرچه موضوعات ا طبقه بندی شوند بهتر است.
با تمام احترام به مدیران بخش ادبیات، در صورت ایجاد تالار ترکی، آن تالار خارج از تخصص ایشان است.
درسته همینطوره.... مسلما منظور ادبیات فارسی بوده اما خب حالا که اسمی از فارسی روش نیست ما منظور رو می ذاریم کنار....!!
.
اگر قرار بر این بشه که چنین تغییری رخ بده قطعا نیروی مدیریتی جدیدی در کنار مدیر فعلی نیاز هست که بتونه از عهده این کار بر بیاد...

esmikhani.m

عضو جدید
شما که خوب تاپیک میزنی یه دونه تاپیک نظر سنجی هم بزن چون فکر کن 1%بخاطر اون تشکرها مدیریت وولوولکش بشه بخواد کاری بکنه من خودم نفر اول که تو کلاسای آموزشتون شرکت میکنم از بس که سر کار با کار فرمای آذری زبان سر کار دارم و اونا صحبت میکنن من نمیفهمم حرص میخورم پوستم چروک شده اسن یه وزی

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر میکنم بهتره از همه دوستان چه فارس و چه ترک و غیره که نظری در راستای هدف تاپیک ندارن خواهش کنم توهیناشون به همدیگه رو به خارج تاپیک ببرن تا باعث بسته شدن بی مورد تاپیک نشن...!!
اتفاقی که داره پشت سر هم میفته ...
منظور از گفتگوی آزاد این نیست که چشماتونو ببندین و هرچی که اول رو زبونتون اومد بگید! .. مفهوم هر تاپیک توی عنوانش دیده میشه .. اینجا کسایی هستن که حتی مخالفت خودشونو با منطق و محترمانه بیان میکنن پس اگر واقعا نمیتونین سکوت کنین ، به هم احترام بذارین و یا نیاز دارین به توهین کردن ، راه های دیگه ای (جز تخته کردن در تاپیک) هم برای کنترل این مشکل هست.

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز بالا گفتم
آخه کدوم اقوام.
بجز زبان عربی که درصد خیلی کمی از جمعیت ایران هستند، بقیه ی زبانهای ایرانی بگونه ای گویش و لهجه های زبان فارسی محسوب میشن.
اما زبان ترکی اینج.ری نیست. در ضمن صحبت اقوام نکردیم، صحبت ما زبان ترکی هست و نه اقوام ترکی

یعنی زبان کردی لهجه ای از زبان فارسیست؟وای خدا مردم از خنده.بابا مهندس چه نظراتی میدی.

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز یخورده بی تعصب به قضیه نگاه کنیم قضیه روشن میشه.
آخه چقدر کرد و عرب داریم
یا ارمنی و زرتشتی و این اقوام چقدر آثار ادبی در خد بین المللی مثل زبان ترکی دارند.
صحبت سر اینه که زبان ترکی در حد یک گویش و زبان محاوره ای عامیانه ی مردم نیست بلکه دارای ادبیات غنی و دستور زبان قوی و یک زبان بین المللی است.
زبان ترکی در آمار سازمان یونسکو رتبه هفتمین زبان زنده ی دنیا هست و به این دلیل اهمیت پیدا میکنه و تکلم بسیاری از مردم ایران به این زبان اهمیت این تالار رو دوچندان میکنه

اگه میخواید تالار ترکی بزنید برای من اصلا مهمنیست مبارکتان باشد ولی قسم میخورم یک بار دیگر در باره قوم کرد وزبانشون ؛زبان به بد خواهی باز کنی واظهار نظر کنی انچنان جوابت را میدهم که تو تارخ بنویسن.

Sarp

مدیر بازنشسته
یعنی زبان کردی لهجه ای از زبان فارسیست؟وای خدا مردم از خنده.بابا مهندس چه نظراتی میدی.
آقای حسنی چنین منظوری نداره و چنین آدمی هم نیست

فکر کنم کل منظورش اینه که بقیه زبانها و گویشها هم در ادبیات زیرمجموعه ای از فارسی قرار گرفته اند
مثلا اگر قرار باشه تالاری برای لرها ایجاد بشه ، ایشان چن تا شاعر دارند ؟
چن تا دیوان شعر لری وجود داره؟
چن نفر مشاهیر وجود داره ؟
اینها چیزهایی هستند که بقای تالار لرها بهشون بستگی داره

همین سوالا رو اگر در مورد یه تالار ترکی بپرسیم جواب درخور منطقی خواهد داشت
چون زبان ترکی آنقده مشاعهیر و شاعر و ادیب و دیوان و لغتنامه و . . . . داره که بتونه یه تالار رو تا جایی که جا داره سیر کنه

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن ما نگفتیم که اگر این چنین هم نباشد برای بقیه زبانهای ایران تالاری نباشد واقعیت اینست که دوستان برای درخواستشان حتی زحمت نداده اند یک تاپیک ایجاد کنند.
واضح بگویم ما هدفی داریم و بر اساس آن هدف اگر موافقت شود چارلتی هم پیشنهاد می دهیم.من یک ترک هستم طبیعی ست در راستای فرهنگ و ادبیات ترک پیش قدم باشم.البته همیشه منوال به این گونه نیست اما در شرایط فعلی این امر لازم است.

اکنون بقیه دوستان هم می توانند درخواست داشته باشند،لر،کرد،عرب،بلوچ و ...
ما نگفتیم چنین نکنند که اگر کنند هرگز ساز مخالفت نخواهیم نواخت اما انتظار کمکی هم نداشته باشند چون در تخصصمان نیست و واضح بگویم بلد نیستیم. و مفاخرشان را نمی شناسیم.آنها باید خود پیش قدم شوند و به دیگران بشناسانند همان کاری که ما قصد کرده ایم.

ولی متأسفانه فقط همین نیست و بدون اینکه چنین قصدی داشته باشیم چون فلانی فلان درخواست را کرد من هم بگویم پس من چه! این درست نیست.
من فعالیت تالار را به عنوان کاربر تضمین می کنم.هم علمش را دارم و هم تجربه اش را.سایر دوستان نیز اگر در مورد زبانشان علاقه دارند باید چنین کنند وگرنه امروز به خاطر یک به دو گردن چنین کنیم و فردا تالار خاک بخورد آن وقت بسته خواهد شد.این مورد خوشبینانه اش بود.

پس دوستان من در این مورد بحثی دارند خوشحال می شویم.درخواست دیگر دارند باید خود اقدام کنند و ما نیز حمایت خواهیم کرد.
اینجا تاپیک جنگ و دعوا نیست.

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
کاملا تایید میشه..
هر کس دوس داره تالار برای گویشش وجود داشته باشه درخواست بده اگه تعداد متقاضیان زیاد بود برای اونا هم تالار تشکیل بدن..
الکی هم با هم دعوا نکنید...
مهم اینه که همه ایرانی هستیم

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای حسنی چنین منظوری نداره و چنین آدمی هم نیست

فکر کنم کل منظورش اینه که بقیه زبانها و گویشها هم در ادبیات زیرمجموعه ای از فارسی قرار گرفته اند
مثلا اگر قرار باشه تالاری برای لرها ایجاد بشه ، ایشان چن تا شاعر دارند ؟
چن تا دیوان شعر لری وجود داره؟
چن نفر مشاهیر وجود داره ؟
اینها چیزهایی هستند که بقای تالار لرها بهشون بستگی داره

همین سوالا رو اگر در مورد یه تالار ترکی بپرسیم جواب درخور منطقی خواهد داشت
چون زبان ترکی آنقده مشاعهیر و شاعر و ادیب و دیوان و لغتنامه و . . . . داره که بتونه یه تالار رو تا جایی که جا داره سیر کنه

اینکه ایشون نمیتونن منظورشونرو درست بیان کنن نباید هم پست بدن چون مشکل ایجاد میکنه.
تمام اقوام دارای مشاهیر و ادبا و کتب هستن اینکه شما انها را نمیشناسید دلیل بر نبود انها نیست چون من وخیلی های مثل من کتب و مشاهیر ترک را نمیشناسیم ولی نشناختن ما دلیل بر عدم وجود انها نیست.

Sarp

مدیر بازنشسته
اینکه ایشون نمیتونن منظورشونرو درست بیان کنن نباید هم پست بدن چون مشکل ایجاد میکنه.
تمام اقوام دارای مشاهیر و ادبا و کتب هستن اینکه شما انها را نمیشناسید دلیل بر نبود انها نیست چون من وخیلی های مثل من کتب و مشاهیر ترک را نمیشناسیم ولی نشناختن ما دلیل بر عدم وجود انها نیست.
من نگفتم ندارند
گفتم اینها دلیل بقای تالار ادبیاته
:weirdsmiley:

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اگه میخواید تالار ترکی بزنید برای من اصلا مهمنیست مبارکتان باشد ولی قسم میخورم یک بار دیگر در باره قوم کرد وزبانشون ؛زبان به بد خواهی باز کنی واظهار نظر کنی انچنان جوابت را میدهم که تو تارخ بنویسن.
:surprised:
جناب شما مثل اینکه مشکل داری با من ها
من چه بدگویی در باره ی کردا کردم. میشه بفرمایید.
اولا نگفتم که کردی جز زبان فارسی هست و معلوم هم است که نیست. البته با وجود تشابهات زیادش با فارسی.
دوما گفتم جمعیت کل کردا و عربها و غیره به ترکها نمیرسه. اینم که میتونید تو آمار ببینید.
حالا موندم که چه بدگویی کردم.
در ضمن احترا خودت رو حفظ کن و با ادب تایپیک بزن. من که بی احترامی نکردم و اگر کردم بگو تا مطلع بشم که در این صورت حتمن معذرت خواهی میکنم.
شما هم بهتره بری سر کوچه تون بقیه رو تهدید کنی

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من منظورم رو کاملا هم درست بیان کردم.
مشکل رو شما داری که خیلی بدبینی به ما یا احتمالا به من.
معلومه که کردها صددرصد مشاهیر و ادیبان مخصوص خودشون رو دارند. این رو هم گفتم. اما یقینا زبان کردی با زبان ترکی قابل قیاس نیست.
البته زبان نه فرهنگ و ادب و ...

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در ضمن اگه دعوایی دارید در پروفایل مطرح کنید و به این تایپیک نکشونید. که من اینجا دیگه جواب نمیدم

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با هیچکس سر جدل ندارم.اینکه زبان ترکی مهمه یا نه به شما و بقیه ترک زبانان ربط داره .ولی قیاس بین دو زبان کاملا اشتباه است انهم از سوی شما.اخه مگر شما خاور شناسی ،زبانشناسی یا کردشناس.

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای حسینی!
لطفاً در مورد مطلب اصلی تاپیک صحبت کنید.
مثلاً اینکه اگر این تالار ایجاد شود دوستان ترک چه خدمتی می توانند به این تالار بکنند.
با بقیه کاری ندارم ولی اگر دوستان ترک باشگاه مسبب بسته شدن این تاپیک شوند دیگر مرا اینجا نخواهند دید.
اگر پاسخی در باب مخالفت ها دارید مربوط به موضوع باشد.

در ضمن اگر هم باشگاهی ها فکر می کنند که این موضوع فقط به ترکان باشگاه مربوط است پس بگذارید خود آنها تصمیم بگیرند و موافقت و مخالفت آنها در اولویت باشد.

sana b

عضو جدید
اینجوریه؟ اصلا حالا که اینطور شد منم تالار کردی می خوام:biggrin:

khosroshahiy

مدیر بازنشسته
من 5 صفحه اول تای÷یکو خوندم بعد اون بیشتر به کل کل و دور شدن از موضوع تای÷یک کشیده شده

اینکه بگیم تعداد کاربرانی غیر فارس زبان کم هست اشتباه است.

اینکه بگیم وجود تالار ترکی موجب برخی مشکلات می شود اشتباه است چون اگر قراربود چنین شود تا به حال با این همه تایپیک ترک زبان برخی مشکلات پیش آمده بود

زبان رسمی کشور فارسی سیت کاملا متین اما قانون اساسی این حق و به همه داده که بتواند زبان مادری خود را یاد بگیرد اما کجای کشور برای آموزش زبان مادری مایی که زبانمان غیر فارسی ست جایی در نظر گرفته شده، باشگاه مهندسان مکانی برای اشاعه علم و فرهنگ است برای اتحاد بیشتر بین اقوام مختلف ایران، محترم شمردن حق همه اقوام ضروری به نظر می رسد بهتر است برای فرهنگ، زبان و گویشهای مختلف ارزشی قائل شویم تا فردا نیز برای فرهنگ و زبان ما نیز ارزش قائل شوند.

اگر برای زبان ترکی دنبال تالار هستیم چه خوب هست که برای دیگر زبانها و گویشها نیز چنین جایی باشد. ایجاد تالار برای زبان و گویشهای مختلف مستلزم پویا بودن آن تالار می باشد و در صورتی آن تالار پویا نباشد به مرور زمان آن تالار حذف خواهد شد.

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من چن وقت پیش به مدیر سایت پیشنهادشو دادم ولی !!!!!!!!

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی چی؟

اتفاقاً منم غیر مستقیم اشاره کردم به قول شما ولی...

این تاپیک یک درخواست هست،چیزی که خیلی هم عجیب نیست و تقریباً تو اکثر سایتها وجود داره
اگه رد بشه حق کاربرانش هست که بدونه ولی چی؟
یعنی چرا نه؟
البته بهتره خودشون بیان و توضیح بدن تا پیش داوری صورت نگیره

اگه منطقی باشه بدون تردید نظرم بر میگرده

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی چی؟

اتفاقاً منم غیر مستقیم اشاره کردم به قول شما ولی...

این تاپیک یک درخواست هست،چیزی که خیلی هم عجیب نیست و تقریباً تو اکثر سایتها وجود داره
اگه رد بشه حق کاربرانش هست که بدونه ولی چی؟
یعنی چرا نه؟
البته بهتره خودشون بیان و توضیح بدن تا پیش داوری صورت نگیره

اگه منطقی باشه بدون تردید نظرم بر میگرده

راستش گفتن نمیشه اگه به خودشون پیام بدین باهاتون صحبت میکنن ولی من اصرار کردم احتی گفتم مسئولیت شو هم می پذیرم ولی نشد......

دوست خوبمبا بخشی از گفته های شما موافقمبا بخشی مخالفبخشی که مخالفم آنجاست که از دشمنان خود گفته اید و وجدان های خفته و ...موضوع را زیادی خاص می دانیدفارسی زبان رسمی کشور هست که خوب یا بد در تمامی مدارس نیز آموزش داده می شود، پس باشگاه مهندسان قرار نیست به جنگ یک سیستم آموزشی و حاکمیت برودو در مورد اینکه چرا تالار زبان ترکی نداریمبعید می دونم کسی مخالف باشهجدای از مدیران که خب مسائل دیگری رو در نظر می گیرن گاهی و از ما مخفی کاری هایی دارندامااگر تالار ترکی داشته باشیمچرا تالار کردی نداشته باشیم؟تالار عربی؟ تالار لری؟ تالارهایی برای اقوام و گویش ها و زبان های گوناگون که همگی هموطنان ما هستندولی من هم شاید با شما موافقم،بد نیست برای زبان های گوناگون تالارهایی داشته باشیماما دلایلی که اوردید منطقی نیست"مرگ بر انگلیس" و بمب هسته ای زدن فرانسه به ایران و ... کمی مضحک به شمار می آیندمختصرتر و مفیدتر می نوشتید بهتر بود

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا